op 2 september a.s. brengt moüefeais Fair bad£ nóg neeer gezelligheid op de markt (n20) S Kapper John Tates hanteert zowel de kwast als de penseel GROTE MEETING OP ZUIDPLEIN [U personeel personeel DE HAVENLOODS kent geenabonnées MAAR LEZERS! met de grootste mode-verkoopruimte van de stad KNIPPEN OF SCHILDEREN, MENEER? DE HAVENLOODS, DINSDAG 31 AUGUSTUS 1971 35-5 Voor W. A. Scholten's Chemische Fabrieken N.V. te Foxhol, vooraanstaand producent van zetmeelderivaten en chemische produkten voor tal van industrieën in de hele wereld, vragen wij voor de 3 ploegendienst (bruto maandsalaris 1090,80) voor de dagdienst (bruto maandsalaris 948,52) Naast deze beloning bieden wij verder- volwassenloon v.a. 22 jaar volwassenloon voor jonggehuwden en jeugdige kostwinners direkte opname in pensioenfonds 7% vakantietoeslag winstdeling en kerstgratifikatie premiespaarregeling reiskostenvergoeding werkkleding en schoeiselvoorziening mogelijkheid voofhet volgen van kursussen ruime tegemoetkoming in verpiaat- sings- en inrichtingskosten leuke eengezinswoningen Wij komen u graag uitvoerig inlichten en stellen u in de gelegenheid met ons te komen praten in: Rotterdam: het Gewestelijk Arbeidsbureau, Schiedamschevest 160 en wel op woensdag 8 september a.s. van 10.00 tot 12.00 uur, van 14.00 tot 16.00 uur en van 18.00 tot 20.00 uur Schriftelijke sollicitaties kunnen, met vermelding van de letters FP 377, worden gericht aan Scholten Foxhol, afdeling Personeelzaken, Postbus 1, Foxhol (gemeente Hoogezand-Sappemeer) Tel. 05980 -1234, toestel 399. t Onze onderneming behoort tot KONINKLIJKE SCHOLTEH-HONIG NY dynafnisch groeiend c werknemer* en 25 werkmaatschappijen i landen van de wereld. (haar 3e zaak) Fair Lady is op modegebied aan de markt met dames-kleding van internationale allure. Fair Lady is met z'n grote assortiment van alle markten thuis. In Maassluis, aan de Markt nummer 20, is meteen de grootste modeverkoopruimte van de stad geopend, met een aparte lingerie-shop aan de Noordvliet-zijde. Een intieme koffiebar verhoogt de sfeer van de toch al gezellige winkel. Op de eerste etage is grote aandacht besteed aan de tieners, waarvoor een eigentijdse ruimte is gecreëerd. Moeders met hun kleuters, en jonge meisjes vinden op de eerste etage een speciale verkoopafdeling, waar zij ongestoord en op hun gemak, keus kunnen maken. En natuurlijk is er ook een boetiekgroep met van die gezellige gekke dingen in jumpers, blouses, rokken en broekpakken. De internationale modetrend is bij Fair Lady sterk vertegenwoordigd met suède mantels uit Hongarije en Turkije; stijlmantels van bijzondere klasse uit Duitsland; avondkleding van gerenommeerde Duitse en Franse huizen; blouses, speels van lijn en vrijpostig van dessin en modieuze stijlkleding van Walter Bollag of Switzerland. Dan zijn er uit Nederland: De moderne lijn in FLASH-mantels; Dick Holthaus couture met z'n twenty-seven collectie; Etec met een modern vertolkte lijn in klassieke mantels enz. enz. Te veel eigenlijk om op te noemen. Dat schoons moet U zien en vooral ook passen, in een gezellige sfeer. En die is er bij Fair Lady. Maassluis: Markt 20 (hoek Noordvliet) Delft: Winkelcentrum "In de Hoven" Capelle a/d IJssel: Winkelcentrum "De Koperwiek". Kapsalon Tates aan de Bierens de Haanweg te Rotterdam heeft altijd al een wat kunstzinnige inslag gehad, waarvan vele klanten niet de herkomst wisten. De grote ruimte van het bedrijf met de ruime muurvlakken wordt vaak opgesierd met schilderstukken van uit eenlopende aard. Klassieke stukken naast de abstracte kunst. Het publiek in de zaak, vaak van verschillende pluimage, weet het te waarderen of te kraken. Fluisterend of hardop. Want slechts weinigen weten, dat de maker van deze stukken dezelfde man is die twee meter verder een kwajongenskop staat te fatsoeneren. John Tates, zevenentwintig jaar, van beroep kapper. Maar in zijn vrije tijd beeldend kunstenaar die zich met hart en ziel bezig kan houden met het penseel of met de moderne materialen, die de kunstenaar van vandaag ten dienste staan. Even is men geneigd te denken: „Weer zo'n zondagsschilder" Maar van die gedachte