Motorcrossclub Delfland wordt nieuw leven ingeblazen Als de "keukenmeiden" zwilöen zeööen wü bedankt cciri leerling- verpleegkundige gemeente schiedam VERKOPER CORRESPONDENT SCHEEPVAARTSEKTOR jong boekhouder Tafeltennismatadoren in De Beurs DE HAVENLOODS, WOENSDAG 29 DECEMBER 1971 52-28 D Als de gillende keukenmeiden zwijgen, zit 1971 erweer op. 't Is een. goed jaar geweest. Onze vaste klanten hebben we meermalen mogen helpen.Talloze nieuwe klanten vonden de weg naar onze zaak. v Wij zijn dan ook dik tevreden. Vandaar'datwij u graag evén bedanken voor het vertrouwen dat u in ons stelde. In 1972 komen we weer fris aan de start. Met een verregaande service, een groot assortiment. Aparte artikelen, vaak ver over de grenzen ingekocht. Wij hopen u allemaal terug te zien. Om te beginnen wensen wij u een jaar vol goeds toe. Vol verrassing en gouden momenten. HOOGSTRAAT 21,6 vanRoon tel. 010-343463 juwelier VLAARDINGEN I Lid van de internationale Goldring organisatie r In het nieuwe Ziekenhuis begint 1 maart 1972 een opleiding tot verpleegkundige. Meisjes en jongens, die vóór of op 1 augustus 1954 geboren zijn en in het bezit zijn van het ulo diploma of gelijkwaardige opleiding (als a.v.v. I en II of inas) hebben, kunnen aan deze cursus ter verkrijging van het diploma ziekenverpleging A deelnemen als Ook jongeren kunnen reeds solliciteren. Salaris 1e jaars f 572,-- Salaris 2e jaars f 604,-- Salaris 3e jaars f 699,-- (exclusief de verhoging per 1 januari 1972) plus toelage voor onregelmatige dienst. 6i% vakantietoeslag. Premie A.O.W. wordt niet ingehouden. Vrije bewassing en uniformkleding. Voor meisjes die een kamer in het zusterhuis gaan bewonen wordt voor kost en inwoning f 156,-- per maand (eveneens exclusief de verhoging per 1 januari 1972) op het netto salaris in mindering gebracht. Voor de geneeskundige verzorging wordt echter geen premie ingehouden. Vijfdaagse werkweek; 2 maal per maand reiskostenvergoeding - boven f 2,50 - voor bezoek aan ouders. gemeenteziekenhuis Belangstellenden kunnen zich schriftelijk of telefonisch melden bij de verpleegkundig adjunct-directeur, Burgemeester Knappertlaan 25, Schiedam Telefoon Of0-269126. 1 J M Wij vragen op onze afdeling verkoop scheepsverven Vereisten leeftijd ca. 25 jaar kennis van handelscorrespondentie moderne talen bij voorkeur ervaring in verf- en/of scheepvaartsektor Wij bieden U: Salaris minimaal f 1000 - premievrij pensioen gratifiactie 5,0 procent vakantietoelage 6,8 procent aantrekkelijke studiekostenvergoeding: Sollicitaties bij de afd. P Informaties bij de heer S ersoneelszaken, Overschieseweg 54, Rotterdam, ichouten, tel. 010 -15.55.00. Onze naam is Diskofruit N.V. Wij zijn een dynamisch bedrijf dat zich bezig houdt met de import, export en transito van vers fruit. Op onze administratie is plaats voor een De sfeer bij ons is internationaal en boèiend. Veel jonge collega's, moderne kantoorruimte en na tuurlijk fruit vóór en fruit na. Salaris en sociale voorzieningen zijn uitstekend. Het werk dat je te wachten staat is gevarieerd en heeft o.m. te maken met een Burroughs E-4000 en een L-2000, ponskaarten etc. Heb je hier ervaring mee dan is dat een pluspunt. Vereist is wel het Praktijkdiploma-boekhouden. Ben je 18-plm 23 jaar en wil je een job waar wat van te maken is Bel dan snel voor een afspraak en vraag naar de heer Van der Meer. Diskofruit N.V., Gebouw "Rijnmond", Industrieweg 40, Rotterdam, Tel. (010) 37 53 33, Telex 21123/21608. AUTO HUREN ZONDER CHAUFFEUR? GA NU NAAR j.VAN DEN HIL SERVICESTATION NW. MATHENESSERSTRAAT 66-68, TEL. 263314-263898 SCHIEDAM WEEKEND VRIJ? EEN AUTO HUREN! VAN VRIJDAGAVOND 7 UUR T/M MAANDAG 8 UUR V.M. Het is al weer een maand of vijf geleden, dat het Schiedamse SchiedamhMCC^H^ crosswereldje iets van zich heeft laten horen. Dat gebeurde naar <}an kunnen zij zich melden bij het aanleiding van de oprichting van de nieuwe crossclub Delfland als