69L50 mmi Hermes DVS moet duel tegen Zwijndrecht winnen Sportmasseur Coen Groen: „Ons werk is preventief' Sportgrabbelton Handballers van veld naar sporthal 7 95 Vogeltrek-excursie ihmiih DE HAVENLOODS, DONDERDAG 21 OKTOBER 1971 heel dicht bij een overwinning is ge weest al verloor het dan met 2-1. Wellicht dat het nu in de uitwedstrijd tegen Zwervers de volle buit wel kan pakken. In de afdeling kunnen we met geen mogelijkheid winst zien voor GTB dat een uitwedstrijd gaat spelen tegen kop loper CCO. GSS speelt thuis tegen Smitshoek en met minder dan een gelijkspel kunnen we niet tevreden interesse RENAULT bei KOSTER tei 707777 Geschil SGKapteijn weer bijgelegd In de - openbare - vergadering van de Stichting Schiedamse Gemeenschap deelde de voorzitter mee, dat het geschil tussen de S.G. en het gemeente raadslid B. Kapteyn, die uit een gehei me vergadering mededelingen open baar had gemaakt, is bijgelegd. Men heeft besloten de zaak verder te laten rusten, zodat de heer Kapteyn lid kan blijven van het S.G.-bestuur. In de vergadering werd ook besloten het bestaande maandblad te wijzigen en periodiek te laten verschijnen. Hans van der Sloot heeft een nieuw vignet voor de S.G. ontworpen. Besprekingen werden nog gevoerd over de huidige subsidieregeling. 75 jaar ter meulen ROTTERDAMS VOCAAL ENSEMBLE heeft nog enkele geschoolde ALTEN en EERSTE SOPRANEN Repetitieavond woensdagavond 20-22 uur, Veurstraat 3. Inlichtingen teL 289096 of bij de dirigente tel. 24.51.65. ■SVV is zondag zeer verrassend uit de bus gekomen tegen Haarlem. Het kwam tot een gelijkspel, maar wat nog belangrijker is, het liet beter voetbal zien dan we de laatste weken gewend zijn. De koploper een punt afsnoepen is toch wel een felicitatie waard. Voor zondag staat de uitwedstrijd tegen AZ op het programma. Het zal een moeilijke opgave voor SVV worden, maar wil het in de kopgroep blijven, dan zal het moeten winnen. 'Het B-team van SVV bleef zaterdag •met 3-0 baas over het op bezoek gekomen Helmond Sport en is nu zaterdag vrij. Bij de amateurs doet Martinit het als debutant in de vierde klasse bijzonder goed. Minder goed gaat het met Hermes DVS. Goed het staat dan wel achter DCV op., de tweede plaats, maar laten we eerlijk 'zijn, we hadden meer van het team verwacht. Het maken van een doelpunt .schijnt niet mee te vallen. Dat bleek ook weer tegen ODS in Dordrecht. Het was en bleef 0-0, hoewel Hermes toch voldoende doelrijpe kansen heeft ge- Stad. Het krijgt nu thuis bezoek van Zwijn drecht, dat net zoveel punten heeft als de Schiedammers; Daarom moet deze wedstrijd door Hermes gewonnen wor den wil het op die tweede plaats blijven. Met DHS loopt het ook niet zo heel ïbest. Na het gelijke spel tegen Leerdam "Sport verwachten we op eigen veld een overwinning' tegen het Rotterdamse 'DHZ. In de vierde klasse D speelt Schiedam thuis tegen Aeolus en gezien de kracht van dit Rotterdamse team jjnoet dit een overwinning worden voor -Schiedam. Winst zit er ook in voor lExcelsior, dat Cromvliet ontvangt. Ex- •celsior zit nu nog in de middenmoot, maar verliest het zondag, dan zakt het toch naar de onderste regionen. "Martinit verrast vriend en vijand. Het speelt in de vierde klasse alsof het ai jaren daarin uitkomt. Het stuurde zon dag Fios met een krappe maar verdien de nederlaag naar huis en heeft van de competitieleider nu een vrije dag. Geen dames Het komende weekeinde start de da mescompetitie, maar DRZ heeft blijk baar een vrije dag gekregen, want in het programma komt de naam DRZ niet voor! Geen damesvoetbal dus dit weekeinde in Schiedam. De mannen, ja die komen wel in de wei, indien Pluvius geen spaak in het wiel steekt. Dat brengt in de eerste klasse B een thuiswedstrijd voor De mos en voor SVDPW een uitwedstrijd. Beide clubs doen het niet zo erg best. Demos kwam tot een totaal van drie punten uit acht wedstrijden en SVDPW tot vijf uit zeven. Wellicht