5.' SI r 7 29.95 Met Andere Woorden 98 Sprookjesshow op ijsvloer van Ahoy' 1895; 29.80 35.75 39.80 "De twee kleintjes pils" op de Westzeedijk 95 j&L AAN HET PARLEMENT: p 6 p p p p 11 DE HAVENLOODS, DONDERDAG 9 DECEMBER 1971 49-512 Werknemers van de Rotterdamse luchthaven hebben zelf even gauw een enquête gehouden onder omwonenden van het vliegveld. Voor wie het niet mocht weten: een betrouwbare steek proef verrichten is altijd een moeilijke zaak, waaraan heel wat denkwerk en proefonderzoek voorafgaan om objec tiviteit te waarborgen. Maar ook dan nog plegen conclusies zeer voorzichtig te worden getrokken. De luchthavenmensen werden door dit alles niet gehinderd. Wel zien zij in een eventuele opheffing van het vliegveld hun boterham bedreigd. Het is hun goed recht die te verdedigen, daarvoor hebben we zelfs waardering. Maar en quêtes dienen toch wel aan bepaalde eisen te voldoen, willen ze ook waarde ring kunnen oogsten. Een voorbeeld. De vraag of men de geluidshinder van het vliegveld onaan vaardbaar vindt, werd door 26,8 pro cent bevestigend beantwoord. Daaruit wordt dan fluks geconcludeerd, dat de overige 73,2 procent dus helemaal geen hinder ondervindt. Te gek natuur lijk. De voorzitter van de enquête-commis sie werd door de Volkskrant aan de tand gevoeld en de goede man zegt dan: „We hebben niemand onder druk gezet. Soms vroeg men wat over be paalde details. Onze mensen hebben die informatie gegeven. Ik moet toege ven dat ze het werk goed gedaan hebben, want sommige mensen hebben inderdaad hun mening veranderd, na dat wij ze een beetje hadden voorge licht". Goeie help, waar blijf je nou met zo'n enquête? Juist, in de prulle- mand. Tenslotte: het gaat bij een vliegveld natuurlijk niet alleen over direct om wonenden. Er is eerst nog de levens grote vraag of het planologisch verant woord is in een zeer dicht bevolkt gebied een luchthaven te hebben. Om over de economische noodzaak maar niet te spreken. Naar aanleiding van het idee een lucht haven te bouwen in zee heeft Rijkswa terstaat onlangs uitgerekend dat dit veel te duur zou komen. Het opspuiten zou 100 gulden per vierkante meter gaan kosten. Maar nu komen de drie grootste bagge raars van dit land (Bos Kalis, Adriaan Volker en Van Hattum Blankevoort) ons even vertellen dat een vliegveld in zee voor Goeree tech nisch en financieel best mogelijk is. Deze firma's van wereldfaam hebben becijferd het eiland te kunnen opspui ten voor 20 gulden per vierkante me ter. Dat is dus even 80 procent goed- Onze voorzichtige conclusie: wat zijn de eigenlijke mogelijkheden en onmo gelijkheden op dit punt toch nog slecht bekend Ironisch genoeg: niet zelden juist ook voor de plaatselijke berichtgeving, moet een blad als b.v. de Zwolsche Courant (dekking 84 procent) wel eens het Zwolse nieuws uit Volkskrant, Trouw of Telegraaf halen, om vervol gens de standpunten van de autoritei ten weer te geven dat er niets aan de hand is en zo. De Provinciale Zeeuwse Courant werd door een Zeeuws Statenlid zelfs „De Provinciale Staatscourant" genoemd. En als je in Groningen je het ongenoe gen op de hals haalt van hoofdredac teur Vaders, dan zwijgt diens Nieuws blad van het Noorden je mooi dood. Kritische kanttekeningen bij plaatselij ke bestuurders gaan vele provinciale bladen moeilijk af. Vooral als de hoofdredacteur lid is van dezelfde Ro tary-club als zij. Kortom: de opmerking in de Tweede Kamer van VVD-er Klaas van Dijk, dat het steeds minder noodzakelijk wordt een landelijk blad te lezen naast de regionale, kan men gevoeglijk als niet al te snugger naast zich neerleggen. 