Sportprijs van het jaar voor SZG in 21 189.= Derby Schiedam-Excelsior kan een topper worden KREUGER 14,95 RC Schiedam en Stichting Wielerbaan in onmin Jan Fister stelt wielerploeg voor Sportgrabbelton dries vo< Noodweg door Kethel T.V. DEFEKT DE HAVENLOODS, DONDERDAG 25 NOVEMBER 1971 Vrijdagavond reikte burgemees ter H. Roelfsema voor de vierde maal de jaarlijkse sportprijs van Schiedam uit. Dat gebeurde tij dens een sportsoos die deze keer wérd gehouden in de kantine van de Schiedamse wielerbaan. De burgemeester memoreerde dat de jury het dit jaar niet moeilijk heeft gehad om tot een besluit te komen, omdat de resultaten die door de Schiedamse Zwem Club onder leiding van trainer Theo Romeijn werden geboekt ver uit sprongen boven die van anderen in Schiedam. Burgemeester Roelfsema vond dat men alle waardering mocht hebben voor de manier waarop SZC steeds maar weer in het nieuws was gekomen. Hij stelde dan ook dat de sportprijs terecht door SZC was verdiend. Tot de successen van SZC hebben niet in het minst bijgedra gen de jonge zwemmers René van der Kuil en Ruud Pijpers, die steeds maar weer records scherper stelden, met als hoogtepunt het Europese record van René van der Kuil. „Dit alles was slechts mogelijk door de training van Theo Romeijn". „Voor dag en dauw komt u uit Delft om met uw ijverige pupillen te trainen". Daarnaast zijn er natuurlijk ook nog de resultaten van de zwemploeg in zijn geheel, die na een landelijke competitie op de zesde plaats in de eindrangschikking terecht Ook het waterpoloteam deed van zich spreken. Al met al waren dit redenen voldoende om de sportprijs van het jaar aan SZC toe te kennen. De heer Roelfsema greep nog even terug in het verleden door op de successen te wij zen die eens door Pauline van der Wildt en Cocky Gastelaars werden behaald. De burgemeester stelde dat Schiedam trots kan zijn op de Schie damse Zwem Club. In tegenstelling tot HOUTMAN MUZIEK EN PIANO'S SINGEL 114-116 SCHIEDAM TEL. 26.88.71 PIANO'S GITAREN VLEUGELS KLEININSTRUM I rBLADMUZIEK Gesprekken aan de koffiebar Een groep jongeren heeft het plan opgevat om wekelijks tijdens een kof- fieuurtje in de benedenzaal van De Goede Havenkerk aan de Havendijk in, Schiedam gesprekken te voeren over diverse geestelijke zaken. Zondag 28 november zal het Franse team „Les Reflets" van Youth for Christ optreden tijdens een dienst die om 5 uur begint. Om 8 uur wordt dan de koffiebar gehouden. 75 j aar ter meulen Aan de garderobe van een mo derne vrouw mag een pantalon niet ontbreken, want we dra gen ze allang niet meer omdat ze heerlijk warm zijn, maar vooral omdat ze zo leuk staan. Courtelle acryl jersey dames pantalon met uitlopende pijpen, ritssluiting voor en 'n vlotte knoopsluiting. De elastische tailleband maakt dat deze pan talon bijzonder prettig draagt. Nu in 3 modekleuren heel voor delig voor nog géén twee en twintig gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze courtelle acryl jersey dames pantalons met iets uitlopende pijpen en elastische tailleband. In de kleuren bruin, zwart en marine en de ma ten 38 t/m 48 andere jaren waren er naast de sport prijs ook enkele individuele prijzen. Herinneringsmedailles gingen naar René van der Kuil, Ruud Pijer en trainer Theo Romeijn. Na de Schiedamse Scheidsrechters Ver eniging, SV. HV. Schiedam, de cricketafdeling van Excelsior was het nu SZC die voor een jaar het prachtige beeldje in de prijzenkast mag zetten. Voorzitter Henk Rodenrijs prees zich gelukkig toen hij uit handen van de heer Roelfsema de sportprijs mocht ontvangen, (zie