komt daar zondag wat verandering in. Demos moet het thuis opnemen tegen Siod, dat ook tot de zwakke broeders behoort, al heeft het dan toch wel met een gemiddelde van één gespeeld. SVDPW gaat naar DESV en moet nu maar eens gaan tonen dat het ook doelpunten maken kan. Vreemd Ursus doet het onder leiding van Coen Poulus uitstekend. Het hield zich zon dag Bloemhof van het lijf en heeft daardoor de leiding kunnen nemen in IC. De competitieleider heeft wat Op zondag 24 oktober organiseert de Kon. Ned. Natuurhistorische Vereni ging afd. V laardingen-Schiedam een excursie ter bestudering van de hu op gang komende vogeltrek, die vooral langs de kust bij gunstige weersomstan digheden goed valt waar te nemen. Inlichtjngen kunnen worden ingewon nen bij de heren: J. van Haren, Zwa- nensinggl 58, Vlaardingen, tel. 010-347428 Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze poezen toilet spiegel met rol lende oogjes, in de Me™, Ook maandagmorgen open [fmj Géén tel. of schrift best. Hervormde kerk: Grote kerk 10 uur ds. A. D. Klaassen, 17 uur ds. P. Bouw. Bethelkerk 10 uur ds. J. Bouterse. Opstandingskerk 10 uur ds. D. J. Spaling. Aula Huishoudschool Pinas plein 10 uur ds. J. Leij. Kethel: Dorpskerk 10.15 uut drs. E. Verwaal, 19 uur ds. S. Gerbrandy. St. Martinuskerk 9.30 uur ds. S. Ger brandy, Gemeenschappelijke dienst met Gereformeerden. Ned. Prot. Bond, Westvest 92, 10.30 uur ds. H. Wethmar uit Rotterdam, 19.15 uur De Rank, ds. B. A. Koek, Avondherdenking. Evang. Luth Gemeente, Oranjestraat, 10 uur ds. A. Steinhart. Oud Kath. Parochie, Dam 30, 10.30 uur H.Mis, Pastoor drs. F. Smith. Hersteld Apostolische Gemeente, Lin- deyerstraat 9.30 uur en 16 uur dienst. Leger des Heils, Lange Haven, samen komst 10 en 19.30 uur. Leiding kapi tein en mevrouw H. J. Renting. Baptisten Gemeente. Warande 30, 9.30 en 16.30 uur dienst. Geref. kerk (Vrijgemaakt) Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur ds. C. Vonk. Geref. kerk Schiedam-Overschie (Vrij gemaakt) gebruik kerkgebouw. Evang. Luth. gemeente. Oranjestraat 8.15 uur ds. M. van Dooren, 15 uur ds. J. van der Haar. Ned. Herv. (Geref. Evangelisatie) Irene-kerk, Lange Haven 10 uur ds. P. Bouw uit Ede, 17 uur Grotekerk ds. vreemd gehandeld. Het gaf Ursus een vrije dag en liet nummer twee, Bloem hof dat al een wedstrijd meer speelde dan Ursus, voetballen, waardoor Ursus twee wedstrijden achter komt. In de tweede klasse is er zondag een derby, namelijk Schiedamse Boys- DRZ. Beide teams verloren de laatste wedstrijd, maar een blik op de ranglijst leert ons dat DRZ tot nu toe betere resultaten heeft geboekt dan De Boys. Zou het daarom een overwinning voor DRZ moeten worden? SFC heeft thuis -tegen HWD teleurge steld. Het zal zich in de uitwedstrijd tegen Hoogvliet willen revancheren. Het zal echt niet meevallen, maar wil SFC in de kopgroep blijven, dan moet het gewoon winnen. WF moet het in een uitwedstrijd opne men tegen koploper Nado/V. De scheepsbouwers kunnen geen punten meer verspelen, want dan verdwijnt het- in de middenmoot. Winst op kop loper Nado/V zal zeker niet makkelijk gaan, maar het moet kunnen. FCN, dat goed voetbal laat zien, maar geen doelpunten kan maken krijgt zondag de kans eindelijk eens de volle winst binnen te halen als het uit sneelt tegen AVO/ZVC. HBSS moest de eer aan Zwaluwen laten en deelt nu de laatste plaats met Sizo. Het gaat er naar uitzien dat het precies eender gaat als het vorige sei zoen. Met hangen en wurgen behouden blijven voor de tweede klasse. In ieder geval üjkt het er op, dat het zaterdag de kans krijgt twee punten rijker te worden. Dan komt namelijk mede-hek- kesluiter Sizo op bezoek en alleen winst kan HBSS van die laatste plaats doen verwijderen. PPSC doet het ook al niet zoals we de laatste jaren gewend zijn, hoewel het zaterdag tegen kopploeg Vlaardingen Er werd fel gespeeld tijdens het schaak- en damtoernooi dat