Ruim vierhonderd Eenden in één maand naar Persepolis en terug HONDERDEN GRASPARKIETEN OP EXPOSITIE IN ZWIJNDRECHT Groeiend studentental met munerus fixus opvangen RAID PAFaS-PERSEPOUS-FARIS DE HAVENLOODS, DINSDAG 7 SEPTEMBER 1971 Precies een week geleden arri veerden op het terrein bij de nieuwe hallen van Rungis, bij Parijs, ruim 400 Citroéns van de typen 2-CV, Dyane en Mehari. Vierhonderd auto's met elk twee cilinders en een inhoud van 425, 435 of 600 kubieke centimeters. En toch hadden al die Citroëns niet minder dan 14.000 kilome ters afgelegd binnen één maand. Ze waren in Persepolis geweest, een stad niet ver van de kust van de Perzische Golf, in Iran, het 400 terug, waaronder 22 Nederlandse equipes, Vooral de Franse deelnemers deden hun best zo opvallend mogelijk ren: met loeiende claxons, grote Iraanse vlaggen op de wagens, de bijrijder de benen buitenboord. Uit deze honderden wagentjes kwamen vreemde zaken te voorschijn: we zagen drie ezeltjes (gekocht voor bedragen rond de vijf gulden), een geitje, vele hondjes, schildpadden en zelfs kippen, zo vastgemaakt dat ze op de motorkap heen en weer konden wandelen. Vele deelnemers droegen Turkse kleren of suuède jassen, afgezet met bont; ge kocht in Turkije of Iran. Ook bleek het,- dat er in Iran een levendige handei oort helmen, die aan de oude Viking-tijd doen denken, getuige de land van de sjah en van keizerin exemplaren die sommigen op hun Farah. En onderweg hadden de hoofd droegen. bestuurders en hun „bijrijders" o.a. Istanboel en Ankara aange daan, en nog een ontelbaar aantal kleinere, onbekende stadjes en dorpjes. Ze waren door mooie en saaie landstreken gereden, ze za gen welvaart en armoe, ze geno ten van fraai asfalt, ze scholden op uiterst slechte wegen, op stof eigenlijk best en op lastige kinderen. De 22 Nederlandse equipes deden het wat rustiger aan. We spraken de Rot terdamse broers Tom (24) en Ronald (21) Nidschelm en het duo Dick Nieuwdorp (26) en Jos Kevenaar (25), eveneens uit Rotterdam. De eerste reden in een 2CV-4, de anderen in een Mehari. Allen vertelden dat het hun meegevallen. De broers hadden erg veel aan hun auto laten doen. Doordat de jongste verte genwoordiger is bij Citroën-agent Mar tin de Haan te Alblasserdam was het niet al te moeilijk een carterbescher mer, extra Koni-schokbrekers, extra claxons, een perspex voorruit en gaas voor het voorfront te monteren. Het dashboard werd verrijkt met een toe- renteller en een oliedrukmeter en met een rijtje schakelaars voor de onmisba re extra koplampen. Omdat Ronald Nidschelm suikerpa- iënt is en behalve tweemaal per dag een insuline-injectie ook (enigszins) dieet moest houden was achterin de wagen een kleine koelkast geihstalleerd die de stroom kreeg vanuit de wissel stroomgenerator. De handicap van de ze jongeman bleek in de praktijk erg mee te vallen. De grootste angst was eigenlijk dat een ijverige douanier de injectiespuit zou vinden en onmiddel lijk aan verdovende middelen zou gaan denken, met alle moeilijkheden van Dick Nieuwdorp en Jos Kevenaar had den minder aan hun Mehari (een „Eend" met een jeepachtige carosserie van plastic) laten doen, maar deze had het ook prima volgehouden. „Wat mij een beetje ergerde was het feit, dat we in Iran steeds voor Fransen werden Op zaterdag 31 luli strotten ze, op uitgemaakt, „zei Kevenaar, die in het maandag 30 augustus kwamen er ruim Rotterdams Nieuwsblad regelmatig een Citroën heeft er al lang een handje van het avontuur in haar publiciteit te