"HBSS is aan opbouw bezig" Schiedamse amateurs hebben rijk alleen Moeilijke zondag voor teams DWS Sportgrabbelton SECRETARIS VAN DER KLINK: SVV ZONDAG VRIJ Wie krijgt de sportprijs? DE HAVENLOODS, DONDERDAG 4 NOVEMBER 1971 44-516 Pi Zabov uit Italië by iiwslijter de Zabov zabaglione is een genot om puur te drinken Zabov zabaglione is op tafel het voortreffelijk toefje in desserts: cakes, puddingen, taarten, ijs dus om wat lekker is nóg lekkerder te maken. Daarom zal zowel de man als de vrouw deze Italiaanse U heerlijkheid bij u MljM komen halen. Voor een dubbele reden f om Zabov 'n huis De Bottelier, Zwartjanstr. 25 Le Cornet, Crooswijkseweg 84a Corpeleyn, Beukelsdijk 143a-b Duytsch, Schiedamseweg 104 La Gironde, v. Beethovensingel 36 De Graaf, Goereesestraat 7e Hartman, Middellandplein 26 Hendriks, Vierambachtsstr. 25b- 27a De Kurk, Vierambachtsstr. 65 Lazeroms, Gouwstraat 42 Oporto, Plein 1953 De Oude Slijter, Schieweg 167 Peeters Zn., Vasteland "56 Platenburg, Beijerlandselaan 178a Platenburg M.T.A., Prinsenplein 75 jaar ter meulera 75 jaar ter meulen 75 jaar ter meulen sinterklaas gebruiken. Ook Excelsior speelt thuis. Het ontvangt het onder aan de ranglijst bungelende SMV en moet daartegen toch de volle winst in de wacht kun nen slepen. Afdeling In de afdeling is SVDPW in de midden moot terecht gekomen na de krappe overwinning op Belvédère. Daarom zal het vol vertrouwen de thuiswedstrijd tegen NRC gaan spelen al zal het wel weten dat dit team goed voetbal kan spelen. Ook Demos speelt thuis. Bij Demos hebben de leden van de selectie inspraak gevraagd en gekregen. Dit heeft tot gevolg dat er een trainer is gekomen en een masseur, die de spelers wanneer nodig is, onder handen zal nemen. De spelers zelf willen de zaken energiek aanpakken omdat de naam Demos hun nog wat doet. Bel védère is zondag op Harga de tegen stander van Demos en wellicht lukt het Demos om van de onderste plaats weg te komen. Ursus, dat de aanval van Steeds Hooger gedeeltelijk af heeft kunnen slaan gaat het nu opnemen tegen SCO. Het zal het waarschijnlijk moeten stellen zon der linksbuiten Nieuwstraten, die in de wedstrijd tegen Steeds Hooger aan de enkel werd geblesseerd. In de- tweede klasse krijgt SFC de kans twee punten rijker te worden. Het ontvangt name lijk hekkesluiter USC dat tot nu toe niet verder kwam dan tot een totaal van drie punten. WF krijgt bezoek van Sagu Boys, waarvan het in de uitwedstrijd, de start van de competitie, won. Of dat zich nu zal herhalen? Wij betwijfelen het. DRZ ook al thuis krijgt bezoek van St. Lodewijk en deze club zal zeker een aarival willen doen op de wankele leiderspositie van De Roode Zonners. Alsof de Schiedamse voetballiefheb bers nog niet voldoende keus hebben in wedstrijden speelt ook Schiedamse Boys nog thuis en wel tegen Dindua en het lijkt dat de Boys daarmee een kans krijgen hun positie op de ranglijst te gaan verbeteren. Die kans krijgt ook FCN dat Olympic in een uitwedstrijd gaat bekampeh. Zaterdagvoetbal VRC heeft drie punten meer dan interesse RENAULT bei KOSTER tel 707777 HBSS en daarom nemen we aan dat het HBSS wel eens zou kunnen lukken het op bezoek komende VRC de volle winst af te snoepen. Eens zal het geluk HBSS toch wel toe gaan lachen, de plaats die PPSC op de ranglijst inneemt is er een PPSC onwaardig. Zaterdag krijgt het echter een tegenstander waarvan gewonnen moet worden. Het gaat nameüjk op bezoek bij rode lan taarndrager Naaldwijk. In de afdeling speelt alleen GTB. Het gaat uit tegen CION dat in de tweede