21 n Het herenhuis van de dood herscheppen tot tentenkamp van het leven RmwMiiwiüia r- Ofi 80 98 Raadslid vraagt over gevecht met Turken 4* DE HAVENLOODS, DONDERDAG 22 JULI 1971 Hogere uitkering voor circa helft "Oud-invaliden" De meeste „oud-invaliden" zullen in de loop van deze maand bericht ont vangen over de aanpassing van de daglonen waarnaar hun WAO-uitkering wordt berekend. De aanpassingswet maakte het nodig voor circa honderd duizend „oud-invaliden" (dat zijn zij die vroeger een uitkering hadden van de Interimwet Invaliditeitsrentetrek- kers) individuele berekeningen uit te Zoals bekend, is de wettelijke regeling van belang voor hen die toén zij invalide werden een loon verdienden dat - omgerekend naar het huidige loonpeil - thans meer zou bedragen dan f 207,50 per week. Van de Nieuwe Algemene Bedrijfsver eniging, die het overgrote deel van de WAO-uitkeringen voor de „oud-inva liden" verzorgt, vernemen wij, dat voor circa de helft van de betrokkenen een hoger dagloon kon worden vastge steld. Bij de anderen onderging het dagloon geen verandering. Alle belang hebbenden krijgen een persoonlijke mededeling over de verhoging of het ongewijzigd blijven van hun dagloon. Nog geen 7 procent van hen, die bij de Nieuwe Algemene Bedrijfsvereniging geregistreerd zijn, krijgt bericht dat nog even moet worden gewacht, om dat nog niet alle gegevens voor de vaststelling van hun dagloon bekend oprüiming Als U in Uw eigen vrije tijd Uw huis goedkoop wilt opknap pendan wilt U het toch niet te duur maken door te veel voor de verf uit te geven? Morgen begint de verkoop van bussen glansverf, niet alleen goedkoop, maar ook van een bijzonder goede kwaliteit. Glansverf, in bussen van 1 kg, ideaal voor binnen- en buiten werk, voorradig in drie kleuren. Bussen glansverf van 1 kg, nor male prijs f 7,--, nu voor nog géén drie gulden. NOOGöIANS Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze glansverf, in bussen van 1 kg, in wit, gebroken wit en wit-grijs, per bus Géén tel. of schrift, best. «MM Sinds een goeie maand zijn The Tiokyo Kid Brothers, een Japanse theatercommune, de grote sensa tie van de Amsterdamse uitgaans- wereld. Wie ze nu precies ontdek te in Brussel doet nauwelijks ter zake, maar ineens waren ze in Nederland voor een optreden in het Amsterdamse Shaffy-theater en in de theater-boerderij van Mickery in Loenersloot. Als ooit Caesars „ik kwam, ik zag, ik overwon" heeft gegolden voor een toneelgroep, dan voor The Tokyo Kid Brothers, die zich na een Amerikaanse toerneewel La Mama Tokyo noemen. Met ,Het verhaal van de acht honden" brengen ze een show, waarin een synthese is gevonden tussen het beste uit het traditionele Japanse Kabuki- theater en de hedendaagse muziek- theatervormen. Wat ontstaan is kan men „Rock en roll Kabuki" noemen. „Het verhaal van de acht honden" is echter veel meer dan een show alleen; het is voor alles een uitdrukkingswijze van wat de jonge mensen van de theatercommune bezielt. Een plaatsbe paling op de weg naar de verwezenlij king van een ideaal: een bewoonbare wereld, waarin wordt afgeworpen wat mensen van elkaar scheidt en waarin wordt gespeurd naar wat mensen en rassen met elkaar gemeen hebben. En dat verwoord met de middelen van het theater. Of in hun eigen woorden: „het is onze niet vervulde droom op het toneel bloemen tot bloei te bren gen, sneeuw te laten neerdwarrelen en wind te laten suizen". „Het verhaal van de acht honden" is een klassiek meesterwerk, voor deze gelegenheid vereenvoudigd en geactua liseerd. Acht symbolische personages treden op: Jin (liefdadigheid), Gui (gerechtigheid), Nei (vriendschap), Ghi (wijsheid), Shu (trouw), Shin (geloof), Ko (toewijding) en Tei (bescheiden heid). Elk van de personages maakt duidelijk waarom hij zich in de heden daagse (Japanse) maatschappij onge lukkig voelt. Er klinkt heel wat kritiek in door op een samenleving, die onleef baar wordt door materialisme, kapita lisme, militairisme. In overrompelende scènes worden