secretariaat, Delflandseweg 22 te opvolger van wat eens crossclub Schiedam is geweest. Een paar "c ie am' enthousiaste jongelui kwamen met tal van nieuwe ideeën, die om uitwerking vroegen. Zo'n oprichting brengt heel wat problemen met zich mee en dat ondervonden de enthousiastelingen dan ook. Het belangrijkste was wel de financiële kant van de zaak. Al heb je dan als een ploegje goede wil en er is geen geld, dan wordt het een hopeloos uitziende aangelegenheid. Daarnaast kwamen er in de beginfase van het bestaan tal van tegenslagen, waardoor de moed om verder te gaan de jongelui wel eens in de schoenen zonk. Het vijftal scholieren, zij waren de 30 januari start de MCC Hollancf afde- oprichters van de club, heeft er dan ling Schiedam met het organiseren van ook dikwijls aan gedacht het bijltje er een cross op het nieuwe circuit achter maar bij neer te leggen, met de gedach- de Coca Cola fabriek in het industrie- te, dat het in Schiedam niet mogelijk gebied 's Gravelandsepolder. blijkt iets nieuws te beginnen. Het was De wedstrijd sal een clubontmoeting een domper op zoveel enthousiasme, worden tussen MCC Holland en MCC toch bleven de leden van de crossclub Amsterdam, de twee grootste crossver- zoeken naar mogelijkheden en zij von- enigingen van Nederland. Ook voor de den die. Secretaris Noordijk daar over: jeugd uit Schiedam bestaat de moge- „Er zijn gelukkig in Nederland nog lijkheid mee- te doen. Er is een wed- mensen die zondags wel eens wat strijd ingelast speciaal voor de Schie- anders willen dan voetbal. Eén van die damse jongelui, die niet gebonden aan Nederlanders is de heer J. Kruizinga verkeersvoorschriften en snelheid, hun uit Gouda, voorzitter van de M.C.C. kunnen op hun 50cc-tje of zwaardere Holland. machine willen tonen. Hij hoorde hoe wij er voor stonden en Zij die daarvoor interesse hebben kun- spontaan stak hij ons de helpende nen zich hiervoor aanmelden bij de hand toe. Hij kwam met het voorstel heren Noordijk, Delflandseweg 22 en om de crossclub Delfland op te laten Van Ravesteyn, Burg. van Haarenlaan gaan in de MCC Holland met dien 1163 of via telefoonnummer verstande, dat Schiedam een afdeling 010-709624. De heren o,,»i,«oren hopen, da. gaan lopen, dan bestaat de mogelijk- heel veel Schiedammers naar de we heid weer om de afdeling Schiedam strijden komen kijken Op de dijk van de MCC Holland zelfstandig te langs het circuit is plaatsgenoegende late» voortbestaan onde, de naam toegang ^gtat». strijd bijeen te krijgen door de verkoop van donatiekaarten en programma boekjes. Als er motorsportliefhebbers De afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereniging van ex-politieke gevangenen heeft besloten om in samenwerking met de afdelingen Vlaaidingen en Maassluis over te gaan tot oprichten van een sociale afdeling. Secretaris is de heer P. Rook, Dennestraat 9 te Vlaardingen en commissieleden de heren A. Aardoom en A. Pons van de afdeling Schiedam. Laatstgenoemden hebben ook zitting in het landelijk comité. één loodsbootje bereikt 255.000 gezinnen in groot Rotterdam Zakkendragershuisje De gemeente wü het Zakkendragers- is ook met waar, hoewel het bezoe- huis in dagelijks beheer nemen. Het kersaantal meestal niet hoog is. huisje is in 1961 aan Jan Schaper Nu iets over het Zakkendragershuis verhuurd De gemeente had het toen al zelf, daar gaat het tenslotte om In het tientallen jaren in „dagelijks beheer" W pehenren. Crossclub Delfland". De aansluiting heeft inmiddels plaats gevonden en dat dit alles resultaat heeft opgeleverd blijkt wel, want op Zoals andere jaren zullen ook in 1972 de Schiedamse tafeltenniskampioen schappen worden verspeeld. De organi satie van deze in De Beurs te spelen wedstrijd ligt weer bij de beide Schie damse clubs Noad en TSF. De deelne ming staat weer open voor alle Schie dammers en leden van de Schiedamse verenigingen. Indien ook Nico van Slobbe voor dit toernooi inschrijft kunnen we