9.75 7. Doelpunten maken, probleem bij FC Nieuwland Scylla stuurt Vires met nederlaag naar huis Sportgrabbelton SVDPW tot nu toe één groot vraagteken 98 KREUGER JSTJ DE HAVENLOODS, DINSDAG 12 OKTOBER 1971 Trainer Clarijs van FC Nieuwland Vertrouwenswaardige merken, dat wel. Zoals o.a. „Stvlemaster", speciale, geselekteerde europese mode. Voor u! De Herenmodezaak van Broersvest6 Schiedam Trainer Clarijs van FC Nieuwland heeft zorgen. Hij zal er wel geen grijze haren van krijgen, maar toch zit het hem niet lekker dat de door hem getrainde club zo moeilijk tot het maken van doel punten komt. „Het is voor mij gewoon een probleem", ver zuchtte hij. „Weet u wat het ergste is, ik weet niet wat ik er aan moet doen. Tijdens de trai ning laat ik de jongens uit alle mogelijke en denkbare situaties het doel onder vuur nemen en negen van de tien keer wordt er dan gescoord. In de wedstrijden lukt het maar niet". Trainer Clarijs is een ambitieus mens. Kortgeleden geslaagd voor het trainers- diploma D, wil hij zoals elke jonge trainer, alles doen om met het onder zijn leiding staande team tot zo groot mogelijke successen te komen. FC Nieuwland, na een jaar in de tweede klasse te hebben gespeeld, moest in het derde jaar van het bestaan weer terug naar de derde klasse. Nieuwland moest dat wel accepteren, maar de degradatie betekende beslist niet dat het bestuur en de spelers bij de pakken neer zouden zitten. Met het aantrekken van de heer Clarijs, toen nog met zijn studie bezig, bleek FCN wel een goede greep te hebben gedaan. Afwerking De training wordt goed bezocht en de heer Clarijs vindt dat hij een leuk team traint. „De jongens doen ontzettend hè". De heer Clarijs, 31 jaar, spreekt met kennis van zaken. Hij heeft immers tien jaar lang in het eerste van RKWIK getracht doelpunten te voorkomen. Hij stond daar jn het doel als sluitpost eneen betrouwbaar, want als hij zelf niet had gezegd ik schei er mee uit, dan had waarschijnlijk ook dit seizoen zijn plaats onder de lat verze kerd gezien. Clarijs, die inmiddels aan het leren was geslagen om het trainersdiploma te halen vond dat het welletjes was ge weest. Via Excelsior 20 was hij tien jaar geleden bij het Vlaardingse RKWIK terecht gekomen. Het nog jonge FC Nieuwland, nog zonder eigen clublokaal en spelend op wellicht het slechtste, half verharde, veld in Schiedam bestaat nu zo'n drie jaar en heeft al heel wat stormen doorstaan. De heer Clarijs vindt het gewoon fijn dat hij bij deze club zijn trainers-loopbaan is begonnen, omdat hij er zelf nog veel kan leren en omdat hij er van de grond af, derde klasse afdeling Rotterdam, kan bou wen met goedwillende bestuurders en voetballers, die zelf niets üever willen dan weer promoveren. Zij zullen dan echter doelpunten moe ten maken en hoe trainer Clarijs ook over schema's zit gebogen en hoe hij het elftal ook opstelt, die doelpunten moeten de voetballers toch maken. In de donderdag 14 oktober te houden vergadering van de verkeers- commissie uit de Schiedamse gemeen teraad komt o.a. aan de orde de verkeerssituatie aan de Ooievaarsbrug. Verder bestaat het plan langs de noordzijde van de Toon Verheyen- straat een parkeergelegenheid aan te brengen, waarvan de kosten worden geraamd op f 14.000,—. Tijdens de training N Weg met die oude versleten tasvanaf maandagmorgen gaat U met een nieuwe clipper tas naar Uw werk endat heeft U niet eens veel geld ge kost! Wij houden nu een aanbieding 2-vaks clippertassen, solide en keurig afgewerkte tassen van skai met een kunststof handvat. U koopt 'm nu voor nog géén Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze royale 2-vaks clippertassen van sterk skai,-met kunststof hand vat, in de kleuren bruin en Elders in dit blad kunt u lezen dat bij FCN het doelpunten maken een probleem is. Waarschijnlijk hebben wij een tip voor trainer Clarijs. Laat hij is met het hele team naar het D1 pupil len elftal van Martinit