98 m 98 c 98c BÜÉË Consul Lakerveld wijst Rennersclub op falen Alleen SVV en Excelsior halen winst binnen Goed debuut van Wilton doelvrouwe Krommenhoek T.V. DEFEKT Ct In fasen gehele accommodatie vernieuwen,, 8.50 105° dries Promotie-receptie TSF druk bezocht DE HAVENLOODS, DONDERDAG 9 DECEMBER 1971 49-516 De brief die het bestuur van de rennersclub Schiedam aan het Stichtingsbestuur Wielerbaan Schiedam heeft gezonden, heeft heel wat stof doen opwaaien in het wielerwereldje. We schreven reeds eerder over die brief waarin de rennersclub stelde de exploitatie van de „Wielerbaan Schiedam" aan de stichting terug te geven, als het stichtingsbestuur niet op bepaalde eisen in zou gaan. Copieên van deze brief werden gelijkertijd naar sportraad, SBLO de KNWU en andere instanties gestuurd. Dit alles voelde het stichtingsbestuur als een trap na en het meende terecht een hearing te moeten hopden waarin een ieder een aanval mocht en kon doen op het stichtingsbestuur. Onder leiding van de heer P. v.d. Boom, voorzitter van het stichtings bestuur, werd die openbare vergade ring maandagavond gehouden. Het is jammer voor de rennersclub Schiedam, maar deze kwam er na de vergadering toch het slechtste af. De heer Van der Boom stelde terecht, dat een stichting aan niemand verant woording hoeft af te leggen. Hij vond dat zeer ondemocratisch, maar daarom ook wilde het bestuur opening van Hij en ook de aanwezige bestuurders van de rennersclub vonden het jammer dat de voorzitter van de rennersclub, de heer Mak niet aanwezig kon of wilde zijn. De heer Van der Boom zei dat het stichtingsbestuur zeker niet onfeilbaar was en als dat moest best in eigen vlees durft te snijden. „Maar", zo vond hij, „dan zal men toch eerst moeten komen met tastbare feiten over het falen van een bestuurder". Dat kon op dat moment niemand in de vergadering. Wel kwam het falen van het bestuur van, de rennersclub naar De heer Lakerveld, consul van de KNWU stelde het bestuur van de ren nersclub min of meer aan de kaak. Zijn betoog kwam er op neer dat het bestuur van de club gewoon te zwak is en hij hekelde dan ook het optreden van dat bestuur. Hij vond dat de rennersclub wijzer moest zijn en dat de club in Zuid-Holland een bevoorrechte positie in nam met het kunnen ex ploiteren van de baan. Hij deed ook uit de doeken dat hij een baan in Rotter dam aan de Doenkade tot nu toe tegen heeft kunnén houden en alles in het werk zal stellen dat die er niet komt omdat hij vond dat het verspilling was twee banen zo dicht bij elkaar. Hij begreep daarom ook het schrijven niet en kon verzekeren dat de geza menlijke wielerclubs in Zuid-Holland graag de baan zouden willen exploite ren op de voorwaarden die het stichtingsbestuur stelt. Sterker bestuur De heer Van der Boom kon de aanwe zigen vertellen, dat er op voorstel van het stichtingsbestuur een commissie van goede diensten was geweest welke echter door de rennersclub getorpe deerd werd. Hij vond zoals de zaken er nu voor stonden geen reden om nog met het bestuur van de rennersclub te praten. „Wij zijn bereid om alles met de rennersclub te bepraten en die club ook een grote inbreng te geven maar dan moet dat wel een sterker bestuur zjjn dan nu". Reeds op de maandag gehouden verga dering bleek dat een groot aantal leden van de rennersclub niet achter de besluiten van het bestuur staat en men vond dan ook het versturen van de brief met het aantal eisen te