ruiming KS witgoed/tafelkleden frankeerzegels, talloze nieuwe uitgaven en het V.N. - Handvest gggzer! shoy' Mi S 2 Prijzen explosie bij de Klerk giro 34 36 OO Waagstuk „Namens Jacques Brei" uitstekende productie IK—li De Klerk nu goedkoper don ooit. spectaculaire kortingen van 10-50% HH DE KLERK Hartstichting vraagt aandacht voor kinderen met hartgebreken nieuweTinïe start ANTIEKBEURS Mevrouw, hierheptu 'n litertje prima eerlijke zeep 2: DE HAVENLOODS, DINSDAG 25 JANUARI 1972 4-500 Een van de laatste PTT-dienstorders van 1971 kondigt aan, dat „binnen kort" frankeerzegels van het type Juliana Regina" in de volgende waar den op fosforescerend papier zullen verschijnen: 30c, 40c, 45c, 50c, 60c, 70c, 75c en 80c. Aangezien nu - na de uitgifte van zegels van het type Hartz 1953 op fosforescerend papier op. 1 november j.l twee verschillende frankeerseries naast elkaar lopen, lijkt het mij piet onverstandig, eens bijzon dere aandacht aan de /osforescerende zegels type 1953 te besteden. Temeer, omdat dienstorder H 668 sub 4 erover spreekt, dat met de verkoop van de EAAAZ De ontdekking van de eilanden Grozet en Kerguelen, gelegen ten zuiden van de lijn Kaap der Goede Hoop-Austral-, ië, 200 jaar geleden, herdenkt Frank rijk op 31.1 met een zegel van 0.90F. e zegels niet eerder mag worden Op 24.1 wordt een nieuwe schilderij enzegel van 1F uitgegeven, die een studerend meisje weergeeft, zoals het door de bekende Franse Rococo-schil- Het zou niet de eerste keer zijn, dat der Jean Honoré Fragonard werd ge- juist frankeerzegels voor een onver- portretteerd. Fragonard was een leer- wachte verrassing zorgen! Let u bij dit alles vooral op de zegels van 12 en 15 cent. De zegels „JR" van 45c, 60c, 70c, 75c en 80c zullen ook in rollen worden aangemaakt, Inmiddels dreigt, indien men niet- nauwlettend de ontwikkeling in de gaten houdt, een enorme chaos. .Een intensieve studie van de laatste' Post Scripta verdient derhalve nog eens uw aandacht om te voorkomen, dat-men hier of daar iets gaat missern Hel ling van Boucher, die wij reeds kennen van de zegel „Diana's terugkeer van de jacht" (Mi. 1725, Yv. 1652, Zumstein 1713). De Duitse kinderzegels staan dit jaar in het teken van de dierenbescherming. Zij verschijnen op 4.2 en waarschuwen voor eendjes, die de straat oversteken (20plusl0Pf), herrieschoppers in het bos (25pluslOPf), katten die achter vogels aan zitten (30plusl5Pf) en kin zwanen pesten Wild Flow* of Jersey Maandblad voor Philatelie rept over dit (?0plus3QPf). Berlijn geeft o«5k dit jaar alles helaas met geen enkel woord, weer eigen "motieven uit en de zegels Vergeet u vooral ook de rollenzegels, van 10plus5, 25pluslO, 30plusl5 en de postzegelboekjes en de postwaar- 60plus30Pf r.vragen om bescherming destukken niet. Tsjonge, jonge, nou van vogelnestjes, katjes, honden aan de komt er tenminste een beetje spanning ketting en overstekend wild. in onze Nederland-filatelie... _T Vederbrieven Delta-project veilinghuis Grobe houdt zijn 152e De verschillende stadia van voltooiing internationale veiling van 15 t/m 18 van het Delta-project worden op een zegel van 20c tot uiting gebracht, die op 15 februari gaat verschijnen. Helaas moet ook hier weer de gebruiksaanwij zing van de PTT-persdienst ernaast worden gelegd om de betekenis van de kleurencode juist te kunnen interprete ren: „Op de postzegel zijn