1 Met Andere Woorden te Sprookjesshow op ijsvloer van Ahoy' <8# <8# <8# n L 10 JHL *1 48 mmm l?ulliljifJi!ilii.LiUI Nog plaatsen voor Parijse Kerstreis vanaf 15; per week zonder vooruitbetaling p. H I8 ml' r 5 F (®J m w 1" r 1* 1 r r r 1 <§J m f 1 51 1" A 1 A A 1" 1" L A E r k A 1 1 11 M 1" DE HAVENLOODS, DONDERDAG 25 NOVEMBER 1971 47-515 „Zuid-Afrika is voor blanken een verrukkelijk land: ze bezitten vrijwel alles, kunnen over goedkope arbeids krachten beschikken, ze zijn vrij te denken en te zeggen wat ze willen, als ze maar niets „verkeerds" doen. Zuid- Afrika is geen politiestaat voor de blanken. Het is wel een zuivere politie staat voor de anders gekleurde mensen". „Het apparaat van de geheime politie is perfect. Het is een zeer geraffineerd systeem. Elke barjuffrouw, taxi-chauf feur, telefoniste is lid van de geheime politie. Ook zal een opstand of een guerilla weinig succes hebben, omdat de autoriteiten absoluut geloof in geweld hebben. Als er ergens iets de kop opsteekt, dan wordt er onmiddel lijk een machinegeweer opgezet". „De hinken kunnen niet zonder de zwarten. De hele economie steunt op de zwarte arbeidsbevolking. Als morgen alle Afrikanen zouden gaan staken dan is het land bankroet. Van daar, dat er geen vakbonden zijn. De Afrikanen kunnen wel zonder de blanken, hoewel zij door die blanken wel een snellere en grotere ontwikke ling kunnen krijgen dan in de meeste andere onafhankelijke Afrikaanse staten". „Aks je hier links in .de VVD zit, dan ben je naar Zuidafrikaanse begrippen een communist". „Het meisje, dat mij begeleidde, zei mij eens: alle meisjes trouwen hier als maagd. Later hoorde ik, dat dit in vele gevallen niet waar is. Ik confronteerde haar met dit verhaal. Ze zei zoiets, dat het toch het geloof van Zuid-Afrika was. Het moet waar zijn, dus is het zo, ook al weten ze beter". Dit zijn enige uitspraken van VVV- senator Van Riel, gedaan tijdens een lunch in de vaste burcht van het behoud, „De Groote Club", de exclu sieve sociëteit voor mannen op de Amsterdamse Dam. Van Riel mag het Zeggen: hij is er geweest. Hoort u het ook eens van een Het wordt hoog tijd, dat de periodieke Nederland-België voètbalwedstrijden weer in ere worden hersteld. Zoals bekend plegen bij dergelijke evenemen ten enorme voorraden agressie en frus tratie van de miljoenen te worden ontladen. Dat is even nuttig als wense lijk. Het blijkt nu, dat vooral de Belgen er niet zonder kunnen. Hun historisch minderwaardigheidscomplex ten opzichte van Nederland begint grotes ke, maar ook gevaarlijke uitwassen te krijgen. Kreet onlangs een Gentse politiechef het Nederlands volk uit voor „lamzakken en viezerikken" (naar aanleiding van een voorstelling aldaar van een Nederlandse toneel groep), nu gaat het Belgische (politie)- apparaat ons daadwerkelijk mores leren. Aanleiding: men vindt de eis van acht jaar van de Nederlandse officier van justitie tegen R. van S. (die twee agenten in Knokke doodschoot) „belachelijk licht". Als represaille zullen Nederlanders in België (vooral in de kustplaatsen) bij het minste of geringste op de bon worden geslingerd. Een Amsterdamse verpleegster heeft er al op ongehoorde wijze kennis mee gemaakt. Haar werden op het bureau de'onbeschoft- ste vragen gesteld en haar auto werd ondersteboven gehaald. Let wel: dit wordt door de politiechefs toege staan! Laten we a.u.b. weer in Antwerpen gaan voetballen. En er vooral ook verliezen! Want anders gaan ze nog Nederlandse invaliden hun protheses afnemen, omdat ze er geen invoerrech ten voor betaald hebben. tolligheid als de vlooierjj van de Tros naast de Avro. We wachten nu nog op de