RÖÏTGERIflG 39 levencl centrum Dames van UVG zondag tegen Hollandiaan ALTIJD ROTTGERING VRIJETIJDSKLEDING 3<£aóteel va wordt LEVI CORDUROY PANTALONS 18 KLEUREN Zaalhandbal ZOMER OF WINTER WARM OF KOUD DE HAVENLOODS. DONDERDAG 25 NOVEMBER 1971 Kom eens een kijkje in onze wintertuin nemenDaar ver kopen wij voorjaarsbloeiende bollen, waarmee U in tuin of balkon vanaf het prille voor jaar tot eind mei toe, de mooi ste kleureffekten kunt berei- Reeds nu brengen wij een unie ke kollektie bollen met ong. 200 verschillende soorten en kleuren, bollen die het in het komende voorjaar prachtig zul len doen en die U nooit voorde liger kunt kopen. Een kollektie met o.a. tulpen, hyacinthen, narcissen, blauwe druifjes, sneeuwklokjes, witte druifjes, ranonkels, irissen enz., per soort op naam in zakje verpakt voor nog géén één gul den veertig. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in onze wintertuin op de tussenverdieping parterre deze grandioze kollektie voor jaarsbloeiende bollen, per soort op naam in zakje verpakt Nog dit jaar, voor kerstmis, zai in de toren van de gereformeerde Magnalia Dei-kerk te Schiedam een luidklok worden aangebracht. De klok wordt thans vervaardigd door de klokkengie terij Eijsbouts te Asten. Een werkcom- missie heeft zich beijverd om de nodi ge gelden (f 2.000,—) voor de luidklok bijeen te brengen. Een grandioze Sinterklaas-aan biedingvan onze radio-afdeling, die U in staat stelt Uw huisge noten op 5 december zo'n in- "National" radio te geven. radio met 9 transistors, 2 golf lengtes: FM en middengolf, een uitgangsvermogen van 250 mW, 'n dynamische speaker doorsne de van 6 cm en 'n 7-delige Deze "big-sound" radio is lever baar in zwart en oranje met ge schuurd aluminium fond. Nu kompleet met aansluiting voor oortelefoon of 2e luidspreker, rantie in luxe verpakking van f 72,50 voor nog géén vijf tien- Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze 2 golflengtes en 'n 7 delige telescoop antenne. In zwart en oranje met 'n geschuurd alumi- sinterklaas cKastedvmJQioorii740 der aantrekkelijk 7-3. Het krijgt n VOOR DmMES. HEREN EN KINDEREN Rhoon, juweel van een dorp op de zuidelijke oever van de Maas, is in het trotse bezit van een kasteel, dat, nu nog vervallen en zeer tos aan restauratie, na her stel dienst zal doen als sociaal cultureel centrum. Sinds kort is het kasteel eigendom van de Stichting „Kasteel van Rhoon", die het gebouw kon verwerven door een particuliere gift. De eerste doelstelling van de stich ting, het verwerven van het kas teel, was hiermee bereikt. De tweede doelstelling is het gehele Rijnmondgebied in het kasteel een cultureel historisch monu ment te geven, dat niet slechts (maar zeker ook) zal fungeren als toeristische trekpleister, maar de bevolking ten dienste zal staan als een centrum waarin naast conferenties en cursussen ook ontvangsten, bruiloften en partij en kunnen worden gegeven. Een levend centrum. Om het kasteel zo intensief mogelijk te gebrui ken zal er ook eenrestaurant worden ingericht, waar goed ver zorgde maaltijden in een aantrek kelijke prijsklasse zullen worden geserveerd. In de sociaal culturele sfeer wordt gedacht aan het orga niseren van muziekavonden en tentoonstellingen. De grote eikenhouten zolders van het kas teel zijn vooral voor dit laatste doel uitmuntend geschikt. Het koetshuis van het kasteel kan worden gebruikt als ruimte voor handenarbeid- en hobbyclubs. Tevens zal de jeugd van Rhoon en omgeving hier een trefcen trum vinden. Het het kasteel omringende bos