in kleuren- codering de uitgevoerde en nog uit te voeren werken aangegeven: dijken (zwart), kunstwerken (wit), de twee laatste kunstwerken (rood) en de ont worpen dijkplannen (stippellijn). An dere kleuren: blauw, groen". Juister ware wellicht geweest, deze verklaring op de achterkant van de postzegel af te drukken en wel in het Frahs, Duits, Engels en Spaans. Zo, als het ontwerp momenteel voor ons ligt, is het niets anders dan een mini-spiekblaadje in de zakagenda van een dijkenbouwer. Met het^natte element houdt zich ook een andere serie bezig: op 1 februari verschijnen in Suriname twee zegels van 15c en 30c ter gelegenheid van het veertigjarig jubileum van de Surinaam- t se waterleiding^***^*1 Belangrijk nidffiSirjSft^1 de' Luxenfic burg-verzamelalkdl^ArtfLt de nieuwtjestop in abonnement onder rembours laten toezenden. Toezending geschiedt vier keer per jaar, waarbij een tarief "an 20F wordt geheven, dat u in de vorm van gestempelde zegels wordt gekwi teerd. Alle lezers, die onlangs een Handvest der Verenigde Naties bij mij bestelden, zullen dit inmiddels wel hebben ont vangen. Het heeft verschrikkelijk lang geduurd en er was veel en langdurige korrespondentie met VN-vertegen- woordigingen in de gehele wereld voor nodig, om eindelijk... in Nederland te slagen. Ik heb dan ook als gevolg van een en ander slechts één boze brief van een lezer ontvangen. Dank voor uw geduld, u kunt ook in het vervolg steeds op mij rekenen met dergelijke ^7^ ^NATIONAL ROCK OPERA COMPANY JESUS CHRISTt SUPERSTAR Music Lyrics by Tim Rice and Andrew Lloyd Webber Na de ongelooflijke successen in 41 hele wereld spreekt, thans voor het eerst en voor kort naar'Europa. Eén voorstelling in Nederland op dinsdag 1 februari a.s. (aanvang ROTTERDAM Prijzen der plaatsen 10-20 gulden.Voor- verkoop bij alle bekende Ahoy' voor verkoopadressen, bij de VVV-kantoren en aan de kassa's van Ahoy' (vanaf woensdag 26 januari van 9.30-18 uur). Tel. plaatsbespreking (010) 840462. februari en offreert ook ditmaal weer vele bijzonderheden. Hiertoe behoort een verzameling veldpost met 120 brie ven vanaf de 30-jarige oorlog tot he den, een Vineta-provisorium, Finland met vederbrieven, Vaücaan kompleet en gespecialiseerd, Vaduz- en WIPA- blokken, Rayon- en Local-post met Zurich, Genève, Winterthur en staande en zittende Helvetia. Uiteraard is klas siek Europa met kolonieën weer rijk vertegenwoordigd. Klassiek Duitsland met overzee reikt tot heden, waarbij een gespecialiseerde verzameling Rus sische Zone aandacht verdient. Van ©verzee is vooral een brief uit Amerika met opdruk van Wells Fargo Yan bete kenis; enfin, te veel om op te noemen. Vraag de gratis katalogus aan bij Auktionshaus Hans Grobe, 3 Hanno ver, Theaterstrasse 7. Briefkaart is vol doende. Zojuist is de 5e oplaag van de Lindner UN-katalogus verschenen. Ditmaal uit gegeven in de Engelse taal is hij niet alleen groter van formaat doch ook 1,5 maal zo dik.