Zal het zevenhandbal zieh meer en meer opdringen? 9: n 2: 75.= 11.95 B. ja B. ld— r~ Onzekerheid bij handballers 98 j^L dries T.V. DEFEKT Competitie begint ook voor KNVB-amateurs 98 DE HAVENLOODS, DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1971 36-513 Na voetbal is wellicht de handbalsport de meest beoefende sport in Schiedam. Het is daarom, dat we indeze sportkrant een plaatsje inruimen voor een sport, die wekelijks enkele honderden Schiedamse meisjes en jongens, mannen en vrouwen de vreugde van het spel schenkt. Die handballers gaan echter een onzekere toekomst tegemoet. Reeds vele jaren wordt er gepraat over het 11 handbal (veldhandbal) en het 7 handbal (zaalhandbal). Van bepaalde kanten wordt er reeds enkele jaren op aangedrongen het traditionele veldhandbal te laten wegvallen en het zevenhandbal ook buiten te gaan beoefenen. Vooral vanuit Limburg wordt daar sterk op aangedrongen. Als stok achter de deur hanteerde men de internationale contacten. Op de bondsvergadering in maart werd besloten de hoofd en overgangsklasse 11 handbal op te heffen en de vereni gingen zelf te laten beslissen waaraan zij mee willen doen. Het gevolg is, dat er in het komende seizoen twee com petities verspeeld zullen worden. Eén voor het oude elfhandbal en één voor het nieuwe zevenhandbal. In Schiedam hebben alle verenigingen voor het traditionele veldhandbal ge kozen. Wat het in de toekomst gaat worden is echter een vraagteken. Dit bleek duidelijk uit de gesprekken die wij hadden met verschillende bestuur- Moeilijk De nieuwe, jonge voorzitter van DWS, Leo de Vries, vond dat het voor zijn vereniging een moeilijke beslissing was geweest. „Wij zijn met ons hele hart nog bij het elf-hgndbal en twee punten hebben bij ons de doorslag gegeven om op de oude voet door te gaan. Wij hebben enkele zeven-handbalwedstrij- den gespeeld en het bij andere vereni gingen bekeken. De spelmogelijkheden konden ons geen bevrediging schen ken. Toen reeds stonden we op de wip. De doorslag tot ons besluit gaf echter de competitie-indeling, waardoor we onze krachten kunnen gaan meten met clubs elders in het land. Was het tot nu toe Rotterdam en Den Haag en om streken waar wij speelden, nu gaan de dames o.a. naar Utrecht, Breda, Gou da, Naaldwijk en Rotterdam. De heren gaan naar Amsterdam, Utrecht, Bus- sum, Kwintsheul, Rhenenen Rotter dam. Wij verwachten meer ervaring en routine op te doen. Gelukkig kunnen we de verre reizen financieel opbrengen. Voor minder draagkrachtige verenigingen is net haast onmogelijk aan een dergelijke competitie mee te doen Al zouden zij dus nog zo graag aan de elf-handbal competitie mee willen doen, dan zijn zij daarvoor ongewild uitgeschakeld omdat zij het financieel niet op kun nen brengen. Surogaat We hopen nu maar dat de komende competitie een succes wordt voor de deelnemende verenigingen, anders ben ik bang dat het elf-handbal ter ziele gaat. Zevenhandbal blijft voor ons toch maar een surrogaat, als het op een veld gespeeld moet worden", aldus de Voorzitter van DWS die ons ook vertel de dat zijn club in de heer Keehnen 75 jaar ter meulen Een jumpsuit met hotpants moderner kan het niet! En weet U, dat wij deze fijne huis pakken nu voor een echte jubi- leumprijs vérkopen? Hotpants jumpsuit van prettig dragend jersey nylon, dat iets doorschijnend is. Het modelle tje heeft een lange rits voor, een vlotte polokraag en een ceintuurtje. Nu in diverse kleur- kombinaties van f 14,50 voor nog géén 1 Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze hotpants jumpsuit van jersey nylon. In een vlot model met lange rits voor en een bijpas send ceintuurtje. In leuke kleur- kombinaties e n 34 t/m Ook mi een kundige trainer heeft gevonden. „Hij zal yeel aandacht gaan gesteden aan de conditie, want die is beslist onvoldoende. Er is nog geen definitie ve selectie gemaakt, dat