98c M Probleemloze door Simple ontspanning Company ÊL JÊL 25 Zaterdag in De Beurs „topper" Noad-AMVJ WERKGROEP TUNNELPROJEKT Mallegattunnel in woord en beeld kenbaar maken Kinderboekenweek morgenavond geopend C&L Binnenkort aardgas in Kethel 98 DE HAVENLOODS, DONDERDAG 14 OKTOBER 1971 41-516 Jasper van der Linden ziet eruit als een beroeps basketballer. Lang, slun gelig, gemakkelijk ge kleed. Maar hij heeft niets met sport uitstaan de; hij heeft een oplei ding als een full-prof to neelspeler en zijn beroep is deze keer journalist. Jasper van der Lindens 2 meter 2 1/2 centimeter lange lichaam rept zich van het ene journalistieke „kacwei" naar het ande re, hij „covert" een be paald deel van het nieuws (zo heet dat nou eenmaal in het bargoens van kran tenredacties) en beijvert zich om de burgelijke stand in de kolommen van een dagblad te doen belanden. Door Jaspers vrijetijdsactiviteiten komt eind deze maand Simple Company naar Rotterdam. Een groepje toneelspelers dat elkaar in Amsterdam vond, maar in de Maasstad ruimte (van de AMVJ) kreeg. Simple Company. Een voudigweg: Groep. Vijf tien jongens en meisjes uit Amerika, Frankrijk, Brazilië en Nederland. Twee van hen hebben een beroepopleiding vol tooid. Die twee zijn voor noemde Jasper van der Linden (borstomvang 104 centimeter) en Don na McLaughlin (borstom vang eveneens 104 cm.). Bij Henk van Ulsen thuis troffen de twee elkaar, praatten wat en bleken duidelijk „op hetzelfde spoor te zitten". Donna McLaughlin had totdantoe in het Lurelei- theater in Vrouwen, Vrouwen, Vrouwen mee gespeeld en was daarna in de Kosmos haar tijd pro ductief gaan maken door allen die er om vroegen geestelijk bij te staan. In middels kan Jasper zeg gen: „In het weekeinde heeft zij hulp nodig en geef ik haar die". Donna en haar aanhang speelden in Amsterdam het pro gramma The Box. Drie maal stonden ze op de planken in de Nieuwe Komedie, daarna hadden ze geen zaaltje meer. Jasper, die zijn bijnaam Magere Joshua koestert, zegt: „Ik wilde dat ze een kans kregen door te gaan. Zelf zag ik het ook wel, zoals het bij Simple Company gaat. We bren gen probleemloze ont spanning op een moderne manier. Geen politiek, geen sociale problemen, We dansen, we zingen, we mimen, soms zit er wat cabaret tussen, zo nu en dan grappen". Hij ver telt dat bij de groep nog een jongen zit van onge veer 2 meter lengte en een meisje dat ettelijke koppen kleiner is. Ge drieën spelen ze een scè ne die „wat lachen be treft altijd succes heeft". Touwtje van der Linden, zoals hij op school werd genoemd, kwam in con tact met de AMVJ. Hoor de dat men bezig was een zaaltje te maken en claimde het meteen voor een serietje optredens. Van de première op op 29 oktober af zullen ze er drie maal per week spelen. 18 en 25 novem ber treden ze in IJssel- monde op. „Daarom juist dat probleemloze van ons. Moeten we mensen uit allerlei wijken waar we willen gaan spelen, naast datgene wat hen al benauwt met nog meer moeilijkheden opzade len? We streven naar een zo algemeen mogelijk programma voor mis schien klinkt het preten tieus, maar zo bedoel ik het niet alle lagen van de bevolking". Magere Joshua (27 jaar, 71 kilo): „Het is mijn taak te zorgen dat het Engels van de groep niet te moeilijk wordt. Ie mand die regelmatig naar de TV kijkt moet het gemakkelijk kunnen vol gen". Men mag aanne men dat hij het klappen van de zweep wat betreft contact toneelgezel schap-publiek een beetje kent. Nadat hij met grootmeesterlijk resultaat de mulo had doorlopen, was de Hogere Burger school voor hem een fluitje van een cent. Daarna volgde hij toneel school in Arnhem. Op zijn 20ste jaar was hij ook daar uitgeleerd en gediplomeerd. „Maar ik had