fdkl 9i Grijsaard geeft vier liter melk per dag JüL Boer Potterstroetelkoe Oorzaak crimineel gedrag zit in opvoeding en milieu Alternatief van Rijnmondwet 85 Mr. Van Kinderen kwart eeuw in de raad Bazaar voor bouwfonds van gereformeerde kerk ja DE HAVENLOODS, DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1971 De oudste koe van Nederland geniet een blijde levensavond aan de oever van de Merwede bij Werkendam Zesentwintig jaar oud is het grijs geworden zwart bonte dier dat in 1945 door boer Jacob Potters als één jaar oude pink gekocht werd. Zij was één uit een koppel van drie of vier stuks van boer Smits aan de Vijcie te Werkendam. De rest van het stel heeft boer Potters later weer verkocht, maar die éne vond hij van het begin af een leuk beest en sindsdien heeft hij haar gehouden In al die jaren is zij hoogstens vijf keer door iemand anders gemolken. Alle andere dagen heeft boer Potters zelf twee keer per dag op het melkkrukje plaatsgenomen tot op de dag van vandaag. Zij geeft nog vier liter melk per dag. In haar betere jaren kwam ze tot een produktie van vierentwintig liter. Zij draait nu niet meer mee in de economische produktieslag, maar wat zij nu nog geeft wordt met graagte door de familie van de boer geconsu meerd. De boerin vertelt over haar man: „Als ie 'ns een keer ziek was, dan ging ie toch melken en daarna ging ie weer naar bed. De andere boeren zeiden wel es, ik begrijp die man van jou niet. Hij ruimt der maar niet op. Nou beurt ie nog wat. Maar ja, hij houdt erg veel van haar". Boer Potters zegt er zelf van: „Voor de centen hoef ik het niet te doen, dus waarom zou ik hem opruimen". Tegen de plaatselijke dierenarts heeft hij een keer onthuld dat hij haar maar het üefst een keer dood in de stal wil aantreffen als haar tijd gekomen is. Hij zou het namelijk vreselijk vinden als ze moest lijden. De koe maakt allerminst de indruk dat zij spoedig afscheid van het leven neemt. Roepen Als wij samen met de boer naar het weiland langs de Sleeuwijksedijk lo pen, begint zij al van verre te „roe pen", zoals boer Potters het noemt. Terwijl zij eerst vredig lag te herkau wen, staat zjj nu fluks overeind en komt de boer aan het hek tegemoet. Met graagte hapt zij in de veekoek die DE HAVENLOODS „Mij. tot uitg. van periodieken DE HAVENLOODS N.V." TOTALE OPLAGE: 255.000 .Wordt elke dinsdag en donderdag huis DIRECTIE: W. van der Giessen en G.A. Nap. HOOFDREDACTIE: A. Hoeksema. HOOFDKANTOOR: Prins Hendrikkade 14, Rotterdam. Post bus 1980. Tel010-1321.70. Giro 18344 BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, Vlaardingen .Tel .34.10.71 ADVERTENTIES voor de donderdaguitgave kunnen tot dinsdag'17.30 uur worden ingezonden aan ons kantoor in Vlaardingen. Voor de editie Rotterdam tot woensdag 11 uur aan het hoofdkantoor te Rotterdam. de baas haar als een snoepje toestopt. „Hij vreet alles op" vertelt Potters glunderend, de koe daarbij met het mannelijk adjectief „hij" aanduidend. „Hij lust ook schillen en brood met emmersvol. Twee keer per dag krijgt ie van mij- een koek". De koe is nooit bewust gevoerd om een hoge melkpro ductie te krijgen. „Nee, dat wou ik niet", zegt Jacob Potters eigenzinnig. Toch is zij waarschijnlijk één van de zogenaamde „honderdduizend-mon sters", koeien die in hun leven een produktie van 100.000 liter melk ha len. „En het was altijd beste melk met vijf procent vetgehalte" Kalven Drieëntwintig keer in haar lange leven heeft de koe kalveren ter wereld ge bracht, vier jaar geleden voor het laatst, waarvan één tweeling. „Maar der is ter geeneene van afkomst meer van" merkt boer Potters spijtig op. Haar nageslacht is al lang weer in andere handen overgegaan en zoals dat bij boeren vaak