bedden Opruiming 58,- 36,50 SS 5.9 Ï4_95 Commissie-vergaderingen blijvend openbaar Kritiek op tempo van krotopruiming Burgemeester over vergunning voor Kerst Pop Show 98 leCB 1 <t 69 Prijzen explosie bij de Klerk HH DE KLERK fJüii'iiliH.I iotwi Nota van D'66: UIT EMPEO ENQUÊTE BLIJKT DE HAVENLOODS, DONDERDAG 13 JANUARI 1972 vergeet vooral de beddenafdeling niet hebben wij ook niet gedaan ook daar kortingen die er niet om liegen vandaag weer 'n spectaculaire kans voor prijsbewuste kopers' Stukken gezelliger staat zo'n vrolijk ledikant met oranje hoofd- en voetborden. Daar is uw tiener dolblij mee! ~e spiraal is nog eens extra De Klerk nu gpedkoper dan ooit. spectaculaire kortingen van 20-50%. Bijpassende bankmatrassen Gezellige bankmatrassen die een slaapplaats omtoveren in een fijne zitbank. Kies uit mooie effen overtrekken of een. echte Schotse ruit. Ook hebben we bankmatrassen overtrokken met Ploegstof. Vanaf Vrijdagavond geopend. Rotterdam: WoonWarenHuis Binnenwegplein/Lijnbaan, n Winkelcentrum Beijerlandselaan, Burgemeester H. Roelfsema heeft in een brief aan de Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren over de Kerst Pop Show in de Margriethal een beschouwing ge geven hoe het al of niet verlenen van een vergunning in zijn werk gaat en wanneer er reden tot weigering is. De burgemeester schrijft o.a.: „De ontheffing voor de Kerst Pop Show is daarom niet getoetst aan de door u bepleitte criteria: schade voor anderen, uitbannen van concurrentie, invloed van derden op de show zelf. Binnen de geschetste grenzen is iedere bonafide organisatie of organisator vrij in het brengen van evenementen. Bij vestiging van de „Appel", een disco-dancing in het vroegere Monopole Theater, is ook niet gevraagd, of anderen door deze concurrentie misschien (financieel) na deel zouden kunnen ondervinden. Als andere groepen jongeren iets in eenzelfde richting in andere zalen zou den willen organiseren, krijgen zij de gevraagde ontheffingen, indien er geen strijd met de openbare orde, de veilig heid of met de wetgeving ontstaat. De overheid begeeft zich niet in een belan genstrijd, of die nu materiële of ideële achtergronden of ook wel beide in zich Het verzoek van de Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren is als een eerste opwelling wel te begrijpen. Bij nadere overweging zult u het echter opruiming Dankzij zo'n raamwisser kunt U in de wolken zijn en toch met beide benen op de grond blij vendie halsbrekende vaak zo gevaarlijke) toeren behoren dan tot het verleden. Praktische raamwisser met een werkhoogte van ong. 3 meter en een 18 cm brede spons om alle ramen te kunnen zemen, nu als opruimingskoopje voor nog géén zes gulden. raamwisser werkhoogte y jg ong. 3 meter Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze raamwisser met 18 cm brede spons, werkhoogte ong. 3 meter. Reserve spons f 2,25 Duur van de opruiming 13 Januari tot 3 februari Géén tel. of schrift, best. ongetwijfeld met mij eens zijn, dat de bevoegdheden van de overheid ten dienste van ALLE burgers moeten worden aangewend en dat uw suggestie aan het verkeerde adres is gericht. Wil men in de toekomst in de gevraagde richting iets bereiken, dan moet men met het bestuur van de sporthal of het bestuur/directie van andere zalen gaan praten en proberen op vrijwillige basis tot een zekere coördinatie te geraken. Dat kan nuttig zijn voor alle belang hebbenden. De praktijk zal moeten uitwijzen, of men zich in zijn bewe gingsvrijheid ter wille van anderen be perkingen wil opleggen", aldus de bur gemeester. Blijft het, zoals het was? Bert Kaptein: kandidaat wethouder De tweede fractie-vergadering van P.v.d.A.