Quintus op bezoek bij DWS Koploper TSF I speelt zaterdag tegen Tilburg Gelijke spelen zijn faveriet bij HBSS ïr C98 Nederlands Elftal krijgt extra-premie volgens lezersidee DE HAVENLOODS, DONDERDAG 7 OKTOBER 1971 40-519 Ondanks Neemt U de maat van Uw kamer mee? ig. Aula Huishoudschool, Kethel. 75 jaar ter meulen 75 jaar ter meulen 75 jaar ter meulen 75 jaar ter meulen Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op onze sport-afde- ling op de tussenverdieping par terre deze stevige zaalsport schoenen van wit canvas, met rubber profiel zool; in de ma ten 36 t/ m voor H Ook maandagmorgen open tml Géén tel. of schrift best. Ook maandagmorgen open Ifm I Géén tel. of schrift, best. De winter is bij uitstek geschikt voor zaalsportenWij denken daarom dat zo'n aanbieding zaalsportschoenen nu wel van pas komt. Soepele zaalsportschoenen van een prima kwaliteit wit canvas met rubber anti-slip zbol. De donkerblauwe biezen maken de schoen extra sportiefnu per paar niet voor f 9,75 maar voor r nog géén zes gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze so lide ledikantjes van gestoomd beuken met geschroefde pane len en een gaatjesboard bodem plaat, in groen gebeitst en de maat 58 x120 cm Natuurlijk is voor Uw kleine "het beste van het beste" nog maar net goed genoegmaar dat merkt iedereen wel als ze dit snoezige ledikantje in de kinderkamer zien. Een prima ledikantje van ge stoomd beuken, met leuke spijl tjes, keurig afgewerkt, in groen gebeitst met geschroefde pane len en een gaatjesboard bodem plaatnu voor nog géén vijf tientjes. Dat is wat U allang zoekt een vloerbedekking die op in tensief gebruik berekend is, dus jaren langer mooi blijft. Kamerbreed nylon merktapijt, liefst 400 cm breed, met dub bele jute rug (dus geen onder tapijt nodig), in 2 kleuren per meter van f 119,80 voor nog géén drie en negentig gul- Vanaf vrijdagmorgen, 9 uur ver kopen wij op de 1e etage dit kamerbrede nylon merktapijt, liefst 400 cm breed, met dub bele jute rug, in 2 uitlopende kleuren goud en groen, per meter Qrt gQ voor Ook maandagmorgen open IfrnJ céén telof schrift, best. was daar dan ook naar. Een groot deel van het publiek en een aantal renners was een beetje boos omdat zij meenden dat er door Jan Breur en enkele anderen een combine was ge maakt. Al zou dat zo zijn ge weest, zou dat niets hebben afge daan aan de overwinning van Jan, die in de laatste meters uitge kookt reed en het Westlandse „troetelkind" Van Tol geen schijn van kans gaf. Van Tol die al na 20 kilometer een voorsprong van een ronde mocht nemen werd teruggehaald. Tot aan de laate ronde wist hij bij Breur te blijven, maar toen deze een gat zag en wegsprong kon de Westlander hem niet meer bijhouden en hij moest dan ook genoegen nemen met een tweede plaats. Breur deed over de 50 kilometer 1 uur, 14 min. en 41 sec. Kwestie Leliestraat weer aan de orde Enige tijd geleden is er in de Schiedam- se gemeenteraad nogal wat te doen geweest over een aanvraag voor ver bouwing van het pand Leliestraat 32. Vooral mevrouw Krikke (PvdA) had daartegen veel bezwaar. Thans heeft zij en haar fractiegenoot Boschman vra gen gesteld of er, tegen het besluit van de raad in, verbouwingswerkzaamhe den zijn uitgevoerd. Gevraagd wordt hoe dat mogelijk zou zijn en welke maatregelen getroffen zullen worden als blijkt dat tegen het besluit in is gehandeld. Het is vorige week zaterdag voor het Schiedamse tafeltennis een bijzonder goede dag geweest. TSF I evenals NOAD I en III. TSF II speelde gelijk. Dit mooie resultaat verbleekte iets, omdat het tweede team van Noad tegen Treffers II een 8-2 nederlaag te slikken kreeg. De toeschouwers