II 2: 247s Nederlandse Weduwen-en Weduwnaar sbond biedt kans op meer begrijpende omgeving Kerstvieringen jSl Werkgroep wil komen tot oprichting afdeling Vlaardingen 98 jXl Schiedamse college-ellende sleept zich voort >98 OiiUi.lil'IH. morgen bij De Klerk is HH DE KLERK Schijnwerper op stadhuis 50-515 Drie weduwen en twee weduwnaars uit Vlaardingen hebben een werkgroep gevormd met als doelstelling te komen tot de oprichting van een eigen afdeling van de Nederlandse Weduwen- en Weduwnaarsbond. Momenteel maken enkelen van hen deel uit van de afdeling Scflfedam, maar vooral praktische problemen zoals de moeilijke bereikbaarheid met openbaar vervoer van de daar gebruikte zaalruimte hebben hen én enkele vroegere leden doen besluiten om een afdeling Vlaardingen, Maassluis e.o. trachten op te richten. Het huishoudelijkreglement van deze in Rotterdam gevestigde bond stelt echter als minimum voor een zelfstandige afdeling een ledental van 50 en daarom hoopt het vijftal door middel van onder andere deze publicatie te komen tot het vereiste aantal. Twee andere weduwen in het gezel schap beamen dat. Zij zelf hebben ook voor een belangrijk deel om die reden destijds hun lidmaatschap opgezegd. Overigens laat men het Schiedamse belang in het streven naar een Vlaar- dingse afdeling niet helemaal varen. Zo zegt mevr. Janssen: „We gaan nogeens met het hoofdbestuur praten of het misschien mogelijk is van Vlaardingen een 'onderafdeling van Schiedam te maken". De werkgroep vindt overigens de limiet van het hoofdbestuur tamelijk hoog. „Dit betekent dat er voor wedu wen en weduwnaars in kleinere plaat sen slechts een zeer beperkte mogelijk heid is om zich aan te sluiten", luidt een van de opmerkingen. Uit isolement De functie van de Ned. W.W.bond blijkt een belangrijke te zijn voor de weduwen en weduwnaars. In het ge sprek, dat wij met het vijftal Vlaardin- gers hadden, blijkt men door het lid maatschap van en deelname aan de contactavonden van de bond enigszins uit een isolement geraakt te zijn. Dat isolement wordt door de aanwezi gen, van wie enkelen om zeer persoon lijke, maar toch niet geheel zelfstandi ge redenen, achteraf liever hun naam niet vermeld zagen, aangegeven. „Gehuwden zeggen wel dat ze het begrijpen, maar ze kunnen het eenvou dig niet. Zij hebben niet ervaren wat het is van de een op de andere dag alleen te zijn. Die man of vrouw te moeten missen tegen wie je elk mo ment, al was het midden in de nacht, kon aanpraten. Met wie je samen beslissingen nam of - en dat moet je niet uitvlakken - ruzie kon maken. Dat klinkt misschien vreemd maar het is zo". Weduwen en weduwnaars voelen zich gediscrimineerd door de gehele maat schappij. Hoewel ze de sociale uitke ringen redelijk achten in algemeen opzicht voelen ze zich financieel toch sterk benadeeld. Ze wijzen op de belastingwetgeving ten aanzien van een werkende weduwe. Een hunner zegt: „Een gehuwde wer kende vrouw mag een bepaald inko men verdienen zonder belasting te moeten betalen. Maar een werkende weduwe wordt voor het volle pond aangeslagen. Ook de sociale lasten moeten zij volledig betalen, terwijl in de pensioneringsuitkeringen ook een onredelijkheid zit. Als mijn man nog geleefd had dan zouden we 70 procent van het laatstverdiende loon ontvangen hebben. Nu is die uitkering ongeveer de helft daarvan". Deze problemen hebben weduwnaars niet, maar die staan weer voor een ander probleem. Zij krijgen geen tege- Wat doet nu die weduwen- en weduw naarsbond? In de statuten staat: „De bond is een vereniging, welke zich ten doel stelt de belangen van weduwen en weduwnaars te behartigen in de ruime re zin door het voeren van actie ter verbetering van de maatschappelijke positie en saamhorigheid en hulpvaar digheid tussen de leden onderling te bevorderen". 