21 98 Landelijhe hlasse volleybal bereikbaar voor Juliana 155.= WEG NAAR EEN OPLOSSING NIET GEHEEL AFGESLOTEN kwaliteits flannel blazer Brunott 98 halve prijs Trainer Hans Soeters: „Een stel fijne meiden Mevrouw, hier hebt u 'n litertje prima eerlijke zeep 2: Bezwaarschriften belemmeren Maasland in aanleg sportpark ct DE HAVENLOODS, DONDERDAG* 17 FEBRUARI 1972 7-509 betaal nu minder Jongensblazer van een mooie flai gemaakt, in de modieuze kleuren rine, groen en bruin. Maten 98-164. Als heel bijzondere aanbieding: N maal 37 50 jdelijk Als de voortekenen niet bedriegen zal binnen enkele weken Schiedam een dames-volleybalteam in de, landelijke klasse hebben. Dat zal dan voor het eerst zijn in de Schiedamse sporthisto- rie en het is Juliana dat daarvoor gaat zorgen. De prestatie van die dames wordt nog groter als men weet, dat dit alles in zeer korte tijd is gepresteerd. De man die daaraan voor een groot deel heeft meegewerkt is trainer Hans Soeters, speler van hét eerste heren team van Juliana. Bescheiden Hans, die voor een groot deel de successen terugwijst naar het gehele team, is er toch bijzonder trots op dat, sinds hij de dames traint er steeds succes is geweest. „Toen ik begon, speelden de dames in de eerste klasse. Het eerste jaar eindig den zij op de vierde plaats, maar het seizoen daarop bereikten ze ongeslagen het kampioenschap in die klasse en het gaat er nu toch \vel echt op lijken dat de dames, weer ongeslagen, zullen (doorstoten naar de landelijke klasse. Ik moet ergens nog wel een tikkeltje voorzichtig zijn met mijn prognose, want er kan natuurlijk van alles gebeu ren, maar menselijker wijze gesproken hebben de dames de titel in hun zak". Nieuwe dames Zes jaar geleden ging de broer van Hans, Peter Soeters, van start met een juniorenploeg bestaande uit scholieren. Van de jeugdspeelsters is er nog maar één over. Dat is Riet Brouwer. Zij heeft alles met Juliana meegemaakt. Aan het begin van dit seizoen, het debuut in de promotieklasse, ging Hans Soeters van start met een team waarin alleen Riet Brouwer en Jonny Wetsteijn nog over waren gebleven van het team dat voor de promotie had gezorgd. Er hadden zich verschillende nieuwe dames gemeld, die zeer bruik baar bleken te zijn voor het eerste team. betaal nu minder Vooral kleinbehuisden kunnen iedere centimeter in huis ge bruikenwat 's een duokom- binatie (2 slaapplaatsen op de plaats van 1) dan een goede op lossing. Nu verkopen wij een duo-kom- binatie voor de kinder- of lo geerkamer bestaande uit 2 ledi kanten fwaarvan 1 met wielen) van lichtgrijze buis, met extra versterkt spiraalnet. Kompleet met 2 polyaether matrassen, 10 cm hoog, in diverse effen kleuren. Alles tesamen niet voor f 219,--, maar voor nog géén honderd zestig gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de Ie etage deze duo-kombinatie: 2 lichtgrijze ledikanten met versterkt spi raalnet en 2 polyaether matras sen van 10 cm hoog in diverse effen kleuren. De maat van 1 matras: 80 x 190 cm, de hele kombinatie, De Schiedamse Zwemvereniging „De Watervrienden" neemt op 12 maart weer deel aan de Tiener-vijfkamp met Watervriendenverenigingen uit Delft, Den HaagRotterdam en Zoe- termeer. De wedstrijden worden dit jaar georganiseerd door de Watervrien den in Delft. Supporters