plaats staat en daarom lijkt een puntenverdeling al een hele prestatie voor GTB. De start van de zaalhandbalcompetitie was voor de Schiedamse clubs die speelden niet zo denderend. De heren van DWS wonnen op het nippertje met 17-16 van Schutters. Die van Wilton kregen in Rotterdam van De Meeuwen met niet minder dan 26-12 klop Een nederlaag werd het ook voor de dames van DWS, die de eer moesten laten aan Snelwiek (4-7). De damesderby DWS2 Deze week heeft de afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereniging ter bescherming van Dieren het 50-jarig bestaan gevierd met een receptie in de Amstelbron. Velen hebben van de gele genheid gebruik gemaakt om belang stelling te tonen voor het werk van de afdeling, die op het ogenblik streeft naar een betere huisvesting voor die ren. Daarom werd ook gevraagd bij te dragen in het fonds voor een nieuw gebouw. Na de oprichting in 1921 duurde het nog tot 1933 voordat een opvangcen trum beschikbaar kwam aan het Oude Kerkhof. De dierenarts J. Voogt hield er regelmatig spreekuur. Daarna werd het tehuis ondergebracht aan het Broersveld en in 1957 in de Sint Annazusterstraat, waar het opvangcen trum nog steeds is gevestigd. Dit pand voldoet echter al lang niet meer aan de Tijdens de receptie werden geen toe spraken gehouden, maar belangrijk was wel, dat degenen die geschenken aan boden, dit deden onder couvert, ter versteviging dus van de financiën. Er heerste een gezellige sfeer en de waar dering voor een halve eeuw werk bleek wel duidelijk. - WF werd een overwinning van 3-2 voor DWS. 'De heren van Scylla speel den nog op het veld. Zij wonnen met 17-2 van een incompleet MOK 2. Zondag staat er weer een wedstrijd tussen die teams op het programma al zal het nu in de zaal uitgevochten moeten worden. Het spel op het veld is onmogelijk te vergelijken met dat in de zaal, maar de successen van Scylla geven toch alle reden om een overwin ning te verwachten. De wedstrijd be gint om 11 uur in de Sporthal. Om 14.05 uur begint de wedstrijd van de Wilton heren tegen Hermes 2 uit Den Haag. De Hagenaars hebben een uitstekend team, dat in een hoog tempo spelend voor veel verwarring in de verdediging kan zorgen. Zaak zal voor Wilton zijn, dat het met rust de aanvallen vroegtijdig kan onderschep pen. Slaagt het daar niet in dan ziet het er maar slecht uit voor de scheeps bouwers. De heren van UVG beginnen de com petitie met een uitwedstrijd tegen WIK 2. Dit belooft een spannende en aan trekkelijke wedstrijd te worden, vooral daar beide teams ongeveer hetzelfde spelletje spelen. UVG heeft het Voor deel dat het een jeugdige ploeg heeft en in een hoog tempo kan spelen. Kan het in deze wedstrijd het tempo aange ven, dan is succes niet uitgesloten. De dames van UVG moeten hun thuis wedstrijd tegen Roda in de Rotterdam se Energiehal spelen. UVG heeft bij deze wedstrijd alle troeven in handen. Het is dan echter wel zaak dat de aanvallen niet zo traag van opbouw zullen zijn als zondag tegen HVZ. Zowel het heren- als het damesteam van DWS krijgen het zondag niet ge makkelijk. De dames krijgen in de Energiehal Actief als tegenstander. Het Rotterdamse team is aan een opmars bezig en kon al enkele sprekende resultaten boeken. Het team van DWS speelt nog niet constant genoeg en het zal het dan ook heel moeilijk krijgen. We zien de punten naar Actief gaan. De heren krijgen de „erfvijand" Dyna mo te bekampen. Deze ontmoetingen zijn steeds wedstrijden geweest vol spanning en sensatie. Wedstrijden waar heel dikwijls pas in de laatste minuut