betrekken. Er is al eens een soortgelij ke rally voor „Eenden" naar Kabul in Afghanistan georganiseerd, en jaarlijks werden prijzen uitgeloofd voor 2CV- rijders die leuke en interessante reisver slagen maakten. Dit jaar werd door Citroën Frankrijk het hoofdkantoor dus - een rally uitgeschreven waaraan in totaal 500 kleine Citroëns konden mee doen. Het aantal aanmeldingen voor deze retourrit Parijs-Persepolis- Parijs was vele malen groter dan 500. De grote meerderheid van de deelne mers zouden uit Frankrijk moeten komen, zo hadden de organisatoren (behalve Citroën waren dat ook de oliemaatschappij Total en Radio Lu xemburg) het bepaald. Uit andere lan den werden kleine kwantums toegela ten: uit Nederland bijvoorbeeld 24, uit Duitsland en Zwitserland 21, uit België 19, uit Spanje 10 en uit Italië 12. De 500 deelnemende equipes moesten ge kozen worden uit niet minder dan 4989 inschrijvingen Zes Nederlandse deelnemers aan de rit naar Persepolis voor hun auto 's na de terugkeer in Parijs. Links de Rotter- damse broers Tom en Ronald Nidschelm, rechts Dick Nieuwdorp en Jos Kevenaar, eveneens uit Rotterdam. Informatie over fietstochten in Zuid-Holland Wie in Zuid-Holland recreatieve fiets tochten wil maken, vindt hiervoor informatie in het zojuist verschenen Wagen met noodklok door Oude Westen Woensdag en donderdag zal er door het Oude Westen een geluidswagen rijden, die een noodklok zal luiden. Via een band zal de bewoners van deze wijk worden gewezen op de vergade ring van buurtbewoners die donderdag avond, om acht uur in Odeon wordt gehouden. De bewoners zal worden duidelijk gemaakt, dat dit hun aller laatste kans is om de grieven van de wijk duidelijk te maken. Voor deze vergadering, die verstrek kende gevolgen kan hebben, heeft de actiegroep Oude Westen rijkelijk uitno digingen verzonden. Zo zijn de leden van de gemeenteraad en het college van B en W. uitgenodigd, de fractie voorzitters van de Tweede Kamer en de leden van de Rotterdamse wijkra den. Met die laatsten hoopt men dan tot een bundeling van de krachten te komen. Opening seizoen V.I.M.A. Na het Rotterdamse Knakenfeest en het Leidse Volksdansfestival is de Volksdansvereniging „V.I.M.A." maan dag 6 september j.l. weer begonnen. De deuren van de gymzaal aan de Korfmakersstraat 129 (tussen Rösener Manszstraat en Schiedamseweg) zijn weer opengegaan en reeds maandag avond om 8.15 uur is men begonnen met dansen uit Europa, ondermeer Joegoslavië, Griekenland en Roemenië. Er wordt ook dit seizoen weer gere kend op vele dansers (uiteraard met gym- of dansschoeisel). de televisie geweest ook". Mooie ontvangst De hele karavaan, die elke ochtend vanuit dezelfde plaats startte en 's avonds idem dito aankwam, is in het land van de sjah - Iran of Perzië - trouwens bijzonder goed ontvangen. Men logeerde in militaire kampen en benzine kostte weinig of niets en was in overvloed te koop. En bij elk benzinestation was altijd genoeg - en gratis - te drinken. Op weg naar Tehe ran, nadat Perso-polis, het keerpunt, gepasseerd was, stond langs de weg zelfs elke kilometer een volledig uitge ruste soldaat op wacht Zo goed als de ontvangst was in Iran, zo slecht was ze in Turkije. Dat kwam En om voor een prijs m aanmerking te •niet alleen door de niets ontziende komen mag men natuurlijk nooit te. rijwijze van Turken in hun vaak zeer laat bij een controlee-post gearriveerd gammele karretjes, maar vooral door zijn, want zoiets leverde altijd straf- baldadige jongetjes in het oostelijk