6! sr l' 5: SVV en Fortuna moeten hun bestaansrecht bewijzen 11.! TRAINING BIJ DHS NOG STEEDS EEN PROBLEEM jsl 98 98 EERSTE STAPPEN IN COMPETITIE jEL „De stemming is uitstekend, 98 98 i«™L 8.* fên|_ i DE HAVENLOODS, DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1971 35-361 75 laar ter meulen Het was die onbegrijpelijke rekensom van de FBO, die uitmaakte, dat het Schiedamse SVV en het Vlaardingse Fortuna weer bij elkaar zouden voetballen in het seizoen 1971/1972. Met goede of slechte prestaties van de ploegen had het niets te maken. De rekenaars van de FBO hadden geoordeeld, dat (na 1 fusie, ergenshet aantal betaalde voetbalclubs in Rijnmond op vijf zou worden gebracht. De drie Rotterdamse ere-divisionisten Sparta, Feijenoord en Excelsior plus SVV en Fortuna VI. Het Schiedamse Hermes-DVS moest wijken, werd er gedreceteerd. Trouwens de hele tweede divisie moest maar opgedoekt worden en de na de 18 van de ere-divisie resterende (het werden er 21) moesten maar in een poule hun bestaansrecht in het betaalde voetbal bewijzen. Veertig wedstrijden werden voor de ploegen uit de eerste divisie gepro grammeerd, te beginnen met twee we ken van twee wedstrijden. De trainers van de meeste ploegen uit de eerste divisie zagen zich voor grote ploble- men geplaatst. Hun spelersarsenaal was aardig voor een aantrekkelijke rol in of net boven de tweede divisie, maar voor Zelfs voor het breedste raam hangt nu zonder veel naaiwerk een passend gordijnhet ge heim, aan beide zijden van deze overgordijnen zit een rits. Luxe kant en klaar overgordij nen van Polynosic satin druk- stof, dus was- en lichtecht en kreukherstellend. Deze overgor dijnen zijn 120 cm breed en 220 cm lang, U koopt ze nu per stuk van f 22,50 voor nog géén twaalf gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze afgepaste overgordijnen van Po lynosic satin drukstof, uitge voerd met het "all window systeem" (aan iedere zijde een rits). In de maat 120 220 cm, nu per stuk Deze kant en klaar overgordij nen ook in de maat 120 x 250 cm, prijs naar verhouding. 75 jaar ter meulen U kunt 't Uzelf net zo moeilijk of gemakkelijk maken als U wiltAl die praktische huis houdelijke apparaten die U veel werk uit handen nemen zijn tegenwoordig te koopen te betalen. Multiflex vloerwisser met spons, geplastificeerde houten steel en metalen uitwringmechanisme. Deze vloerwisser, waar U week in week uit plezier van beleeft, kost nu tijdens ons 75 jarig ju bileum nog géén zeven gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij in de kelder deze praktische Multiflex vloerwissers met spons, geplastificeerd houten steel en metalen uitwringme chanisme (waarop 1 jaar garantie), Reserve spons f 2,91 duels met ploegen, die - vaak steu nend op in geld uitgedrukt chauvinis me - een klassering onder de ere-divi sie te laag vinden, misten zij eigenlijk de kwaliteit. Geld voor verhoging van die kwaliteit misten die ploegen en zeker ook SVV en Fortuna.De hoogte van de uit de saneringspot toegezegde steun werd niet definitief per club vastgesteld, maar de transfertijd vorderde. Fortuna kon voor twee jaar van de gemeente Vlaardingen een garantie krijgen voor een lening van f 60.000,— totaal, daarmee de contracten voor spelers iets verbeteren en drie spelers uit de boedel van het met ADO gefu sioneerde Holland Sport (Van de Bol, Olsthoom en Teske), alsmede de ama teur Kwist (Overmaas) kopen, terwijl het op het laatste moment ook Don en Van Toorn (Excelsior) op gunstige voorwaarden aan zich kon binden. Als verkoper was het niet aan de markt, want het liet Jan Bouman, Baksteen en De Gooijer vrij gaan. (Bouman werd door Willem II aange trokken). SVV deed gunstiger zaken. Het ver kocht Bassant (Excelsior), Ciric (Den Bosch) en Vorstenbosch (DFC), maar liet ook een groot aantal „oud-gedien- den" zondermeer gaan. Bij een ama teurclub gingen spelen: Van Leeuwen, Pansier, Maurits, Felss, Langhorst en Hazebroek. In hun