de beslissing viel. Ook nu weer ver wachten we dat de meest gelukkige ploeg zal gaan winnen. De dames van Scylla moeten vroeg uit de veren, want zij spelen om 10.15 uur in de Sporthal tegen Oliveo, dat in de veldcompetitie Scylla geen kans gaf. Misschien wordt, het door de enorme inzet van Scylla een gelijkspel. het volgend jaar de Israëlische vrienden een tegenbezoek te gaan brengen. Elk jaar is er contact met Duitse sportvrienden en wat te denken van de trainingswedstrijden tegen Sparta op woensdagmiddag. „Daar zijn we nu weer mee bezig en binnen een paar weken hoop ik dat de Spartaselectie hier op Harga ons w?er partij" zal Toekomst „Wij waren een van de eerste clubs in Schiedam die een groot modern club gebouw bouwden. Dat staat nu al weer enkele jaren en zou nodig gemoderni seerd moeten worden. Toekomstplan nen zijn dan ook dit te realiseren. Dat moet kunnen, net zoals we in het verleden tot de huidige accomodatie kwamen". HBSS is een door en door gezonde vereniging. Principieel als het is wordt er niet meegedaan aan de toto, maar de leden weten toch altijd wel de centjes op te brengen die nodig zijn om iets tot stand te brengen. HBSS is dus in het 45e levensjaar weer aan de opbouw van het eerste team bezig en met wat daar allemaal voor wordt gedaan zal dat best lukken. Al lijkt het er dan nu nog lang niet op, eens hoopt HBSS in de hoogste afdeling te spelen. PB. maten 116-128 maten 140-152-164 Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze acryl jongens pullovers in brede rib, met turtle-neck en knoop- sluiting. In de mouliné kleuren brique, blauw, groen, bruin en roest en de uni kleuren wit, bruin, beige, groen en oker, maten 116 t/m 164. Ook maandagmorgen open hnj Géén tel. of schrift, best. De heer P. de Kruyff heeft om gezondheidsredenen moeten bedanken als bestuurder van DHS. Het bestuur heeft de leden nu voorgesteld de heer De Jager in het bestuur op te nemen en omdat het bestuur nog niet geheel volledig was hoopt het ook, dat het voorstel om Jan Buger in het bestuur op te nemen geen bezwaar zal opleve ren bij de leden. Van de honkbalafdeling, die de degra datie van het eerste team heeft mee moeten maken, is er ook nieuws. Tenminste als het nieuws is, dat het zittende bestuur weer voor een jaar heeft bijgetekend. Gisteren reeds zijn de trainingen van de honkballers be gonnen in de zaal in de Dr. Kuyperlaan onder leiding van de heer J. C. Ouweneel, welke bijgestaan wordt doorG. Krommenhoek. Excelsior 20 hield in oktober een ledenvergadering. Daarin kreeg het be stuur het vertrouwen van de leden. Dat lijkt zo, want na die vergadering was de heer W. L. Elgers nog steeds secreta ris. Het was dan ook wat vreemd te horen te krijgen dat enkele weken na die ledenvergadering de heer Elgers ineens geen secretaris meer was. Nog vreemder was het van de ex-secretaris te vernemen, dat hij niet wist waarom hij „afgedankt" was. De voorzitter gaf geen commentaar. Wij hebben er niet op aangedrongen, omdat wjj dachten, is het een heel normale zaak is, dan wordt het wel wereldkundig. Het lijkt er nu echter op, dat het een onaangename zaak is en dat alles zo snel mogelijk in de doofpot geduwd moet worden. Is dat alles nu wel menselijk endemocra tisch? Het menselijk bedoel ik dan tegenover de secretaris, die toch ook wel zijn verdienste gehad zal hebben voor de vereniging. „Bartje", de criticus in het clubblad van de handbalvereniging DWS doet in dat clubblad een aanval op de Schie damse sportpers. Dit toch ten onrech te. Nu wil ik natuurlijk