E i 5 Onde badhuis veranderd in moderne boksschool lüLAiiiüil 28T5 Sportgrabbelton Afscheid „Ome Toon" niet onopgemerkt voorbij Afdelingsclubs beginnen ook aan grote avontuur dries IrlliJuM'IHil 14 95 Vergadering Sportraad SVV wacht moeilijke tegenstander Illusie van Wim de Haan werkelijkheid O 95 wm tHERFST-DEKORATIES SG-penning voor voorzitter SVDPW DE HAVENLOODS, DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1971 34-330 ROTTERDAM ROTTERDAM ROTTERDAM IJSSELMONDE •DORDRECHT Wim de Haan, zonder meer de grote animator van de bokssport in Schiedam heeft voorlopig geen illusie meer. Die is namelijk maandag avond werkelijkheid geworden. Met het omdraaien van de sleutel in een prachtig groen geverfde buitendeur opende de heer J. Hofman, voorzitter van de Nederlandse Boks Bond, de nieuwe boksschool aan de Lange Haven. Wim de Haan heeft zich, misschien wel misplaatst, altijd door een ieder tegen gewerkt gevoeld en leek een Don Quichotte die vocht tegen de ambtelij ke molens. In tegenstelling tot de romanfiguur bereikte Wim de Haan wel wat, dat konden de genodigden maandagavond zien. Van het oude badhuis heeft Wim de Haan, of beter gezegd de leden van de boksschool een trainingsgelegenheid gebouwd, die elke toets der kritiek kan weerstaan. De heer Hofman zei in zijn openingswoord, dat de oefengelegen heid, die boksschool De Haan heeft gecreëerd kan wedijveren met elke andere boksschool. Wim de Haan stel de het trots nog scherper: „Ik durf te zeggen dat er in heel Nederland geen boksschool is als de onze". Het is een prachtige oefengelegenheid. Er staan twee ringen opgesteld en alle attribu ten die een bokser voor zijn training nodig heeft zijn er te vinden. Karwei Toen een vijftal weken geleden Wjm de Haan toestemming van de gemeente kreeg in het oude badhuis te trekken tegen een voorlopig symbolische huur stond hij voor een enorm karwei. Er moesten allereerst tonnen steen en beton gesloopt worden eer er aan de opbouw begonnen kon worden. Wim wilde het karwei in vijf weken klaren. PIANO'S GITAREN VLEUGELS KLEININSTRUM.l BLADMUZIEKI Niemand geloofde dat zoiets mogelijk was, maar het is gelukt. Geldelijk en materieel werd Wim de Haan van verschillende kanten gehol pen en hij ondervond toen, zoals hij vertelde, dat hij nog heel wat goede vrienden had. Mankracht moest er ook komen. Midden in de bouwvakvakan tie ging hij zijn leden op hun vakantie adressen opzoeken, er rotsvast van overtuigd dat zijn jongens hem niet in de steek zouden laten. En zie, dat gebeurde niet. Hij kreeg zelfs de heer Krijgsman, vader van de twee talent volle boksers uit de school van Wim de Haan mee. Uitvoerder Vader Krijgsman had zich nog nooit met de boksschool De Haan bemoeid, geïnteresseerd als hij was in de voetbal vereniging SVDPW, waarvan hij al een dikke dertig jaar lid is. De energie en het enthousiasme van Wim de Haan en zijn beide zonen greep hem echter zo, dat hij de uitvoerder van het werk werd. Evenals andere leden offerde hij zijn vakantie, zaterdagen en zondagen op om van 's morgens vroeg tot 's avonds laat aan het nieuwe oefenlo kaal te werken en het resultaat mag gezien worden. Moeder Krijgsman zorgde voor de war me maaltijden en het is geen wonder dat Wim de Haan haar maandagavond met een paar ferme kussen beloonde. De Haan was zeer dankbaar voor de hulp die hij uit het Schiedamse zaken leven heeft gekregen en op de ope ningsavond werd dat geluk nog ver groot toen de heer C. Th. Blomme- stijn, een Schiedamse sportminnende zakenman hem een verwarmingsinstal latie toezegde. Ondanks dat dit alles Wim dé Haan kennelijk overweldigde, vond hij het toch jammer, dat er niemand van de sportraad of het gemeentebestuur aan wezig was. Er was echter een vergade ring en dat kon Wim niet weten. SPAANSEPOLDER a SVV gaat de prijs van de overdekte zittribunc verlagen. Een prettig geluid in een tijd waarin alles duurder wordt. Was de oude prijs zes gulden, de liefhebbers vim een overdekte zitplaats hoeven nu maar vijf gulden neer te tellen aan de kassa. SVV hocfpt hier mee het publiek van dienst te