Popmuziek voor een gulden per uur 3.! Met Andere Woorden ■s k x popókow no 1 j Gesprek 13.* 14* 15.* C&L 98 jXl Nog vijf personen kunnen mee op 14-daagse Israeltoer X X X "k 1 f V S wP X X X X Haagse politie organiseert strandloop BENEMEN X X X X 1 J" V V V X X X l&L DE HAVENLOODS, DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1971 35-351 Vanaf vrijdag 11 september, 's avonds 8 uur zal AHOY'-Rotterdam haar eerste 24 uurs Pop-show organiseren. Onder de naam „Ahoy' Pop-Show No. 1" gaat dan een door Ahoy' Jan Juffermans en Berry Visser (Mojo) geproduceerde totaal-manifestatie van start waarin vooral wordt getracht om de enigszins platgetreden paden van de popmuziek-consumptie te doorbreken. Om geen onduidelijkheden te laten bestaan: de pop-muziek zal de absolute hoofdmoot van het festival vormen. Daar zullen de gecontracteerde groepen als the Everly Brothers, The Soft Machine - die het festival vrijdagavond zal openen Colosseum, Osibisa,' Help Yourself, Incredible Stringband, Fairport Convention, Gipsy, The Woods Band, Solution, Caravan en nog enkele aantrekkelijke groepen uit binnen- en buitenland wel voor zorgen. Als - kort geleden gecontracteerde extra - gast zal ook de Amerikaanse groep Sea-train optreden. Deze Pop-Show No. 1 is de eerste uit een serie van vier popfestivals die in Ahoy' gebracht worden. De entreeprijs voor dit pop-programma bedraagt f.24.- per persoon. Wie vindt dat dit bedrag te hoog is moet bedenken dat hiervoor een 24-urige gebeurtenis af speelt welke zich kenmerkt door het optreden van een vijftal groepen die alle voor zich een avondvullend pro gramma van klasse kunnen opleveren, waarna een optelsommetje wel duide lijk maakt dat één gulden per uur voor een dergelijk pop-programma een ver antwoorde zaak is. muziek -, lightshows geprojecteerd. Uiteraard wordt er in diverse stands goed en goedkoop voedsel te koop aangeboden, maar er is meer. Diverse kunstenaars, ideële instellingen, hulp organisaties enz. zullen in diverse stands informatie geven en service ver lenen. De Rotterdamse Metro zet vóór, tijdens en na de 24-uurs manifestatie een aantal extra wagens in om iedereen zo snel en prettig mogelijk van C.S. naar het station Zuidplein v.v. te ver voeren. Bij alle verkoopadressen in het gehele land kan men bij het entreebe wijs reductie Metro Kaartjes kopen The Soft Machine De EHBO-vereniging St. Don Bosco te Overschie organiseert op 13 septem ber een demonstratie-avond in een zaal van de Maranatha-kerk, Hoornweg 1 te Overschie, aanvang 20 uur. Toegang vrijInlichtingen over de vereniging en de nieuwe cursus, telefoon 372696 of 289270. 75 jaar ter meulen Voor de sportman in de dop dit sportieve trainingspak, dat nu voor een echte jubileum- prijs de deur uit gaat. Helanca jongens trainingspak met gebreide col en manchet ten, ingenaaide witte bies op mouwen en pantalon en raglan mouw. Het.jack heeft een witte nylon rits (deelbaar), de panta lon voetbandeh. Kies uit de kleuren korenblauw, groen en rood en de maten 104 t/m 164nu heel voordelig. 95 164 Vanaf vrijdagmorgen 9 uur vpr- kopen wij op de sport-afdeling, tussenverdieping parterre, deze helanca jongens trainingspak ken met gebreide col en man chetten en een witte bies op pijpen en mouwen. In de kleu ren rood, korenblauw en groen en de maten 104 t/m 164. Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. Hij had mij opgebeld en gevraagd om een onderhoud, dat ik hem graag toestond. En nu zat hij daar, bij mij in de kamer. Een geleerde die over geloof en kerk wilde spreken. Hij was er zelf niet direct in opgevoed en wilde nu meer weten. Aarzelend kwam het gesprek op gang. Hij was al bezig met een vierdelig werk door te nemen, waarover hij graag mijn mening wilde weten. Ik merkte op dat er wel nieuwere werken waren, waarin hij misschien op directer wijzegeinformeerdzoukunnen worden. Hij was van mening dat er niet alleen in dat werk maar ook in de Bij belmoeilijkedingenstonden. Uiteraard gaf ik hem dat grif toe. Want zo is het. De Bijbel zegt het trouwens zelf. Dingen die geduld vragen en een soort hardnekkig, vasthoudend luisteren. Hij atten deerde mij op een woord van Jezus over een vijgeboom. We zochten het op en inderdaad daar stond het. In Mattheus 21, dat Jezus langs een vijgeboom komt, de vruchten wil plukken en die zijn er dan niet. Daarop vervloekt de Heer de vijge boom. En als de discipelen daar dan naar vragen zegt Hij dat als ze geloven ze ook zulke dingen kun nen doen. Ik vertel het nu maar wat kort. Ik stelde voor ook nog eens bij Markus te kijken, die zo'n verhaal vaak wat anders heeft. En inder daad, daar stond een bijzonderheid die Mattheus niet had. Het raadsel werd er groter door. Daar stond, dat het niet de tijd was voor de vijgeboom om vruchten te dragen. Er was alleen maar blad. We raakten daarover in gesprek en ik wilde me al van de kwestie afmaken door te zeggen dat ik het eens wat nauw keuriger zou nakijken. Maar daar nam hij, zij het met zachte drang, toch geen genoegen mee. Hij vroeg door. Hij had, zo zei hij, de gedachte dat hier toch iets we zenlijks aan de orde was. Dit zei hij, nadat ik opgemerkt had dat het centrale van het evangelie natuurlijk niet in zo'n klein gebeuren als dit van die vijgeboom lag. Maar hij was dat niet met me eens. En toen ineens begreep ik hem. Hij liet het me zelf zeggen. Bedoelt u, vroeg ik aarzelend, dat juist daar de draad ligt, bij het feit dat het niet de tijd was vooi vruchten en dat Jezus toch zocht? Hij knikte toe. Hij was blij dat ik op dit spoor gekomen was. Nog weet ik niet of dit de bedoeling van Markus' op merking is. Maar het is wel iets voor Jezus, om met zo'n hand onder het blad zonder vrucht te zeggen: kijk, een mens is er niet een bepaalde tijd voor de vruchten. Die zoekt God altijd bij je. En ik begreep dat hij dat op zichzelf betrok. We had den niet gepraat. We hadden gespro- Medemens. MOGELIJKHEDEN Niemand van de verwachte 8 a 9 duizend bezoekers is aan een vaste plaats gebonden. De ruimte is vrij en in verschillende delen van die ruimte wor den gevarieerde mogelijkheden tot zelf-expressie geboden, terwijl ook ge programmeerde neven-activiteiten een meer actievere deelname aan de mani festatie zullen stimuleren. In vier hoeken, ter hoogte van de wandelgangen op de eerste verdieping van het gebouw zullen bijvoorbeeld „video-corners" worden ingericht. El ke hoek heeft 3 monitoren waarop men - in de korte pauzes tussen het optreden van diverse groepen in - opgenomen interviews met de op dat moment aan bod komende popmusici kan bekijken en beluistefen. In andere delen van de wandelruimte zijn enkele „self-decoration-stands" waar materiaal aanwezig is gratis waarmee de bezoekers zich kunnen beschilderen, versieren, verkleden en uitdossen. De kunstenaar George Bruens zal met een aantal helpers zorgen, voor de begeleiding