n f/ Hoe bewijzen we onszelf de laatste eer 1695.- Wacht Bankstel "aparte lijn" kost bij Hoogenboezem^Qrj maar/y^T Bi j Hoogenboezem zit u altijd goed. MASONIKA N.V. OFFICIEEL SUNBEAM DEALER X&uhwm SUNBEAM 1500 SUPER wie personeel zoekt ad verte re daar, waar het personeel zoekt: in NETTE MAGAZIJNBEDIENDE Grote ruilbeurs prentbriefkaarten SPECIALISTEN in KLEUREN - televisie f DE HAVENLOODS, DONDERDAG 21 OKTOBER 1971 42-82 DE VOLMAAKTE en straks natuurlijk ook van de fascinerende, spor tieve spanningen die de komende wereld-Olympiade U zal brengen. Het is allemaal ook binnen Uw bereik... Bijna 90%van alle t.v.-programma's zijn nu in kleur. Geniet van het echt natuurlijke. Van de shows in hun volle kleurenpracht, van de documentaires zoals U ze In hun waarachtige werkelijkheid kunt beleven HET VOLLE, NATUURLIJKE KLEURBEELD U komt er gewoon niet meer uit. Uit dit grandioze bankstel "aparte lijn" van J Hoogenboezem. En wat dacht U van de afwerking? Prima ribstof (brede rib!) in diverse kleuren, losse rug- en zitkussens met ritssluiting. Dit bankstel is ook als hoekcombinatie leverbaar, bestaande uit 3- en 2-zitsbank losse club en dit allemaal kost U slechts 895.- AFD. AUTOMOBIELEN VOOR ZEER AANTREKKELIJKE PRIJS: DEMONSTRATIEWAGEN Energiewea 36-37, Vlaardinaen. Telefoon 010 - 34.25.05. Tevens na 18 uur: /u.09.07 Bij de dienst Gemeentewerken kan op de afdeling Financiële Administratie worden geplaatst een medewerker Vereist wordt het bezit van de diploma's Mulo/Mavo en praktijkdiploma boekhouden c.q. studie voor dit laatste diploma. 6J% vakantietoeslagAOW/AWW-premie voor rekening van de gemeente IZA-ziektekostenregelingstudie kostenregeling. gemeentewerken Belangstellenden verzoeken wij binnen 14 dagen eigenhandig geschreven sollicitaties met vermelding van leeftijd, opleiding, ervaring enz. onder vakature- nummer 801 te richten aan de directeur, postbus.61. DE HAVENLOODS EXKLUSIEVE KLEUREN-ONTVANGER de Nordménde Spectra color L2X. Chique, harmonie en individualiteit op perfekte wijze in één toestel ver enigd. Beeldschone kleuren, fabelachtige klankkwa liteit. cat. prijs 2695.- J.llll JJI.U Uw inruilvoordeel 500.- Deskundige voorlichting en begeleiding I Ook na de koop en afleve- ring bij U thuis, helpen wij U om de technische kleur- mogelijkheden maximaal tot I uiting te brengen, om het I 100% natuurlijke kleurbeeld f voor U te bereiken. Uiter aard zonder kosten. Schiedam: winkelcentrum Mgr. Nolenslaan 686, Tel. 702667 's maandags de gehele dag geopend DONDERDAGAVOND-KOOPAVOND. VOLOP PARKEERRUIMTE gemeente schiedain goede medewerkers Hun taak zal hoofdzakelijk bestaan uit het korrekt afmeten en inpakken van woningtex tiel (gordijn- en meubelstof, tapijt, vitrage etc.) waarbij wij als voornaamste eis stellen: nauwkeurigheid. Het^is schoon werk, dat goed gehonoreerd Nadere inlichtingen worden u gaarne ver strekt door onze afd. Personeelszaken (toe stel 161) en eventueel 's avonds onder nr 01850-52736. rDEHNERT JANSEN N/VO GROOTHANDEL IN WONINGTEXTIEL zoekt voor haar CENTRAAL MAGAZIJN te Vlaardingen, Productiestraat 2: voor het inpakken van woningtextiel (gordijn- en meubel- Er was eens een predikant in Amerika, die zijn kerk moest gaan sluiten wegens gebrek aan belangstelling. Hij zond overal rouwkaarten rond met de mededeling, dat tot zijn grote droefheid de kerk "'aar en daar was overleden. Men werd verzocht de overledene de laatste eer te komen bewijzen in een rouwdienst, die op dat en dat uur in het kerkgebouw zou worden gehouden. Er stond tijdens deze dienst een doodkist op het podium. De aanwezigen werd verzocht, voor de ter aarde bestelling nog een laatste blik op de overledene te werpen. Nieuwgierig trokken de mensen langs de baar. Wie zou er in de kist liggen? Men keek en zag zichzelf in een grote spiegel. Cru maar duidelijk! Als de kerk dood is, zijn wij zelf dan niet dood? Als onze gemeente niet meer leeft, kunnen wij dan nog leven? Ook in Rotterdam worden telkens kerkgebouwen gesloten. Soms onder hevig protest. Zoals b.v. de Koningin- nekerk en St. Antonius Abt. Maar een zaak van dood en leven schijnt het toch niet te zijn. De kwestie is meer wat hebben we voor een cultuurmonu ment over? Overigens wel een merk waardige speling van het lot: één