niet mijn collega's hier gaan verdedigen. Daai zijn zij zelf mans genoeg voor, maar het valt wel mee met de publicaties over het handballen. Zeker DWS komt daar niet slecht af. Maar de handbal verenigingen moeten de hand eens in eigen boezem steken. Ik weet van nabij hoe moeiliik het is verslagen van de handbalclubs los te krijgen. Een ieder wil wat in de krant lezen van zjjn of haar club, maar om de handbalmede- werkers van de plaatselijke pers een beetje terwille te zijn en vroegtijdig een verslag door te bellen schijnt erg moeilijk te zijn. Dan is het opmerkelijk, dat de hand balverenigingen zo slecht de weg weten naar de diverse redakties. Er zijn als ik het goed heb vier handbalverenigingen en alleen van DWS komt trouw elke week het clubblad bij mij in de brie venbus. Is handbal al populair genoeg? Dan moeten de verenigingen ook iets doen. Indien men echt wil dat handbal wat meer in het zoeklicht zal komen, geef daar dan ook aanleiding toe en zoek eens wat meer contact met men sen van de pers. Een goede gelegenheid daarvoor is de sportsoos. Hoeveel handballers (ster) heb ik daar ont moet? Eén keer waren zij op de vinger van een hand te tellen en dat waren DWS-ers. Anderen zagen wij nooit. P.B. Warm en sportief is deze fijne herenpulltijdens deze jubi leum-aanbieding koopt U 'm voor de prijs van een over- Sportieve colpullover van ge makkelijk wasbaar acryl met een stoer kabelpatroon. Deze fully fashioned pull in liefst 6 modekleuren, nu van f 18,95 voor nog géén vijftien gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze fully fashioned colpullover van 100% acrylic met een stöer kabelpatroon. Kies uit de kleu ren camel, bleu, olijfgroen, au bergine, brique en donker bruin en de maten Als we zo halverwege de competitie een blik op de ranglijst werpen, valt het op, dat de zaterdagclub HBSS op een bijzonder onplezierige plaats op de ranglijst staat. HBSS is tot verleden jaar een club geweest die meedeed in de race naar het kampioenschap. Verleden seizoen kwam daar de klad in en de jongens van trainer Bierhuizen kregen pas in een der laatste wedstrijden de zekerheid dat hun team niet hoefde te degraderen. Twee jaar geleden, bij het instellen van de eerste klasse deed HBSS nog mee naar een plaats daarin. De eerste vier gingen over en HBSS werd zesde en vanaf dat moment ging het mis. Secretaris M. v.d. Klink vond dat niet zo vreemd. „De spelers die in het eerste uitkwamen, tenminste verschil lende daarvan, konden het niet meer opbrengen twee of drie keer in de week te komen trainen. Zij werden wat ouder en hun gezin stond het hiet meer toe alles voor het voetballen te geven. Bij de start van het nieuwe seizoen waren er dan ook heel wat spelers, o.a. Jan van Heest, Karei Leeuwangh, Nico Mulder, Barend Smit en Arie Boender, die te kennen gaven üever in een lager elftal te gaan spelen. Daarbij kwam dan nog dat middenvoor Tieman naar Excelsior 20 ging. Dat alles betekende dat niet minder dan zes jongere spelers door konden dringen tot het eerste team. Dat was een drastische verjonging en daarom vinden wij het niet zo vreemd dat we tot nu toe niet zulke beste resultaten hebben geboekt. Ik ben zelf leider van het eerste elftal en ik, en met mij mijn medebestuurders, hebben toch wel ver trouwen dat het team langzaam maar zeker goede resultaten zal gaan boe ken. Er wordt leuk gevoetbald maar wellicht kunnen we het werpen op de wat onervarenheid van de jeugdige spelers. Daarnaast en dat mag ik toch wel stellen, hebben we ook nu weer ontstellend veel