7. 32 52 45.= Met Andere Woorden jSl F s Tientallen artiesten en vele zangers in Ahoy' ja Late Zaterdagavond Show Diner- Dansant Reserveer tijdig 95 Cyrus EIGENTIJDSE p>hiht hoUse 98 s s s s s H s s s s s s s s s s s s s 98 F! DE HAVENLOODS, DONDERDAG 14 OKTOBER 1971 41-509 Laten we maar met de deur in huis vallen. Het wordt een feest voor Jan en Alleman. Met „koek en zopie", stalletjes, warme hapjes en vers gebakken vis aan de kraampjes. De verwachting op een uitverkocht huis (8.000 bezoekers) lijkt gerechtvaardigd als we de lijst van medewerkers doornemen. Daar gaan we dan met volkszanger Johnny Jordaan aan de kop. Voor Rotterdam wordt dit een comeback van Johnny en een huldiging zal niet uitblijven. Zijn optredens in het buitenland (Australië en Nw. Zeeland) hebben reeds bewezen dat Johnny zijn vak nog steeds verstaat. Ook Tante Leen zal van de partij zijn en met hem samen hun liefde voor de Jordaan in enkele nummers uitdrukken. Verder drie Rotterdamse artiesten die al meer dan dertig jaar aan de top in de showbis staan, The Three Jacksons! Duizenden platen van deze gerenommeerde accordeonnis- ten gaan nog steeds over de toonbank. Ook Pietje Koopmans is na een langdurige ziekte weer in de gelederen teruggekeerd, reden temeer om in Ahoy' te laten horen waarom dit drietal zo populair is. Het Rotte's Mannenkoor met zijn 120 zangers is ook al van de partij. Liefheb bers en kenners weten wat dit koor pres teert. Goede wijn behoeft geen krans en zij zullen hun mannetje staan in dit geweld van artiesten. Corry en de Rekels, die in een recordtijd de weg naar dfe platentop wisten te vinden. Wat te denken van hun hit „Huilen is voor jou te laat" dat 35 weken in de top te vinden was? Corry en haar rekels braken alle records en brachten de smartlap op een ongekend niveau. Het wordt op die dertigste oktober een ware Amusementshappening, waarin voor het eerst Wil ma op de Rotterdam se planken verschijnt. Wilma Land- kroon is nog steeds op weg naar een schitterende carriëre. Zij heeft kortge leden vijf plaatopnamen gemaakt voor Engelse liedjes. Na haar opnamen voor de Deense televisie in Kopenhagen (Tivoli) werd ze onlangs gevraagd voor filmopnamen in Zwitserland. We gaan verder. Met Ben Cramer, die volgend jaar een toernee naar Austral ië, Nw. Zeeland en Canada zal maken. Dan Conny Vink, nu nog op wereld reis, maar op tijd terug om met haar aparte mzet nog meer fleur aan dit familiefeest te geven. Het Radio- en Televisie-orkest van Tonny Eijk zal veelal voor de begeleiding zorgen met daarin opgenomen Eddy Christiani die zijn bekende songs zelf zal begeleiden. Wat nog meer Ja, wat nog meer? Beter zou zijn te schrijven: „Mijn liefje wat wil je nog meer", want dit programma is geschikt voor jong erf oud, voor arm en tijk, voor groot en klein, kortom voor iedereen. Ook voor de ouderen zal het een gebeuren zijn, haal ze eens op. De Metro brengt de hele familie als het ware in Ahoy'. Misschien is diezelfde Metro ook wel te vermurwen om voor de terugweg van die duizenden bezoe kers te zorgen. Anders is er altijd nog die grote parkeerplaats waar iedere automobilist terecht kan. De muziek speelt al als u binnenkomt, want Radio Veronica is met een paar bekende disc-jockeys aanwezig om voor een muzikale opwarmer te zorgen. Wat de organisator met de Rotterdammer André van Duin gaat doen is niet bekend, wél wat er zal gebeuren bij het optreden van Het Cocktail Trio, dat wordt een brok muzikale clownerie. Verder treden nog op: Sjakie Schram, Frans Vrolijk, Les Derx Jeateux, Marisa Y Juan Antonio en guitarist Pepe Ramirez. Prijzen van de plaatsen var f5,— tot f 12,50; let op onze reductiïbon! De