gaan kijken. Die porkers weten wel hoe het moet. Zij schopten niet minder dan 40 keer de bal in het doel in maar vier wedstrij den. Een gemiddelde dus van tien per Voor morgenavond heeft de ont spanningscommissie van Excelsior '20 een klaveijaswedstrijd georganiseerd tegen de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging. Er zijn een paar prachtige prijzen te verdienen en de tombola liegt er ook niet om. De commissie verwacht dat er heel wat dames mee komen of hun man af komen halen, want na afloop van het kaarten is er een gelegenheid een dansje te maken. In die commissie waar de feestjes bij Excelsior om draaien is verandering gekomen. Na 15 jaar voor ontspanning en feestjes gezorgd te hebben zijn de heren Bakker en Friederich dat moe geworden. Zij vonden dat anderen het nu maar eens moesten doen. Dat zijn dan nu de heren: L. Hollander, C. Lakwijk, J. Stolk, V. Verwey en A. v.d. Hoeven. Het team van de Rennersclub Schie dam heeft voor een bijzonder prettige verrassing gezorgd, door zondag twee de te worden bij de Zuidhollandse teamkampioenschappen in Dordrecht. Op nog geen halve munuut achter de winnaars, Ahoy uit Rotterdam kwa men Jan Breur, vader en zoon Brink man, Henk Ensing, Jan Bergkotte en Cees Olsthoorn (die in de laatste ronde moest lossen), binnen waarmee zij de zilveren plak wonnen. Een prestatie die er zijn mag. Oeververdediging Wilhelminahaven wordt verbeterd Van de Wilhelminahaven in Schiedam moet de oeververdediging op twee plaatsen nodig hersteld worden. Met dit werk zal binnenkort worden begon nen. Langs de terreinen van Gulf Oil (Nederland) N.V. verkeert de beschoei ing langs de oever in slechte staat. Zo. moet de basaltglooiing over een lengte van totaal 42 meter hersteld worden. De houten steunregel aan de voet van die basaltglooiing echter moet over een lengte van totaal 105 meter worden hersteld, terwijl op het onderwaterta lud een bestorting van betonpuin moet worden aangebracht. De uitvoering van dit werk zal ongeveer 15 weken ver gen. Ook langs het terrein van Tanker- cleaning N.V. moet de oeververdedi ging worden hersteld. Op de hoek van de Wilhelminahaven met de Nieuwe Maas, maar ook op de hoek van de Spuihaven (de zgn. jachthaven) en de Nieuwe N^aas moet de basaltglooiing worden herzet. Voor het meest opmerkelijke bij de handballers zorgden de heren van Scylla, door lijstaanvoerder Vires 2 met een nederlaag van 7-6 naar Gouda terug te sturen. Niet minder vermeldenswaard is het feit dat de dames van Wilton in Delft nog wel een winstpunt boekten op koploper EDH. Was de overwinning van de herenploeg een feestje waard, het resultaat van het damesteam van Scylla was bedroevend. Het verloor van Wilton 2 met niet minder dan 5-0. Het Scylla damesteam speelt zondag morgen om 9.45 uur, brrrr wat vroeg, op eigen terrein tegen Meeuwen. Het ziet er naar uit dat ook in deze wedstrijd weinig succes voor Scylla is 75 jaar ter meulen Een geweldige hulp voor moe der in .de huishouding deze "Quick" rolveger, die in een wip zelfst de hardnekkigste kruimeltjes en pluisjes van vloerbedekking verwijdert. "Quick" rolveger met stevige borstel in een solide metalen huis. De 3-delige steel heeft een lus, zodat U 'm gemakkelijk ergens op kunt hangen. U koopt deze rolveger nu van f 14,95 voor nog géén acht gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze "Quick" rolveger met 'n ste vige borstel en een 3-delige steel met ophanglus. In de kleuren rood/ weggelegd. Het wordt t(jd dat Scylla de zaken wat anders aan gaat pakken, want anders zien we het team uit de tweede klasse degraderen. Een betere balbeheersing en wat meer zelfvertrou wen, zou het team een heel eind op de goede weg brengen. De wedstrijd die de heren van Scylla gaan spelen tegen Spartaan 2 in Rot terdam biedt de Schiedammers een goed perspectief. Het heeft de laatste weken bewezen, dat het zich niet heel snel uit het veld laat slaan. Het