doen we pas na diverse testwedstrijden". Volgens de heer De Vries gokt DWS beslist niet op een eerste plaats. De ploeg is al heel tevreden als het zich in het selecte gezelschap zal kunnen handhaven. Bij DWS was enkele maanden geleden het plan zelf een sporthal op het terrein te gaan bouwen. De heer De Vries daarover: „Deze plannen zijn voorlopig op de lange baan geschoven. We zullen daarover eerst nog eens diep beraadslagen en de voor-en nadelen tegen elkaar afwegen. Wel willen we onze kantine gaan vergroten. Wij heb ben daarvoor al deskundigen benaderd en we hopen er tegen het einde van het seizoen aan te gaan beginnen. Er zullen wel verschillende akties gevoerd moe ten worden om aan het benodigde kapitaal te komen, maar ook dat zal wel rond komen", aldus de optimisti sche voorzitter De Vries. Pech Wilton gaat de competitie in met twee heren-teams en twee dames-teams. „Wij zouden met gemak van elk drie teams kunnen laten spelen, maar een bondsbepaling maakt dat onmogelijk", aldus een wat teleurgestelde heer Ver zijden. „Wij leveren aan de bond drie scheidsrechters en dat geeft ons het recht met zes teams totaal aan de competitie mee te doen. Twee senio renteams bij de dames en twee bij de heren, plus een meisjes- en een jon gens-juniorenteam brengt het totaal op zes. We zullen dus het spelersmateriaal moeten laten rouleren. Het is hiet leuk, maar de leden hebben er bégrip voor". Ook bij Wilton blijft het elfhandbal preveleren. „Al zouden we op zeven handbal overstappen, dan kunnen we niet voldoen aan de eisen die het NHV stelt. Het moeten verharde velden zijn, met er omheen bomen om te voorko men dat de wind vat krijgt op de bal Dat is niet te realiseren. In het oosten en zuiden blijkt het wel mogelijk te zijn. Daar schijnt het handbal een streepje voor te hebben bij de autori teiten. Ik zie het dan ook zo, dat verenigingen die hier in hetwesten zevenhandbal willen spelen zullen moeten verhuizen naar de bestaande en nog te bouwen sporthallen". Wilton heeft voor het komende sei zoen geen grootse plannen. Het ziet als eerste taak de gezelligheid in de vereni ging, zoals het was aan de Maaskant, waar men alles mee had. „Onze velden krijgen op het ogenblik een meer dan geode beurt. Wij hebben bij de directie en het hoofdbestuur een willig oor gevonden. Zij hebben ervoor gezorgd, dat het veld geheel werd gedraineerd en opnieuw van graszoden werd voorzien. Er komen ook nog nieuwe doelen en zo kunnen we dus onze gasten waardig ontvangen". Bij UVG wordt dit seizoen het 25-jarig bestaan gevierd. Op 10 mei 1972 zal de groen-witte vlag uitgestoken kun nen worden. Het waren zeker niet altijd even gemakkelijke jaren, maar dat het nu gaat blijkt wel uit het feit, dat UVG op één na de grootste vereni ging is in de afdeling Rotterdam. DWS heeft namelijk vier leden meer en neemt daardoor de eerste plaats in. Jeugdtraining in badminton Met het eindigeit van de zomer gaan de, zaalsporten weer de aandacht vragen. Een van die zaalsporten die in de wintermaanden, september tot en met maart in de Sporthal Margriet worden beoefend is badminton bij de sportver eniging TSF. De afdeling badminton van TSF gaat dit jaar weer met drie teams aan de districtscompetitie van de Nederlandse Badmintonbond deel nemen. Het vorige seizoen deed TSF het niet zo goed en moesten er twee teams degraderen naar de tweede klas-' se van het district. Velen weten reeds dat TSF op vrijdag avond van 7-11 uur in de Sporthal Margriet speelt. Nieuwkomers in Schie dam en omstreken kunnen indien zjj serieuse belangstelling hebben alle in formaties over TSF krijgen bij de voorzitter, de heer W.v.d.Heuvel, tel. 344400 of bij het bestuursüd R. Goed volk, tel. 705059. Vooral voor compe titiespelenden heeft TSF nog enkele plaatsen vrijgehouden. Tijdens de vorige competitie deed zich de behoefte gevoelen aan enkele