voorverkoop start op 20 oktober bij de bekende voorverkoopadressen Ten ge rieve van onze lezers volgen hier enkele adressen in verschillende stadsdelen: Weekblad Het Zuiden, Dordlselaan 139, Rotterdam; Milot, Slaghekstraat 36; H. van Dongen, Metro-Stadhuis; Reisbureau De Magneet, G. Verinon- straat 17, Schiedam; Sporthuis 3ob Janse, Oostzeedijk 159 en W.D. Govers, Tweede Schansstraat 61. André van DUr Eddy Christiani REDUCTIEBON Met De Havenloods op de eerste rang! Deze bon geeft recht op reductie van f2,- per persoon op de duurste rang voor de LATE ZATERDAG-AVOND SHOW op 30 oktober 1971 in Ahoy'. f 12,50 wordt dus f 10,50 bi, inlevering van deze bon die geldig is voor ten hoogste vier personen. xET OP! Deze bon kunt u UITSLUITEND inleveren bij ons kantoor Le Havenloods, Eendrachts- weg 25 te Rotterdam, waar GEEN ANhERE RANGEN worden verkocht. In de foyer van Cinerama exposeert de Haagse kunstenaar Theo van Laar onder meer dit schilderij van een oude stoel met pop. Met verf en penseel is Van Laar razend knap. Tot in de kleinste details streeft hij een precieze weergave na. Opvallend zijn ook zijn portretten en figuren. Door bepaalde handelingen of situaties toe te voegen tracht hij het karakter van zijn model uit te beelden. Op wat navrante - maar waarschijnlijk wel juiste - wijte doet hij dat bijvoorbeeld oor een volwassen man op een hobbelpaardje te zetten. Daarmee wil hij diens -inderlijke en wat labiele mentaliteit aangeven. Een expositie met een aantal knappe doeken. Naar Cinerama hoef je tegenwoordig niet meer voor Gregory Reck alleen. EUROMOTEL ROTTERDAM Tel. 010- 15.80.00. vanaf 2 oktober iedere ZATERDAGAVOND o.l.v. de Mordent Combo Menu's vanaf f 10.- p.p. incl. Voor gezelschappen specia le arrangementen mogelijk. Cantatedienst in Laurenskerk Op zondag 17 oktober zal in de Laurenskerk 's avonds van 7 tot 8 uur een Cantate dienst worden geleid door ds. A. J. Hoorn, Organist in deze dienst is Johann Th. Lemckert, cantor Barend Schuurman. Uitgevoerd wordt de cantate B.W.V. 56 „Ich wil! den Kreusstab gerne tragen" van Joh. Seb. Bach. Verdere medewerking verlenen: Rob Holl, bas; Tijn van Eijk, cembalo; Het Rotterdams Bachofkest en de Lau- renscantorij. *Op zaterdag 16 oktober houden het Nederlandse Pad vindster; Gilde en de Nederlandse Gidsen de jaarlijkse zwemwedstrijd. Uit vele groepen kam pen ruim 300 deelneem.ters om de persoonlijke prijzen en 6e wisselbe- De wedstrijden beginnen 's ivonds om 7 uur en worden gehouden in het Zwembad in de Van Maaneistraat te Rotterdam. 75 jaar Vermeulen Dat een épakte schoen niet al tijd duur hoevt te zijrt, bewijzen wij wel met deze aanbieding Modern damesschoentje van zwart crushlak met een rood blokhakje en role kleR met sier perforatie. In le maten 36 t/m 40, nu per paar van f 12,95 voor nog géén acht gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de tussenverdie- ping parterre deze aparte da messchoentjes, uitgevoerd in zwart crushlak met rode klep en blokhak. In de maten 36 t/m 40, per paar 75 jaar ter meulen U filmt nu onder alle lichtom standigheden, ook binnenshuis 't kan allemaal dankzij deze filmlamp. Halogeen filmlamp met 1000 Watt Philips lamp (220 V), ge schikt voor alle filmcamera's, terwijl U automatische camera's niet apart hoeft in te stellen. Deze onmisbare filmlamp met ruim 15 branduren, koopt U nu kompleet met lamp en bevesti gingsbeugel voor precies vijf en veertig gulden. met 1000 Watt Philips lamp Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze ha logeen filmlamp met 1000 Watt Philipslamp (ruim 15 brandu ren), geschikt voor alle film camera's kompleet met lamp en bevestigings beugel Dit