punten op. Behalve de tien auto's zijn deel van het land. het gebied van de er nog andere prijzen, en de eerste in Koerden. Die jongetjes hadden de ge- het algemeen klassement krijgt boven- woonte met steentjes die door kata- dien een erebeker van de Franse auto- pults werden afgeschoten zeer vakkun- mobielclub. En toch zullen degenen dig de ruiten van de passerende auto's die niets winnen geen spijt hebben van katpot te schieten. hun tocht. Want zo'n reis maken is nog Andere globale indrukken van de ver- steeds een avontuur, ondanks het alom schillende deelnemers: de kinderen die florerende massa-toerisme. Er zijn echt overal om sigaretten komen vragen, de nog met de auto - of in elk geval met vaak roekeloze rijstijl van veel Franse een „eend" bereikbare plekjes waar deelnemers - naar schatting 25 heb- de aarde nog „woest en ledig" is, dat ben zich kapot gereden, hoewel ernsti- weten ze nu wel zeker gé slachtoffers niet gevallen zijn - en Fietstochten in Zuid-Holland, een uit gave van de „stichting: fiets"! waarin een achttal fietsroutebeschrijvingen bijeen is gebracht. Van iedere route wordt een uitvoerige beschrijving gege ven met duidelijke routekaart en toe ristische informatie. Aan de hand hier van kan men tochtjes maken door verschillende delen van de provincie;, ontdekkingstochten op de fiets, die er zijn mogen. „Fietstochten in Zuid-Hol land" kan besteld worden bij „stich ting: fiets"! Europaplein 2, Amster dam door overmaking van f 2,40 op postgirorekening nr. 234567 of door toezending van het bedrag in postze- Met P.I.T. op pad Ook dit jaar houdt P.I.T. weer een collecte. Men heeft echter nog collec tanten nodig, die van 6 tot en met 11 september a.s. medewerking willen ver lenen. Iedereen die voor P.I.T. op pad wil gaan, wordt vriendelijk verzocht zich zo spoedig mogelijk aan te melden bij de volgende adressen N. M. van der PLas, Velgersdiik 113, Rotterdam-26, tel. 19.90.56; Militair Tehuis, Schiedamsesingel 175, Rotter dam, tel. 12.42.79 en B. W. Mostert, Schieweg 177, Rotterdam, tel. 28.66.67. WIJZIGING TELEFOONNUMMER Met ingang van heden is het telefoon nummer van de Stichting Hulp aan Buitenlandse Werknemers aan de Pie- ter de Hoochweg 188 te Rotterdam gewijzigd. Het oude nummer 257428 vervalt hiermee en-wordt: 251344. POLOGKE l 'V>^( C^:r'\^C^y'HO'NGRIE/r reb -\'ROUM4NIE\ URSS FRANCE Nog geen winnaar MÊDITERRANÉE Citroën heeft „Raid Paris-Persepolis-Paris" beloofd GS i^Wie^winii teel nog niet bekend, omdat de deelne mers de opdracht hebben na de thuis komst nog enkele dingen af te maken waaraan ze tijdens de tocht begonnen zijn. Zo moeten er vijf kleurendia's en een geluidsband die drie tot vijf minu ten duurt ingeleverd worden. Ook moet er een zwart-wit of kleurenfoto worden ingeleverd welke door de deel nemer zelf als meest representatieve voor de reis wordt gezien. 31 Juillet - 30 Aoüt 197113500 km PETER NOORLAND Deze zeer oude 2 CV - met Frans souvenirs zijn o.a. twee kippen, die een nummer - heeft zojuist de retourrit plaatsje op de motorkap hefrben gekre- naar Perzië volbracht. Meegebrachte ZWIJNDRECHT - De tentoonstelling die op 9. 