Mensen van valse schaamte afhelpen,, 2: I* 7. 13.95 EL 98 Sportgrabbelton zestien volledige inbouwkeukens helpen u uit de droom, 95 hoogerwerf n.v. Vijf kunstenaars in winkeltje op Hoogstraat 99 «goedhart keukens nv Slechte start Scylla tegen team Oliveo EURO EFFICIENCY EXPO DE HAVENLOODS, DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1971 39-518 VLAARD1NGEN - Aan de Hoogstraat (op nummer 39) in Vlaardingen is een atelier gevestigd, waarin vier Rotterdamse en één kunstenaar uit Schiedam proberen het publiek kennis te laten maken met alle facetten in de totstandko ming van hun kunstwerken. Die vijf kunstenaars zijn: de leraar Henk van Meel, die monumentale schilderijen fabriceert; de afdelingschef bij Vroom Drees- mann Frans Went, die reliëfs maakt; de leraar Walter Suvaal, die ijzerplastieken en leren voorwerpen vervaardigt; de technisch illustrator Barend Kohier, die plastieken en schilderijen maakt en de leraar André Pelgrim, die aquarellen en etsen maakt. De vijf kunstenaars zijn allen om en nabij de dertig jaar en legden in 1967 alle vijf met goed gevolg het eindexa men van de Academie voor Beeldende Kunsten inRotterdam af. Hun gezamen lijk atelier is iets unieks in de Neder landse kunstenaarswereld, maar zelf tornen ze daar niet zo aan. Zij zien dat atelier meer als een prettige hernieuw de kennismaking na elkaar in vier jaar niet te hebben gezien. Het initiatief is van André Pelgrim. Op zoek naar een atelier kwam hij terecht bij het gemeentelijk huisvestingsbureau in Vlaardingen. Dat wees hem het pand in de Hoogstraat toe, maar dat was te groot voor hém alleen. Het kostte hem echter geen enkele moeite zijn vier oud-klasgenoten over te halen het pand met hem te delen. Geen van de vijf vindt het een bezwaar een atelier te hebben in een plaats, waarin zij niet wonen. „Vanaf hier zitten we zo op de rijksweg en we wonen in Rotterdam ook heel dicht bij de rijks weg. Als één van ons in een buitenwijk van Vlaardingen zou hebben gewoond, 'zou hij beslist even lang onderweg zijn geweest", aldus André Pelgrim. in we alle vijf om de beurt gedurende een maand onze werkstukken expose ren. Natuurlijk zijn die werkstukken te koop, maar dat is voor ons hoe gek dat ook klinkt - bijzaak. De hoofd zaak is de mensen te laten zien hoe wij werken en hoe onze werkstukken wor den opgebouwd. We vinden het ge woon leuk de mensen van zee'r dichtbij het ontstaan van een werkstuk te laten meemaken. Als mensen voor de etalage niet met ons kunnen praten, omdat wij alles anders zien. Dat is in ons geval pertinent niet waar. Maar helaas werkt die gedachte wel een schaamte in hand. Die schaamte heeft tot gevolg, dat men drempelvrees heeft of krijgt. Het is nu onze bedoeling de mensen over die drempelvrees heen te helpen, omdat de schaamte, die daaraan voor afgaat, een valse schaamte is". Sf< eer „Trouwens we hebben het er erg graag voor over. Dit pandje heeft sfeer, al hebben we er heel wat aan moeten doen dit pandje die sfeer terug te geven. Het had een jaar leeg gestaan, dus toen we erin trokken was er behoorlijk wat op te knappen. Karren vol afval, hout en beton hebben we eruit gehaald. Een jaar waren allerlei foldertjes en kranten in de brievenbus gedaan, maar dat werd niet wegge haald. Kilo's oud papier lag er toen we de deur voor de eerste keer opende den. We zijn er met z'n vijven een week flink tegenaan gegaan en toen was het bekeken, althans wat het opruimen betreft. Daarna hebben we nog het één en ander opgeknapt en geverfd en toen was het pandje uiter mate geschikt voor ons". „Maar de mensen, die hier gaan ko men, moeten niet denken, dat ze hier een soort nieuwbouw-atelier zullen vinden", vult Walter Suvaal zijn vriend aan. „Dat kan niet, want dat werkt remmend op je prestaties. Als alles nieuw zou zijn, zouden we bang zijn om bijvoorbeeld een verfkwast te laten vallen. Iedereen zal begrijpen, dat zo iets niet goed is voor de werksfeer. Het zou trouwens ook de sfeer uit het pandje halen. En juist die sfeer moet de drijfveer voor de mensen zijn bij Zonder verplichting Dat binnenlopen zonder enige ver plichting is, wat de vijf kunstenaars beogen met hun atelier. „We.beschik ken hier over een kleine etalage, waar- staan te kijken vraag ik altijd of ze niet willen binnenkomen. Ze denken dan, dat we iets willen verkopen, maar gelukkig kan ik ze dat uit hun hoofd praten", aldus Walter Suvaal. De bedoeling van de vijf kunstenaars is meer dan het publiek alleen te laten zien hoe zij werken. André Pelgrim: „De mensen denken nog steeds, .