zijn en door de verlaging een grotere bezetting van de overdekte tribune te krijgen. Secretaris Cor de Vries heeft van de gemeente gedaan gekregen, dat het parkeerterrein eerder in gebruik mag worden genomen dan oorspronkelijk in de bedoeling lag. Autobezitters kun nen nu haast weer voor de deur ko- Bezuinigen, dat gaat men bij Marti- nit. Dat blijkt uit een artikeltje van voorzitter Van der Horst in de werk- brief. Hij schrijft o.a. „Ook moeten wij een zuinig financieel beleid gaan vor men, opdat wij zo sterk mogelijk staan, zodra het op verhuizen aan gaat komen. Er zijn plannen in ontwikke ling om te komen tot een bouwfonds en daaraan kunnen alle Martinitters meewerken. Als wij uitwedstrijden spe len gullen wij de kosten van dure bussen moeten verminderen en zoveel mogelijk moeten overgaan tot vergoe dingen van alle passagiers". Uit het clubblad van DUS blijkt dat de pupillen naar DIES blijven toestro men. De redaktie vindt dat de pupil- lencommissie goed werk levert ten aanzien van de plannen die zijn ont wikkeld voor de binding van deze knapen. Het artikel waarin het komen de seizoen onder do loep genomen wordt, eindigt met de vertrouwenwek kende zinnen: „Voor ons bestuur, wacht de taak dit geheel in juiste banen te leiden. Dat dit zal lukken staat buiten kijf en we zien dan ook geen rederTom er aan te twijfelen dat het voor onze vereniging een zeer goed seizoen zal worden. Dat een voorzitter van een voetbalclub de voorzit tershamer aan een ander overgeeft, is een normale zaak. Zo niet voor de heer A. A. P. Hardeman van SVDPW. Een langdurig ziekbed en daarna een waarschuwing van de dokter noopte „Ome Toon" het wat kalmer aan te gaan doen en dus moest hij het moeilijke besluit nemen om, na 18 jaar zijn vereniging als voorzitter te hebben gediend, het roer van de vereniging aan een ander over te geven. Natuurlijk ging dat afscheid van Toon Hardeman niet onopgemerkt voorbij, maar de eer en de blijken van medeleven die hem zaterdag te beurt zijn gevallen, hebben zelfs de nuchtere „Ome Toon" ontroerd. Zelden zal een voorzitter van een vereniging zijn uitgeluid zoals die van SVDPW is ten deel gevallen en laten we wel zijn, het komt hem toe. Dat bleek ook wel uit de hartelijke, woor den die tal van sprekers tot hem richtten en de prachtige geschenken die de scheidende voorzitter en zjjn Deze t.v. slippers staan niet al leen leuk, maar zitten nog bij zonder fijn ooken dat is toch wel belangrijk als U ze na een vermoeiende dag aantrekt. Leuk gedekoreerde t.v. slippers van soepel vinyl in diverse kleu ren en dessins, koopt U nu per paar extra voordelig voor nog géén rijksdaalder. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de tussenverdie- ping parterre deze leuk gede koreerde t.v. slippers, in diver se kleuren en dessins en de maten 36 t/m 41, per paar echtgenote mochten ontvangen. Het waren allemaal bewijzen van de grote vriendschappen die de heer Hardeman in de loop der jaren in Schiedam heeft gemaakt. Daarnaast was het allemaal de dank aan een zeer sociaal voelend mens, die zjjn leven lang klaar heeft gestaan om een ieder, oud en jong, te Dat vond ook de wethouder van sport en recreatie, mevrouw Verwey-De Graaff die de heer Hardeman in haar toespraak zeer goed typeerde. Plicht „U heeft het werk dat u deed steeds als een plicht opgevat. U vond het niets bijzonders en u meende dat oprecht. Daardoor bent u misschien juist opgevallen en daarom is het dat andere mensen u nu eens in de hoogte willen steken". Zij vond dat de heer Hardeman in de vereniging en in het Schiedamse sportleven een unieke plaats had ingenomen. „Jong en oud konden altijd met hun moeilijkheden bij u terecht. U hielp waar dat kon, warm menselijk vanuit het hart. Dat is juist in deze tijd, waarin de mensen van elkaar vervreemden, waar men zo'n behoefte aan heeft". vrijheid die hij heeft mogen genieten om het werk voor zijn club te kunnen doen. De leden dankte hij omdat hij het werk hee£t mogen doen. Hij riep de leden op achter hun nieuwe voorzit ter te blijven staan. „Dan kan het de club niet slecht