Inbraken in verenigingsgebouwen en scholen vormen groot probleem Rod Stewart in de Ahoy Ada van der Giessen is niet verslaafd aan schaken Geld nodig voor talenpracticum voor buitenlandse werknemers DE HAVENLOODS, DINSDAG 19 OKTOBER 1971 42-500 De diverse clubgebouwen, afgelegen van bewaken van bepaalde objecten is bij- de openbare weg, vormen gemakkelijke voorbeeld de heer I. Hollander te prooien voor kwaadwillenden. Spijkenisse. De heer Hollander: „Ik conserven of iets dergelijks). Laat een week staan, en u zult zien dat zout en sap een soort „pekel" zijn gaan vor men. Neem papier en gewicht weg, sluit de pot af en zet in kelder of koelkast terug. Laat nog minstens twee of drie weken staan om verder te rijpen. Gebruik heel dunne reepjes en verwijder steeds de pitten. Een niet kostbare originele WARME VLEESPUDDING. Hak 250 gram overgebleven, gaar en mager vlees fijn en fruit een niet te grote ui in wat boter of margarine lichtbruin. Doe in een schaal 10 gram bloem, roer er een eidooier door en als die is opgenomen nog een eidooier plus een heel ei. Daarna mengt u er 1 dl. bouillon door, het vlees, de ui met het vet, wat peper, zout, nootmuskaat, en de twee overgebleven euwitten, die heel stijfgeslagen zijn. Maak een pud dingvorm met heet water warm en vervolgens vettig met een klontje boter of margarine. Bestuif de vorm flink met wat paneermeel en giet het vlees mengsel erin. Op uw fornuis (of desge wenst in de oven) staat een pan ko kend water, waarin u de vleespudding vorm gedurende een en een kwart uur langzaam laat koken „au bain-marie". Stort de pudding op een warm bord, strooi er wat fijngehakte peterselie op en geef er zo mogelijk een bruine vleessaus bij. (Recept voor 3 1 4 personen). Op verzoek volgt hier nog het recept DEVENTER KRUIDKOEK. Vermeng goed: 300 gram donkerbrui ne basterdsuiker, 350 gram bloen, 1 pakje bakpoeder, 1 eetlepel koekkrui- den, 150 gram gesneden gember, des gewenst 1 theelepel gemberpoeder, 50 a 1Q0 gram gesneden dadels of sukade, de geraspte schil van een grote citroen, een flinke mespunt zout. Giet er bij kleine scheutjes 2 dL melk in tot een stevig deeg is ontstaan en zet de gevulde vorm in een zacht tot matig brandende oven. Baktijd: 1 uur. Warm uit de vorm storten, anders blijft de koek kleven. Thea. Door gebrek aan plaatsruimte is on langs een recept voor chutney uit deze rubriek weggevallenen omdat meerde re lezeressen die toch graag eens zelf willen maken, volgt hier allereerst hoe dat in iijn werk gaat. U hebt behalve enig geduld nodig: 1 pond pruimen of druiven, 1 kilo appels (geen zachte), een pond rozij nen zonder pit, een half ons fijngesne den ui of knoflook een half ons gesneden gember, 1 kilo bruine bas terdsuiker, 40 gram zout, 1 afgestre ken theelepel peper, een halve liter goede azijn. Schil de appelen, haal de klokhuizen eruit en snijd de appels in stukken. Ontvel de pruimen of druiven en verwijder de pitten. Snijd ui (of knoflook) in stukjes en breng alle opgegeven ingrediënten - behalve de azijn samen langzaam aan de kook. Roer vaak en laat langzaam doorsudde ren tot u een donkerbruine pulp hebt gekregen. Van het vuur af de azijn toevoegen en goed laten afkoelen voor dat u de chutney in potjes doet. Voor een lezeres uit Vlaardingen, die over mango chutney schreef: mango's zijn, zover ik weet, in Nederland zel den te koop. Als U geihteresseerd bent in dit soort gerechten, dan kan ik u erg aanraden te lezen wat Elisabeth Davids schrijft in een van haar laatste kook boeken, bij Penguin in Londen ver schenen: „Spices, Salt and Aromatics in the English Kitchen". In het verenigingsgebouw van Sint Lodewijk en Sportvereniging de Koniers op het sportpark Duivesteyn in Rotterdam is nu voor de derde keer ingebroken. (Op zich niets bijzonden; er zullen ongetwijfeld verenigingsgebouwen zijn, die