heeft tot nu toe een goed spelgemiddelde gehaald en zal de competitie dan ook op een eervolle plaats beëindigen. De dames van DWS toonden tegen Quintes duidelijk het zwakke punt. Er was weinig lijn ui de schoten, zodat vele kansen verloren gingen. Het werd een 5-8 overwinning voor Quintes. Voor zondag staat een uitwedstrijd tegen Sport Vereend in Utrecht op het programma. Het Utrechtse team is in de competitie tot nu toe wat tegen gevallen. DWS heeft wat meer gepres teerd dan de Utrechtse dames en daar om mogen we een Schiedamse over winning verwachten, al zal er dan beslist meer aandacht besteed moeten worden aan het schot. De heren van DWS hadden met ruimere winstmarge de wedstrijd tegen Quintes af kunnen sluiten. In de eerste helft werd er te weinig samengespeeld en zo kon het gebeuren dat de gasten uitliepen tot 5-6. Na de rust liep het bij DWS beter en toen behaalde het de overwinning met 12-10. DWS presteerde het om niet minder dan zes strafworpen onbenut te laten. Zondag moet het team naar Bussem waar BHC de tegenstander zal zijn. Gezien de prestaties tot nu toe van beide teams, moet het daar een bijzonder spannende wedstrijd wor- De overwinning van het damesteam van UVG op Dynamo is zeer moei zaam tot stand gekomen. Via een voorsprong van 2-0, werd het 2-2 en toen moest na de rust UVG alles bijzetten om nog tot een overwinning van 4-2 te komen. Zondag krijgt UVG de kans om de volle winst binnen te slepen uit de wedstrijd tegen Actief 2. Het zal dan echter de taak niet te licht op moeten vatten en vanaf het eerste fluitsignaal zelf het tempo moeten bepalen. De heren van UVG kwamen na een zeer spannende wedstrijd tegen Spar taan lot een puntenverdeling 5-5. Te gen Snelwiek 3 zal het ook niet gemak kelijk gaan. De formatie van UVG heeft beslist kwaliteiten, maar het meer met, routine doorspekte spel van Snelwiek zou wel eens moeilijkheden op kunnen brengen. Met veel rust in het spel en een hechte verdediging moet UVG de schade zien te beperken. De dames van Wilton, die lijstaanvoer der EDH door een gelijkspel 7-7, een winstpunt afdwongen spelen om 12 uur op eigen terrein tegen Snelwiek. Het Rotterdamse team komt zeer sterk voor de dag. Een achterstand, hoe groot ook, kan de ploeg niet ontmoe digen. Wilton zal dan ook rekening moeten houden met een fel duel. De heren van Wilton moesten de eer aan Actief laten, dat de wedstrijd met 13-15 won. Zondag om 1 uur begint de wedstrijd tegen Hollandiaan. Dit belooft een fel gevecht te worden tussen twee oude tegenstanders. Ge lukkig voor Wilton is de schorsing van doelman Dick Verlinde verleden tijd. Wilton zal er echter rekening mee moeten houden, dat het een bijzonder fel en hard duel zal worden en. dat de uitslag wel eens van groot belang zal kunnen zijn voor het verloop van de competitie. Korfbal en dammen in herfstvakantie De Centrale Schoolsportcommissie Schiedam organiseert in de herfstva kantie een damtoernooi in de aula van de Scholengemeenschap Spierings- hoek. Het toernooi wordt gehouden op maandag 18 en dinsdag 19 oktober. Op woensdag 20 en donderdag 21 oktober wordt in de aula van de Scholengemeenschap Nieuwland een damtoernooi gehouden. Voorts is er op maandag 18 oktober voor leerlin gen van de lagere scholen en op dins dag 19 oktober voor leerlingen van het voortgezet onderwijs een school- mi- krokorfbal in de sporthal Margriet. Parkeermeters op Rubensplein De winkeliers van het Rubensplein hebben het gemeentebestuur verzocht parkeermaatregelen te treffen op het plein. Mede door de gevaarlijke bocht naar de BK-laan. De parkeerhavens die er gemaakt zijn blijken voortdurend bezet te zijn, hetgeen leidt tot dubbel parkeren met alle gevaren van dien. Naar aanleiding van het schrijven en een onderzoek van de politie, wordt voorgesteld vijf parkeermeters ter plaatse aan te brengen in de richting van de Vlaardingerdijk. Voor het ge deelte tussen BK-laan en Rembrandt- laan