10 en 11 september in Zwijndrecht gehouden wordt voor de Zuidhollandse Grasparkieten Kam pioenschappen 1971, belooft een gran dioos succes te worden. Inschrijvingen zijn binnen gekomen van 48 aangeslo ten leden die er voor zullen zorgen dat 465 vogels uit geheel Zuid-Holland naar Zwijndrecht worden gebracht. De topkwekers hebben geen verstek laten gaan en zo zullen de heren Westrate uit Krabbendijke, Westerla- ken uit Barendrecht, Van de Zalm uit Naaldwijk, Duchatenier uit Loosdui nen en Hordijk uit Zwijndrecht elkaar de hoogste eer gaan betwisten. Dat vele belangstellenden deze show zullen bezoeken is- zonder meer een feit. Toezegging is al gedaan uit heel Neder land, België, Frankrijk, Duitsland en Finland. Medewerking wordt ook verkregen van het gemeentebestuur en zo zullen de organisatoren J. J. Hordijk en A. Kar dinaal wegwijzers mogen plaatsen naar het gebouw van de postduivenvereni ging „Steeds Sneller" waar de show gehouden wordt. Burgemeester Mr. H. H. Douma zal op 9 september de show openen en voor de klassementskampioen is een beker door het gemeentebestuur ter beschik king gesteld. De organisatoren hebben het aange durfd om een nieuwe methode van jurering toe te passen, waardoor de vogel. Topkweker Hordijk gaat op 1 september nog even naar Londen om in Alexander Palace mee te helpen met een keuring en op te treden als ste ward, uitslag sneller bekend zal zijn. Als keurmeesters zijn aangetrokken de he ren J. Slabbekoorn uit Breda en F. Snijders uit Drunen. Zij worden bijge staan door stewards uit Groningen, Den Bosch, Roosendaal, Valkens- waard, Gent, Nijmegen en Zundert. Stewards dragen de vogels aan voor de keurmeesters. De show zal één' der grootste rayon-shows worden die ooit op het vaste land van Europa is gehou- den. De parkieten worden ingedeeld in drie klassen: dat zijn Klasse A topkwekers, klasse B gevorderden, klasse C begin ners. De kwantiteit voor een dergelijke - show is zonder meer hoog maar ook de msatoren zal het beslist niet hggen De keurmeesters, de heren J. Slabbe koorn uit Breda en F. Snijders uit Drunen zullen dertig verschillende kleuren en kleurslagen. onder de loupe moeten nemen. Dankbaar zijn de orga nisatoren voor de medewerking die ondervonden is van andere vogelvereni gingen die hun hokken gratis ter be schikking hebben gesteld. Aan de orga- kwaliteit overtreedt alle verwachtin gen. Het prijzenbedrag kan gesteld worden op ongeveer twaalfhonderd Zwijndrecht een bijzonder eve nement zal plaats vinden is buiten twijfel. De show is voor he.t publiek gulden. Hieronder zijn drie gouden geopend op 9 september van 20 tot 22 medailles beschikbaar gesteld door het N.P.C. Tevens is er een gouden tientje gevat in plastic dat door een lid van het N.P.C. geschonken is voor de beste opaline op 10 september van 10 tot 22 uur en op 11 september van 10 tot 17 uur. De toegangsprijzen zijn f 1per per soon, voor invaliden en kinderen f 0,50. SCHEIDENDE RECTOR MAGNIFICUS In de Leidse Pieterkerk heeft gisteren maandag 6 september, de rector magnificus van de Leidse Universiteit, professor dr. C. Soeteman, verslag uitgebracht over het afgelopen academiejaar en vervolgens zijn waardigheid overgedragen aan professor dr. W. R. O. Goslings. Professor Soeteman besprak in het bijzonder vier onderwerpen: de promoties, het postacademiaal onderwijs, de buitenlandse betrekkingen en de activiteiten in de studentenwereld. structurering van het wetenschappelijk onderwijs riep prof. Soeteman uit, dat deze de universiteiten alleen maar ten goede kunnen komen, „zolang de bes ten onder ons er hun schouders onder blijven zetten". Aan het eind van zijn rede droeg prof. Soeteman de rectorale waardigheid over aan zijn opvolger, prof. dr. W. R. O. Goslings, met de gebruikelij ke Latijnse spreuk: „Salve, rector mag- nifice, iterumque salve"! „Er komen, aldus de scheidende rector