in de loop der tijd nog meer ongewenst bezoek hebben gekregen. Het aantal keren is evenwel niet belangrijk, waar het om gaat is het steeds groter wordende probleem van dit soort inbreken.) Alle drie de keren drongen de dieven door hetzelfde bovenlicht het gebouwtje binnen. Het vermoeden bestaat dan ook, dat een en dezelfde groep inbrekers dit laffe stukje heeft uitgehaald. De eerste keer was het een kruimelge- val: er verdwenen wat eetwaren en sigaretten. De tweede keer was het goed raak: er werd voor een bedrag van 2.000 gulden aan geluidsappara- "tuur, een t.v. en een bandrecorder gestolen. De derde keer bedroeg de schade 700 gulden: weer werd een bandrecorder ontvreemd en wat klei nere spullen. Het wachten is op de vierde keer. Maat 38 De heer H. van Geest, vice-voorzitter van Sint-Lodewijk: „De moed zakt je in je schoenen, als je 's ochtend wordt .gebeld en de mededeling krijgt, dat er in het verenigingsgebouw weer een kraak is gezet. Spullen, dié met dub beltjes tegelijk zijn bij eengespaard onder andere door het verzamelen van oud papier, door de contributie, de totogelden en de opbrengsten van spelavonden worden door een stel jeugdige criminelen meegenomen. Jeugdig ja, want in onze cantine von den we afdrukken van schoenen, die zeker niet groter waren dan maat 38. Trouwens een normale volwassene kan door het bovenlicht nooit binnenko men. Leuk is dat hè, leeftijdsgenoten verknoeien eikaars plezier. Die daders kunnen beter lid worden van een vereniging, dan is hun vrije tijd niet zo leeg meer. Vat ik overigens ook niet begrijp is •waar die kinderen met hun dure spul len blijven. Ze kunnen er toch moeilijk mee thuiskomen. Er moeten toch ou ders zijn bij wie een lampje gaat branden, als de kinderen met dure apparaten rondsjouwen, of in het holst van de nacht zogenaamd van een of ander feestje terugkeren. Of weet men helemaal niet wat zoonlief bezit, kan kopen of uitvoert in zijn vrije tijd? Een beetje meer achterdocht zou geen kwaad kunnen". Op het Haagse Veer, het hoofdbureau van politie in Rotterdam, is men zich bewust van de moeilijkheden rondom de diefstallen in allerlei verenigingslo kalen, in scholen en - in mindere mate in volkstuinhuisjes. D. Broekens, werkzaam op het bureau van voorlichting, afdeling voorkoming misdrijven, heeft er bijna dagelijks mee te maken. De rapporten staan zo nu en dan vol met dergelijke zaken. Vooral in de weekeinden zijn de nodige dieven op pad. In het weekend van donderdag 30 september tot en met zondag 3 oktober werden de volgende gebouwen als doelwit gekozen: twee sociëteiten, een feestzaal en vijf cantines. Daar naast werd nog eens ingebroken in 12 scholen verspreid over heel Rotterdam. Ver van de weg. De heer Broekens: „Inderdaad moeten we de dieven onder de jongeren zoe ken. Dat kun je ondermeer merken aan hetgeen gestolen wordt. Dat de ouders in de regel niet in de gaten hebben, dat zoonlief kostbare spullen in zijn bezit heeft, komt, omdat het gestolen goed veelal doorverkocht wordt. En als de buit gehouden wordt, stopt men hem weg in een of ander kraakpandje. Voor ons wordt deze serie inbraken een groot probleem. We kunnen de lokalen onmogelijk alle afdoende beschermen. Ze liggen vaak te ver verwijderd van de weg om gemakkelijk in het routesche ma van surveillerende wagens te pas sen. Bovendien gebeuren dit soort in braken doorgaans in de weekeinden en in het holst van de nacht. Dan hebben we ook niet te veel personeel beschik baar. Helaas zijn de mensen in deze hoofdzakelijk op zichzelf aangewezen. De enige oplossing is de gebouwen te beveiligen met een bepaald alarmsy steem. Zo ken ik voetbalverenigingen, waarvan de leden zelf een alarm in elkaar gedraaid hebben. Een afdoende maatregel zo is gebleken. Nog een mogelijkheid is misschien waakhonden te laten loslopen in de te beschermen