die in groten getale naar „De Beurs" waren gekomen om de teams van TSF aan het werk te zien hebben een fijne neus gehad. Het kreeg vooral bij het eerste team dat tegen Delta Lloyd 2 speelde tafeltennis van bijzonder formaat te zien. Het was vooral de jonge Hans Lingen, die menig open doekje haalde. Zijn spel groeit met de week en zo spelende bewees de Rotterdammer dat hij bij de Neder landse top behoort. Had Hans van den Broek nogal veel moeite met het defensieve spel van „old timer" Appie Reinders, in de laatste partij van de avond liet Lingen zien hoe het wel moet. Trefzeker veegde hij de Amsterdammer van de tafel. Hij won de partij dan ook duidelijk in twee games. Henny Stolk bleek nog niet de oude te zijn. Henny is te snel uit het veld geslagen en gelooft niet in eigen kun nen. Hij kan ook niet terug vechten en met deze wetenschap is het niet vreemd te vernemen dat Henny zijn drie partijen verloor. Drie overwinningen van Lingen en even zoveel van Van den Broek plus een overwinning in het dubbel waren echter voldoende om TSF de beide winstpunten binnen te doen halen. Het tweede team van TSF kwam, evenals verleden week tegen Noad, niet verder dan een gelijk spel tegen het Volen- damse Victory '55 TSF stond op 2-0 en het leek er op dat Peter van den Broek de voorsprong op 3-0 zou gaan brengen. In de derde game, tegen Sier, kwam Van den Broek nabij de 21 punten. Hij moest de partij toch nog uit handen geven 23-25. Deze tegenslag is TSF niet meer te boven gekomen en met Gerry Vaes- sen als laatste man zag het geen kans de winst te grijpen. Voor volgende week staat er een bij zondere wedstrijd in de Beurs te wach- Salon van de Maassteden in Stedelijk Museum Zaterdag 9 oktober zal de Salon van de Maassteden, die tot en met 8 novem ber in het Stedelijk Museum Schiedam wordt gehouden, geopend worden. Ditmaal zal de tentoonstelling, in te genstelling tot andere jaren, niet offi cieel worden geopend, wel is er voor genodigden vrijdagavond een voorbe zichtiging. )x190cm 50 130x190cm 139.= 140x190cm Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze 2 persoons polyaether matras sen, ong. 16 cm hoog, in een fraai bloemmotief en aan 2 zijden geborduurd. In de kleu ren goud en blauw. Ook in de 1 persoons maten. Ook maandagmorgen open bnj Géén tel. of schrift, best. Weinig belangstelling voor winkelcentrum Groenoord-Kethel Het ziet ernaar uit, dat de bouw van het winkelcentrum Groenoord-Kethel op het terrein langs de Zwaluwlaan, voorlopig nog wel op zich zal laten wachten. Er wordt gesproken over 1974. De belangstelling van de zijde van de middenstand schijnt niet zo groot te zijn. Het inrichten van het kleine centrum „de Ketel" heeft daar invloed op en kennelijk wil mcjn nu eerst afwachten, tot er een nieuWe woonwijk is in het gebied van Woudhoek. Daartoe zouden dan eerst de 86 woningen op het aangrenzend terrein gebouwd moeten worden. De bewoners van de nieuwe stadswijk van Schiedam moeten dus voorlopig nog maar zien hoe zij aan de dagelijkse levensbehoeften komen, om maar te zwijgen van wat meer leefbaarheid. Het bouwen van het kleine winkelcen trum, excentrisch in het woongebied, blijkt op de totale ontwikkeling van een behoorlijk winkelcentrum sterk remmend te werken. Arie de Graaf overleden Zondag is vrij plotseling overleden, de bij de Schiedamse voetbalsport graag geziene Arie de Graaf. De Graaf, vroe ger goede scheidsrechter was in de laatste jaren voor vele jonge, aanko mende scheidsrechters een vraagbaak en toeverlaat. Hij was een man die het nooit moe werd naar anderen te luiste ren, die meehielp problemen op te lossen en altijvoor iedereen een ant woord