van de weinige kerken in „Jugendstil", in de jeugdstijl van de jonge jaren van onze eeuw, zal in deze zeventigerjaren voor een centrum voor ouden van dagen plaats moeten maken.... Hier en daar probeert men andere bedreigde kerken weer op te peppen met nieuwe initiatieven. Zo is men in de Noorderkerk aan de Jacob Cats- straat in het Oude Noorden begonnen met een reeks lezingen met muzikale omlijsting onder de titel: „Wat is er aan de hand met Men verkeerde zeker niet in een begra fenisstemming. Maar men koos toch als eerste onderwerp: „Wat is er aan de hand met.... de dood? Spreker was prof. G. C. van Niftrik uit Amsterdam. Hij noemde de kerk inderdaad dé plaats, waar de vraag naar de de dood, publiek aan de orde wordt gesteld. In onze cultuur worden de oer-feiten van geboorte en dood vaak weggedrongen naar de apartheid van de bijzondere inrichting. We komen ter wereld in een kraamkliniek en we veriaten de wereld in een ziekenhuis of in een verpleeg huis. Eventueel via de rouwkamer van de begrafenis-ondernemer. We zijn 30 of 40 jaar en hebben nog nooit een dode gezien. Maar in de kerk worden we allemaal gelijkelijk aangesproken met het profetische: „mensenkind". We zijn uit stof en we keren weer tot stof. Maar als mensenkind worden we daarin aangeroepen, opgeroepen door God. In de tussentijd hebben we weinig tijd. Het „geen tijd" ligt ons in de mond bestorven. En we hebben ook weinig ruimte. Overbevolking maakt ons over bodig. Misschien gaan we naar de Maar we proberen de tijd te verlengen. Naar achteren: beelden van Rotterdam zoals het er niet meer is zijn ons dierbaar. We zijn verontrust ais onze musea met hun schatten uit het verle den zo slecht worden bewaakt. Naast onze t.v. en onze pick-up zetten we graag een stuk antiek. Als het niet echt oud is dan heeft het er toch naast gelegen. Naar voren: we sterven liever niet zonder testament. In het Engels wordt dat de „will" genoemd. Je probeert over het graf heen nog je wil te laten gelden. Eventueel met de sterke hand van de wet en van de notaris. We geven onze kinderen tegen woordig graag zelf gekozen „mooie" namen. Maar we willen toch ook wel graag worden vernoemd. In die ene naamgenoot opder je andere kleinkin deren leef je toch wel op een bijzonde re wijze voort. In hem of haar wordt je naam straks toch nog genoemd. We willen er bii ziin toen we er nog niet waren. En we willen er bij zijn als we :r zijn. Deze diepmenselijke behoefte heeft God zich heel diep aangetrokken. In Jezus heeft hij zich solidair verklaard met onze tijd-nood en met onze ruim te-nood. Hij werd maar 33 jaar. Zijn levenswerk moest al na 3 jaar worden afgebroken. Hij had zelfs geen eigen huis. En op aarde nauwelijks een been om op te staan. Maar Jezus heeft onze tijd-nood en ruimte-nood gevuld met Gods liefde die alle grenzen overwon. En die daar om oneindig is en eeuwig. Nu komen uit de eeuwen achter ons niet alleen maar monumenten en herinneringen op ons af. Maar een stroom van eeuwi ge jeugd, die niets met antiek te maken heeft. De dood is noch een chemisch proces, noch een kwestie van natuurlij ke vergankelijkheid. De dood is een oproep rekenschap af te leggen over vroeger en nieuwe, ongekende moge lijkheden tegemoet te gaan. God had tijd voor ons. Zullen we de tijd, die ons geschonken is, laten vullen met zijn goedheid zonder eind? Dr. K. J. Kraan. Wajang-voorstelling Zondag 24 oktober kan men in De Doelen opnieuw kennismaken met kunst uit Indonesië. In een voorstelling van „Dans, wajang en drama van West Java", in de grote zaal kan men een ceremonie zien van de rijstoogst met de traditionele muziek van de bronzen gongen van het orkest en vocale soli met begeleiding van de gitaar. In de als dansdrama ten tonele gevoerde legende van Sangkurian van de vroegere vor stenhoven van Soenda komt het gehele gezelschap, dat uit vier beelschone danseressen, een zangeres en het Soendanees gamelan-orkest bestaat op de planken. Verder nog marionetten spel met wajang-kulit poppen, gemaakt van leer. Het kijken naar deze fascine rende kunstvorm in al zijn facetten kost f5,-, f7,50, f 10,- of f 12,50. Verknocht Man, ik wilde gaan verhuizen ik word doodziek van die lucht En waar wilde je dan heen Mien? Naar een stad of een gehucht? Piet, hou