panden". Het laten aanleggen van een beveili gingssysteem is een prijzige aangelegen heid. Van Geest: „Het is toch te gek, dat wij, als arm vereniginkje, geld moeten inzamelen om onze bijeenge- sp aarde spulletjes te beschermen. Het moest in feite zo zijn, dat onze deuren dag en nacht geopend konden blijven. Immers, wat wij hebben is van alle leden en die moeten er altjjd over kunnen beschikken. Door de maatschappij, waar wij verze kerd zjjn, worden we soepel behan deld, maar je vraagt je wel af voor hoe lang nog? Die maatschappij blijft niet doorgaan met geld aan ons te verlie zen. Of de premies gaan omhoog óf ze gooien ons uit de verzekering en wat dan? Bovendien zie je de aankoop van dure apparaten ook niet meer zitten, want het wachten is domweg op. de volgende kraak". Bescherming Natuurlijk blijven ze bij Sint-Lodewijk en waarschijnlijk ook bij andere verenigingen niet bij de pakken neer zitten. Er bestaan diverse plannen. Men wil trachten de boel zelf te beveiligen, terwijl men ook aan een alarminstallatie van professionele zijde denkt. Aan het Philipskastje bijvoor beeld. Een niet te duur apparaat, dat alarm slaat als er ongewenste gasten zijn. Verder overwegen de leden zelf een surveillancedienst in het leven te roepen en gaat men waardevolle din gen zo goed mogelijk vast maken. Ook heeft men aan het zogenaamde stille alarm gedacht (het bij onraad automa tisch bellen van enkele nummers via het telefoonnet). In Rotterdam zit in de Hoogstraat nummer 93 de Eerste Nederlandse Alarm Industrie. De heer P. Kop van de ENAI: „Een goedkope beveiliging, dat Philipskastje bijvoorbeeld (het kan natuurlijk evengoed ook van een ander Rod Stewart and the Faces - 1 elpee/single in Engeland ën Amerika - komen op zaterdag 6 no vember naar Rotterdam voor een con cert in de Ahoy'. Dit concert begint om 20.15 uur en de prijzen der plaat sen zijn f7.50, flO-, f 1250, f 15.- enf20.—. Roderick David Stewart werd op 10 januari 1945 in Londen geboren. Hij leerde op jeugdige leeftijd banjo en gitaar spelen, maar was vooralsnog meer geihteresseerd in voetbal. Tijdens zijn middelbare school periode speelde hij in hetzelfde elftal als Ray Davies, de huidige leider van The Kinks. Stewart werd zelfs gekozen als buiten speler in het nationale schoolelftal, waarmee hü diverse internationale wedstrijden speelde. Hoewel hij in die tijd voor zijn plezier wat zong en mondharmonica en gitaar speelde, dacht hij nog niet aan een carrière als muzikant. Na zijn school tijd verdiende hü zijn eerste geld als semi-prof voetballer en lijstenmaker. Na een seizoen sloeg Rod een aantal full-prof contracten af en ging met de folk singer Wiz Jones op „toernee" in Spanje en Frankrijk. Rod en Wiz zon gen beurtelings terwijl de ander met de pet rondging, hetgeen ze zo'n 50 Francs per uur opbracht. Terug in Engeland besloot hü de voetballerij voorgoed te vergeten en ging bij de groep Jimmy Powell and the Five Dimensions harmonica spelen. Met dit illustere orkest zong hij in de Londen- se Ken Kollyer Club. Stewart's volgende werkgevers was Long John Baldry, die hem in zijn Steam Packet opnam. Het viertal (Stewart, Brian Auger en Julie Driscoll) kreeg in korte tijd een uitste kende naam in de Londense muziek wereld, maar het „grote publiek" liet het afweten. Toen Brian Auger en Julie Driscoll de groep uitstapten om een eigen groep te formeren, ging Stewart met hen mee en zong enkele maanden bü de Trinity. Ook de Trinity leek het niet te maken (het zou in 1969 alsnog gebeuren) en Rod verloor zowel in de eerste als in d© tweede ronde. Charlois schünt het zegevierende ritme weer te pakken te hebben. De grot© concurrent Leids Schaakgenootschap werd naar een 4 1/2-2 1/2 achterstand gemanoeuvreerd en een 6 1/2-3 1/2 overwinning is te verwachten. Eervolle vermeldingen: Leo K rkhoff heeft in ternationaal