Eigen clublokaal is een rijk bezit - 17.95 I Grote mannen komen naar de wielerbaan Demos voorzitter Groenhorst: I WATERSKIER VAN GROTE KLASSE Arie de Gans stoot door naar top opruiming Slopen en bouwen onder luid gezang T.V. DEFEKT Piet Romeijn opent sportzaak opruiming £050 Derby in tweede klas competitie DE HAVENLOODS - DONDERDAG 29 JULI 1971. 30-308 „Wij draaien nu een jaar met onze eigen kantine in ons eigen clubhuis en nu zien we al wat een rijk bezit zo'n clubhuis is", aldus de heer Groenhorst, voorzitter van Demos. „Het is zelfs zo, dat we dit jaar vrij van schulden hopen te zijn". De trotse heer Groenhorst vertelde ons verheugd dat het met de vereniging buitengewoon goed gaat. De leden-aanwas-is nog nimmer zo groot geweest als dit jaar, al zijn er dan geen aanwinsten bij voor het eerste elftal. „We moeten heel lang in de geschiede nis van Demos teruggaan om tot het zelfde ledental te komen als we nu hebben. Ik ben zo trots als een pauw, dat we weer in hebben kunnen schrij ven met een junioren A-team. Ook dat is lang geleden. Het gaat dus goed met Demos en de heer Groenhorst schrijft dat niet in het minst toe aan het nieuwe clublokaal dat een jaar geleden werd geopend. Demos heeft jarenlang in moeten wo nen en dat deed de vereniging zeker geen goed. Met de ingebruikneming Voorzitter Groenhorst. van het 'clubhuis werd ineens de band in de vereniging sterker. Men zag weer oud-leden terug die jarenlang niets van zich hadden laten horen. Immers, wat moesten zij zoeken bij Demos. Dat is nu anders. Elke avond zijn er mensen te vinden in de kantine op Harga en de trainingen worden uitstekend bezocht. Trainer Huksloot, reeds twee jaar het eerste team trainend blijft op aandrang van het selectieteam nog een jaar. Zij zeggen: „Hij heeft het twee jaar ver schrikkelijk moeilijk gehad. Er waren verschillende trubbels en laat hij het nu nog maar eens een keer doen. Nu juist door het clublokaal alles beter loopt bij Demos zal trainer Huksloot, oudspeler van het eerste elftal het ook niet meer zo moeilijk krijgen". Trainer Huksloot heeft het zeker moei lijk gehad dit afgelopen seizoen. Mid den in de competitie, het ging toch al niet best met het eerste team, moest hij drie spelers missen. Kooi, Van Doorn en Van de Berg werden ge schorst na de wedstrijd tegen Steeds Hooger. Voorzitter Groenhorst kan Nieuwe trainer voor DWS De handbalvereniging DWS heeft een nieuwe trainer. Het is de heer Keeh- nen. Deze zal een dames-senioren se- lectiegroep van circa 15 personen trai nen en een even grote heren selectie- groep. De heer Keehnen zal tevens fungeren als coach van het eerste herenteam. Hij zal een trainingspro gramma volgen waarbij het accent noch op elf- handbal, noch op zeven handbal zal worden gelegd. Hij zal zoeken naar een combinatie. Ook DWS zal verschillende oefenwedstrijden spe len voordat de competitie een aanvang Uw kinderen willen waarschijn lijk nog niets over school ho renmaar koop toch nu een prima schooltas voor hen Want nu brengen wij solide lederen aktentassen in de aan bieding. Zo'n sterke 2-vaks tas met chroom sloten is natuur lijk ook voor vader ideaal. Een prachtige tas, met 10 jaar garantie op het leder, voor nog géén achttien gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze echt lederen 2-vaks aktentas sen, met chroom sloten, solide handvat, in de kleur bruin Géén tel. of schrift best. het nog niet begrijpen, dat die schor singen uitgesproken zijn. Dat die man nen geschorst zijn, daar kan hij inko men. De zwaarte van de straf (Kooi en Van Doorn zullen pas in februari 1972 mogen voetballen) daar is hij het nog niet mee eens. „Ondanks die moeilijkheden hebben we toch geen slecht seizoen gehad. We hebben ons kunnen handhaven en dat is belangrijk. Het komende seizoen zal ook wel zijn moeilijkheden meebren gen, maar ik vertrouw toch op een plaats in de middenmoot. We hebben geen versterking voor het eerste team gehad. We zullen dus met dezelfde jongens