stapt men gauw af, als men zijn werk ziet en een gesprek met hem heeft gehad. Uitdaging Ruim tien jaar geleden kwam Johns kunstzinnige gevoel naar voren. In die tijd schilderde een oudere broer van John. „Wat jij kan, kan ik ook", zei John toen lachend tegen zijn broer „Ga je gang", zei deze en dat werd de uitdaging die John aanvaardde. Resul taat? Hij schilderde zijn broer „voor de bijl", die er vervolgens zelf maar En in de afgelopen tien jaar heeft John al heel wat meegemaakt. Zo kwam er een klant in de kapperszaak die vroeg of hjj twee stukken mocht meenemen om te verkopen. De man was er „weg" van, en John trots als een pauw. Maandenlang heeft hij achter de vent aan moeten lopen, die telkens een andere smoes verzon, waarna tenslotte bleek, dat de doeken waren gestolen. Wist hij veel, dat de vent een oplichter was. Maar zijn doeken waren dan toch maar goed genoeg om te stelen. Hij had ze te goeder trouw meegegeven, zonder enig schriftelijk bewijs; dus viel er niets meer te halen. John maakt zowel klassiek als abstrac te stukken, maar steeds meer neigt hij naar het laatste Graag maakt hij specia le structuren in zijn werk, waarbij hij gebruik maakt van gips. cement en lijm. Speciale effecten krijgt hij met de verwej-king van. rauwe erwten en rijst. Als de klant of opdrachtgever vraagt hoe hij die effecten bereikt is hij bang het te vertellen. „Beroepsge heim", zegt hij dan. „Veronderstel dat ik zeg dat er erwten in zitten, dat kan je toch niet vertellen". Het is een bepaalde schroom, waarvan John Tates meer last heeft. Ook om deze reden is hij er nog niet toe gekomen te expose ren. Zijn zelfkritiek is te groot om zich onder het publiek en mede-broeders te begeven. Afreageren Soms werkt John aan twee stukken tegelijk. Nee, het is geen massa-pro- duktie die hij maakt. Maar hij kan uren zitten werken op een klassiek stuk om zich daarna te ontspannen op het abstracte. Het eerste vergt geestelijk veel meer en doodmoe reageert hij zich dan af op het werk van de abstracte kunst, waar hij met veel zwaarder materiaal werkt, zoals cement en gips waarbij dan ook een lichamelijke moe heid optreedt. Dat het werk van Tates aantrekkelijk is blijkt wel uit het feit, dat hü maar met heel weinig werken blijft zitten. Voor een expositie heeft hij niet genoeg in huis en hij zou niet weten waar hij overal zijn stukken vandaan moet halen. Veel adviezen krijgt hij in de zaak, waar regelmatig werk van hem aan de muur hangt en de etalage van de kapperszaak zo langzamerhand meei op een kunsthandel dreigt te gaan lijken. Onder het kapperspubliek zijn ook enkele beroepsschilders, die hem van advies dienen. Daarnaast zijn er natuurlijk de op- en aanmerkingen, die hij al scherend te horen krijgt van de leek, die het werk bekijkt. John vindt het jammer, dat hij niet wat meer scholing als ondergrond heeft. Als hij nog vrijgezel was, zou wat studie op de academie niet te verwaarlozen zijn. Maar als gehuwd man, maak je niet meer van die bokkesprongen. Net zo min als de overstap van kapper naar beeldend kunstenaar. Het verschil tussen scheerkwast en penseel zit niet alleen in de dikte. Ook de bron van inkomsten speelt een rol, bij John Tates, die de „kunst-ladder" aan het beklimmen is, maar niet weet hoe hoog hij zal komen. Toch is het te hopen, dat hij eens aan een expositie toekomt. Zijn werk is het waard om in breder kring gezien te worden. Creedence Clearwater Revival in Concertgebouw Het omvangrijke concertseizoen 1971/72 van het Organisatiebureau Paul Acket zal vrijdag 10 september geopend worden niet twee concerten van Creedence Clearwater Revival in het Amsterdams Concertgebouw: een avondconcert om 8.15 en een nacht concert om 12 uur. De groep die thans in Nederland hoog genoteerd staat met Sweet Hitch-Hiker", bestaat uit John Fogerty (lead gitaar), Stu Cook (basgi taar) en Doug Clifford (drums). Als gastartiest voor de pauze zal optre den Tony Joe White, die beschouwd wordt als een van de weinige zangers die country en soul weten te combine ren. Hij behoort tot de meest verkoch te plaatartiesten Van Amerika, met een steeds groter wordende aanhang in