plaatsen werden in het rood en groen gehesen: de bij Hermes-DVS werkloos geworden Dup- pen en Bakkes en de amateurs Kaan (Meeuwenplaat), Waardhuizen. Zoeter (Musschen), Steenbergen (Baronie), Van de Spek (Feijenoord) en Hage (SCO). De laatste twee tekenden om privé-redenen geen contract, maar kwamen wel in de selectie van Jan Bens. Danige verschuivingen in beide teams werden teweeg gebracht. Zowel SVV als Fortuna startten hoopvol. Voor het eerst sinds lange tijd won de Vlaarding se ploL een uitwedstrijd tegen VVV en de Scniedammers hadden een opval lend debuut door een 3-1 thuiszège op Helmond Sport o.a. door twee doel punten van nieuweling Van de Spek. Bij SVV bleef het gunstig gaan (2-2 in Veendam), maar Fortuna presenteerde zich maar miserabel aan het eigen publiek door een roemloze ondergang tegen Haarlem (2-0). In de derde wedstrijd stonden de twee Rijnmondvertegenwoordigers van de eerste divisie in Vlaardingen tegenover elkaar. Het werd een 2-1 zege voor SVV. Na afloop zaten beide trainers (Jan Bens en Piet de Wolf) tegenover elkaar aan een tafel met de verzamelde pers. Jan Bens zei: „De gelukkigste heeft gewonnen". Piet de Wolf zag he anders: „Gezien de veldverhouding hadden wij moeten winnen". Een be wering, waarmee hij slechts weinigen bevredigde. Immers, Fortuna had wel zijn best gedaan, maar had tegen de door het uitvallen van Van Beek ver zwakte SVV-defensie toch geen vuist kunnen maken. Men zag het in Vlaardingen somber in, omdat er nog zoveel haperingen waren in het contact tussen de verschillende linies van het Fortuna-team en - bij gebrek aan een „killer" - teveel kan sen nodig waren om te scoren. Plotseling echter kwam er een omme keer. De Wolf bezweek voor de kritiek op de opstelling van Van de Bol in de aanval en plaatste de ex-HS-speler in een hem vertrouwde 'verdedigende stel ling op het middenveld. Hij haalde Van Toorn van de reservebank en verving Kwist door Huyer. Tegen HVC en Wageningen (uit) werden dik verdiende gelijke spelen geboekt. Na de. wedctriid van zondag, tegen Wageningen, ver zuchtte Piet de Wolf: „Nu hebben we getoond in de eerste divisie thuis te SVV na de overwinning op Fortuna, op de eerste plaats - handhaafdé fier die koppositie. Weliswaar leek het te gen Willem II mis te gaan, maar tegen Eindhoven bleek Jan Bens met zijn vernieuwde team (Steenbergen in de achterste vier, Poot op het midden veld, Duppen in de aanval en Van de Spek in een dubbelrol daartussen) een goede eenheid gebouwd te hebben. Wel bleek de kracht van dat team voor een belangrijk deel afhankelijk te zijn van de aanwezigheid van kopspecialist Wout van Meeteren in de spits. De blonde, stevige 29-jarige Schiedammer eist voortdurende aandacht van twee tegenstanders, waardoor SVV zijn sterkste troef de aanval - optimaal kan uitbuiten. Tegen het einde van de wedstrijd tegen Willem II, zowel als gedurende de gehele tweede helft te gen Eindhoven bleek, dat zijn afwezig heid een zwaardere druk op het weer door good-old Van de Velden verde digde SVV-doel betekent. Niet voor niets zei Jan Bens na de wedstrijd tegén nindhoven, waarin Van Meeteren bij het maken van het doelpunt een forse hoofdwond opliep en in de rust met hoofdpijn naar het ziekenhuis moest om de wond te laten hechten: „Als we Wout erin hadden kunnen houden, dan zouwen we ge wonnen hebben". Een op merking, die zijn collega van Eindhoven, Talbot, beaamde. Fortuna, begonnen met een slechte presentatie aan eigen publiek, en SVV, sterk maar kwetsbaar, willen in de nog resterende 35 wedstrijden hun be staansrecht bewijzen. Zondag kan For tuna in Vlaardingen tegen Roda JC voor een verbeterde presentatie aan eigen publiek zorgen, terwijl SVV (met Van Meeteren, volgens Bens) in Lim burg bij Fortuna SC zijn toppositie zal verdedigen. is - Voor GSS was het vorige voetbalsei zoen rooskleurig door de promotie van de derde naar de tweede klasse in de zaterdag-afdeling. Minder rooskleurig was het vorige week op Harga, waar de verzorger er aan te pas moest komen. 