jeug dige spelers en speelsters. Daarom is er ook een jeugdtraining voor leden van 11-16 jaar. Deze training vindt in de maanden oktober tot april plaats in de gymnastiekzaal Oude Kerkhof, elke zaterdagmiddag van 3-6 uur. 75 jaar ter meulen Kleren maken de manmaar daar bedoelt men echt niet al leen het kostuum mee, want de kleine dingen zoals een over hemd in een bijpassende kleur zijn minstens even belangrijk. Moderne terlenka ton sur ton overhemden met een ingeweven streepdessin en een prima pas vorm. Kies git 8 modekleuren, nu tijdens het jubileum niet voor f 15,95, maar voor nog géén twaalf gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij op de parterre deze terlenka ton sur ton overhemden met een ingeweven streepdessin en een prima pasvorm. In-moderne kleuren w.o. wit, paars, rose, bleu, beige enz. en de maten 36 t/m 42, r Gastarbeider Vorige week stond in uw blad een artikel over de discriminatie van de Nederlandse bevolkjng tegenover de gastarbeiders. U bracht daarin Adolf Hitler ter sprake en schreef, dat wij ongeveer in die richting de gastarbei ders benaderen. U moet de Nederland se bevolking niet vergelijken met Hit- Ier, die met zjjn geboefte een groot deel van de mensheid uitroeide. Maar het is wel zo dat wij overspoeld wor den met gastarbeiders. De Nederlandse bevolking wordt opzij gezet, en het zal niet lang meer duren of er ontstaat een complete burgeroorlog. Een groot deel van de bevolking is er op tegen, omdat zij wegens de grote woningnood niet meer in aanmerking komen voor een woning, daar elk pand dat leegkomt wordt aangekocht voor Turken. Ik wil nogmaals zeggen: hier is geen discrimi natie op zijn plaats. We hebben jarenlang geprobeerd de vreemden van ons grondgebied te ver drijven en nu worden we omver gelo pen door de vreemden. Dat moet u niet op de bevolking afvuren. Het is een kapitaüstische druk op de Neder landse arbeider en het wordt de hoog ste tijd dat zij verdwijnen. Wij willen Holland, ons landje fier en klein, hou den. En to moet het blijven. B. Sommer, Schiedam. Wij haalden Hitler er niet bij, dat deden de mensen die zich tegen de gastarbei ders opstellen. Uschijnt nog niet te we ten dat wij zelf de buitenlandse arbei ders hierheen slepen en ze de onaange naamste karweitjes laten opknappen, waar geen Nederlander voor komt. Red. SPAANSEPOLDER •Voorzitter Ge Rens: „We gaan dit seizoen van start met een behoorlijk aantal teams. We [brengen vijf senioren en niet minder dan 15 jeugdelftallen op het veld". Ook bij UVG ziet men nog niets in het zevenhandbal. „We zien het altijd nog als een noodoplos sing als de velden onbespeelbaar zijn", aldus de heer Rens. „Zevenhandbal op het veld is in Lim burg zeer populair, omdat men daar veel kontakt heeft met Duitsland. Het typische is echter, dat er in Duitsland zich weer een tendens gaat ontwikke len naar elfhandbal. Ik geloof, dat het veelal verenigingen zonder accommo datie zijn die overgaan naar zevenhand bal. Zij hebben geen eigen sfeer en dan maakt het niet veel uit waar men speelt. De jeugd voelt meer voor het zevenhandbal, maar dat propageren wij zelf. Zij spelen al jaren zevenhandbal omdat zij op zo'n groot veld in- het niet verzinken. We zullen echter maar afwachten wat het worden zal". De junioren van UVG spelen in de regionale competitie en UVG is daar erg gelukkig mee. Vooral omdat de jeugd daar veel routine en kennis mee op zal doen. UVG gaat zich naast de training ook bezighouden met het «pa- knappen van de accommodatie. Plan nen zijn er ook, de kantine wat ruimer te gaan maken. Hoe, dat staat nog niet Al met al zal de komende competitie ons wellicht leren waar het handbal naar toe zal gaan. Blijft het oude vertrouwde elfhandbal gehandhaafd, of zal het zevenhandbal zich meer en meerop gaan dringen? WIJ HEIPEN DIREKT EVT. VOORAF PRIJSOPGAAF. Gebr. de Veld ST. LIDUINASTR. 