aan de competitie moeten beginnen. Een lichtpuntje is de jeug dige Joop Bokkom, die net senior is geworden en nu in de selectie is opgenomen. Ik dacht dat wij een bijzonder zware indeling hebben met clubs als: SVDPW, WRW, Hekelingen, PFC, Belvedère en NRC. Dit zijn bij zonder sterke clubs, maar ik blijf optimist", vertelde Groenhorst. interesse RENAULT bei KOSTER tei 707777 oefenwedstrijden op het programma. Eén is er reeds gespeeld. Dat ging tegen SVV 3 en Demos kreeg flink klop. Verder staat er nog op het programma een wedstrijd tegen WF, zondag en waaraan een dameswedstrijd vooraf gaat. Daarna komen er nog oefenduels tegen Fortuna en Martinit. Voorzitter Groenhorst verheelde niet dat Demos langzaam maar zeker moet gaan bouwen. Er lopen een paar oude re spelers in het eerste team, die daar nog wel een of twee jaar meekunnen, maar waarvoor toch vervangers zullen moeten komen, evenals voor Jan Groe nendijk en M. Groenhorst, die gekweld door langdurige blessures, de schoenen in de wilgen hebben gehangen. „Dat zal echter wel lukken. De sfeer is bij ons uitstekend en dan komt de rest ook wel. Ik zie de toekomst van Demos bijzonder zonnig tegemoet", aldus de heer Groenhorst. Gemeente-ambtenaar onderscheiden Aan de heer C. de Bruin, Nieuwland- plein 64 te Schiedam is bij Koninklijk besluit de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-N assau in zilver verleend. Deze onderscheiding is hem door de loco-burgemeester, wethouder G. M. Verwey uitgereikt. De heer de Bruin is op 1 augustus 1971 veertig jaar in gemeentedienst, werkzaam bij de Technische Bedrijven. Begonnen als klerk 2e klas is hij opgeklommen tot de rang van com mies A. In het kerkelijk leven van de Gerefor meerde Kerk(vrijgemaakt) bekleedt hij al jaren de functies van diaken en secretaris van de commissie van be heer. Daarnaast is hij zeven jaar afde lingssecretaris van de Nederlandse Bond van Overheidspersoneel geweest. Het is al weer bijzonder lang geleden dat er stemmen klonken in het badhuis aan de Lange Haven. Sinds verleden week is daar verandering in gekomen. We schréven al, dat Wim de Haan het voormalige badhuis mobht betrekken om er zijn sportschool in te vestigen. Vanaf dat moment is in het badhuis weer een bedrijvigheid van jewelste. Waar vroeger Schiedammers zich lekker schoon poedelden en dat dan meestal gepaard lieten gaan met gezang, klinkt dat gezang weer. Nu echter uit de kelen van jonge mensen die aan het slopen en aan het metselen zijn. Wim de Haan heeft zijn vrienden en vriendjes opgetrommeld om te wer ken en zij hebben daar gehoor aan gegeven. Wim is er zelf de gehele dag bezig, zijn eethuisje in de West Frankelandsestraat aan zijn dochter over latend. Onvermoeibaar zwaait de sloophamer en onvermoeibaar worden de kruiwagens puin verwij derd. Wim de Haan, vroeger zelf bouwvakker heeft het hele plan op papier, maar dat is in feite niet nodig. Het zit allemaal in het hoofd en hij weet precies wat hij wil. Veel tijd is er niet. Hij wil de school zo spoedig mogelijk open hebben en daarom wordt er gesloopt en tegelijktijdig ge bouwd. Verwarmingsbuizen worden afgebrand, douchecel len gesloopt, maar in een andere hoek staat Wim de Haan al iets nieuws te metselen. Er moet nog veel worden gedaan, maar als men ziet wat er nu reeds in een week is gepresteerd, dan kan het niet anders of sportschool De Haan heeft binnen zeer korte tijd een nieuw onderkomen. «.one uju een nieuw onuerKomen. '4 Telefooncentrale WIJ HELPEN DIREKT EVT. VOORAF PRIJSOPGAAF. Gebr. de Veld ST. LIDUINASTR. 