deze week in de Scholefigemeenschap Spierings- Hogere vergoeding voor gebruik Sportfondsenbad De directie van het Sportfondsenbad heeft aan het gemeentebestuur van Schiedam om verhoging van de vergoe ding voor schoolzwemmen en orthope disch zwemmen gevraagd. De vergoe ding voor schoolzwemmen werd in 1965 op f45,- per uur gebracht. Aanvankeüjk werd verhogen tot f 107,- per uur gevraagd. Na langduri ge onderhandelingen is overeenstem ming bereikt over een tarief van f 57,50. Dit betreft het tarief school jaar 1968-1969. Vanaf 1 mei 1970 wordt dan ?en tarief van f 62,50 en vanaf 1 mei 1971 van f70,- gehan teerd. Ook voor het zgn. orthopedisch zwemmen wordt eenzelfde bedrag aan gehouden. In totaal zal aan de Stichting f220.925,72 uitgekeerd moeten wor den over de afgelopen vier jaren, zodat een aanvulling van f 50.550,72 nodig Een zichzelf respecterende voet balclub heeft tegenwoordig een masseur-verzorger in dienst en daarom is Coen Groen dit sei zoen bij i,Schiedam!',,Een rkas- seur is zeker zo belangrijk als een trainer" vindt Coen, die pas zijn NSF-diploma heeft behaald. Het masseren van sportmensen is in feite preventief en daarover had den we een gesprek met de 39-ja- rige Rotterdammer. „Kijk", zo stelt hij", meestal gaat men pas denken aan een masseur als er blessures zijn. Dan kan het wel eens een lijdensweg worden voordat die sportman of vrouw, weer helemaal fit is. Meestal komt hij dan via de dokter bij de fysiotherapeut terecht en dan gaat het lang duren eer hij weer her steld is. Therapeuten die nu eenmaal meer patiënten hebben, kunnen niet elke dag de geblesseerde sportman of vrouw onder handen nemen. Daarom dacht ik, dat er voor ons sportmasseurs een taak bij de verenigingen is wegge legd. Doordat wij preventief werken is de sportman beter in staat de sport te beoefenen en zijn zij ook niet zo snel geblesseerd. De spelers van Schiedam hebben dat nu aan den lijve ondervonden. Toen ik daar pas kwam, in het begin van dit seizoen, waren er enkele die zeiden: „Mij krijg je niet op die tafel. Nergens voor nodig". Maar dat is nu wel anders geworden. Ze staan nu als het ware te dringen om behandeld te worden om dat ze wel hebben ondervonden dat massage gewoon goed is voor hun lichaam". Coen Groen verheelde niet dat de mensen, en hij dacht daarbij vooral aan zakenmensen eri werkende vrouwen die ook nog een huishouden moeten doen, niet weten hoe goed massage voor hen is. Coen vindt de sportmassage een hobby en dat hij er nog iets mee kan verdie nen is meegenomen. Hij vindt het alleen jammer dat er nog te veel beunhazen rondlopen. Mensen die zich masseur noemen en die in feite niet weten wat ze doen. Hij ziet dan ook in de toekomst dat het vak sportmasseur alleen maar uitgeoefend kan worden door mensen met een licentie van de NSF. Er waren en zijn nog verschillen de opleidingen, maar alleen het NSF sportmassagediploma is het enige offi ciële en in de sport erkende diploma. Schiedam is de eerste vereniging van de heer Groen en tot nu toe heeft hij het er best naar zijn zin. „Het bestuur ziet de noodzaak van een masseur in en ik krijg dan ook alle faciliteiten en er is een uitstekende samenwerking met trainer Van Huet. Daarnaast is er een geweldige accommodatie en menig masseur van hoger spelende clubs zal niet die ruimte hebben waar ik over kan beschikken". Zo is het ook, want toen wij naar het werk van Coen gingen kijken, op de trainingsavond van Schiedam vonden wij hem in een prachtig betegelde ruimte, met daar aansluitend een douchegelegenheid „De meeste spelers krijg ik op die Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de Ie etage deze klassieke elektrische hang olie lamp in een zwaar verbronsde uitvoering met een melkwitte globe en een helder bin- nenglas. Hoogte óng. 47 cm, nu m .