wel zeggen, dat met Hans Lingen en Hans van den Broek de fine fleur van het Nederlands tafeltennis in De Beurs aan de tafel zal komen. Daarnaast dan natuurlijk nog mannen als Henny Stolk en de top van Noad die dan voor de verrassing zal moeten zorgen. Naast NTTB leden kunnen ook niet-le den zich inschrijven voor dit toernooi. Dat is dus wat voor de scholieren, die dan reeds hun wedstrijden voor het schoolkersttoernooi achter de rug heb ben. De toernooikommissie heeft ge meend, dat deze keer ook ingeschreven kan worden voor het dubbelspel. Dat zal dan voor het eerst in de geschiede nis van de Schiedamse kampioenschap pen zijn. De inschrijving is toegestaan in twee klassen enkel en een klasse dubbelspel. Inschrijfformulieren kunnebn afge haald worden bij C. Marijnen, Koe markt 1, tel. 262718 en J. Th. Clasing, P.J. Troelstralaan 21, tel. 703692. Men kan zich ook opgeven elke avond in De Beurs. De toernooigegevens zijn: Datum en Klasse: maandag 10 jan. Gedurende die jarenlange periode is niets aan gedaan. Nu iemand de troep heeft opgeruimd en van het gebouwtje een plaats van unieke schoonheid en sfeer heeft gemaakt, wil de gemeente het terug hebben. Op zichzelf is dit al onfatsoenlijk. Maar bovendien wil men de huurder genoegen doen nemen met 1/7 ton. (De betrokkenen bij de res tauratie van de St. Laurenskerk schat ten de onkosten aan het Zakkendra gershuis op ruim een ton.). In een op maandag 3 januari te houden contactavond van de Schiedamse vereniging van aquariumhouders, zal in het gebouw voor de Chr. Belangen aan de Lange Haven de heer C. Stam een lezing houden „Compositie in het aquar Op 19 janua- irin over aller lei onderwerpen wordt gesproken, zoals het maken van een lichtkap, het voorkomen van roest door condenswater enz. 1972 - le en 3e kompetitieklasse; dinsdag 11 jan. 1972 - dubbelspel niet-NTTB-leden; donderdag 13 jan. 1972 - 2e en 4e kompetitieklasse; vrijdag, 14 jan. 1972 - landelijk A.sen. ere-/pró.ere, landelijk B.sen. HFD/- pro.hfd. ovg.; zaterdag 15 jan. 1972 - Junioren - halve- en finales, alle klassen enkelspel plus dubbelspel. Aanvangstijden: iedere avond om 19.00 uur, zaterdag om 11.00 uur, finales beginnen om 19.00 uur. Koop mansbeurs Hoek Lange Haven/Dam. Bezwaren tegen pop-festival in Margriethal In de Margriethal is zondag een pop festival gehouden, tegen welk festival van de zijde van de Schiedamse jeugd raad bij de burgemeester bezwaren zijn ingediend. In het schrijven wordt opge merkt, dat de jeugdraad van een en ander niet op de hoogte was gesteld. Mede hierdoor konden de sociëteiten in Schiedam met dit festival geen rekening houden. Zij hadden reeds een programma samengesteld en overeen komsten afgesloten met artisten en bands. De heer Bosman uit Voorburg organi seerde het pnp-festival zonder dat enig overleg plaatsvond. Via radio Nordsee kwam men op de hoogte van de plannen. Als tijdig overleg was ge pleegd, zou het mogelijk geweest zijn, dat ook de Schiedamse sociëteiten hun inbreng hadden kunnen leveren. Gewezen wordt op het feit, dat hier sprake is van een zuiver zakelijke onderneming, van buiten Schiedam. In het schrijven wordt dan ook aange drongen, in het vervolg tijdig overleg te plegen. Zakkendragershuis kan het gebeuren, dat een paar mensen tegen de huurder zeggen: „Jan, geef de sleutel maar, we gaan het huisje van de week een goede beurt geven". Zoiets gebeurt in een café niet, maar daar wel. Want het huisje is niet van Jan Schaper, maar van de bezoekers (en dat heeft niets te maken met „democratie" of inspraak of dergelijke kunstmatige dingen, maar met vertrouwen en liefde voor het Zakkendragershuis) En nog iets: het Zakkendragershuis is in principe altijd open voor culturele De gemeente, met name wethouder aktiviteiten. Daar is al vele malen Bolmers en raadslid Taverne, wil begin- gebruik van gemaakt. Ik wil deze brief nen met de huur opzeggen. Niemand besluiten met een onthullend feit, de weet echter wat er met het Zakkendra- grote dijenkletser, de klap op de vuur- gershuis moet worden gedaan. Een niet pijl, de verrassende ontknoping, die de nader verklaarde, dus uitermate vage, scherpzinnigste speurder met voorzien kreet als „stralend cultureel centrum" had: noch Bolmers, noch Taverne, wordt voldoende geacht als rechtvaar- noch enig ander raadshd is de^ laatste diging. Dit mag tekenend genoemd vijf jaar i: J - worden voor het Schiedamse beleid: weest. vooruit vernielen maar, of we ooit nog eens op kunnen bouwen zien we wel. 