gaat - daarna weer doorverkocht, zodat boer Potters geen afstammeling van Neerlands oudste meer zou weten terug te vinden. „Hij is zo wijs hè" vertelt hij verder, „Als- tie kalven moest, stond-ie achter in de schuur. Hij werkte niet deur als er vreemden bij waren. Maar zodra^ de mensen weg waren en ik alleen bij 'em was, kwam het kalf gelijk". Boer Potters, die 16 december aan staande zevenenzeventig jaar wordt, heeft altijd in zijn huisje achter de dijk bij Werkendam gewoond. Achter het huis is de kleine stal en het weitje waar de hoogbejaarde koe samen met een driejarige roodbonte als gezelschapsda me staat. Als boer Potters een eindje touw pakt om aan haar horens te binden om te kunnen poseren, heeft zij dat onmid dellijk in de gaten. Met een sprongetje maakt zij rechtsomkeert en verdwijnt met een sukkeldrafje naar het uiterste eind van de wei. Daar laat ze zich rustig pakken en is dan toch wel nieuwsgierig naar die vreemde man met dat fototoestel. Als een generaal staat boer Potters trots naast zijn koe. Later tegen de avond zal hij haar melken en de volgende ochtend weer. „Maar niet zo vroeg, want ik sta ook niet zo vroeg op. Dat is helemaal niet nodig". Als de boer 's avonds over de dijk loopt, roept de koe hem weer van verre. Zij herkent de boer aan zijn stap. Beiden zijn ze oud en kras en ze willen elkaar voorlopig nog niet mi ssen. Herbert Behrens GASFORNUIS? Eerst prijs vragen bij Europa's goedkoopste speciaalzaak REDACTIE voor de donderdaguitgave kan tot dinsdag 12 uur worden ingezonden. Voor de dins- daguitgave tot vrijdag 12 uur.' EDITIE VLAARDINGEN (Vlaardingen, Maassluis, Maasland, Maas dijk, Hoek van Holland. Oplage 37.0001. Advertentie-vertegenwoordiger M. Poot, Pa'kweg 132, Vlaardingen. Tel. 010-35.16.20*.Redacteur: B.P. v. Haren, Koekoekstraat 7, Vlaardingen. Tel. 010- 34.58.72. Correspondenten: A.P.Zwaard, v.d. Helstplein 6, Maassluis 01899-7322. A. Mostert, Oranjesluisweg 30. Maasdijk, tel. 01745-2432. J.H.H. Hut. Griffioen straat 35. Hoek van Holland tel. 01747 3568. 8 STADSEDITIES ROTTERDAM Rotterdam-Rechter Maasoever, Capelle aan den IJssel, Bleiswijk, Berkel en Ro denrijs, Nieuwerkerk a/d IJssel en Berg- schenhoek. Oplage 172.500. EDITIE SCHIEDAM Schiedam Kethel. Oplage 30.000. EDITIE KRIMPENERWAARD Krimpen a/d IJssel, Krimpen a/d Lek, Ouderkerk a/d IJssel, Stolwijk, Bergam bacht, Ammerstol, Berkenwoude, Schoonhoven en Lekkorkerk.Oplagol 5.500 GROOT ROTTERDAM: In combinatie met „Het Zuiden" 455.300 exemplaren. BEZORGING Als u „De Havenloods" niet heeft ont vangen, kunt u voor de donderdaguitgave tot vrijdagmiddag 12 uur onze afdeling inspectie bellen: 34.43.49. Voor de dinsdagkrant kan men hetzel frle nummer bellen tot woensdag 12 uur. WASAUTOMAAT? Eerst prijs vragen bij Europa's goedkoopste speciaalzaak 1.176531 Rotterdam In hoeverre kunnen gezinsomstandigheden mede oorzaak zijn van crimineel gedrag van één van de gezinsleden Deze vraag stellen is nog steeds voor vele burgers overbodig. Zij redeneren: „Iemand die steelt, doodt of verkracht, hoort niet in onze samenleving thuis. Hoe hij tot zijn daad is gekomen laat ons koud. Weg ermee". Naar hun mening loopt de rechter tegenwoordig veel te veel aan de leiband van de psychiater. „Als het psychiatrisch rapport zegt dat de daad hen niet helemaal of helemaal niet kan worden toegerekend, worden ze vertroeteld in een psychiatrische inrichting en veel te vroeg weer op de maatschappij losgelaten". Ja,'levenslang achter slot en grendel zou natuurlijk veel eenvoudiger In de eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad van Schiedam zal aan de orde worden gesteld het concept-voor ontwerp van het gewest Rijnmond, waarover de Staatssecretaris het oor deel heeft gevraagd. Tevens komt dan aan de orde het alternatief-voorstel, zoals dat is ontworpen door de burge meesters van Spijkenisse, Schiedam, Rotterdam en Ridderkerk. Zoals bekend is dit alternatief inge steld op vier overwegingen: 1. Het territoir Rijnmond dient te worden uitgebreid met Hoekse Waard en me rendeel Drechtsesteden. 