van deze éctiviteiten. Het bezig zijn van het publiek kfin variëren van het ceremo nieel nuttigen van diverse theesoorten tot het inhaken op de activiteiten van her en der optredende straat-toneel groepen, mime-acteurs of acrobaten. VOORZIENINGEN Het optreden van de pop-groepen ge beurt op twee podiums. Dit geeft het voordeel dat er vrij vlot achter elkaar opgetreden kan worden, omdat nie mand elkaar in de weg hoeft te lopen. Regelmatig worden - aangepast aan de (40 ct.). Voor medische verzorging en eventuele adviezen zijn permanent twee artsen beschikbaar, geassisteerd door een drugteam. Oudere pop-liefhebbers hoeven niet thuis te blijven om op hun eventuele kinderen te passen. Er is een aparte ruimte voor een (gratis te gebruiken) crèche, waar deskundige medewerkers op de kinderen passen. Aan het eind van de 24-uurs Pop-show wordt aan elke bezoeker een informa tiebulletin uitgereikt, waarin - voorzo ver bekend - wordt meegedeeld wat er in het komende seizoen in het Ahoy'- pop-paleis te doen zal zijn. 75 jaar ter meulen Juist omdat 't nog geen najaar is én omdat we ons jubileum vieren, verkopen wij deze nylon anoraks, de fijne herfst- en win- terdracht voor kinderen, voor een extra lage prijs. Anoraks van nylon met water afstotende finishing, courtelle tussenvoering, helanca manchet ten en ritssluiting. Dit heerlijk warme jack, dat U gemakkelijk zelf kunt wassen (zo droog), nu bij ons in vele leuke kleuren. 116-140 146-170 Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder nylon anoraks voor jongens en meisjes met waterafstotende finishing, courtelle tussenvoering en he lanca manchetten. In de kleu ren oker, donkergroen, donker bruin, rood, marine en aqua en de maten 92 t/m 170uit de prijsserie van f 24,95 t/m f 29,95. 75 jaar ter meulen Een sieraad op Uw kaptafel Kdeze fraai gedekoreerde kapset, waarvan de prijs beslist geen be zwaar kan zijn. Goudkleurig kapstel, bestaande uit een stevige borstel met een mooi gedekoreerde achterkant, een prachtige handspiegel even eens met een gedekoreerde ach terkant en een luxe kam. Dit 3-delige kapstel koopt U nu niet voor f 6,95, maar voor nog géén vier gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze goudkleurige kapstellen, be staande uit een borstel, hand spiegel en kam, met zwaan- en roosdekoratie, De clubkampioen van de schaakvereniging R. S. R.-Ivoren Toren, de heer J. Vosselman, speelt morgen vrijdag 3 september simultaan tegen de overige leden van deze vereniging. Op deze avond zijn ook huisschakers wel kom om.de strijd tegen de heer Vosselman aan te binden en tevens kennis te maken met het schaken in verenigingsverband. Ge speeld wordt in het clublokaal, Vincentius- gebouw, Schiekade 105 (tegenover „Natio nale Nederlanden"). Aanvang 20.00 uur. Van 18 tot en met 31 oktober aan staande organiseren wij een toer naar Israël voor f 1350,-. Door omstandig heden zijn er nog vijf plaatsen over voor deze tocht. Daar wij op 10 september een zogenaamde „kennis makingsavond" met onze inschrijvers zullen hebben, is het dringend gewenst u zo spoedig mogelijk op te geven. Het programma ziet er als volgt (zeer be knopt) uit. Bezoeken aan Tel Aviv, Frederic Mann Auditorium, Habimah Theater; Jaffa, historische opgravin gen; Rechovot, Weiszmann Instituut; Rishon-Le-Zion, wijnkelders; Beer She- ba, Negevwoestijn; Judea, Arad; rots-' fort Massada, oude waterwerken, pa leis van Herodes; Hebron, grot