75 jaar ter meulen Overgordijnstof die aan 2 zijden de moeite waard isdat kan niets anders dan dubbelface stof zijn. Een grote partij dubbelface o- vergordijnstof in satin bedrukt, breedte 120 cm. Aan de ene zijde een prachtige strië damast, aan de andere een rijk bloem motief. Deze luxe stof uit de serie van f 9,85, nu in 2 kleur- kombinaties per meter voor nog géén zes gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze dubbelface overgordijnstof in satin bedrukt, met een strië damast en een bloemmotief, in 2 kleurkombinaties, 120 cm breed, per meter Bijdragen: Anne Hoeksema Jan Dijkstra. Henk van Capelieveen Eindredactie: Jan Rietveld X Eén van de wereldreizigers van de Nederlandse Export Combinatie NEC, de heer P. P. Wip, heeft in Canada het volgende gezegd: „Nederland heeft hier weliswaar niet meer het image van het land van tulpen, klompen en wind molens, maar wel van langharig werk schuw tuig, drugs en vrije sex, maar bij consumentenprijzen die in veel geval len anderhalf tot tweemaal zo hoog zijn als in Nederland maken onze produkten toch een goede kans op deze markt". Ook als we hier allemaal in ons nakie zouden lopen en partner ruil heel gewoon zou zijn en drugs slikken regel zou zijn, dan nog zal de handel moeten bloeien. Onze handel is een „heilige koe" en wij Nederlanders weten wel hoe je ze melken moet. De 17 landen van de Raad van Europa hebben een soort puntensysteem ont worpen om gevaarlijk rijdende automobilisten in te tomen. Het is de bedoeling van het verkeer één groot ganzebord te maken, waarin de politie als spelleider optreedt. Dit waarschijn lijk met het oogmerk de kloof politie- publiek te overbruggen. Het belooft echt gezellig te worden. Op allerlei manieren kun je aan je strafpunten komen. Elke verkeersovertreding levert een x-aantal punten op, terwijl ook het rijden onder invloed goed wordt beloond. In deze sector kun je trouwens nog meer verdienen als je weigert je te laten onderzoeken. De bedoeling van het spel is zo min mogelijk strafpunten te krijgen, want met 10 punten loop je de kans dat het rijbewijs wordt ingenomen. Grappige dingetjes als bezoek aan de gevangenis en financiële bijdragen in de pot staan vast; gedacht wordt nog aan een straf- bankje, een dagje verplicht parkeren en de regel „ga terug van waar je komt". De politie zal voor dit gezelschapsspel veel extra tijd beschikbaar stellen, want de normale strafmethoden met preventieve werking gaan gewoon door. Dubbel werk dus, dat echter graag zal worden gedaan. Het weekblad Haagse Post, -dat naar onze mening zich heeft ontwikkeld tot een zeer lezenswaardig periodiek en dat veel meer abonnees verdient dan het thans heeft (voor de achterdoch- tigen: wij kennen niemand van de HP-jongens), heeft zich bezig gehou den met de provinciale pers. U weet wel, dat zijn bladen als de Haagsche Courant, Brabants Dagblad, De Lim- 'burger, Goudsche Courant enz. Kran ten dus met een lezerspubliek in een bepaalde stad of streek. De teneur was niet zo erg bemoedi gend. In de praktijk blijken het veelal kleurloze, conformistische bladen te zijn. Als ze dan ook nog een monopo listische positie innemen in hun regio, verdient, het aanbeveling er toch maar een landelijk blad naast te nemen, wil men deugdelijk geïnformeerd voorden. Uit een brief van een fabrikant: „Wij nemen de vrijheid u te wijzen op de publikaties in diverse Consumenten Organen. We zijn er trots op uit de cijfers van het gehouden onderzoek te kunnen concluderen dat onze produk ten de „beste", „veiligste" en „goed koopste" zijn. Wij hopen dat deze informatie voor u aanleiding mag zijn uw lezers van het gehouden onderzoek op de hoogte te stellen". Ergens een Si ratje uit slaan noemen ze zoiets. Zo angzamerhand met alle berichtjes ovei hondepoep, paardemoppen en an der soort straatverbruining in de krant kun je van een merkwaardige opinie vorming ten opzichte van de publieke lijke, dierlijke toiletgang spreken. Tien tallen meer en minder heftige menin gen in de „ingezonden kolommen" houden het onderwerp warm. Variatie in denkwijze genoeg. Bizar waren de reacties van de vrouw die de nog verse hondekeutels van haar stoep opraapte en ze vervolgens naar het hoofd