foto). Het was een goede gedachte van het sportsooscollege geweest Fred Racké uit te nodigen een praatje over sport in het algemeen te houden. Racké deed dat op de hem bekende en vlotte manier en beantwoordde tal van vra gen uit het publiek. Fred Racké deed in zijn babbeltje een suggestie waar over de diverse clubbestuurders eens de gedachten zouden moeten laten gaan. Hij vertelde dat hij onlangs, tijdens een gesprek met een der topfunctionaris sen van de NSF, de wetenschap op deed dat er jaarlijks in Nederland enorme bedragen omgaan door het innen van contributies en het maken van clubbladen, men kwam toen tot de veel geld bespaard zou worden. Wij vragen ons af of dit alles, maar dan in het klein, in Schiedam geregeld zou kunnen worden. De gedachtengang is in feite niet* onlogisch. Nu zitten er wekelijks ijverige verenigingsleden voor de schrijf- en stencilmachine, met daar naast een vreselijke administratieve rompslomp. Zo is het ook met de maandbladen. Veronderstel nu eens dat dit alles centraal geregeld zou worden, bijvoor beeld door de SBLO en dat de vereni gingen daar dan, per pagina die men nodig heeft, voor betalen. Dat hoeft niet veel geld te kosten omdat wij er van overtuigd zijn, dat tal van adver teerders de kosten zullen drukken. Wat te denken van de ledenadministra tie. Er zijn zo'n 70 verenigingen aange sloten bij de SBLO. Stel het gemiddel de ledenaantal op 150, dan moet het lonend zijn die ledenadministratie en het innen van de donaties en contribu tie bijvoorbeeld via een computerbe drijf te laten lopen. Het zou enorm veel vrije tijd en kosten bespareti. Het is een wat revolutionair voorstel, dat misschien wel heel wat stof doet op waaien met vóór- en tegenstanders. Om op de sportsoos terug te komen. Na het uitreiken van de sportprijs en het babbeltje van Fred Facké bleven de sportvrienden en vriendinnen nog tot in de kleine uurtjes bijeen. Daar zorgde de dansmuziek van het combo Louis Wiesenbron wel voor. Leverancier i van St. Nicolaas; De herenmodezaak van Schiedam BROERSVEST 6 - TEL.! sinterklaas Sint Nicolaas gaat met de tijd meedat blijkt wel als hij U of Uw dochter met deze moder ne schoudertas verrast 2 Vaks schoudertas van imitatie poetsteer met verstel bare schou derriem. Het model heeft een aparte siergesp op de klep en sluit met een drukknoop. Deze geheel gevoerde tas, nu in 3 kleuren voor nog géén vijftien gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze 2 vaks schoudertas van imitatie poetsleer, met aparte siergesp en verstelbare schouderriem. In de kleuren bruin, zwart en blauw, Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. interesse RENAULT bei KOSTER tei 707777 Zolang de wielerbaan Schiedam bestaat en dat is nog niet zo erg lang, is er in het bestuur van de Renners Clubs een controverse. Dat heeft al geleid tot het afstoten van een paar bestuurders die zich juist voor de wielerbaan het vuur uit de sloffen hebben gelopen? Dit alles gebeurde lang voordat de wielerbaan werd geopend. Eindelijk is het dan nu openlijk tot een breuk gekomen tussen de stichting Wielerbaan en de R.C. Schiedam die van de stichting de exploitatie van de baan heeft gekregen. De Rennersclub heeft aan het stich tingsbestuur een brief geschreven de baan niet langer te kunnen exploite ren. Het wil een hoger bedrag van de opbrengst van de kantine en twee bestuurders van de vereniging in het stichtingsbestuur. Het heeft van de brief afschriften gestuurd naar de SBLO en de consul van de KNWU de heer Lakerman. Dit alles lijkt ons toch een trap na aan het stichtingsbestuur, dat alles maar dan ook alles in het werk heeft gesteld om de wielerbaan te verwezenlijken. De heren Gordijn en Letterman werden ere-lid van de vereniging en de overige leden van het stichtingsbestuur werden lid van verdienste. De voorzitter van de Stichting Wieler baan Schiedam, de heer Peter van de Boom vond het schrijven van de ren nersclub een bijzonder teleurstellend gebeuren.'