van Machpela; Bethlehem, geboortekerk; Jeruzalem, Hebreeuwse Universiteit, Olijfberg; Berg Sion, laatste avondmaal en graf van Koning David; Ein Karem, Johannes de Doper; Bethanië, Lazarus; Jericho, Hisham paleis; Caesarea, over blijfselen Romeinen en Kruisvaarders; Haifa, Perzische tuinen van de Bahai; Nazareth, Kerk van Jozef; Kibbutz Deganya, rivier de Jordaan; Tiberias, synagoge 2e eeuw te Kapernaum; Sa ted, kunstenaarskolonie; Acre, moskee van Jazzar Pasha, oosterse bazaar; Na- hariya, enz. enz. Father Thomas, die straks onze reis door Israel zal leiden, is momenteel in Nederland en zal op de kenningsma- kingsavond aanwezig zijn om aan de hand van een aantal dia's een voor proefje van de reis te geven. Reserveringen uitsluitend: F. W. Koud- ijs' Reis- en Passagebureau, Goudsesin- gel 235a, Rotterdam, tel. 127301 - 118454. 2 3 5 6 8 10 12 13 19 15 16 i? IS 19 20 21 22 23 29 25 26 29 28 29 30 3! 32 33 31 35 p6^ 39 38 39 90 91 92 93 95 96 97 li 98 99 50 SI 52 S3 SS 55 SI sa 59 50 61 62 63 Op zaterdag 4 september organiseert de Haagse politie een strandloop over 5 en 10 km in het kader van de aktie „Sport mee - voor uw plezier - met de Haagse Politie". Het startschot voor deze prestatieloop zal om 11.00 uur b(j de Pier door de hoofdcommissaris worden gegeven. Tijdens de start brengt het Politie Muziek Gezelschap „Onderling Kunstgenot" populaire muziek ten gehore in de muziektent. Inschrijvingskaarten kunnen tegen be taling van f.1- vanaf heden worden afgehaald bij het Bureau Voorlichting van de Politie, Burg. de Monchyplein 19, vierde etage, kamer 1445 en bij de pier' tijdens de start. Voor degenen, die de afstand binnen de vastgestelde tijd afleggen - 5 km binnen 40 minuten, 10 km binnen 70 minuten - zijn fraaie herinneringsmedailles beschikbaar. Inl.hoofdbureau van Politie, Burg. de Monchyplein 19, tel. 61 41 41. Verzamelaars van „Uniek" vierden 25-jarig jubileum Iedere eerste donderdag van de maand organiseert de Bor.d van speciaalver- zamelaars „Uniek" een ruilbeurs in de zaal van café restaurant „De Laurens- toren", Westenwagenstraat 72 in Rot terdam. Vorige week vierde de bond het 25-jarig bestaan. Een jubileum dat met een groot aantal leden werd ge vierd. Aanwezig was ook mevrouw M. A. Breen, 88 jaar, uit Vlissingen die op alle door „Uniek" georganiseerde tentoonstellingen en het „kantklossen" had gedemonstreerd. Een geschenk werd aangeboden aan de eveneens jubilerende voorzitter de heer Ph. H, van Westen. Tijdens de bijeen komst werd o.a. een kleurendia-repor tage vertoond van de gehouden „Been- snijcursussen" aan de Rotterdamse Volk su ni versiteit In Duitsland blijven ze ook aan de gang. In de deelstaat Noordrijn-W est fa len hebben ze weer een vuilnishoop met giftige afvalstoffen ontdekt. Dat is de derde. Dit keer gaat het om 200.000 ton ammoniakhoudende afval van aluminiumfabrieken. De fabrieken staan in Essen en Wuppertal en he t afval werd gedeponeerd op een parti culiere vuilnisbelt bij Wetter aan de Roer. Men heeft al vier gezinnen moe ten evacueren, omdat uit de vuilnisbelt giftige dampen opstijgen. Vliegvelden zijn weer in het nieuws. Provinciale Staten van Zuid-Holland voelen - voorlopig - 'niets voor uit breiding van het Rotterdamse vliegveld Zestienhoven. De gemeente Rotterdam had vorig jaar een rapport laten opstel len, waarin een pleidooi werd gehou den voor die uitbreiding met een nieuwe baan. Provinciale