Michael-om- roep naast de KRO en een Drees-vere- nigipg naast de VARA. Dit volk van splijt zwam neuzen zal dan tenslotte krijgen wat het verdient: een staatsom roep, waarin alles op een hoop is gegooid, geklutst en onverteerbaar is geworden. Eindelijk werd dan het zwijgen van NCRV ten opzichte van de EO verbro ken. De al bijna een halve eeuw oud zijnde christelijke zuil in onze unieke vaderlandse omroepwereld, werd al die halve waarheden en aantijgingen van de zich „super-christelijk", opstellende EO beu. In de NCRV-gids deed secre taris Kieft uit de doeken, dat het streven van de EO tot het tegenoverge stelde zal leiden wat deze zich voor stelt, nl. minder christelijk geluid op radio en tv. Er is geen speld tussen te krijgen. Maar we vrezen, dat de heer Kieft zich vergist als hij denkt, dat EO-mensen voor redelijkheid vatbaar zijn. Ze zullen hun frustraties vorm blijven geven in galmende visserskoren en stichtelijke praatjes van eenzelfde over- „HOLIDAY ON ICE" IN DECEMBER IN AHOY, een traditie wordt hersteld. De allernieuwste show van Holiday on Ice speelt van dinsdag 14 tot en met woensdag 22 december in Ahoy. Top- solisten in deze show zijn de geliefde vroegere wonderkinderen-op-de- schaats SJOUKJE DIJKSTRA en JOAN HAANAPPEL. Eén van de vele hoogtepunten is voorts de Wereldpre mière op het ijs van DE FABELTJES KRANT! „SPROOKJESSHOW" is de naam van de nieuwe Holiday on Ice produktie - en sprookjesachtig is zij. Niet alleen alle figuren uit het Grote Dierenbos, maar ook het uit vele kinderboeken sinterklaas Net als voor de grote mensen zijn er ook voor de poppen prachtige pruikeneen wel kom Sinterklaaskado voor iede re poppenmoeder. Poppenpruik van lang, echt kambaar haar, zowel in een blonde als in een donkere kleur. Maak van een oude pop weer een heel nieuw poppekind met deze mooie pruiken, die U nu door elkaar per stuk koopt r nog géén rijksdaalder. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de speelgoed-af deling, 2e etage, deze poppen- pruiken van lang kambaar haar, in donker en licht blond, nu van f 3,75 door elkaar A voor Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. Joan Haanappel bekende olifantje BABAR en zijn kor nuitjes zijn op de schaats te zien. Naast Sjoukje en Joan staan de volgende sterren op de lijst van solisten: Wolf gang Schwarz, Charlene McLaren, Ca thy and Tair, Michael and Michele, the Maxwells, Sam Huston, Yves Dauvillai- re, Karl Kossmayer en zijn ezels en Evelyn Hans en haar poedels. REDUCTIEBON Holiday on Ice op 14 december 1971. Deze bon geeft recht op reduc tie voor ten hoogste vier perso- De prijzen zijn dan: Stalles f 8,50; Parket f 7,50 en 2e Ring f5,50. Deze bon is uitsluitend geldig op de volgende adressen: Het Zuiden, Dordtselaan 139; De Havenloods, Eendrachtsweg 25 te Rotterdam; Hoogstraat 122 te Vlaardingen en Wete ringsingel 9 te Krimpen aan den IJssel. Deze kantoren zijn ge opend van 8.30 uur tot 17.30 ATj hebben voor een tiental liefhebbers nog plaats voor onze Kerstreis naar Parijs. Deze vijf-daagse reis begint op 23 december om 9 uur vanaf de Westblaak tegenover Cinerama en op 27 december vertrekken we vanuit Parijs. De prijs is f 249,50; voor één persoonskamers berekenen wij een toe slag van f 17,50 per persoon. We loge ren weer in het moderne Palace Hotel. Kaarten en inschrijvingen aan onze kantoren te Rotterdam, Eendrachts weg 25, voor Vlaardingen Hoogstraat 122 en voor Krimpen aan den IJssel, Weteringensingel 9. Onze kantoren zijn geopend van 8.30-17.30 uur, zater dags en zondags gesloten. Goed idee! Postpapier bedrukt met naam ervadres. pHfitholis© Bijdragen; Anne Hoeksema Henk van