van de „baas" wierp ei^ die van de jongeman, die - hij was eens over iets bruins uitgegleden bij de uitwerpselen bordjes plaatste met het opschrift: „Pas op een drol". Erger is de handelwijze van iemand in de Rotterdamse wijk Overschie, die kwistig met vergiftigde stukken worst strooit. Een nog jonge herder was het laatste slachtoffer. De eigenaresse wist te vertellen, dat haar hond numme^ zes of zeven was, die in een kort tijdsbe stek op een dergelijke wijze is gedood. Het wachten is nu op het ziedende zeemonster, de verziekte vreetvogel of het naar adem snakkende aardbeest om de mens voor zijn vervuilingsdaden ter verantwoording te roepen. Van tijd tot tijd pleegt ene P. W. Russel, rubriekschrijver van een Rot terdams ochtendblad, een fiks brok onanie door een brief aan zichzelf te schrijven. Op zichzelf mag hij dat rustig doen, maar het is toch wel vervelend, dat die brief dan ook in die krant wordt afgedrukt. Deze week vond hij het nodig zijn oordeel te geven over het vraaggesprek, dat Ad Langebent zondagavond had met me vrouw Oonk, alias Willéke Alberti, alias Marleen Spaargaren. P. W. Russel heeft zich geërgerd aan de vragen, die Ad Langebent tijdens dat interview heeft gesteld. Hij schrijft - aan zichzelf - dat hij heeft zitten wachten tot Langebent zelfs zou vra gen welke kleur b.h. Willeke Alberti draagt. Dat deed Ad Langebent nou juist niet, maar hij roerde wel een aantal eigentijdse problemen aan, waar Willeke eerlijk, zij het soms aarzelend, antwoord op gaf. P. W. schrijft dan: „Je snapt niet, dat iemand voor dat scherm nooit eens zegt: Waarde heer, daar heeft u niets mee te maken". Verder schrijft P. W., dat hij graag in haar plaats antwoord had willen geven op enkele vragen die haar werden gesteld. Mevrouw Oonk, Willeke Alberti of Marleen Spaargaren, dacht er kennelijk anders over. Ze maakte de indruk, dat ze heus wel geweigerd zou hebben antwoord te geven als een vraag haar niet zinde. Tijdens het vraaggesprek gaf ze blijk over eerlijkheid en moed te beschikkenMen kan zich ook afvragen wat al die lezers van het A.D te maken hebben met de interne roerselen van P. W„ die door de jaren heen maar brieven aan zichzelf blijft schrijven, vol met retorische vragen, zoals: snap jij daar nou iets van? Nee, we snappen er niets van. Een groot aantal redacteuren van het A.D. snapt het ook niet meer. Zij zouden eigenlijk een ander soort krant willen maken. Maar dan waarschijnlijk zonder het meestal onverteerbare consumptie artikel op pagina twee. Ook het A.D. interesseert zich opeens voor de strijd om het behoud van de Koninginnekerk in Rotterdam. Deze krant biedt haar lezers een prent van het gebouw te koop aan. Spelen op het „centiment" noem je dat. „HOLIDAY ON ICE" IN DECEMBER IN AHOY, een traditie wordt hersteld. De allernieuwste show van Holiday on Ice speelt van dinsdag 14 tot en met woensdag 22 december in Ahoy. Top- solisten in deze show zijn de geliefde vroegere wonderkinderen-op-de- schaats SJOUKJE DIJKSTRA en JOAN HAANAPPEL. Eén van de vele hoogtepunten is voorts de wereldpre mière op het ijs van DE FABELTJES KRANT. „SPROOKJESSHOW" is de naam van de nieuwe Holiday on Ice produktie - en sprookjesachtig is zij. Niet alleen alle figuren uit het Grote Dierenbos, maar ook het uit vele kinderboeken REDUcflEBON 1 Holiday on Ice op 14 december I 1971. Deze bon geeft recht op reduc tie voor ten hoogste vier perso- De prijzen zijn dan: Stalles f 8,50; Parket f 7,50 en 2e Ring f 5,50. Deze bon is uitsluitend geldig op de volgende adressen Het Zuiden, Dordtselaan 139; De Havenloods, Eendrachtsweg 25 te Rotterdam; Hoogstraat 122 te Vlaardingen en Wete ringsingel 9%te Krimpen aan den IJssel. Deze kantoren zijn ge opend van 8.30 uur tot 17.30 bekende olifantje BABAR en zijn kor nuitjes zijn op de schaats te zien. Naast Sjoukje en Joan staan de volgende sterren op de lijst van solisten: Wolf gang