MODERN sfeer met allure in een grote de basis van werkelijk woongenot,te bezichtigen bij De gehuwde vrouw in het arbeidsproces MEUBELFABRIEK Jubilaris Gille door collega's gehuldigd A- Krijgt Vlaardingen bejaardenraad Koopavond QUEEN ANNE HUISKAMER: LUXE AFWERKING EEN RUSTIEKE KOMBINATIE BUITENHAVENWEG 132 SCHIEDAM TEL. 26 88 naast de Verenigde Glasfabrieken Gevestigd s.-rtert 1915. DE HAVENLOODS, DONDERDAG 7 OKTOBER 1971 In een op donderdag 21 oktober in restaurant „Europoort" te Schiedam te houden bijeenkomst, zal door de werkgroep integratie van de gehuwde vrouw in het arbeidsproces van het Gewestelijk Arbeidsbureau een plan om tot genoemde integratie te komen, aan de werkgevers worden voorgelegd. Het G.A.B. Nieuwe Waterweg Noord heeft onder meer als taak bemiddeling te verlenen zowel aan vraag als aanbod zijde van de arbeidsmarkt. Voor de voorziening in het nijpend tekort aan arbeidskrachten doet zich door het evolueren van de maatschap pij een nieuwe mogelijkheid voor n.l. het inschakelen in het arbeidsproces van de gehuwde vrouw. De mogelijkheden van de gehuwde vrouw in het arbeidsproces worden bepaald door haar interesse en oplei ding. Medio april 1970 is door de toenmalige wethouder van Sociale Za ken te Schiedam een werkgroep in het leven geroepen om de integratie van de gehuwde vrouw in het arbeidsproces te bestuderen. Deze werkgroep bestaat uit vertegenwoordigers van, werkge vers, werknemers, vrouwenorganisaties en het G.A.B. De voorzitter is de secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken „Beneden Maas", de heer drs. D. Oran je. Na ruim een jaar van studie meent de werkgroep een werkwijze gevonden te hebben de vrouwen in het arbeids proces op te nemen, voornamelijk in de productiesector, daar zij in de dienstverlening haar weg reeds heeft gevonden. Kerken gaan meer samenwerken Ter bespreking van plannen voor meer samenwerking tussen de hervormde en gereformeerde kerk van Schiedam wordt vanavond in de zaal van de Opstandingskerk een vergadering ge houden met werkgroepen uit de wij- Tijdens een vergadering van kerkera den van de beide kerken in Nieuwland is besloten om niet alleen meer samen te werken als ketkeraad, maar bij de samenwerking ook zoveel mogelijk de gemeenteleden te betrekken. Men denkt daarbij aan contactkringen. Overwogen wordt ook gezamenlijk op huisbezoek te gaan. ten halve eeuw is de heer A. Gille, plaatsvervangend chef van de afdeling Bevolking, Militaire zaken, Burgerlijke $tand in dienst van de gemeente §chiedam. Als jongste bediende trad hij op 1 oktober 1921 in dienst en geleidelijk steeg hij op de ambtelijke ladder tot de rang van hoofdcommies In verband met het jubileum werd vrijdag in het stadhuis in tegenwoor digheid van het college van B. en Wen het ambtenarencorps een bijeenkomst gehouden, waarin allereerst het woord werd gevoerd door burgemeester Roelfsema. hij schetste de jubilaris als een bemin nelijk mens, die op prettige wijze het publiek tegemoet treedt en die groot plezier heeft in zijn werk. Gemeentesecretaris mr. M. J. Blok was voor zjjn toespraak gedoken in het persoons-dossier van de heer Gille, dat niet zo dor bleek als verwacht. Zo kon hij aanhalen dat de twaalfjarige Arie Gille in 1921 als jongste bediende bij hét gemeentelijk arbeidsbureau zijn loopbaan was gestart met een salaris van f 20,— per maand. Na negen maan den was het f 25,— per maand, maar de eerste verhoging zou de jonge Gille nooit uitbetaald zijn. Zijn voorganger mr. N. J. Post maakte na bijna 50 jaar het verzuim van de niet-betaalde eerste verhoging alsnog goed door een boekenbon tot dat bedrag aan te bieden. Ook wees hij er op dat de gemeente de heer Gille toch wel een dienst had bewezen door hem weg te sturen bij het arbeidsbureau en hem in te halen op de gemeentesecre tarie, waar hij een mooie loopbaan heeft gehad. De heer Augustijn, sprekend nam de Ned. Chr. Bond van Overheidsper soneel wees op het uitzonderlijke van een 50-jarig ambtelijk jubileum. Namens het personeel van de afdeling werd de heer Gille een fraai schilderij, een havengezicht, aangeboden, evenals het, gebruikelijke cadeau onder cou vert. Op de foto de receptie, waar velen de jubilaris en zijn gezin felici teerden. In Maassluis worden nog aktieve mensen gevraagd, die mee willen hel pen in de strijd tegen de milieuveront reiniging. Elke donderdagavond is er vergadering, voorlopig nog in de Toren valkstraat 13 of 15. Centraal Aktie- komitee, afdeling Maassluis, telefoon 01899-5136 of 8708. VLAARDINGEN - In de Stichting Federatieve Raad voor het Bejaarden- werk zijn de bejaarden zelf niet recht streeks vertegenwoordigd. Deze raad bestaat n.l. uit vertegenwoordigers van instellingen/organisaties, die op een of andere manier iets voor bejaarden Het is natuurlijk een bijzonder prettige zaak dat al deze mensen en organisa ties in de Federatieve Raad samenwer ken om een zo goed mogelijke service aan de bejaarden te kunnen bieden, maar waar blijven de bejaarden zelf? Wat vinden ze en wat doen