Paarden zijn werk en hobbij voor Otto Hans Ernst morgen: vitrage schoonheid nu maar 8,90 en 6,90 Prof. van Niftrik in Noorderkerk O 95 E1HHDE KLERK Oecumenische dienst voor gehandicapten DE HAVENLOODS, DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1971 39-526 75 jaar ter meulen WASAUTOMAAT? Eerst prijs vragen bi] Europa's goedkoopste speciaalzaak gerard de lange 75 jaar ter meulen 75 jaar ter meulen Voor dezelfde prijs waarvoor U - anders alleen in de kamer tapijt heeft, koopt U nu bij ons vloerbedekking voor een groot gedeelte van Uw huis Een prachtige partij nylon ta pijt, in breedtes variërend van 1 tot 4 meter en vele kleuren. De- ze vloerbedekking met rubber of dubbele jute rug verkopen wij nu per vierkante meter voor nog géén achttien gulden. nylon «api|t biJv 18 150 cm breed 200 cm breed 3b0'cm breed 400 crp breed Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze partij nylon tapijt met dubbele jute of rubber rug. Kies uit de kleuren groen, beige, cognac, goud, rood en berber en breed tes variërend van 100 tot 400 cm, nu per vierkante Ook maandagmorgen open \rn\ Géén telof schrift best WASAUTOMAAT? Eerst prijs vragen bij Europa's goedkoopste speciaalzaak gerard de lange Van Her en ~Der\\ WASAUTOMAAT? Eerst prijs vragen bij Europa's goedkoopste speciaalzaak Prof. dr. G. C. van Niftrik spreekt óp woensdagavond 6 oktober in de Noor derkerk aan de Jacob Catsstraat 107 over het onderwerp „Wat is er aan de hand met onze dood? Medewerking aan deze samenkomst die om acht uur begint verleent het koor „Deo Cante- mus" o.l.v. Arie Pronk. Iedereen is welkom. „The Giants of Jazz", waarin, voor het eerst sinds twintig jaar, de scheppers van de verschillende vormen van de moderne jazz zijn verenigd. In „Min- ton's Playhouse All Stars", z'oals de combinatie zich noemt, verenigen zich Dizzy Gillespie, Thelonious Monk, Kai Winding, Sonny Stitt, Art Blakey en Al McKibbon voor de finale van het Newport Jazz Festival in Europe 1971 in de „de Doelen" te Rotterdam. Stelt Uw man er prijs op om er altijd tot in de puntjes verzorgd uit te zien, dan is dit hét over hemd voor hem. Bel-O-Fast zelfstrijkende over hemden, magnifieke hemden, hagelwit en.... 's avonds nat ophangen, 's morgens weer aan. Koop zo'n onberispelijk over hemd voor nog géén negen gul den. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze Bel-O-Fast overhemdenvan zelf strijkende poplin, in de maten 36 t/m 43 en de mouw lengten 4 en 5, voor WB Ook maandagmorgen open Géén tel., of schrift best. Je kunt een auto op diverse manieren beschouwen; als een voertuig dat ge wassen kan worden als de eigenaar eens tijd heeft; als een soort hoogaltaar waarvoor iedere zaterdag een gods dienstoefening wordt gehouden met water en shampoo en tenslotte als een voertuig, dat nog interessant genoeg is om behangen en beplakt te worden met allerlei voorstellingen. Die laatste brengen wat afwisseling in het on noemelijk saaie blikpark dat onze va derlandse wegen vult. Zeer gebruikelijk is inmiddels de grote gele eend, die achterop het gelijknami ge autootje is geplakt waaraan dan soms de tekst „U bent ook lelijk" is toegevoegd. Onze fotograaf Eppo No- teboom zag een Volkswagenbus waar op een polderlandschap met koeien was geschilderd. Als de eigenaar hier- De huiskamer van de familie Ernst aan de Kortekade in Kralingen staat zogezegd in het teken van het paard. Aan de muren hangen diver se afbeeldingen van paarden en op de schoorsteenmantel staan beeldjes van paarden en dat is eigenlijk wel lo gisch, want de nu 61-jarige rijinstructeur Otto Hans Ernst heeft al sinds zijn 13e jaar met paarden te maken; het is zijn werk en tevens zijn hobby, al 48 jaar, waar