Typiste rmek I BankMees &Hopenv hulpverkoopster Sportgrabbelton een net meisje Moret&Limperg Accountants Part-time medewerkster ervaren verpleger Rinck vergoedt tot 75% Goed begin van Hermes in de amateur competitie DE HAVENLOODS, DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1971 37-99 MORET &- LIMPERG ACCOUNTANTS Voor ons kantoor in het centrum van Rotterdam vragen wij voor het verrichten van diverse werkzaamheden, zoals het bedienen van een reprodukticmachine, en het behulp/: tm zijn bij het vcrzendklaar maken van ons typewerk en onze rapporten. Wij bieden een leuke, afwisselende baan in een moderne omgeving met een goed salaris, gratificatie en vergoeding van reiskosten in de stad. Heb je interesse, bel ons dan eens: teLnr. 010-140266 (mevr. E. Steijnis) of schrijf een briefje aan ons kantooradres: Vissersdijk 91, Rotterdam. Bank Mees en Hope NV heeft op korte termijn olaats voor enkele da mes die gedurende de uren 15.45 tot 18.45 willen assisteren bij de post- expeditie. Zij dienen de leeftijd van 45 jaar niet gepasseerd te zijn. Richt uw sollicitatie aan de afdeling Personeelzaken, Bank Mees en Hope NV, Blaak 10 in Rotterdam, of belt u 010-114120, voor het maken van een Op de gezellige typekamer van Moret Limperg Accountants, in het centrum van Rotterdam zitten de typistes om een paar jonge collega's verlegen (18 tot 25 jaar). Ze hopen over een tijdje met z'n tienen te zijn, de cheffin niet meegerekend. Moret Limperg betaalt z'n typistes een uitstekend salaris en tal van aantrekkelijke extra's. Ook de reiskosten in de stad worden bijvoorbeeld vergoed. Bel even met mevrouw E. Steijnis (telef. 010-140266) of schrijf een briefje aan de afdeling pe/soneelzaken van Moret Limperg, Vissersdijk 91, Rotterdam (vlak bij Metrostation Beurs en N.S. Station Blaak). veel handen, lichtwerk en een extraatje in de portemonnaie Vanaf half oktober is er bij VROOM DREESMANN in de drukke weken voor de december-feestdagen extra veel werk te doen en dus extra geld te verdienen. Dank zij diverse werktijd-schema's kunt u zich als (vanaf 18 jaar) verdienstelijk maken in een van de vele cadeau-afdelingen, die ons gezellige warenhuis rijk is. Hiertoe kunt u solliciteren bij de personeelsdienst Pand Vlaardingen op dinsdag 21 september woensdag 22 septemberdonderdag 23 september telkens van 9.00 -12.00 uur en van 14.30 -16.00 uur. De belasting-heffing voor de werkende gehuwde vrouw is aanzienlijk verlicht. In het sollicitatie gesprek kunt U hierover nader worden ingelicht. VAN DER GIESSEN-DE NOORD n.v. KRIMPEN AAN DEN IJSSEL vraagt voor haar medische dienst Gezien het part-time dienstverband van de bedrijfs arts wordt van de gevraagde, functionaris een grote zelfstandigheid verlangd. Naast de dagelijkse medische werkzaamheden in de verbandkamer is hij verantwoordelijk voor de admini stratie van de medische dienst en voor alle voorbe reidende werkzaamheden verbandhoudende met aan- stellings- en periodieke onderzoeken. Het diploma ziekenverpleging A en een ruime poli klinische ervaring zijn voor een juiste taakvervulling noodzakelijk. Sollicitaties te richten aan het Hoofd van de Afdeling Personeelszaken, Schaardijk 23, Krimpen aan den IJssel. Tel. 010-11 04 60. Winkeliers en huisvrouwen hebben 't op dinsdag minder druk. Daarom zoeken ze elkaar op in de dinsdag- Havenloods. A Laat de poppetjes van je ogen dansen achter prachtige ruime grote glazen. Voor fantasierijke dames, die durven. Rinck-orijs 45.25 B Haute monture herenmontuur van Essel Boutique. Vederlicht maar oh zo sterk.Rinck-prijs 83.65 C Gedistingeerde damesbril naar oude snit ii moderne contouren. Voor elke gelegenheid. Rinck-prijs 56.