a 71 79c Aan zo'n sterke defensie moet je wel even wennen Jil van den Doel opnieuw organist in Southampton Vierdeklasser Excelsior 20 moet hoger kunnen spelen Bram Geilman na topwedstrijd in eerste Jeugdcricket op Thurlede 95 Toprenners op Schiedamse baan SVV is klaar voor de competitie Festiviteiten voor clubhuis gehandicapten dries DE HAVENLOODS, DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1971 32-330 Het eerste „grote" optreden van - Feijenoord-keeper Bram Geilman werd in de maandagkranten van enkele forse kanttekeningen voorzien. Na de ont moeting van de Rotterdammers in de bijna volle kuip tegen Arsenal oordeel de men, dat vooral het uitlopen van de goalie riskant en soms zelfs ronduit levensgevaarlijk was. Eenmaal ontsnapte Feijenoord aan een tegenpunt, toen een Brit het leer stom- toevallig in de handen van de opnieuw ver uitgelopen Geilman deponeerde. Overigens was er voor Bram voldoende lof om van een geslaagde wedstrijd te kunnen spreken en om enigszins gerust te zijn, wanneer Treytel straks onver- l hoopt mocht uitvallen. Nadat hij tegen Norrköping het doel ten aanschouwen van dertigduizend toeschouwers had verdedigd, kwam voor Bram zaterdag de klap op de vuurpijl met het treffen tegen Arsenal. Achteraf bekent hij: „Zaterdagmiddag ben ik in mijn auto gestapt en ben ik wat langs de kust gaan rijden om de spanning af te reageren en me te concentreren op de wedstrijd. Vrijdag avond had ik pas gehoord dat ik er tegen Arsenal bij zou zijn en het was mijn eerste partij voor een bijna uitver kocht huis". Bram Geilman over de kritiek die maandag loskwam: „De mensen heb ben gelijk. Mijn uitlopen maakte een heel zwakke indruk, maar dat kwam omdat ik me verkeek op de geweldige dekkingskracht van Laseroms en Israel. In Excelsior, waarin ik jaren heb ge speeld, en nu het laatste seizoen in het B-elftal van Feijenoord, was ik gewend vaak en snel uit het idoel te komen, zodra de bal het strafschopgebied bin nenkwam. Bij Israel en Laseroms moet je zoiets niet doen, want die vangen elke bal op en wanneer een keeper zich daarin gaat mengen kan er gevaar ontstaan. Aan zo'n sterke verdediging moet je gewpon even wennen. Ik heb zaterdag en ook vorige week dinsdag te veel willen doen en ik zalin het eerste moeten leren me in toom te houden. Dat inwerken is overigens geen kwestie van enkele wedstrijden. Daar gaat veel tijd overheen en het is maar de vraag of ik er voorlopig aan toe kom". De jeugdcommissie van de Koninklijke Nederlandse Cricket Bond heeft Schie dam gekozen om de jaarlijkse Jeugd- manifestatiedag te houden. De beste jeugdcricketers uit Nederland zullén zaterdag op Thurlede bezig zijn. De wedstrijden, die deze jeugdige cracks zullen spelen, gaan op de velden van Excelsior, Spirit en Asvion. Op het eerste veld van Excelsior speelt een team van 19-23 jaar tegen een Neder lands B-elftal. Het Nederlands jeugdelf- tal van 16—19 jaar speelt tegen een team van leeftijdgenoten uit Ierland. Op het terrein van Asvion speelt de jeugdselectie van 14-16 jaar. Deze wedstrijden beginnen om 11 uur. "Stadten" is een heerlijke bezig heid, maar niet met Uw armen vol pakjesonze aanbieding geeft U dé oplossing. Fijne ruime boodschappentas, met voorvak voor Uw porte monnee en kleine boodschap jes, rondom afgepaspeld. Deze royale tas met een extra brede bodem en 5 beschermdoppen nu voor nog géén acht gulden. bodem lengt Vrijdag en zaterdag verkopen wij op de parterre deze ruime boodschappentas met voorvak en rondom afgepaspeld. Een flinke bodem met 5 bescherm doppen en in de kleuren cognac, blauw en zwart. Bram Geilman: hard knokken om van de bank af te komen Waarschijnlijk is voor Bram Geilman