^at ze 75 jaar ter meulen Maak Uw zoon of dochtertje dolgelukkigmet een fraaie goud vis in 'n aquariumiets dat echt helemaal van henzelf is. Een geweldige openingsaanbie ding van onze vergrote dieren- shop: een echte goudvis in een plastic aquarium, waarin een levend plantje (drijvend), zakje gekleurde steentjes en sierstuk- je. Nu bij ons van f 5,95 voor nog géén drie gulden. met echte goudvis Vrijdag en zaterdag verkopen wij in onze vergrote dieren- shop op de tussenverdieping parterre een echte goudvis in een plastic aquarium, kompleet met een drijvend plantje, zakje gekleurde steentjes en sierstukje. Onze vergrote dieren shop ook voor vogelkooien, hondeman den, halshanden enz. Het is geen kleinigheid, 400 wedstrij den voor één club te spelen. Jan Zwep van GTB leverde hem dat. Van die 400 wedstrijden kwam hij er 200 voor het eerste elftal uit. Het was niet meer dan normaal dat Jan voor de wedstrijd GTB-Rijnmond door zijn medespelers in het zonnetje werd gezet. Het ziet er naar uit, dat Jan Zwep ook nog wel tot de 250e wedstrijd in het eerste team zal komen. Een pluim op de hoed en een stevige klop op de schouders zijn er voor Beb van der Berg. Beb is 41 jaar en staat bij het veteranenteam van SVDPW nog altijd in het doel. Dat is natuurlijk die schouderklop niet waard. Wel zijn be reidheid om zondag de kleuren van zijn club in het eerste team te verdedi gen. Omdat doelman Bras ziek was geworden en men in feite geen goede vervanger had werd er een beroep op Beb gedaan en deze zei niet neen en zo kon het gebeuren dat hij zondag een toch betrouwbare sluitpost werd voor zijn team. Het was een vijftien jaar geleden dat hij voor het laatst in het eerste team stond. Zondag speelde hij voor het eerst weer en het leuke was dat het tegen Hekelingen ging. Dat was juist de vereniging waar Beb en zijn teamgeno ten in een grijs verleden de beslissende wedstrijd van wonnen om tot de KNVB te worden toegelaten. Dat ge beurde nog op het gezellige oude terrein nabij de Parallelweg. Zondag kon Beb het niet voorkomen dat zijn club van Hekelingen een nederlaag voor de broek kreeg. Henny Stolk de uit Den Haag ko mende speler van het eerste team van TSF is afgelopen zaterdag in Utrecht geslaagd voor het examen Bondsoefen- meester van de Nederlandse Tafelten- nisbond. In de NTTB is dit de hoogste trainings bevoegdheid. Het is een felici tatie waard. Dat het niet alleen bij het voetballen hard en ruw toegaat heeft Nel Sluymer, van de korfbalclub Schiedam ondervonden. Kort na het begin van de wedstrijd Schiedam-Orahje Wit moest Nel met een hoofdwond uitvallen. Nu is het bij het korfballen een ongeschre ven wet, dat als een speler of speelster door een blessure uitvalt, de tegenpar tij direct een speler, speelster terug trekt. Oranje Wit deed dat niet, een bijzonder onsportieve daad. die het duur te staan is gekomen. De handicap prikkelde Schiedam alleen maar en dat had tot resultaat dat het uit de Merwe- stad met twee winstpunten rijker naar huis terug kon gaan. Verzoek om proef schoolparlement te verlengen Nu de proefperiode voor het school parlement aan de Willem de Zwijger- school bijna is verstreken, is verzocht die periode met nog een jaar te verlen gen. Mede omdat de verordening op. voortgezet onderwijs nog niet is vastge steld, kunnen B.,en W. van Schiedam wel met dat verzoek akkoord gaan. Gedurende de afgelopen periode is het schoolparlement tot de conclusie geko men, dat de huidige verordening op bepaalde punten