keer gaan de tien gulden naar de heer H. J. v.d. Spek, Pastoor Velthuy- sestraat 27 in Berkel en Rodenrijs. De oplossing luidde: Wat snel ontstaat, ook snel vergaat. De nieuwe oplossing van deze week weer op een briefkaart inzenden aan: Puzzelredactie „De Ha venloods", postbus 1980, Rotterdam. Links in de bovenhoek op de adreszij de vermelden' M.A.W. 181. Indien achter de omschrijving een nummer tussen haakjes staat, moet de eerste letter van het in te vullen woord tevens worden geplaatst in een vakje dan moest worden ingevuld „i waarvan de eerste letter de 1 tevens zou moeten worden geplaatst ii letters van het middenstuk, achter elkaar gelezen, een zegswijze. HORIZONTAAL: 1 roofdier; 6 vrag. vm.woord; 9 zwaaien (31); 15 Europe se hoofdstad; 16 tot wasdom komen; 17 mondwater (27); 18 voorzetsel (2); 19 gewicht; 20 wagen; 21 strook; 22 bijwoord; 23 onaangenaam verblijf; 24 vork; 25 Europese hoofdstad; 2b eier- produktie; 27 zeer warm; 28 voortref felijkheid (22); 30 modewoede; 31 eens (35); 32 roofdier (12); 33 vogel (33); 34 boek (28); 35 weten; 36 gedrentel; 37 reclameverlichting (25); 38 familielid; 39 vlaktemaat (32); 40 voegwoord (3); 41 pers. v.n .woord (34); 42 wereldbond; 43 manwijf; 44 keur (29); 45 bijeenhorend stel (8); 46 pers. v.n.woord; 47 lengtemaat (24); 48 voorzetsel; An ~~t (26); 64 appreciëren; 65 pek (17); 6é persbureau; 67 staaf; 68 vogel; 69 troefkaart (36); 70 gewicht (afk.j; 71 keer (6); 72 eega; 74 deel van camera; 75 schuifbak; 76 onwel (11); 77 vis (21); 78 toegang (4); 79 circuit; 80 gek; 81 glooiing. Onder die naam hoorden wij vroeger als kind van hem. Hij had een goede pers bij de zondagschool-leerkrach ten en bij de onderwijzers van de christelijke scholen. Hij was het immers die de joden na de balling schap liet terugkeren naar hun land en daar de herbouw van de tempel gelastte. Hij was in de lange rij van koningen, zowel behorende tot Israël èn Juda, als van al die vreem de volken een van de besten. In de bijbel heet hij Kores en vooral in de boeken Ezra en Jesaja is zijn naam nogal eens te vinden. Dit jaar zal het 2500-jarig bestaan van het Perzisch Keizerrijk, waarvan hij dan de stichter moet zijn, gevierd worden. Prof. dr. Hanna Kohlbrug- ge schreef over hem en zijn opvol ger Darius een belangwekkend arti kel, waarin zij aantoont, dat ook de buiten-bijbelse bronnen gunstig over deze koning uit de grijze oud heid oordelen. Hij moet, volgens o.a. X,enophon de gave bezeten hebben om een immens rijk met ontelbaar veel kleine eenheden, met evenveel verschillende overtuigingen en religies, goden en machten, op verstandige wijze te regeren, zodat er van een zekere vrede in zijn rijk sprake geweest is. Het kan hier niet de bedoeling zijn om in te gaan op het naderende feest. Onze vorstin deed wijs door er niet heen te gaan. Het schijnt één mil jard dollar te gaan kosten en vooral bestemd te zijn voor een groep élite, zodat het volk er wel naast zal zitten. In dat opzicht is het keizer rijk er, ondanks de gevierde 2500 jaar, niet op vooruitgegaan, maar dit was ons bekend. Volgens de gegevens van mensen die zich van die zaken op de hoogte houden schijnt de verdraagzaamheid plaats gemaakt te hebben voor marteling- Het meest merkwaardige dat de bijbel ons over Cyrus echter vertelt is, dat hij de gezalfde van Jahwé genoemd wordt. De profeet Jesaja (44 en 45) moet deze keuze van God bekend maken. Cyrus een Messias, voor wie de wegen effen gemaakt worden. Blijkens hoofdstuk 45 (van Jesaja), waarin allerlei brokstukken opgeno men zijn die op deze Cyrus betrek king hebben, hebben de Joden dit niet voetstoots aangenomen. Ze hebben zich afgevraagd wat