meester Van Geet „opge geten" en RSB-kampioen Van Wüger- den (bord 2) zette Kort in 14 zetten op sterk water. Charlois en Europoort wonnen beide tweemaal: 4 matchpun- Het onberekenbare Overschie won ver dienstelijk van Breda (6-4), dat toch geen zwakke ploeg genoemd mag wor den. Rotterdam 2 (met een half dozün invallers! verloor opnieuw. Nu van het Koog a/d Zaanse Witte Paard (3 1/2-6 1/2). In de tweede klas sneuvelde Europoort 2 tegen Moerwijk 2 (Den Haag), maar dat is geen schande (31/2-61/2). NRSG/Wilhelm Steinitz staat met 5-2 vóór tegen Eindhoven 2. Het wordt zonder twü'fel een zege. Charlois 2 (miste twee topspelers) zal zijn 3-4 achterstand tegen Lichttoren (Eindho ven) welhaast zeker in een 5 1/2-4 1/2 overwinning gaan omzetten. De Char- lois-reserves hebben dan beide wed strijden gewonnen (4 matchpunten). Vraagje aan de Fischer-fans: „Zien jullie het er nog inzitten? Vraagje aan de Petrosjan-fans: „Zou den jullie tóch nog gelijk krijgen? Eén ding staat vast. Fischer is kenne lijk uit het lood geslagen door do magistrale vorm van Petrosjan, die zijn faam als remise-keizer waar maakt en in zijn banier heeft geschrefen „Petrosjan zal de Amerikanen eens wat laten zien! Voor beide groepen fans geldt: Er zijn nog tenminste zes partijen te spelen. Juich maar niet te vroeg! H. VIJGEBOOM. Evenementen in de Bijenkorf Bij de Bijenkorf in Rotterdam viert men de kinderboekenweek met enkele evenementen. Tot en met zaterdag 23 oktober zullen leerlingen van een Rot terdamse kweekschool sprookjes en verhalen voorlezen, gericht op alle kinderen van 5 tot 11 jaar. De sprook jes zullen worden verteld op de tweed© etage in de ruimte naast de roltrap. Woensdagmiddag 20 oktober van 2 tot 4 uur vindt het optreden plaats van do kindertoneelgroep Het Beestenspul uit Den Haag. Twee voorstellingen (een van een uur en een van 45 minuten) vinden plaats op de tweede etage tegen het trappenhuis. Donderdagmiddag 21 oktober van 2 tot 4 uur zal tekenaar Dick Bruna op de boeken afdeling op de parterre aanwezig zü'n om zün werk te signeren. 25 jaar bij John Postmus Met een muzikaal omlijste en geani meerde receptie, vierde J. Haak, thans directielid, de dag dat hü 25 jaar geleden als bediende bij John Postmus in dienst trad. Alhoewel een man met zün kwaliteiten in de kapperswereld veelal een eigen weg gaat, ontstond een blü'vende samenwerking met de veel eisende John Postmus. Onder hun di rectie, later uitgebreid met mejuffrouw Noteboom, maakte het bedrijf een sterke groei door. De heer Haak mocht zich tijdens de receptie in een grote belangstelling van personeel, cliënten en relaties verheu gen. iedereen recht heeft op politiebescher ming, maar we zijn niet in staat die altijd te bieden. Vanzelfsprekend is ons bureau voorlichting ten allen tijde bereid te komen kijken en aanwij zingen te geven hoe iets het best beschermd kan worden. Maar klinkkla re oplossingen kunnen wij niet aan de hand doen". Als verzachtende omstandigheid kan misschien worden aangevoerd, dat de politie zelfs niet bij machte is de clubtent van haar eigen sportvereni ging, Hermandad, naar behoren te be schermen. Ook daar is wel eens inge- Henk van Capelleveen. Uit datzelfde kookboek volgt (voor wie van iets heel ongewoons niet terug schrikt! hieronder het recept voor „CITROENEN INGELEGD IN ZOUT". Bedoeld om in kleine hoeveel heden te eten bij heel pittige vlees- of kipgerechten, of door kropsla. Week vier grote citroenen drie dagen lang in koud water; ververs het water dagelijks. Snijd nu de citroenen in' vieren, leg ze in een brede glazen of stenen (niet poreus) pot, met een afgestreken eetlepel zout, eigenlijk zee zout of gros sel, per citroen. Leg een dubbel opgevouwen stuk vetvrij papier op de citroen en daarop een zwaar •gewicht (een schone steen, literblik schaken hobby no. 1, maar