2. De taak van Rijnmond moet beperkt tot omschre ven doeleinden. 3. De relatie met gemeentebesturen in het gebied moet verbeterd worden door inschakelen van een intergemeentelijke raad. 4. De mogelijkheid van doeluitkeringen uit 's rijks kas dient te worden opgeno- Schiedam kan het niet langer warm houden Door de gemeentelijke Woningdienst is in de jaren 1968-1969 in 281 gemeen te-woningen, hoofdzakelijk in Nieuw- land gelegen, een zogenaamde „indivi duele centrale verwarming" aangelegd, waarvoor de gemeenteraad een krediet van f 900.000.- had verleend. De kos ten van deze extra-voorziening zijn verwerkt in een huurverhoging. De aanleg is geschied op basis van vrijwilligheid. De aanmelding gebeurde wat schoorvoetend. Daarna is de be langstelling voor deze gemeentelijke service aanmerkelijk toegenomen en bij de Woningdienst is daarna een flink aantal aanvragen binnengekomen. De mogelijkheden voor een herhaling zijn onderzocht, maar het is intussen dui delijk geworden dat de gemeente geen geld kan krijgen voor het treffen van dergelijke voorzieningen. Aan de gega digden die afgewezen moeten worden is dit alles per brief duidelijk gemaakt. B. en W. van Schiedam hebben aan de directie van het Cash and Carry-be drijf van de heer Salari aan de Van Devenlerstraat vergunning tot uitbrei ding geweigerd op grond van de over weging, dat dit bedrijf niet valt onder de begrippen van handel en industrie, waartoe het gebied waarin het bedrijf is gevestigd is bestemd. De heer Salari heeft nu bij de gemeenteraad een bezwaarschrift ingediend. De gemeen teraad zal nader over het bezwaar schrift hebben te beslissen. Bepaalde mensen zouden de samen werking dan geen schade meer kunnen berokkenen, maar daamee zou aller minst de waarborg zijn geschapen dat er geen crimineel gedrag meer zou zijn. Steeds meer onderzoekingen in bin nen- en buitenland tonen namelijk aan dat de oorzaken van crimineel gedrag nooit uitsluitend in het individu die nen te worden gezocht maar dat op voeding en milieu daarbij een bijzon der belangrijke rol spelen. Voor bovengenoemde burgers is de veelvoorkomende passage in een psychiatrisch rapport: affectieve ver waarlozing in de kinderjaren" (als kind niet genoeg liefde gekregen), langza merhand een lachertje. Maar niemand minder dan Freud was ervan overtuigd dat de misdaad stamt uit ons diepere gevoelsleven, en dat onze persoonlijk heid is gevormd door onze vroegere ervaringen in het gezin. De Engelse socioloog Howard Jones schrijft in zijn boek: „Misdaad in een veranderende samenleving": Het jonge kind is als een jong dier dat de slaaf is van krachtige biologische behoeften. Het tracht ten koste van alles deze instincten te bevredigen en houdt in dit stadium weinig rekening met de behoeften of wensen van iemand an ders. Een dergeüjk gedrag verwachten wij van jonge kinderen maar als ie mand volwassen wordt zonder zijn eisen te matigen en zijn egoïstische houding te herzien, zal hij een bijzon- 75 jaar ter meulen Een trui naar het hart van Uw zoon en wat voor moeder be langrijk isook heel voor delig! Moderne acryl jongens pullover in brede rib gebreid, met turtle- neck en vlotte knoopsluiting. In fijne mouliné en uni kleuren en de maten 116 t/m 164 uit de serie van f 19,95/f 22,95, nu met vele guldens voordeel. der a-sociaal en mogelijk zeer gevaar lijk mens