21 t Cl 7. 9.' J.H. Keur: Terug naar de strafbank Dames van DWS spelen zondag thuiswedstrijd in Rotterdam 98 Sportgrabbelton 95 SVV voor eerste bekerwedstrijd naar NAC Record aantal strafzaken in RVB 10 VAN DER TOUW: BREKE MET SPROOKJE Jo Ebben sportman van het jaar bij "Schiedam" 85 DE HAVENLOODS, DONDERDAG 6 JANUARI 1972 1-509 „De televisie", zegt secretaris/penning- meester J. H. Keur (67) van de Rotter damse voetbalbond, „doet ons de das om. De jongelui krijgen iedere week via de buis een portie spelverruwing van heb-ik-jou-daar voorgezet en in het lagere voetbal merk je daarvan de slechte uitwerking". De balans is inderdaad om van te huilen! Op dit moment, nèt over de helft van de voetbalcompetitie heeft de RVB al 450 strafzaken te verwer ken gekregen tegen een zelfde aantal het hele vorige 'seizoen. Alle records zullen er dus dit jaar aan gaan en in de afdeling Rotterdam breekt men zich het hoofd over de vraag hoe dit pro bleem moet worden aangepakt. Filoso fietje Van Keur: „De moderne mens leeft jachtig en staat voortdurend on der spanning. De jeugd blijft daar niet vrij van en wanneer men dan boven dien via het voetbal op de buis ziet hoe je dikwjjls ongestraft je agressie kunt afreageren, is de boot aan. In de elftallen van de jongste maatjes zie je de trucs opduiken, die ze van de televisie pikken, zoals beentje lichten en shirtje trekken. Het aantal zwaarde re strafzaken neemt hand over hand Absoluut record werd dit seizoen ge boekt door Olympic, de club van Griekse gastarbeiders in de Maasstad. Die „presteerde" het om onlangs op Laag-Zestienhoven een scheidsrechter af te tuigen. Een beetje droevige Keur: „En dan later komt men aan met het verhaaltje, dat er eigenlijk niets is gebeurd. Geen excuses, alleen maar een grote mond. Voor mij hoeft zoiets Ofschoon men iedere voetballer het allerbeste gunt is de schorsing van Wim van Hanegem uit opvoedkundig oog punt goed gevallen. Keur: „Eindelijk schijnt de grote bond ook te gaan inzien, dat er met het straffen iets mis dreigde te gaan en de teugels worden blijkbaar op een flinke manier aange haald. De prof-voetballers staan onze jongelui op allerlei manieren ten voor beeld en wanneer ze nu zien, dat ook een grote man als Van Hanegem niet ongestraft zijn gang kan gaan, is dat een goede zaak". Objectief strijden afgewerkt. Ieder elftalletje wordt begeleid door een manspersoon, die vooral bij de jeugd als eerste taak heeft over een goede gang van zaken te Keur: „Daar wringt vaak de schoen. Veel van die elftalleiders en jeugdlei ders stellen de winst boven de standing van hun club en laten te veel toe. De wedstrijden worden veelal gearbitreerd door deze leiders, maar in plaats van een objectief oordeel -laat men zich dikwijls verleiden tot partijdige beslis singen, die in het veld uiteraard span ningen opleveren, met alle nare gevol gen van dien". Om orde op zaken te stellen is hier en daar in het „kleine" Nederlandse voet bal het strafbankje weer in gebruik geraakt. Dat wil zeggen, dat een wilde bras voor enkele minuten naar de kant gestuurd kan worden om te bekoelen. Keur: „Een uitstekend systeem, dat ook vóór de oorlog al bij ons werd toegepast. Zo'n jongeman, die het veld is uitgestuurd zit in feite voor gek en uit ons tuincentrum Een staaltje van het kwekers vakmanschap, waarvoor Neder land terecht beroemd staat deze prachtige Amaryllisbol. Een supergrote bol, die U nu gaat kopen, niet in een ge- wbQn papieren of plastic zakje, maar in een fraaie geschenk verpakking, kompleet met pot, schotel, aardee en kuituurbe schrijving voor nog géén drie gulden. Amaryllis iippeastrum) In onze wintertuin op de tus- senverdieping parterre verkopen wij deze Amaryllisbollen, keu ze uit de kleuren rood, rose en oranje, kompleet met pot, scho tel, aarde, kuituurbeschrijving en bloeigarantie, i geschenkdoos Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. arbiters kunnen tegenwoordig hun les je in eigen land leren al is dat de grote clubs - die het lesgeld moeten sta len - gehoord de kritiek van Rijvers en Couwenberg niet even welgevallig. Excelsior Het meest