1 Hoge limiet Mevrouw M. Janssen-Van den Berge is een van de initiatiefnemers van de werkgroep, maar tevens secretaresse en waarnemend voorzitter van de afdeling Schiedam, die momenteel ongeveer 60 leden telt. Zij kan niet de vrees weg praten, dat door de oprichting van een zelfstandige Vlaardingse afdeling het vereiste ledental van Schiedam in de knel komt te zitten. „Die kans zit erin, maar daaraan kun nen we niet ontkomen, want er is naar onze mening ernstig behoefte aan een aparte afdeling hier. Er zijn veel wedu wen en weduwnaars in Vlaardingen, die alleen om reden van de moeilijke verbinding naar Hotel Rijnmond, waar we wekelijks op donderdag een con tactavond hebben, geen lid zijn of blijven van onze bond". moetkoming <yn een huishoudelijk hulp aan te trekken. Men wijst naar een voorbeeld in Schie dam, waar een weduwnaar de verzor ging van zijn gezin uit financieel op zicht niet kan overlaten aan een huis houdelijke hulp. En dan fel: „Maar wel wil men de kinderen in een tehuis opnemen, wat. de gemeenschap dan een veel groter bedrag kost". Nog veel erger Hun discriminatie zien de weduwen en weduwnaren echter nog veel erger in de persoonlijke relatie tot hun omge ving. „Je komt anders in de maat schappij te staan. Echtparen, die al jaren bij je over de vloer kwamen, komen bijna niet meer op bezoek. Als je het ongeluk heb om in een zieken huis terecht te komen, maak je be zoekuren mee waarop er naast jouw bed niemand komt zitten". De voorbeelden van pijnlijke ervarin gen zijn legio. We hebben er maar een paar genoteerd. Zo vertelt men: „On langs hoorden we een weduwe, die op vakantie aan een echtpaar aan een tafel vroeg: Mag ik vanavond met u mee de stad in? Ik durf niet alleen. Weet u wat ze als antwoord kreeg van de vrouw: Mijn man pik jé niet af". Ook voelen de weduwen vooral, maar ook weduwnaren, dat er op hen gelet wordt. „Als iemand van de andere sekse bij je op bezoek komt dan krijg je gelijk opmerkingen of roddelpraat jes. Een weduwe of een weduwnaar mag ook helemaal niets. Natuurlijk, je moet er boven staan, maar telkens weer word je er mee geconfronteerd". Zakkendragershuisje Er zijn mensen, die met vijf uur vergaderen nog niet een tiende berei ken van wat anderen in een kwartier afhandelen. Oftewel: sommige gebou wen, die één of twee keer per week open zijn, hebben een hoger rende ment dan andere gebouwen, die de hele week openstaan voor publiek Wie van de dames en heren stadsbe stuurders is de laatste vijf jaar in het Zakkendragershuisje geweest, om te zien hoe het ermee stond? Bent u van mening, dat dat niet hoeft? Dan hoef ik niet nog eens een extra keer in het Proveniershuis te kijken, waar de ge meente zonodig moest onteigenen en waar nu, in plaats van de oude mensen, die daar al dertig jaar woonden, Schie dams bloem aan hippe lieden nestelt. Dan hoef ik niet nog eens een extra keer naar de Korenbeurs te gaan, waar behalve ambtelijke kantoren een ping pong vereniging huist. Het Zakkendragershuisje moet nu in eens het middelpunt worden van Schiedams culturele leven. Het is reeds een middelpunt, ook van het culturele leven, maar niet van het Schiedams culturele leven; gebruik daar maar het stadhuis voor, nu de gemeente en het museum vergadert, gebruik daar maar het Monopole-theater voor, dat sinds jaar en dag leegstaat; gebruik daar maar het achterdeel van het Prove niershuis voor, dat u oorspronkelijk, daarvoor bestemd had. Ik denk, dat de gemeente Schiedam geen geld heeft en dus ook geen geld om het interieur van het Zakkendra gershuisje te kopen. Honderdduizend gulden en niet tienduizend, zoals Het Stadsblad beweerde. Dat is de waarde van drie jaar werk van een twintigtal mensen. Dat is de waarde van het afbikken van drie etages hoge muren; steen voor steen en elke steen kostte tien minuten. Dat is de waarde voor het ontwerpen en het maken van de tafels en de banken, die voornamelijk uit teakhout bestaan. Dat is de waarde van de gecreëerde unieke