de koek voorlopig alweer op, want het is niet aannemelijk, dat Ernst Happel zondag voor de eerste competitiewed strijd opnieuw een beroep op hem zal doen. „Waarschijnlijk heeft hij mij alleen maar opgesteld om Treytel een beetje te prikkelen", is het commen taar van de sympathieke goalie, die vermoedelijk zijn tweede jaar op de reserve-bank bij de stadionclub tege moet gaat. Heeft een dergelijke situatie van eeuwigereserve bij veel keepers - zoals destijds bij Treytel, die het vertrek van Eddy P.G. moeilijk kon afwachten - veel wrevel opgewekt, Bram Geilman denkt er vrij nuchter over. ,,In wezen verdient Treytel na tuurlijk de voorkeur, omdat hij veel meer routine heeft. Eddy is internatio nal geweest en qua ervaring ligt hij stukken op mij voor. Je mag niet verwachten, dat een trainer midden in het seizoen aan het experimenteren slaat en dus zal mijn kans pas komen, wanneer Treytel geblesseerd raakt". Niet piekeren In het afgelopen seizoen heeft Bram (met een gemiddelde van één doelpunt tegen per wedstrijd) in het B-elftal gekeept. „Geen ongezellige bezigheid, want die wedstrijden trekken altijd enkele duizenden bezoekers en wat dat betreft is er weinig verschil met het eerste van Excelsior, waar ik drie jaar onder de lat heb gestaan". Behalve het uitlopen hebben de schrij vende deskundigen weinig zwakke kantjes aan het werk van Bram ont dekt. „Als keeper moet je ook niet over je zwakke kanten gaan piekeren, al moet je er wel oog voor hebben. Wie slecht is op lage ballen en daar steeds maar over in zit, grijpt tenslotte mis wanneer er een inzet over de grond komt. Over de zwakke punten moetje heen groeien om een complete doel man te worden". Ook tn het tweede elftal van Feijenoord is Bram Geilman waar schijnlijk de komende competitie weinig rust beschoren, want de nu 26-jarige doelman begint daar stevige concurrentie te krijgen van de pas negentienjarige Hans v.d. Hoek, die vermoedelijk een aantal wedstrijden van het B-elftal aanspraak op de plaats onder de lat zal maken. Geilman: „Geen nood, want juist van wege de concurrentie is er een prikkel om er hard tegenaan te gaan. Zo kun je ook zeggen dat ik er geen genoegen mee neem om altijd reserve te zijn en dat ik wel degelijk blijf vechten voör een plaats in het eerste". Een verjaardag of zo maar een feestje? Maak van Uw tuin een feestelijk geheel met deze tuin- verlichting.... succes verzekerd! Tuinverlichting op draadstan daard een leuk feestelijk lampje, dat U overal in de tuin neer kunt zetten. Deze feestverlich ting die door de gekleurde kelk sfeervol licht geeft (we hebben verschillende leuke kleuren) nu voor nog géén acht dubbeltjes. feestverlichting voor uw tuin en balcon Vanaf vrijdagmorgen 9 u kopen wij in ons t 2e etage, deze tuinverlichting op draadstandaard, de kelk in diverse leuke kleuren, per stuk Bijpassende theelichtjes (elk in een metalen huisje) per doos van 10 stuks voor f 0,98. 45.000 mensen bezochten vorige maand, op 15 en 16 juli de Queen Elisabeth 2, die in de thuishaven Southampton lag. Velen daarvan hebben genoten van het orgelspel van de Maas- sluise hammond-organist Jil van den Doel in de zgn. „Queens room" aan boord van dit schip. Dat Van den Doel zoveel belangstelling trok was te danken aan het feit, dat hij al eerder in Southampton was opgetre den, namelijk in 1944 in de maanden vóór de invasie. Hij was toen bij de marine en hij heeft in die tijd veel vrien den gemaakt, mede door zijn muzikale activiteiten. Degene die Jil van den Doel weer bij de burgerij van Southampton in herinnering heeft gebracht is de hulppre diker P. G. Devereux. Met hem is Van den Doel tijdens de oorlogsjaren veel opge trokken