78A "hiups| SCHIEDAM (¥2\\ TEL. 26.86.38 V oetbaltoernooi Zaterdag 31 juli organiseert de wijk- vereniging Bijdorp een voetbal toernooi. Meespelen elftallen uit Bijdorp, Groenoord, Nieuwland, oost Schiedam, de Centrum Boys, de ploeg Cadiz uit Spanje. De wedstrijden worden gespeeld op de sportvelden in Bijdorp, aanvang 9.30 uur. Wethouder Verwey zal de aftrap verrichten. Toe gang gratis. „Nu zit ik ineens bij de Europese top. Al wekenlang voelde ik mijn vorm snel groeien en het kam pioenschap van Nederland kwam dan ook niet als een verrassing". Een opgetogen Arie de Gans denkt in zijn woning aan de Fichtestraat terug aan het toer nooi op het Braassemermeer van afgelopen zondag, waarin hij met groot vertoon van macht de nati onale waterskititel in de wacht sleepte. Van de drie onderdelen: schansspringen, figuren en slalom wist hij er twee te winnen. Opval lende prestatie: op de schans bereikte hij een afstand van 44 meter. Een nieuw Nederlands re- kord en een prestatie waarmee hij het Europese rekord (47 me ter) dicht benaderde. Nog maar enkele jaren staat de Rotter damse vertegenwoordiger in herenkon- fektie op de smalle latten, maar in die periode heeft hij al zoveel talent gede monstreerd, dat insiders hem voorzich tig als de komende Europese topman zijn gaan tippen. Voor de jeugdige Rotterdammer is dat allemaal nog te ver weg en hij blijft liever met beide benen op het water staan, wanneer zijn onverwachte perspektief ter sprake Vooral de laatste jaren is het waters kiën in Nederland snel terrein aan het winnen en zondag zagen al meer dan duizend toeschouwers op de Braassem de Rotterdammer zijn titel behalen. Arie de Gans: „Begin deze maand zat ik al goed toen ik in Tsjècho-Slowakije in de slalom de wereldkampioen wist te kloppen en enkele weken later behaalde ik in Oostenrijk in een sterk bezet, toernooi een tweede plaats met het srpingen. Nadien heb ik meer getraind dan ooit en het gevolg was het mooie resultaat van zondag". misschien volgend jaar bij de Olympi sche Spelen, waar het waterskiën op proef als showsport is toegelaten. Vast staat, dat de grote internationale ski- wereld sinds zondag j.l. met het grote Rotterdamse talent heeft rekening te houden. Al speelt Piet Romeijn nu al weer heel wat jaren in het Rotterdamse Feije noord, hij is Schiedam nooit ontrouw geworden. Hij is hier blijven wonen en werken. Een jaar geleden opende Piet in een cash en carrybedrijf een sportaf- deling, maar zijn liefste wens was toch wel een eigen bedrijf. Piet Romeijn vond een pand aan de Vlaardingerdijk. Piet hoopt, dat zijn zaak een praat/aak zal worden. Een zaak waarin sportliefhebbers niet al leen hun sportartikelen kopen, maar ook een praatje komen maken over de Hij heeft zelf niet veel aan de verbou wing kunnen doen, omdat hij met Feijenoord in het trainingskamp moest. Er is echter ijverig getimmerd en geverfd en vrijdag gaat het dan gebeuren. Spelers van Feijenoord en het bestuur van SVV zijn uitgenodigd het feest mee te maken. Er zullen echt nog wel wat meer bekende voetbalster ren schitteren aan de Vlaardingerdijk. Een van de boeiendste facetten van het waterskiën - hard op weg om ook in Nederland een officieel geaccepteerde sport te wirden - is de geweldige concentratie die nodig is om bij snelhe den van vèr boven de honderd kilome ter nauwkeurig te manoeuvreren. Eén verkeerde beweging kan een fatale uitwerking hebben. In de sport gaan kracht, behendigheid en reaktievermo- gen samen en aan de waterskiër wor den hoge eisen gesteld. Arie de Gans: „Iedere dag train ik zeker drie uur, waarbij dagelijks minstens zeven of acht sprongen worden gemaakt. Ver der staat een uitgebreide konditietrai- ning op het programma en een uiterst sobere levenswijze. Niet roken, niet drinken en vroeg naar bed". Wielrennen In zijn carrière is Arie tot nu toe voortdurend geassisteerd door vader Joop de Gans, die er een dagelijks reveil om vijf of zes uur in de ochtend voor over heeft om samen met zijn zoon over het water van de Braassem te jagen. Voor wielrennend Rotterdam is Joop de Gans geen onbekende: in de Maas stad heeft hij op zijn tweewieler diver se successen geboekt, waarbij het kam pioenschap van Rotterdam er bijzon der uitspringt. In de wedstrijd Antwer- pen-Antwerpen is hij eenmaal vierde geworden achter Anquetil, Peter Post en Rik van Looy. Zijn uitgebreide kennis van het