„Het stichtingsbestuur heeft altijd gewerkt voor de belangen van de wielerclub en daardoor doet dit alles een beetje vreemd aan. Zeker als je dan leest, dat de rennersclub neutrale per sonen in het bestuur wil hebben, maar ergens anders in die zelfde brief stel len, dat zjj graag twee bestuursleden van de Rennersclub opgenomen willen zien in het stichtingsbestuur. Ik dacht dat dit alles een verdere discussie onnodig maakte". De heer Van den Met ingang van 1 december zal de heer Th. H. Mouwens, plaatsvervan gend comptabele van de gemeente Schiedam wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, zijn func tie neerleggen. In verband hiermee wordt hem door het gemeentebestuur op dinsdag 30 november van 16.30-17.30 uur in het stadhuis een receptie aangeboden, na dat om 16 uur een afscheidsbijeen komst met het personeel heeft plaats gevonden. Wielerliefhebber en zakenman Jan Fister, eigenaar van het takelbedrijf Sport heeft zaterdag op de wielerbaan Schiedam zijn ploeg voorgesteld. Jan Fister, die zelf nog nooit op een racefiets heeft gezeten, beschouwt de wielerspoft als 'een hobby, zoals een ander duiven houdt of siervissen. Reeds eerder heeft de Renners Club Schiedam profijt getrokken van de hobby van de heer Fister. Dat was toen hij trainingspakken en een materiaalwagen beschikbaar stelde voor de jeugd. Ook de ploeg die nu is samengesteld en uitgezocht door Jan Fister krijgt een materiaalwagen. Hoewel de eigenaar van het takelbedrijf het sponsorschap van een wielerclub niet als reclame ziet. „Zolang het hard blijft regenen zit ik toch wel goed", wil hij toch wel hebben dat er goed gekoerst wordt en dat de ploeg voor successen zorgt. De ploeg is samengesteld uit renners uit Vlaardingen en Schiedam. Nico Moerman, Maassluis, Jan Bergkotte, Schiedam, Henk Ensink, Schiedam, Gerrit Moerman, Vlaardingen, Martinit Droog, Vlaardingen, Peter van Wijk, Schiedam, Hans van Kasteren, Schiedam, Cees Oltshoorn, Schiedam, Jan van Geest, Maasland en Boy Kanselaar, Schiedam. Thijs Ensing is aangesteld als ploegleider. De heer Fister verwacht dat zijn ploeg zal rijden voor wat hij waard is en daardoor de naam van het bedrijf niet te grabbel zal gooien. Een lofwaardig streven en het woord is nu aan de renners, die overal bij de naam van hun sponsor hoog zullen moeten houden. Zondagmorgenconcert: door het Ka mermuziekgezelschap Intertexta met o.a. fluitsuite en 4e Brandenburgs con cert van Bach. Aanvang 12 uur in het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112. Het was voor veel voetbalfans maar een matige zondag. Ver veeld en lui moesten zij de dag doorbrengen in afwachting van „Sport in beeld". Immers alles was afgelast en konden zaterdag de clubs uit het zaterdagvoetbal ondanks de afgelasting nog een vriendschappelijk partijtje spelen, zondag stond het weer dat niet toe. Het goot bakken uit de hemel en verder dan de clubloka len waar gezellig werd gekletst en gekaart kwam men niet. Natuur lijk zijn er nog trouwe SVV aanhangers (heet de supporters club niet „Door weer en wind") naar het SVV terrein gegaan om hun club aan het werk te zien tegen Roda. Het werd een gelijkspel