Schwarz, Charlene McLaren, Ca thy and Tair, Michael and Michele, the Maxwells, Sam Huston, Yves Dauvillai- re, Karl Kossmayer en zijn ezels en Evelyn Hans en haar poedels. De jeugd dreigt op te draaien voor de inflatie. „Ufrecht" was geen vergissing. Daarom: verdedig geen begroting. verdedig het onderwijs. Leraren van Marnix-Gymnasium te Rotterdam. *GRUNDIG vanaf M I 15-per week zonder vooruitbetaling pL KROON RADIO Rotterdam: Schiedamseweg 117, Tel 232717 Beijerlandselaan 8, Tel 191079 De Slinge 149, Telefoon 811227 Schiedam: Hoogstraat 37, Telefoon 262564 Capelle a/d IJssel Koperwiek 4-6, Telefoon 332339 75 jaar ter meulen Strepen en cols zijn dit jaar dé grote modeVandaar dat dit tuniekpak helemaal "in" is Een modern gebreid pak van 100% acryl in een geweldig mo del. De tuniek met col in een vlotte streepkombinatie, de ef fen pantalon kleedt slank af. U koopt 't nu in 3 kleurkombina ties van f 49,95 voor nog géén drie tientjes. 100% Acryl Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre dit ge breide tuniekpak van 100% acryl. De tuniek in een streep kombinatie, de pantalon is ef fen. Kies uit marine/wit, bruin/ wit en zwart/wit, de maten 40 t/m 44, Ook maandagmorgen open IfmJ Géén tel. of schrift, best. Tien gulden heeft de heer J. Ottelé, Statenlaan 45, Rotterdam-12 verdiend door als juiste oplossing op te geven: Wie slaapt in de zaaitijd vindt geen maaitijd. De nieuwe oplossing moet weer dinsdagmorgen vóór 12 uur bin nen zijn. Links in de bovenhoek van de briefkaart op de adreszijde vermelden: M.A.W. 189. Het adres van de puzzel- redaktie luidt: Postbus 1980, Rotter dam. Tien gulden heeft de heer P. P. H. van Ham, Linneausparkweg 134 II te Am sterdam verdiend door als oplossing in te zenden: Wie slaapt in de zaaitijd vindt geen maaitijd. De nieuwe oplos sing moét weer op een briefkaart worden ingezonden vóór dinsdagmor gen 12 uur aan: Puzzelredactie „Aspekt", Postbus 10195, Amster dam. Links op de adreszijde in de bovenhoek vermelden M.A.W. Op elke regel komen vijf woorden van respectievelijk 3, 4, 5, 6 en 7 letters. Elk woord bestaat uit de letters van het voorafgaande woord met toevoe ging van één nieuwe letter. Voorbeeld: zou de omschrijving luiden „metalen staafje - onderscheiding - kosmetisch artikel - zeer oud - wildernis", dan zou moeten worden ingevuld „roe - orde - odeur - oeroud - oerwoud". Bij de juisteoplossing leest men in de cirkel tjes, van boven naar beneden, een zegswijze. Iboom - noodgedwongen - blussen - eten geven - simpelheid. 2. nauw ver bonden - mutsplooi - op elkaar - schreeuwen - te berde brengen. 3. stapel - beroep - bosgod - smaad - nuchter mens. 4. grote toeloop - vaas - bouwval - wisselen - niets uitvoeren. 5. jongensnaam - kolk - schaakstuk - ingedijkt land - plaats in N. Brabant. 6. insekt - steenmassa - vogelnest - boeze laar - metaalafval. 7. veerkracht - pre cies - inham - smakelijk - valse vouw. 8. hoofddeksel - soort heuvel - doopfi- guur - klein kind - uitbarsting. 9. biet - strook - lans - lijn - slang. 10. telwoord - paradijs - lichaamsdeel - ogen - boeten. II. griezelig - onb.vn. woord - onder- Twee jongens De vorige week verschenen er twee berichten in de krant die mijn bijzon dere aandacht trokken. Beide meldin gen betroffen schooljongens. In het eerste geval een Tsjecho-Slovaakse jon gen die uit vrees voor een proefwerk op school de benen nam en die ze niet eerder tot stilstaan bracht dan toen hij de grens met West-Duitsland was ge passeerd. Voorwaar geen halve maatre gel. Zeker was dat de lange arm van de schoolleiding daar minder gemakkelijk zou kunnen doordringen. Hij zal wel terug moeten, maar het feit was teke nend genoeg om de wereldpers te In het tweede geval ging het om een jongen van acht jaar die in Heteren zich de toegang tot de lagere school geweigerd zag omdat z'n haar te lang was. En of de moeder - het ging hier om een christelijke