geen zin om te gaan toneelspelen. Ik ben bij de Raad van Arbeid in Rotterdam te recht gekomen. Ik heb nóg twee kantoren afge lopen. Toen kwam ik weer bij het toneel terug. Van '66 tot '69 bij het Nieuw Rotterdams To neel. Ik speelde allerlei lullige rolletjes. Ik heb er niet wat je noemt een grootse carrière ge maakt". Jasper had zijn lengte tegen. Wat ook moge blijken uit een an der verhaal dat tezelfder tijd speelt. In '67 wilde hij in Am sterdam een regieoplei ding volgen. Hij moest verschijnen voor een be oordelingscommissie be staande uit respectabele acteurs en actrices. „Ik had ze niet verteld dat ik het diploma van de toneelschool al jaren op zak had". Hij zakte voor het toelatingsexamen op het feit dat hij „te lang was en geen optimaal nut uit de opleiding zou kun nen halen". Jasper reisde onmiddellijk na het ho ren van al dit fraais af om met het NRT in Arnhem Hamlet te spelen. „Later heb ik nog wel eens iemand van die respecta bele acteurs ontmoet. We hebben er naderhand har telijk om moeten lachen." Na het NRT toog hij naar New York, studeerde een jaar drama aan de univer siteit, keerde terug naar Nederland en liet zich maar eens inschrijven bij de school voor de Jour nalistiek. Zoals elke leer ling van deze school loopt hij nu stage bij een krant. Wat het moet wor den voör de in Spijkernis- se geboren, in Amers foort getogen, in Utrecht woonachtige, in Rotter dam werkzame en in Am sterdam vrije tijd beste dende Jasper is alles be halve duidelijk omlijnd. In elk geval geen basket bal. Zijn laatste sportieve wapenfeit schreef hij der tien, veertien jaar geleden toen hij Tom Okker ver sloeg bij een partijtje ten nis. „Ik ben nooit door gegaan met welke sport ook omdat ik een lui oog heb. En Tom Okker, dat kwam alleen door mijn grotere uithoudingsver mogen. Vergis je niet. Ik ben een doorbijtertje", zegt hij. En na een paar tellen waarin hij zijn zelfverze kerde opmerking nog eens afweegt, voegt hij er aan toe: „Soms". Herman Moscoviter. Jasper, magere Joshua, Touwtje van der Linden 75 jaar ter meulen Een speciale aanbieding voor alle tuinliefhebbers, die volgen de zomer een prachtig bloeiende klimroos tegen schuur of schut ting willen hebben. Een zwaarbloeiende klimroos, met massa's zacht geurende trossen, die heel de zomer door- bloeit tot de vorst invalt. Een kerngezonde roos, 't puikje van Boskoop, voor een fraktie van de normale prijs, voor pre cies vijf kwartjes. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in het tuincentrum op de 2e etage deze doorbloei- ende klimroos, zachtgeurend, in rood, rose of geel, per stuk Pak turfmolm van f 3,90 voor De reis naar Maastricht van Noad is niet voor niets geweest. Het sterk op de verdediging ingestel de Maasvogels werd in eigen huis naar een regelrechte nederlaag (3-7) gespeeld door het verras send goed spelende Noad. Nadat Noad in het dubbel had verloren 21-5 en 21-16 en de stand op 2-2 was gekomen, begon zich in feite al de overwinning af te spiegelen. In drie games 13-21, 21-15 en 15-21 won aanvoerder Knikkenberg van Pahl en wel moest daarna Tuinenburg zijn meerdere erkennen in Geersheuvel 21-14, 19-21 en 21-16, daarna werd geen partij meer verloren. De laatste twee, tussen Reugel-Knikkenberg en Geersheuvel-V.d. Aa gingen zelfs in twee games. Door dit alles kon Noad met een 7-3 overwinning naar Schie dam terug. Zaterdag is er in de Beurs een topper. Dan komt het nog ongeslagen AMVJ naar De Beurs. Met mannen als Olthof, Prorok en Van de Berg is het een heel sterk team, dat winst boekte om TSF II. Winst voor Noad kan een gunstige uitgangspositie betekenen voor een eventueel kampioenschap, al is het nog te vroeg om daar nu al aan te