en SVV was daar blij mee. Zover zullen zij het in Heereveen waarschijnlijk niet brengen. De koplopers lijken toch net iets te sterk om SVV ook maar een puntje toe te staan. Het B-team speelt zater dag thuis tegen Ekcelsior en dat kan wel weer eens een leuk partijtje wor den. Na de verplichte rust gaan de amateurs het zondag dan maar weer eens proberen. In de tweede klasse ontvangt Hermes DVS het Rotterdam- Topper maal gesproken moet Schiedam mak kelijk van een schotloos Excelsior kun nen winnen. Laatsgenoemde club suk kelt wat met de spelers en had zondag j.l. met verschillende debutanten wil len spelen. Schiedam heeft een hecht op elkaar ingespeeld team, met spelers die een doelpunt kunnen maken. Daarom dachten wij, dat het een overwinning voor de thuisclub moest wórden. Met een derby kan men echter niet voor zichtig genoeg zijn om iets te voorspel len. Heel dikwijls komt de underdog daarbij vrij goed uit de hoek. Martinit moet naar DBGC en dat is op eigen terrein zeker geen makkelijke tegen stander. Toch moeten de mannen van trainer Van Buitenen de volle winst mee naar huis kunnen nemen. De afdeling gaat, als er tenminste niets wordt afgelast, de laatste wedstrijd van het jaar spelen. Die laatste wedstrijd dag van het jaar brengt voor verschil lende Schiedamse clubs zeer moeilijke wedstrijden. Wat te denken van PFC-Demos. Laatstgenoemde ploeg tobt met tal van blessure's en kan waarschijnlijk ook niet beschikken over doelman Luc van Schijndel die door werkzaamheden verhinderd is. Op zjjn plaats zal doelman Arie Noordijk het dan moeten doen. Eeh SPAANSEPOLDER pluspunt is het weer meespelen van Jan Kooy, die een jaar schorsing achter de rug heeft en waar Demos heel wat van verwacht. SVDPW krijgt Sios op bezoek en ook dat kan wel eens stof doen opwaaien, hoewel SVDPW toch de beste papieren heeft. Ursus moet uit naar SVDP en ook dat is geen makkelijk „klusje" voor de jongens van voorzitter Mouthaan. Ook bij Ursus moet men het waarschijnlijk met één of twee invallers doen. On danks dat rekenen wij toch op de twee winstpunten. In de tweede klasse gaat SFC naar FSV. Pretoria, een van de oudste clubs in Rotterdam Zuid. Het gaat Pretoria niet naar den vleze, maar daar mag SFC niet op afgaan. Het is en blijft een tegenstander om rekening mee te hou den omdat het tot verrassingen in staat is. WF speelt thuis tegen DDC en zal nu toch eens moeten proberen om tot winst te komen, hoewel dat zeker niet zal meevallen. Schiedamse Boys ont vangt Abbenbroek en zal met een puntenverdeling al heel gelukkig zijn. DRZ tenslotte moet om bij de koplo pers te blijven de uitwedstrijd tegen Meeuwenplaat in winst moeten omzet ten.- FCN tenslotte speelt een uitwed strijd tegen RET met de kans op winst. Zaterdagvoetbal HBSS zal in Amsterdam alles in het werk stellen om tot een goed resultaat te komen tegen NDSM. Het moet dat ook, want het staat op een angstige plaats en heeft de punten dan ook hard nodig. Bij PPSC loopt het ook al'émaal niet zoals men daar wel graag zou willen. Trainer Bouquet doet er alles' aan, maar kan nog steeds niet tot een góed lopend en winnend team komen. Misschien dat het zaterdag op eigen terrein lukt tegen 'sGravensan- de. In de afdeling is GTB vrij en sluit GSS de competitie af met een thuis wedstrijd tegen Goudwaardse Boys. voor de prijzen van STOFFENMANTEIS Lange pers p. met nerts st. kraag Koop in een speciaalzaak! Deskundig advies. Volledige garantie. Eigen atelier. Nieuwe Binnenweg 178 Rotterdam (bij 's-Gr!avendijkwal) Tel. 362185 Boom vertelde dat er nog deze week