gaan". P. Bul Penning De wethouder vond het een eer dat zij namens de Schiedamse Gemeenschap aan de scheidende voorzitter de pen ning van verdienste mocht overhandi gen, zeker voor het sociale werk dat hij heeft verricht en waar hij in het openbaar niet over wil praten. De heer T. Machielsen, niet alleen sprekend namens de afdeling Rotter dam, maar ook als medepatiënt in het ziekenhuis, kenschetste de heer Hardeman als een goed sportman en een man met idealen. De heer Jo van der Touw, namens de SBLO wilde van het afscheid geen drama maken, „want", zo stelde hij: ,je gaat niet helemaal weg en we zullen je heus nog dikwijls hier of daar tegenkomen". De heer M. Elzing, voorzitter van S W sprak namens alle voetbalverenigingen, de Schiedamse Scheidsrechters Vereni ging en de ABC. Hij greep terug naar de moeilijke tijd waarin de heer Hardeman aan zjjn bestuursfunctie be gon, nu 38 jaar geleden. Hij kon constateren dat het allemaal goed ge daan was. Er volgde nog een hele rij van sprekers en het was een diep ontroerde Toon Hardeman die het laatste woord had. Hij dankte in de eerste plaats zijn echtgenote voor de Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze heerlijk warme tricot jumpsuits met lange rits voor en een leu ke kontrast bies langs het boord en de manchetten. In de kleur rood en de maten 86 t/m M voor Donderdagavond 26 augustus (vana vond) vergadert de sportraad in het stadhuis. De agenda bevat een huur overeenkomst van de Schiedamse boksvereniging met sportschool De Haan; verlichting en verhuur halfver- harde trainingsvelden, een verzoek van de korfbalclub Succes; overdracht van gymnastieklokalen aan de Sportraad, verzoek van J. van Vliet voor uitbrei ding tennispark; aanbieding van N.V. Interpool betreffende volledige onder- keldering zwembad-Zuid; rapport van de Stichting sporthal Margriet. SVV heeft een bijzonder goede start werden er niet geboekt. Daarom moet gehad en staat met vijf punten uit drie HBSS denken: „De eerste klap is een wedstrijden vorige week zondag zelfs daalder waard", aan de leiding. Zondag wacht SVV echter een moeilijk werkje. Het ont vangt dan namelijk het toch wel sterke Eindhoven. Toch hebben we goede verwachtingen voor SVV, dat op het middenveld behoorlijk versterkt blijkt enon der de lat een Jan van der Velden heeft staan. Jan, met de wetenschap dat jongeren staan te dringen om zijn plaats in te nemen, heeft tot nu toe bijzonder goed werk verricht en is naar het zich laat aanzien misschien wel aan zijn beste seizoen bezig. Gesteund door het rood-groene legioen kan het niet ander of Eindhoven moet beide winstpunten op Harga laten. Voor autobezitters onder de bezoekers van de wedstrijd: U kunt uw wagen weer normaal op het parkeerterrein kwijt. Was het zondag de wedstrijd Fortuna- SW, die de aandacht trok, er is zaterdag weer een ontmoeting tussen de beide clubs. De B-elftallen beginnen namelijk ook aan de competitie en daarin spelen in de 2e klasse B SVV thuis tegen Fortuna VI. Laten we hopen dat de SW-reserves een beter seizoen hebben dan het vorige. Ook het zaterdagvoetbal gaat van start. Dat wil zeggen in de KNVB spelende clubs beginnen aan de eerste competi tiewedstrijd. Dat brengt voor PPSC een thuiswedstrijd tegen die Haghe. In tegenstelling tot voorheen beginnen vanaf zaterdag de thuiswedstrijden van PPSC om half drie. HBSS gaat van start in een uitwedstrijd tegen Rijns- burgse Boys. De oefenwedstrijden die HBSS heeft gespeeld zjjn niet zo goed geweest. Overweldigende resultaten Opentop wintermode 1971 deze heerlijk warme jumpsuit, waarin Uw kinderen naar harte lust kunnen spelen en stoeien. Jumpsuit van gemakkelijk was- baar en bijzonder sterk tricot. Het modelletje heeft een lange rits voor, gestikte vouw in de pijpen, een ceintuurtje, borst zakje met rits en een kontrast bies langs het boord en de man chetten. Deze jumpsuit in de kleur rood en de maten 86 t/m 110, nu als speciale partij-aanbieding voor nog géén vijftien gulden. Stelt Uw man er prijs op om er altijd tot in de puntjes verzorgd uit te zien, dan is dit hét over hemd voor hem. Bel-O-Fast zelfstrijkende over hemden, magnifieke hemden, hagelwit en.... 