pech gehad" De heer Van der Klink verzekerde, dat het bestuur niet alleen vertrouwen in het eerste team stelde, maar ook in trainer Bierhuizen, die aan zijn negen de seizoen bij HBSS bezig is. De heer Van der Klink noemde trainer Bierhuizen een zeer kundig man, die er alles aan doet om met zijn pupillen tot een beter resultaat te komen. „Er wordt twee keer in de week getraind en er zijn er zelfs die daarnaast nog voor zichzelf trainen in het Beatrix- park. De wilskracht om beter voor de dag te komen is er zeker", zo consta teerde secretaris Van der Klink tevre- Opbouw Naast Bierhuizen die de selectie traint, wordt de A-jeugd onder handen geno men door de oud SVV-speler Corbeau. „Die is aan de opbouw bezig en dat lukt hem aardig. Die A-junioren bezet ten de bovenste plaats met 15 punten uit 18 wedstrijden en daar is in de toekomst onze hoop op gevestigd, ten van die A-spelers heeft al een wedstrijd in het eerste gespeeld. Dat was Wim van Est, die in dat team als linksbuiten goed heeft voldaan en die volgens mij ook wel wat belooft voor de toe- De heer Van der Klink (31) en drie jaar secretaris van HBSS dacht dat de vereniging alles in het werk stelde om de jongens van het eerste team te steunen. Naast een goede trainer is er een masseur in dienst die op de trai ningsavonden klaar staat de spelers onder handen te nemen. Daarnaast zorgt het bestuur voor leuke contacten voor het team en nog vers in het geheugen ligt de ontvangst van een team voetballers uit Israël. Een contact dat HBSS hoopt te verstevigen, door Een trui naar het hart van Uw zoon en wat voor moeder be langrijk isook heel voor- Moderne acryl jongens pullover in brede rib gebreid, met turtle- nfeck en vlotte knoopsluiting. In fijne mouliné en uni kleuren en de maten 116 t/m 164 uit de serie van f 19,95/f 22,95, nu met vele guldens voordeel. Heb je zin om te schaatsen, maar is er geen ijs! Geen nood, met deze Skeeler schaat sen kun je zonder ijs toch je gang gaan. Skeelers, het einde! Originele Skeeler schaatsen, waarop je echt kunt trainen en kunstschaatsen, kompleet met dubbele Rittbergers en al. Deze Skeelers hebben zeer harde wie len van kunststof en dubbele stalen kogellagers. In de maten 30 t/m 36, per paar van f 29,75 voor nog géén tientje. Plexiglas afscherm kap van f 6,95 voor f 4,95. Ook maandagmorgen open tCTiJ Géén tel. of schrift, best. Zorg dat al die plaatsen in Uw woning waar veel licht nodig is, ook voldoende verlicht zijn. Breng een t.l. verlichting aan in de keuken, boven Uw bureau of tafel, in de kelder, gang, hal of op zolder. T.L. verlichting bestaande uit een fraaie wit gemoffelde balk in smal model en 40 Watt buis, lengte 123 cm, kompleet met starter en voorschakelapparaat voor nog géén tientje. Schiedam-DSO. Beide clubs gaan met 12 uit 7 aan de kop en dit is dus in feite wat betreft de eerste helft van de competitie de wedstrijd van de waar heid. Bij een gelijkspel kan Ooievaars de lachende derde zijn. Laten we voor Schiedam hopen, dat het zover niet zal komen en dat beide punten in eigen huis gehouden kunnen worden. Het tweede duel dat aller aandacht vraagt is dat tussen Martinit en DEH. Beide clubs hebben negen punten, alleen heeft Martinit een wedstrijd minder gespeeld. Voor de club, die verliest is er de wetenschap dat het voorlopig af kan haken voor de leiders positie, die nu ingenomen wordt door DOK. Een enorm spannend duel kan er dan ook worden verwacht. Jammer is dat de competitieleider van de afde ling Rotterdam met de ontmoeting van Martinit geen