-Vooral het stempelgedeel- te is enorm uitgebreid, waarbij niet alleen New York, doch vooral Genève veel nieuws biedt. Alleen dit gedeelte omvat, reeds 60 pagina's. Dealer voor Nederland is Postzegelhandel J. v.d. Burg, BuEepad 26, Amsterdam-Os dorp. Nog niet vermeld heb ik de reeds geruime tijd geleden verschenen Lind ner Europa-katalogus van de uitgeverij A. Schneider te Essen. Gedurende lan ge tijd was het in het geheel niet zeker of beide katalogi nog wel zouden verschijnen. Zover is het gelukkig niet gekomen. De Europa-katalogus behan delt in hoofdzaak de gemeenschappe- .lijke uitgiften van de CEPT en haar voorlopers, de „mee'Mopers en de Europese Sport. Voorts vindt men erin de Raad van Europa, Eurafrique, Bene lux, Nato, EFTA, ERP etc. Bij alle „echte" Europa-zegels staan voorts nog de desbetreffende eerstedagstem- pels aangegeven. Ter herdenking van de grote Oosten rijkse dichter Grillparzer, die 100 jaar geleden overleed, verschijnt in Oosten rijk op 21.1 een zegel van 2S (oplaag 2.9 miljoen): A. Pilch ontwierp de zegel naar een aquarel van M. Daffin- ger; de uitmuntende gravure komt op naam van Alfred Nefe, een der Oosten rijkse grootmeesters in dat vak. Jersey geeft op 18 januari een série van vier bloemenzegels uit. De vier zegels met waarden van 3p, 5p, 7,5p en 9p komen uit de keuken van Courvoisier in Zwitserland en geven afbeeldingen weer van bloemen uit de landen ron dom de Middellandse Zee, zoals Zij ook in het milde klimaat van dit Britse- Kanaal-eiland groeien. Een andere drukkerij, die haar vak verstaat, is Aspioti Elka, u inmiddels welbekend. Een nieuwe blijk van haar kunnen levert zij door de serie Griekse kloosters, die op 17 januari in Grieken land aan het loket komt. Zij geeft oude kerken en kloosters weer, wier geschiedenis het stuk voor stuk waard zouden zijn om er een boek over te schrijven, hetgeen helaas in dit bestek onmogelijk is. De oplaag van 600.000 series wordt bepaald doof de hoogste waarde van 8.50 Drachmen. E. R. Hofmann, A.I.J.P. Vakbeurs over sanitair in Rotterdamse Ahoy' In de Ahoy' in Rotterdam wordt van 14 tot en met 18 maart de vakbeurs Sanitair en Hygiëne International '72 gehouden. Behalve aan het sanitair wordt tijdens deze manifestatie ruime aandacht besteed aan sauna's en zwem baden. De inzendingen komen uit 15 landen. De beurs is dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 17 uur en van 19.30 tot 22 uur geopend. Op zaterdag kan men van 10 tot 17 uur terecht. hebbenswaardige zaken op de witgoed-afdeling meubelstoffen en restanten tafelkleden «wie er vlug bij is verdient vele guldens spectaculaire kans voor prijsbewuste kopers! Huur comité licht middenstanders voor Veel middenstandsbedrijven zijn de laatste tijd getroffen door een uiterma te grote huurverhoging. In Rotterdam is een vereniging van middenstanders, het „Algemeen Huurcomité Rotter damse Middenstand" die. wil proberen door het geven van voorlichting en rechtskundige adviezen deze verhoging tot redelijke proporties terug te bren- gen. Rond de huurverhogingen leven bij vele middenstanders nog vragen. Om in de behoefte om informatie te voorzien gaat het genoemde huurcomité voor taan elke dinsdagavond van 8 tot 10 uur spreekuur houden in een boven zaal van het Holbein Restaurant aan de Coolsingel. Elke middenstander die problemen heeft op het gebied van huren kan daar komen voor gratis advies en inlichtingen. Vandaag, dins dag 25 januari, begint het comité met deze adviesavonden. er is hoop lepra kan verdwijnen... bedreigt het leven van ontelbare kinderen maakt miljoenen slachtoffers, honderden vechten tegen melaatsheid. Sinds, ver van ons bed. de kluizenaar van laela der ven, is één van die venswerk afgelopen vr ncrv-tv na "de kleine waarheid" de harde werkelijkheid, wij