sfeer van dit voormalig gildehuis in Zwart-Nazareth, waar delegaties architecten op af ko men. Jan Schaper is de officiële huurder, maar zijn naam staat voor een groep van mensen, waarvan de helft na het Zakkendragershuisje de hele Branders- buurt zo had willen restaureren. Toen Jan Schapers groep dus het „Huisje" voor het eerst binnenkwam was het een troep, een onooglijke mestvaalt, waar tientallen jaren niet naar was Omgekeken en wat voor een krats werd verhuurd aan degene die er iets rede lijks van wilde maken. Drie jaren van bloed, zweet en tranen later, toen de restauratie achter de rug was, waren de enige dingen die uit de toon vielen de door de gemeente geplaatste brand slangen en ventilatoren. Honderddui zend gulden. Mevrouw Taverne, meneer Bolmers, meneer Roelfsema, schaamt u, schaamt u diep, want u gedraagt zich als kinderen in december, die weten dat Sinterklaas niet bestaat, maar toch een cadeautje van hem willen hebben. G. Konings, Schiedam. Geen twee ringen De dames in het gezelschap achten zich in deze mannenmaatschappij nog sterker benadeeld: „Kijk, een man kan bijvoorbeeld in zijn eentje naar een café of zo, maar als vrouw zijnde wordt je daarop aangekeken. Boven dien merk je dat sommige zogenaamde zorgzame kennissen minder eerlijke bedoelingen hebben, dan zij doen voorkomen. In je uiterlijkheden moet je zelfs voor zichtig zijn. U zult momenteel een weduwe niet gauw meer twee ringen zien dragen, want als ze dat doet loopt ze het niet geringe risico aangesproken te worden met de opmerking: Oh, u bent alleen hè. Alsof dat niet erg genoeg is. Zelfs moet je voorzichtig zijn met de naamsvermelding in het telefoonboek. Toen mijn man overleed, zegt één van de dames, heb ik gewoon zijn naam laten vervallen en de mijne erin gezet. Het resultaat is, dat ik zo nu en dan wordt opgebeld door idioten, die dan zonodig moeten zeggen: U bent wedu we toch? En welke voorstellen ze dan daarna doen hoef ik u niet te vertellen. Ik weet wel, dat ik de naam van mijn man weer laat opnemen in het volgen de telefoonboek". We hebben deze opsomming van wal gelijke wantoestanden in onze maat schappij gegeven om aan te wijzen, welke motieven weduwen en weduw naars hebben om zich in een bond te verenigen. In die organisatie vinden zij namelijk lotgenoten, die elkaar juist op die terreinen zo goed kunnen begrij- Een van de weduwnaars zegt bijvoor beeld: „Ik heb een tijdje in het zieken huis gelegen en prompt kwamen er regelmatig leden van de bond mij opzoeken". Propaganda De werkgroep wil in Vlaardingen en Maassluis zoveel mogelijk weduwen en weduwnaars bereiken om hen in de gelegenheid te stellen een meer begrij pende omgeving te vinden. Volgens het landelijk gemiddelde (5 procent) moeten er in Vlaardingen alleen al meer dan 4000 weduwen en weduwnaars zijn. Op de afdeling bevol king van de gemeentesecretarie dateren de laatste cijfers van de vórige volkstel ling in 1960. In het toen ruim 68 duizend inwoners tellende Vlaardingen woonden 1629 weduwen en 611 we duwnaars. Het aantal weduwen is ook thans veel groter dan het aantal we duwnaars. De werkgroep is er van overtuigd, dat velen nauwelijks afweten van het be staan van de bond. Daaraan wil zij in Vlaardingen dus iets gaan doen. In januari wil men een propaganda- avond beleggen met medewerking van het hoofdbestuur en elke weduwe en weduwnaar wordt alvast uitgenodigd om een kennis te komen maken op de laatste contactavond van dit jaar, die hedenavond plaats vindt in Hotel Rijn mond te Schiedam. Voorts kan men informaties inwinnen via het hoofdbe stuur van de Nederlandse Weduwen- en Weduwnaarsbond in Rotterdam, Post bus 8065. interesse RENAULT bei KOSTER tei 707777 In de ledenvergadering van de afde ling Schiedam van de K.V.P. hebben bestuursverkiezingen plaats gevonden. Als gevolg hiervan is het bestuur als volgt samengesteld: W. Schenkelaars, voorzitter, A. J. Scheffers, secretaris, W. Poels, penningmeester, leden: me vrouw M. A. C. Taverne, mejuffrouw A. G. M. Pluym, J. M. de Koning, G. Winkes, J. de Vette, J. Foppen en H. Smits. 