denken. Schewe, Fageraas en Clarijs, het twee de team vormend van Noad moesten de eer bij Vriendenschaar laten. De jeugd van Clarijs heeft deze speler in de laatste wedstrijd wellicht de das aan gedaan. Zijn tegenspeler deed al het mogelijke om de jeugdige Schiedam mer uit zijn concentratie te halen en dat lukte nog ook. Mede hierdoor ging een gelijk spel voor Noad de mist in. Ook het derde team moest aan de tegenstand Ilac de overwinning laten. Daar werd het 7-3. Ook het eerste team van TSF boekte succes. Het ontving in De Beurs Tilburg, tot dan toe, ongeslagen. Het team van TSF heeft zaterdagavond even duidelijk ge maakt, dat Tilburg nog steeds niet op sterke tegenstand was gestoten. Een sterke tqgenstandér bleek TSF, want Tilburg kwam er gewoon niet aan te Aanvoerder Henny Stolk blijkt nog steeds niet in zijn oude vorm te z(jn. Hjj bleek ook nu weer de zwakke schakel en kon maar één partij in winst omzetten. Waarom niet Van Koetsveld terug in het eerste? Kas heeft een paar uitstekende wedstrijden gespeeld en bewezen een plaats in het eerste team waard te zijn. Hans Lingen en Hans van den Broek wonnen al hun partijen en daar ook het dubbel naar TSF ging zegevierde het met 8-2 Het tweede team speelde tegen AMVJ, dat zaterdag tegen Noad weer in De Beurs speelt. Van Koetsveld bewees zijn goede vorm, door zijn drie partijen te winnen en met de winstpartij die Vaessen kon boeken bleef het totaal van TSF op 4 winstpartijen, waardoor TSF 2 nog steeds op de eerste overwin ning wacht. Eerder speelde het twee keer gelijk. HOUTMAN MUZIEK EN PIANO'S SINÖEL 114 116 SCHIEDAM TEL. 26.88.71 PIANO'S GITAREN VLEUGELS KLEININSTRUM.I ♦BLADMUZIEK In een tussentijds rapport over de gedachtenwisseling tussen Verkeers dienst, Stadsontwikkeling en de Werk groep Tunnelprojekt over de Mallegat tunnel (die de Willemstunnel moet De Rotterdamse Schoolcommissie voor het Jeugdboek heeft ook dit jaar weer een voorleeswedstrijd georgani seerd, waaraan 182 kinderen hebben deelgenomen. Door voorronden werd een selectie verkregen, waaruit morgen 75 |aar ter meulen Waar U ook komtin iedere speciaal zaak kunt U leuke fan tasie panties kopen, maar ner gens voor zo'n bespottelijk lage prijs als nu bij ons Want normaalgesproken betaalt U voor een raschel fantasie-pan ty toch zeker f 6,- a f 8,-- en bij ons tijdens deze jubi leum-aanbieding komen er hele maal geen guldens aan te pas. Raschel fantasie-panties met een versterkt broekje in vele mode kleuren w.o. bruin en auber gine, koopt U per stuk voor nog géén één gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze raschel fantasie-panties met ver sterkt broekje, in vele kleuren w.o. bruin, middenbruin, ivoor, wit, aubergine enz., en de maten 36 t/m 46, per stuk ^0^ vrijdagavond 15 oktober de finalist te voorschijn zal komen. De school waar van dit kind een leerling is zal zich een jaar lang de bezitster mogen noemen van dat beeldje, dat door de commissie als wisselprijs is ingesteld. Tevens zal deze winnaar (es) mogen meedoen aan de landelijke finale, waarvan op zater dag 23 oktober een televisieopname zal worden gemaakt. De officiële opening van de Rotter damse Kinderboekenweek vindt mor genavond plaats om halfacht in de Golden Ballroom van het Hilton Hotel. De auteur Jean Dulieu zal de avond inleiden. Schrijvers en schrijfsters zul len dan een jury vormen en beoordelen wie van de 10 finalisten van de. voor leeswedstrijd als de beste uit de bus Verder wordt de schrijver of schrijfster bekend gemaakt van het in Rotterdam bekroonde boek. 14 jury's van kinde ren van 10-13 jaar, gevormd uit bezoe kers van Jeugdbibliotheken, hebben geheel zelfstandig uitgemaakt welk boek zij het mooiste vinden. Aan de