ze? Dit heeft de Federatieve Raad zich afgevraag'd; daarvoor verzoekt zij in „De Omroeper", het mededelingen blad voor 65-plussers in Vlaardingen, de bejaarden hun mening uit te spre ken over een eventueel in het leven roepen van een commissie van bejaar den of bejaardenraad. Indien men concrete ideeën heeft over een dergelijke raad of commissie, de wijze waarop deze moet zijn samenge steld, hetgeen door deze raad gedaan zou kunnen worden enzovoorts, kan men van 11 t/m 15 oktober tussen 9 en 11 uur bellen naar het bureau van de Federatieve Raad (353588) of een kaartje sturen naar de Stichting Fede ratieve Raad voor het bejaard en werk, Emmastraat 71, kamer 14, Op de kaart vermelden: „Bejaardenraad", naam, adres en eventueel telefoonnummer. De bedoeling is dat wanneer men weet hoeveel mensen bereid zjjn met elkaar hierover van gedachten te wisselen, er een bijeenkomst wordt belegd in de tweede helft van oktober om dan gezamenlijk te komen tot een bejaar denraad in Vlaardingen. Gemend Rijnmondkoor met ,,Die Jahreszeiten VLAARDINGEN Het Gemengd Rijnmondkoor heeft zaterdagavond een uitvoering van „Die Jahreszeifen" van Joseph Haydn, in de Stadsgehoor zaal. Medewerkers hieraan zijn: Jenny Veeninga sopraan, Arjan Blanken tenor, Robert Hol bas, koor en orkest. Het geheel staat onder leiding van Piet Struijk. Aanvang 20 uur. De toegangs prijs bedraagt f 5,-. Leerlingen namen lievelingsdieren mee naar school Leerlingen van de Mgr. Beckersschool in Groenoord hebben ter gelegenheid van Dierendag een expositie van eigen troeteldieren gehouden. Een initiatief van de oudercommissie. Ter gelegen heid van de tentoonstelling was de school feestelijk versierd. Er werden ongeveer 100 dieren geshowd. Uiter aard waren daar veel honden en katten bij, maar ook schildpadden, salaman ders, goudvissen, parkieten, kleurmui- zen, een beo, wandelende takken. Het was ook mogelijk een tekening van het lievelingsdier voor de expositie te maken, waarvoor ook enkele prijzen beschikbaar waren. De inspecteur van de afdeling Schiedam van de Dierenbe scherming de heer C. Spermon beoor deelde de tekeningen. Hoewel in het algemeen de gewijzigde koopavond in Schiedam pas donderdag 7 oktober volledig wordt ingesteld (veel winkeliers moesten nog de nodige voorbereidingen treffen) bleek vorige week donderdag dat er toch veel pu bliek op de been was. Daarvoor waren behalve de koopavond nog tweè ande re redenen. Het muziekkorps OBK maakte een mars door de binnenstad, hetgeen uiteraard nogal wat belangstelling trok. Verder gingen de deuren van het Passa ge Theater weer open voor de eerste filmavond. De meeste winkeliers van Hoogstraat en Broersvest houden zich aan de openingsavond van 7 oktober, waarbij veel zaken onafgebroken -tot 9 uur geopend zullen zijn. „Singelkwartier sloot jubileum j met feest af Met een groot feest in de sporthal Margriet heeft de wijkvereniging m Het Singelkwartier de feestelijkhe- den ter gelegenheid van het 40-ja- rig bestaan zaterdag afgesloten. Het bestuur hield een receptie, m voor de trouwe leden (meer dan 15 jaar lid) was er een feestje, ook de jeugd werd niet vergeten en de wijk zelf was feestelijk versierd. Ook de sporthal Margriet was voor het feest zaterdag .aangekleed" I De ongeveer dpizend leden werden verwelkomd door voorzitter Frede- riks, die kon meedelen, dat de ledenstop weer was opgeheven. Hij hield een pleidooi voor een speel tuin in het Singelkwartier, hoewel door het gemeentebestuur al min of meer een toezegging is gedaan. De Rijnmondband zorgde voor een daverende opening van de avond. Daarna traden vele bekende arties- ten voor het voetlicht, waaronder Lydia Oosthoek, de Three Jack- I sons en The Shepherds. Het geheel stond onder leiding van conferan- m cier Vrieling. Jerry Jox zorgde J voor de muzikale omlijsting van I het geheel en voor de dansmuziek. Bijeenkomst van werkgroep (tAB Scherpe controle hondenbela sting De gemeentelijke belastingdienst 9efent op het ogenblik scherpe contro le uit op het naleven van de hondenbe lasting. Zoals bekend is de eigenaar van een hond verplicht daarvan aangifte te doen bij de gemeente. Bekend is ook, dat dat nogal eens wordt nagelaten, hetgeen strafbaar is. De belasting varieert van f 15,— tot f 100,-, voor een tweede hond is dat f 150,-, een uitzondering wordt ge maakt voor blindengeleidehonden. Op hét ogenblik staan in Schiedam nog geen 2000 honden ingeschreven. In werkelijkheid moet het aantal honden echter veel groter zijn. Bij een eerste controle bleken 400 honden niet te zijn aangegeven. „Je mag tegenwoordig niks- meer. Staan ze maar te zeuren van Lorre, zeg eens dit, en Lorre zeg eens dat. Nou dat ging me zo mijlenver de strot uithangen, dat ik een serie knopen liet rollen. Ik had er aardig wat opgestoken in de jaren dat ik nog op zee zwalkte. En toen wer den ze helemaal wit om de neus. Ze vonden dat ik gemene taal uitsloeg enzo. En van het een kwam het ander, dus nu maar wachten op die landrot van een vuilnisman

De Havenloods | 1971 | | pagina 10