van 40 jaar bij de Rotter damse manege. Eind juli heeft de heer Ernst dit getal volgemaakt en op 10 okto ber wordt hij daarvoor ge huldigd in de manege aan de Kralingseweg. De wieg van de heer Ernst heeft in het hertogdom Brunswijk, in Duitsland ge staan en dat is, hoewel hij voortreffelijk Nederlands spreekt, nog wel te horen. In dat deel van Duitsland zijn veel stoeterijen gevestigd en zo kwam Otto Ernst in het vak terecht; de wereld der paardenfokkers en -handela ren en ruiters en amazones. Door een handelsrelatie van zijn baas met de Rotterdam mer Klebe, die hier een han delsstal had en tevens direc teur was van de Rotterdam se manege, kwam hij naar Rotterdam om ook hier zijn licht op te steken. Hij zal toen niet hebben vermoed, dat hij zijn verdere leven in de Maasstad zou slijten. Maar hij leerde er zijn vrouw kennen en trouwde er. „Ik begon er in de handels stal van mijnheer Klebe", aldus de heer Ernst. „Ik moest o.m. paarden laten voordraven. Pas later, toen ik de Nederlandse taal be heerste ging ik naar de ma nege. Die was toentertijd nog gevestigd aan de Binnen weg, ongeveer op de plaats waar nu de bioscoop Cen traal staat. In 1937 is de manege naar de Kralingse weg verhuisd. Vroeger jaren gingen we zomers ook met de paarden naar Noord wijk. Daar zaten we dan drie maanden. En dat was echt geen vakantie, want we werkten er van 's morgens zes tot 's avonds half elf. Maar je hoeft daar niet dra matisch over te doen, want ik heb het nooit erg gevon den. Mijn werk is ook altijd mijn hobby geweest. Er is natuurlijk veel veran derd ten opzichte van vroe ger. Je kunt niet tegen het personeel zeggen: zo doe ik het, dus zo moet het. Ik hou ervan mijn werk goed te doen en de zaken in orde te hebben. Dat is erg belang rijk. Een auto zet je in de garage en dan hoef je er niet meer naar om te kijken, maar een paard moet je ver zorgen; zo'n dier moet te eten hebben. Daarom geef ik het voorbeeld en dan hoop ik maar, dat ze er iets van leren". Op de vraag van welk soort paarden hij het meest houdt, zegt de heer Ernst: „Van Duitse paarden. Dat zeg ik niet, omdat ik Duitser ben, want dat heeft er echt niets mee te maken, maar ze zijn een stuk rustiger dan bij voorbeeld Arabische paar den. Er zijn veel soorten Duitse paarden". Otto Ernst noemt er een aantal op waarvan ik er drie onthoud: Oldenburgers, Hannovera- nen en de hier in West-Euro pa vrij zeldzame Thrakeners. Kromme teen In zijn 40-jarige loopbaan bij de Rotterdamse Manege heeft de heer Ernst veel merkwaardige dingen be leefd. „Ik kan er een heel boek over schrijven", zegt hij, want het is veel te veel voor een krantenartikel. Hij vertelt wel, dat een van zijn kleine tenen over een ander was gegroeid. Dat bleef zo, tot er op een gegeven ogen blik een paard op ging staan en toen zat de teen wee~ de juiste stand. Als Rijks-Duitser heeft Otto Ernst het tijdens en na de, bezetting dikwijls moeilijk' gehad. Tijdens de bezetting, omdat hij zich voortdurend onttrok aan de dienst bü de Wehrmacht en daarna omdat Duitsers toen niet bepaald geliefd waren in ons land. Hij is het land waar hij zijn vrouw heeft leren kennen en waar hij nu 40 jaar woont echter nooit ontrouw gewor-1 den en hij heeft zelfs in dei oorlogsjaren onderduikers verborgen. Op zondag 10 oktober' wordt de jubilaris in de Rot-( terdamse Manége gehuldigd. Wat er precies gaat gebeuren is uiteraard nog niet bekend Leden van de manege heb-' ben een huldigings comité gevormd en daarom wachten1 de heer en mevrouw Ernst' met enige spanning op de dingen die komen gaan. opening van zaken Burgemeester Thomassen opent vrijdag 1 oktober de geheel verbouwde passa ge van meubelzaak VAN REEUWIJK; BINNENWEG 