als organist in kerk diensten die door mr. Devereux werden geleid en op welfare-avonden. Op die avonden regiseerde de heer Van den Doel ook toneel stukken die hijzelf had ge schreven. Toen de vrede was gekomen verslapte geleidelijk de brief wisseling tussen Devereux en Van den Doel. Er kwam nog wel een opleving nadat vlak. voor kerstmis 1952 de zee sleper Ebro van L. Smit - Co. de haven van Southampton was binnenge lopen. Aan boord bevond zich de hoofdwerktuigkun dige J. C. van den Doel, de vader van de organist. Toen „meester" Van den Doel; zelf ook niet van enige muzi kaliteit gespeend, op een ge geven ogenblik wat vrolijke melodieën aan zijn accor deon ontlokte, klopte hulp prediker Devereux op de deur van de hut. „Uw spel roept herinnerin gen op aan een vriend van mij in Holland", vertelde hij vader Van den Doel. Deze kreeg een sterk vermoeden, wees zijn zoon aan op een familiefoto en vroeg: „Is hij dat soms"? „Inderdaad' antwoordde mr. Devereux, „maar kent u die dan"? Ja, tamelijk goed zei de mees ter„dat is 'namelijk, mijn oudste zoon Na korte tijd verwaterde het contact weer, maar een paar maanden geleden schreef Jil van den Doel aan zijn vrien den in Engeland, dat hij van plan was samen met lijn vrouw de vakantie door te brengen in het Zuiden van Engeland. Hij kreeg kort daarna bericht, dat hij twee dagen lang het orgel in de „Queens room" van de Queen Elisabeth kon bespe len en dat radio en pers aandacht aan zijn optreden zouden besteden. „Ik dacht eerst, dat het een grap was", aldus Jil van den Doel maar ze kwamen wer kelijk: de pers, de B.B.C. en tienduizenden mensen. We kregen ook nog het aanbod om de overtocht naar Ame rika mee te maken, maar dat kon niet doorgaan omdat we elders nog verplichtingen hadden. In ieder geval heb ben we een enorme vakantie gehad en er zijn uiteraard veel herinneringen opge- Eerste vrouwelijke stuurmansleerling op schip van HAL De Holland Amerika Lijn heeft dezer dagen een vrouwelijke stuurmansleer ling in dienst genomen. Zij zal haar eerste reis maken met het s.s. Atlantic Crown, een der twee roll-on/roll-off- containerschepen van de rederij, die in charter van de Atlantic Container Line Ltd. varen. Het schip is vandaag 12 augustus, van Rotterdam vertrokken. Het meisje, dat als eerste in de maritieme geschiedenis van ons land op een Nederlands schip als stuurmansleerlinge werkzaam zal zijn (met dezelfde promotiemogelijk heden als haar mannelijke collega's), is de 18-jarige uit Vlieland afkomstige Esse Riekje Agtei\' Zij volgde na het behalen van haar Mulo-diploma de opleiding aan de Hogere Zeevaart school Abel Tasman te Delfzijl. Enkele weken geleden werd haar het diploma stuurmansleerling overhandigd. Eind januari 1970 deelde de Holland Amerika Lijn mede de mogelijkheid tot plaatsing van vrouwelijke stuur mansleerlingen te hebben opengesteld. Dit besluit werd genomen naar aanlei ding van aanvragen van vrouwelijke cursisten aar. directeuren van Neder landse zeevaartscholen om opgeleid te worden voor het BS-diploma. De R.C. Schiedam treft het niet. Ein delijk is men er in geslaagd de top uit de Nederlandse wielrennerij naar Schiedam te halen en dan is er de concurrentie van SVV, die precies op die dag de eerste competitiewedstrijd Het verzoek van de R.C. Schiedam aan het bestuur van SVV om de competi tiewedstrijd op zaterdag te spelen is afgewezen onder het motto: „We wil len de ploeg niet uit zijn ritme halen". Dit grote wielerevenement, want dat is het toch wel, zou echter wel eens heel wat publiek bij SVV kunnen weghalen. Voetballen kan men nog voldoende zien, maar een wielerevenement, zoals zondag op de Wielerbaan Schiedam komt, zal niet