had. Ondanks zijn minder goede gezond heid de laatste jaren, bleef hij de man met interesse voor het wel en wee van anderen. Vandaag, donderdag, heeft onder grote belangstelling van zijn sportvrienden de teraardebestelling plaatsgevonden. de concurrentie van de Voetbalsport waren er zondag -Joch een dikke duizend toe schouwers naar de wielerbaan in het Sportpark Harga gekomen om getuige te zijn van de offi cieuze baankampioenschappen van Zuid-Holland, over 50 km. {Matuurlijk was Jan Breur de gro te favoriet. Immers hij kent de haan door en door en greep als pieuweling al eens de nationale '4itel op dat nummer. Janus van ^Jol was zijn grootste concurrent, -pen gevaarlijk outsider kon Jan Bergkotte zijn, die op de baan ook wel wat mans is, al rijdt hij niet zo vaak in wedstrijden als anderen. Bergkotte werd echter uitgescha keld. Hij raakte de macht over zijn stuur kwijt, slipte en kwam te vallen doordat zijn band van het wiel liep. Gelukkig voor Jan liep het allemaal goed af en bleef de schade beperkt tot flinke schaafwonden. Strijd was er al leen maar tussen een paar ren ners. Het verschil tussen het eerst aankomende drietal en de rest Vooral voor de handballende heren is de laatste competitiedag teleurstellend geweest. Alleen het heren-team van Scylla kwam tot winst. DWS speelde nog wel gelijk, 10-10, maar Wilton en UVG moesten de eer aan de resp. tegenstanders laten. Bij de dames ging het heel wat beter. DWS, Wilton en UVG wonnen hun duel en alleen Scylla liet zich door AD02 verrassen. De dames van DWS behaalden de volle winst op Vires, Via een ruststand van 3-4, werd het een overwinning van 7-5. De heren van DWS hebben de kans tot de overwinning op het Utrechtse Achilles laten glippén. Na de rust liepen de Schiedammers uit tot 9-5, maar evenals in de eerste helft liet het die voorsprong glippen en moest genoegen nemen met een gelijkspel 10-10. wedstrijd worden. Na een boeiende ontmoeting moest het herenteam van UVG de eer laten bij Actief 9-7. Zondag speelt het team op eigen ter rein tegen Spartaan. Hier ligt de kans voor UVG de winst in eigen huis te houden. Spartaan heeft een team met een goede inzet, maar in de aanval ontbreekt een afwerker, waardoor een offensief niet gevaarlijk kan worden. Beide teams, de dames en de heren, moeten het zondag op eigen terrein opnemen tegen Quintus. De teams uit Kwintsheul staan er om bekend zeer strijdlustig te zijn. Zij beschikken over goed materiaal en tal van spelers en speelsters hebben een goed schot in de armen. Het zal dan ook voor DWS niet makkelijk worden. Voor de goede or de: de dames beginnen hun wedstrijd om 12.30 uur; de heren horen om 14 r het eerste fluitsignaal. De damesontmoeting tussen Wilton en ADO is er één geweest om heel snel te vergeten. Het vertoonde spel was zeer slecht. ADO trachtte het tekort aan tephniek met geweld te compenseren, maar het werd tenslotte toch een overwinning van 5-3 voor de dames van Wilton. De komende tegenstander is EDH uit Delft. Men kan daar op een stevig onthaal rekenen. EDH had het vorige seizoen de naam, hetzelfde spel te spelen zoals nu ADO dat doet. Fel en zeer hard gaat met er tegenaan en dit ontsiert toch wel een dameswed strijd. De Schiedamse meisjes zullen zich vooral mentaal op dit duel moeten voorbereiden. De heren van Wilton zijn door De Schutters met de neus op de feiten gedrukt. De scheepsbouwers kregen geen kans in hun eigen spel te komen en leden dan ook een nederlaag van 16-4. Ook de komende wedstrijd, uit tegen Actief, zal een lastige opgave voor Wilton betekenen. De Rotterdam mers hebben een snelle jonge ploeg, welke fel maar uiterst sportief speelt. Dit alles