deze „nieuwe toer" van hun God bete kent. Heeft hij hen soms vergeten of verlaten? Daarin worden ze ge rustgesteld. Er is geen sprake van. Het behaagt deze God eenvoudig om Cyrus in te schakelen. En dan mengt zich ineens een soort belijder in de profetieën die uitroept: Voorwaar, Gij zijt een God, die Zich verborgen houdt, de God van Israël, een Ver losser! De man vat in enkele woorden samen waar het om gaat. God is niet op één noemer te brengen. Hij gaat zijn eigen gang. Een imponerende uit spraak. Hij is de Verborgene. Zijn gangen zijn niet te voorspellen, Hij heeft geen gedrag waarmee psycho logen raad kunnen weten. Hij ver rast in zijn verborgenheid. Maar, en dat mag er dan wel bij gezegd worden voor mensen die te vroeg juichen en zeggen: zie je wel, je kan niets van Hem weten, maar zijn verborgenheid komt niet in minde ring op datgene wat Hij ons heel duidelijk van zich bekend laat zijn, nl. dat Hij Israëls God is en blijft en dat Hij Verlosser is. Openbaar blijft, dat Hij zijn gerechtig heid, zijn heil wil. De wijze waarop Hij dat heil realiseert is soms ver borgen. Cyrus kende hem niet, zo staat er bij Jesaja. Toch zal deze koning van Hem gehoord hebben. En het zou alleen maar heel goed zijn voor Teheran als daar vooral Zijn Naam genoemd zou worden. Dat hoeft geen miljoen dollar te kosten. medemens. Iedereen die is uitgekeken op de uit-de-tijdse kollektie familiedrukwerk kan voortaan voor MEDEDELINGEN AANKONDIGINGEN (zoals bijvoorbeeld geboorte-, verlovings-, trouw-, verhuiskaarten) in de gloednieuwe drukwerkpapierwarenwinkel^ van l'rinthouse terecht. Daar staat een drukpers, die de door u uitgekozen kleurige kaart snel van uw privé-tekst voorziet. 75 jaar ter meulen Licht en luchtig is de mode, óók voor het najaar en de ko mende winter en daar hoort U natuurlijk Uw foundation bij aan te passen Originele "Lovable" soft beha met een ideale pasvorm, die toch vorm geeft, maar die U bijna niet voelt. Het materiaal is ajour tricot nylon (bijzonder zacht en soepel) in diverse tin ten w.o. huidkleur. Deze merkbeha, die een maxi mum aan draagkomfort garan deertnu als jubileum-koopje van f 7,95 voor nog géén vier gulden. Lovable' Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze "Lovable" soft beha van ajour tricot nylon met een prima pasvorm. Kies uit de kleuren wit, clementine, lila, bleu'en huidkleur, in A-cup (70-75- 80) en B-cup (70- 75-80-85) 3 5 r4 S k. 9 ,0 12 13 19 IS r4 16 17 rA IS N 19 19 S 20 r4 21 22 23 23 29 29 r4 25 r1 26 2? 11 28 28 29 30 31 31 32 33 r4 39 35 35 36 36 f4 37 37 5 6 8 9 Js 38 39 so 90 10 IS 15 91 92 93 93 li 1 20 21 99 vr f4 96 Sb 22 23 26 27 S} 98 VT 50 ts IS 30 31 32 51 52 r4 53 N sv 55 13 39 35 56 57 r4 58 SS 59 r4 60 60 36 61 62 62 63 r4 6S 65 66 65 66 rA 6} r4 S 68 68 69 70 T* 7i r* )2 73 S 77 79 70 r4 76 77 rA 78 78 79 80 81 3 vogel; 4 liefdegod; 5 buigzaam; 6 buurt; 7 gescheiden; 8 voorzetsel; 10 vogel; 11 paradijs (14); 12 pluis; 13 Ned. leger (afk.j; 14 op geen enkele plaats; 18 rivier in Limburg; 19 ontbe ren; 21 strekken (13); 22 gade (20); 23 oningewijde; 24 deel van gezicht; 25 Europeaan; 26 verlichtingsartikel; 27 telwoord; 28 rund (19); 29 vlaktemaat (afk.); 30 diefstal met geweld; 31 ijzig produkt; 34 zeer overmoedig; 35 orde- zuster; 36 schrijfgerei; 37 soort angst; 38 éénjarig dief (5); 39 bijl; 40 twijg (23); 42 voorzetsel (7); 43 ijzerhou dende grond; 46 gemalen schors (100); 47 slot (15); 49 lat; 50 wettig; 51 leren trekgorael; 52 verharde huis; 53 smal deel; 54 gerecht; 55 vreemd; 56 maat staf; 57 ontkenning; 58 binnenkort; 59 orgaan; 60 de oudere (afk.); 61 lid woord; 62 plank; 64 kastelein (1); 65 jachtgodin; 