-P.P.R. heeft niet kunnen lei den tot een hernieuwde samenwerking met de confessionele groeperingen in de Schiedamse gemeenteraad. Er zou vooral ontstemming zijn ontstaan over de vijf eisen, door KVP-PCG vorige week gesteld, gevolgd door de verkla ring met betrekking tot de polarisatie in de gemeenteraad, dus een scheiding tussen linkse en rechtse groepering bij de socialisten. Het schrijven dat ter elfder ure door de groep van 14 werd gezonden, waarin te kennen werd gegeven, open te staan voor nader overleg, zou niet het ge wenste resultaat hebben opgeleverd, integendeel, sommige fractieleden in de groep van 23 hebben zich er boos over gemaakt, dat na aanvankelijk scherpe eisen, alsnog werd getracht tot overeenstemming te komen voor een vijfde wethouderszetel. Bovendien schijnt men bezwaar te 'hebben tegen de verhoogde uitgaven voor deze vijfde wethouder. Een en ander zou tut gevolg hebben, dat de P.v.d.A.-P.P.R. met een D.66-wethou- der, met name Bert Kaptein akkoord zou gaan en deze in de eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad kan didaat zal stellen. Er kan nu al worden voorspeld, dat het een krappe meerder heid zal worden, omdat de VVD niet achter deze kandidatuur zou staan. Van de zijde van de PvdA wordt officieel meegedeeld dat zij de kandi datuur van D'66 in de vergadering van 24 januari zullen steunen. Bij de stand puntbepaling gaf voornamelijk de doorslag handhaving en uifvoering van het programma van het college; hand having van een progressief college en het handhaven van vier wethouders. Laa 't Hart In een binnenkort te houden verga dering zullen de plannen van de heer Adriaanse voor een jeugddorp in Schie dam nader worden besproken. Er zijn veel reacties gekomen, zowel van uit de jeugdbeweging als van ouders. opruiming Een goede gelegenheid om een •nieuwe reistas voordelig aan te schaffen is wel de opruiming Deze reistassen van kunstleer op textielbasis hebben een ste-' vige koperen ritssluiting en een extra binnenzak. Deze tas is er in de kleuren zwart, blauw, cognac, naturel en bruin en heeft 5 bescherm- doppennu voor een echte opruimingsprijs van f 19,95 voor nog géén vijftien gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze reistassen van kunstleer op tex tielbasis met extra binnenvak in de kleuren zwart, blauw, cognac, naturel en Duur van de opruiming 13 januari tot 3 februari Géén tel. of schrift, best. Feestavond Flardingha VLAARDINGEN - Zaterdag 22 janu ari verzorgt accordeonvereniging Flar- dingha haar jaarlijkse feestavond in de Stadsgehoorzaal. Aan deze avond werken o.a. mee het jeugdorkest Jong Flardingha en het Groot-orkest van Flardingha. Na de pauze presenteert Henk Bukman een keur van artiesten met o.a. Wim Scholte, John Wegman en Annie Meyer. Na afloop bal met medewer king van het trio Bart Mulder. Zaalkaarten a f 4,- en balkaarten a f 1,50 zijn verkrijgbaar b'j de volgende adressen: D. van der Schee, Van Kins- bergerplaats 31, tel. 349721; H. van Weezei, Sweelinckstraat 53, tel. 340257; B. Borsboom, Klaproossstraat lib, tel. 707187; mej. J. G. Verver, Messchaertplein 44, tel. 341502 en mevrouw J. van der Hoek, Diepen- brockstraat 12, tel. 352322. DAF MINERVA VLAARDINGEN - De heer J. T. MeUema, lid van de Tweede Kamer en van het hoofdbestuur van de C.H.U. stelt dinsdag avond in Triangel de vraag „ls er toekomst voor de Christelijk-Historische Unie? Mellema geeft daarbij zijn visie op een eventuele landelijke samenwerking van C.H.U. met A.R.P. en K.V.P. De avond begint om acht uur. Neemt U de maat van Uw kamer mee? opruiming De Schiedamse weekmarkt blijkt zelfs bezoekers van buiten de Rijnmond aan te trekken. Een enquête, gehouden door Empeo over binnenstad en win kelfunctie van Schiedam, toont dit aan. Er is nl. speciaal op een marktdag een enquête en telling van voetgangers in de binnenstad van Schiedam gehou den, waarbij het tevens mogelijk was, de betekenis van de markt te bepalen. De afwezigheid van een warenhuis-af gezien van de Hema en het gemis van voldoende variëteit in het winkel apparaat en horecabedrijf van de bin nenstad, bleek duidelijk te worden gevoeld. Hieruit wordt geconcludeerd, dat het kernwinkelapparaat van Schie dam wat de cityfunctie betreft, een fase achter ligt bij Vlaardingen. De onaantrekkelijke situatie, die is ontstaan door het