worden. Wat bij het kind normaal is, kan abnormaal en misdadig zjjn in de volwassene. LIEFDE Daarom hangt alles af van de wijze waarop het kind in het gezin aan de samenleving wordt aangepast. August Aichhorn, de Oostenrijkse pionier op het gebied van de behandeling van jeugdige delinquenten, betoogde dat kinderen slechts in ruil voor liefde afzagen van hun instinctieve eisen. Wanneer zij liefde ontvingen zonder reclassering Het Nationaal Bureau voor Re classering voert van 20 tot en met 26 september zijn jaarlijkse actie. In de meeste Nederlandse gemeenten zal in die periode een huis-aan-huis- of straatcol lectie worden gehouden. Hoewel de overheid het reclas- seringswerk voor een groot deel subsidieert, blijft fondsenwer ving noodzakelijk omdat de fi nanciering van bijzondere pro jecten uit de opbrengst van de collecte dient te geschieden. Onder deze projecten vallen het uitbrengen van films en het uitgeven van voorlichtingsmate riaal alsmede het financieel steun verlenen aan groeperingen in de Nederlandse bevolking die de reclasseringsgedachte in woord en daad willen uitdra gen. Verder verlenen de reclas- seringsinstellingen materiële hulp aan cliënten in die geval len, waarin van acute nood sprake is. De actie zal deze keer in het teken staan van het thema: Gezin en crimineel gedrag. Bij de keuze van dit thema is uitge gaan van de gedachte dat er een wisselwerking bestaat tussen de linquent en samenleving en dat het niet langer aangaat alleen de veroordeelde „schuldig" te ver- is het denkbaar dat hij het steelt en dan gedraagt hij zich crimineel. Een ander voorbeeld: het kind dat helemaal geen liefde heeft ontvangen. Een kind wordt aan de zorg van de moeder onttrokken. Door een derge lijke scheiding wordt het kind van liefde verstoken en als gevolg daarvan ontvangt het niet de sociale erfenis die door de liefde worSt doorgegeven. Hieruit volgt dat het kind een eigenaar dig wezen blijft dat door zijn ingevin gen wordt beheerst, blijkbaar geen schuldgevoel kent en een zo gebrekki ge zin voor de realiteit heeft, dat het de vreemdsoortigste en gevaarlijkste dingen kan doen zonder klaarblijkelijk in te zien dat men dergelijke dingen niet kan doen. Straf heeft even weinig invloed op hem als een berisping en hij leeft in een afgezonderde wereld waar in andere mensen weinig betekenis voor hem lijken te hebben. Hij geeft geen blijk dat hij het gezelschap of de vriendschap van mensen verlangt en heeft voor hen geen sympathie of begrip. Wanneer een dergelijke per soonlijkheid wordt losgelaten in de wereld zonder dat hij daarop is voorbe reid, maakt hij onvermijdelijk amok overal waar hij komt. (Jones) ISOLEMENT Hetzelfde lot kan kinderen zijn be schoren die opgroeien in een gezin waar het conflict tussen de ouders zo groot is dat zij aan aandacht voor het kind niet toekomen, waar alcoholmis bruik met alle gevolgen van dien het gezinsleven verduistert en het kind in een isolement wordt gedreven. En van zo'n isolement uit, door welke omstan digheid ook ontstaan, vloeit maar al te dikwijls crimineel gedrag voort. Geen zinnig mens zal de gevolgen van ernstige misdrijven onderschatten, maar het is misschien mogelijk tegelij kertijd te beseffen dat degenen die tot crimineel gedrag zijn gekomen, iets hebben gemist wat hen die zo hard zijn in hun oordeel, voor dergelijk gedrag heeft behoed, namelijk liefderijke en verstandige ouders. maten 116-128 95 maten <IO 95 140-152-164 1,5. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze acryl jongens pullovers in brede rib, met turtle-neck en knoop sluiting. In de mouliné kleuren brique, blauw, groen, bruin en roest en de uni kleuren wit, bruin, beige, groen en oker, maten 116 t/m 164. dat daar enige eis om hun primitiever wensen te laten varen, mee gepaard ging, of wanneer zij helemaal geen liefde ontvingen, bleven zij hun hele leven dezelfde door hun instincten beheerste mensen. Wie kent niet in zijn omgeving het kind dat koninkje speelt in het gezin zonder dat van hem enige aanpassing wordt gevraagd, het kind dat het van zelfsprekend vindt dat hij alles krijgt waar hij zijn zinnen op heeft gezet? Als zo'n kind later als volwassene in een situatie komt waarin het zich iets wil toeëigenen wat hem niet op een presenteerblaadje wordt aangeboden, Sportfondsenbad op raadsagenda In de eerstvolgende gemeenteraadsver gadering van Schiedam op maandag 27 september zal de stichting van het zwembad-zuid aan de orde komen, vooral wat betreft de financiële opzet. Ook de moeilijkheden waarmee het Sportfondsenbad heeft te kampen om te blijven voortbestaan worden bespro ken. Men vreest dat door het nieuw te stichten zwembad, het sportfondsen bad nadelig in de exploitatie zal wor den bei'nvloed. In verband hiermee wordt aan het gemeentebestuur gevraagd om verhoging van het tarief voor schoolzwemmen en het orthope dische zwemmen. In de vergadering van de Commissie Volksgezondheid en Maatschappelijk Werk is de financiële medewerking voor realisering van bad- zuid besproken. Ook werden de subsi diesvoor 1972 toegelicht. 75 jaar ter meulen Als U een liefhebber van het klassieke interieur bent, heeft U vast wel eens die prachtige velours overgordijnstof in de etalage bekeken Diezelfde Draion moiré velours (ook ideaal als meubèlbekle- ding), 130"cm breed, in 4 apar te kleuren koopt U nu per me ter niet voor f 25,--, maar heel voordelig voor nog géén tientje. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de Ie etage deze Draion moiré velours overgor dijn- en meubelstof, in 4 schit terende kleuren, 130 cm breed, nu met een ongelooflijk prijsvoordeel. per rr HOUTMAN MUZIEK EN PIANO'S SINGEL 114-116 SCHIEDAM TEL. 26.88.71 PIANO'S GITAREN VLEUGELS KLEININSTRUM. BLADMUZIEK Het ligt in de bedoeling in de eerstvol gende vergadering van de gemeente raad aandacht te schenken aan het feit, dat mr. M. J. M. van Kinderen dqzer dagen 25 jaar üd van de Schiedamse gemeenteraad is voor de K.V.P.-fractie. Hij behoorde tot de leden, die na de bevrijding van ons land in de nieuwe gemeenteraad werd opgenomen. De heer Van Kinderen heeft als wethou der voor de woningbouw, zeer veel en belangrijk werk verricht. Na de jongste gemeenteraadsverkiezingen keerde Van Kinderen niet meer in het college erug. Als lid van de gemeenteraad ileef hij echter zijn werk voortzetten. Wijkcentrum in Schiedam-Zuid? Het plan bestaat in Schiedam-zuid een eigen wijkcentrum te stichten, dat waarschijnlijk ingericht zal worden in gebouw- de Dukdalf. Door dit centrum is onlangs een onderzoek ingesteld onder de bewoners van Schiedam-zuid naar de behoefte van een wijkcentrum, waarop positief werd gereageerd door een groot aantal inwoners. Met onverminderde activiteit voert dominee K. H. Schuring sinds jaren actie voor het bouwfonds voor de bouw van een nieuwe gereformeerde kerk in wijk Kethel-Groenoord. De resultaten liegen er niet om, want er is nu ruim f 300.000.