sport- métier, opgedaan in een van de zwaar ste takken van sport komen hem nu goed van pas. Aanvankelijk heeft ook Arie tussen de wielen gezeten, maar enkele jaren geleden verruilde hij de fiets voor de skilatten. Al ruim tien jaar is de Nederlandse Waterski Bond officieel erkend en vooral de laatste jaren wordt er een agressieve ledenwer ving gevoerd. Zo worden hele school- Arie de Gans tijdens een sprong. klassen op de diverse centra ïh Neder land uitgenodigd, waar de jeugd op aanleg en talent wordt beoordeeld. In een dergelijke selektie kwam het talent van de Rotterdammer aan het licht en nadien is het snel gegaan. Arie de Gans: „In veel landen, Amerika, Zweden, Finland, Spanje en Italië is het waterskiën razend populair. Overal zijn grote stadions gebouwd waar zo'n tienduizend mensen de wedstrijden kunnen gadeslaan. Amerika heeft zelfs beroepsskiërs, die elkaar in alle delen van het land in wedstrijden ontmoe- Dat de Nederlanders wel degelijk in deze tak van sport hoge ogen kunnen gooien bewijst wel, dat de huisige wereldkampioen Mike Suyderhoudt van Nederlandse afkomst is. Tien jaar geleden emigreerde hij met zijn ouders naar Amerika. Toernooien Na'zjjn spektakulaire succes van zon dag wacht Arie de Gans nog een groot aantal wedstrijden in binnen- en bui tenland. Binnenkort vertrekt hij op uitnodiging naar Oostenrijk en Enge land om daar in toernooien uit te komen. Half augustus komt hij uit in het Noord-Europese kampioenschap in Zweden waar de sterkste skiërs aan de start komen. Een maand later volgt het wereldkampioenschap in Spanje. „Wei nig kans", konkludeert Arie de Gans, „tenzij mijn vorm blijft groeien zoals in de laatste weken. Ik zal al heel blij zijn wanneer ik tot de laatste twaalf kan doordringen". Overigens heeft de Rotterdammer ook weer niet zoveel haast. „Om de wereld top te bereiken is héél veel nodig. Een perfekte konditie en natuurlijk veel ervaring. Dat is niet in enkele jaren op te bouwen. Vandaar dat ik mijn kan sen rustig afwacht". Die kansen komen later dit jaar o.m. bij het Europese kampioenschap en SCHIEDAM - Hervormde kerk: Grote Kerk 10.30 uur ds. M. C. Baart, 17 uur ds. J. Breugem; Bethelkerk 9 uur ds. A. Hoekert; Opstandingskerk 10.30 uur ds. A. Hoekert; Aula Huishoud school Pinasplein 9 uur ds. M.C. Baart. KETHEL - Dorpskerk 9.30 uur ds. C. van Zuylen, 19 uur ds. Stolk; St. Martinuskerk 9.30 uur drs. E. Verwaal. Ned. Prot. Bond. Westvest 92, 10.30 uur ds. A. D. Klaassen. Evang. Luth. Gemeente, Oranjestraat, 10 uur ds. A. Steinhart. Oud Kath. Parochie, Dam 30, 10 uur H. Mis Pastoor drs. F. Smit. Hersteld Apostolische Gemeente, Stad houderslaan 9.30 en 16 uur dienst. Leger des Heils, Lange Haven, samen komst 10 en 19.30 uur. Leiding kapi tein en mevrouw H. J. Renring. Baptisten Gemeente, gebouw Irene 19.30 uur dienst. Chr. Geref. Gemeente, Warande 30.9.30 en 16.30 uur dienst. Geref.kerk Vrijgemaakt). Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur ds. C. Vonk. Geref. kerk (vrijgemaakt) gebruik kerkgebouw Evang. Luth. gemeente, Oranjestraat 8.15 uur drs. E. Teunis, 14.30 uur prof. dr. J. Douma. Ned. Herv. (geref) Evangelisatie. Ire- ne-kerk, Lange Haven 10 uur ds. J. Breugem uit Barneveld, 17 uur ds. Breugem. Als U voor iets meer dan zes tientjes per meter kamerbreed nylon tapijt kunt kopen, mo gen wij dat toch wel een bui tenkansje noemen Een partij kamerbreed nylon tapijt, liefst 380 cm breed, zo wel met juterug als met wafel rug. Keuze uit diverse dessins en kleuren w.o. groen, berber, grijs enz. kamerbreed nylon tapijt 180 cm breed Neemt U de maat van Uw kamer mee Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze partij kamerbreed nylon tapijt in diverse dessins. Met wafel rug of juterug, in vele kleuren w.o. cognac, groen, berber, grijs enz., 380 cm breed, per voor m Géén tel. of schrift best. Kethel opgeheven Om verkeerstechnische redenen wordt het wenselijk geacht de 182 abonnees van het telefoonnet Kethel (netnum mer 