echt ver slaafd is zü er niet aan. „Ik doe het soms maanden niet". Ze heeft nog zoveel andere dingen waar zij van houdt, zoals piano spelen (klassiek) en haar werk als correctrice van De Ha venloods. Er zal derhalve wel weer het een en ander in deze aflevering ge schrapt worden. Ada doet maar. Wedden dat het rode potlood hier doorheen gaat? Zü is overigens geen type om als een „dolle Ada" allerlei binnen- en buiten landse damestoernooien af te hollen. - Alles met mate, Hjkt me haar parool. Haar voorlaatste, zeer redelijke presta tie was een zesde plaats in het tamelijk sterk bezette damestoernooi te Oxford, dat in de laatste week van juli plaatsvond en waarin zü tegen de hoogstgeplaatsten met 2 1/2 uit 4 on geslagen bleef. Tegen de laagstgeplaats- ten (11/2 uit 5) wilde het niet lukken. Onderschatting zullen we maar zeggen. Gevraagd naar een goede partij uit de strijd om de landstitel voor dames, ter publicatie in deze kolommen, gnuift Ada van der Giessen - kennelijk onder het motto „bescheidenheid siert de mens" -: „Ik heb geen goeie partijen gespeeld.Nou ja, dan houdt na tuurlijk alles op. Hoewel.zou er dan geen wereldkampioenschap inzitten? Als je met slechte partijen al bijna kampioene van Nederland bent.Bij na want tegen Rie Timmer zal Ada toch heus goede partijen moeten spe len, anders gaat het kampioensfeest aan de Abeelweg in Schiebroek mooi niet door. „Nou, ên..7 7 7 hoor ik Ada al zeggen. Haar een zorg. Abominabel De mannen van Rotterdam denken nu al niet meer aan het veroveren van de landstitel voor clubs. Ze zijn dit sei zoen ronduit abominabel gestart. In de eerste ronde 4-6 verlies tegen Eindho ven en afgelopen zaterdag kwamen zij tegen VAS/ASC uit Amsterdam niet verder dan 4-4. Meer dan 5-5 zit er niet in. Toch behoeft de moed nog niet te worden opgegeven; er zü'n nog 7 ron den te spelen! In de eerste klas won Europoort, aanzienlijk versterkt mdt de Joegoslaag Velimir Tudjman, de derby tegen het jubilerende Spangen (50 jaar). Het werd 6-3. John van Baarle versloeg aan bord 1 John Riksen; de trouwe Span genaar .Chris Vlagsma staat in zün afgebroken partij tegen Ben van Geffen iets voordeliger, zodat de jubi laris nog 4 bordpunten kan halen. Spangen begon ook niet best, want het merk zün) waarop ter versterking een akoestisch- of lichtsignaal aangesloten moet worden, komt altüd nog op ten minste 2.000 gulden. Maar is dat te duur, als je met de regelmaat van een klok bestolen wordt? Straks gaan de verzekeringsmaatschappijen er toe over voor dat soort gebouwen een alarmin stallatie te eisen en dan moeten ze er toch aan geloven". De andere mogehjkheid is misschien het laten loslopen van een goede waak hond. Iemand, die er zijn beroep van maakt honden te leveren voor het stapte maar weer eens op. Hij nam een plaat op voor Decqa voor hij met de groep van Jeff Beck in zee ging. Eindelijk succes: met de Beek groep maakte hij een aantal goed verkopende langspeelplaten en zeven Amerikaanse toernees. Midden in deze succes-roes verlieten Rod en basgitarist Ron wood de groep en sloten zich aan bij The Faces. De nieuwe Faces werden in eigen land nogal sceptisch ontvangen, maar in de V.S. werd het predicaat „supergroep" al snel opgeplakt. Rod's platencarrière splitste zich vanaf die tijd in tweeën. Vlak voor hij tot The Faces toetrad had hü een contract met Mercury Eén dezer dagen gaat aan een groot aantal Rotterdamse bedrijven een brief uit van het komitee TALENPRACTICUM GASTARBEIDERS. Dit komitee wordt gevormd door Rotterdams eerste burgeres, mevrouw A. N. Thomassen-Lind. de wethouder van onderwijs, drs. J. G. van der Ploeg, de voorzitter van de Kamer van Koophandel, mr. W. H. Fockema Andreae, het gemeenteraadslid de heer W. Baggerman en mevrouw N. W. Soetens, specialiste op het gebied van het onderwijs Nederlands aan buitenlanders. Sinds