Waar komen Ufo's en wat zoeken ze vandaan ii ons? 1. 98 Ml 2: 15, 98 ct Raadskroniek 98 i&i j%D_ Wonen in bungalow niet eens zo aantrekkelijk AFWASAUTOMAAT? jtsTL Nu of nooit: Velours doree HHH DE KLERK DE HAVENLOODS, DONDERDAG 9 DECEMBER 1971 „Op 7 januari 1970 werd om ongeveer 16.45 uur plaatselijke tijd in een bos bij Imjarvi (Finland), 16 kilometer ten Noordoosten van Heinola, een vliegende schotel waargenomen, waaruit - na geland te zijn - een 90 cm. hoog wezen tevoorschijn trad, dat ruim 20 seconden voor enige ooggetuigen duidelijk zichtbaar was". Dit bericht staat in het juni/juli-num- mer van het Ufologisch Informatief Tijdschrift, het orgaan van het op 1 maart van dit jaar in Den Haag opge richte Nederlands Ufologisch Studie Centrum (voor alle duidelijkheid: UFO wil zeggen Unidentified Flying Object is niet-geïdentificeerd vliegend voor werp). Over dat geval in Finland straks meer. Wat het N.U.S.C. betreft, dit heeft zich ten doel gesteld „alle facet ten van het verschijnsel UFO op een zo objectief mogelijke wijze te onderzoe ken en de resultaten c.q. onderzoekin gen hiervan in het Ufologisch Informa tief Tijdschrift te publiceren of iiUhet algemeen bekend te maken". Het centrum is een werkgroep van de Stichting „Space center Andromeda" te Den Haag en is gevormd uit een fusie tussen drie Ufo-groepen, namelijk het Diets Interplanitair Studie Cen trum, het International Get Acquain ted Program en het Civilizatipn Center. Een van de actieve medewerkers is de 21-jarige Marinus Kloos uit de Brug manstraat 3d in Schiedam. Op de vraag of het N.U.S.C. ervan uitgaat dat buitenaardse wezens met vliegende schotels onze aarde bezoeken ant woordt de heer Kloos, dat men door kritisch onderzoek van meldingen tot een bepaalde conclusie tracht te ko men, maar dat het N.U.S.C. niet zon der meer beweert, dat vliegende scho tels van andere planeten komen, even min als men die mogelijkheid van de hand wijst. Maar de vorming van het N.U.S.C. wijst er toch al op dat de gedachten in een bepaalde richting gaan? Wat is dan die gedachte? Kloos: Jawel, maar er zijn in de loop der jaren zoveel meldingen geweest van betrouwbare mensen die objecten heb ben waargenomen waarvoor geen ver klaring kon worden gevonden; dus geen vliegtuigen of weerballons of iets dergelijks, dat het van kortzichtigheid zou getuigen om te zeggen, dat het flauwekul is of zelfsuggestie of wat dan ook. En daarom is het de moeite waard om die zaken goed te onderzoe ken, aan elkaar te passen en zo moge lijk conclusies te trekken". De Amerikaanse regering heeft een aantal jaren geleden ettelijke miljoenen dollars uitgetrokken om alle meldingen nauwgezet te onderzoeken. Men is toen tot de conclusie gekomen, dat een deel ervan op gezichtsbedrog be rustte of dat men vliegtuigen had gezien, maar voor de overige waarne mingen, kon geen afdoende verklaring worden gevonden. „Inderdaad, en het N.U.S.C. wil derge lijke waarnemingen zo eerlijk mogelijk onderzoeken. Er zijn er teveel, dan dat je kunt zeggen: die mensen zijn gek, of ze zijn dronken of ze zien ze vliegen of wat dan ook Uiterlijk Gesteld, dat er op andere planeten vreemde wezens leven, hoe zouden die er dan uitzien? „Dat is verschrikkelijk moeilijk te zeg gen. Als ze er uit zouden moeten zien als gewone mensen moeten zij in ieder geval eenzelfde evolutieproces hebben doorgemaakt. Dat betekent, dat de omstandigheden op hun planeet prak tisch dezelfde zouden moeten zijn als op aarde. Je zou dus moeten weten of het aardse evolutieproces een algemeen patroon is of dat het een unieke zaak is Is er veel belangstelling voor het vraag stuk Ufo? „Op het ogenblik niet zo. Dat wil zeggen, het is beter geweest. Op het eind van de jaren 40 en in de jaren 50 werden zeer veel waarnemingen gedaan en toen was er ook een enorme belang stelling. Maar de gehele menselijke geschiedenis