wijziging behoeft. Een commissie, bestaande uit de direc teur van de school, een vertegenwoor diger van ouders, onderwijzend en niet onderwijzend personeel en de leerlin gen, zullen daarover advies geven. Aan de raad wordt voorgesteld de wijziging goed te keuren. SPAANSEPOLDER PvdA Schiedam Maandagavond 4 oktober zal de afde ling Schiedam van de P.v.d.A. in het gebouw voor Chr. Soc. Belangen, Ha ven 71een ledenvergadering houden. Na behandeling van enkele huishoude lijke zaken, zal mej. Nel Barendrecht, lid van de Tweede Kamer spreken over de miljoenennota. In het vervolg zal iedere tweede dinsdag van de maand in het wijkgebouw Nieuwland aan het Dr. Wibautplein spreekuur worden gehou den, twee bestuursleden van de afde ling zullen aanwezig zijn. De jaarvergadering van de Vrouwen groep wordt donderdag 7 oktober in genoemd wijkcentrum gehouden. 75 jaar ter meulen Ook de heren onder onze klan ten zijn modebewust en willen dus een goede moderne schoen Nu, dat kan, want wij ver kopen ze nu voor een ongeloof lijk lage prijs. Suède lederen herenschoenen in het sportieve loafer of mo lière model, kleur bruin en de maten 39 t/m 46, nu per paar voor nog géén veertien gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de tussenverdie ping parterre deze suède lede ren herenloafers en molières in de kleur bruin en de maten 39 t/m 46, per paar In de Goedhart-Showroom Rotterdam worden droomkeukens een tastbare én betaalbare werkelijkheid. Zestien staaltjes van eigentijdse keukentechniek staan ervoor U onder handbereik. Van SieMatic en van Alno. Zóveel kombinaties, zóveel prijsklassen:ook Uw keuken staat er vast wel bij. Koop gesloten? Fraai kado voor U, f.m. 23 okt. a.s. Kom gauw eens kijken, déér bent U helemaal vrij in. SieMatic HUID Weena 174 (200 meter van Centraal Station) Rotterdam (010-140087) Open: ma. t/m do. van 9-17.30 u. vr. van 9-21 u., za. van 10-17 u. ook: Hoorn 126a, Alphen a.d. Rijn (01720-6048) De heren van Scylla hebben zondag lang zitten mediteren over het onder werp sportiviteit. Zonder een enkel bericht waren de spelers van MOK niet op komen dagen. Wellicht had de scheidsrechter een goede neus gehad, want door ook weg te blijven maakte hij geen vergeefse reis. Zondag gaat het Scylla team het maar weer proberen. Het moef naar Schutters 3 en zal zeker zorgen daar op tijd te zijn. Schutters zal het de Schiedammers zeker niet makkelijk maken. Men is echter vol goede moed. De dames van Scylla hadden tegen Oliveo zeker geen slechte start, maar naar mate de wedstrijd vorderde, moest het steeds meer speelsters voor eigen doel terug trekken om te voorko men dat de voorsprong van de thuis club veel groter werd dan 9-5. Het team krijgt zondag de kans om beide winstpunten te grijpen als Rhoda 2 op bezoek komt. Bjj Rhoda is een groot gebrek aan aanvalsters met een goed schot en als Carla van Wamelen en haar medespeelsters zorgen voor een goed tempo in het aanvalsspel, dan zal hen de zege niet ontgaan. De verdediging van de DWS-dames was zondag tegen Westlandia goed op dreef, maar in de voorhoede lukte het niet. Tot tweemaal toe werd zelfs een straf- worp gemist. Het werd dan ook een overwinning van 6-4 voor Westlandia. DWS krijgt zondag bezoek van Vires. Het vorige seizoen had DWS weinig moeite met dat team. De Goudse dames zijn echter sterk in opmars en wij voorzien dan ook nu een punten verdeling. Noodlot Tegen Westlandia ging het de heren beter af. Met afstandschoten zorgden de DWS-ers al heel snel voor een voorsprong van 5-1. De thuisclub trachtte nog wel het noodlot te keren, maar dat lukte niet. Het werd een overwinning van 11-9 voor de Schie dammers. Deze ontvangen zondag het Utrechtse Achilles en dat is zeker geen gemakkelijke opgave, tegen dit snelle team. Zondag heeft de verdediging van DWS echter getoond dat het zich niet snel uit het lood laat slaan en weet wat blokken is. Met een beetje geluk sleept DWS een winstpunt uit het vuur. De dames van UVG konden weinig inspiratie putten uit het tegenspel dat