's avonds nat ophangen, 's morgens weer aan. Koop zo'n onberispelijk over hemd voor nog géén negen gul- Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze Bel-O-Fast overhemden van zelf strijkende poplin, in de maten 36 t/m 43 en de mouw lengten 4 en 5, Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. Dr. Labordus 40 jaar bij het onderwijs ..oensdag 1 september zal dr. L. W. Labordus, rector van het Stedelijk Gymna sium Schiedam 40 jaar bij het onderwijs werkzaam zijn. In verband hiermee bieden B. en W. van Schiedam hem die middag een receptie aan in de kantvan het gymnasium aan de Hugo de Grootstraat 6 (van 16-17.30 uur). bespannings stoffen in circa 200 kleuren geplastificeerde verkoopstandaards op wielen verkoopmanden in kleur voor de buitenverkoop ETALAGEMATERIALEN Adm. de Ruyterweg 26. Rotterdam, telefoon I01UI 13 22 30* •5% nylon/35% k clubs nog nader terugkomen in een extra sportpagina. Door de promotie van Martinit naar de KNVB en de degradatie van WF naar de tweede klasse zijn er in de eerste klasse nog maar drie Schiedamse clubs. Dat zgn Ursus, SVDPW en Demos. Voor laatst genoemde clubs heeft de competitielei der een derby in petto omdat zij bijelkaar in de eerste klasse B zgn ingedeeld. De eerste voetbalzondag brengt voor Demos al direct een zeer moeilijke wedstrijd. Het moet namelijk uit tegen Belvédère. We weten niet of de Rotter damse club versterking heeft gekregen, maar zonder dat is het altijd een moeilijk te bekampen tegenstander ge weest en zeker op eigen terrein. WRW uit Den Briel is zeker geen tegenstander waar zomaar overheen gelopen kan worden. In tegendeel het zijn jongens waarvan gezegd wordt dat zij het stevige mannelijke voetbal niet schuwen. Het zijn de tegenstanders van SVDPW. De Schiedammers hebben het terreinvoordeel en kunnen daarnaast bogen op enkele uitstekende oefen wedstrijden. Daarom geloven we voor SVDPW in een betere start dan die in het vorige seizoen. Zuiderster, lang in de KNVB gespeeld, heeft zich naar we ons hebben laten vertellen danig verjongd en het zal voor Ursus dan ook geen walk-over worden al speelt het op eigen terrein. De straffe hand van trainer Paulus zal voor de Ursianen echter voldoende zijn om tegenslag te kunnen verwerken en daarom rekenen we ook hier op winst. Tweede klasse In de tweede klasse miste SFC het •vorige seizoen net de boot. Het heeft zich ingesteld om weer een gooi te doen naar de titel en de eerste stap daartoe moet dan gezet worden in de thuiswedstrijd tegen Swift boys. In de tweede klasse B gaat WF van start tegen het altijd moeilijke Sagu Boys, de Ambonese voetballers uit de IJsselstreek. In C gaat DRZ het probe ren in een uitwedstrijd tegen Dindua en Schiedamse Boys doet dat tegen DOZ. FCN, weer terug waar het is begonnen zet zondag de eerste stap op de weg terug naar de tweede klasse in een thuiswedstrijd tegen Olympic. De competitieleider van het zaterdag voetbal heeft GTB en GSS gescheiden gehouden. Geen derby dus. GTB, inge deeld in de tweede klasse A speelt uit tegen Oude Maas. GSS voor het eerst sinds jaren onder een andere trainer ontvangt op eigen terrein MASC en het is voor trainer Rien van Kampen te wensen dat zijn formatie een goede entree maakt in de tweede klasse. Wethouder Verwey overhandigt de SG-penning aan de neer Hardeman. We kunnen met recht zeggen dat dit een kinderstoel is waar van U lang plezier beleeft want als Uw baby peuter wordt houdt hij er een leuke stoel aan over. Kinderstoel, merk Eekhoorn, met zwaar verchroomd onder stel, prachtig formica speel- blad, solide voetenplankje, alle buis 19 mm dik, bekleed met een eerste kwaliteit suwide. Een onverwoestbare stoel met de normale garantie voor nog géén negen en twintig gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze prachtige Eekhoorn kinderstoe len met zwaar verchroomd on derstel, formica speelblad, voe tenplankje, bekleed met prima suwide, keuze, uit frisse kleuren, met de nor-

De Havenloods | 1971 | | pagina 4