door z(jn er eigenlijk vlie gende voorwerpen waargenomen. Daarom heeft Von Daniken ook de ruines van de vroegere beschavingen van Zuid-Amerika onderzocht". „Ja, onder andere. Maar ik moet wel zeggen, dat Van Daniken erg vlug conclusies trekt. Dat hele idee is een obsessie voor hem geworden. Daar heeft hij zich voor in de schulden gestoken en daarvoor heeft-ie in de bak gezeten". Zijn die bezoekers van andere planeten agressief of vredelievend? Ik vraag dit, omdat Adamski in zijn boeken schrijft, dat hij zulke prettige ervaringen heeft opgedaan met bezoekers uit de ruimte. „AdamskiAdamski vind ik niet zo betrouwbaar. Die heeft zeer persfotograten, die het gebied bezoch ten na de gebeurtenis, ziek geworden. Zij kregen dezelfde ziekteverschijnse len als de twee ooggetuigen, zij het dan in veel mindere mate Kloos: „De beschrijving die deze twee waarschijnlijke dingen geschrevenFinnen van die schotel hebben gegeven komt overeen met die welke talrijke Rinus Kloos Kritisch onderzoeken In het blad van het N.U.S.C. wordt die geschiedenis in Finland vermeld. Die ooggetuigen hadden niet zulke prettige ervaringen. Dat wezen dat uit de vlie gende schotel kwam richtte een straal op de houthakker Aarno Heinonen waardoor deze later ernstig ziek werd en nog steeds onder doktersbehande ling is. De andere ooggetuige, de 38-ja- rige landbouwer Esko Viljo werd niet door de straal getroffen maar werd later ook ziek. Citaat: „Dr. Kajanoja, die beide pa tiënten onder behandeling had, was de mening toegedaan, dat Heinonen en Viljo misschien aan een sterke radioac tieve straling hadden blootgestaan. De symptomen wijzen er op zei hij. Toch is na een uitvoerig onderzoek vastge steld, dat de grond ter plaatse niet radio-actief is andere waarnemers in de loop der jaren hebben gegeven: een schotelvor- mig voorwerp met aan de onderzijde drie uitstekende halve bollen". Geen vraag meer De vraag of er vliegende schotels be staan hoeft naar ons idee niet meer gesteld te worden. Er zijn in de loop der jaren zoveel onafhankelijke waar nemingen gedaan, dat men wel caprio len moet uithalen om het verschijnsel te blijven ontkennen. Tot slot en om over na te denken herinneren we nog aan het bericht dat /nu »w op zaterdag 25 juli in het Rotter- toch zijn verscheide- damsch Nieuwsblad stond; Schie- wethouder met de finan- iet zou klop- Daar zat de ne personen waaronder journalisten en Alle hoofden houdt U zelf keu rig in model, want even bijpun ten en uitdunnen is met dit handige efileermes een fluitje van een cent! Metalen efileermes, ideaal om zelf Uw kapsel en dat van de kinderen en manlief leen be langrijke geldbesparing) bij te snijden. tötop dit efileermes nu, kom pleet met plastic etui en extra mesje voor nog géén twee gul- WASAUTOMAAT? Eerst prijs vragen bij Europa'^ goedkoopste speciaalzaak vande astronauten van de Apollo 12, waar schijnlijk Conrad, zou tegen het vluchtcentrum in Houston hebben ge zegd bij de nadering van de maan „He, we zijn hier niet alleen: aan de over kant staat een hele rij ruimteschepen". Volgens Joop Honing, van het Ruimte vaart Informatiecentrum is dat juist. Hij heeft het Opgevangen op zijn radio in het Efigels. Honing: „Het was een persbericht maar het werd later inge trokken. En dan nog iets: weet jij waarom die astronauten laserpistolen bij zich dragen? Die hebben ze bij zich en echt niet om een onderlinge schiet- competitie te organiseren tegen de verveling TON HOUGEE is dan de behandeling gemeentebegroting 1972 dam beëindigd met eer, minder. Niet, omdat het i zijn portefeuille n pen, dat viel nog wel mi raad trouwens helemaal met over in, er zijn financieel kwader dagen gekend vóór de verfijningsuitkering werd ver kregen. In feite heeft de raad het college het niet eens èrg moeilijk gemaakt. De raad bleek zelfs bereid om een paar moties en amendementen in te slikken