-. Ook maandagmorgen open flTiJ Géén tel. of schrift, best. I Naar aanleiding van vragen, gesteld door de gemeenteraadsleden mevrouw T. Krikke-Hein en de heer P. Bosch man (P.v.d.A.) delen B. en W. van Schiedam mee, dat inderdaad een ver bouwing heeft plaatsgevonden van het pand Leliestraat 32, hoewel de ge meenteraad had besloten daarvoor geen vergunning te verlenen. Het college verklaart, dat betrokkenen zonder meer hun gang zijn gegaan. Zij zijn nu door de gemeente in staat gesteld hun bedrijf naar elders te ver plaatsen en zullen worden aangeschre ven het betreffende pand voor een bepaalde datum in de oude toestand terug te brengen. Wanneer dat niet gebeurt, zal het werk óp hun kosten worden uitgevoerd. avond wei onder handen. De één wil dit gemasseerd hebben en de ander dat. Ik doe er wat vóór de training en ook een stel na de training". Op de tafel lag Cor Gudde, die het op prijs stelt dat zijn club een masseur in dienst heeft. Cor hoort tot de oudste spelers van het eerste team en is waarschijnlijk in zijn lange voetbal loopbaan nog pooit zo goed verzorgd als de laatste maanden. Coen Groen is via de heer De Buiter, masseur van De Musschen en de heer' Ebben bij Schiedam terecht gekomen en hoopt binnen niet al te lange tijd Sportmasseur Coen Groen ook praktjjk aan huis uit te gaan oefenen. „Er moet nog het een en ander verbouwd worden, maar binnen niet al te lange tijd hoop ik alles klaar te hebben en ik zal me dan thuis voornamelijk gaan richten op sportlie den uit het westen van Rotterdam". Coen weet hoe hij zijn „slachtoffers" aan moet pakken. Hij spreekt hun taal, omdat hij zelf in de sport thuis is. Hij is jaren een gewaardeerde kracht ge weest in Dindua en is een niet onver dienstelijk judoka op de school van de heer Van der Velden. Schiedam had het slechter kunnen treffen, dachten wij. P.B. Voor de handballers gaat de winterpe riode in en dat betekent dat zij hun sport weer in de diverse sporthallen zullen gaan spelen. Daarom is er voor het komende weekeinde maar één wedstrijd vastgesteld voor de Schie damse clubs. Afgelopen zondag werd er nog wel gespeeld. Zo kwam UVG in Rotterdam Zuid in het veld tegen Snelwiek 3. Zij waren zeer ontevreden over de leiding daar. De scheidsrechter nam de meest dwaze beslissingen en allemaal in het nadeel van de Schie dammers die de wedstrijd dan ook met 9-8 verloren. De dames van UVG hebben lang stand kunnen houden tegen Actief 2. Met de rust was de stand nog 1-1. Na de rust liep het bij Actief wat beter en het behaalde dan ook een overwinning van 4-3. Bjj de dames van Wilton is er een probleem wat betreft de doelverdedig- ster. Noodgedwongen staat Wil Mulder onder de lat. Wil is een voorhoede speelster en mist als keepster nog de nodige ervaring. Wilton moest Snel wiek een overwinning van 12-5 toe staan. De heren van Wilton deden het beter. Tegen Hollandiaan werd het een uiter mate goede, spannende handbalwed strijd die uitliep op een overwinning van Wilton (11-7). De dames van Scylla hadden geen antwoord op het spel van De Meeuwen. Er werd met snel spel getracht het Rotterdamse team uit het spel te halen. Dat lukte niet en Scylla verloor dan ook met 5-1 De heren van Scylla deden het beter. Zij wonnen met 7-3 van Spartaan 2 en treden als enige club in Schiedam zondag in het veld voor de return van de wedstrijd tegen Spartaan. Scylla zal echter alles in het werk moeten stellen om ook nu weer tot winst te komen. Wanneer echter André Varewijck en Frits Pompen goed in stelling gebracht kunnen worden zal het wel lukken. De Nederlandse Prot. Bond in Schie dam en de Remonstrantse- en Doops gezinde gemeenten in Schiedam en Rotterdam organiseren vier avonden waarop wordt gesproken over het the ma: Tolerantie in het gezin. Gister avond sprak ds. H. Wethmar over „Intolerantie als maatschappelijk ver schijnsel". De bijeenkomsten worden geleid door ds. G. S. Westerouen van Meeteren en ds. B. A. Koek. Wat is er gezelliger, dan óp lan ge winteravonden fijn met een paar goede