ver gaan, vooral als men weet hoe dat is gebeurd. Het bleek ook dat tal van leden van de rennersclub Schiedam niet weten hoe de vork in de steel zit en daarom was het voorstel dat uit de hoek van de rennersclub Ahoy kwam reëel. Laat de aanwezige leden van de rennersclub een bijzondere ledenvergadering uit roepen en laat op die vergadering het Stichtingsbestuur het één en ander uit de doeken doen. Naar het zich laat aanzien zal dit nu gebeuren en het is maar te wensen dat daar spijkers met koppen worden ge slagen. Laat de rennersclub Schiedam wel bedenken dat het stichtingsbestuur de rennersclub niet nodig heeft om de baan te exploiteren, maar alleen graag zou zien dat de Schiedamse club het wel doet. Daar is uiteindelijk de baan voorgebouwd. Piet Bul WIJ HELPEN DIREKT EVT. VOORAF PRIJSOPGAAF. Gebr. de Veld ST. LIDUINASTR. 78A SCHIEDAM TEL. 26.86.38 Kerst w aanbieding Wat zal Uw kleine blij zijn als er bij de pakjes onder de kerst boom deze opblaasbare kprst- man ligt Opblaasbare kerstman met een grappig gezicht, een sneeuwwit te baard en gekleed in een rood pak, kompleet met puntmuts en wandelstok. Deze ong. 50 cm hoge kerstman met piepgeluid koopt U nu voor nog géén één Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de speelgoed-afde ling, 2e etage, deze opblaasbare kerstman met piepgeluid, ong. 50 cm hoog. één tel. of schrift, best Ursus voorzitter Mouthaan: Al is er dan voor de afdeling Rotterdan een winterstop, de verenigingen zitten zeker niet stil. Bij een wandeling door het sportpark Harga bleek dat de aldaar gehuisveste verenigingen ook op de voetballoze zondag aktief zijn. Zo waren op het terrein van Ursus alle spelers van het eerste bijeen om onder lei ding van trainer Poulus aan de conditie te schaven. Voorzitter Piet Mouthaan, herstellende van een knieblessure, vond dat de stop voor Ursus goed was. „Wij sukkelden met enkele ernstige blessures. Midden voor Fiegel konden we de laatste wedstrijd al niet opstellen. Linksbuiten Nieuwstraten ontbrak al enkele weken op het appèl en rechtsbuiten Huigen is aan de knie geopereerd. Ik verwacht, dat bij het begin van de tweede helft alle drie die spelers weer ingezet kun nen worden. Daarbij staan we drie punten voor op Bloemhof en dat geeft ons toch ook wel een veilig gevoel, temeer daar Bloemhof nog naar ons moet komen. In het verleden deed ons juist die tweede helft van de competitie de das om. Die angst leeft ook nu weer een beetje, hoewel onze spelers gebeten zijn om nu ook eens te promoveren. Zij zijn zelfverzekerd en daaraan heeft de heer Poulus het zijne gedaan. Zij 'stellen zich Schiedam en Martinit ten voorbeeld en wat daar is gepresteerd, moet bij ons ook kunnen. De selectie heeft er alles voor over om het zo ver te brengen. Dat blijkt nu wel. Zij zijn er allemaal en de trainer hoeft geen vergeefs beroep te doen op zijn pupillen. Coen Poulus gelooft in zijn jongens en hij heeft dat dacht ik goed over kunnen brengen. Ik dacht daarom ook, datje gerust kunt stellen, dat een nieuwe trainer zo maar goed is voor een team. Rien van Kampen, een fijn mens en een goede trainer, is gewoon te lang, dertien jaar, bij ons geweest. Dat hij wat voor onze club heeft betekend, blijkt wel uit het feit dat hij tot ere-lid is benoemd en welke trainer wordt dat? Voorzitter Mouthaan wilde niet verhe len dat er bij Ursus grootse plannen leven. Hij vertelde: „Het- clubgebouw en de kleedlokalen zijn nog