75 jaar ter meulen Als U gezellig met de kinderen naar deze platen zit te luisteren, ziet U alles gewoon voor U, zo als Ko van Dijk, de reus, in Klein Duimpje "Ik wil mensen vlees" De door de kranten hoogge waardeerde sprookjesserie lang speelplaten van Ter Meulen brengen wij hier nog eens onder Uw aandacht. De serie be staat uit liefst 9 platen, alle ge sproken door bekende artiesten. U koopt ze nu per stuk Voor nog géén drie gulden. BE WAF EN 86 VHS Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze sprookjesserie langspeelplaten, bestaande uit 9 Ip.'s met daar op sprookjes en vertellingen van Grimm en Anderson, ge sproken door beken de artiesten, nu per stuk Dat in de ledenvergadering van de afdeling Schiedam van de P.v.d.A. ter bespreking van de wethoudersimpasse het verlossende woord zou worden gesproken, zullen weinigen hebben ver wacht. Hoewel de groep van 23 door het uittreden van de VVD tot 19 is geslonken, bleek in de door 70 P.v.d.A.-leden bijgewoonde vergade ring, dat men tot het bittere einde wil doorzetten. Dat men niet bereid zou zijn wethou der Collé op de één of andere manier ten val te brengen, lag wel voor de hand. Kennelijk aangevuurd door oud raadslid drs. Simons, werd ook stand gehouden bij het eens opgestelde pro gramma van wensen. Hoewel in feite niemand - en dus ook de confessione len niet - de hoofden van de wethou ders De Graaff, Verwey en -Bolmers hebben geëist, werd nog eens bena drukt, dat zij zouden blijven zitten. Dat er ook een - zij het voorzichtig - opstellen tot toenadering jegens KVP-PCG in de linkse gelederen aan wezig is, bleek uit een motie van de heer M. Eising, om zo spoedig* mogelijk contact met deze fracties te leggen, om tot een oplossing van de bestuursmoei- lijkheden in Schiedam te komen. Intussen is het ook wel duidelijk ge worden, dat D'66 niet afkerig is van een wethouderszetel. Een zetel schijnt aantrekkelijk! En waarschijnlijk ook dichtbij. Want maandagavond zal de gemeenteraad -althans volgens de Kerst aanbieding Met de Kerstdagen, als ze alle maal gezellig thuis zijn, is het aan U mevrouw, om het in huis zo feestelijk mogelijk te maken. Het mooiste Kerststukje, waar in een hyacint is verwerkt die tijdens de Kerst in bloei zal staan, vindt U in ons tuincen- Dekoratief Kerststukje, door vakmensen voor U gemaakt. Met een lange kaars, eikeltjes, paddestoelen, dennenappels, hulst enz. Het stukje is ge maakt op een boomstam met schors. U koopt 't nu van f 6,-- voor nog géén drie gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in onze wintertuin, op de tussenverdieping parterre, dit prachtige Kerststukje op boomschors met o.a. een hyacint en kaars, In het oude dorp Kethel valt weer een boerderij ten offer aan de moderne ontwikkeling van 'de wijk. Het is de boerderij op de hoek van de Zwaluw- In verband met een fusie tussen de distilleerderij Levert en Henkes zal Levert uit Schiedam overgeplaatst wor den naar Hendrik Ido Ambacht. Bij Levert in Schiedam werken ruim 50 personen, waarvan er een aantal naar Henkes overgeplaatst kan worden. agenda - de wethoudersverkiezing aan de orde stellen. Het ziet er naar uit, dat D'66 de wethouder in de persoon van Aad Wiegman of Bert Kaptein gaat leveren, waarna alle zetels bezet zullen zijn. Het zou begrijpelijk zijn, als vanuit de confessionele fracties geen van deze kandidaten gesteund zou worden, omdat dan nog steeds de 14 vertegenwoordigers uit de burgerij bui ten het college van B. en W. worden gehouden. Een andere - zoal niet in dit geval nog de enige - fnogelijkheid om te komen tot oplossing van de uitermate ongewenste bestuurssituatie zou zijn, over te gaan tot het instellen van een vijfde wethouderszetel, zoals bv. ook in Vlaardingen reeds is ge- In dat geval kan het niet onwaarschijn lijk worden geacht, dat de dan vrij komende zeteld door de rechtse groe pering in de raad zouden worden geaccepteerd. Ondanks de schijnbaar duidelijke uitspraak in de P.v.d.A.