teleurstellende voetbalbe- richt uit de eerste dagen van het nieuwe jaar was de vermelding dat Excelsior zijn wedstrijd tegen Ajax op 23 januari in het Feyenoord-stadion gaat spelen. De overwegingen zijn dui delijk, maar het blijft jammer. Juist in dit soort partijtjes leert de voetballief hebber - waarvan er nog veel te weinig zich voor Excelsior interesseren de weg naar Woudenstein vinden. Die kans laat de club van Henk Zon onbenut en men verplicht te zelfder tijd zijn vaste aanhang straks om voor de partij tegen Ajax naar Zuid te reizen. Tegenover het financiële voor deel lijkt het verlies aan good-will niet op te wegen. Straf voor ,,De Kromme". ueen re/. or scnrirr. oesr. dat spreekt aan. Het middel werkt probaat en ook in de afdeling Rotter dam wordt overwogen deze maatregel weer in te voeren, ook al mag dat van de Europese voetbalbond eigenlijk niet. Maar zou de UEFA zich bekom meren om die maatjes, die bij ons een balletje lopen te trappen? Arbiters Waar Feyenoord-voorzitter Guus Cou wenberg precies op doelde was op de nieuwjaarsreceptie van de Stadionclub niet helemaal duidelijk, maar hij be weerde daar dat een aantal scheids rechters in de top niet voor hun taak is berekend. In korte tijd is dit de tweede maal dat er ferme kritiek op arbiters wordt geleverd. In eerste instantie was het Kees Rijvers, die de scheidsrechters berispte, omdat velen van hen de vedetten te zeer in bescherming zou den nemen. Zondagavond in NOS- sport was te zien hoe een Hagenaar (de naam is even ontschoten) een volledig faire sliding tegen Cruijff toepaste en hem de bal afnam. Toch kreeg de beste man een vrije schop tegen en je denkt danzou Kees Rijvers dan toch gelijk hebben? Inderdaad heeft Kees gelijk net zoals Couwenberg. In de afgelopen jaren is het Nederlandse voetbal als een me teoor omhoog geschoten. De ontwik keling vaiï scheidsrechters heeft daar mee geen gelijke tred gehouden, maar naarmate het Nederlandse voetbal in ternationaal steviger post vat, zullen ook méér scheidsrechters de gelegen heid krijgen hun kwaliteiten op de (Nederlandse) topclubs van wereldni veau te scherpen. Jonge, talentvolle De cross die op 30 januari door de Motorcrossclub Delfland zou worden georganiseerd op het circuit achter de Coca Colafabriek in de 's Gravelandse- polder gaat niet door. Wanneer de wedstrijden wel gehouden worden is nog niet bekend. DAF MINERVA Voor de prijs van een paar ny lons koopt U bij ons panties Neem er gelijk een paar in voorraad, ze komen altijd wel van pas. Een fabriekspartij 1e keus pan ties, geheel gevormd (dus géén buispanties), met versterkt broekje en teenversterking. Kor tom een prima panty nu voor precies elf dubbeltjes. panty nylons Op de parterre verkopen wij de ze fabriekspartij 1e keus pan ties, geheel gevormd, met teen versterking en versterkt broek je. In de maten I, II, III en IV (geschikt voor de japon- maten 36 t/m 46), per stuk Naar aanleiding van de recente ge beurtenissen rondom de wielerbaan gaat de rennersclub Schiedam zondag vergaderen. Dat staat te lezen in het clubblad. Daarin staat een uitnodiging aafl de leden om naar deze door het bestuur uitgeschreven buitengewone algemene jaarvergadering te komen. Is dat nu echter wel zo? Of krijgen de leden dan ook nog een tweede uitnodi ging. Er is namelijk ook door een groot aantal leden een buitengewone leden vergadering aangevraagd. Per aangete kend schrijven met de meer dan het vereiste aantal handtekeningen. Op die vergadering, van die door het bestuur uitgeschreven dan, is ook de heer Lakerveld uitgenodigd. De heer Lakerveld is consul van de KNWU en kan het niet eens zijn met het één en ander zoals de wielerclub het stelt. Daarvoor krijgt de heer Lakerveld in het clubblad een veeg uit de pan, o.i. geheel ten onrechte. Immers de heer Lakerveld heeft wel degelijk getracht te bemiddelen. De rennersclub wil daar echter niet aan omdat, en dat is hun goed recht, het bestuur meent juist te' handelen. De rennersclub begrijpt blijkbaar nog niet dat het een gunst is dat het voor een luttel bedrag van 1500 gulden een oefenbaan ter beschikking