school er al op wees dat ook de Heer zelf lang haar had (wat intussen geen bewezen zaak is, maar ja, wat wil je met al die zondagsschoolplaten? het hielp niet. Het kind was en bleef de toegang geweigerd. Zulke berichten zetten je toch even aan 't denken. Een eerste gedachte is: zijn we wel zuinig genoeg op onze kinderen? Ik kan me indenken dat op een school van tijd tot tijd de kinderen een soort proef moeten afleggen. Toch kan ik het idee niet kwijt raken dat er leraars en leraressen zijn die uit het oog verliezen dat het niet gaat om dat cijfer van het proefwerk, maar om de reële resultaten van hun veelomvatten de taak. Ik zeg expres veelomvattend, omdat het buiten kijf is dat die taak niet beperkt mag blijven tot het bijbrengen van theoretische kennis. Ik kan me indenken dat hier proefwerken bij nodig zijn. Toch blijkt meer dan eens dat die proefwerken niet voor ieder kind hetzelfde betekenen. De angsten kunnen voor bepaald geaar de leerlingen wel eens te groot worden. Dit zou op een andere wijze moeten worden weggenomen. Ik hoor al tegen werpen: dan moet de regering nodig op het onderwijs gaan besnoeien! Met zo'n opmerking in afkeurende zin ben ik het eens. Daar mag ook niet op bezuinigd worden. Wel op overbodige raadhuisbouw en dergelijke, maar daar is nog veel meer. In ieder geval is die Tsjecho-Slovaakse jongen die uit vrees voor zijn school de grens zelfs was overgetrokken een teken aan de wand. Andere kinderen zullen anders reage ren, en soms niet minder gevaarlijk, alleen weet je't dan niet altijd. Over het tweede kan ik kort zijn. Het zal in Heteren voorlopig allemaal wel niet helpen. Want je zou ook op al die helden uit de zeventiende eeuw kun nen wijzen, in wier stoutmoedige da den de jeugd van Heteren ongetwijfeld ruimschoots onderwezen zal worden. Kijk Michiel de Ruyter dan maar eens aan. Zoals hij daar neerknielt voor de slag. Met een pracht van een haardos. Het zij hem gegund. Maar waarom mag de kleine man het dan niet? Dat ontgaat mij niet alleen maar dat komt mij niet minder dan schandalig voor. Wat moet zo'n jongen later denken? En hoe moet het met zijn eerbied voor ouderen die hem om zijn lange haren niet goed genoeg voor de christelijke school vonden? Gelukkig dat er vele andere christelijke scholen zijn waar kinderen zichzelf mogen zijn en zulke barbaarse toestanden niet te Elpee <van Cantorij Goede Herderkerk Onder de titel „God roept de vrede uit" verscheen onlangs onder het „Canto di Vangelo"-label een lang speelplaat. Op deze plaat, die volgens het „Stereo Cathedral Sound" systeem is opgenomen, staan 12 nieuwe gezan gen uit de bundel „102 Gezangen" van de Ned. Hervormde Kerk. Deze gezan gen werden door de Rotterdamse mu sicus Addie de Jong bewerkt voor koor en orkest. De gezangen worden uitge voerd door de Grote Cantorij en Jeugdcantorij van de Goede Herder kerk te Schiebroek, de Hillegersbergse Orkestvereniging „Euphonia" en de organist Aad v.d. Hoeven. Het geheel onder leiding van Addie de Jong. Men kan deze plaat bestellen bij de heer J. H. Muller, Kastanjesingel 180, Rotterdam. De prijs is f 14,95. Waarom hebben de meeste men sen het liefst zuiver wol voor dekensOmdat wol de eigen schap heeft lucht door te laten, maar warmte vast te houden. Zuiver scheerwollen dekens, in diverse kleuren, zowel met band afgezet als gefestonneerd. U kunt kiezen uit 4 matennu voor aantrekkelijke prijzen. zuiver scheerwol 150x200 cm 150x220 cm 170x220 cm 190x230 cm 2780 Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze zuiver scheerwollen dekens, rondom afgezet met band of ge festonneerd. In diverse kleuren en 1 en 2 persoons maten. O O O n A 19 io 0 O 11 l> h w ft» deel van leger - bewust onwaarheid spreken - enkeling. 12. vlug - oorlogs god - bloem - hekeldicht - vreemde munt. 13. twijg - voedsel - lijzig spre ken - dadelijk - enkelvoudige stof. 14. bloedvat - voorzetsel - visolie - plecht gewaad - gedegenereerd. 