- bijeengebracht. Het einde van de activiteiten is nog niet in zicht, want voorlopig moet het geld nog blijven stromen. Die stroom wil men stimuleren door een grote bazaar, die door de „Siso", de commissie die zich speciaal met de actie heeft belast, op woensdag 22 en donderdag 23 september in sporthal Margriet wordt georganiseerd. Naast de gebruikelijke bazaartoestanden worden er nog andere attractieve zaken voorge schoteld.. De nieuwe kerk waar alles om draait - waarschijnlijk ook het rad van avon tuur - krijgt aan de Zwaluwlaan in Groenoord langzaam gestalte. Men hoopt dat het kerkgebouw nog dit jaar *In het kader van een actie om te komen tot oprichting van een clubhuis voor gehandicapten, is in de sporthal Margriet een „knal festival" gehouden. Een groep gehandicapten woonde de feestelijkheden, waaraan verscheidene artiesten meewerkten, bij. Coen Mou- lijn opende met een toespraakje het feest. Het is nog niet bekend hoeveel het festival financieel opleverde. wordt opgeleverd. De daken zijn inmiddels aangebracht en er is een begin gemaakt met de afwerking van het interieur. Het gebouw krijgt 450 zitplaatsen met een mogelijke uitbrei ding naar 550. Er worden namelijk geen kerkbanken maar stoelen geplaatst. Er is een ontmoetingszaal van 240 m2, een zaal van 80 m2 voor kinderdiensten en 60 m2 is bestemd voor een kindercrèche. De totaal be bouwde oppervlakte bedraagt 960 m2. Verzoek om verhoging van zwemtarieven Door het Sportfondsenbad is aan het gemeentebestuur van Schiedam verzocht de tarieven voor het schooi en orthopedisch zwemmen te verho gen, omdat de tarieven sinds lange tijd niet zijn herzien en intussen de algeme ne kosten aanzienlijk zijn gestegen. In de betrokken raadscommissie is een en ander reeds ter sprake geweest, waarbij werd medegedeeld, dat genoemd bad- bedrijf in financiële moeilijkheden zou verkeren. De directrice van het sport fondsenbad, mej. C. J. Th. Hazebroek heeft dit laatste evenwel beslist ont kend. Wel is het totaal aantal bezoeken aan het bad teruggelopen, in verband met de opening van het overdekte bad in Rotterdam-west. HERV. GEMEENTE: Grote Kerk, 10.00 uur ds. R. Heusinkveld, Maas sluis; Jeugddienst; 17.00 uur ds. N. Kleermaker, Rotterdam. Bethelkerk: 10 uur ds. M. C. Baart. Opstandings- kerk: 10.00 uur ds. D. J. Spaling. Aula Huishoudschool, Pinasplein: 10.00 uur ds. H. J. Groenewegen. Grote Kerk: 11.30 uur ds. H.J. Groenewegen; Schrift-en Tafeldienst. Herv. Gemeente Kethel: Dorpskerk: 10.15 uur ds. S. Gerbrandy, 19.00 uur ds. S. Gerbrandy en drs. E. Verwaal Opening Winterwerk. St. Martinus- kerk: 9.30 uur jlrs. E. Verwaal. Ned. prot. bond, Westvest 92. 10.30 uur, ds. B. A. Koek; evang. Luth. gemeente, Oranjestraat, 10 uur ds. A. Steinhart. Oud-kath. parochie, dam 30, 10 uur h. mis, pastoor drs. F. Smith. Hersteld Apostolische gemeen te, Stadhouderslaan 9.30 en 16 uur dienst. Leger des Heils, Lange Haven, samenkomst 10 en 19.30 uur. Leiding kapitein en mevr. H. J. Renting. Bap tisten gemeente, gebouw Irene 19.30 uur dienst. Chr. geref. gemeente, Wa rande 30, 9.30 en 16.30 uur dienst. Geref. kerk (vrijgemaakt) Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur ds. J. Kamerbeek. 'Geref. kerk (vrijgemaakt) gebruik kerkgebouw evang. Luth. gemeente, Oranjestraat, 8.15 en 16.30 uur ds. T. de Haan. Ned. herv. (geref.) evangelisa tie, Irene-kerk, Lange Haven 10 uur de heer W. L. Kamerling uit Rotterdam, 17 uur Grotekerk ds./N. Kleermaker uit Rotterdam. 1 AFWASAUT0MAAT7I Eerst prijs vragen bij Europa's goedkoopste speciaalzaak 75 jaar ter meulen Licht in gewicht, dus gemakke lijk te hanteren, zijn deze prach tige polyaether"matrassen en..... U slaapt er heerlijk op 2 Persoons polyaether matras sen, aan 2 zijden geborduurd en afgedekt met schapewol, nu in liefst 3 afmetingen voor bij zonder aantrekkelijke prijzen. 2 persoons polyaether matrassen )x190cm 5 130x190cm 139.= 140x190cm 155.= Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze 2 persoons polyaether matras sen, ong. 16 cm hoog, in een fraai bloemmotief en aan 2 zijden geborduurd. In de kleu ren goud en blauw. Ook in de 1 persoons maten: 80x 190 cm f87,50 90x 190 cm f97,50

De Havenloods | 1971 | | pagina 3