75 jaar ter meulen Hoe goed deze Agfa cassettes zijn hoeven wij U niet te vertel len, daar is'het merk Agfa té bekend voor Agfa cassettes in 3 lengten, C60- C90-C120, alle verpakt in een klapcassette. U koopt 's werelds beste cassette nu bij ons voor een bijzonder aantrekkelijke prijs. Voorzitter Boer van DHS is er van overtuigd dat zijn club een moeilijk seizoen zal hebben. De competitie-indeling heeft hem dat geleerd. „Maar ondanks het feit, dat het een zware competitie zal worden hebben we goede moed". De heer Boer verheelt niet dat DHS het moet doen met een niet zo erg jong elftal. „Roelfsema, Brandwijk en Jan Burger zijn al over de dertig, maar we kunnen ze nog niet missen. De jongens trainen erg hard en betekenen voor ons nog steeds steunpilaren. We hebben dit jaar geen nieuwe aanwinsten gehad voor het eerste team, maar er is ook niet één speler uit de selectie naar elders vertrokken. We hebben dus het voordeel van het van start gaan met een team dat op elkaar DHS gaat zondag al de eerste uitwed strijd spelen en trainer Joop Schop zal pas morgenavond de opstelling bekend maken. Twijfel heerst er in de gelede ren, wie er onder de lat zal staan. Daar voor komen drie keepers in aanmer king, namelijk „good old" Jan Burger, Van de Berg en Van der Giezen. „Die jongens hebben in de oefenwed strijden allemaal een kans gekregen en de keuze is aan trainer Schop". De heer Boer, die in zijn jónge jaren zelf het doel verdedigde bij Hillesluis heeft beslist wel kijk op het keeperswerk. Hij wil zich over zijn keuze niet uitla ten, „want", zo vindt hij, „dat is de taak van de trainer en niet van het be stuur. De heer Schop heeft de vrije hand ende verantwoording en dat vertrouwen wij hem ook toe". Het is een publiek geheim, dat er ama teurs geld verdienen aan hun sport. De heer Boer daarover: „Ik vind dat ver schrikkelijk. Kijk eens, ik ben bestuur der van een vereniging, omdat het mijn hobby is. Ik heb zelf altijd gevoetbald en ben nu twaalf jaar voorzitter van DHS. Nogmaals het is voor mij en mijn medebestuurders een hobby. Wij moeten elke cent omdraaien om de vereniging goed te laten lopen, dacht je dan dat we ook maar één speler iets zouden vergoeden? Als dat moest ge beuren, stapte ik er gelijk uit, geloof dat maar van mij". De training is bij DHS nog steeds een probleem en voor een tweede klasser onwaardig. Een keer in de week kan er getraind worden op het half verharde veld in Harga en de tweede training gaat dan op het parkeerterrein van het Beatrixpark. Als het heeft geregend is dat daar echter niet mogelijk. „Ik heb dan ook de volste bewondering voor de spelers, dat zij ondanks al die moei lijkheden toch steeds maar weer op de training verschijnen en dat Schop steeds maar weer zijn oefenstof aan kan passen aan de mogelijkheden". Het eigen trainingsveld, dat gedeeld moet worden met DRZ is al lang in de pen. De gemeente heeft er al gelden voor uitgetrokken maar het wachten is nog op toestemming uit Den Haag. Het verenigingsleven bij DHS is bijzonder goed. De kantine is dan ook altijd druk bezet en Nol Roozen en het echtpaar Noóyen hebben daar de handen vol. Vooral voor de jeugd is het een veilige haven en de juniorencommissie heeft haast elke vrijdagavond wel wat geor ganiseerd. Prettig vindt de heer Boer het, dat de junioren en pupillencommissie zo voortreffelijk werkt. „We krijgen steeds meer jeugdige leden uit Groen- oord en voor de zes junior en zes pu- pillenelftallen hebben we voldoende begeleiding". Het kan niet anders, of het moet DHS in de toekomst goed gaan. C120 Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze Agfa cassettes in 3 lengtes(C60- C90-C120in de originele klap cassette verpakking. draait alles weer mee in het rad van avontuur dat dan de voetbalcompetitie is. Wie zal zeggen hoe een club zal eindigen. Natuurlijk zijn alle clubbe stuurders optimistisch. Het