de acht avonturen ver teld. Een geweldig vakmanschap treedt aan het licht: er wordt zo geweldig geacteerd, zo op elkaar afgestemd be wogen, zo gezamenlijk gedragen wat doorgegeven moet worden, dat al die door commercie gedreven produkties, waarvoor we tegenwoordig zo warm lopen, er bij in het niet vallen. Bovendien is wat men heeft te zeggen van een verbluffende eerlijkheid. „De boodschap" - wat dat ook is - mag dan van een bijna irriterende simpel- Het lid van de Rotterdamse gemeente raad W. Baggerman (V.V.D.) heeft naar aanleiding van de vechtpartij in de Oleanderstraat op zondag 11 juli, tussen Turkse gastarbeiders en andere bewoners van die straat, het college de volgende schriftelijke vragen gesteld: „Heeft het college kennis genomen van de berichten in de pers over een massale vechtpartij tussen de bewoners van één der Rotterdamse straten en tientallen buitenlandse werknemers? Is het college bereid te doen onderzoe ken of de verwijten van de bewoners van de betreffende straat aan de buitenlandse werknemers (ten opzich te van het vervuilen van de straat, door etensresten uit het raam te gooien en vuilniszakken aan de achterzijde van een pand op te stapelen) gegrond zijn? Zou het college willen onderzoeken of de terecht of ten onrechte verweten onhebbelijkheden, de oorzaak dan wel de aanleiding tot de ongeregeldheden zijn geweest? Is het college met mij van mening, dat bovengenoemde gebeurtenissen aanlei ding zijn om te onderzoeken in hoever re de voorlichting aan en over de buitenlandse werknemers verbeterd zal moeten worden? Is het college bereid mede te delen welke maatregelen zij, ter voorkoming van meerdere conflicten van dien aard, denkt te nemen? Mag ik het college om een spoedig antwoord op deze schriftelijke vragen verzoeken? heid zijn, lief zijn voor elkaar, de oprechtheid, waarmee het hier, zonder enig vals effect, wordt overgedragen, maakt, dat zelfs de meest cynische criticus zich graag gewonnen geeft. The Tokyo Kid Brothers, underground theater uit Japan, maar dan wel met behoud van de grote verworvenheden van het klassieke theater: de rituele sfeer, de trefzekere bewegingen, de volledige samenwerking, die het totaal van de voorstelling van begin tot eind draagt. Ontstaan, omdat men Japan iets had te zeggen. Kabuki-speler kon men niet worden: dat gaat over van vader op zoon. In het klassieke Japan se theater is geen plaats voor vrouwen. Geen wonder dat de jonge generatie in Japan geen enkele belangstelling heeft voor dit theater, vastgelopen in tradi tie, decadent, want slechts op zichzelf gericht. Met andere woorden: het thea ter in Japan heeft niemand nog wat te zeggen. Hier tegenover de verklaring van The Tokyo Kid Brothers: „Onze groep is een gemeenschap van harten en zielen, van kinderen dus die noch huis, noch stad, noch land als „van hen" beschou wen: onze groep is dus heel wat anders, heel wat beters ook dan zo maar een toneelgezelschap. Wij zijn zwervers, zwalkend op een oceaan op zoek naar ons zieleheil, verenigd zoals opruiming In een zonovergoten tuin, aan een blinkend wit strand of on der door de zon beschenen bo menallemaal plekjes waar U met deze relax fauteuil heerlijk kunt relaxen. Fijne relax fauteuil met gelakte beuken armleggers, hoge rug leuning, uitklapbare voetsteun en een dik gepolsterde loper. Deze geheel inklapbare fauteuil met een zonnig gedessineerde loper, nu bij ons voor nog géén zeven en dertig gulden. gepolsterde Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de camping-afde ling, 2e etage, deze geheel in klapbare relax fauteuil met uit klapbare voetsteun, hoge rug leuning (in vete standen ver stelbaar) en leuk gedessineer de, gepolster- voor Relax fauteuil met een 5 cm dik polyaether inzetkussen van f 52,50 voor f 42,80. Géén tel. of schrift best. de dieren in de ark Van Noach. Wij vormen geen alledaags theatergezel schap, wij zijn geen deskundigen in een toneelwereldje dat het theater tot een herenwoning van de Dood verstard