behoort thans toe aan de Stich ting Zuid-Hollands Landschap, die het zal openstellen voor het publiek zodra het hersteld is en het park en de tuin zijn opge knapt. De restauratie van het kasteel houdt tevens het in de oorspronkelijke staat terugbren gen van de slotgrachten en de achter het kasteel gelegen vijver. Om het populair te zeggen: het restaureren van het kasteel van Rhoon kost een paar centen. Niet minder dan twee miljoen gulden. En dat is nog maar een schatting. Rijk, provincie en ge meente nemen het belangrijkste deel van dit bedrag voor hun rekening, maar tien procent er van moet door de stichting wor den opgebracht. Omdat ook de voorfinancieringskosten voor de stichting zijn is het voorlopige bedrag dat binnen afzienbare tijd op tafel moet komen f450.000,-. „Het is de bedoeling dit bedrag zoveel mogelijk te dekken door een beroep te doen op alle inwo ners van Rhoon, op het bedrijfs leven en op al die instanties, die het in stand houden en exploite ren van een cultureel en histo risch monument als het kasteel van Rhoon ter harte gaat", schrijft de stichting. Daar kan aan worden toegevoegd dat wie niet in Rhoon woont en toch hart voor het kasteel heeft natuurlijk in de gelegenheid wordt gestel donateur te worden voor een bedrag ineens of vriend te wor den van de stichting „Kasteel van Rhoon" voor een jaarlijkse con tributie. De restauratie van het kasteel zal uiteraard worden uitgevoerd on der leiding van Monumentenzorg, die als architect J. Wa/raad uit Brielle heeft aangewezen. Vorige week zaterdag heeft de stichting het kasteel voor het publiek opengesteld. De belang stelling was zo groot dat aan staande zaterdag opnieuw open huis zal worden gehouden. Wie wil gaan kijken kan er van 11 uur 's morgens tot 1 uur 's middags terecht. Nadere inlichtingen zijn te ver krijgen op het gemeentehuis van Rhoon. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze sterke en behaaglijk warme he- lanca fantasie maillots met ge heel doorgebreid dessin, in de kleuren beige, marine, bleu, wit, roest, rood, aubergine, bruin en goudgeelnu zeer voordelig. Het bestuur van de wijkvereniging Groenoord wil de leden gelegenheid geven wensen en klachten kenbaar te maken over de wijk. Er moet nog plm. 10.000 m2 grond worden bebouwd en zoals bekend, heeft juist vorige week de gemeenteraad besloten tot de bouw van bijna 200 eengezinswoningen in het Woudhoekgebied. Voor een groot deel zijn verdere be stemmingsplannen voor het gebied in ontwerp, waarbij ook hoogbouw wordt toegepast. Er is een begin ge maakt met de bouw van de Huishoud school op het terrein nabij de Chur- chillweg. Het zaalhandbal wordt steeds meer populair, dat bewijst wel het grote aantal bezoekers die in de diverse sporthallen naar dit snelle spel komen kijken. Ook voor het komende week einde staan er weer spannende duels op het programma o.a. in de Margriet hal. De heren van DWS, die zondag met veel moeite wonnen van Animo gaan nu naar Kwintsheul voor de wedstrijd tegen Quintus. Dit is een tegenstander die zeker niet onderschat mag worden. In het verleden heeft DWS het meestal wel kunnen klaren tegen de Westlan ders, maar tegenwoordig beschikt het over een uitstekend team en het zal voor DWS een zware dobber worden om daar met de beide winstpunten vandaan te komen. Doelvrouwe Til Debet van het eerste damesteam van DWS werd zondag de held van de dag, toen zjj in de wed strijd tegen Hercules in de laatste minuut een strafworp uit haar doel ranselde. Mede door dit bijzonder goe de optreden