Capelleveen Eindredactie'; Jan Hein de Groot Niets van waar, was zijn conclusie na een reis door Duitsland. Die Moha mmed. Allah.is zeker zijn profeet. Vanavond organiseert de Algemene Rotterdamse Studentenfederatie (ARSF) in de aula van de Nederlandse Economische Hogeschool aan de Bur gemeester Oudlaan 50 in Rotterdam een forumdiscussie met Tweede Kamerleden en onderwijsdeskundigen over het voorgestelde onderwijsbeleid van de regering Biesheuvel. In het bijzonder zullen de collegegeldverho ging en de studiefinanciering worden besproken. Alleen de drie confessionele partijen hebben aan de uitnodiging geen gehoor gegeven. Als reden gaven zij op ten opzichte van deze materie nog geen standpunt te hebben bepaald. En dat drie weken, voordat de onderwijsbe groting in de Tweede Kamer aan de orde komt. Wel waren de confessionelen bereid na de standpuntinname tijdens het begro tingsdebat nota bene over dat ingeno men standpunt te komen discussiëren en het eventueel nader toe te lichten. (Slechts de CHU bleek bereid tot een informatief gesprek vooraf). Ook legden de drie partijen de mensen van de ARSF uit, dat zij stoelen op het democratische principe. Fidel lacht, Fidel drinkt, Fidel zwaait, Fidel baadt pootje, Fidel danst, Fidel praat, Fidel basketbalt, Fidel zit. Gelukkig gaat de koninklijke familie straks weer wintersporten. Mohammed Heikal weet 't. In zijn gezaghebbende blad Al Achram, de stem van de Egyptische regering, schrijft hij over het sprookje van de 6 miljoen in de oorlog vermoorde joden. ZANUSSI KROON RADIO Rotterdam: Schiedamseweg 117, Tel. 232717 Beijerlandselaan 8, Tel. 191079 De Slinge 149, Telefoon 811227 Schiedam: Hoogstraat 37, Telefoon 262564 Capelle a/d IJssel Koperwiek 4-6, Telefoon 332339 Moeder je bent toch zó oud, zó versleten Je geest is verdord en je kan niet meer Dat Kees zegt: dat mens en wat mottewenou En Alie: bij mijn niet in huis ganou- Zoon Jacob zegt: kom nou ik zit toch in zaken Heb ik dan nog tijd een oud mens te bewaken t Laat Stien ze maar nemen, haar huis is zo groot Maar Stien zegt: dat nooit en al sla je me dood En wat je zo trots eens je klaverblad noemde Dat viertal is woest... en jij bent de verdoemde Moeder, je klaverblad, 't was je verge- Je lag daar vervuild en je kon niet Dat men op een ochtend je deur openbrak Nu ligt te sterven, daar in die barak Moe, in dat kistje, je weet wel, 't vergulde „Voor elk van mijn kinderen vijfhon derd gulden Je briefje dat ligt er, maar 't geld is er niet We zoeken ons rot... naar waar je het liet. Leen de Zwart Eigentijdse druhacrkwlnhel voor huwelijks- en verlovingskaarten, geboorteaankondigingen, uitnodigingen, enzovoort. priht house Winnaar van de tien gulden is dit keer de heer J. A. van Slobbe, F abristraat 23, Schiedam, die de juiste oplossiilg vermeldde: Vespasianus, Demosthenes, Hippocrates, Aristoteles. De oplossing van deze week weer op een briefkaart inzenden aan: Puzzelredactie De Ha venloods, Postbus 1980, Rotterdam; op de adreszijde in de linkerbovenhoek vermelden: M.A.W. 187. Uw oplossing moet dinsdagmorgen vóór 12 uur bin- öij juiste oplossing van deze kruis woordpuzzel leest men in de uitsteken de randvakjes - boven en onder van links naar rechts en links en rechts van boven naar beneden de namen van vier kledingstukken. HORIZONTAAL: 1 rivier; 2 plaats in Drente; 3 rondgang; 4 plotselinge trek; 5 vaaïtuig; 6 drinkgerei; 7 stoot; 8 warmte-eenheid (afk.); 9 vraag; 10 voertuig; 11 soort verkoping; 12 ontel baar; 13 onderwijsinrichting (afk.); 14 hakwerktuig; 17 pers. v.n.woord; 18 tocht; 19 oosterse jongènsnaam; 20 middag; 21 godin van schoonheid en