15. beroep - uurwerk - hen - draaien - handbeen. 16. glansmiddel - paal - dik touw - bakwerk - pompoen. 17. wedloop - inwendig orgaan - vervoermiddel - ra zen - bijdehand. 18. insekt - zoom - ongewenst vuur - bakken - dichterbij. 19. voorzetsel - hof - laten blijken - van elkaar - staat in N.-Afrika. 20. Nederl. rivier - drinkgerei - prak - walgelijk vleien - medische instelling. 21. vlug - portie - klaarblijkelijk - spreken - schoppen. 22. vis - gerecht - klos - soort informeren - grot. 23. bergweide - schaap - eiland in Middell. Zee - 24 uur - lijdend aan lepra. 24. deel van reglement (afk.) - stijf - deel van toren - turen - scheuren. In Rotterdam Zuid in café Vanouds het Centrum" heeft het duo „De twee kleintjes pils" ruim vier jaar voor de levende muziek gezorgd. Het oer-Rotterdam- se duo, Tom de Pater, drums, en Wil van Duursen, accordeon, zorgde ervoor dat in het weekeind steeds 150 tot 200 mensen hun pilsje kwamen vatten en kwamen luisteren naar hun muziek en zang. Het repertoire van „De twee kleintjes pils", dat nu alweer tien jaar optreedt, bestaat uit lekkere meegalmertjes en daar tussen door een lied voor de lach en de trac Langzaam is het muzikale tweetal de ladder van het succes opgeklommen. Dat succes is niet af te meten in het aantal platen dat verkocht is want hun bekendheid is gebonden aan Rotter dam en' omgeving. In de eerste plaat stond het lied „Zo is Eddy Pieters Graafland" gegroefd. De volgende schijf, die van de pers kwam liet het lied horen „Niks meer aan te doen, Feyenoord kampioen". „Dat werd echter een miskleun", vertelt Tom de Pater, „toen wij het lied lanceerde stond de club uit de kuip met vijf punten voor, smaar een paar weken later stond Ajax aan de top van de ranglijst en werd zelfs kampioen van Nederland. De verkoop van de plaat liep toen niet meer. Hetzelfde gebeur de met de plaat „Keesie, Keesie". Iedereen dacht dat Kees Verkerk het dat jaar wel weer zou fiksen, maar de kleine schaatser liet het afweten en behaalde „maar" een derde plaats". „De twee kleintjes pils" zijn er niet moedeloos onder geworden en bleven lachen, drummen, spelen en zingen. Twee jaar bij Jan Kregel jr. aan de Mathenesserweg, boven de Embassy Club en in een aantal andere etablisse menten. Die gedwongen inwoning zijn ze nu beu geworden en- daarom is het duo al een jaar lang bezig om iets voor zich zelf te beginnen. Dat is gelukt Volgende week donderdag - receptie van 6-9 uur - beginnen Tom de Pater en Wil van Duursen een eigen café, waarin ze gesteund door hun echtgeno tes, twee kelners en een goede kok niet alleen hun muzikale repertoire zullen gaan afdraaien, maar tevens zullen zorgen dat er een betaalbaar natje en droogje op de tafeltjes komt. Tussen vijf en zeven uuur, het bitter- uurtje, kan de bezoeker rekenen op muziek en in de weekeinden zullen de eigenaars-muzikanten nog vele uren meer drums en accordeon bespelen in het café aan de Westzeedijk,waar vroeger „Mombassa" was gevestigd. Een klein voorproefje van de te verwachten modellen, die in het ko mende voorjaar gedragen zullen wor den, toont Cargelli in twee shows die op maandag 13 december om 10.15 uur en 14.30 uur gehouden worden in zijn Casa di Mode op de Claes de Vrieselaan 167a in Rotterdam. 7S jaar ter meuler Koop ze nu al, die heerlijk warme winterpyjama's voor Uw man en zoons, want tijdens de ze aanbieding zijn ze het goed koopst. Herenpyjama's van een prima kwaliteit keperflanel. Er zijn diverse streepdessins (meerkleu- rig), in een royaal model, nu voor nog géén negen gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze keperflanellen herenpyjama's. Er is keus uit diverse meerkleu- rige streepdessins en de maten 50 t/m 56, jtmL EN J'J, WPRRDE MORTELMEYER ZOU JU ER NIET VOOR KUNNEN ZORGEN DRT DE SPRRNSCHE KPDt WEER OPGEBOUWD WORDT tt»« l Jlf'

De Havenloods | 1971 | | pagina 9