-le- denvergadering, houden toch de ge ruchten aan, dat in die raadsfractie zelf, de toenaderingspogingen tof de 14 aantrekkelijker worden geacht. Niet bij een domweg vasthouden aan een maal gestelde eisen, maar alleen door een goedwillend overleg zal het mogel ijk zijn in het belang van burgerij en gemeente, tot een oplossing van dit diepgaande bestuursconflict te komen. Leo 't Hart. 75 jaar Ier meulen Vooral december met zijn vele feestdagen is de maand waarin iedereen goed voor de dag wi| komenmet deze goedgesne- den pantalon bent U daarvan verzekerd! Een aanbieding wol/terlenka he renpantalons met een prima pasvorm, een mooie riem en een achterzak. Deze pantalon is ver krijgbaar in alle herenmaten (ook speciale lengte- en buik- maten)nu van f 33,50 voor nog géén vijf en twintig gulden. scheerwol polyester Vrijdag en zaterdag verkopen wij op de parterre deze goed- gesneden herenpantalons van een prima kwaliteit wol/terlen ka met riem en achterzak en alle herenma- Terlenka stores „Kappa" Kwaliteit die gezien mag worden. Stores die uw venster oprecht verfraaien. Ivoorkleurig puur Terlenka, mèt zoomrand en loodkoord. Zo zit dat met ,,K? ppa". Morgen (en let nu even op!) voor zeer bij rondere meter-prijzen: 300 cm ioog, van 9.75 voor 6.50 240 cm toog, van 7.75 voor 5.50 210 cm noog, van 6.75 voor 4.50 150 cm hoög, van 5.75 voor laan-Kerkweg, die overigens al in ver vallen staat is geraakt. In dit gebied komt het nieuwe winkelcentrum Kethel-Groenoórd. Dinsdag 21 december geeft het Schie dams Christelijk Mannenkoor en Kerst concert in de Magnalia Deikerk50/136 Vrijdag 24 december wordt in de Julianakerk weer een kerstnachtdienst gehouden, aanvang 21.45 uur. Mede werking verlenen de 50-jarige muziek vereniging „Harpe Davids" en het ge mengd koor Wilton Fijenoord". Spre ker is ds. J. Stolk. Zondag 19 december wordt in het kerkgebouw van de Nederlandse Pro testanten Bond, Westvest 90, de jaar lijkse „Carolservice" gehouden. Mede werking aan deze dienst verlenen leden van het Telemann Ensemble te Maas sluis en het NPB-koor o.l.v. de heer P. A. Beun. De dienst begint om 8 uur. De ochtenddienst van 10.30 uur komt te vervallen. Zaterdag 18 december wordt er in de Magnalia Deikerk aan de Alberda- straat, een Toonkunst kerstzang ge houden. Medewerking verlenen het Toonkunstkoor en het Toonkunstkin derkoor o.l.v. Aad van der Hoeven. Addie de Jong bespeelt het orgel. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de Lange Nieuwstraat 119a en Lange Nieuw- straat 69 en 's avonds aan de kerk. Aanvang 8 uur. Zondag 19 december geeft het ge mengd koor Unisono weer een kerst concert in de H. Hartkerk, Lekstraat 55. De parochiekoren, die gezamenlijk onder de naam Unisono optreden wor den ondersteund door het Vlaardings „Begeleidingsorkest". Solisten zijn: mevrouw Sten Romers-van Toor, so praan en Ineke Keyzer, hobo. Aanvang Zondag 19 december wordt 'e i de De straatverlichting op de Grote Markt is aanmerkelijk verbeterd, terwijl het oude Stadhuis van Schiedam in het schijnwerperlicht zal worden gezet. Rond de Markt zijn zeven nieuwe lichtmasten geplaatst van 7.5 meter lengte waaraan de nieuwste armaturen zijn bevestigd, die een helder blauw achtig licht verspreiden. Vorige week hebben de lampen voor het eerst ge- Bovenop de lichtmasten zijn echter telkens twee schijnwerpers geplaatst, met een sterkte van 1.500 watt elk, waarmee het Stadhuis zal worden geïl lumineerd. In de komende dagen zul len de veertien schijnwerpers worden gericht, een nauwkeurig werk dat Piet gebruikmaking van de hoogwerker" van de Gemeentelijke Technische Be