01898) rechtstreeks aan te sluiten op de moderne telefooncentrale Groe noord te Schiedam. De abonnees, die inmiddels zjjn inge licht, krijgen een nieuw telefoonnum mer van 6 cijfers (beginnende met 70....) en behoeven voor het voeren van gesprekken met aangeslotenen van. het net Rotterdam geen interlokale verbinding meer te kiezen. De opheffing van de telefooncentrale Kethel zal plaats vinden op maandag 9 augustus te 19 uur. De nieuwe abon neenummers zjjn reeds opgenomen in de telefoongids voor het district Rot terdam, overige woonplaatsen, uitgave 1971/1972, onder de woonplaats Kethel met verwjjzing naar het net Schiedam. Degenen, die na die tijd nog het oude netnummer 01898 kiezen, zullen door middel van een berichtenautomaat over deze wijziging worden ingelicht. Mevrouw Verweij tijdelijk burgemeester Schiedam heeft een vrouwelijke loco-burge meester. Nu burgemeester Roelfsema met vakantie is, treedt mevrouw G. W. Verwey de Graaff als burgemeester op. De burge meester verblijft in Engeland, hetgeen echter niet verhinderde, dat dinsdag 27 juli de secretarieambtenaren, zoals gebruikelijk ter gelegenheid van de verjaardag van de burge meester, een gebakje bij de koffie ontvingen Het gemeenteraadslid van Schiedam, de heer D. J. Rensman (P.v.d.A.) heeft aan het college van B. en W. gevraagd of het juist is. dat het college er weinig voor voelt over te gaan tot het gebruik van rietsuiker door de De komende competitiè zal in de KNVB een derby te zién geven voor Schiedam. De competitieleider heeft namelijk in de tweede klasse B, DHS en Hermes DVS ingedeeld. De twee Schiedamse clubs krijgen verder als tegenstanders Alblasserdam, CKC, DHZ, EBOH, Leerdam Sport, ODS, Overmaas, Slikkerveer, Spartaan en Zwijndrecht. Het zal voor onze tweede klassers zeker geen gemakkelijke competitie worden, want het lijkt er op dat de sterkste tweede klasse clubs uit West II in één afdeling zijn geplaatst. In de vierde klasse D komen ook twee Schiedamse clubs uit, namelijk Excel sior 20 en Schiedam. Zij zullen het op moeten nemen tegen: Aeolus, Crom- vliet, DSO, GDS, Den Hoorn, de Ooie vaars, SMV, Tonegido, VFC en Wip- polder. Het gepromoveerde Martinit speelt in de vierde klasse E tegen: DBGC, DEH, DOK, Eurosport, Fios, Hellevoetsluis, Poortugaal, The Rissing Hope, Satur- nus en WCR. Sinds het openen van de wieler baan Schiedam heeft het wielren- minnend publiek nog niet veel anders kunnen zien dan de zg. populaires. De daarbij aanwezige renners zorgden voor goede sport, maar omdat er geen mar nen van naam kwamen, bleef de publieke belangstelling ver onder de verwachtingen. Mede daar door kwam het baantje weinig in de publiciteit en de rennersclub Schiedam, die de baan beheert, deed en doet ook weinig moeite de baan in de publiciteit te bren- De wielerbaan moet gaan leven bij de Schiedamse bevolking en daar zal het bestuur van de rennersclub voor moe ten zorgen. Gelukkig gaat het nu da gen. want op zondag 15 augustus zullen er wedstrijden worden gehou den, waar de beste baanrenners van Nederland aan de start zullen komen. Frans Mahn, de baancoach van de nationale wielerploeg voor amateurs, wil de ploeg die aan de wereldkam- SPAANSEPOLDER pioenschappen op de baan in Varese mee gaat doen, eerst nog eens in Nederland aan het werk zien. Dat gaat dan op 15 augustus in Schiedam ge beuren. Het programma zal verder nieuwelingen en adspiranten op de baan brengen. Profs Er bestaat een mogelijkheid, dat ook de profs naar Schiedam komen. Jan Derksen heeft er wel oren naar. Dat kost echter geld en de R.C. Schiedam heeft dat niet. Het zoekt dan ook naarstig naar een sponsor en ils dat lulri, kan het feest op de wielerbaan allee/i nog maar groter zijn. Een moei lijkheid is echter, dat SVV dan de eerste thuiswedstrijd zal spelen tegen Helmond sport. Met de betaalde wiel renners zal er getracht worden het eerste duel in de voetbalcompetitie voor SVV naar zaterdag te verschui-

De Havenloods | 1971 | | pagina 10