kassière Het goede huis-aan-huisblad is de kortste weg naar de consument PIJPFITTERS IJZERWERKERS MACHINE-BANKWERKERS ELEKTRISCH-LASSERS (foto) adm. assistente/typiste cameraman/navigator BEZEMER Vakmanschap is Meesterschap en de Schoonheid van het eigen land Zuid-Limburg, landsdeel van een zo grote veelzijdigheid, dat het niet mogelijk is zelfs de voornaamste facetten daarvan in kort bestek ook maar enigszins te omschrijven. Daar is minstens een dikke A.N. W.B.-gids voor nodig. Het minst-binnenlandse stukje Nederland met Maastricht als meest-buitenlandse provincie hoofdstad, met restanten van allerlanden, aller- heren en allervolken invloeden, van Romeinen en Kelten, van Franken, Lotharingers en Spanjaarden, Fransen en Duitsers, zelfs van Noormannen. Een weelderig golvend land, waarover met een zwierige en royale hand burchtriïines, kastelen en kasteeltjes, kerken en kapellen, gesloten en gewone boerderijen, wind- en watermolens zijn gestrooid, als'vroeger tegen Sinkerklaas opzet- tertjes op een tapijt van zachtgroen met oker en oranje, met tussen ornamenten van rijzige populieren de zilveren linten van de Maas en zijn zijrivieren, van beken en van beekjes. Bouwstijlen van vóór hel jaar 1000 tol nu: muren van mergel, van yetiketen en baksteen en van combinaties daarvan, daken van steen rode pannen en grijze lei. Een levenslustig land met fanfares en har monieën, met schuttersfeesten, met uitbundig carnaval en stille devoties, met een goede tafel, waarop een keur van vlaaien en rondekruidige koeken, lamsbout en forellen, asperges ëti cham pignons, rommedoe. wijn en bier, Breugheliaans en Bourgondisch land. ■Land ook, waar hoofsheid en galanterie van vroeger hun stempel drukten op park- en tuin aanleg rond de kastelen, met meesterschap aan hun karakter aangepast. Vakmanschap is Meesterschap. Dat geldt voor de park- en tuinarchitecten van Zuid-Limburg, dat geldt smds 1615 voor de brouwers van Grolsch, opvolgers van Peter Cuyper, die in 1676 Gildemeester werd van de brouwers in Groenlo. Cjrolsch, ambachtelijk gebrouwen bier, met een eigen karakter en een bijzondere smaak en fris heid, bereikt door een volkomen natuurlijk brouw- en rijpingsproces, dat bijna vier maanden duurt. Dank zij de natuurlijke houdbaarheid van Grolsch, kan het kunstmatig houdbaar maken achterwege blijven, waardoor alle goede eigenschappen van dit bier worden behouden-j. Grolsch bier, vers bier, in beugelflessen, Eind november a.s. verschijnt 'Over Cartografie', een rijk-geïllustreerde inleiding door F.W. Michels en G.E.K. Brummer tot de veel- Een jllWCcl zijdige kunde en kunst van het kaartenmaken (geschiedenis,- werkwijzen, kaartsoortcn etc.), met reproducties in zwart wit kleur van delen van oude kaarten. Het boekje van 18 x 18 cm., typografisch bijzonder goed verzorgd, heeft een stijve band van groen van een boekje boekbinderslinnen met goudstempeling. U doet verstandig het nu al te bestellen door overmaking "van f 5,75 (kostprijs plus verzend kosten en B.T.W.) op giro 853546 van -de Grolschc Bierbrouwerij N.V. te Enschede, onder vermelding 'cart.' Het wordt U dan 'OVER CARTOGRAFIE' onmiddellijk na verschijning (vóór St.' Nicolaas) toegezonden. Zij die geregeld reproducties van de Grolsche panoramakaarten bestellen, zullen van die kaarten door dit boekje nog meer plezier hebben. en in tinnetjes. bierkenners vragen wrfi Wilt U een reproductie van deze kaart met onderschrift, perfect gedrukt op luxe-vergé-papier Doe dan ineen envelop een briefje met Uw naam en adres en de naam van de kaart: 'Zuid-Lintburg. Voeg daarbij 5 stukken van Grolsch-etiketten, waarop de G van Grolsch voorkomt. Van het etiketje van een beugelfles kunt il de G zo afscheuren; van een pijpje waarin precies hetzelfde verse Grolschj zult LI het etiket eerst moeten afweken. Bent Ugeen Grolschdrinker en niet'van plan dat te worden, sluit dan - in plaats van stukjes etiket - 5 geldige niet-vastgeplakte postzegels van 25 cent in. Plak de envelop dicht, frankeer met een postzegel van een kwartje en adresseer aan: Grolsch, Postbus 55, Enschede. De kaart wordt LI dan in een kartonnen kokertje franco thuis gestuurd. Van de eerder uitgegeven reproducties zijn voorlopig geen exemplaren meer verkrijgbaar. MEDISCHE FACULTEIT ROTTERDAM Het RESTAURANTBEDRIJF van de Medische Faculteit Rotterdam vraagt voorspoedige indiensttreding een die werkzaam zal zijn afwisselend van 10.00 tot 14.30 uur en van 16.00 tot 20.30 uur. De gedachten gaan uit naar een vlotte en accurate jongedame, leeftijd 18-24 jaar, die reeds ervaring als kassière heeft opgedaan. ring. volgens Rijksregeling, is afhankelijk vi dam, Postbus 1738 te Rotten Fijn muziek maken? Kom naar de RMS. Doe eens v/at. Vraa j wat. Wie weet vind je het wel leuk. Stichting Rotterdamse Muziekschool, Saftlevenstraat 10, Rotterdam, telefoon 366644 ADVERTEREN DOET VERKOPEN In ons bedrijf is plaats voor: Wij bieden: Hoge lonen 0 Goede sociale voorzieningen. 0 Vrije vakkleding Telefonische of schriftelijke sollicitaties aan: KLM Aerocarto N.V. vraagt voor haar kantoor op de Luchthaven Zestienhoven Een MULO/MAVO-opleiding is gewenst. aan boord van fotovliegtuigen. Kandidaten dienen in het bezit te zijn van een diploma HBS-B of van de School voor Fotografie en Fototechniek of van de Fotovakschool. Schriftelijke sollicitaties onder nr. 373 te richten aan KLM Aerocarto N.V., Prinses Beatrixlaan 7, Postbus 2306, Den Haag. n.v. Machinefabriek k Maasstraat 21 Dordrecht Tel. (01850) 36259 A

De Havenloods | 1971 | | pagina 8