liefde; 22 inwoner van 43 hor.; 23 afgod; 25 Nederl. rivier; 26 baardje; 27 godsd. gemeenschap; 28 elasticiteit; 29 vloerbedekking; 30 deel van dak; 31 alvorens; 32 stok; 33 treffen; 35 wind- stroom; 36 roodachtig; 37 muziekstuk; 38 vis; 39 kader; 40 minnelijke schik king; 41 lange stok; 42 talisman; 43 hoofdstad in Nabije Oosten; 44 grote vloot; 45 telwoord; 46 pronkkastje; 47 aanw'. v.mwoord; 48 betreffende; 49 aandoening; 52 orgelregister; 53 oude munt; 54 jongmens; 55 boom; 56 meisjesnaam (afk.); 57 tweetal; 58 sluis; 59 gedeeltelijk; 60 te voet gaan; 61 klein kind; 62 vogel; 63 nieuw (voorveogsel)64 insekt; 65 wiel; 66 ravijn; 67 plooisel; 68 zaadje; 69 kleinood; 70 heldendicht; 71 serieus bedoelen; 72 kledingstuk; 73 boom; 74 been; 75 boom; 76 speculatie; 77 onheilsgodin; 78 in veiligheid; 79 gene zen; 80 Europeaan; 81 aanstoot geven; 82 groet; 83 overtrek; 84 tijdperk; 85 redeloze dieren; 86 rechtsgebied (afk.); 87 disselboom; 88 bewijs van verblijf; 89 klaar. VERTICAAL: 1 weg; 2 krul; 3 familie lid; 4 drinkgerei; 5 wapenschild; 6 kwajongen; 7 familielid; 8 tandbeen; 9 soort steen; 10 wisselborgtocht; 11 kleurstof; 12 dik touw; 13 zoon van Rembrandt; 14 bezitt. v.n.woord; 15 zwarte steen; 16 gezicht; 17 afscheid ing; 18 vogel; 19 bezit van boer; 20 tevens; 21 soort wrok; 22 heilige; 23 ankerplaats; 24 toneelstuk; 25 onver schillig; 26 zangclub; 27 andere naam voor Ilium; 29 meisjesnaam; 30 tent; 33 stengel; 34 sap; 35 groente; 36 familielid; 37 minus; 38 betreffen; 39 inhoudsmaat; 40 geducht; 41 bosgod; 42 jongensnaam; 43 vracht innemen; 44 veerkracht: 45 belemmering; 46 drinkgerei; 47 pootgoed; 48 telwoord; 49 marterachtig dier; 50 telwoord; 51 broos; 52 gelijk; 53 voorwaarde; 54 vis; 55 muziekstuk; 56 voedsel; 57 druppel; 58 vaartuig; 59 traag; 60 Germ. Godheid; 61 uitgestotene; 62 voorste stuk; 65 teken v.d. Dierenriem; 66 vis; 67 tuinperk; 68 puntig voor werp; 69 zoutig vocht; 70 Engelse titel; 71 inwoonster van Afrika; 72 roeipen; 73 vogel; 74 roofdier; 76 aanw. v.n.woord; 77 vergenoegd; 78 wending; 79 fel; 80 kruiderij; 82 vlak temaat; 83 rund; 84 slot; 85 ik; 86 deel van wet (afk.). Het Humanistisch Verbond afdeling Rotterdam houdt dinsdagmiddag 30 november een bijeenkomst in het Hu manistisch centrum. Deze middag zal mevrouw J. C. E. de Boer-Engelvaart spreken over: „man, vrouw, maat schappij". Aanvang 14 uur in het Humanistisch Centrum, Provenierssingel 48, Rotter- dam-4. Ook niet-leden zijn welkom. sinterklaas Heeft het U al veel hoofdbre kens gekost om een Sintkado voor vader te bedenken, maar nog steeds te vergeefsdan doen wij U nu misschien een goede suggestie aan de hand Rundlederen Porto Quick he renportemonnee met 2 zilver geldvakken, 2 vakken voor pa piergeld en een apart fotohoek je, nu in de kleuren bruin en zwart van f 13,95 voor nog géén negen gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze rundlederen Porto Quick he renportemonnees met vakken voor papiergeld, voor zilver geld met rits eert foto hoekje, in de kleuren bruin en zwart dit staat voor u Boeiend is altijd weer die hoek van krant eh blad waar ik kan gewaar worden wat mij te wachten staat. Ik bedoel de horoscoop-rubriek. Een dagblad schrijft erboven: dit staat voor u in de sterren geschreven. Als de rest van onze dagbladen even betrouwbaar was als deze rubriek dan konden we ze wel allemaal tegelijk afschaffen. Boven dezelfde rubriek lees ik in een damesblad: Vrijblijvend. Dat laatste klinkt op zijn minst iets genuan ceerder. Je hoort er de discussie in de redactie achter. Zouden we ook met die onzin beginnen? Ach ja, je kunt niet achterblijven. Nou, voor