een brief naar de rennersclub zal gaan en dat het stichtingsbestuur dan nood gedwongen dezelfde weg zal bewande len als de rennersclub om een afschrift te sturen naar de SBLO en de KNWU. Nog deze week hoopt het stichtingsbe stuur een perscommuniqué uit te ge ven, dacht de heer Van den Boom. Het is alles toch maar een vreemde zaak en laten we eerlijk zijn, zonder partij in dit conflict te trekken, de Renners Club staat zeer zwak. Wat heeft het in de periode dat het de baan expoliteert eigenlijk laten zien? Wat heeft de rennersclub in die periode eigenlijk op de baan kunnen organise ren waarmee het heeft kunnen tonen dat die exploitatie in goedé handen was en is. Het is niet veel bijzonders geweest en het publiek is nog steeds niet in drommen naar de baan geko- Zou de rennersclub Schiedam met het teruggeven van de exploitatie niet in eigen vlees gaan snijden? Het zou helemaal niet verwonderlijk zjjn, als het stichtingsbestuur zelf wedstrijden gaat organiseren en ook zelf de baan gaat exploiteren. Er zjjn tal van moge lijkheden, maar we geloven dat het zover allemaal niet zal komen. De rennersclub Schiedam heeft ook nog leden die een woordje mee kunnen en willen spreken. P. Bul. Jongelui, die eens wat meer willen weten over honkbal kunnen morgena vond, vrijdag, terecht in Rotterdam. De jeugdcommissie van het Rayon Rotterdam van de KNSB organiseert daar om 20 uur een avond voor de jeugd, in gebouw de Nieuwpoórt bij de Grote Kerk. De sportjournalist en auteur Gé Hoogenbos zal aan deze avond zijn medewerking verlenen, o.m. door een praatje te houden over Base ball en het vertonen van een door hemzelf opgenomen film van de Worldseries 1969 (Metz tegen Grioles). Evenals vorige jaren zal aan de beste slagman in elke afdeling een herinne- ringsprijs worden aangeboden door Hamilton Richardson. Aan het slot van de avond m! onder de aanwezige jeugd 10 exemplaren van het door Gé Hoo genbos geschreven boek „Amerika in de ban van sport" worden verloot. Alle jeugdleden zijn van harte welkom, hetgeen uiteraard ook van toepassing is op de jeugdige softballsters. Daar deze avond is bedoeld als propaganda voor de honkbalsport in het algemeen, zijn eveneens niet leden en ouders graag geziene gasten. Verleden week zaterdag liep het A.l elftal van HBSS in een geheel nieuw spulletje. In het shirt, wit met oranje manchetten en oranje V-hals en na tuurlijk het oranje-zwart embleem met de letters HBSS, het zwarte broekje en de oranje kousen zal de toekomst van HBSS zich voortaan presenteren. Dat dit alles kon gebeuren dankt HBSS aan een geweldige gift van Chevron. Reken maar dat de spelers en het bestuur heel dankbaar zijn voor deze gift. Het scheidsrechterscorps van de af deling Rotterdam heeft weer een groot aantal nieuwe scheidsrechters aan kun nen stellen. Gelukkig want om 22 jongens hun sport uit te laten oefenen zijn scheidsrechters nu eenmaal onmis baar. Bij die nieuwe scheidsrechters zijn ook een aantal Schiedammers. Het zijn de heren: D. K. van Ham, C. H. M. Heeze, J. H. M. van der Heiden, H. Nijmeijer en L. L. A. de Vette. DHS zal op 11 december een St. Nicolaas-bal organiseren. Het ligt in de bedoeling, dat de goedheiligman per soonlijk aanwezig zal zijn. Hij heeft de reis naar Spanje waarschijnlijk speciaal voor DHS uitgesteld. Zijn belangstel ling zal wel het meest uitgaan naar de spelers van het le, 2e, 7e en 8e elftal, Tuindorp Kethel zal tijdelijk een direc te verkeersverbinding krijgen met de Zwaluwlaan, door de aanleg van een noodweg in het verlengde van de Ie penlaan in Tuindorp, vanaf