is wel een kolfje naar de hand van Wilton, maar of dat voldoende zal zijn om tot winst te komen moeten we maar afwachten. De dames van UVG zorgden voor e verrassing. Zij hadden minder moeite met Spartaan dan verwacht werd en wonnen het duel dan ook met 9-6. Het Rotterdamse Dynamo komt nu Harga. Lange tijd heeft Dynamo geen rol van betekenis gespeeld in de com petitie, maar daar schijnt nu toch wel een eind aan gekomen te zijn. Het zal r UVG dan ook geen gemakkelijke Verrassing Roda 2 verslikt en moesten de zege 2-6 aan het Rotterdamse team laten. Zon dag is het de derby tussen Scylla en Wilton 2 en dat zal een spannend duel worden met de beste kansen voor Wilton. De heren van Scylla zijn met de terugkeer van André Varewijck aanzienlijk sterker geworden en dat heeft Schutters 3 ondervonden. Scylla won de wedstrijd met. 10-5 en we mogen aannemen dat het ook de thuis wedstrijd tegen Vires in winst om weet te zetten. Bij Koninklijk besluit is aan de heer J. van den Berg, te Schiedam, de eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in goud verleend. Deze onderscheiding is de heer Van den Berg verleend in verband met zijn 40-jarig dienstjubileum bij H. Jacob's Industrie- en Handelmaatschappij N.V., Tuinlaan 76-78, Schiedam. ten. TSF I voert de ranglijst aan, samen met Tilburg en Phoenix en zaterdag komt Tilburg naar Schiedam. Het zal me een wedstrijd worden en de jeugd van TSF zal wel voor de passen de sfeer zorgen. Niet in het minst door het bijzonder goede spel van aanvoerder Jan Knik- kenberg heeft Noad kans gezien het gevreesde JCV in Vught te kloppen. Drie in twee games gewonnen partijen van Knikkenberg legden voor deze overwinning de basis. Bij het ingaan van de laatste partij stond het 4-5 voor de Schiedammers en Ronny van der Aa had de eer de laatste partij te spelen tegen Peter van Ham. Van der Aa zou de winstpunten bin nen moeten halen. Het werd een adem benemend duel waarin Van der Aa in de derde game met 17-13 kwam achter te staan. Hij zag echter kans om via 18-16 en 20-20 de partij toch nog te winnen en daarmee sieepte hij voor zijn club de twee volle winstpunten binnen. Licht in gewicht, dus gemakke lijk te hanteren, zijn deze prach tige polyaether matrassen en U slaapt er heerlijk op. 2 Persoons polyaether matras sen, aan 2 zijden geborduurd en afgedekt met schapewol, nu in liefst 3 afmetingen voor bij zonder aantrekkelijke prijzen. Uitslag „Premie-sprint" De wedstrijd tegen Oost Duitsland zorgt er voor, dat de in de KNVB uitkomende clubs een vrije dag heb ben. Voor de voetballers in de afdeling is er een normale competitie met normale aanvangstijden. In het betaal de voetbal moet er wel worden ge speeld, tenminste in de le divisie. Daar is men echter uitgeweken naar de zaterdag om de penningmeesters een niet al te slecht weekeinde te geven. Die zaterdag brengt dan voor SVV een .thuiswedstrijd tegen PEC. De SVV-ers -hebben het er tegen HVC lelijk bij laten liggen en het is maar de vraag of zij zich tegen PEC zullen kunnen Revancheren. Wij helpen het wensen voor Jan Bens en zijn mannen. In de afdeling gaat Demos naar ODI. 'Demos heeft het gepresteerd om leider Hekelingen een punt af te snoepen en dat dit is gelukt moet toch wel op naam van de uitstekende verdediging -geschreven worden. Aanvallend schoot .Demos toch wel wat te kort en vooral •de vleugels werden ergerlijk verwaar loosd. Voetballen kunnen ze om de «drommel wel bij Demos, alleen zouden ;de spelers zich beter aan de hun gegeven opdracht moeten houden. Doen zij dit, dan hoeft ook ODI #iiet-gevreesd te worden. 