Japan en Europa. Tony Joe White is een grote ster in Amerika, treedt regel matig op in tv-shows als die van And> Williams en Fd Sullivan en maakte songs voor Brook Benton, Dusty Springfield, Elvis Presley en Tom Jones. Het optreden tijdens de Amster damse Creedence concerten, zijn de eerste kontinentale concerten van Tony Joe White. Door een speciale overeenkomst met de manager van Creedence Clearwater Revival zal de toegangsprijs beperkt blijven tot 12 gulden! Een „evangelie-festival" noemt de Bo- degraafse evangelist Jb. Klein Haneveld de serie meetings die door hem en zijn medewerkers onder het motto „nieuw leven in Christus" worden gehouden in een grote tent aan de Wevershoekstraat bij het Zuidplein in Rotterdam. De campagne begint vandaag, dinsdag 31 augustus, en duurt tot en met zondag 5 september. Er is elke avond om 8 uur een meeting, waaraan diverse zanggroepen, bands en solisten mee werken. Aan de programma's neemt o.m. het Victorie-trio deel. Behalve evangelist Klein Haneveld, die de cam pagne. leidt, zullen ook de heren A. Ramaker, F. Niemeijer en mevr. Haajjer het woord voeren. Woensdag en zaterdagmiddag om 4 uur zijn er speciale bijeenkomsten voor kinderen onder leiding van de kinderevangelist Leo van den Heuvel. Op donderdag 2 september is er 's mid dags om 3 uur een speciale meeting voor bejaarden. Deze bijeenkomst wordt geleid door mevrouw Haaijer. Zaterdag- en zondagmiddag wordt er om 3. uur een openluchtmeeting ge houden. Voor de 27ste keer maakt de heer Klein Haneveld deze zomer een toer- nee met zijn opvouwbare „kerk", die het eigendom is van de door hem in Russisch vlootbezoek in Rotterdam Van 21 september tot 26 september 1971 zullen de Russische jagers Gremyashchyi en Zhguchyi een infor meel bezoek brengen aan de haven van Rotterdam. Het vloot-verband staat onder bevel van kontr admiraal E. 1. Volobuev. Beide schepen zullen op dinsdag 21 september 1971 om 10.00 uur afmeren aan de Parkkade, zij vertrekken weer naar zee op zondag 26 september om 13.00 uur. De chepen zullen zijn opengesteld voor het pu bliek op: woensdag 22 septmeber van 14.00 tot 17.00 uur; vrijdag 24 sep tember van 17.00 tot 20.00 uur en zaterdag 25 september van 14.00 tot 17.00 uur. Ter gelegenheid van dit bezoek zal Hr. Ms. Van Galen afmeren aan de Parkkade o treden als gastschip. het leven geroepen Openlucht- en Tent-evangelisatie in Nederland, een sectie van de Stichting „Het Morgen rood" te Bodegraven. Toernee-mana- ger Wim Griffioen zegt: „De mensen komen nog altijd gemakkelijker een tent dan een kerk binnen. Bovendien kunnen ook degenen die buiten blijven staan, goed horen wat er binnen, ach ter de microfoon, wordt gezegd en gezongen". De tent-campagnes hebben een interkerkelijk karakter. Naast het uit 5 man bestaande team van full timers, werken in elke plaats vrijwilli gers (afkomstig uit verschillende ker ken) mee, die hun vakantie geheel of gedeeltelijk opofferen. Tot de uitrus ting van de reizende predikers behoort ook een rijdende bij bel-winkel, volge pakt met bijbels en andere christelijke lectuur, waaronder veel uitgaven van dfe Vereniging tot Verspreiding van de Heilige SchriftOverdag houden de teamleden zich bezig met huis-aan-huis colportage met evangelische boeken, brochures en periodieken. De toegang tot de meeting is gratis. Containerschip „Norbank,, eind oktober in de vaart Het nieuwe cellulaire containerschip van Noordzee Veerdiensten (North Sea Ferries) N.V., de Norbank, zal naar de maatschappij verwacht, op 29 oktober de containerefienst tussen Rotterdam en Huil openen. Een zusterschip, de Norbank, komt op 28 februari 1972 op deze'nieuwe verbinding in de vaart. Met de ingebruikneming van het twee de containerschip wordt deze frequen tie opgevoerd tot vijf afvaarten, op elke werkdag in beide richtingen. Elk schip heeft een capaciteit voor 91 20 voets ISO-units. Zelfs onder normale wiritercondities op de Noordzee zullen de schepen de overtocht met een snelheid van 13 knopen kunnen ma ken. In Rotterdam meren zij af bij de Europe Container Terminus. In Hull in het Queen Elisabeth Dock.

De Havenloods | 1971 | | pagina 2