slopen en blinderen van een groot deel van de woningen in het gebied van de binnenstad, heeft waarschijnlijk geleid tot de kritiek op het woonklimaat in de binnenstad en het tempo van de krotopruiming. Het gebrek aan recreatieve voorzieningen en parkeerruimte spelen eveneens een rol. De Hoogstraat, een verkeersvrije winkelstraat, de Hema en de terrasjes op de Broersvest, worden daarentegen positief gewaardeerd. Evenwel is men van oordeel, dat in de binnenstad nog te weinig van deze voorzieninger be staan. Vandaar dat het ontbreken van een warenhuis en van goede winkelstraten en van een aangenaam woonklimaat, als belangrijkste kritiek naar voren komen. Er is op een aantal punten van de stad een enquête gehouden nl. op de Broersvest en twee on de Hoog straat. In totaal leverde de enquête 915 bruikbare vraaggesprekken op. bewoners ook voor hun dagelijkse in kopen naar de city gaan. Het city-win kelapparaat van Schiedam vervult dan ook in sterke mate een buurt- en wijkfunctie. Dit komt vooral tot uit drukking in het vrij hoge aandeel van de food-winkels in de totale winkelop pervlakte van Schiedam-city. Het is ook uit het onderzoek gebleken, dat in het centrum van Schiedam van de 100 personen er 56 in het centrum van Schiedam herenconfectie kochten, 52 damesconfectie, 38 kinderkleding, 27 meubelen, 42 vloerbedekking enz., 53 radio, wasmachines enz. Deze tabel geeft aan, dat de Schiedam se binnenstad voor op één na, nl. de meubelen, alle artikelen de belangrijk ste plaats van aankoop is. Het feit Geblindeerde woningen en sloop ma ken de binnenstad niet aantrekkelij ker! evenwel, dat desondanks slechts enkele artikelen amper de 50 procent halen en de meeste voor een aanzienlijk geringer deel in de city worden ge kocht, stempelt volgens het rapport de city tot een relatief zwak koopcen trum. In feite geldt deze constatering voor wat betreft duurzame artikelen, heel de gemeente. Er zullen in Nederland waarschijnlijk weinig gemeenten zijn met 50.000 of meer inwoners, die rond 35 procent van de koopkracht naar elders zien afvloeien, aldus de enquête. DAF MINERVA Wijkfunctie Met betrekking tot de verschillen bin nen Schiedam wordt in de enquête geconstateerd, dat de winkels in de oudere wijken weinig of geen concen traties vertonen en als regel klein zijn. Het directe gevolg hiervan is, dat veel Als U met het kopen van tapijt gewacht hebt op de opruiming, dan wordt Uw geduld nu dub bel en dwars beloond. Een unieke aanbieding kamer breed nylon tapijt, een ijzerster- ke kwaliteit met schuimrubber rug, dus heerlijk veerkrachtig en U heeft geen ondertapijt nodig. Dit nylon tapijt, 400 cm breed, nu per meter van f 129,- voor nog géén negen tientjes. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage dit kamerbreed nylon tapijt met schuimrubber rug, in de kleu ren beige, fraise en groen, 400 cm breed per meter De afdeling Schiedam van D'66 heeft een „Nota van openheid en openbaar heid" uitgegeven, waarin o.a. een plei dooi wordt gevoerd om spoedig een beslissing te nemen over de openbaar heid van commissievergaderingen. Te vens wordt beoogd het denkproces op gang te brengen, omdat in het verleden gebleken is, dat er te weinig genuan ceerd wordt gedacht over openbaar heid, zoals D'66 die voorstaat. Teveel heerst nl. de gedachte, dat bij deze partij de openbaarheid tot een dogma is uitgegroeid en men wil in die ge dachten een wijziging trachten te bren gen. In de nota wordt een kort overzicht gegeven van de gedachten inzake meer openheid. Het zou aldus de nota zo moeten zijn, dat alle politieke partijen, die in de gemeenteraad van Schiedam zijn vertegenwoordigd, de burger de kans zouden geven, om kennis te nemen van de besluitvorming, die uit eindelijk leidt tot het opstellen, aan vaarden of verwerpen van de pre-advie- zen door B. en W. aan de Raad aange- Tevens is het wenselijk de burger gelegenheid te geven door een persoon lijke inbreng aan deze besluitvorming deel te nemen. Hierdoor wordt im mers, al is