- D Makkelijk overheen- kijker in n modieus model. Handige en grappige unisex leesbril. Rinck-prijs 28.40 E Sportbril speciaal mèt zwemverenl Geschikt voor diverse sporten. Montuur van nikkel. Rinck-prijs 21.15 F Modieus montuur voor modieuze vrouwen. Diverse transparante tinten. Rinck-prijs 27.90 G Door de transparante onderkant geeft deze viriele herenbril 'n iets strengere uitdrukking. Voor behoudende heren. Rinck-prijs 29 - H Herenmontuur met stoere, dubbele neusbrug. Solide en stevig. Rinck-prijs 69.25 I Geraffineerde doublé bril voor jonge mannen. Zeer sportief. Rinck-prijs 68.- J Meisjesbril die ook progressieve oma's niet zal misstaan. Laat ogen liever kijken. In bescheiden pasteltinten. Rinck-prijs 37.90 K Voor praktische vrouwen, de drie-in-één bril: modern, sterk, sierlijk. De pasvorm 'n goede eigenschap apart. Rinck-prijs 34.95 L Progressief gestroom lijnde damesbril, die met 'n fantasierijke blik verrijkt. Nieuwste kleur: whisky cocktail. Rinck-prijs 45.25 van 't aankoopbedrag bij vervanging van uw bril (compleet met glazen) in geval van diefstal, verlies of breuk. Vraagt inlichtingen in een RINCK-filiaal. Leverancier van alle ziekenfondsen. Ziekenfondsleden 20% korting. Kinderen tot 12 jaar f 7.50 extra korting,tot 16 jaar f 11.- extra korting. Rotterdam Nieuwe Binnenweg 253, Binnenweg 117, Coolsingel 52, Zuidplein 86, Peppelweg 60a, Spinozaweg 301, J. van Campenplein 196, Keizerswaard 111, Hesseplaats 187 (Winkelcentrum Ommoord). Hoogvliet: Binnenban 56. Vlaardingen: Liesveld 10. Ridderkerk: Geerlaan 13. Zaterdag is er in Schiedam weer te genieten van damesvoetbal. Op het terrein van DRZ speelt de club van die naam tegen Goes. Wie nog steeds niet weet dat dames ook kunnen voetballen moeten daar maar eens een kijkje gaan nemen. Gezien de samenstelling van de elftallen moeten deze dames wel tot de beste speelsters van Nederland worden geacht. In totaal zullen er zes interna tionals tegen de bal schoppen en daar naast spelen er vijf meisjes mee, die tot het Nederlands B team hebben ge bracht. Sceptische mensen kunnen dus zien of zjj gelijk hebben. De wedstrijd begint om half twee. Het bestuur van de voetbalvereni ging Martinit doet of gaat een beroep doen op de leden. In de weekbrief lazan wij: „De berichten over het bespelen van eigen velden beginnen steeds positiever te klinken. We kun nen het zo stellen, dat we met aan zekerheid grenzende waarschijnhjkheid over 2 jaar onze eigen velden in ge bruik kunnen nemen. Dit zal voor onze vereniging uiteraard, na al dat wachten een groots gebeuren zijn. Het zal duidelijk zijn dat -voor het zover is er nog bergen werk verzet moet wor den, waarvan de bouw van een gran dioos clubhuis, voorzien van kleedka mers, douches en een fijne kantine wel als het belangrijkste gezien kan wor den. Hiervoor is véél, zéér veel geld nodig, wat toch in hoofdzaak door de leden opgebracht zal moeten worden. Aange zien de vereniging nimmer bij u om financiële steun heeft aangeklopt, me nen wij om een dringend beroep op u te mogen doen om zoveel mogelijk aan de diverse akties uw steun te verlenen en eens diep in de beurs te tasten, opdat wij eindelijk eens kunnen reali seren, waarop wij allen al zo lang hopen. Nadere gegevens over deze akties hopen wij in een van de volgende weekbrieven nader uiteen te zetten en we twijfelen er niet aan of ook u ziet met belangstelling daarnaar uit". Bij HBSS schijnt het een gewoon te te zijn auto's te parkeren daar waar het niet hoort. Er staan verbodsborden aan het begin van het toegangspad, maar daar trok men zich weinig van aan. Indien het bestuur dan ook niet steeds bemiddelend was opgetreden, had het verbalen geregend. Het bestuur heeft besloten niet langer de invloed aan te wenden bij de politie. Men moet het nu zelf maar weten. Het bestuur vindt, dat het bekend genoeg is dat tussen de