steeds niet van ons zelf. Alles is van de gemeente, behalve het kleine stukje dat wij aan de kantine hebben gebouwd. Wij wil len heel graag tot een clubgebouw komen dat ons eigendom is. Er zijn daarover al besprekingen met de ge meente en ik reken er op, dat alles wel gunstig voor ons uit de bus zal komen. Het gaat natuurlijk enorm veel geld kosten, want als de plannen doorgezet kunnen worden, dan zal in fasen de gehele accommodatie worden ver nieuwd. Om dit te kunnen realiseren is er een bouwcommissie benoemd, die de voorbereidingen en de uitvoering ter hand zal nemen". De heer Mouthaan vond het zelf wel vergaande plannen, maar hij dacht dat alles toch wel verwezenlijkt kon wor den. „Ik hoop zelfs dat bij de viering van ons elfde lustrum, dat is in 1975, alles klaar zal zijn". Voorlopig is ech ter de blik in de toekomst niet zo erg ver. Deze gaat niet verder dan de tweede helft van de competitie. Hoewel trainer Poülus gematigd opti mistisch is en zeker nooit over een kampioenschap spreekt, leeft er bij de kernploeg toch wel een verlangen daar naar. Zij weten echter ook dat het elke week moeilijker zal worden omdat nu eenmaal elke tegenstander er een eer in stelt om de lijstaanvoerder een beentje te lichten. Voorzitter Mouthaan stelde, er bijzonder trots op te zijn, dat hij als voorzitter mag fungeren van een door en door gezonde vereniging. „De samenwerking in het bestuur is enorm en ook de commissies werken goed. Wat kun je nog meer verlangen". Ursus heeft zes seniorelftallen. Daar naast is de jeugd verdeeld over een A, een B, een C en 2 pupillenelftallen. De toto loopt goed en het hele vereni gingsleven niet minder. Het is daarom geen wonder dat de heer Mouthaan durft te veronderstellen dat de plannen in 197,5 verwezenlijkt zullen zijn. „Met de sfeer die in onze vereniging heerst, reken ik op een grote zelfinbreng en ik prijs me gelukkig, dat we heel veel vakmensen als lid hebben. Daarom durf ik wat betreft de bouwplannen optimist te zijp". Ursus-spelers na de training 75 jaar ter meulen Een aanbieding, alleen het geluid maar ook de prijs goed in het gehoor ligt Europa dubbelspeel geluidsban den van een der bekendste West- duitse kwaliteitsfabrieken. De kwaliteit?vraagt U dat maar aan de duizenden vaste klanten die deze banden al 5 jaar ge bruiken! £30 Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze Europa dubbelspeel geluidsban den van een Westduitse kwali- teitsfabriek. In 3 speellengtes nu extra voordelig. Hoewel de resultaten zondag niet slecht waren, kwamen toch maar twee clubs tot de volle winst. SVV speelde een goede wedstrijd tegen de Volewij- ckers en won die wedstrijd dan ook. Winst was er ook voor Excelsior 20. De Schiedammers speelden echter niet groots en de overwinning was dan ook een gelukkige. Martinit weerstond lijst- aanvo rder DOK. Het werd een gelijk spel, 1-1, nadat Martinit een voor sprong van 1-0 lang had kunnen hand haven. Gelijk (1-1) speelde ook Her mes DVS, dat in Overmaas een krachtiger tegenstander vond dan werd verwacht. Tot een puntenverdeling kwam het ook tussen Schiedam en Cromvliet. DHS tenslotte moest tegen Aibiasserdam het hoofd buigen door dat de thuisclub een strafschop (te zware straf) wist te benutten. In het zaterdagvoetbal speelde PPSC voor de beker tegen de eerste klasser SHO en het ging met ere ten onder. Voor zondag s(aat voor SW de uit wedstrijd tegen De Graafschap op het programma. De