Staten vin den, dat dit rapport, dat is opgesteld door de Naco, een bureau, dat zich bezighoudt met de bouw van vliegvel den, te eenzijdig is. Het gewest Zuid- Holland van de P.v.d.A. wil nog een stapje verder gaan. Deze partij, die de grootste is in de Rotterdamse gemeen teraad, wil het vliegveld helemaal op doeken vanwege de geluidshinder. Tweeduizend varkens worden er per dag geslacht in de nieuwe exportslage rij Comeco in het Belgische grens- plaatsje Meer. Dat slachten moeten ze zelf weten, maar het vervelende is, dat de slagerij zijn vuil loost op een sloot, die enkele kilometers verder in open verbinding staat met de Mark, die ook door Nederlands gebied stroomt. Na enkele weken is al gebleken, dat het riviertje stinkt, dat bepaalde planten sterven en dat het water verder resten van chloor, vuil afvalwater, resten van ingewanden, bloed en nog meer on smakelijke dingen bevat. Het Amsterdamse V.V.D.-raadslid, drs. A. Pais, heeft aan B. en W. van de hoofdstad gevraagd iets te doen tegen de nachtvluchten boven de stad. Het gedaver van de vliegtuigen boven de stad gedurende de nachtelijke uren houdt duizenden mensen uit de slaap, aldus drs. Pais. Het raadslid vindt, dat het thans bestaande systeem van la- waaibewaking rondom Schiphol weinig zoden aan de dijk zet. f)aarom is hij van mening, dat er disciplinaire m aat- regelen genomen moeten worden tegen diegenen, die de normen van vliegtuig lawaai overschrijden. Gelukkig gaan wij, in Nederland, de vervuiling van ons milieu nu ook goed te lijf. Iedereen, die zo maar vuil op straat gooit kan, wanneer hij betrapt wordt, een bon krijgen. Afkopen is ter plaatse mogelijk. Het is een hele stap vooruit in een maatschappij, waarin fabrieken hun vuil lozen op rivieren en op zee, waarin chemisch afval op vuilnishopen wordt gesmeten en waar in de lucht volzit met roet en chemi sche dampen. De vervuiler moet beta len, maar er bestaat voor de wetgever kennelijk verschil tussen kleine en gro te vervuilers. De Volkskrant van zaterdag bevatte een onthullend berichtje. Volgens dit blad zou dr. L. B. J. Stuyt, onze bloed eigen minister van Volksgezondheid en Milieuhygiëne, tegen Barend Biesheu vel ebben gezegd, dat hij de passage over het milieu in de regeringsverkla ring graag wat scherper wilde hebben. Premier Barend voelde daar niet al teveel voor. Volgens De Volkskrant zou minister Stuyt toen gezegd heb ben: „Nee, ik geloof toch, dat het nodig is. In die paar weken, dat ik nu minister ben, heb ik namelijk gemerkt, dat die kwestie van de milieu-vervui ling echt sterk leeft onder het volk". Zelfs als minister kun je nog wat leren. 3 5 6 8 9 10 ii 12 13 19 15 16 17 IS 19 20 21 22 23 29 25 26 29 28 29 30 3! 132 39 35 56 37 38 39 90 91 92 93 99 95 97 98 99 50 SI 52 S3 55 56 57 58 59 60 61 63 Per ingang van deze week is de prijs voor de puzzelwinnaar verhoogt van f5,- tot f 10,—. De winnares van deze tien gulden is mevrouw J. v.d. Boo- gerd, Maasdijk 66, Maasdijk. Zij zond de goede oplossing: „Hoge bomen vangen veel wind" in. De oplossingen van deze week dienen op een brief kaart geschreven te worden en vóór dinsdag 12 uur in ons bezit te zijn. Het adres luidt: Puzzelredactie De Haven loods, Prins Hendrikkade 14, Rotter dam. In de linkerbovenhoek vermelden M.A.W. 175. Achter elk nummer staan twee om schrijvingen en de puzzelaar moet zelf uitkienen in welk van beide diagram men de woorden moeten worden inge