ingang van de wielerbaan en de ingang van HBSS niet geparkeerd mag Worden. Doet men dat wel, dan is er geen weg vrij voor een ziekenauto of een brandweerwagen en het bestuur doet dan ook een beroep op de leden daar geen auto's meer te parkeren met de wetenschap dat dit parkeren risico's schept. Hopeüjk heeft deze oproep resultaat. De oudste wandelsportvereniging in Schiedam, „De Tippelaars", viert dit jaar het 25-jarig bestaan en zal dit niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Voor uitlopend op de viering van dit jubi leum zijn de jongste leden al aan het feestvieren gegaan. Zjj kregen namelijk zaterdag een uitstapje aangeboden naar Bobbejaanland in België; natuurlijk op kosten van de jubilerende vereniging. Dat de jongens en meisjes zich uitste kend vermaakt hebben hoeft natuur lijk geen betoog. De thuisreis werd onderbroken voor een diner, waarbij in tegenstelling tot anders de monden zich druk bewogen zonder geluid voort te brengen. Het was voor de jongelui een bijzonder fijne dag en voor hun mag de vereniging elk jaar jubileren. Zondag' draaide de voetbalcompetitie in zijn geheel, want ook de amateurs, die uitkomen in de KNVB, speelden hun eerste wedstrijd. Opmerkelijk daarby w^s de goede start van de Schiedamse clubs en in het bijzonder van Hermes DVS, dat voor het eerst sinds vele jaren weer uit moest komen in het amateurvoetbal. Het speelde een uitwedstrijd tegen DHZ en het moest even wennen aan het voetbal in de tweede klasse van de amateurs. Ook in de afdeling werden goede resultaten geboekt en het was alleen jammer dat onze betaalde club SVV met een fikse nederlaag wat uit de toon viel. Voor zondag staat er voor SW weer een moeilijke wedstrijd op het pro gramma, want zo mogen we de uitwed strijd tegen Blauw Wit wel noemen. Hopehjk gaat er een trouwe rood-groe- ne supportesschare mee naar Mokum om de jongens van trainer Bens een hart onder de riem te steken. Het B-team deed het heel wat beter, want het stuurde Willem II met een fikse nederlaag naar huis. Het gaat zaterdag de verre reis naar Roda JC maken en wellicht levert dat weer twee puntjes op. Bij de amateurs moest DHS in Dordt een steekje laten vallen. Het bracht het tegen ODS tot een gelijkspel. Zondag ontvangt het Overmaas, dat zo snel mogelijk de verloren gegane positie in de eerste klasse terug wil hebben. Aan DHS de taak om de eerste spaak in het Rotterdamse wiel te steken. Op het sportpark Harga kunnen de Schiedam mers Herpnes DVS voor het eerst als amateurclub zien spelen. Slikkerveer komt op bezoek, dat toch weer net even anders speelt dan DHS, de tegen stander waarvan zondag met 4-0 werd gewonnen. Bij Slikkerveer wordt direc ter gespeeld en nog meer het midden veld over geslagen. Het -zal zeker niet makkelijk zijn, maar toch moet Her mes dit duel kunnen winnen. Schiedam dat het niet moeilijk had tegen Cromvliet (4-0) krijgt bezoek van Tonegido, de club waarvan Excel sior 20 zondag met 3-1 won. Schiedam moet de tweede overwinning kunnen pakken. Excelsior is gastheer voor GDS en zal het succes van zondag best willen prolongeren. Martinit speelde tegen een met oud eerste klassers versterkt DOK gelijk 0-0 en dat viel alles mee. Daarom kan men ook met wat optimisme de uitwed strijd tegen Saturnus tegemoet zien, hoewel Saturnus wel tot een van de sterkste ploegen hoort. In de afdeling Rotterdam wacht Demos nog steeds op het eerste puntje. De vereniging treft het niet, dat mis schien niet in de sterkste formatie kan uitkomen, omdat de gebroeders Van Schijirdel geblesseerd zijn. Het is maar de vraag of zjj voor zondag opgelapt zijn. PFC uit Geervliet komt naar Schiedam en Demos zal al tevreden zjjn met een gelijkspel. SVDPW heeft het zoet der overwinningen te pakken en zal zich die smaak