vlug weer in Schiedam te zien zijn. Het zal namelijk de laatste trainingswedstrijd zijn voor de kandi daten voor de wereldkampioenschap pen en het zijn dan ook de grote mannen, die over de piste zullen snellen. Nu de baan ook geschikt bevonden is voor de zware motoren zullen ook de stayers in de baan komen. Rinus Langkruis, Ton Raaymakers, Klaas Balk, Piet Nieuwenhuizen, Gerrit Fens, Ben ten Thije en Gerard Kamper zijn bij de amateurs zeker van de partij. De stayers zullen drie manches van tien kilometer rijden. Het omnium bestaat uit tweemaal een sprintserie, een punten- en een afvalwedstrijd en een handicapwedstrijd. Leijn Loevesijn zal eveneens present zijn net als de huidige wereldkampioen Gordon Johnson. Naast de wedstrijden voor de titelkan didaten zullen er ook wedstrijden zijn voor amateurs en nieuwelingen. Aan- Zondag is het dan weer zo ver. De voetbal gaat weer rollen in het betaal de voetbal. Op fabrieken en werkplaat sen is er een paar weken niet veel over voetbal gesproken, maar deze week werden de kansen al weer uitvoerig bekeken. Immers, het toto-formulier moest weer ingevuld worden. In Schiedam kan er wat betreft het betaalde voetbal alleen maar over SVV gesproken worden, als plaatselijke fa voriet. SVV heeft zich in de transfer periode wat versterkt en trainer Bens mag, dachten wij, tevreden zijn. SVV moet roeien met de riemen die ze heeft. Iets dat ze overigens kundig heeft gedaan. Er zijn enkele goede oefenwedstrijden gespeeld en dat geeft de burger moed. Na afloop van het laatste oefenduel tegen het Rotterdamse Excelsior, was Jan Bens een tevreden mens. De condi tie van zijn mannen is goed. Er wordt snel en verrassend over de vleugels geopereerd en vooral Van Duppen is In de Schiedamse binnenstad komt op korte termijn parkeer ruimte ter beschikking als gevolg van sloopwerk aan de Grofbaan. Aan het Oude Kerkhof is een flink terrein beschikbaar geko men. Een bezwaar is dat komend uit de Kerkstraat de toegang tot het parkeerterrein achter de Her vormde Kerk gestremd is door geparkeerde auto's, zodat een parkeerverbod daar beslist niet overbodig zou zijn Hoewel ook het parkeerterrein aan de Broersvest heel wat moge lijkheden biedt om auto's kwijt te raken en ook tal van parkeer- meters voor de kort parkeerders ruimte laat, zal door het open stellen van de terreinen aan de Oude Kerkhof en aan de Grof baan een belangrijke oplossing voor het Schiedamse parkeerpro bleem worden geleverd. Deze terreinen liggen in de bin nenstad en zijn gemakkelijk te bereiken vanaf de Hoogstraat, Broersvest, Markt enz. Het zijn echter maar tijdelijke oplossin gen, omdat dè terreinen zijn op genomen in het toekomstige be stemmingsplan voor de binnen stad. Maandag 16 augustus om zeven uur begint op het terrein aan de Laan van Bol Es het jaarlijkse jeugdvoetbaltoer- nooi, georganiseerd door de afdeling sport van de wijkvereniging Groen- Afscheidsreceptie voor Toon Hardeman Enkele weken geleden schreven wij reeds, dat de heer A. A. P. Hardeman geen deel meer uitmaakte van het bestuur van SVDPW. Wij uitten toen reeds het vermoeden, dat SVDPW dat heengaan van „Ome Toon" zeker niet zomaar voorbij zou laten gaan. Het blijkt, dat het bestuur van SVDPW dat ook geenszins van plan is, want op zaterdag 21 augustus biedt het bestuur van de.v.v. SVDPW de heer Hardeman een afscheidsreceptie aan in het clublo kaal aan de Olympiaweg in het Sport park Harga. De receptie begint 's avonds om half zeven. Met 14 senior-, 15 junior- en niet minder dan 14 pupillenelftallen behoort Excelsior '20 in Schiedam tot de grootste verenigingen. De heer Elgers, secretaris van Excelsior vertelde ons, dat er wellicht een