moeten helpen, hier, thuis, door te géven. giro 34 36 OO stichting wereldlepradag nederland voor f 2,50 redt u een kind. voor f 11 >-- geneest u een slachtoffer. giro 34 36 OO wereldlepradag, den haag, postbus 3436, „Namens Jacques Brei", zoals het lie- derènprogramma „Jacques Brei is alive and well and living in Paris" voortref felijk in het Nederlands is overgezet, is ongeveer het beste dat ik de laatste jaren in een theater heb meegemaakt. Of het zou Brei zelf moeten zijn. Maar Brei zingt niet meer. Hij hield op, toén hij het gevoel had, gezegd te hebben wat hij had te zeggen. Zich herhalen leek hem zinloos. Terecht. Het tekent de integriteit van een kun stenaar, die zich, ondanks zijn plaatsen op hitparades, niet te grabbel wenst te gooien aan de commercie. Blijft over een magnifiek oeuvre van.grote poëti sche kracht; teder, opstandig, grimmig, humoristisch en vitaal. Een oeuvre zonder Brei. Welk waagstuk het dan ook is om Brels werk, zonder hem, door anderen te laten uitvoeren, het is meer - dan de moeite van het proberen waard. En het is de enige overgebleven mogelijkheid om met dat werk via een theaterpro- duktie kennis te maken. „Namens Jacques Brei" is die produktie, gepro duceerd door Meerburg en Hofman, geregisseerd door Moni Yakim, ge speeld en gezongen door Henk van Ulsen, Amanda Bruce, Liselore Gerrit sen en George Ball. Een voortreffelijke produktie vooral dankzij Brei, want zijn (door Van Altena vertaalde) teksten blijven ook gezongen door anderen recht overeind en dankzij de uitvoerenden, die Brei het volle pond geven. De ongetwijfeld zwakke regie van Yakim, die hier en daar blunderde in al te grote nadrukke lijkheid en typisch Amerikaans glad vakmanschap kan op de koop toe worden genomen. Ze heeft geen desas treuze invloed op het totale program- Hoogtepunten Dat programma ziet er eenvoudig ge noeg uit: ensemblenummers en solo's. Het zijn vooral Henk van Ulsen en Liselore Gerritsen die in de solo's excelleren. Nummers als „Jackie", „Kinderen", „de stier" en „kom" (vert. Robert Crispijn) zijn hoogtepun ten in een serie chansons, die haar weerga nauwelijks kent en die, wat mij betreft, slechts wordt ontsierd door het slotnummer, „if we only have love", een Brei te vergeven misstap, die echter al te gretig werd aangegrepen om de zaak te besluiten in dié onver teerbare Morele Herbewapening-sfeer, die zo kenmerkend is voor de Ameri kaanse showbiz. Zo'n nummer moet er Linnen meubelstof Bent u een enthousiaste doe-het-zelver? Kies dan een van de vele kleuren van deze met fibranne versterkte meubelstof. Voor lang plezier. 130 cm breed, vanJ5/90 voor 7,50,3 Handweef tafelkleden Van zuiver wol in een goed bruikbare maat: 1,35x165 cm. Nog diverse dessips en kleuren, van 5&f voor 47,80 De gewone collectie - let wel, de niet-afgeprijsde artikelen dus-wordt verkocht met(0% korting. Daar moet u bij zijn, want ook grote merkartikelen /an Elias zijn erbij. Dus:handdoeken, strandlakens, tafeisets, geschenkverpakkingen, thee doeken, luxe lakensets... min 10% De Klerk ruimt op tot 2 februari a.s. Rotterdam: WoonWarenHuis Binnenwegplein/Lijnbaarf, Vrijdagavond geopend. Maandag gesloten. Filialen in Den Haag, Utrecht, Vlissingen, De Lier. voor 35,- van -37^ voor 25,- Amanda Bruce en George Ball, overge nomen uit de Amerikaanse produktie, blijken vocalisten van het zuiverste water, die