op goede beloften van het college. Maar het was ditmaal de politiek die directe of indirecte rol bij het jaarlijks gebeuren speelde. Toen uitein delijk iedereen tegen de akelig lege stoel aan de cpllegetafel zat te kijken, werd het heel wat rustiger, zij het dat de spanning toenam. Tussen de zes raadsvergaderingen door, zijn de frac- het beraden geslagen, hoe het verder moet. De raadsvoorzitter zag het kennelijk de nieuwe wethouder nog niet zitten. Ken beetje angstvallig infor meerde hij bij de raad, of men er soms zin in had volgende week maandaga vond opnieuw te gaan. vergaderen, spe ciaal dan voor de oplossing van het wethoudersprobleem. Want eigenlijk moet dat binnen veertien dagen ge klaard zijn. De voorzitter wees de raad echter zelf naar een ontsnappingsmo gelijkheid, want -zo heeft oud-burge- Oud van Rotterdam eens ge- volgens artikel 90 van de Ge- moet dat binnen de twee Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre dit metalen efileermes, kompleet met plastic etui SCHIEDAM: Hervormde kerk, Grote kerk 10 uur ds. S. C. van Ketel, 17 uur ds. H. Stolk; Bethelkerk, 10 gemaakt) gebruik kerkgebouw. Evang. Luth. gemeente, Oranjestraat, 8.15 en 16.30 uur ds. J. F. de Weger. D. J. Spaling; Opstandingskerk, 10 uur Ned. herv. (geref. evangelisatie) Irene- ds. A D. Klaassen; Aula Huishoud- kerk, Lange Haven 10 ....r ds A school Pinasplein, 10 uur ds. M. C. Baart. KETHEL: Dorpskerk 10.15 uur drs. E. Verwaal, 19 uur ds. S. Gerbrandy; St. Martinuskerk 9.30 uur ds. S. Gerbran dy. Ned. Prot. Bond, Westvest 92, 10.30 uur ds. G. S. Westerouen van Meeteren uit Rotterdam. Evang. Luth. gem. Oranjestraat 10 dr. H. J. Jaanusuit Zeist. Oud kath. parochie, Dam 30, 10.30 uur h. mis, pastoor drs. F. Smith. Het Apostolisch Genootschap, Lindey- erstraat 9.30 en 5-uur, weekdienst: woensdagavond 8 uur. Leger des Heils, Lange Haven, samen komst 10 en 19.30 uur, leiding kapi tein en mevr. H. J. Renting. Baptisten gemeente, Warande 30, 9.30 en 16.30 uur dienst. Ger. kerk (vrijgemaakt) Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur ds. C. Vonk. Geref. kerk Schiedam-Overschie (vrij- Toneelavond van Groeton Vrijdag 10 december voert de Schie damse toneelvereniging Groeton het toneelspel „Het huis van ons leven" op in gebouw „De Rank" in Kethel. De avond wordt gehouden onder auspi ciën van de Schiedamse Gemeenschap. Kaarten zijn voor f 2,- verkrijgbaar bij het bureau van de SG aan de Over- schiesestraat. Oud-papieractie Visitatie Kerk Zaterdag 11 december zullen de leden van de O.L. Vr. Visitatie Kerk een papieractie houden voor het bestaande materiaal- en orgelfonds. In drie voor gaande acties is ongeveer 16.000 kg. oud papier verzameld. Op het Kerkplein zal een grote contai ner worden geplaatst, waarin men van 10 uur 's morgens tot 2 uur 's middags de oude kranten kan storten. In nood gevallen kunnen de kranten worden afgehaald (telefoon tot en met vrijdag avond 265471). Colleges positief t.o.v. intregratie nutsbedrijven De colleges van burgemeester en wet houders van de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis staan positief ten opzichte van de gedachte van een integratie van de nutsbedrijven der drie gemeenten. Maandagmiddag is deze gedachte met de indertijd ingestelde werkgroep besproken; een aantal vraagpunten behoeft nog een nadere bestudering. Op 31 januari 1972 zal opnieuw een overleg plaatsvinden tus sen de drie colleges. N.V. J.VAN BEKKUM NIEUW ADRES:.GOUDSESINGEL 223-225 Tel. 132933 {nabij Jonker Fransstraat) 73 jaar ter meuten We weten best dat U overal voor mini-panties terecht kunt..... en als we een aanbieding mini-pan ties houden, moet die er dan ook helemaal uitspringen, vin den wij. Daarom verkopen wij naadloze mini-panties met versterkte teen van een bekend merk (waarvan we de naam i.v.m. de lage prijs niet mogen noemen) voor een bijzonder laag