kwam DWS aan een over winning van 9-8. De dames kunnen nu in Leiden tegen Fore Holte bewijzen dat het getoonde herstel niet van tijdelijke aard is, maar dat het ernst wordt om een woordje mee te gaan spreken. De dames van Wilton zullen in de Margriethal revanche willen nemen voor de nederlaag die het van Spartaan te slikken kreeg (6-2). Dat zou dan moeten gaan gebeuren tégen Kwiek Sport uit Den Haag. De Hagenaars hebben het veldhandbal geheel in de ban gedaan en spelen alleen nog maar zaalhandbal. Daarom zal het ook uiterst moeilijk worden voor WF om tot een goed resultaat te komen. De heren van Wilton kwamen met een smadelijke nederlaag van 20-7 uit Gou da, waar het zoals de cijfers reeds vertellen, niet opkon tegen Vires. Het team gaat het nu in de Margriethal proberen (15.45 uur) tegen Roda. De Rotterdammers zijn gefuseerd met Neptunus en kunnen daardoor een sterk team binnen de lijnen brengen. Wilton zal dan ook alle energie in de strijd moeten brengen om tot een gunstig resultaat te komen, anders gaat het er somber uitzien voor de scheeps bouwers. Privaliteit De dames van UVG trokken er zich niets van aan, dat Dynamo de laatste weken in de running is. Na een bijzon der aantrekkelijk duel won UVG met ïu in de Margriethal opening van zaken In het verlengde van de Ëngelsestraat heeft horlogerie G. Reismann een nieu we zaak gevestigd. Vrijdagmiddag gin gen de deuren voor de klanten open nadat vooraf een receptie was gehou den. Een schat van bloemstukken vul de de winkel, die op zichzelf al een fleurig aanzien bood, vanwege de fraaie artikelen. De opening van de nieuwe zaak gaat gepaard met speciale geschenken voor de klanten. kerkdiensten Hervormde kerk: Grote Kerk 10 uur: ds. W. J. Schouten, 17 uur: ds. C. van den Bergh, Bethelkerk 10 uur: ds. W. J. Groenewegen. Opstandingskerk 10 uur: ds. E.J. Beens, Aula Huis houdschool, Pinasplein 10 uur: ds. M. C. Baart. Dorpskerk 10.15 uur: ds. J. Verbaas, 19 uur: drs. E. Verwaal. St. Martinuskerk 9.30 uur: ds. K. H. Schu ring. Ned. Prot. Bond, Westvest 92, 10.30 uur ds. A. D. Klaassen. Evang. Luth. Gemeente, Oranjestraat, 10 uur ds. A. Steinhart. Oud Kath. Parochie, Dam 30, 10.30 uur H. Mis. Pastoor drs. F. Smith. Hersteld Apostolische Gemeente, Lindeyer- straat, 9.30 en 16 uur dienst. Leger des Heils, Lange Haven, samenkomst 10 en 19.30 uur. Leiding kapitein en mevr. H. J. Renting. Baptisten Gemeente, Warande 30, 9.30 en 16.30 uur dienst. Hollandiaan als tegenstander. Het Vlaardingse team heeft tot nu toe weinig laten zien om over naar huis te schrijven, maar de rivaliteit kennende tussen UVG en Hollandiaan belooft het zondag een pittig duel te worden. Deze wedstrijd begint om 13 uur. Na de gemakkelijke overwinning (3-11) op Achilles, zullen de heren van UVG zondag in stadgenoot Wilton 2 een moeilijkere tegenstander krijgen. Ook dit belooft een boeiend duel te worden met UVG als de grote kans hebber. De Scylla-dames hebben het tegen Atomium zeer moeilijk gehad en verloren die wedstrijd dan ook met 9-4. Voor zondag zien we ook al niet veel mogelijkheden om tot winst te komen omdat Actief 2 ook een zeer sterke tegenstander is. De heren van Scylla die met 11-3 van Hollandiaan 3 wonnen hebben zondag een vrije dag. Noodwinkelbedrijf Végé op Bachplein Door de gemeente Schiedam wordt op het ogenblik een bestemmingsplan voorbereid voor het gebied, dat gele gen is ter weerszijden van de Zwaluw laan, tussen het Bachplein, Chürchill- weg en de Schiedamseweg. Dit betreft dan o.a. de vestiging van het