Graafschap behoort beslist niet tot de sterkste clubs en als het team niet wordt onderschat, dan moet SVV dat duel kunnen winnen. Voor het B-team is er een thuiswed strijd. Het is Roda JC, dat op bezoek komt en waarom zouden we niet op winst rekenen. DHS is wat op de ranglijst teruggeval len. Het staat nu op de helft van de competitie nog maar zes punten voor op nummer laatst. Het wordt dus wel zaak het lot in eigen handen te nemen. Zondag zou dai al kunnen gebeuren. Het moet dan echter de thuiswedstrijd tegen Spartaan 20 winnen. In de vierde klasse speelt Excelsior uit tegen GDS. Gezien de stand op de ranglijst zou het een overwinning moeten worden, maar wij mogen dat toch wel betwijfelen. Schiedam gaat naar Tonegido. Een goede ploeg welke echter moeilijk tot het maken van een doelpunt kan ko men. Daarom moet Schiedam dit duel kunnen winnen. Winst moet ook Mar tinit kunnen boeken in de thuiswed strijd tegen Saturnus. In het zaterdag voetbal kunnen PPSC en HBSS alles op de competitie gooien daar beide teams zijn uitgebekerd. Voor HBSS is er zaterdag niet veel te voetballen, omdat het een vrije dag lueft gekregen. PPSC speelt wel en ontvangt op Thurlede het sterke Duho. Amateurs Bij de amateurs is Hermes DVS vrij. Het kan dan gaan zien of het DHZ zal lukken om DVC een beentje te gaan wippen. Misschien lukt dat, want de wonderen zijn de wereld nog niet uit. taalbewerkersbond M.B.G.K. kantoor geopend. Aan deze bond zijn leder verbonden, die zich niet kunnen verenigen met de gang van zaken in de diverse bonden die een politieke inslag hebben. Dt M.B.G.K. staat daar vrij van. Woensdagavond 29 december houdt dc afdeling Schiedam van de P.v.d.A. de gebrui kelijke boerenkoolmaaltijd in het wijkcen trum Nieuwland. Burgemeester H. Roelfsema is uitgenodigd als spreker. Vrij dagavond 10 december wordt door de afde ling een extra vergadering gehouden, tei bespreking van de huidige moeilijke situatie in de gemeenteraad. SPAANSEPOLDER Dat TSF toch wel een bijzondere plaats inneemt in Schiedam en het NTTB bestel bleek vorige week vrijdag overduidelijk op de receptie ter gele genheid van de promotie naar de ere klasse. Wat nooit gebeurt bij een recep tie ter gelegenheid van een promotie, zeljs het bondbestuur had in secretaris F. Waser een afgevaardigde gestuurd. Natuurlijk vertegenwoordigde de wet houder van sportzaken vrijdagavond in de Amstelbron het gemeentebestuur en zij sprak niet het voor TSF verlos sende woord wat betreft de aanpassing van de zaal aan toptafeltennis. Integen deel. ,,Uw verzoek aan ons om iets aan de kleed- en wasgelegenheid in De Beurs te doen, zal langer duren dan u waarschijnlijk zou wensenzo zei mevrouw Verwey-De Graaff. De wethouder wees er op, dat ook TSF 3 kampioen was geworden en zij kon zich daar alleen maar om verheu gen, „omdat", zo stelde zij, „je ook de lagere regionen nodig hebt". Zij sprak de wens uit dat de „drie H's", Henny Stolk, Hans van den Broek en Hans Lingen, het in de' ere-klasse goed zou den doen. Misschien hebben we dan volgend jaar weer-iets om te vieren". Het deed Jo van der Touw genoegen als vertegenwoordiger van de Schie damse sportverenigingen het bestuur van TSF te mogen feliciteren. De heer Van der Touw zei, dat TSF nu bij de zes beste tafeltennisclubs van Neder land behoorde en hij vond, dat TSF daarmee een prachtig stuk propaganda maakte voor Schiedam. „Ik dacht tot voor kort, dat alleen de