Roda gaf.. Het werd een zege van 5-2 voor UVG. Carla Francken was onder de lat in topvorm. Voor zondag staat de uitwedstrijd tegen de aloude tegen stander Spartaan op het programma. Dit team is altijd een lastige opgave geweest voor UVG en vooral het geva rieerde spel van de gezusters Kipke is gevreesd. Met doelvrouwe Francke in de zelfde vorm als zondag moet er echter winst in kunnen zitten. Nasleep De wedstrijd die de heren van UVG tegen Meeuwen 3 speelden, zal voor een der spelers nog wel een nasleep krijgen. Hij werd namelijk kort voor tijd het veld uitgestuurd. UVG verloor de wedstrijd met 6-4. Zondag gaan zij een uitwedstrijd spelen tegen Actief 2 en dat zal wel net als voorheen een attractieve wedstrijd worden. Beide teams beschikken over een jeugdige formatie, waardoor er vooral op tempo gespeeld zal worden. Tot nu toe waren de meeste ontmoetingen een succes voor UVG. maar nu het team wat van De dames van Wilton hebben zich ondanks de waarschuwing van vorig jaar danig verslikt in het Dordrechtse MOK. In korte tijd keek het tegen een achterstand van 6-1 aan en het werd uiteindelijk een overwinning van 3-10 voor de bezoekers. De Wilton dames ontvangen zondag ADO en we moeten ons al heel erg vergissen als het uit die wedstrijd geen twee winstpunten zou slepen. De voorhoede van het Rotter damse team loopt niet gesmeerd en daardoor zit er weinig gevaar en verras sing in. Het speelt wel heel enthousiast en dat heeft ADO tot nu toe van degradatie gered. De heren van Wilton sloten een spannend duel af met de cijfers 19-11. Schutters in Rotterdam is de volgende tegenstander en daar zal het zeer span nend toegaan. Schutters heeft een nog al stevige aanpak en als de rust in het Wilton team gehandhaafd blijft, dan kan het misschien tot volle winst komen. 75 jaar ter meulen "Stadten" is een heerlijke bezig- heid, maar niet met Uw armen vol pakjesonze aanbieding geeft U dé oplossing. Fijne ruime boodschappentas, met voorvak voor Uw porte- J monnee en kleine boodschap- jes, rondom afgepaspeld. Deze royale tai met een extra brede bodem en 5 beschermdoppen nu voor nog géén acht gulden. bodemlengte 37 cm Vrijdag en zaterdag verkopen wij op de parterre deze ruime boodschappentas met voorvak en rondom afgepaspeld. Een flinke bodem met 5 bescherm doppen, in de kleuren zwart, bruin, blauw en Bijeenkomst in Schiedam-Oost over wijkgebouw Donderdag 30 september, vanavond, wordt er in het centrum De Reling, in Schiedam-Oost een bijeenkomst ge houden, waarin plannen voor een wijk gebouw zullen worden besproken. Uit genodigd zijn vertegenwoordigers van de diverse kerken, van de sociale dienst en van de wijkvereniging in het Singel kwartier. De pogingen om een eigen wijkgebouw te realiseren zijn al enige tijd geleden aanhangig gemaakt, echfer nog zonder resultaat. Schiedam telt nog ruim 5000 woningzoekenden Blijkens de jongste opgave van het Bureau Huisvesting Schiedam, staan nog 5082 woningzoekenden ingeschre ven. Hoewel dit een reëel cijfer is, betekent het ook weer niet, dat er ruim 5000 „daklozen" zijn. Onder genoemd aantal bevinden zich b.v. 3222 personen, die weliswaar voldoen de zijn gehuisvest, maar om bepaalde redenen, zoals ©en te hoge huur, dok tersadvies enzeen andere woning wen sen. Dan zijn er nog 1002 aanvragers, die onvoldoende huisvesting bezitten. In deze cijfers zijn ook bejaarden begrepen. Er zijn 507 aanstaande echtparen, die huisvesting zoeken en 173 alleenstaan den. Gedurende de maand augustus, konden 150 personen aan een woning worden geholpen. Er zijn 137 wonin gen, die in aanmerking komen voor sanering. Thans zijn er nog 856 aanvra gen om een vestigingsvergunning. DONSDEKBEDDEN UIT DENEMARKEN Bijpassende no-iron overtrekken (met instopstrook) en kussenslopen in vele prachtige kleuren en dessins. in de Harmonie te Vlaardingen ran 5 t/m 9 oktober insdag - van 15 tot 22 uur «oensdag tot vrijdag - van 11 tot 22 uur aterdag - van lO tot 17 uur CENTRUM VOOR KANTOOR EFFICIENCY

De Havenloods | 1971 | | pagina 7