heeft. Wij zijn mensen die bewegen, lachen, tieren, wenen in een levend theater, in theater voor en door en over het leven, in „Life theatre". Wij OjC» JjC JjO jjC <3jC> OjC. 0{C> pjC g» Impressario Dick Binnen- m dijk en De Havenloods Jl TT brengen van 5 tot en met 17 augustus The Tokyo Kid Brothers in de Rotter- damse Schouwburg. De geweldige show, „Het verhaal van de acht hon den", zal in Rotterdam dertien voorstellingen bele- ven. De toegangsprijzen zijn 4* A f 3,-, f 5,50, f 8- en f 10,50. Kaarten verkrijgbaar aan de kassa van de Schouw- burg. 4* 2{C> 0{C» OjG JjC OjCi 0{Ci J|C. <3jC» OjC OjC» 0}C» OjC willen vrijer zijn dan de leden van gewone toneelgroepen, wij willen veel eer vrije mensen dan theatermensen zijn, wij willen meer zijn en meer doen dan operazangers, die alleen maar in staat zijn wassen poppen in beweging te brengen. Wij wensen afstand te nemen van een tijd, waarin ons leven geregeld wordt door een geadminis treerd bestel. De orde, die gehand haafd wordt door het Europees ratio nalisme van de gevestigde maatschap pelijke systemen begint nu op zijn grondvesten te wankelen. De verwar ring groeit... Daarom verkiezen wij vrijheid boven gezag, liefde boven be straffing, geluk boven succes, vriend schap boven toezicht, emancipatie bo ven leiding. We willen gered worden in bloemen, sneeuw en wind, en wat wij kunnen redden voor onszelf en behou den is enkel en alleen dit: tederheid zo zacht als sneeuwvlokken, die smelten in de aarde. Iedereen moet die teder heid in zich koesteren: het is bloesem, sneeuw en wind in het hart van de mens, die van nature teergevoelig is". Op zoek naar Utopia? Ja, in ieder geval. Daarmee eindigt ook „Het ver haal van de acht honden": men gaat op zoek naar Utopia. „Wij geven niet enkel lucht aan onze ontgoocheling, onze wrevel en onze droefheid over het dagelijks leven, maar wij hebben het ook over de eigen levensvisie van onze generatie en wij drukken ons vertrouwen uit in een wellicht nog ver verwijderde .heilstaat", een land waar in geluk geen ijdel woord zal zijn". En over de bedoeling achter hun optre den buiten Japan: „Wij wensen tot een waar gesprek met u te komen. Wij willen achterhalen wat onze respectie ve talèn en culturen gemeen hebben en waardoor ze zich van elkaar onder scheiden; wij moeten nodig weten of wij vrienden kunnen worden, of wij van elkaar kunnen houden". Wie naar The Tokyo Kid Brothers gaat kijken zal ze zeker in zijn hart sluiten: liefde op het eerste gezicht. Niet in de eerste plaats, omdat het zulke hartver- overende mensen zijn - dat zijn het ook - maar bovenal, omdat zij duide lijk maken, wat hier tot een reclame slogan is gereduceerd, dat theater com municatie is, omdat zij het herenhuis van de Dood herscheppen tot het tentenkamp van het Leven. Jan Hein de Groot. Foto/s: Eppo Notenboom. Zaterdag 24 juli organiseer commissie in Zevenhuizen een groot mono- poly-spel. De start vindt plaats vanaf de Rottemeren, om ongeveer 14 uur. Men kan zich zaterdag voor 12 uur aanmelden voor deelname op de camping. Woensdag 28 juli bespeelt de heer R. Ritter uit Delft 's avonds van 8 tot 9 uur de Rotterdamse stadhuisbeiaard. opruiming Nee, het is echt geen vergissing bij ons betaalt U vöor een paar van deze schattige zomer- schoentjes nog géén vier gul denen dat is toch wel een bezoek aan ons warenhuis Restantpartij damesschoentjes, beide met beklede blokhak, verstelbaar hielbandje en uitge voerd in lak. Doe nu Uw keus uit deze 2 modelletjes in de kleuren blauw en witde prijs kan geen bezwaar zijn. restantpartij W*- -£99- Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de tussenverdie- ping parterre deze restantpar tij damesschoentjes met bekle de blokhak en verstelbaar hiel bandje. In de kleuren lak blauw en wit, maten 37 t/m 41, nu />0 per paar W Un voor Géén tel. of schrift best. VAARTOCHTEN uit ROTTERDAM, HELLEVOETSLUIS HOEK VAN HOLLAND VRAAG GRATIS FOLDER Tel. 010-135400 - Postbus 815

De Havenloods | 1971 | | pagina 9