uit dan maar met de geit: vrijblij vend dan maar. Intussen is dat natuurlijk een tegen strijdigheid. Want de horoscoop wil helemaal niet vrijblijvend opgevat worden. Zo staat het in de sterren en niet anders. Ik ben een steenbok en ik krijg deze week een aanzoek van een heer met lichte schoenen. Moet hij ze dan uittrekken om ze te wegen of is hij vergeten zijn zomer schoenen uit te doen? Wat is er met uw voet? vraagt de NN achter deze horoscoop. Mijn antwoord is: niets. Waar bemoeit u zich mee? Mijn damesweekblad, of liever dat van mijn vrouw dan, maant mij om resoluter op te treden. „Plannen in overvloed, maar uitvoering laat te wensen over". Ja, als je zo begint. Dat past op alles en op niets. Dan staat de schorpioen er heel wat beter voor, deze week, die heeft rond de 26e een kans op een meevaller. Ook de maagd wacht iets goeds: financieel gunstige perspec tieven. Maar, ik hoop dat u het nu wel gelooft. U begrijpt wel, dat dit allemaal onzin is. Wie daar zijn tijd aan verdoet moet onnozel heten. Wat erger is, het is niet geheel ongevaarlijk. De horoscoop heeft iets te maken met wat we noemen: ons lot. Mensen die in zulke dingen geloven, menen op die manier werkelijk een kleine tip van de sluier over hun lot te kunnen oplichten. En dat is een kwalijke zaak. Want ons leven wordt nu eenmaal niet bepaald door het lot. Dat is de gedachte van mensen die niet beter wisten. En wie in de plaats van het woordje „lot" God leest, komt ook niet veel Ons mensenleven wordt niet be paald. We mogen het leven. We worden wel aangesproken in dit leven. Door onze medemensen en door de stem van God. De naaste spreekt ons aan met zijn nood en vreugde. Die is onze uitdaging. En God spreekt ons aan met zijn belof ten en geboden en daarin daagt Hij ons uit, niet om beduimelde zinnet jes die niets zeggen te spellen, maar om naar Hem te horen en daarnaar te leven en te doen. Daar wordt een mens mens van. medemens. T 7" 5 7 T 9~~] 2 (<§j) 9 II 7 12 9 f 10 a 'V f li1 A u 20 21 22 1 23 29 2S 26 26 2} 27 28 f SO 30 31 f 34 36 38 38 39 vo 91 92 72 93 M> 93 99 99 95 96 97 IS 96 V? IS 99 99 50 SI k 53 53 59 59 SS k SS S6 k 56 57 59 59 60 60 A 61 61 k 63 6H A 65 «7 57 68 69 c®; '10 70 V 71 A 72 7J 79 k 75 76 tl 77 k A 79 SO SI k 81 SI 89 8S SS 89 p? Attent! Nieuwjaarskaarten bedrukt met uweigen tekst. bNhthoUse ■Pawiftnori 11 Wnonri 75 jaar ter meulen Voor de prijs van een paar ny lons koopt U bij ons panties Neem er gelijk een paar in voor raad, ze komen altijd wel van pas. Een fabriekspartij 1e keus pan ties, geheel gevormd (dus géén buispanties), met versterkt broekje en teenversterking. Kortom een prima panty nu voor precies elf dubbeltjes. panty nylons Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze fabriekspartij Ie keus panties, geheel gevormd, met teenver sterking en versterkt broekje. In de maten I, II, III en IV (geschikt voor de japon- maten 36 t/m 46), per stuk Aparte Kudo's: posters, kaarsen, postpapier, kalenders, enz. bHht hoUse ■PavHinpnH Wppna Bazaar in Zweedse zeemanskerk De Zweedse zeemanskerk in Rotter dam, de enige Zweedse kerk in Neder land, organiseert haar jaarlijkse bazaar op donderdag 25 november van tien uur 's morgens tot tien uur 's avonds in het kerkgebouw aan de Parklaan 5 te Rotterdam. De opbrengst tvan deze bazaar is bestemd om het voortdurend' uitbreidende pastorale en sociale werk onder de Zweedse zeelieden te bekosti- gen. Er zijn op de bazaar vele Zweedse huisvlijtproducten te koop, zoals hand werk, batik en glas. Bovendien worden bij de koffie Zweedse lekkernijen ge serveerd. i|^[oliï[sL

De Havenloods | 1971 | | pagina 17