magnificus, zoveel promoties, vooral in de faculteit der wiskunde en natuurwe tenschappen, dat niet uitsluitend de rector daarbij leiding kan blijven geven. In het afgelopen jaar bijvoor beeld hebben in totaal 137 promoties plaatsgevonden. Een beroep zal nu worden gedaan op oud-rectoren en andere oudere hoogleraren, die niet meer met bestuurszaken belast zijn, promoties voor te zitten. Postacademiale bijscholing wordt bij de snelle ontwikkeling van de weten schappen een noodzaak, zeker als de studieverkorting a la Posthumus wordt ingevoerd". Als bijzonder indrukwek kend voorbeeld van postacademiaal onderwijs noemde prof. Soeteman de Leidse Boerhaavecursussen voor huis artsen en specialisten, die dit jaar niet alleen in Leiden, maar ook in Twente en Zuid-Limburg en zelfs in Suriname en Indonesië zijn gegeven. Even indrukwekkend noemde hij on der het hoofd buitenlandse betrekkin gen de organisatie Eurotransplant, die op Leids initiatief is opgericht en waarin voor orgaantransplantaties in internationaal verband wordt samenge werkt door artsen, ziekenhuisperso neel, politie, douane, de luchtmacht enzovoorts. „De geschiedenis van het medisch beroep kent", aldus prof. Soeteman, „nu drie fasen: die van de arts-eenling, die van het artsenteam en nu die van de internationale gemeen- Ook van de ontwikkelingssamenwer king gaf de rector magnificus in zijn jaarverslag een aantal Leidse voorbeel den, waaronder het project inzake family planning in Indonesië en dat betreffende watervoorziening in Sene- Voor het opvangen van de voortdu rend toenemende aantallen studenten ziet de aftredende rector magnificus een numerus fixus als het enige mid del. Het is, zei hij, ook nauwelijks te begrijpen, dat men zogenaamde onder ontwikkelde landen family planning aanpraat en zijn eigen universiteiten ongelimiteerd bevolkt. Bijzondere aandacht werd besteed aan de ontwikkelingen in de studentenver enigingen. Met betrekking tot de wet Veringa inzake de universitaire be- stuurshervorming en de plannen van prof. Posthumus betreffende de her- Overgangsrectoraat Over zijn eigen rectoraat zei de nieuwe rector magnificus dat dit een over gangsrectoraat is van een beperkte, maar in maat en getal nog niet bepaal de tijdsduur. „Het overgangskarakter geeft", aldus prof. Goslings, „mede aan, dat, hoewel in de gekozen romp- raad de fundamenten van het gebouw van de nieuwe bestuursstructuur van de universiteit reeds duidelijk zicht baar zijn geworden, het gebouw zelf nog niet is voltooid. Bij deze voltooi ing zullen, bij de niet altijd geheel duidelijke werktekeningen, die dë ar chitect Veringa heeft achtergelaten, nog wel eens vragen rijzen over hoe hij op sommige detailpunten de uitvoering had gedacht". Prof. Goslings zei te hopen, dat de discussies hierover de onderlinge verhouding tussen de aan nemers en onderaannemers niet ernstig zullen verstoren. „Als wij allen", aldus de nieuwe rector magnificus, „in respect voor eikaars opvattingen en met een open oog voor de waarden, altijd aanwezig ook in-de gedachten van een tegenstander, sa menwerken, moet het mogelijk zijn de nieuwe woning in een stijl op te trekken, waardoor het ook voor onze oude universiteit hierin goed wonen is, dat wil zeggen een levenssfeer te schep pen, waarin naast vernieuwingen de aloude traditie van vrijheid van geest en verdraagzaamheid ten aanzien van verschil in levensopvatting gehand haafd büjft. Hieraan gedurende mijn overgangsrectoraat op enkele punten, te mogen meewerken, is een boeiende Expositie van stoelen in Bouwcentrum Van 8 september tot en met 9 oktober zal in het Bouwcentrum te Rotterdam een expositie worden gehouden van in Nederland aan de markt zijnde stoelen (eetkamersteoelen, bureaustoelen, krukken). Er zullen in totaal bijna 400 stoelen te zien zijn. De stoelen variëren in prijs van f 16.70 tot meer dan f 1500.