auteur van het bekroonde boek zal tevens een prijs van f. 1000,- over handigd worden, die beschikbaar ge steld is door de Van Wittenstichting. Deze stichting, in het leven geroepen door de Ned. Boekverkopersbond, afd. Rotterdam, beheert de fondsen ge schonken door de oud-boekverkoper, de heer A. van Witsen. Het doel van deze stichting is het lezen in de meest uitgebreide zin te bevorderen en dit door allerlei activiteiten te steunen. De avond zal worden besloten door het optreden van het Nederlandse Ma rionettentheater van Bert Brugmans. De Instuif Schiedam organiseert op 16 oktober een bier- en wijnfeest in Arcade aan de Lange Haven. Zaterdag 24 oktober treedt Chiel Montagne met de eigen instuif drive-in discotheek op en zondag 31 oktober de Vlaardingse formatie Homegard Selection. Minder ritten buslijn 40 De directie van de RET heeft het gemeentebestuur van Schiedam be richt, dat het gemiddelde aanbod van passagiers voor buslijn 40 (Schiedam- Hillegersberg) Overdag zelden meer dan 20 bedraagt, terwijl dat aantal na 18.30 uur afneemt tot slechts enkele ^personen per rit. Hoewel onder deze omstandigheden het opheffen van de dienst alleszins gerechtvaardigd zou zijn, is besloten de uurdienst overdag te handhaven, 's Avonds zal de bus om de 90 minu ten rijden met ingang van de winter- dienstregeling. Het monument van prins Frederik Wervik staat er. Mede door de publica tie in De Havenloods en de activiteiten' van de heer J. A. Bomans uit Heemste de konden Gerda de Meërschman, dochter van de burgemeester van Wer vik en Arnold Jan Bomans, zoon van de initiatiefnemer het bronsreliëf ont hullen. De krans voor het monument werd neergelegd door de Leie-prinses, genoemd naar de rivier La Lys, die het Frans en Nederlands sprekend gebied scheidt en tevens de staatkundige grens tussen Frankrijk en België vormt. Het plaatselijk actiecentrum van de Politieke Partij Radicalen (PPR) Schie dam, heeft sinds kort een nieuw be stuur. Het is als volgt samengesteld: H. Noordergraaf, voorzitter-penningmees ter, Singel 122, telefoon 268523, D. J. Rensman, secretaris, Parkweg 28, tele foon 708458, J. Hehemann, Parkweg 34, telefoon 706867 en P. D. J. Wil- lemse, Kerkweg 44, telefoon 700432, bestuursleden. Evenals reeds op andere grote sta tions van de spoorwegen in ons land, worden ook in Schiedam lichtbakken aangebracht, waarop de vertrektijden van de treinen worden aangegeven. Tot dusver moest men die lezen van de dienstregelingen op de borden. Zaterdagavond 16 oktober houdt de vereniging van oud-Groningers „Gru- no" een feestavond. De toneelclub „Ons Grunnegerland" uit Leiden voert het spel „Wie waiten nait alles" van K. Beswina op. Er is bal na, waarbij „De Vazodo's" voor muziek zorgen. Met behulp van een mobiele kraan zijn in het bedrijf van Kuyper Neder land N.V. aan de Buitenhavenweg twee tanks van elk 3 ton met een inhoud van 56.000 liter geplaatst. Vanwege de omvang moesten de tanks door een gat in het dak naar binnen gebracht wor- verdringen) komt de Werkgroep tot een viertal aanbevelingen: Laat de Verkeersdienst verder stude ren over de uitvoerbaarheid van de Mallegattunnel. Draag de diensten op om in samen spraak met de werkgroep een summier voorontwerp van tracé en pleinen te maken. *Geef opdracht aan de groep om in samenspraak met de diensten de stede- bouwkundige aspecten en consequen ties van de Mallegattunnel in woord en beeld kenbaar te maken. In afwachting van de structuurnota en -plannen voor het centrum van Rotterdam is het verantwoord en ge rechtvaardigd om alvast met deelplan- nen voor o.m. de wijk Feijenoord te beginnen. Dit werkgroep rapport bereikte Ver keerswethouder mr. H. C. G. L. Polak (en uiteraard ook