66 plaats in Gelderland; 67 "betrekking; 68 vlug; 71 Chinees politi cus (18); 72 masker; 73 rivier in Egypte; 74 goedig mens; 76 deel van bijbel (afk.); 78 Romeinse rijk (afk.). Sinterklaas op 10 november weer in de stad Op de tweede woensdag in november, zal der traditie getrouw Sint Nicolaas op de „Erasmus" de Rotterdamse ha ven binnenvaren. Aan de Parkkade zal het schip afmeren en daar zal de Sint aan wal gaan. Ook nu weer zullen duizenden kinderen de Goedheiligman met gejuich en gezang begroeten. Om kwart over één 's middags vindt met enig ceremonieel de ontscheping plaats. Daarna zijn er de gehele middag feestelijkheden op verschillende pun ten op de rechten en linkermaasoever. De officiële ontvangst door de burge meester op het Stadhuisplein is om kwart over twee precies. 75 jaar ter meulen Een schemerlampje maakt 't al tijd gezelligeren dat geldt niet alleen voor de huiskamer, ook op Uw nachtkastje of kap tafel zou dit fraaie lampje vast leuk staan. Modern nachtkastlampje met kristalheldere glazen kelk (fraai bewerkt) op een apart teakhou ten voetje, kompleet met druk- schakelaar, stekker en snoer, nu van f 11,95 voor nog géén zes Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage dit fraaie nachtkastlampje met gla zen kelk op een teakhouten voetje, kompleet met stekker en snoer (fitting voor lampjes tot 40 Watt), totale hoogte 24 Anna Moffo in bel canto-concert f SSIS Anna Moffo is niet alleen één groot operazangeres, zij is bovendien een sopraan die voor geen enkel genre de neus ophaalt. Anna Moffo zingt niet alleen in de 14 complete opera-opnamen waarin zij belangrijke rollen vervult; zij voelt zich evenzeer op haar gemak in de wereld van de show-business. Zij trad onder meer op in tal van Amerikaanse televisieshows, waaronder die van Ed Sullivan, Jerry Lewis, Johnny Carson en Perry Como. In Italië heeft zij haar eigen show, 35 maal per jaar, waarin zij behalve als zangeres ook als pianiste en danseres is te zien. Sinds haar debuut in de New Yorkse Metropolitan omvat haar repertoire niet minder dan 200 grote operarollen. Een daarvan, de rol van Violetta in La Traviata, werd zowel om haar vocale vertolking als door de intensiteit van de toneelprestatie, een prestatie. Dat bezorgde haar in 1966 haar eerste film: La Traviata, geregisseerd door Mario Lafranchi. Maar ook andere, eigentijdse muziek had haar belangstel ling. Zij zong jazz met hetzelfde gemak als zij Don Giovanni, La Bohème, Lucia di Lammermoor, Rigoletto en Traviata zingt. Anna Moffo was aanvankelijk niet van plan om zangeres te worden. Wel zong ze in Philadelphia, waar ze werd gebo ren, in het kerkkoor. Maar haar weg bewoog zich daarna in wetenschappe lijke richtingen. Zij studeerde littera tuur en muziek. Naast enkele diplo ma's in de litteratuur en de kunstge schiedenis vormden de titels „doctor in de philologie" en „doctor in de muziekwetenschappen" de tweevoudi ge bekroning van haar studie. In 1956 kreeg zij een Fulbright-Stipendium, een beurs om in Italië te gaan stude ren. Op dat moment zocht de Italiaan se televisie een hoofdrolvertolkster voor Madame Butterfly. Hoewel de regisseur Anna Moffo veel te fors en te groot vond voor de rol van de tengere Japanse, werd zij toch aangenomen. De regisseur trouwde haar. Hij heet: Mario Lafranchini. Na haar Amsterdamse optreden komt La Moffo ook in de Doelen, en wel op zondag 17 oktober in een concert van bel canto. Een concert, dat geen enke le operaliefhebber zich zal laten ont gaan en elke bewonderaar van haar stem en persoonlijkheid direct zal aan grijpen. De prijzen: f.,7,50, f. 12,50, f. 17,50 en f. 22,50.

De Havenloods | 1971 | | pagina 13