78A SCHIEDAM TEL. 26.86.38 OFF PHILIPS DEALER Wij hebben nu een "droom" van een tapijt in de aanbieding, waarvan de prijs helemaal in de jubileumsfeer ligt Een prachtige kwaliteit Desso slaapkamer tapijt van 100%en- kalon, liefst 370 cm breed. In een mooie kleurkombinatie, nu niet voor f 94,- per meter, maar voor precies vijf en zeven tig gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage dit Desso enkalon slaapkamer ta pijt, in een fraai patroon waar in de kleuren oranje, naturel, zeegroen, rose en berber, 370 cm breed, per r Om gelden bijeen te brengen voor het stichten van een clubgebouw voor in validen, is een reclameoptocht door een deel van Schiedam gehouden, waaraan in hoofdzaak versierde vracht auto 's deelnamen. Enkele bandsen muziekcorpsen zorgden voor de muzi kale omlijsting. HOUTMAN MUZIEK EN PIANO'S SINGEL114-116 SCHIEDAM TEL. 26.88.71 PIANO'S GITAREN VLEUGELS KLEININSTRUM. ^BLADMUZIEK De dirigent van het Wiltonkoor, de heer B. de Leeuw heeft zich bereid verklaard om voorlopig op te treden als directeur van het ned. herv. kerk koor Schiedam. Als we zo ons oor te luisteren leggen, dan heeft SVV afgelopen zon dag niet zo best gevoetbald.Hoe dat kwam? Ach het is aan trainer Bens om dat uit te vissen, want hij zal zijn team klaarmoeten stomen voor de wedstrijd van zondag. Immers, dan komt zijn oude club Cambuur op visite entrainer Bens zal er natuurlijk op gebrand zijn, dat zijn huidige club dit treffen gaat winnen.Dit zal echter niet alleen de aanleiding zijn tot een pittig duel. want de spelers zullen zichwillen re vancheren voor de nederlaag van zon dag. Voor de Lefhebbers is er zaterdag ook voetbalop het complex van SVV, want dan zal het B-team een ontmoe ting hebben met het B-team van Wil lem ILZondag gaan ook de KNVB clubs weer van start. DHS had al een voorproefje van de competitie. Het speeldeuit tegen EBOH en gaf daar onnodig een punt weg. Doelman Jan Burger was daar een beetje deboosdoe- ner. Hij hield geheel onnodig een speler aan het been vast en dat kostte een strafschop,waaruit de gelijkmaker kwam. Voor zondag staat er ook weer fen moeilijke opgave te verwachten.- DHS moet weer naar Dordrecht. Nu voor de wedstrijd tegen ODS.Hermes DVS gaat de eerste wedstrijd in het amateurvoetbal spelen tegen DHZ in Rotterdam Zuid.Er schijnen echter moeilijkheden gerezen te zijn ten aan zien van een aantal oud-semi-profs, diereeds voor het saneringsbesluit een contract met hun club tekenden. Zoals het er nu voor staat zoudendeze jon gens niet in het amateurteam mogen spelen. Immers, zij hebben een con tract getekend en willengeld zien, of van de club of van de KNVB. Het laatste lijkt mij de juiste gang van zaken. Immers, declub wilde niet terug naar de amateurs, maar de potentaten in de KNVB hebben dat geëist. Het meestvoor de hand liggende is dus, dat de KNVB decontracten van deze jongens overneemt en ze zo voor een jaarmee laat spelen in het amateurvoet bal. Het is toch al te gek, als een gesaneerde club nu nog verderin de modder gedrukt wordt.In de vierde klasse zijn drie Schiedamse clubs verte genwoordigd. In de vierde klasse D. zijn dat Schiedamen Excelsior'20 en in 75 jaar ter meulen De buitenkant van een matras verraadt niet zó gauw de kwali teit, dat komt pas in het gebruik naar vorendat dit bij deze matrassen in orde is kunnen wij U nu al verzekeren. 