zou niet goed zijn als dat niet zo was. Het vorige seizoen is voor de Schiedamse clubs nu niet direkt rooskleurig ge weest, uitgezonderd dan vooi GSS dat van de derde naar de tweede klasse in de zaterdag-afdeling prom'oveerde. Dat was het enige kampioenschap dat in Schiedam gevierd kor. worden met dat van Martinit dat de RVB kon verlaten om de overstap naar de KNVB te Daar tegenover stond dan de degrada tie van FCN en WF en het maar net de dans ontspringen van SVDPW en Demos, dat een paar spelers voor lange tijd zag geschorst. Schiedam viel na een aanvankelijk goede start terug, evenals PPSC in het zaterdag-voetbal. HBSS aanvankelijk van start gegaan om zo snel mogelijk eerste klasser te worden kon zich ook maar net redden en maakte ook in de bekerstrijd niet veel klaar. Kortom het viel allemaal wat tegen in het Schiedamse voetbal. Nu staan we weer voor de nieuwe competitie. De amateursectie is met twee clubs verrijkt, Hermes DVS en het een jaar oude WK, dat in het zaterdagvoetbal een woordje mee wil gaan spreken. Er zijn verschillende overschrijvingen ge weest die opzien hebben gebaard. O.a. ging Krabbendam van Schiedam naar PPSC en wisselden meer spelers van club. Wat de toekomst ons brengen zal kan niemand zeggen. Het is een goede gewoonte aan het begin van het sei zoen bestuurders iets over hun club te laten vertellen. Ook nu zijn we in vogelvlucht door het Schiedamse verenigingsleven gegaan. Reeds eerder lieten we enkele menin gen van voorzitters of trainers horen en net zoals de bestuurders die we daarna spraken denkt er niet een aan degradatie. De tijd zal het allemaal leren. SCHHiDAM-HER VORMDE KERK: Grote- kerk, 10 u. ds. D. J. Spaling, 17 u. ds. H. Stolk. Bethelkerk 10 u. ds. H. J.Grocnewe- gen. Opstandingskerk, 10 u. cerw. Heer van Zetten,. Aula Huishoudschool Pinasplein, 10 u. ds. M. C. Baart. Dorpskerk 10.15 u. ds. W. J. Schouten. St. Martinuskerk, 9.30 u. ds. H. A. C. Hildering. De Rank 19.00 u. ds. P. H. Quartel. Ned. Prot. Bond, Westvest 92, 10.30 u. ds. A. D. Klaassen. Evang. Luth. Gemeente. Oranjestraat 10 u. ds. A. Steinhart.Viering H. Avondmaal. Oud-Kath. Parochie, Dam 30. 10 u. H. Mis, pastoor drs. F. Smith. Leger des Heils, Lange Haven, samenkomst 10 en 19.30 u. Leiding kapitein en mevr. H. J. Renting. Hersteld Apostolische Gemeente. Stadhou derslaan 9.30 en 16 u. dienst. Baptisten Gemeente geboaw Irene 19.30 uur dienst. Chr. Geref. Gemeente. Warande 30, 9.30 en 16.30 uur dienst. Geref. kerk (Vrijgemaakt). Westvest 30, 9.30 en 16i30 u. ds. C. Vonk. Geref. kerk (Vrijgemaakt) gebruik kerkge bouw Evang. Luth. Gemeente. Oranjestraat. -8.15 en 14.30 u. ds. J. Meilof. Ned. Herv. (geref.) Evangelisatie. Irene-kerk, Lange Haven 10 uur. ds. A. Gooijer uit Delft, 17 uur Grote kerk ds. H. Stolk uit Scheveningen. 75 jaar ter meulen Zorg dat al die plaatsen in Uw woning waar veel licht nodig is, ook voldoende verlicht zijn. Breng een t.l. verlichting aan in de keuken, boven Uw bureau of tafel, in de kelder, gang, hal of op zolder. T.L. verlichting bestaande uit een fraaie wit gemoffelde balk in smal model en 40 Watt buis, lengte 123 cm, kompleet met starter en voorschakelapparaat voor nog géén tientje. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze tl. balk met 40 Watt buis, kompleet met starter en voor schakelapparaat 123 cm lang. Nieuwe voorzitter SVDPW Als jubileum-aanbieding plexi glas afschermkap voor slechts f 3,95. De gloednieuwe voorzitter van SVDPW, de heer H. Bras weet heel goed, dat het bijna onmoge lijk is Toon Hardeman te .doen vergeten. „De leden hebben mij echter het vertrouwen gegeven en ze zullen er aan moeten wennen dat er een ander aan het roer staat". De „gewichtige" Henk Bras straalt ge zelligheid uit en het is ook een gezel lige prater. Hij wil en kan zich niet met Ome Toon vergelijken. „Hoe kan dat. Wie ben ik dan wel. Als Toon ergens kwam, dan was hij door zijn bekend heid in de sport over