prijsjevoor nog géén één gulden. mini panty Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze naadloze mini-panties, passend voor de japonmaten 36 t/m 44, in de kleur caresse (nor male kousenkleur), nu per stuk Schiedamse schooljeugd vindt; De Schiedamse schooljéugd vindt het wonen in een bungalow niet zo aantrekkelijk. Dit is o.a. gebleken uit het onderzoek dat is ingesteld naar woonomstandighe den door de werkgroep van de Landbouwhogeschool te Wage- ningen. Men had aan de scholie ren dia 's getoond van bungalows en flats en daarover mochten zij hun mening geven. Het enthousiasme van de scholieren te werken was groot en vooral bij de oudere jeugd kwamen zeer duidelijke meningen naar voren. Be langrijk voor de kinderen bleek de ruimte om te spelen te zijn, zonder hinder van het verkeer. Wat de bungalows betreft werd o.a. opgemerkt: „Je hebt maar twee buren, wel een aardig huis, als je de voordeur uitstapt ben je meteen in de tuin; in de tuin kun je fijn zitten; in dit huis kun je een huisdier houden". Afwijzende argumenten waren: „De huizen zijn niet zo mooi, een kaal stenen blok, er zitten te weinig ramen in; het stukje tuin er voor is veel te klein, je zit zo bij de buren; als er bloemen in de tuin staan kun je er helemaal niets doen, de stoepen zijn te smal". En dan de flats: „Je hebt hier een groot grasveld om op te spelen, mooi uitzicht als je een beetje hoog zit; je kunt fijn in de lift spelen". Argumen ten tegen: „Het is hoog, zo eng, en kunt er geen hopden houden; kleine kinderen kunnen niet alleen buiten spelen; last van gehorigheid, herrie op de galerij; de mensen zitten dicht op elkaar gepakt, je kent elkaar niet, je moet zo ver om te spelen". De verwachting van de werkgroep was, dat van de schooljeugd iedereen de bungalows zou kiezen en eigenlijk leek het totaal overbodig om de twee woontypen met elkaar te vergelijken. de 75 jaar ter meuten Een staaltje van het kwekers vakmanschap, waarvoor Neder land terecht beroemd staat deze prachtige Amaryllisbol. Een supergrote bol, die nor maal rond de zes gulden kost, gaat U nu kopen, niet in een gewoon papieren of plastic zakje, maar in een fraaie ge- geschenkverpakking, kompleet rnet pot, schotel, aarde en kui tuurbeschrijving van f 5,95 voor nog géén drie gulden. weken wel geregeld zijn, maar nergens staat wat de strafmaatregelen zijn als dat niet gebeurt. Dus wordt het maan dag 20 december. Dat is dus geregeld, maar nu nog de wethouder(s). Tijdens het fractieberaad is de steen der wijzen in deze niet gevonden. Zoveel fracties, zoveel zinnen en mééi dan dat. Neem nu de P.v.d.A. Fractieleider Boschman deed aanvan kelijk wat twijfelachtig over het pro gramma, maar trok zich weer op de stellingen van de 23 terug, die overi gens tot 19 zijn geslonken, nadat de VVD het af liet weten. De resterende 19 P.v.d.A.-PPRD'66 en CPN) heb ben onder die omstandigheden t zwakke basis voor een collegevorming. Of K VP-PC G (14) mét Collé i college wil zitten? Wat dan wel? Twee P.v.d.A., een KVP en PCG plus „een ander", zijnde geen CPN? Dat zijn dus vijf wethouders, waarover - zoals we reeds eerder con stateerden al een verloren strijd gevoerd. De 19 willen de heer Collé wel laten zitten, maar drie wethouders is één te weinig. Vorige week opperden we reeds de mogelijkheid dat D'66 op de lege stoel gaat zitten, hetzij Aad Wiegman, hetzij Bert Kapteyn. Maar dan zijn de proble men beslist niet opgelost, integendeel. Misschien gaat nu het vermaarde of beruchte programma, als domme kracht fungeren, om Collé va zetel te lichten. Want als het program ma van de tafel wordt geveegd door de 19, dan treden - zo mag worden verondersteld - wethouders mevrouw De Graaf -Verwey en Bolmers af. Collé kan mét of zónder programma blijven zitten. Anders is er helemaal geen college meer, en beginnen we h narigheid begon en kunnen er (weer) de