voetballers dat maar deden, maar ik weet nu wel beter". Hij vervolgde: „Ik heb vroeger ook weieens ping pong gespeeld, maar dat is geen vergelijking meer met het huidi ge tafeltennis, dat steeds meer afhan kelijk is van „ping ping". Daarom vind ik de prestatie zoveel te groter omdat jullie het met bescheiden middelen hebben moeten doen Een toch wel glunderende voorzitter Wim de Raay vond het jammer, dat aan De Beurs voorlopig niets veranderd wordt, temeer daar dit bouwwerk in Nederland steeds meer betekenis gaat krijgen als tafeltenmscentrum. Voor alle sprekers had hij een passend dank woord en voor de drie spelers van het eerste team een blijvend aandenken. Feijenoordspeler en Schiedams zaken-, man Piet Romeyn liet zijn felicitaties vergezeld gaan met de aanbieding van zes trainingspakken in de Schiedamse kleuren geel-zwart. Deze stijlvolle receptie was een waardig slot van de promotiefeesten. Donderdagavond 9 december wordt door de commissie voor onderwijsza ken in het stadhuis een vergadering gehouden. Aan de orde wordt gesteld o.a. de behandeling verslag 1970 van de gemeenschappelijke bibliotheek Schiedam, waarover de heer W. F. van der Blij een nadere toelichting geeft. Verder eenvvoorstel van B. en W. aan de heer R. P. Weltevreede eervol ont slag te verlenen als hoofd van de Goeman Borgesiusschool voor g.l.o. aan de Anth. Muysstraat. Klaver jasconcours "Ons Genoegen" De vereniging „Ons Genoegen West" in Schiedam organiseert op donderdag avond 16 december een klaverjascon- cours,- waaraan iedere inwoner en in woonster van Schiedam kan deelne men. Het concours wordt gehouden in zaal Arcade aan de Lange Haven en begint om acht uur. Entree f 1,75 per persoon. Er wordt gespeeld om tweemaal 2000 punten. Opgaven kunnen worden ge daan bij B. Opschoor, Schubertplein 95, telef. 700124, sigarenmagazijn Aleida, Aleidastraat 77; W. van Scheve, r?J van Beinumlaan 5, telef. 264215. HOUTMAN MUZIEK EN PIANO'S SINGEL 114-116 SCHIEDAM TEL. 26.88.71 De handballende dames van Wilton konden zondag weer eens juichen. Door het geweldige werk, dat debutant doelvrouwe Irma Krommenhoek verrichtte kreeg het gehele team weer geloof in eigen kunnen. Union Sport ging dan ook met een nederlaag van 6-2 naar huis. Minder succesvol waren de heren van Wilton, die aan het Rotterdamse Actief een zeer zware tegenstanders hadden. De achterhoede van Wilton had weinig kijk op de gevaarlijke break-outs van Actief en daar moet dan ook de oorzaak gezocht worden van de nederlaag 14-19. Voor een verrassing zorgden de dames van DWS, zij het dan in negatieve zin. Het verloor van het tot dan tqe punt loos onderaan staande Hygiea. DWS presteerde het om vier strafworpen ongebruikt te laten. Een van de speel sters zei na afloop van de wedstrijd: „Ik schaamde me gewoon dat ik in het veld hep, zo slecht ging het". De herenontmoeting Hellas 2 - DWS is niet geworden wat men ervan mocht Of je nu mini of midi draagt een paar hippe kniekousen ho ren erbij. En weet je dat wij ze nu voor een klein prijsje verko- Fantasie tienerkniekousen van een prima kwaliteit helanca, in dé modekleuren van dit seizoen. Kousen uit de serie van f 3,25, nu heel voordelig voor nog géén één gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze helanca tienerkniekousen in leu ke fantasie dessins. Kies uit vele kleuren w.o. paars, aubergine enz., de maten BVz t/m 11, per paar verwachten. Na een aantrekkelijke eer ste