de De Biestraat naar de achter de apotheek en de bank aan de Zwaluwlaan gelegen toegangsweg naar het Hargplein. Deze maatregel wordt getroffen om een redelijke verkeersafwikkeling te krijgen voor de wijk Tuindorp Kethel West, welke wijk in de komende maanden het meest getroffen zal worden door de in die omgeving in uitvoering zijnde of komende grote werken. Eind november begint het werk aan het onderheide hoofdriool bij het ge maal Kethel, waarvoor de Schiedamse- weg tijdelijk afgesloten zal moeten worden. Aan de andere kant onder vindt het werk aan de Churchillweg enige vertraging, omdat door de ex treem lage waterstand op de rivieren de aanvoer per schip van hoogovens lakken vertraagd wordt. Binnenkort nota gronduitgifte Naar B. en W. van Schiedam de ge meenteraad meedelen, kan in de loop van de maand december of januari de nota tegemoet worden gèzien van de ingestelde commissie ad hoc, met be trekking tot het gronduitgiftebeleid door de gemeente. De commissie is verschillende malen bijeen geweest en dezer dagen heeft het advies B. en W. bereikt. Zoals bekend is de kwestie van de gronduitgifte de eerste aanleiding ge weest tot het conflict in de gemeente raad tussen de groep van 23 en 14, omdat KVP-PCG de voorkeur gaf aan verkoop van grond, terwijl de linkse groepering erfpacht voorstaat. Deze kwestie heeft toen geleid tot verdere moeilijkheden, uiteindelijk gevolgd door het niet opnemen van de rechtse groepering in het college van B. en W. Zaterdag zou de beschikbare ruimte in De Beurs wel eens te klein kunnen zijn om alle tafeltennisliefhebbers te kunnen bergen. Het is mogelijk dat het eerste team van TSF die avond promo veert naar de hoogste klasse van de NTTB. Het speelt dan namelijk tegen Phoenix, dat op de tweede plaats staat. Winnen Henny Stolk, Hans van den Broek en Hans Lingen deze wedstrijd, dan kan het Delftse team de Schiedam mers niet meer inhalen en dan kan TSF zich op gaan maken voor het feest. WIJ HELPEN DIREKT EVT. VOORAF PRIJSOPGAAF. Gebr. de Veld ST. LIDUINASTR. 78A SCHIEDAM éO TEL. 26.86.38 Tafeltennis in Koopmansbeurs Gedurende de kerstvakantie wordt er voor de Schiedamse schooljeugd weer een tafeltenniswedstrijd gehouden in gebouw de Koopmansbeurs. Het toernooi wordt gehouden op maandag 27 en dinsdag 28 december. Verder zijn er zwemwedstrijden voor leerlingen van het lager onderwijs in het Sportfondsenbad op maandag 20 en dinsdag 21 december. Maandag zijn de persoonlijke ontmoetingen en wor den de 25 meter vrije slag, 25 meter schoolslag en 25 meter rugslag ge zwommen. Dinsdag zijn de finalewed strijden en 's middags een schoolesta- fette over 4 x 25 meter schoolslag. sinterklaas Om steeds weer van Uw vakan ties en zwerftochten te genie tenen om de resultaten van Uw fotohobby aan anderen te tonen, daarvoor is een dia-pro- jektor onmisbaar! Nu koopt U een Ennamat 2000 dia-projektor, met afstandsbe diening, universeel magazijn, hoogte instelling en afneem bare diaschacht. Een lichtsterke Halogeenlamp, 12 Volt, 100 watt (véél licht- weinig warmte) die een prach tig helder beeld geeft, mede door 't 85 mm objektief, waar mee U haarscherp kunt instel len. Deze automatische diaprojek- tor voor kleinbeeld of half- kleinbeeld dia's, nu voor nog géén honderd negentig gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze Ennamat automatische dia- projektoren met afstandsbedie ning, kompleet met universeel magazijn en halogeenlamp, 1 jaar volledige garantie Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best.

De Havenloods | 1971 | | pagina 4