-. Het grootste deel van de expositie wordt in beslag genomen door stoelen in de prijsklasse van f 70.- en f 120.—. Ongeveer 120 van de geëxposeerde stoelen liggen in de prijs onder de f 100.—. De stoelen zullen op de expositie te zien zijn, gegroepeerd in een aantal prijsklassen, zodat een redelijke onderlinge vergelij king mogelijk is. Bovendien zal per stoel de naam van de fabrikant of importeur worden ver meld, eventueel ook de naam van de Expositie van en over Daumier in Haags museum Daumier. verslaggever van zijn tijd (1832-1872) is de naam van de ten toonstelling, die 4 september in het Gemeentemuseum in Den Haag is be gonnen. De schilder en tekenaar Dau mier heeft 4000 lithografieën gemaakt voor Parijse kranten. Met 200 prenten, met voorstudies in brons, met anekdo tische toelichtingen wordt een indruk gegeven van de grote en kleine gebeur tenissen in zijn leven. Zijn gevangenis straf wegens majesteitschennis, de op dracht om kamerleden te boetseren, het uitroepen van de republiek in 1848, de onverwachte opkomst van Napoleon III, het beleg van Parijs en de Commune. En niet minder belan grijk: de eerste spoorwegen, de volks boden in de Seine (entree 4 stuivers), de aanleg van de grote Boulevards door het plan Haussmann, de fotografie, de angst voor de kometen, het schoolsy steem met cachot, de bloei van het theater, de schilders en hun modellen, het publiek en de „Salon", de bevol ing van het Paleis van Justitie, de burgerwacht (in zijn hemd) en de eerste dolle Mina's. Dat alles en niet te king van Daumier zelf en zijn gezellige vrouw Didine trekt in bonte verschei denheid voorbij op een niet te grote tentoonstelling ingericht door Adel- bert Foppe, die ook de affiche maakte, op film gebracht door de cineast Nico Crama en als catalogus samengebun deld in een Zwart Beertje van Bruna met 105 illustraties voor het bedrag van f3.95. Deze expositie in het Haagse Gemeen temuseum aan de Stadhouderslaan 41 is geopend: maandag tot en met zater dag van 10-17 uur; zondag 13-17 uur; woensdag en vrijdag ook 20-22 uur. De toegangsprijs bedraagt een gulden. In augustus hebben de spaarders bij De Spaarbank te Rotterdam f71,9 miljoen (59,8) ingelegd cn f 69,4 miljoen (56,3) opgenomen, waardoor een spaaroverschot van f2,5 miljoen (3,5) ontstond. Op het einde van de afgelopen maand was aan De Spaarbank het toevertrouwde tegoed geste gen tot f 903 miljoen (802). Inmiddels steeg eveneens het aantal spaar- en betalingsreke ningen, namelijk tot 66S.000, tegen 651.000 rekeningen in 1970. Thuis vakantie „Thuis.....vakantie! Dat is het motto van een aktie van café-res taurant Harmonie (Rijnhotel) om in de vier maanden na de vakanties de gasten toch nog te laten genie ten van de culinaire hoogtepunten tijdens hun bezoek aan andere landen. In deze maand, september, is Duitsland aan de beurt. Daarna zullen achtereenvolgens gerechten worden gepresenteerd uit Fran krijk, Spanje en tenslotte, in de cember, uit Italië. Voor deze vier culinaire manifesta ties heeft men medewerking ge zocht en verkregen met een van de beste hotels uit een van die vier landen. Dit keer is het de kok van het „Duisburger Hof", die naar Rotterdam is overgekomen om de „Rheinische Nuddelsuppe nut Huhn", de „Rumpsteak Strind- berg" of de „Rote Grütze mit flüssiger Vanillesahne" te bereiden, uitstekende gerechten, die, samen met al even uitstekende Duitse wijnen voor een plezierig culinair festijn zorgen. Overigens past „Thuis.vakan tie! bij de aktie, die onder het motto „Vakantiethuis! wordt gevoerd door bijna tiendui zend levensmiddelenzaken en slij terijen in ons land. Zij stellen zich ten doel de eetgewoonten in Ne derland te verbeteren en zullen daarom speciale levensmiddelen en dranken uit de vakantielanden in voeren. Wie van de gerechten uit de „bij keuken" van het Duisburger Hof wil genieten, maar dat wil combi neren met het luisteren naar Ansje van Brandenberg, kan naar ,,'t Win keltje" gaan, waar vorige week woensdag het programma „Acht Ansje" van start ging. Die acht slaat dan op het feit, dat Ansje acht jaar in haar winkeltje bezig is en haar repertoire bestaat dan ook uit liedjes, die in deze periode veel succes hebben gehad. Voor velen dus prettige herinneringen en voor anderen de kans om in te halen wat ze gemist hebben. Jan Dijkstra. ontwerper, de naam of het typenum mer, de winkelprijs in de goedkoopste uitvoering en het materiaal, waaruit de stoel vervaardigd is. De stoelen, die te zien zullen zijn, werden ingezonden door ruim vijftig fabrikanten en importeurs en zijn af komstig uit geheel Europa. Eerste paal voor uitbreiding 'De Rozenburcht" Donderdag 9 september zal burgemees ter Jettinghoff de eerste paal slaan voor de uitbreiding van het Capelse Rusthuis „De Rozenburcht". De uit breiding van het gebouw betekent niet, dat er meer bejaarden in gehuisvest zullen worden. Aan hen die daar wo nen zal dan echter meer accommodatie kunnen worden geboden. Aan de westzijde van het bestaande gebouw zal een nieuwe vleugel komen, terwijl de oostvleugel 6 meter zal worden verlengd. In het bestaande gedeelte zullen de kamers worden ver groot. Het komt er op neer dat de bewoners per wooneenheid ongeveer tweemaal zoveel ruimte ter beschik king krijgen als thans het geval is. De bewoners krijgen meer privacy. Men krijgt per kamer een eigen toilet, douche, hal en keukentje. Het rusthuis is nu vijftien jaar oud. De officiële opening geschiedde destijds door de Commissaris van de Koningin mr. Klaassesz. Nadien zijn de eisen die aan verzorgingstehuizen worden ge steld steeds hoger geworden. Voor het rusthuis „De Rozenburcht" betekent dit dat nu, na vijftien jaar, het tehuis aangepast moest worden aan de nieu we eisen. Bergkapelgemeente van start met gemeentewerk Uitgaande van de Bergkapelgemeente in Hillegersberg/Schiebroek zullen bin nenkort weer enige vormen van ge meentewerk van start gaan. Dat zijn: - Een bijbelcursus onder leiding van ds. J. Lafórêt ends.mr. Mulder over bijbel en geloof, waar o.a. gesproken zal worden over de twijfel in verschillende facetten; enige gespreksgroepen zullen dit onderwerp nog wat verder uitdie pen en meer betrekken op de persoon lijke situatie. - In de studiekring over moderne theo logie zal vooral voorlichting worden gegeven over de ontwikkeling op theo logisch gebied. - Er zullen kringen van geïnteresseer den worden gevormd, die zich op drie of vier avonden onder deskundige lei ding zullen bezighouden met een van de onderwerpen „De woon- en leefsi tuatie in de grote stad", „Mens en onderneming" of „De politieke situa tie en onze betrokkenheid daarbij".

De Havenloods | 1971 | | pagina 5