23VDPW, dat een vrije dag had moet het nu in een uitwedstrijd op gaan nemen tegen PFC, op eigen terrein Jaltijd een zeer moeilijk te bestrijden «tegenstander. Wellicht is doelman Bras Ijlervormde kerk: Schiedam. (jlrote kerk 10 uur ds. J, Bouterse, 17 uur ds. A. Kastelein, Strijei}. Bethel- kerk 10 uur ds. H. J. Groenewegen. Opstandingskerk 10 uur ds. D. J. Spa- Ung. Aula Huishoudschool, Pinasplein - 10 uurds. M. C. Baart. Kethel. Dorpskerk 10.15 uur ds. S. Gerbrandy, 19 uur ds. S. Gerbrandy. St. Martinus- kerk 9.30 uur ds. H. A. C. Hildering. Ned. Prot. Bond, Westvest 92 10.30 uur ds. A. D. Klaassen, doopbediening. Evang. Luth. Gemeente, Oranjestraat 10 uur ds. A. Steinhart. (j>ud Kath. Parochie, Dam 30, 10.30 uur H.Mis, Pastoor drs. F. Smith. Ijersteld Apostolische Gemeente, Lin- deyerstraat 9.30 uur en 16 uur dienst. Leger des Heils, Lange Haven, samen komst 10 en 19.30 uur. Leiding kapi tein en mevrouw H. J. Renting. tyaptisten Gemeente, Warande 30, 9.30 en 16.30 uur dienst. (Jeref. kerk (Vrijgemaakt), Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur ds. C. Vonk. Geref. kerk. Schiedam-Overschie (Vrij gemaakt) gebruik kerkgebouw. Evang. Luth. gerpeente, Oranjestraat 8.15 uur ds. W. Wieringa, 14.30 uur ds. B. van Riet. Ned. Herv. (Geref. Evangelisatie), Ijrene-kerk, Lange Haven 10 uur de heer D. G. van der Hoeven uit Andel, 17 uur Grotekerk ds. A. Kastelein uit Strijen. Jongens en meisjes vanaf ongeveer elf jaar zijn welkom bij de drumband „Scouting Rotterdam". Leden van de band bestaan voornamelijk uit leden van de padvindersorganisaties; dat wil echter niet zeggen dat niet-leden niet welkom zijn. Iedere dinsdagavond van af half acht repetitie in het schoolge bouw aan de Versijdenstraat 20 in Rotterdam. weer opgeknapt en als dat zo zou zijn is dat voor SVDPW een geruststellende gedachte. Ursus heeft wat betreft de eerste klas- sers het rijk alleen. Het is gastheer voor De Zomerhof Boys uit Rotterdam. Ook geen makkelijke tegenstander, maar we hebben toch wel zoveel ver trouwen in Coen Paulus en zijn man nen dat we een overwinning durven voorspellen. In de tweede klasse is SFC op de goede weg en daarom rekenen wij ook op een overwinning uit de thuiswedstrijd te gen Blijdorp. Zoals het zich nu, na zes gespeelde wedstrijden laat aanzien, hoort WF tot de sterkste teams in de tweede klasse B. Toch zullen zij het in de uitwedstrijd tegen Activitas niet gemakkelijk krijgen, hoewel het toch met de volle buit naar huis moet kunnen komen. Schiedamse Boys maakt een zeer moei lijke periode door. Omdat de voorhoe de schotloos is is doelman Van Gerven naar voren gehaald. Dat houdt echter weer in, dat de verdediging danig verzwakt werd.. Het lijkt dat de Boys meer op zekerheid zal moeten gaan spelen. Het is geen mooi voetbal wat er dan te zien is, maar met een versterkte verdediging zal het niet met grote cijfers, zoals zondag, verliezen. Zondag komt hekkesluiter AVS op bezoek en daar moet toch minstens een puntenverdeling uitgesleept kun nen worden. FCN tenslotte ontvangt Afrikaander Boys, dat nog niet tot winst kon komen en dat zal dan zondag ook wel niet lukken. Zaterdagvoetbal Gelijke spelen zijn favoriet bij HBSS Ook zaterdag tegen RVVH werd het een puntenverdeling. Voor zaterdag staat er echter een thuiswedstrijd op het programma waaruit de volle winst gehaald moet kunnen worden. ZCFC komt naar Harga en bij winst kan HBSS zich in de kopgroep wer ken. PPSC is van slag af en dat werd zater dag tegen het laaggenoteerde Loosdui nen wel erg duidelijk. Lodi Kalde wordt sterk gemist en trainer Bou quet was in het geheel niet over zijn formatie te spreken. Er zullen deze week dan ook wel een paar hartige woorden gesproken worden en mis schien