geldt een parkeerverbod. Er zullen vijf parkeermeters komen op het plein in de richting van de Nieuwe Haven. Overwogen kan nog worden het plaat sen van parkeermeters op het midden pad van de Rcmbrandtlaan tussen Ru benslaan en Graaf Florisstraat. Donderdagavond 14 oktober zal de commissie voor onderwijszaken een vergadering houden in het stadhuis. De agenda bevat o.a. een voorstel tot het benoemen van een rector voor het Stedelijk Museum. Verder enkele voor stellen voor het verlenen van medewer king aan schoolbesturen voor de aan schaf van leermateriaal en leerlingen- Wie de wedstrijd die SVV zondag speelde tegen PEC heeft gezien, moet het met ons eens zijn dat de overwinning niet bij de club terecht is gekomen, die daar ge zien het vertoonde spel het meest aanspraak op mocht maken. Maar ja, voetbal is nu eenmaal een spel waarbij de gemaakte doelpunten tellen en daarom mocht SW er twee bij het totaal voegen. Het lijkt onwaarschijnlijk dat zo iets zondag weer zal ge beuren als Haarlem op bezoek komt. Het B-team draait niet onaardig en daarom zou het' zaterdag op eigen terrein wel eens tot winst kunnen komen als Helmond Sport op bezoek komt. Bij de amateurs gaat DHS een uitwedstrijd spelen tegen het altijd onberekenbare Leerdam Sport. DHS heeft twee weken de tijd gehad om uit te rusten en de krachten te bundelen en vooral de hechte verdediging zal er voor moeten zorgen dat met dé volle winst de reis naar huis ondernomen kan worden. Hermes DVS gaat ook uit en wel naar ODS. Als de spelers van Hennes zich nu eens niet superieur voelen aan de tegenstanders, dan kan dat een over winning opleveren. Het zal echter niet gemakkelijk gaan, omdat elke ploeg er een eer in stelt om van de gewezen semi-profs te winnen. Hermes let op uw zaak. In de vierde klasse gaat Schiedam naar SMV en heeft daar met dat team nog een appeltje te schillen. Immers in een vorige competitie was het juist die ploeg die Schiedam deed struikelen en van slag af wist te brengen. Excelsior gaat een heel moeilijke zon dag tegemoet. Het speelt uit tegen VFC en trainer Walter Bos heeft er alles op gezet deze wedstrijd in winst om te zetten. Wellicht komt bij Excel sior juist in deze wedstrijd de produk- tiviteit terug en dan zit er wel een puntenverdeling in. Martinit tenslotte is gastheer voor Fios uit Achthuizen. Ook dat is geen makkelijk te klaren werkje, maar toch geven we de rood- witten een goede kans op de winst. Blessures In de afdeling zit het Demos niet erg mee. Intern zijn er wat strubbelingen en daarnaast kampt het team nogal met geblesseerde spelers. M. Frij speelt al enkele weken op halve kracht. Ver leden zondag is de aanvoerder en laatste verdediger Van Schijndel ern stig aan de knie geblesseerd en de blessure van A. Tettero liegt er ook niet om. Kortom Demos heeft zorgen maar voorzitter Groenhorst en zijn medebestuurders blijven optimist. „We komen er wel en als aan het einde van de maand de schorsing van Jan Kooy is opgeheven, dan scheelt dat heel wat". Met dat al kunnen we met de beste wil van de wereld geen winst zien voor Demos in de uitwedstrijd tegen het op eigen terrein moeilijk te bespelen WRW. Zeker niet als Van Schijndel niet van de partij kan zijn. SVDPW is tot nu toe een groot vraag teken. Het veldspel is niet slecht, maar doelpunten maken blijkt zeer moeilijk te zijn. Het verloor zondag van PFC en een speler die wegens natrappen het veld werd uitgestuurd. Dat alles is niet bevorderlijk voor het moreel van de ploeg en daarom zien we zondag de Deze week is men begonnen met werkzaamheden voor de recon structie van de Churchillweg en het doortrekken vanaf de Laan van Bol Es naar de Zwaluwlaan in Groenoord. Dit betekent uiter aard nogal wat moeilijkheden voor het verkeer. Het is een omvangrijk werk dat moet wor den uitgevoerd, waarvan niet te zeggen valt hoeveel tijd ermee gemoeid is. Gevolg van de werk zaamheden is file-vorming tijdens de