rekening houdt. Ook WF en Schiedamse Boys spelen thuis en het zal dan wel weer veel moeite kosten om in de rust een goed rust punt te vinden om een kopje koffie te Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op onze sport-afde- ling, op de tussenverdieping parterre, deze originele Skeeler schaatsen, waarmee je zonder ijs toch kunt schaatsen. In de maten 30 t/m Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze t.l. balk met 40 Watt buis, kompleet met starter en voor schakelapparaat 123 cm lang. Zondag hebben de Schiedamse amateurs het rijk alleen, omdat SVV een vrije dag heeft. Voor tal van penningmeesters is dat een meevaller, omdat hun clubs toe vallig een tegenstander hebben getroffen die er zijn mag. Daaruit kan dan weer voortvloeien dat heel wat voetballiefhebbers de weg naar de amateurvelden kun nen vinden. Om dan-te beginnen bij Hermës DVS. Het kwam zondag tot het vijfde gelijke spel in successie en de club is er op gebrand die nare reeks eens te gaan doorbreken. Het treft daarbij niet dat CKC de volgende tegenstander is. Im mers, de jongens uit Kralingse- veer zijn na een aanvankelijk zwakke start ineens aan een opmars begonnen en DHS heeft dat kunnen ondervinden. Het moest met een nederlaag van 4-0 genoegen nemen. Toch geloven wij te kunnen stellen dat Hermes DVS die wedstrijd moet kunnen winnen. DHS zal de smadelijke nederlaag tegen CKC weer goed willen maken. Het moet dat dan doen op eigen terrein tegen Slikkerveer en dat zal om de drommel niet meevallen. Het gaat er op lijken dat DHS te laat is met verjonging van de ploeg maar mis schien kan het zondag bewijzen dat wij het niet bij het rechte eind hebben. In de vierde klasse springen twee wed strijden er wel uit. In de eerste plaats Evenals voorgaande jaren zal ook nu weer de jaarlijkse sportprijs uitgereikt worden. Welke sportman of sportvrouw zal voor een jaar in het bezit komen van de prijs? Verleden jaar mqcht de cricketafdeling van Excelsior uit handen van de burgemeester de prijs in ontvangst nemen. Evenals andere jaren zal ook nu de jury het weer moeilijk krijgen om tot een juiste beoordeling te komen. De uitkering zal plaatsvinden tijdens een „sportsoos". Het „sportsooscollege" heeft er weer voor gezorgd het een en ander gezellig te omlijsten. De chef-sport van het Sijthof-concern en W-commentator Fred Racké zal een praatje houden over sport in het algemeen en natuurlijk zal bij de gezelligheid een dansje niet ontbreken. Het bevreemdt het college, dat tot nu toe weinig dames naar de sportsoos kwamen. Het college stelt terecht, dat er heel wat dames in Schiedam aan sport doen. Korfballen, handballen, basketball en volleybal, het zijn allemaal sporten die door dames worden bedreven om dan maar over turnen te zwijgen. Waarom weten die dames de weg naar de sportsoos niet te vinden? Daarnaast zijn er nog velen die menen dat de sportsoos er alleen maar is voor bestuurders. Niets is minder waar. De soosavonden zijn er voor een ieder die maar belang stelt in de sport. Wist u dat de initiatiefnemers juist voor ogen hebben gehad, dat die avonden een ongebonden samenzijn zouden worden van beoefenaars(sters) van verschillende takken van sport? Het sportsooscollege rekent er dan ook op, dat heel veel sport liefheb- bers(sters) op vrijdag 19 november de weg naar de wielerbaan weten te vinden. Daar in het gezellige clublokaal van de rennersvereniging Schiedam zal de burgemeester bekend maken wie voor een jaar de sportprijs mee naar huis mag nemen.

De Havenloods | 1971 | | pagina 4