het in bescheiden mate, afstand tussen bestuurders en bestuur den verkleind en heeft het individu de gelegenheid actief bij het beleid te worden betrokken. D'66 pleit ervoor, dat in een democratische samenleving PASSAGE THEATER: Catch 22, elke avond, 20 uur, behalve maandagavond, Op maandag 17 januari organiseert de Wetenschappelijke Kring een lezing van Prof. dr. J. A. Stalpers, onderwerp „Wat na het generatieconflict", aan vang 20 uur Gereformeerd Jeugdhuis, Lange Haven 97. Er heeft zich een werkgroep gevormd die wil ijveren voor hot behoud van de Poldervaart te Schie dam. Zoals bekend zijn er plannen, om een deel van deze vaart een recreatieve bestemming te geven. DAF MINERVA opruiming Wie zou nu niet op zo'n goed kope wij^e zijn interieur heel anders willen maken met een fraai dekoratiegordijn als af scheiding in de kamer Wij houden nu een aanbieding open weave in diverse soorten en breedtes. Verkrijgbaar in opengewerkte uniweefsels en bedrukte weefsels. Uit de serie van f 7, - tot f 12,-, nu per me ter voor nog géén twee gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de Ie etage deze open weave gordijnstof in tien tallen kleuren en dessins, de breedtes 120 en 150 cm, door elkaar per meter de participatie van de bevolking in het maatschappelijk gebeuren wordt ver groot. Daartoe behoort ook het be- Bepleit wordt o.a. het tijdig bekend maken van te houden commissieverga deringen en agenda, met zo mogelijk reeds een concept-raadsvoorstel. Toe hoorders zouden gelegenheid moeten krijgen om tijdens een vergadering hun mening kenbaar te maken. De conclu sie van het rapport luidt als volgt het blijvend openbaar maken van de commissievergaderingen, zij het met de restrictie in uitzonderlijke geval len tot het „sluiten der deuren" over te kunnen gaan. gratis beschikbaar stellen van stuk ken aan pers en publiek in de periode van voorbereiding, het ter visie leggen voor raadsleden, alsmede voor het publiek, van amb telijke stukken, zij het met enige restrictie, het benoemen van niet-raadsleden in commissies, al of niet ad hoe, al of niet met een adviserende stem. het geven van inspraak aan het publiek in de 'commissievergaderin gen, zij het met beperkingen t.a.v de spreektijd. het openbaar maken van de fractie vergaderingen van de fracties van alle politieke partijen in de Ge meenteraad van Schiedam, het kritisch bezien van de relatie bestuur-bestuurden en de mogelijk heden bestuderen om deze relatie te verbeteren. een mentaliteitsverandering bewerk stelligen t.a.v. de openheid en de openbaarheid van bestuur. Woensdagavond 19 januari zal de afdeling Nieuwland van de Chr. Vrou wenbond de eerste vergadering houden in de zaal bij de Opstandingskerk. Deze avond wordt verzorgd door het Produktschap voor Pluimvee en Eieren te Zeist. In gebouw Irene zal 18 januari de actrice Nel Kars haar pro gramma „Ik-Jij-Zij" brengen voor leden van de afdeling Schiedam. De Schiedamse politie heeft eei aantal autowrakken weggesleept die ii Bijdorp al geruime tijd langs de weg stonden en voor sommige bewoners het uitzicht belemmerden. De politie houdt in het algemeen strenge controle op achtergelaten autowrakken. Voorts is aan het bestuur van de wijkvereniging Bijdorp meegedeeld, dat geen 70 maar 30 populieren verwij derd moeten worden in verband met de aanleg van het hoofdriool. Door B. en W. is beloofd dat nieuwe beplan ting zal worden aangebracht. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze reuze flacon "Donna Douche" crème schuimbad, voldoende voor ong. 60 douches. In den nen, rozen en lavendel geur, nu met gratis doseer- Douchen wordt nu nog pretti ger met dit heerlijk geurende schuimbaden de prijs van deze flacon waarvan U wel 60 douches lang kunt genieten, be draagt nog géén twee gulden. Reuze flacon "Donna Douche" crème schuimbad voor een tin telend frisse huid en veel douchegenot, nu met gratis do- seerspons. Kies uit 3 geurtjes en wel dennen, rozen en laven del.

De Havenloods | 1972 | | pagina 3