ledenstop zal moeten komen, ondanks dat Excelsior met vier speelvelden tot de gunstige uitzonderingen in Schiedam gerekend kan worden. De heer Elgers, en met hem vele anderen, vindt het maar vreemd, dat zijn club ondanks het groot aantal leden waar het uit kan putten nog maar steeds in de vierde klasse speelt. „Ik weet niet hoe het komt. Er wordt leuk voetbal gespeeld, maar vooral in de vorige competitie hadden we toch wel veel pech". Excelsior heeft een accommodatie, waar vele clubs alleen maar aan durven denken. Een kapitale kantine, prachti ge kleedlokalen en zeer goede velden en dat allemaal in eigen beheer. Nor maal gesproken zou een club als Excel sior minstens in de tweede klasse moeten spelen en gezien de accommo datie zou het een goed florerende club uit de eerste klasse kunnen zijn. Het is echter niet zo. Excelsior speelt al enkele seizoenen in de vierde klasse en kan zelfs daar niet hoog grijpen. Tot voor enkele jaren konden alleen katholieke voetballers lid worden van Excelsior. Dat is allang niet meer zo. Een ieder met of zonder geloof kan onder de vanen van Excelsior tegen een balletje trappen. In de periode dat Excelsior nog een echte R.K. vereni ging was, was men beperkt in de keuze van het spelersmateriaal. Toen was het enigszins begrijpelijk dat de prestatie- curve niet hoger kwam, hoewel de zwart-witten lange tijd in de tweede en derde klasse hebben gespeeld. team in de laatste jaren niet denderend geweest, toch stelt het bestuur alle vertrouwen in oefenmeester Jack Heyster, die ook nu weer de leiding in handen heeft gekregen. „Die man doet ontzettend veel voor, de club en de jongens en aan hem heeft het zeker niet gelegen dat de prestaties op het groene veld niet zo succesvol waren. Er zijn enkele spelers van andere Schie damse clubs naar ons gekomen, onder andere Tieman van HBSS en misschien kan de heer Heyster daar goed mee werken, maar dat weet ik echt niet, want hij alleen stelt het elftal samen en heeft daar ook de verantwoording Bij Excelsior stelt men zich elk jaar taken endie worden dan ook ver wezenlijkt. Na de bouw van het club huis en de kleedlokalen heeft men zich nu in het hoofd gehaald om op het Jeugd De heer Elgers vertelde dat zijn club ontzettend veel jonge spelers heeft. „Verleden jaar hebben we een elftal samengesteld uit jongens, die dat jaar senior werden. Dat werd het vierde elftal. Daaruit is helaas weinig of geen versterking voor het eerste team geko men. Toch gaan we ook dit jaar weer "Cn elftal laten spelen, bestaande uit jongens die dit jaar over moeten naar de senioren. Misschien dat het nu zal lukken daaruit te gaan putten voor het eerste team". Al zijn de verrichtingen van dat eerste 'GEMEENTE SCHIEDAM Openingstijden afd. Bevolking c.a. Voor de afdeling Bevolking, Burger lijke Stand, Militaire Zaken en Ver kiezingen van de gemeente-secretarii van Schiedam, Overschiesestraat 2 (voorm. rijks-hbs), zullen met ingang van maandag 16 augustus 1971 gewij zigde openingstijden gelden. Deze secretarie-afdeling zal op werk dagen voor het publiek ononderbroken open blijven van 8.30 uur 's morgens tot 15 uur' 's middags, dus ook ge- Genoemde afdeling is eveneens het publiek geopend op vrijdagavonden van 19 uur tot 21 uur, doch dan uit sluitend voor zaken betreffende pas eigen terrein een trainingsveld te creëren. Daarvoor werden de oude kantine en kleedlokalen al afgebroken en een groot stuk bossage gerooid.. Met medewerking van de gemeente hoopt Excelsior nog dit seizoen op het eigen halfverharde trainingsveld te kunnen trainen. Voorlopig zal de oude trainingsverlichting dan nog dienst moeten doen, maar in het volgende plan is al een nieuwe verlichting