winkel centrum in dit stadsdeel. Het besluit ligt thans ter gemeentesecretarie ter Zoals we reeds hebben medegedeeld, zal in eerste instantie op het Bachplein door de VéGé een nood-winkelbedrijf worden gebouwd, dat eind januari gereed zal zijn. Behalve het kruide- niersbedrijf van VéGé, wordt er o.a. een banketbakkerszaak, een slagerij,- drogisterij en een zaak in huishoudelij ke artikelen ondergebracht. Van de 850m2 oppervlakte, is 450m2 voor VéGé. Wereldwinkel „viert" eenjarig bestaan „Op zaterdag 27 november zal het bedroevende feit herdacht worden, dat de wereldwinkel van Schiedam een jaar bestaat. Bedroevend omdat er nog steeds oorlog, honger en ongerechtig heid heerst, waar wij als rijken groten deels de schuldigen van zijn". Aldus de Schiedamse Vredes Werkgroep, die als doelstelling heeft ongelijke maatschap pelijke verhoudingen te doorbreken en een mentaliteit stimuleren, die deze doorbaak mogelijk maakt. Omdat deze doelstelling nog steeds niet verwezen lijkt is, wordt het eenjarig bestaan van de wereldwinkel op zaterdag 27 no vember op passende wijze in de bin nenstad van Schiedam „gevierd". Yeel schade door vernielingen In het jaaroverzicht van de gemeente lijke Technische Bedrijven wordt me degedeeld, dat in 1970 voor een be drag van f. 26.000 schade is veroor zaakt, doordat de straatjeugd lampen vernielde. Er zijn verschillende straten van een betere verlichting voorzien, zoals Hoogstraat, Vlaardingerstraat, Troelstralaan, Wilhelminaplein, W. Brouwerstraat, Overschiesestraat. Het verbruik van elektriciteit is voor 75 procent aan de industrie te danken. In het voorlichtingscentrum aan de Broersvest, kwamen 2500 personen informaties inwinnen of toonden be langstelling voor de diverse kookde monstraties. Door Schiedam worden 148 kilometer waterleidingbuizen re gelmatig doorgespuid. Rotterdam, dat water aan Schiedam levert, pompte bijna zes miljoen kubieke meter door de buizen. Als gevolg van de toepassing van aardgas, is het gasverbruik met 30 procent toegenomen, van electriciteit met bijna zes procent. Het verbruik van water verminderde met zes pro- Veel belangstelling is er vorige week geweest voor de bazaar, die in het bejaardencentrum Thurlede werd gehouden. De organisatoren verwachten dat de opbrengst ver zal uitkomen boven het bedrag dat twee jaar geleden bijeenge bracht werd al f.6800,-. Het geld is bestemd voor sociaal werk in Rijnmond Noord van Humanitas. De uitslag van de loterij is als volgt: tv-toestel nr. 2732; radio nr. 2609; citruspers nr. 5209; mi xerset nr. 5555; theepot nr. 1044; wandweegschaal nr. 2836 en strijkijzer nr. 3745. 1-2/3-4 jaar 5-6/7-8 jaar 9-10/11-12 jaar Sint kan best begrijpen, dat ook meisjes graag aan de mode mee doenDaarom verrast hij ze op 5 december met zo'n leuke fantasie maillot. Helanca fantasie maillot met een geheel doorgebreid patroon (dus geen lelijke boorden), die heerlijk warm, bijzonder sterk en goed wasbaar is. CORDUROY PANTALONS uitlopende PIJP MET KNIENAAD, O.A. IN DONKERBRUIN I ri/Tu MODERNE TRUIEN-TEE SHIRTS LEVI S - DENIM SHIPMATE, uitlopende pijp Kom kijken bij: ROTTERDAM: NIEUWE BINNENwË(H<^ïËyËrU?NDsËu\A^07-109 SCHIEDAM: HOOGSTRAAT 17 19 Donderdagavond 25 november zal in het Gereformeerd Jeugdhuis aan de Lange Haven de jaarvergadering wor den gehouden van de Gereformeerde vereniging voor ziekenzorg en maat schappelijk werk in Schiedam. Na af handeling van huishoudelijke zaken spreekt de heer'S. Huisman over het onderwerp: „Druggebruik".

De Havenloods | 1971 | | pagina 6