vuld. Bij juiste oplossing leest men op de horizontale regels 19 en 48 vier aardrijkskundige namen. HORIZONTAAL: 1 zuur produkt - beroep; 4 kleur - schram; 7 kaarten- boek - buitrund; 8 vis - lucht; 9 top - visbak; 10 orgaan - telwoord; 12 getij - uitgave (afk.); 14 lichaamsdeel - kip penloop; 15 ondernemingsvorm (Frans) (afk.) - rustend (afk.); 16 tijdmaat - vis; 18 pers. v.n.woord - familielid; 22 zienswijze soort stof; 23 Frans lidwoord - de oudere (afk.); 25 Nederl. rivier - zaadje; 26 pers. v.n.woord - voedsel; 27 grond - lengte maat; 29 koor - boom; 30 reclamever- lichting - oosterse titel; 32 knijpwerk tuig - verdriet; 33 bruinachtig geel - slank en recht; 34 kleur - deel van schip; 36 ader - per honderd (afk.); 39 lijst van rechtszaken - alvorens; 41 cijfer - nieuw (voorvoegsel); 42 titel (afk.) - rund; 43 oorlogstuig - drinkge rei; 45 anonymus (afk.) - pers. v.n.woord; 46 zuurdeeg - handeling; 51 domme vrouw - kledij; 52 meisjesnaam - tijdperk; 53 bijwoord - werktuig; 54 wak - windrichting (afk.); 56 goudge halte (afk.) - Frans voegwoord: 57 raam - aanduiding voor scheepvaart; 59 karakter - vogel; 60 muziekstuk - deel van pijp; 61 projectiel - grond; 62 stengel - graansoort; 63 het zij zo - desalniettemin. VERTICAAL: 1 inhalen - dilettantis me; 2 gruwen - spraak; 3 rund - pakken; 4 vreemde munt - misprijzen; 5 zijtak v/d Donau - puur; 6 pak slaag - vakkennis; 11 bijbelboek - afwezig heid; 13 tweetal - verenbont; 15 soort verklaring - tuingerei; 17 radio en televizie (afk.) - brandstof; 18 hoender - lofspraak; 20 gek - wenk; 21 tocht - overtrek; 24 vers - vlaktemaat; 26 nauw verbonden - grote massa; 28 vis - inhoudsmaat; 29 gloren - neerslag; 31 grootste rivier - web; 32 deel van gelaat - metaal; 34 soort scheidsrechter - stichter; 35 godin v/d dageraad - grondsoort; 37 lichaamsdeel - wed loop; 38 vaststellen - onaandoenlijk; 40 zoom van woud - boosaardig; 43 tuinperk - Ned. Cricket Bond (afk.); 44 honingdrank - medicijn; 46 soort monnik - titel (afk.),47 elfhonderd en vijftig (Romeins - plaats op Veluwe; 49 tijdmaat - deel van gezicht; 50 vlakte maat - afscheiding; 54 toen - loods; 55 bijna - uitroep van schildwacht; 57 Europ. hoofdstad - schram; 58 faam - int. organisatie (afk.). P arachutespringen boven CHIO-terrein Morgen, vrijdag 3 september, de derde dag van het C.H.I.O., zullen parachu tisten van de Eerste Nederlandse Para chutisten Club boven het concourster rein bij'het Kralingse bos in Rotterdam afspringen om zo de beker van de Prijs van de Luchtvaart letterlijk uit de lucht te laten vallen. Behalve dit show nummer van parachutisten zullen ge durende de andere concoursdagen di verse voltigegroepen en ponyclubs op treden, terwijl er tevens een demon stratie van op pony's rijdende gehandi capte kinderen zal zijn. 75 jaar ter meulen "Kleren maken de vrouw" tenminste als ze niet vergeet er de juiste accessoires bij te dragen. En dat een goede keus niet al tijd duur hoeft te zijn, bewij zen wij nu wel met dit feeste lijke koopje. Moderne schoudertas van fraai kunstleer (gemakkelijk in on derhoud). Het model heeft 2 vakken, sluit met een grote klep waarop ter dekoratie een leuke gespnu voor nog géén vijftien gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze moderne 2 vaks schoudertas sen van kunstleer (geheel ge voerd). Keuze uit de kleu ren zwart, bruin en blauw, nu jm mm voor 5/3

De Havenloods | 1971 | | pagina 4