op, voor mij geen stad meer Ik wil naar het platteland Heerlijk van het groen genieten Kijk jij maar eens in de krant Naar een huisje met een tuintje Het kan mij niet schelen waar Ik heb maar zeer bescheiden wensen Volgens mij ben je gauw klaar. Mien hoe denk je over Brabant? Bij een ven, dat is niet mis Man dat kun je wel vergeten Ik heb geen trek in kattepis Sorry vrouw, we kijken verder In Zeeland is het leven goed Ja Piet, 20 jaar geleden Maar weet je wat de Shell daar doet? Mien, wat ben je toch belezen Je las het zeker in de krant Maar we gaan weer verder kijken Naar het zuiden van ons land? Piet ik moet weer nee gaan zeggen Het wordt vervelend beste man Maar Limburg is ook niet alles Daar hoor je verhalen van Nee, ik dacht het hoge noorden Drenthe, Groningen misschien Nou, zet dat maar uitje „hoofie" Waar moet je van leven, Mien? Als je man daar niet kan werken Daar is maar weinig industrie En samen op een houtje bijten Dat is ook zo lekker „nie" Mien ik zie er nog van komen Dat we tot ons laatste, zucht Inwoners van Rotterdam zijn Met of zonder vieze lucht Want je zal het met me eens zijn Al is de situatie lam Als we dan toch moeten doodgaan Dan het liefst in ROTTERDAM. J. H. Wereldsma-Lucassen, Rotterdam. VLAAkDINGEN - Door de Afdeling Vlaardingen van de Nederlandse Ver eniging „De Verzamelaar" wordt op zondag 24 oktober a.s. weer haar jaarlijkse nationale en internationale prentbriefkaartenruilbeurs gehouden. Dat deze beurs voor de 8ste achtereen volgende keer wordt georganiseerd is wel een bewijs, dat deze beurs in een bestaande behoefte voorziet. De vraag naar prentbriefkaarten is te genwoordig zeer groot, daar velen zich bezig zijn gaan houden met het verza melen ervan. Het aantal onderwerpen is bijzonder groot, doch velen trachten kaarten van hun woon- en/of geboorte streek te-bemachtigen. Evenals voorgaande jaren wordt ook nu weer een zeer grote hoeveelheid prentbriefkaarten ter ruiling verwacht. Zij, die in dit stuk géschiedsbeschrij- ving hun hobby hebben gevonden, kunnen naar hartelust neuzen bij de vele verzamelaars, die hun ruilmate riaal (vaak bestaande uit 10.000 of méér prentbriefkaarten) overzichtelijk op een tafel hebben tentoongesteld. Tegen een geringe vergoeding kan men bij het secretariaat van de vereniging plaatsruimte reserveren; telefonisch of schriftelijk. Het secretariaat is geves tigd: Groeneweg 18 - Vlaardingen. Te lefoon: 010-344269 of 010-352595. De prentbriefkaartenruilbeurs zal wor den gehouden in de zaal „Harmonie" aan de Schiedamseweg 51 in Vlaardin gen. De zaal is centraal gelegen en vanaf Station Vlaardingen-Oost gemak kelijk te bereiken met de R.E.T.-bus- sen. De beurs is geopend van 10-17 uur. Leden van de Ned. Ver. „De Verzamelaar" moeten hun lidmaat schapskaart kunnen tonen. De Vogelvereniging „De Kolibrie" houdt op 25, 26, 27 en 28 november een vogelshow in de zaal „Het Bosje" aan de Noordsingel 40 te Rotterdam. Deze tentoonstelling wordt op 25 no vember 's avonds om acht uur geo- van het werkelijke leven kunt U ge- 9 nieten met dit magnifieke Philips- toestel. Een voorbeeld van beeld- en geluidskwaliteit in kleur en zwart wit. Met de nieuwe 110° direct vi sion beeldbuis, dus: Zeer ondiepe, slanke kast, slechts 49,5 cm. breed. cat. prijs 2795.- Uw inruilvoordeel 350.- U betaalt 2445.- H°9ebUzondere \2P' cat. prijs 2295.- Uw inruilvoordeel 42 O.- cat. prijs 2495.- Uw inruilvoordeel 700.- U betaalt 1795.- KLEURENTELEVISIE Fraaie notenkast met gestyleerd front. Juweel in elk modern of strak klassiek interieur, deze Philips. Ge weldig ch ique vormgeving, met recht hoekige beeldbuis. Prachtig kleuren beeld en heldere zwart-wit weergave. Zeer eenvoudige, zékere bediening U betaalt 2195.- ANDERS De moderne mozaiekschakelaars van deze Siemens KTV-ontvanger garanderen U met een het juiste programma. De konstante, na tuurlijke kleuren (door automatisch geregelde kleurverzadiging) kenmerken deze ontvanger als een absoluuttopproduktvan vakmanschap. U betaalt 1875.- SIEMENS 'N WONDER IN UW HUISKAMER Mèt deze Imperial Kleurentelevisie krijgt U een wereld aan wonder mooie kleuren in huis. 66 cm Groot beeld, geheel automatische afstem- i^»j ming, fraaie matnoten kast. ImperirL

De Havenloods | 1971 | | pagina 8