helft werd het na de rust een hard en rommelig duel, waarbij de goed leidende- scheidsrechter de touwtjes wel strak aan moest halen. Kees Schop zal aan deze wedstrijd nog wel een nare herinnering overhouden, omdat hij de kleedkamers op moest zoeken. DWS kreeg een nederlaag (11-8) te slikken en dat was beslist niet nodig geweest, als het team wat meer menta le kracht op had kunnen brengen en de mond dicht had gehouden tegen de scheidsrechter. De heren van Scylla hadden in Spartaan 3 een lastigere tegenstander dan werd verwacht. De Rotterdammers weerden zich fel en kwamen zelfs op een voorsprong van 1-0. Dit bracht onzekerheid in het spel van Scylla, dat zich toch wist te herstellen en een overwinning (7-14) in de wacht kon slepen. Nachtwerk Zondag komen er twee Schiedamse teams binnen de lijnen op een uur, dat velen al naar bed gaan. In Rotterdam worden enkele wedstrijden gespeeld voor het Wereldkampioenschap Dames zaalhandbal, dat in zijn geheel in Ne derland wordt gespeeld. Het gevolg hiervan is, dat de dames van Scylla pas om 20.55 uur aan hun wedstrijd tegen Actief 2 kunnen beginnen. Deze ont moeting is voor Scylla een prestige- zaak, omdat het enkele weken geleden met 11-7 klop kreeg van Actief. Svylla, met veel moed van start gegaan, blijkt langzaam maar zeker de greep op de kopgroep los te moeten maken. De herenderby tussen Wilton 2 en UVG wordt eveneens in Rotterdam verspeeld. Deze wedstrijd begint nog later, namelijk om 21.50 uur. Veertien dagen geleden moest Wilton UVG la ten gaan. Het verloor met 11-7. Het zal nu ongetwijfeld alles in het werk stel len om zich te revancheren maar of het daartoe in staat zal zijn tegen het jeugdige UVG betwijfelen wij. Sluitingstijden horecabedrijven veranderd Het College van Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland heeft medegedeeld geen bezwaar te hebben tegen de gewijzigde Drank- en Horeca- verordening van de gemeente Schie dam, zoals die door de gemeenteraad in de vergadering van 27 september is gewijzigd, waarbij het toegestaan is om de horecabedrijven langer open te hou den. De inwerkingtreding van de veror dening was echter afhankelijk van het bericht van ontvangst van Gedeputeer de Staten. Dit heeft tot gevolg, dat met ingang van vrijdag 10 december de sluitingstij den als volgt zullen gelden. In de nacht van maandag op dinsdag, van dinsdag op woensdag, van woensdag op don derdag en van dohderdag op vrijdag moeten de bedrijven gesloten zijn van 1 tot 7 uur. In de nacht van vrijdag op zaterdag en van zaterdag en zondag moeten de bedreven gesloten zgn van 2 tot 7 uur. De sluitingsuren van 2 tot 7 uur gelden tevens op de nacht voorafgaande aan een algemeen erken de of nationale feestdag (uitgezonderd op Goede Vrijdag). Kerst aanbieding Even leuk als het is om een mooie Kerst- en Nieuwjaars kaart te ontvangen, is het fijn om zo'n wenskaart naar familie leden en kennissen te sturen. 10 Prachtige Kerst- en Nieuw jaarskaarten met 10 sfeervolle afbeeldingen, gedrukt op prach tig wit karton. Aan de buiten zijde van elke kaart "Prettige Kerstdagen en Gelukkig Nieuw jaar". Per 10 stuks voor nog géén één gulden. 9x14 cm |^1 kompleet met 10 enveloppen Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder 10 prachtige Kerst- en Nieuwjaars kaarten met enveloppen. Aan de buitenzijde van elke kaart "Prettige Kerstdagen en Ge lukkig Nieuwjaar". Per 10 stuks

De Havenloods | 1971 | | pagina 4