spitsuren. Gelijktijdig met de werkzaamhe den aan de Churchillweg, wordt in de gemeente Vlaardingen, in verband met herstelwerkzaamhe den, de Kethelweg afgesloten voor het rijverkeer, welke werk zaamheden zeker enige maanden zullen duren. Door de smalle zijstraten van de Kethelweg wordt door de Gemeentepolitie Vlaardingen een omlegroute ge creëerd, doch over deze wegen zullen alleen personenauto 's wor den omgeleid. De Kethelweg en de daarop uit komende zijstraten (omlegroute) worden gesloten verklaard voor vrachtauto's, hetgeen d.m.v. ver keersborden wordt aangegeven. Bestuurders van vrachtauto's en ook bestuurders van personen auto's worden aangeraden om van Schiedam via de Vlaardinger dijk en Mr. Kesperweg naar Vlaardingen te rijden, zo zij al niet reeds van Rotterdam komen de de Rijksweg 20 volgen naar Vlaardingen. Een zekere sprei ding van het vertrekkende per auto zal de filevorming kunnen verminderen. - V' formatie van voorzitter Bras nog niet winnen van het op bezoek komende ODI. Ursus zal in een uitwedstrijd een aanval van Bloemhof af moeten slaan en dat zal wel lukken al zal dat heel moeilijk gaan. In de tweede klasse speelt SFC weer thuis en wel tegen HWD. Spel over en via de snelle vleugelspelers moet SFC de volle winst kunnen brengen. WF zal de nare smaak van de wedstrijd tegen Activitas uit willen wissen en daarom op eigen terrein moeten winnen van FC Indus. Een zeer interessant duel zal het wor den tussen DRZ en het bezoekende Nestore en een puntenverdeling lijkt niet tot de onmogelijkheden te horen. Schiedamse Boys lijkt Weer terug op de goede weg en daarom zou het de thuiswedstrijd tegen Pechvogels wel eens in winst om kunnen zetten. In de derde klasse speelt FCN thuis tegen Pantser Boys. HBSS begon tegen ZCFC bijzonder goed en kwam zelfs op een voorsprong van 1-0. Helaas werd het tegen allf verwachtingen in toch nog een over winning voor het lager geklasseerde ZCFC. Zaterdag moet HBSS uit naar zwaluwen en het zal heel blij zijn als het daar met een puntenverdeling van daan mag gaan. Geloven doen we er echter niet in, PPSC heeft door een gelijk spel zich maar gedeeltelijk kunnen herstellen van de misstappen die het de laatste weken deed. Zaterdag moet het herstel dan maar geheel intreden als Vlaardin gen op bezoek komt. De penningmees ter zal bij deze ontmoeting wel de lachende derde zijn. 'TB, kwam in de afdeling tegen Ber- kel niet verder dan een puntenverde ling en moet het nu op eigen terrein op gaan nemen tegen DOS 32 en mis schien dat deze wedstrijd de nodige punten opbrengt om weer goed in de kopgroep te komen. GSS gaat het in een uitwedstrijd proberen tegen Her- kingen en dat is geen makkelijke opga- SCHIEDAM HERVORMDE KERK: Grote kerk 10 uur ds. M.C. Baart, 17 uur ds. L. Brasser, 19 uur ds. M. C. Baart. Bethel- kerk 10 uur ds. D. J. Spaling en pater J. H. Oostenbach. Opstandingskerk 10 uur ds. E. J. Beens. Aula Huishoud school, Pinasplein, 10 uur ds. H. J. Groene wegen. KETHEL Dorpskerk 10.15 uur ds. S. Gerbrandy, 19 uur drs. E. Verwaal. St. Martinüs- kerk 9.30 uur drs. E. Verwaal. Ned. Prot. Bond, Westvest 92, 10.30 uur ds. B. A. Koek. Evang. Luth. Gemeente, Oranjestraat, 10 uur ds. A. Steinhart. Oud. Kath. Parochie, Dam 30, 10.30 uur H. Mis. Pastoor drs. F. Smith. Hersteld Apostolische Gemeente, Lin- deyerstraat, 9.30 en 16 uur dienst. Leger des Heils, Lange Haven, samen komst 10 en 19.30 uur. Leiding kapi tein en mevr. H. J. Renting. Baptisten Gemeente, Warande 30, 9.30 en 16.30 uur dienst. Geref. kerk (Vrijgemaakt), Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur ds. C. Vonk. Geref. kerk Schiedam-Overschie (Vrij gemaakt), gebruik kerkgebouw. Evang. Luth. gemeente, Oranjestraat, 8.15 uur drs. E. Teunis, 17 uur ds. B. van Riet. Ned. Herv. (Geref. Evangelisatie), Irene-kerk, Lange haven, 10 uur ds. L. Brasser uit Voorthuizen, 17 uur Grote- kerk ds. Brasser.

De Havenloods | 1971 | | pagina 4