met groot vakmanschap Brels liederen vertolken, maar tóch uit een totaal andere traditie stammen dan de Nederlanders om in een zelfde nauwe relatie te staan met het idioom van Brei Het is echter de kwaliteit van hun optreden die dit aan het licht brengt, niet hun onvermogen. Bij de Rotterdamse musicus Henk La- gendaal is de muzikale leiding van „Namens Jacques Brei" in meer dan vertrouwde handen. In mei komt het programma naar Rotterdam (het ging in het Amster damse Nieuwe De la Mar-theater in première). Het is te hopen, maar het lijkt mij de vraag, dat er een groot publiek voor is, want „Namens Jacques Brei" is één van de weinige vrije produkties, die niet in de eerste plaats uit commerciële motieven is uitgebracht, maar om de artistieke kwaliteiten van de show en de zeg gingskracht van Brei. Jan Hein de Groot ACTIE TIENDUIZEND Het weekblad De Nieuwe Linie is begonnen met een actie, die op korte termijn tienduizend nieuwe abonnee's zal moeten opleveren. Gebeurt dat niet, dan is te vrezen, dat dit blad zal moeten worden opgeheven, en dat Nederland weer een informatief en kritisch blad armer wordt. Nieuwe abonnee's kunnen zich opge ven per telefoon: 020 - 233481, of per brieflcaart aan DNL, antwoordnummer 1855 te Amsterdam. (40 antiquairs) in de Rivièrahal Dierg. Blijdorp R'dam vr. 28 jan. 18-23 uur za. 29 jan. 10 -18 uur zo. 30 jan. 10 -18 uur Elk jaar worden in ons land ongeveer tweeduizend babies geboren met een aangeboren hartafwijking. In het eerste levensjaar overlijden er vijfhonderd van deze kinderen; in de jaren daarna nog eens eenzelfde aantal. Uiteindelijk blij vender dus ongeveer duizend in leven. HoeWel een gedeelte van die groep min of meer gehandicapt zal blijven, be staan er voor deze kinderen, vooral door de vooruitgang van de hartchirur- gie, de laatste jaren aanzienlijk betere perspectieven dan voorheen. Tot voor kort was er nooit een onder zoek gehouden naar het aantal kinder hartpatiënten in ons land, noch over hun levensomstandigheden. Deze kin deren leven namelijk in een isolement. Omdat hun aangeboren hartafwijkin gen hun in vele opzichten belemmerin gen opleggen. Door' het proefschrift"- van dr. K. F. Kerrebijn over de kinder- card i^Jogie is er de Jaatste tij.d echter meesMwekend gewarden over «leze gro epBfc» \teVens oveMe nieuwe', medi sche perspectieven, Zowel op het ge bied van diagnostiek als over de chirur gische mogelijkheden. Erkenning Er is bovendien in de medische wereld de laatste jaren meer erkenning ont staan voor de kindercardiologie, een nieuwe tak van spècialisatie. Dit blijkt o.m. door de benoeming van prof. dr. K. K. Bossina aan de Groningse Uni versiteit. In Nederland zijp momenteel vijftien kindercardiologen werkzaam. De Nederlandse Hartstichting heeft zich uiteraard ook het lot van de jeugdige hartpatiënten in ons land aangetrokken. Zo werd er binnen de wetenschappelijke adviesraad een com missie van kindercardiologen opgeno men. Bovendien nam de directeur van de Hartstichting, de heer P. J. H. Kier- kels het iniatief voor een kinderhart fonds, dat veel geld nodig heeft. Door middel van dat fonds kan de Hartstichting meewerken aan de vroeg tijdige ontdekking van aangeboren hartafwijkingen, bijvoorbeeld bij het onderzoek van de schoolarts. Met be hulp van een nieuw draagbaar toestel voor geruisanalyse kan aanzienlijk snel ler en