een jaar draaien er in de gemeen- telü'ke talenpractica aan de 's Graven- dijkwal te Rotterdam cursussen Neder lands, waarvoor een aantal bedrijven, o.a. Pakhoed en Van Rietschoten en Houwens, hun buitenlandse werkne mers inschieef. Bij een evaluatie van cursussen Neder lands voor buitenlandse werknemers door de Stichting Bystand Buitenland se studerenden kwam de door me vrouw Soetens samengestelde cursus als beste uit de bus; Mevrouw Soetens heeft ook zitting in de landelijke on- derwü'scommissie Nederlands voor bui tenlanders. De bodem van het fonds Talenpracti cum Gastarbeiders komt achter in zicht en wil de cursus, waarvoor van de züdc van de buitenlanders veel belang stelling bestaat, voortgang kunnen vin den, dan moet er snel veel geld op tafel komen. Het is met dit doel, dat het komitee Talenpracticum Gastarbeiders zijn brief, om een financiële bijdrage tot ruim 500 grote bedrijven in Rotter dam alsmede een aantal particulieren, heeft gericht. Alle leden van het komitee houden zich al geruime tijd met de problema tiek van de buitenlandse werknemers bezig en zijn unaniem van oordeel, dat voor een redelijke integratie van de buitenlanders in onze samenleving het een eerste vereiste is, dat de taalbarriè re wordt weggenomen. Het gironum mer van Talenpracticum Gastarbeiders is 2401313, Jacobusstraat 45a, R'dam-2. Vandaag een „Vrouw en Paard", hoe wel mij bekend is dat de 23-jarige Rotterdamse schaakster Ada Leona van der Giessen nimmer, als amazone het Kralinger Hout doorkruist. De schaakpaarden zijn haar lievelings dieren; zij behandelt ze met de van haar bekende zachtheid, maar Ada kan ze ook opzwepen en de sporen geven. Zo kan het gebeuren dat het NOS-jour- naal haar naam en die van haar rivale Rie Timmer door honderdduizenden huiskamers doet galmen, omdat de beide dames in het toernooi om de Nederlandse schaaktitel - met 6 lj2 punt uit 8 partijen - ongeslagen gelijk zijn geëindigd. De onttroonde titel- houdster Corrie Vreeken, die slecht op gang was gekomen (onder meer door een dramatische nederlaag tegen Ada), kon de opgelopen achterstand niet meer inhalen. Zij werd derde, met een half puntje verschil op de leidsters. Onze ex-kampioene had overigens al eens meer van Ada van der Giessen verloren. Op 5, 6, 7, 12, 13 en 14 november moet Ada met Rie Timmer een twee kamp spelen, want uiteindelijk moet er één gekroonde schaakkoningin zijn. Ada ziet het allemaal niet zo zwaar in, maar ze gelooft wel dat ze 't moeilijk zal krijgen. Een soort miniatuur Fischer-Petrosjan dus. Ada van der Giessen leerde zo om streeks haar 6e lente schaken van haar vader en werd jaren later, toen het enige zin leek te hebben, lid van de schaakvereniging Schiebroek. Zij maakt nu deel uit Van het eerste tiental van Spangen. Hobby no. 1 Voor Ada van der Giessen is het. ben zowel bereid opgeleide honden te verkopen, als uit te lenen. Het laatste is zelfs het beste voor de klant, omdat hij dan het waakzaamst blijft. De honden kan ik tussen zeven en tien uur 's avonds brengen, terwül ik ze 's mor gens tussen vijf en acht uur, dat ligt aan de openingstijden, weer weghaal. Mijn ervaringen zijn zonder meer goed. Het is gebleken, dat de uiterst waakza me dieren als een enorm afschrikmid del fungeren". Zegt D. Broekens: „Ik weet wel dat Records getekend, terwijl The Faces een contract met Warner Bros bleken te hebben. Beide maatschappijen gingen echter een overeenkomst aan, waarbij Stewart op de Faces-platen zou mogen zingen en Mercury zou kunnen beschikken over The Faces voor Stewart's solo-platen. Hoewel Rod Stewart met The Faces bleef werken en alle aanbiedingen voor solo-concerten vriendelijk afsloeg, wa ren zijn soloplaten voor Mercury be slist beter van kwaliteit en ook com mercieel succesvoller dan zün opna men met The Faces.

De Havenloods | 1971 | | pagina 3