helpt dat PPSC voor de strijd tegen ARC, dat toch ook tot nu toe niet veel goeds heeft laten zien. De wedstrijden tussen GTB en Berkel zijn altijd van bijzondere aard ge weest. Het is misschien daarom dat GTB tot daden kan komen en Berkel met een nederlaag naar huis stuurt. Een goed spelend GSS moest toch de overwinning 1-0 aan Energie Boys laten. Het is na zaterdag vrij en krijgt daardoor tijd zich geheel te herstellen. WK ontvangt thuis NNPV en gezien de stand op de ranglijst moet dit winst voor de jongens uit Kethel betekenen. Programma van huisvrouwen Het programma voor de maand okto ber van de Nederlandse Vereniging van huisvrouwen, afdeling Schiedam ziet er als volgt uit: woensdag 13 oktober lezing door de heer R. van der Veer jr., arts te Kethel. Dr. Van der Veer zal spreken over „Geneesmiddelen van as pirine tot pil" en „Menopauze". Aan vang 2 uur in gebouw „Irene", Nieuwe Haven 155. Op donderdag 21 oktober excursie naar de Algemene Bank Ne derland te Amsterdam. Inschrijving tot 16 oktober by mevrouw Brussé, Broersvest 107. Indus stalt voor de selectie van het Nederlands Elftal, dat zondag in het Feijenoordstadion tegen de D.D.R. speelt een extra-pre mie beschikbaar op een manier zoals in onze lezerswedstrijd „Premie-sprint" is aangegeven. Dit is gisterenmiddag op een persconferentie door de K.N.V.B. meegedeeld. De totale selectie van bondscoach Fadrhonc krijgt van Indus in het voor uitzicht gesteld een basispremie van f 3000,- en voor elk doelpunt, dat het N.E. meer scoort dan de D.D.R. f 2000,—. Bij een nederlaag wordt het basisbedrag door Indus overgemaakt naar de Stichting Het Voetballers fonds. Deze nieuwe methode voor de ver strekking van een „extra-premie" (naast de gebruikelijke via de premie- kaart) is door Indus gekozen in samen werking met de secretaris-penning meester van de K.N.V.B. Henk Burg wal, en onze sportredacteur Ben van Haren aan de hand van de ideeën, die lezers van De Havenloods hebben aan gedragen in de wedstrijd „Premie- Winnaar van deze wedstrijd is gewor den A. M. van Nierop, Vinckenbrinck- straat 165, Rotterdam, die daarmee beslag legde op twee ere-tribuneplaat- sen bij de interland van zondag en bovendien een Indus-Automatichor- loge. Zoals was aangekondigd vallen nog vier deelnemers aan de wedstrijd in de prijzen. Zjj ontvangen eveneens een Indus-Automatic. Deze vier zjjn: J. Liemburg, Taanderstraat 96B, Rot terdam; C. de Winter, Roemervisscherstraat 14 a, Rotterdam; F. J. W. van Kessel, Stadhoudersweg 155a, Rotterdam en A. Wijsman, Veilingweg 4, Berkel. Meer informatie over de wedstrijd „Premie-sprint" geven wij in een vol gende uitgave van ons blad. Het heeft wel lang geduurd, maar net is er dan toch van gekomen, dat voor demente bejaarden een voorlopige verpleeginrichting is ingericht. Deze week werden de eerste patiënten in het noodpaviljoen achter het gemeenteziekenhuis ondergebracht. In totaal zijn 40 bedden beschikbaar. De bedoeling is dat voor de Stichting Verpleegtehuis Nieuwe Waterweg Noord een inrichting met in totaal 275 bedden zal worden gebouwd in Woudhoek-Zuid. De plannen voor de nieuwbouw zijn gereed, maar het staat nog te bezien of een spoedige goedkeuring kan worden verwacht en vooral of op korte termijn de nodige gelden beschikbaar gesteld kunnen worden. Tot zolang zal het voormalige kinderpaviljoen dienst moeten doen. De kosten voor verbouwing en inrichting bedragen ongeveer f 400.000,-. Er is o.a. een hydraulisch bad aangebracht, dat omhoog kan worden gedraaid, waardoor patiënten met weinig bewegingsmoge lijkheden gemakkelijk gewassen kunnen worden. 2 persoons polyaether

De Havenloods | 1971 | | pagina 4