zekerder worden gewérkt, het geen het werk op de hartcentra zou ontlasten. Verder wil de hartstichting door mid del van het Kinderhartenfonds de me- disch-maatschappelijke begeleiding van jeugdige hartpatiënten steunen, o.m. door inschakeling van maatschappelijk werksters als schakel tussen ouders en dokter. Op de derde plaats kan de Hartstich ting zich door dit.fonds gaan bezighou den met de recreatie in het vakantiesei zoen; geen overbodige zaak als men weet, dat vele gezinnen nooit met vakantie van huis durven. Er wordt onder meer gedacht aan een vakantie centrum voor kinderen van acht tot achttien jaar, voorzien van medische apparatuur en begeleid door een vaste kern van geschoold medisch personeel. Ook denkt de Hartstichting aan een nauwe samenwerking met het Rode Kruis en de Stichting Het Vierde Prin senkind, die al concrete ervaring heb ben met het organiseren van boottoch ten voor jonge hartpatiënten. De finan ciering van dergelijke tochten zou dan door het Kinderhartenfonds kunnen belanghebbende en belangstellende ouders hun kind kunnen laten regi streren. Uiteraard niet met uitvoerige medische gegevens, maar wel met be langengroep (voor kindervakantie, be roepskeuze enz.). Ouders van de groep kinderen Waarvoor het comité is opge richt kunnen zich —het liefst door middel van een daarvoor bestemde folder melden bij het bureau van de Nederlandse Hartstichting, Jan van Nassaustraat 87, Den Haag (tel. 070-24.44.92). Daar kan ook de folder worden aangevraagd. Giften voor dit fonds kunnen worden gestort op gironummer 300 van de Nederlandse Hartstichting, onder ver melding van de naam Kinderharten fonds. «Een<6elBHgrijke gift kreeg de Hartstich ting vorige week tan de stichting 150 jaar Raiffeisen. Deze stichting schonk 125.000 gulden voor de „Kinderhar tenark", een vakantieverblijf voor jeug dige patiënten met ernstige aangeboren hartgebreken. Ook kwam er in het afgelopen jaar aktie vanuit de groep ouders van deze kinderen, die verlangden dat de Hart stichting zich ook met hun problemen zou bezig houden. In mei van het vorig jaar ging een Oudercomité Kinderhar tenfonds aan de slag. Er verschijnt een periodiek Cor-daad, waarin door en voor de ouders informatie en uitwisse ling van ervaring wordt gegeven: op opvoedkundig terrein, op dat van het onderwijs, in vragen over toekomstmo gelijkheden, verzekeringen, vakantie plannen enz. Op het bureau van de Hartstichting wordt thans - in overleg met kinder cardiologen en anderen een eenvou dig kaartsysteem aangelegd, waarin de De afdeling Rotterdam van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond start binnenkort met een nieuwe cur sus voor kandidaat-scheidsrechters. Ge gadigden kunnen zich schriftelijk opge ven bij het bureau van de KNVB, afdeling Rotterdam, Witte de With- straat 47a, Rotterdam. Zaterdag 29 januari zendt de NCRV-t.v. om 21.35 uur in kleur de vijfde aflevering uit van de reeks „Wij stinken er in...". Insulinde. Nieuw, maar eigenlijk iets uit de goeie ouwe tijd. Natuurzuivere zeep van natuurlijke oliën. En dan vloeibaar, dus makkelijk. Maakt alles veilig schoon: handen, koelkast, sanitair, vloeren, houtwerk, tussendoorwasje, fijne was. En heerlijk in bad óók, want't is fijntjes geparfumeerd met lavendel, Insulinde - probeer't maar! f Tijdelijk 3D HST HOFPLEIN HHNGEKoneNi

De Havenloods | 1972 | | pagina 3