26, Rotterdam. In deze passage zijn 12 winkeliers met bouti ques gevestigd waaronder de dames stoffenzaak „MAISON VAN DOO:- REMAALEN". De eigenaresse me- vrouw D. A. M. VAN DOOREMALEN - begon ruim 40 jaar geleden een klein winkeltje aan de Mathenesserweg, Door zeer hard werken en een goede service te verlenen groeide de zaak uit tot een bedrijf met vijf filialen, ver-' spreid over Hillegersberg. Schiebroek, West en Schiedam. Haar klantenkring breidt zich nog steeds uit, en om voor iedereen gemakkelijk bereikbaar te zijn, opent zij nu een zaak in het centrum van de stad, centraal voor iedereen. Zaterdag 2 oktober is dë opening voor het pubhek en start de verkoop. Onder deskundige voorlich: ting van vijf verkoopsters is er een grote collectie stoffen te koop, met dé - benodigde patronen en garnituren. I Sinds woensdag 22 september is de FIRMA VAN PER HOVEN gevestigd aan de OUDE BINNENWEG 116-118-, Rotterdam. Vooreerst had de eigenares mevrouw M. A. VAN DER HOVEN een pand aan de Dirk Smitsstraat 1*0 dat daar al sinds 1885 als schoenen zaak in bezit van haar familie was. Ruim 40 jaar geleden nam zij het over van haar ouders en nu runt zij met behulp van haar dochter, die in de verkoop staat, de zaken. Daar de hele - Dirk Smitsstraat echter gesaneerd wordt kreeg mevrouw Van der Hoven het pand aan de Binnenweg tot haar beschikking. De nieuwe zaak bestaat uit twee etalages, met daarachter een grote ruimte waar de collectie damesh heren- en kinderschoenengetoond kan worden. Automobiel- en garagebedrijf A. -J. Mulder en Zonen opent dit weekend een nieuwe vestiging op de Bergselaan 160. Het servicestation is daar dage lijks geopend van 7.30 tot 23 uur vopr benzine, oüe verversen, reparaties, ba lanceren etc. In verband met de ope ning van het bedrijf aan de Sonoy- straat 3 zaterdags gesloten. Nieuwe actie van Lijnbaanwinkeliers Onder het motto „1000 weken Lijn baan. 1001 aanbiedingen" begint 'za terdag 2 oktober op de Lijnbaan een winkeliersactie. Onder de luifels worden daartoe op vier meter afstand van elkaar borden opgehangen met afwisselend de teksten „1000 weken Lijnbaan" en „1001 aanbiedingen". Het is de bedoeling dat het publiek de Lijnbaan zodoende als een commercië le eenheid ziet. De opening van de actie is zaterdagmorgen om half elf met een optocht van een fanfarekorps en majorettes en een berenleider met echte of kwasie-echte beer naar het beeld van de beertjes die dan her-ont huld zullen worden. Er wordt ook een tekenwedstrijd voor kinderen georgani seerd. De actie sluit op 18 oktober. K.N.D.B. organiseert damsimultaanseance In vele plaatsen in ons land worden van 4 tot en met 9 oktober simultaan seances gegeven onder het motto „Heel Nederland één week aan het dammen" ter afsluiting van- het 60-ja- rig bestaan van de K. N. D. B. In Rot terdam wordt deze simultaanseance gespeeld op vrijdagavond 8 oktober in de grote kantine op de 3e etage van het Stadhuis, ingang Doelwaterzijde. Simultaanspeler is de heer C. Verpoest. Belangstellenden kunnen zich aanmel den bij de Rotterdamse Stichting voor Lichamelijke Opvoeding, E.N.-gebouw, kamer 370, Coolsingel 6, Rotterdam, tel. 010- 147744. Vrijdagavond 8 uur wordt in Het Trefpunt, Oostplein 180, bevrijdings samenkomst gehouden, uitgaande van de interkerkelijke werkgroep J. Chr. Blumhardt. NIEUW APOSTOLISCHE KERK, G. v.d. Lindenstrlat 63 en Hillevliet, dien sten zondag 9.30 en 4 uur, donderdag 8 uur. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE BETHEL. Lutherkapel, Nozemanstraat 48, zondag 7 uur samenkomst, spreker br. Modderkolk. GER. GEMEENTE H.V., Jeruzalem- straat 25, zondag 10 en 5 uur ds. Overduin. VOLLE EVANGELIE SAMEN KOMST, za. Unie, Nozemanstraat 48, zondag 4 uur B. Westerduin. VRIJE KATHOLIEKE KERK, ,St. Franciscuskapèl, Rauwenhoffstraat 10.30 uurh.mis. CHRISTENGEMEENSCHAP, Lumey- straat 35, mensenwijdingsdienst, zon dag 10 uur, dinsdag 9.30 en vrijdag 7.30 uur. FILADELFIA GEMEENSCHAP, zon dag 10 en 7.30 uur de heer P. Quist, maandag 20 uur openbare bijbelstudie, dinsdag 20 uur jongerencontact. JEUGDKERK. „De oude kerk", sa menkomsten voor jongelui van 12-16 jaar, iedere zondagmorgen in het wijk centrum van de Oude Kerk, ingang Piet Heinstraat, aanvang 10 uur. VOLLE EVANGELIE GEMEEN SCHAP ROTTERDAM, 10 uur kleine zaal Doelen, spreker J. Rothuizen. VOLLE EVANGELIE LOMBAR- DIJEN, 10 uur, menanderstraat ds. Heuer. PINKSTERGEMEENTE, Bona- venturastraat 15, zondag 10 uur ds. v.d. Woude, 19 uur ds. Embregts, donderdag 19.30 uur bijbelbespreking Aleidisstraat 68, zondag 10 uur en 7 uur ds. Van Balen, donderdag 20 uur bijbelbespreking. PINKSTERGEMEENTE HOOG VLIET, schoolgebouw Mosoelstraat 42, zondag 10 uur dienst. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE, Stromen van Kracht, zondag 10 uur en donderdag 8 uur in gebouw Bosje, Noordsingel 40. Zondagsavonds 7.15 uur jeugdmeeting in „Alfa", Noordsin gel 38. OPEN SPREEKKAMER VAN HET STEIGER. Voor persoonlijk gesprek en informatie bij geestelijke nood. Deze open spreekkamer is van maan dag tot en met donderdag geopend van 9 tot 17 uur, vrijdag van 9 tot 15 uur en na afspraak. Het adres is: Hang 17, Rotterdam, telefoon 132771. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE, woensdagavond 8 uur bijbelbespreken zaal Unie, Nozemanstraat 48, Rotter- CULTO EN ESPANOL a las 3h30 para personas de hable hispanola Service Religioso a 4h45 pa pessoas de lingua portuguesa en „Atrium", Karei Door manstraat 143, Rotterdam, sr. Van den Berg. De reddingboot houdt op woensdag 6 oktober een openbare evangelisatie bij eenkomst in het gebouw Noordsingel 40. Aanvang half acht. Met medewer king van het Reddingbootkoor. Humanistisch centrum, dinsdag 5 ok tober, 2 uur, Provenierssingel 48. R'dam, bijeenkomst met als onder werp „Is God dood". Spreker dhr. Coppens. Open Deurdienst in Adventkerk In de Opendeurdienst die zondagavond 3 oktober in de Adventkerk aan de Abtsweg in Overschie wordt gehouden, zal voorgaan ds. A. Horst uit Delft. Het onderwerp van de prediking is „Open Vensters". Het Nieuwe Kerk koor uit Delfshaven o.l.v. A. J. L. Böt- ticher verleent medewerking aan deze dienst die om zeven uur begint. Ieder een is welkom. I "-I WoonWarenHuis Lijnbaan/Binnenweg, I I I Winkelcentrum Beijerlandselaan, J LJ I Winkelcentrum Groot IJsselmonde. Vrijdagavond geopend. Maandag gesloten. Filialen in Den Haag, Utrecht, Vlissingen, De Lier van een stedeling is, heeft Aij ongetwij feld een hang naar het platteland. Een ander vond zijn Renault de moeite waard om met schilderijen op te sieren en weer een ander heeft een bordje Veevervoer aan zijn sportmonstertje gehangen. Zo zie je nog eens wat onderweg. In de Laurenskerk wordt op zondag 31 oktober om half elf een oecumenische dienst voor lichamfelijk gehandicapten gehouden. Voorgangers zijn ds. S. P. de Roos en pater B. M. A. Vredebregt o.p. De schriftlezingen worden gehou den door deelnemers aan de dienst. Medewerking verleent de Rotterdamse Cantorij o.l.v. Lieuwe Eringa. Deze dienst is bedoeld voor alle mindervali- den. Zij moeten zich dan wel vóór 15 oktober opgeven bij mevrouw J. H. Schenk, Westersingel 109, tel. 363033 o.m. in verband met vervoer naar en van de kerk. Wat dit laatste betreft wordt gerekend op de medewerking van lidmaten van de betrokken kerkge nootschappen. Het Rode Kruis ver leent eveneens medewerking. Morgen koopt u bij De Klerk uw prachtige terlenka-vitrage, omdat de prijs nu zo interessant laag is. Terlenka-stores met meernaalds Zwitserse borduurbloemen, om saaie ramen weer romantisch gekleed te maken. 