drijven in het avoridlijke duister moet geschieden. Het ligt in dé bedoeling van B. W. om na het Stadhuis in de komende jaren meerdere gebouwen in Schiedam, die van historisch of architectonisch belang zijn, in het schijnwerperslicht te Goede Havenkerk een bijzondere ge- zinsdienst gehouden, die in het teken van het kerstfeest zal staan. De liede ren worden gezongen onder leiding van de muziekgroep „Insulinde" uit Vlaar dingen. Ook de kinderen van de Prin ses Marijke school zullen zingen. De leiding van de dienst is in handen van dienst begint om half vijf. Donderdag 23 december geeft Feike Astma een kerstconcert in de Gerefor meerde Kerk (vrijgemaakt) aan de Westvest. Verder werken mee het Geref. Gem. Koor „Com nu met Sang" o.l.v. Dirk Jansz. Zwart. Aanvang 8 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Mu ziekhandel Houtman, Singel 116, Boekhandel Niemandsverdriet, Lange Kerkstraat 52b. Dinsdag 21 december geeft het Schie dams Crhistelijk Mannenkoor een kerstconcert in de Magnalia Deikerk. Medewerking verlenen de jongens-so praan Henry Schipper en de 16-jarige organist Ben van Oosten. Aanvang 8 Concert bij kaarslicht, donderdag 23 december in de aula van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112. Medewer king verlenen Abbie de Quant, dwars fluit, altfluit en piccolo, Elizabeth van Malde, piano. Aanvang 20.15 uur. In een vrijdagavond 17 december te houden bijeenkomst in de kantine van Schiecarton aan de Honnerlage Grete- laan, wordt afscheid genomen van acht leden van het Schiedamse brandweer corps. Het betreft de adjunct-hoofd brandmeester J. Mak, de hoofdbrand wacht eerste klasse J. M. van Harme ien, de hoofdbrandwachten J. F. van Noordt, J. C. Nooteboom en Th. M. Sommer, de brandwachten le klasse B. F. van Deurzen, J. Janss'on en E. van Witsen. WoonWarenHuls Binnenwegplein/Lijnbaan, I n I Winkelcentrum Bei|erlandselaan, Winkelcentrum Groot IJsaelmonde. /rljdagavond geopend. Maandag gesloten. Filialen in Den Haag, Utrecht, Vlissingen, De Lier. Op 18 december wordt in het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112 van 3-4 uur weer een orgelconcert gehouden door Louis Toebosch. Dit concert vindt plaats in de serie zaterdagmiddagcon certen. Daar het museum wegens op bouw van nieuwe tentoonstellingen gesloten is, kan men via de ingang op het binnenplein de aula bereiken. Van 22 december tot 17 januari wor den in het Stedelijk Museum de vol gende kersttentoonstellingen gehou den: Hugo Landheer, schilderijen, Har ry Boom, textielplastieken, Piet Fioo- le, beginning of an era, zeefdrukken, Tikalo, miniaturen, aanwinsten 1971, Popp-en-spel, een kunstklasproduktie, tasten in licht en duister. Popp-en-spel is een gezamenlijke kunstklasproduktie rondom kerstmis, tijdens de kerstvakantie kunnen de kinderen op bepaalde tijden onder leiding met de poppen spelen. Tasten in licht en duister: naar ideeën van Jan de Grauw en Jan Garsthagen zal de edukatieve zaal van het museum zijn omgetoverd tot een ruimte in zwart en wit, in licht en duister. Kerst aanbieding Nu koopt U een prachtige rode Kerstster. Eén van de meest dankbare kamerplanten, die nog maandenlang na de Kerst de mooiste rode bloemen zal ge- Rode Kerstster (Ponsettia) Ani ta Hegg, een prachtige kamer plant, waar U heel weinig werk aan heeft (verlangt maar weinig water), en geeft gegarandeerd 2 3 bloemen. Deze geselekteerde plant, die tot één van de bekendste soor ten behoort, koopt U nu niet voor f 3,75, maar voor de on voorstelbaar lage prijs van nog géén twee gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in onze wintertuin, tussenverdieping parterre, deze Rode Kerstster die gegarandeerd 2 3 bloemen geeft. Een ge- selekteerd kweekprodukt met prachtige rode bloemen (in cellofaan ver- pakt) .nu n|90 Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best.

De Havenloods | 1971 | | pagina 3