2 Persoons polyaether matras sen, niet alleen ultra licht in ge wicht, maar ook stofvrij en ge garandeerd vlakke ligging. Deze ong. 14 cm hoge merkmatras- sen, nu in 3 maten voor inte- 120x190cm 140x190cm 130x190cm Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze 2 persoons polyaether merkma- trassen, ong. 14 cm hoog. U kunt kiezen uit de kleuren goud en blauw en de maten 120 x 190 cm, 130 x 190 cm en 140 x 190 cm. „Kijk eens naar het vogeltje", zei het vrouwtje. Dat wilde poes wel en niemand hoefde haar in het zadel te helpen. Het vogeltje waaraan Pluis, de pers dacht kwam niet. Dat was een teleurstelling. „Pestkoppen. Ik zou zo wel met de brommer weg willen „janken", maar ik kan niet bij de trapper", zei ze de vierde klasse F is het debutant Martinit. Laatstgenoemde ploeg krijgt eenthuiswedstrijd en ontvangt DOK uit Rotterdam. DOK is altijd een zeer lastige tegenstander geweest,maar we moeten toch aannemen dat Martinit met „kien" voetbal de eerste winst punten in deKNVB binnen zal kunnen halen. Schiedam gaat uit naar Cromvliet en daar is nog weinig van te vertellen, evenmin van Tonegido, waarExcel- sior'20 de eerste uitwedstrijd gaat spe- len.In de afdeling gaat de derby SVDPW-Demos heeft tot nu toe nog geen punt vergaard en SVDPW had een zeergoede start, drie punten uit twee wedstrijden. Het zal er daar op het terrein van SVDPW dan ookom gaan spannen. Immers SVDPW wil ongesla gen blijven en Demos wil de eerste winst binnen zien tehalen. De penning meester van Ursus zal die derby wel met lede ogen aanzien. Immers zijn clubspeelt ook al thuis en wel tegen Dilettant, met de kans op winst.In de tweede klasse gaat SFC aan de derde wedstrijd beginnen. De twee voorgaan de leverdenmaar een punt op en daar om zal SFC tegen VVOH op eigen terrein de zaken wat energieker moe ten aanpakken.The Harvards speelde een wedstrijd en won die dan ook. Het zal voor WF zeker geen makkelijkete genstander blijken te zijn. Indien ech ter WF het sterkste elftal op kan stellen moet het toch metde twee winstpunten naar huis kunnen gaan. Schiedamse Boys gaat naar Dindua en we zien daar ook winstevenals voor DRZ, dat naar DOZ moet.In de derde klasse speelde FCN tot nu toe met de volle winst en dat zal ook na zondag wel zo zijn. Opeigen terrein moet het toch baas kunnen büjven over Kreek- boys.PPSC en HBSS hebben afgelopen zaterdag hun wedstrijd gewonnen, maar het hield allemaal niet over. HBSSkan daar zaterdag over nadenken of naar de volgende tegenstander gaan kijken, want het is vrij. PPSCheeft het ritme ook nog niet te pakken. Wat er in zit wil er nog maar niet uitkomen. Misschien zaterdagin de uitwedstrijd tegen DUNO? In de afdeling zijn dan nog de wedstrijden GTB-HeÜevoet- sluis, GSS-Zuiderpark en WK, nog steedsongeslagen, speelt tegen VVHR. Reductie voor 65-plussers In verband met de vele verzoe ken heeft het Bestuur van „S.V.V." voor het seizoen 1971-1972 voor de groep 65-plus en W.A.O. voetballief hebbers de navolgende regeling vastgesteld: Vanaf de eerstkomende thuis wedstrijd kunnen alle 65-plus voetballiefhebbers op vertoon van hun A.O.W.-bewijs een en tree-bewijs kopen voor fl,50. Deze kaarten worden alleen ver strekt aan het loket inlichtin gen. Deze reductie is speciaal voor de 65-plussers die alleen wensen te komen met behoor lijk weer. Wil men doorlopend de wedstrijden bijwonen dan kan men ook een seizoenkaart kopen voor f22,50. Hiervoor kan men dan alle wedstrijden in het betaald voetbal van S. V. V. 1 en S. V. V. B bijwonen (In totaal ruim 30 wedstrijden het geen betekent een gemiddelde prijs van ca. f 0.75). Al deze toegangskaarten verkrijgbaar dus vóór de wedstrijden aan het loket inlichtingen v.a. 13 uur tot 14 uur. A.O.W.-bewijs over leggen. Ook als men beschikt over een volledige W.A.O.-be- schikking kan men in aanmer king komen voor bovenvermel de reductie-toegangskaarten. 75 jaar ter meulen Mooie vitrage geeft altijd een bepaald cachet aan Uw inter ieur en dat is met deze fraaie mystère ook het geval. Extra hoge Terlenka fantasie mystère in verschillende leuke dessins. Deze vitrage uit deiserie van f 4,95, nu per meter (250 cm hoog) voor nog géén drie Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de Ie etage deze extra hoge Terlenka mystère in diverse gezellige dessins, 250 cm hoog, nu per meter

De Havenloods | 1971 | | pagina 4