vier wethouders als vanouds komen. Maar dat is allemaal nog een héél lange weg met allerlei zijwegen, waarop heel college kan dwalen en verdwalen. Is het wonder dat de raadsvoorzitter zijn wethouder(s) nog niet zag zit - ten...? Wie dat wel ziet, mag het zeggenDe fracties zullen u dank baar zijn. Leo 't Hart. Amaryllis (Hippeastrum) De bedoeling van de vragen was de betrokkenheid van de jongeren op de woonwijk te bepalen. Dat'wilde ruim 89 procent wel graag, 10 procent hield zich er buiten en bijna 80 procent wilde wel meehelpen aan een gezellige woonwijk. Aan het onderzoek namen ongeveer 130 leerlingen van lagere scholen deel. Overigens blijkt niet dui delijk uit het rapport of de scholieren zelf in een bungalow of flat wonen, of dat zij hun mening uitsluitend baseer den op de dia's. Niettemin wordt mede door, het rap port wel een inzicht verkregen in de manier waarop de jeugd in Schiedam denkt over woningbouw, zoals die in Groenoord-Woudhoek thans volop in uitvoering is. HOUTMAN MUZIEK EN PIANO'S SINGEL 114 116 SCHIEDAM TEL. 26.88.71 PIANO'S GITAREN VLEUGELS KLEININSTRUM. 'BLADMUZIEK GASFORNUIS? Eerst prijs vragen bij Europa's goedkoopste speciaalzaak Door de dienst Gemeentewerken is een begin gemaakt met de verbetering van het woonwagenkamp aan de Schiekade in Schiedam. Een terreintje in het kamp, dat in gebruik is geweest voor het slopen van auto's, maar in de toekomst dienst zal doen als trapveld je, is geëgaliseerd en moet dienen als uitwijkplaats. Er is puin gestort en er zijn sintels ingewalst. Wanneer dat gereed is, zal een eerste rij woonwagens daarheen worden ver plaatst, zodat op het zo vrijkomende deel van het kamp gewerkt kan wor den. Dit betekent het leggen van riole ring, van de waterleiding, van de be kabeling en tot slot het plaatsen van de betonnen schuurtjes; één per wagen, met eigen toilet en eep wateraanslui ting. Is dat gebeurd, dan kunnen de woonwagens van het trapveldje terug naar de oude plaats en is een nieuwe rij wagens aan de'beurt. Tot slot zullen de bestaande straten binnen het kamp voorzien worden van een nieuwe asfalt toplaag, afwaterend naar straatriool- putten. Het kamp biedt plaats aan 45 wagens. De totale kosten van de verbetering worden geraamd op f 516.000, te dra gen door de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Eerst prijs vragen bij Europa's goedkoopste speciaalzaak Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in onze wintertuin, op de tussenverdieping parterre, deze Amaryllisbollen, keuze uit de kleuren rood, rose en oranje, kompleet met pot, schotel, aar de, kuituurbeschrijvingen bloei- garantie, i schenk- Parkeerproblemen Singelkwartier De wijkvereniging Het Singelkwartier is ingenomen met het besluit dat maat regelen genomen zullen worden tegen het hinderlijk parkeren, vooral van vrachtwagens. Juist omdat veel straten in het oosten van Schiedam vrij smal zijn, geeft dat vaak problemen. Chauf feurs van autobussen en vrachtwagens, die in deze buurt wonen, zetten hun voertuig in de straat en belemmeren niet alleen het uitzicht, maar maken ook het parkeren van luxe auto's moeilijk. Verder vraagt de wijkvereni ging de aandacht voor parkeerproble men in de Oosterstraat en Wattstraat. resse RENAULT KOSTER 707777 Een eenmalige aanbieding waar we u met trots op wijzen. Drie eerste keus kwaliteiten origineel Velours doree worden morgen verkocht tegen één en dezelfde lage prijs! En er zijn maar liefst 8 fijne interieurkleuren om uit te kiezen. Dat is uw kans. Want, tel uit uwwinst.de prijzen variëren normaal van 25,50 tot 29,75 per meter. De breedte is 120 cm. De unieke ,,morgen"-meterprijs is I WoonWarenHuis Binnenwegplein/Lijnbaan, I f! I Winkelcentrum Beijerlandselaan, Winkelcentrum Groot IJsselmonde. d geopend. Maandag gesloten. Filialen in Den Haag, Utrecht, Vlissingen, De

De Havenloods | 1971 | | pagina 3