'Je hoeft geen profeet te zijn om te kunnen zeggen dat het huisje een half jaar na de dag dat de gemeente het in handen krijgt, verziekt is. Gelukkig krijgt ze het niet, want ze zal nooit aan één van de door de huurder gestelde eisen kunnen voldoen. Ik bedoel niet de schadeloosstelling van een ton (hoe- 1 het Zakkendragershuis ge- Elastiek Ruim een half jaar geleden hadden de heer Voorwald (gemeenteraadslid) en ik een woordenwisseling over de kwes- wel dat ook een probleem is, want tie 0f }jet gemeentebestuur nu bezig men heeft nog lang niet genoeg geld was enkele onbewoonbaar verklaarde om de binnensfad af te breken d.m.v. woningen aan de Buitenhavenweg te structuurplan A, B of C, mogelijk ook ontruimen of niet. Ik verzekerde D).S hem dat het college van B. en W. druk Ik bedoel deze voo,weerde: de se- Jomi» S/rS vrn 7- meente moet het huisje een bet^« meente Schiedam en verdedigde het want, "as StS$g£ gemeente krijgt het dus niet, want. zoals ik al gezegd heb, opbouwen kunnen ze niet. Indien de gemeente vindt dat ze daartoe wel in staat is, zou ik het wel eens leuk vinden, als ze daarvan eens een bewijs leverden. Op het gehied van cultuur b.v. Wat heeft de gemeente op cultureel gebied ge presteerd in de afgelopen jaren? Ik weet niet wat de gemeente voor had met het Proveniershuis, maar gepres teerd heeft men er niets. En laten we de Brandersbuurt nog eens aanhalen, ik wandel er nog wel eens. Je krijgt tranen in je ogen als je de brokstukken ziet en bedenkt wat het had kunnen zijn. Maar de gemeente heeft met de Brandersbuurt gedaan wat ze kon (waarom wandelt daar nooit een ge meenteraadslid; het minste dat iemand met belangstelling voor zijn werk kan doen, is het resultaat bekijken). Maar genoeg over de gemeente. Nu iets over journalistiek. Vraag ik teveel als ik de journalisten verzoek c(e medede lingen, die zij in hun bladen als feiten bekendmaken, eerst te verifiëren? Het huisje is voor iedereen open en niet alleen voor filmers en verwante lieden. Het huisje is niet gerestaureerd door Schiedamse jongeren, maar door een uit 20 man bestaande Rotterdamse acteergroep, waaronder ongeveer 4 Schiedammers. Dat er geen mens komt vig, vandaar de woordenwisseling. De affaire, die nu meer dan anderhalf jaar sleept, hield mij toch bezig. Vele, vele weken geleden kwam ik toevallig in contact met een functionaris van de gemeente, die op dit punt niet alleen behoorlijk ingelicht dient te zijn, maar zelf ook nog wel iets te zeggen heeft. Hij verzekerde mij (vele weken gele den) dat „deze week twee gezinnen een andere woning krijgen, en de overige drie zo spoedig mogelijk wor den ondergebracht". Enfin, dan is een mens gerustgesteld niet waar? Wie schetst mijn verbazing, toen ik precies dezelfde woorden mocht lezen uit de mond van wethou der Collé, nu echter vele, vele weken later? „Deze week" is kennelijk van elastiek. Bij deze openlijk mijn excuses aan de heer Voorwald. Misschien wil len leden van andere fracties zijn vraag nog eens in januari, februari en maart stellen, dan komen we er vanzelf ach ter hoelang „deze week" duurt. In elk geval heeft loyaliteit wél gren zen; n.l. op het moment dat je het idee krijgt lichtelijk «belazerd te worden. Ik leg mijn volgende excuses maar vast klaar, want ik zal het allemaal wel weer niet goed begrepen hebben. ds. C. van Zuylen.

De Havenloods | 1971 | | pagina 8