zijn collega van Stadsontwikkeling: H. W. Jettinghoff) op 20 augustus, door hemzelf als datum genoemd in een brief (9 aug.) aan de werkgroep, want het ging naar zijn mening niet aan de „bij beide tracé's betrokken bevolking langer in onzekerheid te laten". Sindsdien heeft de werkgroep officieel weinig meer vernomen. Maar burgers, die na kantoortijd een vrijpostige blik door de ramen van de optrekjes van de Verkeersdienst aan de Jacobsplaats wierpen, constateerden vergenoegd, dat althans aan het eerste verlangen is voldaan. Dat mag ook wel als de wethouder Polak inderdaad, zoals hij heeft laten weten, rond kerstmis met een ambtelijk stuk over de Mallegat tunnel wil komen. De Werkgroep Tunnelprojekt is, zoals wellicht nog bekend, het produkt van de korte, heftige en doeltreffende op positie, die in de maand juni tegen het Willemstunnelplan is gevoerd. Wat leid de tot een raadsbesluit van 24 juni, waarin B. en W. de opdracht kregen hun licht op te steken over het met verve door ir. L. J. M. Tummers gelan ceerde Mallegattracé, dat de wijk Feijenoord links laat liggen en bij de DWL aan de overkant bovenkomt. Onverlet Als voordelen kwamen naar voren dat de Mallegattunnel anders dan de Wil lemstunnel (van Oranjeboomstraat naar Witte Huis) geen verkeersbombar- dement op het hart van de stad veroor zaakte, dat Feijenoord onverlet werd gelaten (en reconstructie dus kon be ginnen, in ieder geval een einde aan de nu martelende onzekerheid) en dat de omgeving van het Witte Huis kon worden omgetoverd in een aan de rivier liggend stukje binnenstad in plaats van in een autocircus van 300 meter middellijn. In de gesprekken tussen de gemeente diensten en de werkgroep (behalve Tummers: vier HBO-studenten, die de hele zaak met een studieproject in de voorafgaande maanden hadden doorge licht, prof. J. H. van den Broek en het 19-jarig natuurtalent Waldex Kooij- man, werkzaam bij Van den Broek) is door de Willemstunnel aanhangers (oftewel: de gemeente) overigens wei nig tunnelbreedte toegegeven. Al in het eerste gesprek maakte Ver keersdienstdirecteur ir. T. Brouwer nog eens duidelijk, dat de Willemstun nel de voorkeur blijft verdienen omdat „de verkeersafwikkeling op beide oevers zeer compacis", „het verkeer doeltreffend op de binnenstad is ge richt (korte wegen, korte reistijden" en dat de tunnel bedoeld is ter bekor ting van het spitsuur en voor op het centrum gericht verkeer. Afvloeiing De werkgroep gelooft daar niet zo in. Van alle verkeersbewegingen in Rotter dam (lopen, fietsen, tram, auto) ein digt maar tien procent in het centrum, c - spitsuren bevatten telkens maar tien procent van het verkeer op een dag, maar afgezien daarvan ziet men de Willemstunnel juist grote opstoppingen veroorzaken in de stad terwijl bij de Mallegattunnel een veel geleidelijker afvloeiing mogelijk is. Mag de officiële discussie over de beide tunnels dan vooralsnog binnenskamers blijven (zegt de nota Openbaarheid en Openheid van B. en W. die toevallig vanavond in de raad komt niet eerlijk „Het in de openbaarheid brengen van de pro's en contra's van zaken, die nog geenszins rijp voor voortgezette behan deling zijn, kan tot verwarring en tot vertraging in de afdoening leiden"), de liefhebbers hoeven niet helemaal on troostbaar te zijn, want er komen deze maand nog twee kansen. Uia s Allereerst aanstaande vrijdag, het EBO (alias: Academie van Bouw kunst) een expositie in de Doelen opent (door ex-minister ir. W. F. Schut) over een aantal projecten van het afgelopen jaar. De strijd tegen de Willemstunnel is daar uiteraard ook bij, o.a. in de vorm van dia's over de verkrotting die aantoonbaar is in aan het verkeer prijsgegeven stedelijke ge- En dan