het algemeen ge lijk het middelpunt. Wie kent nu Henk Bras". Wie deze woorden hoort, zou denken dat Henk Bras een minder waardigheidscomplex heeft, maar niets is minder waar. „Ik zal het natuurlijk anders doen dan de heer Hardeman. Ik heb een eigen gedachte en een eigen mening. Ik ben er dan ook van overtuigd dat ik wel fouten zal maken, maar wie maakt die niet? En dan, van fouten moet je le- Henk Bras is een onverbetelijke opti mist en dat kan voor SVDPW alleen maar profijt opleveren. Hij vindt dat SVDPW nodig eens kampioen moet worden. „We hebben nu al jaren de na righeid gehad om tegen degradatie te moeten vechten. Het zou voor de club gewoon eens goed zijn een kampioen schap te kunnen vieren". Zou dat er nu al in kunnen zitten? „Ach, dat zou te mooi zijn. We hebben precies hetzelfde spelersmateriaal als het vorige seizoen. Er zijn zeer goede oefenwedstrijden gespeeld. De stem ming is uitstekend en wat wil je dan nog meer". SVDPW heeft een handicap moeten verwerken. Trainer F. van der Horst heeft, wegens ziekte nog geen training kunnen leiden. „Dat is natuurlijk een nare zaak, maar gelukkig vonden we Sander Hoek bereid voorlopig de trai ning over te nemen en hij doet het bij zonder goed. Het accent is vooral ge legd op de conditie-training en de re sultaten mogen we gunstig noemen". De saamhorigheid en de zelfwerkzaam heid bij SVDPW mag er zijn en trots toonde Henk Bras ons de vernieuwde douches. Het is niet het enige dat is opgeknapt. De gehele accommodatie heeft een goede beurt gehad en Henk Bras stelt er prijs op te vertellen dat dit alles in uitstekende samenwerking met het inwonende GTB is gebeurd. Inwoning lijkt niet prettig, maar bij SVDPW en GTB gaat dat uitstekend. Tijdens ons gesprek komt het selectie team binnen druppelen. Moe van de training gaan de jongens zich tegoed doen aan de slaatjes, eigenhandig door de voorzitter en zijn medebestuurders klaargemaakt. Immers voordat Henk voorzitter werd, was hij can tinebeheer der en het maken van lekkernijen is hem dan ook wel toevertrouwd. „De kantine en de toto geven een niet te missen inkomsten en dat loopt bij ons bijzonder goed. Ik zelf sta niet meer achter de tap. We doen het nu bij toerbeurt, maar daar moet verandering in komen. We moeten zien, dat we een echtpaar uit de vereniging voor dat werk kunnen strikken". SVDPW heeft acht seniorelftallen in de competitie. Daarnaast spelen er een B, C, D en 3 pupillen elftallen. Vooizitter Bras verheugt zich erover, dat SVDPW sinds korte tijd een zeer aktief junior- bestuur heeft. Hij twijfelt er dan ook niet aan of binnen afzienbare tijd zal de jeugdafdeling van SVDPW groter zijn Dat moet ook vindt hij, want wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Bij al dit; aantrekkelijke koop jes, die ons 75;jariy bestaan met zich meebrengt, kan ons tuin centrum natuurlijk niet ach Donkerblauwe konifeer (Charn Alumimet forse aardkluit, py ramidaal groeiend, geschikt als haagplant, 's winters kleurhou dend. Maat 40-60 cm. Bloeiende heide (Calluria H.E. Beate), een van de mooiste hei- desoorten, warm rose bloeiend in september en oktober. Juniperus squam. Meyeri met kluit, behóórt tot de beste blauwe koniferen, groeit lang zaam en wordt niet hoog. Maat 20-30 cm. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in ons tuincentrum, deze donkerblauwe konifeer, bloeiende heide (per 2 stuks) en Juniperus squam. Meyeri, door Nee, het is echt geen vergis sing, de prijs van dit leuke wek kertje ligt tijdens deze jubileum aanbieding werkelijk zo onge looflijk laag. Moderne wekker met prima werkend uurwerk en duidelijke bel, in luxe uitvoering met chroomrand en lichtgevende wijzers. U kunt kiezen uit di verse kleuren voor nog géén zes gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze wekkers met prima uurwerk, duidelijke bel en lichtgevende wijzers. Doorsnede ong. 7 cm. In leuke kleuren, nu met 1 jaar ga-

De Havenloods | 1971 | | pagina 23