vrienden te fondu en? Maak zelf heerlijke fondu's (b.v. met kaas, wijn en stok brood) in dit komplete fondu- stel bestaande uit pan. blad en komfoorbrander in fris gekleur de uitvoering. De prijs bedraagt nog géén acht gulden. Na zondag heb ik toch nog meer bewondering gekregen voor bestuur ders en supporters van de in de lagere regionen spelende clubs. Die dag was de eerste echte herfstdag, mijn ,job" haalde mij vanuit de gezellige warme huiskamer. Ik moest nu eenmaal naar een voetbalwedstrijd. Ik stapte in de auto om naar het sportpark Harga te gaan. Niet naar SVV, maar naar de velden waarop Martinit, Schiedamse Boys en FCN gelijk hun thuiswedstrij den speelden. Ik kreeg al een beetje de ,,pé" in, omdat ik heel ver van het terrein de warme auto moest verlaten en in de neersiepelende regen en felle wind verder moest lopen. Ik weet wel dat de gemeente een parkeerplaats heeft aan gelegd naast het terrein van SVDPW, maar daar SVV eerder begint te voet ballen dan de clubs uit de RVB hebben de bezoekers van die laatste wedstrijd niet veel aan die parkeerruimte. Alle plaatsen zijn dan al ingenomen door de bpzoekers van SVV. Regen en storm engeen droog plaatsje, bleek mij. De drie verenigin gen moeten het doen met een geza- Een schattige dekoratie in de gang of slaapkamerdit poe- zenspiegeltje met zijn rollende oogjes. Leuke toiletspiegel in de vorm van een poes met bewegende ogen en een ophanglusje. In zwart, nu bij ons heel voordelig voor nog géén twee gulden. menlijke kantine die zeker niet gróót is en de bestuurders van die drie vereni gingen hebben nergens iets om de gasten of de scheidsrechter te óntvan- Daarom gaat mijn bewondering uit naar die bestuurders en de steeds terugkomende supporters, die ondanks alle ellende hun club niet in de steek laten. Schuilend tussen de bladerloze struiken om daar een oppertje voor de wind te zoeken moedigen zij hun club aan er daarbij maar niet aan denkend dat in de rust nog geen warm kopje drinken gehaald kan worden omdat de kantine er nu eenmaal niet op is gebouwd om van drie clubs de leden en de supporters te kunnen herbergen. Doornat gingen de mensen en natuur lijk ook ik naar huis en ik dacht: „Wat is het eigenlijk toch allemaal vreemd. We brengen mensen naar de maan, we helpen onderontwikkelde gebieden, we geven heel veel geld uit aan defensie maar een beetje privacy voor een clubje mensen kan er niet af. Een clubje mensen, dat de inwoners van een gemeente toch recreatie biedt. De club van'honderd bij Martinit blijft gestaag groeien. Het gaat wel niet zo snel meer als in het begin, maar binnen niet al te lange tijd hoopt men het 100ste lid in te schrijven, die borg staat voor honderd gulden ten behoeve van de bouwcommissie. Niet minder dan 84 mensen hebben zich bereid verklaard honderd gulden in de kas van de bouwcommissie te storten en al kan dat dan met kleine bedragen gelijk, die honderd gulden komen er. Wie zal nummer 100 zijn? Dat getal zal een mijlpaal betekenen, maar niet meer dan dat. Hoe meer mensen er hun geld aan komen bieden des te liever heeft de bouwcommissie het. kerkdiensten Voor degenen die van het chi que interieur houden is deze aanbieding wel heel bijzonder want het gebeurt niet vaak dat een klassieke lamp zó goed koop de deur uitgaat. Klassieke elektrische hang olie lamp in een zwaar verbronsde uitvoering met een fraaie melk witte globe en een helder bin- nenglas. U koopt deze prachtige hanglamp nu niet voor f 125,—, maar voor n-og géén zeven tien- hoek aan de Burgemeester Van Haa- renlaan werd gespeeld. Het toernooi, georganiseerd door de Sportcommissie, trok veel belangstelling. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder dit alu minium fonduestel bestaande uit pan, blad en komfoorbran der. Kies uit diverse fris se kleuren, voor M Ëm Ook maandagmorgen open IfmJ Géén tel. of schrift best.

De Havenloods | 1971 | | pagina 4