op 20 oktober, wanneer in het kader van het congres „Bouwen aan en in de maatschappij" in het Bouwcen trum ir. H. M. Goudappel, hoogleraar urbanisatie aan de TH Twente en verkeersplanoloog van nationale bete kenis, spreekt over „Stad en verkeer". Goudappel is al eens geraadpleegd door de werkgroep en heeft toen de Mallegattunnel als aanzienlijk reëler dan de Willemstunnel erkend. Naar het zich laat aanzien zal men proberen in de discussie na Goudappels referaat door het congres een uitspraak (over de Mallegattunnel) te laten doen. BERT BAKKER Gevonden en verloren Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 9-17 uur, behalve op zaterdag en zondag: 2 autosleutels in bruin etui. Te bevragen bij de vinders: Zwarte damesportemonnee met gele bies, met inh., W. van der Stel, Oranje straat 29, Heinoord, tel. 01862- 2289; bruine kinderportemonnee met inh., Rijntelder, Van Ostadelaan 26b; porte feuille met inh. Konings, Schoolstraat 11, tel. 266436; goudkleurige man chetknoop met steen, R. v. Vuuren, Alb. Cuypstraat 5b; bankbiljet, Maas, Boerhaavelaan 99, rood etui met 4 sleutels, Hardeman, Prof. Aalberselaan 51; 4-kleurenbalpen J. Doorn, Beijer- landsestraat 17a; verzekeringsplaat, Löcke, De Wildestraat 11, tel. 710785. Te bevragen bij het Dierentehuis, Sint Anna Zusterstraat: zwarte hond met groene halsband. Eerder dan aanvankelijk gepland zal Kethel-Centrum op het aardgasnet worden aangesloten. B.en W. zullen de gemeenteraad in de vergadering van 25 oktober een voorstel aanbieden. Wan neer de goedkeuring van hogerhand is verleend (wat mogelijk enige tijd op zich zal laten wachten) kan direct met de werkzaamheden worden begonnen. Dit hebben B. en W. medegedeeld aan een aantal bewoners van Kethel-Cen trum, die, evenals het bestpur van de Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel e.o. hebben gevraagd om aan sluiting op het aardgasnet. Toen Schiedam enkele jaren geleden overschakelde op aardgas, bleven we gens bepaalde omstandigheden Bijdorp en Kethel-Centrum daarvan uitgeslo ten. Bijdorp heeft inmiddels deze zo mer de aansluiting gekregen. Voor Kethel-Centrum was de overweging om de aanleg van de aardgas-leiding te combineren met het aanbrengen van de hoofdriolering, daar een gelijktijdi ge uitvoering aanzienlijk op de kosten zou besparen. Daarbij komt dat voor aanleg van de hoofdriolering in de vrij smalle straten van het oude dorp sleu ven gegraven zouden moeten worden. Wordt nu eerst de aardgasleiding ge legd, dan bestaat het gevaar dat deze leidingen zullen afglijden in de sleuven voor de riolering. De extra-kosten ver bonden aan het weer op de oude plaats brengen van de hoofdgasleiding wor den geraamd op f 30.000,-. Nu is echter bij een onlangs beëindigd onderzoek gebleken, dat het niet mo gelijk zal zijn de riolering in Kethel- Centrum op korte termijn uit te voe ren. Aangezien B. en W. van mening zijn dat de aardgasvoorziening van Kethel-Centrum geen verder uitstel kan lijden, heeft het college nu beslo ten de aardgasvoorziening los te kop pelen van de aanleg van de riolering, ook al zal dit extra-kosten met zich meebrengen. 75 |aar ter meulen Met deze dekoratieve tapijtte gels als vloerbedekking zit U al tijd goedvooral als U ze nu tijdens het jubileum koopt, want dat scheelt aanmerkelijk in prijs! Sisal tegels, in de maat van 40 x 40 cm, met een rubber on derlaag. Deze tegels zijn abso luut krimp- en krulvrij en bij zonder slijtvast. Nu in 4 aparte kleuren, per stuk voor een spot prijs. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze sisal tegels met rubber onder laag, maat 40 x.40 cm. Kies uit de kleuren cognac, oranje, groen en lila, per stuk

De Havenloods | 1971 | | pagina 9