door SIOD, al is het voor de Schiedammers een uitwed strijd, niet laten ontnemen. Het lijkt er op, dat trainer Paulus van Ursus de goede formatie heeft gevonden. Waar om zou het de uitwedstrijd tegen GLZ niet in winst om kunnen zetten? In de tweede klasse won SFC met 2-0 van VVOH, maar, zo werd ons verteld, die cijfers geven het verschil in kwali teit niet eens voldoende aan. Of het allemaal voldoende zal zijn om de uitwedstrijd tegen Dirksland te winnen betwijfelen we echter. WF is verrassend uit de verf gekomen en moet nu maar eens gaan proberen om ook tegen Zwart Wit de volle buit binnen te halen. Op eigen terrein moet dat mogelijk zijn. DRZ heeft voor eigen publiek wat goed te maken en daarom verwachten wij dan ook een overwinning tegen Meeuwenplaat. Schiedamse Boys is ook weer tot een overwinning gekomen al moest trainer Bokkum weer een kunstgreep uithalen. Zondag komt St. Lodewijk naar Schie dam en dit team mag niet onderschat worden. FCN tenslotte zag de wedstrijd tegen Kreekboys gestaakt, omdat het publiek zich in strijd ging mengen. Het stond toen 1-2. Jammer voor FCN, dat nog best tot een gelijk spel had kunnen komen. Zondag moet het weer trachten winst te boeken in de uitwedstrijd tegen Albireo. Goed begin Na een aanvankelijk zeer matige start heeft PPSC zaterdag dan toch verras send toegeslagen. Het sterke Duna werd op eigen terrein bedwongen 1-3. Daarom mogen we rekenen op een overwinning in de thuiswedstrijd tegen S.C. Voorne. HBSS was vrij en gaat nu zaterdag naar het onbekende Geinoord in Vreeswijk. Aan een prognose wagen we ons niet. In de afdeling moet GTB nu maar eens zien te winnen in de thuiswedstrijd tegen WIA. Of dat GSS zal lukken in de uitwedstrijd tegen Goudwaardse Boys durven we echt niet te beweren. WK gaat een uitwed strijd spelen tegen Puttershoek. Wereldwinkel De Wereldwinkeliers zijn druk bezig orde op zaken te stellen; binnen de groep zal er meer getraind worden, meer gestudeerd over de ontwikke lingsproblematiek terwijl de werk zaamheden om de Wereldwinkel uit te breiden druk aan de gang zijn. Dit alles om de Schiedamse bevolking beter te kunnen laten zien wat er nou eigenlijk aan de hand is met die ont wikkelingslanden, en hoe wij daar als rijke landen wat aan moeten doen. Want de feiten liegen er niet om. Op praktisch alle importgoederen van de arme landen moet veel meer belasting betaald worden, dan op de importgoe deren van de rijke landen. Die tarieven maken de produkten uit de arme landen veel duurder dan ze in werkelijkheid zijn.... en dat is heel vaak: stukken goedkoper dan dezelfde produkten uit een rijk land. Ook de ontwikkelingshulp die de Nederlandse regering geeft is een lachertje of eigen lijk een huilertje. Het geld wordt b,v. gebruikt om machines voor de een of andëre Nederlandse ondernemings maatschappij in een ontwikkelingsland te financieren. Deze ondernemings maatschappij maakt dan lekker veel winsten, die niet in het ontwikkelings land blijven, maar terug gaan naar Ne derland; dat bedrag is ongeveer 3 maal zo groot als dat wat de Nederland se regering z.g. aan ontwikkelingshulp heeft uitgegeven. Hetzelfde geldt voor andere rijke landen. Deze en nog wat zulk soort zaken, over de problemen binnen het ontwik kelingsland zelf b.v. liggen boeken, brochures en foldertjes in de wereld winkel. Ook wordt er kunstnijverheid uit een aantal ontwikkelingslanden ver kocht, evenals rietsuiker en thee. Elke middag van 14 uur tot 17.30 urn en elke avond is de wereldwinkel open. U kunt dan met een wereldwinkelier- (ster) praten over alles wat met de 3e wereld, de ontwikkelingslanden, te ma ken heeft. De wereldwinkel is gevestigd in het Proveniershuis, nr. 18, 5 minuten lo pen vanaf de Broersvest.

De Havenloods | 1971 | | pagina 8