gesteld krijgt, want de wielerbaan Schiedam is een oefenbaan. Daar is hij voor ge bouwd. Daarnaast komt dan nog, dat een stichtingsbestuur de baan kan en mag verhuren aan wie het wil. Er staat nergens beschreven, dat dat moet ge beuren aan de rennersclub Schiedam. Natuurlijk is het wel zo, dat niemand in Schiedam de baan graag in andere handen dan in die van de rennersclub Schiedam zou zien komen. Daarom wensen wij de buitengewone algemene vergadering van de renners club veel wijsheid, kracht en moed toe. Moed om de koe goed bij de horens te vatten en persoonlijke rancunes te vergeten tot heil van de baansport in Schiedam en het clubleven van de rennersvereniging Schiedam in het bij zonder. Op de nieuwjaarsrecepties zjjn weer heel wat blikken vooruit geworpen. Bij SVDPW werd door voorzitter Bras o.a. een verbouwing van de kantine in het vooruitzicht gesteld. Dat deed even eens voorzitter Groenhorst van Ursus. Deze stelde ook, dat binnen niet af zienbare tijd de jeugd de kans krijgt in het eerste elftal de kleuren van de club te verdedigen. Voorzitter Mouthaan kwam wel met heel forse plannen. Hij maakte een vijfjarenplan bekend. In de komende vijf jaren wil Ursus de gehele accommodatie gaan vernieuwen. Of je een emmer leeggooit. Het zijn allemaal wel optimistische geluiden. Voorzitter Jo van der Touw maakte bekend, dat de verbintenis met trainer Nico van Huet weer voor een jaar verlengd zou worden en dat deze trainer het ver trouwen heeft van het eerste elftal, bleek wel uit het applaus dat na deze bekendmaking klonk. Voetballiefhebbers die altijd op zater dag naar PPSC gaan kijken, hoeven zaterdag niet thuis te blijven. PPSC speelt dan namelijk op eigen terrein een vriendschappelijke wedstrijd tegen de tweede klasser Arnemuiden. De wedstrijd begint om half drie. Het programma van de Instuif in Schiedam ziet er als volgt uit: zondag 9 januari optreden van Mysterious, zaterdag 15 januari Davy Navy en introductie van het bingo-spel op de Instuif, zondag 16 januari Herons. In samenwerking met de Schiedamse kunstkring en het Vlaardings kunstcen trum, wordt zaterdag 8 januari in de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen een nieuwjaarsfestival gehouden met mede werking o.a. van Jasperina de Jong, John Kuipers en Frank Sanders. Don derdag 20 januari wordt door het Nieuw Rotterdams Toneel opgevoerd Liefde half om half. "Stadten" is een heerlijke bezig heid, maar niet met Uw armen vol pakjesorvze aanbieding geeft U dé oplossing. Fijne ruime boodschappentas, met voorvak voor Uw porte monnee en kleine boodschap jes, rondom afgepaspeld. Deze royale tas met een extra brede bodem en 5 beschermdoppen voor nog géén acht gutden. bodemlengte 37 cm Op de parterre verkopen wij de ze ruime boodschappentas met voorvak en rondom afgepaspeld. Een flinke bodem met 5 be schermdoppen, in de kleuren zwart, blauw, cog- pac en rood Op de nu al traditioneel worden de nieuwjaarsreceptie van Schie dam kon voorzitter Jo van der Touw als voorzitter van deze club weer trots het clublokaal rond kijken. De opkomst was overweldigend en dat heus niet alleen omdat Jo Ebben jubileer de. Schiedam is een bijzonder hechte vereniging, dat blijkt iedere keer weer. Toch moest de heer Van der Touw een waarschuwend woord laten horen in zijn nieuw jaarsrede. Deze zijn zo langza merhand beroemd geworden in de Schiedamse sport om de taal die daarin meestal wordt gespro ken. Voorzitter Van der Touw wilde dat dit jaar niet doen, „omdat", zo stelde hij „deze nieuwjaarsviering toch in het te ken zou staan van het jubileum van Jo Ebben." Toch moest hem iets van het hart. „Veel mensen verkeren in de mening dat het de amateurclubs in Schiedam bijzonder goed gaat. Ik zou daar echter een groot vraagteken achter willen zetten, want dat is een sprookje. Het kan veel beter, want ik ben er van overtuigd dat de verenigingen het in de toekomst bijzonder moeilijk zullen krijgen. Er zullen steeds moeilijker mensen te vinden zijn die al het werk dat gedaan moet worden, o.a. onder houd van de terreinen, pro deo willen doen. Dat werk zal dan ook betaald moeten