opge nomen. Over de verwachtingen van het nieuwe seizoen zegt de heer Elgers: „Kijk als je aan een nieuw seizoen begint, beri je als bestuurder natuurlijk altijd optimis tisch en hoop je ergens dat er een kampioenschap gevierd kan worden. Maar je moet natuurlijk met beide benen op de grond blijven staan. We spelen in de zogenaamde Haagse com petitie en naar het zich laat aanzien is het deze keer zeker geen gemakkelijke competitie. Denk alleen maar aan de derby's tegen Schiedam en de semi- derby's tegen VFC. Ik geloof echter, dat, als we in het begin van de competitie met een paar goede resulta ten uit de bus komen, het best zal gaan. Er wordt op het moment stevig getraind. De heer Heijster heeft twee selectieploegen van elk ongeveer 20 spelers. Dat lijkt misschien erg veel, maar onze ervaring is, dat die groepen wel zullen slinken". Trainingsveld Excelsior zal geen oefenwedstrijden op het hoofdveld kunnen spelen, omdat de afdeling cricket pas op 29 augustus de laatste wedstrijd zal spelen. De maandag daarop gaan de voetballers het veld weer herstellen. Gelukkig kan Excelsior over andere terreinen be schikken en het heeft wat dat betreft dan ook geen nood. Nog maar een paar zondagen en Excel sior '20 speelt de eerste wedstrijd in de nieuwe competitie en we wensen met Excelsior, dat de eerste klap heel wat waard zal zijn. p gul op de vleugel een goede kracht geble- Het supporterscorps van de groen-wit- ten treft het. De eerste wedstrijd wordt thuis gespeeld. SVV ontvangt namelijk Helmond Sport en een 5 a 6000 toeschouwers mogen we toch wel verwachten bij dit eerste duel. Al die Schiedammers kunnen de elf op het groene veld morele steun geven. Een steun die SVV naar de eerste overwinning moet voeren. De actie van Rietje Kpnings voor een clubhuis voor Schiedamse gehandicap ten krijgt op de zaterdagen 4 en 11 september een bijzonder vervolg. Dan worden namelijk in de sporthal Margriet een reclame-corso en een feestavond georganiseerd. Enige tijd geleden is officieel een stichting gevormd en een bestuur samengesteld. Er is al een aardig be drag bij elkaar voor het clubhuis. Maar er is meer nodig, zodat in de toekomst meer acties te verwachten zijn. Zaterdag 4 september zal een corso door een groot deel van Schiedam rijden. Vrijwel alle Schiedamse mu ziekcorpsen zullen hieraan medewer king verlenen. Het corso bestaat uit versierde wagens, die in het bijzonder op de reclame zijn ingesteld. Ieder bedrijf, vereniging of organisatie kan dus op deze wijze reclame maken/ Het inleggeld bedraagt f 50,-. Inlichtingen en opgaven telefoon 705381 De feestmiddag en -avond op 11 sep tember begint om twee uur. Aan het feest werken een groot aantal artiesten en orkesten mee. Verder zal er een bazaar worden ingericht. De Renners club Schiedam zorgt voor een home trainer. Dienstencentrum in gemeenteraad aan de orde Zoals we reeds eerder meedeelden is enige tijd geleden de goedkeuring van Gedeputeerde Staten ontvangen voor de bouw van een dienstencentrum voor bejaarden. Daarom kunnen er nu vorderingen gemaakt worden met de plannen. In een vorige week gehouden vergadering van de commissie voor maatschappelijk werk en volksgezond heid zijn de plannen verder besproken en toegelicht. Waarschijnlijk zal een en ander reeds in de eerstvolgende ge meenteraadsvergadering aan de orde worden gesteld. Maandagavond 16 augustus zal de commissie voor stadsontwikkeling ver gaderen ter behandeling o.a. van her ziening voorschriften bestemmingsplan Kethel-Tuindorp, tijdschema voor be handeling reconstructieplan binnen stad en ontwikkelingsmogelijkheden voor het Singelgebied. SPAANSEPOLDER

De Havenloods | 1971 | | pagina 4