235 cm hoog van 15.75 voor 8.90 205 cm hoog van 13.25 voor 6.90 li ij Odeon begint de victoriee! Het verbouwingsplan eerste fase, naar een ontwerp van architect l'ielro Hammei in samenwerking met het Oude Westen tot stand gekomen, is klaar. Op papier. De raad moet hetnog goedkeuren. Maar aanleiding lot een feest is het wel. Zaterdag is het de hele dag feest in het Oude Westen. Drumhands 's morgens vroeg om iedereen uit bed te halen, een markt in de Couvernestraat, kinderactivileiten de hele dag, een bejaardenprogramma en een finalefeslijn in Odeon, hel gebouw dat door de gemeente aan de wijk wordt overgedragen. Op bijgaande tekening een dwars doorsnede van Odeon na de verbouwing van de eerste jdse. Rechts de entree, daarna ruimten om te vergaderen e.d., de garderobe, koffiebar een doorzicht in hel binnenstraatje en tenslotte de grote sportzaal. Deze tekening vormt de trots van een tentoonstelling, die zaterdag in Odeon is te bezichtigen. Bij Odeon begint de victorie! Want in plaats van een zoethoudertje wil het Oude Westen de reconstructie van Odeon uitgangspunt maken van een opknapbeurt van de hele buurt. Panden die te zeer vervallen zijn moeten worden afgebroken; dat geeft ruimte in de wijk. Andere panden worden opgeknapt, verbouwd, vergroot. Het zal meer huur gaan kosten, mqar zolang het antwoord op de vraag ,,Kun je hier leven" „nee" is, is er geen andere keus dan wat meer geld op te brengen voor een huis dat wel leefbaar is. Op een andere pagina in deze krant is het affiche-pamflet afgedrukt dat de actie om het reconstructieplan van de gemeente af te dwingen van start doet gaan. Overal in de wijk zal zaterdag het affiche hangen. De komende maanden zal het reconstructieplan het onderwerp van gesprek zijn in het Oude Westen. Maar eerst wordt er feestgevierd. In de wijk en in Odeon met de wijk. Ook de heren onder onze klan ten zijn modebewust en willen dus een goede moderne schoen Nu, dat kan, want wij ver kopen ze nu voor een ongeloof lijk lage prijs. Suède lederen herenschoenen in het sportieve loafer of mo lière model, kleur bruin en de maten 39 t/m 46, nu per paar voor nog géén veertien gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de tussenverdie- ping parterre deze suède lede ren herenloafers en molières in de kleur bruin en de maten 39 t/m 46, Duke Ellington opent Newport Jazz Festival Op vrijdag 29 oktober wordt het New port Jazz Festival 1971 in De Doelen te Rotterdam geopend met een avond concert door Duke Ellington and his Orchestra, waarvan Harry Carney en Cootie Williams deel uitmaken. Uit New Orleans, komt Kid Thomas' „Pre servation Hall Band", die eveneens zal spelen op het eerste concert. Dit or kest, waarvan de gemiddelde leeftijd 65 jaar bedraagt, is het oudste nog bestaande New Orleans orkest. De beide orkesten geven elk hun eigen concert, doch zullen gezamenlijk delen uitvoeren uit de „New Orleans Suite" van Duke Ellington. Direkt aansluitend hieraan is er op vrijdag 29 oktober een nachtconcert door het Miles David Sextet, gevolgd door een optreden van de Nederlandse popgroep Focus van fluitist-organist Thijs van Leer. Dit is de eerste van de twee Nederlandse groepen die aan dit festival deelnemen. Op zaterdag 30 oktober wederom een nachtconcert door het Ornette Cole man Quartet en de Chris Hinze Combi nation, waarmee de tweede Nederland se groep zijn intrede in het Newport Jazz Festival doet. Op zaterdag 30 oktober 's avonds om 20.15 uur begint het optreden van

De Havenloods | 1971 | | pagina 27