worden. Dat wordt onderkend en vooral in Schiedam. Vergeleken bij omliggende gemeenten liep Schiedam, tot voor enkele jaren vooraan. Dat is echter allang achterhaald en we krijgen nu zelfs in vergelijking een achter stand. Er zijn gemeenten waar dat werk door de gemeente wordt gedaan en dat is ook de juiste wég, omdat vooral in de toekomst de inwoners van de gemeente bij ons, de amateur-vere nigingen hun passieve en aktieve recre atie zullen vinden". Verder meende de heer Van der Touw, dat er tegenwoordig te veel het accent wordt gelegd op de te behalen resul taten. „Het behalen van twee winst punten neemt in het sportbestel een te overdreven plaats in". Honkbal Zich tot jubilaris Jo Ebben en diens echtgenote richtend noemde hij de heer Ebben een ras-echte Schiedam mer, die in de 25 jaar heus wel eens fouten heeft gemaakt. „Er zijn leden onder ons, die nog nooit een fout hebben gemaakt. Zij konden dat niet omdat zij niets voor de club deden. 25 jaar lang heb je voor de club gewerkt. Je was nauwelijks enkele maanden lid of mede op jouw voorstel werd de honkbalafdeling opgericht. Jij was al tijd de grote animator van de verschil lende bouwploegen en je was onmis baar. Je kon dit allemaal doen doordat je altijd de hulp van je vrouw Jo kreeg en daarom wil ik deze ook laten delen in de hulde". Als aandenken aan deze dag, „zie het niet als een beloning, want jouw werk is niet te betalen", mocht voorzitter Jo van der Touw de heer Ebben een gouden horloge overhandigen. „Niet uit de clubkas, maar van de leden". Voor mevrouw Ebben was er een prachtige bos bloemen. Een zichtbaar ontroerde Jo Ebben kon niet anders dan stamelend zeggen: „Het is te genwoordigen door de heer F. Bos. Namens de sportraad noemde Arie Ver linde de heer Ebben een stimulerende kracht die er vooral toe heeft bijgedra gen de honkbalsport in Schiedam po pulair te maken. Het was een nieuw jaarsviering die J. F. Ebben en zijn echtgenote niet snel zullen vergeten, temeer niet omdat de heer Ebben ook was benoemd tot sportman van het jaar van de vereniging Schiedam. Zondag is er dan de eerste beker ronde voor het betaalde voetbal. Gezien de plaats op de ranglijst die SVV enkele weken geleden innam, mogen de Schiedammers aan de bekerstrijd meedoen. Het heeft niet zo gelukkig geloot, namelijk een uitwedstrijd tegen NAC. Het zou voor de mannen van trainer Bens wel eens een te zware opgave kunnen betekenen. Maarin het verleden is wel eens meer gebleken dat SVV in het bekervoetbal tot uitschieters kan komen en wellicht zorgen Bens en zijn mannen voor de verrassing van het jaar, al is dat dan pas begonnen. Zaterdag reeds kunnen de SVV-ers de eerste ontmoeting tegen NAC tege moet zien. Dan speelt namelijk, o toeval, het B-team thuis tegen NAC. Bij SVV is het dus wel alles NAC wat de klok slaat. Bij de in de KNVB spelende amateurs staan er een paar zeer interessante wedstrijden op het programma. Zo ontvangt DHS titelgegadigde, nog steeds, DCV. Het ljjkt er op,'dat het de allerlaatste kans voor DHS zal zijn om weer terug te komen bij de kopgroep. Een overwinning op het sterke DCV zou de mannen van trainer Schop wellicht voor de rest van de competitie meer zelfvertrouwen kunnen geven. Ditzelfde is er ook voor Schiedam. Het moet een uitwedstrijd spelen tegen VFC. De Vlaardingers zijn altijd zeer moeilijke tegenstanders geweest voor Schiedam. Hermes DVS gaat naar Dordrecht. EBOH is daar de tegenstander en zeker niet één om zonder handschoenen aan te pakken. Van het begin tot het einde met volle wilskracht en overgave voet ballen moet Hermes DVS toch wel een overwinning kunnen brengen. Naast Schiedam spelen ook de twee andere vierdeklassers hun eerste competitie wedstrijd in het jaar 1972. Martinit ontvangt The Rising Hope en Excelsior 20 is gastheer voor Wippolder en beide wedstrijden kiTnnen Schiedamse over winningen worden. De eerste handbalcompetitiedag van het jaar zit er al weer op. Zondag kwamen bijna alle Schie damse teams binnen de lijnen en zij speelden met wisselend suc ces. Een opmerkelijk feit deed zich voor na de wedstrijd UVG- ADO, door de Schiedamse dames met 9-7 gewonnen. De sportivi teit kreeg tijdens die eerste com petitiewedstrijden in het jaar 1972 al een stevige deuk. ADO, dat de punten heel hard nodig heeft en deze trachtte te behalen met zeer hard en ruw spel, wei gerde onrt na afloop de gebruike lijke groet te brengen op het middenveld. Het was van het Rotterdamse team een kleinzielig gedoe deze normaal bij het hand bal ingeburgerde groet na te la ten. Voor het komende weekeinde staan er weer een paar spannende ontmoetin gen te wachten. Zo zullen de dames van UVG tegen Roda moeten gaan bewijzen dat de nederlaag van 6-3 die het in de Margriethal leed op een vergissing berust. Roda is onverwacht sterk uit de bus gekomen, maar daar staat tegenover dat het team van UVG in totaal meer inhoud heeft. Het zal daar echter een goed gebruik van moeten maken om het tot een over winning te brengen. De dames van DWS speelden tegen Snelwiek en namen daar zelfs een voorsprong 2-4. Het moest het Rotter damse team toch laten gaan en verloor tenslotte niet 11-10. Door een wat dwaas besluit van de competitieleider moet het eerste damesteam van DWS nu zondag in Rotterdam de thuiswed strijd tegen het uit Rotterdam komen de Actief spelen. Het zal voor DWS een zeer moeilijke wedstrijd worden en een revanche voor de in de „uit" wedstrijd geleden nederlaag van 11 -5 zal het wel niet worden. De heren van DWS, die tegen Schutters een voorsprong prijs moesten geven en in de laatste minuut dan ook met een gelijkspel, 11-11, genoegen moesten nemen, gaan het opnemen tegen Dyna mo. De eerste ontmoeting werd een boeiend duel, dat Dynamo in de laat ste minuut wist te winnen (9-8). Om revanche te kunnen nemen zal DWS op volle sterkte aan moeten treden en een zeer doordacht spelsysteem toepassen. Met een juiste inzet zien we toch wel mogelijkheden voor DWS. Het Wilton damesteam, dat niet veel moeite had in de derby tegen DWS 2 om tot de volle winst te komen, gaat tegen Spartaan uit Rotterdam spelen. In de eerste ontmoeting verslikte Wil ton zich lelijk in de Rotterdammers en moest dan ook een nederlaag van 6-2 incasseren. Het team heeft echter het zelfvertrouwen teruggevonden en daar om moet het mogelijk zijn, dat het nu wel de volle buit binnen haalt. De heren van Wilton hebben zich goed tegen De Meeuwen geweerd. Het werd in die doelpuntrijke wedstrijd 20-20 en toen verkeerden de scheepsbouwers in de mening dat de speeltijd om was. Een'der tijd waarnemers besliste echter anders. Er moest worden doorgespeeld en in die resterende tijd greep De Meeuwen de overwinning. De Wilton ners gaan naar Den Haag voor de wedstrijd tegen Hermes 2. In de Mar griethal werd het na een boeiend en enerverend duel een puntenverdeling 12-12. Hermes heeft nog kans op de titel en het zal dan heel moeilijk zijn het zondag van de winst af te houden. De Scylla-heren wonnen van Meeuwen 6, maar vraag niet hoe. Zij kwamen tot een voorsprong van 13-2 en toch werd de einduitslag nog 13-10. Het gaat zich nu opmaken voor dé wedstrijd tegen MOK 2, waar het thuis weinig moeite mee had. De fouten die de laatste weken gemaakt worden geven echter te denken. Daarom kan het tegen MOK weer tot een overwinning komen als het daar voor blijft vechten tot de laatste snik. Het Scylla damesteam gaat naar De Meeuwen. De Rotterdam se dames tonen op het moment in goede vorm te zijn en Scylla zal het daar dan ook wel moeilijk krijgen. Het herenteam van UVG gaat naar Atomi- um. UVG is goed in de running en heeft nog kansen op de titel. Atomium staat onderaan de ranglijst en het moet dan ook een Rotterdamse overwinning worden. Er zijn liefst 8 kleuren ve loursen het moet wel heel vreemd lopen, als daar niets bij zit, wat U zoekt. Luxe gordijnvelours in een prachtige hoogglanzende kwa liteit, die ook alleen zo voor delig kan zijn, omdat er bij de kontrole piepkleine weeffout- jes ontdekt werdenper me ter voor nog géén tien gulden. velours P kleuren Op de 1e etage verkopen wij dit luxe gordijnvelours. Deze prachtige hoogglanzende gor dijnstof in 8 aparte kleuren, 120 cm breed, per meter

De Havenloods | 1972 | | pagina 4