zijn van harte welkom; zij moeten zich wel opgeven bij het TK-secretariaa' mej. C. J. M. van Raay, telefoon 37.37.S9. "Insulinde. Nieuw, maar eigenlijk (iets uit de goeie ouwe tijd. Natuurzuivere zeep van natuurlijke oliën. En dan vloeibaar, dus makkelijk. Maakt alles veilig schoonrhanden, koelkast, sanitair, vloeren, houtweek, - tussendoorwasje, fijne was. En heerlijk in bad óók, want 't is fijnties geparfumeerd met lavendel Insulipde - probeeiv t maa Tijdelijk Loes Hartzema kwam van een tweede klasser uit Middelharnis, Christine Vis ser was vanuit Amersfoort (Dynamo) verhuisd naar Schiedam en Erna Ramstijn maakte het overstapje van AMVJ Rotterdam naar Juliana. Daarbij kwam nog dat de echtgenote van de heer Schreutelkamp, de trainer van het heren-team, na meer dan een jaar niet te hebben gespeeld, weer volleybalkriebels kreeg en niet terug keerde naar het Woerdense Valboval,, maar het dichter bij huis zocht en zich bij Juliana aanmeldde. Dit was een flinke versterking. Valbo val is nationaal kampioen geweest en Bep Schreutelkamp heeft heel wat keren het oranje-shirt over de schou ders laten glijden, als lid van het nationale team. Zij bracht dus een enorme brok ervaripg en routine mee. „Voor mij is dat gewoon een verlich ting van mijn taak. Bep is een enorme spelverdeelster en heeft wel zoveel ervaring dat zij tijdens de wedstrijd beslissingen kan en durft te nemen", aldus Hans Soeters. De zes genoemde speelsters vormen het basisteam, waarmee Hans Soeters het moet doen, omdat hij de pech heeft dat twee wisselspeelsters, o.a. Elly Haak, vrij ernstig geblesseerd zijn. „Nu zou ik natuurlijk wel twee vaste wisselspeelsters kunnen halen uit het tweede team, maar dat staat er zo goed voor, dat ik het niet wil breken. Daarom fungeren steeds twee andere speelsters uit het tweede team als wisselspeelsteis". Hoe sterk Juliana speelt blijkt wel uit het feit dat naast de twee eerder genoemde geblesseerde speelsters ook Bep Schreutelkamp enkele wedstrijden heeft moeten missen. Zij kampt -op nieuw met een spierblessure, die da teert uit de tijd dat zij in het nationale team speelde. wel een probleem. douches en dat is in deze moderne tijd toch ongehoord. Ondanks dat zal er niet één de training overslaan en daar kan ik alleen maar blij om zijn. Zij vormen een hecht team en daaraan schrijf ik mede het succes toe". Net als vele andere clubs zoekt Juliana een sponsor. Er zijn clubs bij Juliana in de afdeling die wel zo gelukkig zijn en Hans kijkt daar wel eens een beetje jaloers naar. Die hebben een prachtig busje voor het vervoer. Er is een masseur-verzorger bij en alles is tot in de puntjes verzorgd. „Hadden wij dok maar zo iets", verzucht hij. Een verder gesprek met Hans Soeters over volleybal brengt aan het licht dat hij toch wel een bijzonder succesvol trainer is. Naast zijn'succes met de dames van Juliana is «r dat met de - 11 piUUlCCHl. £,1J 15 Cl v zelfs voor naar dokter Lap geweest, h.e,ren van Jime-out die hij achter maar de oorzaak is niet te vinden. Zij ar van de Vlerde naar de eerste VOETBALPROGRAMMA CLUBS SCHIEDAM: Siod - Demos, Hekelingen - SVDPW, Ursus - Rockanje, Eureka - SFC, WF - A ctivitas, Meeuwenplaat - Schiedamse Boys, DRZ - A VS, FCN'66 - Albireo (zondag); Onit - WK (zaterdag). VOETBALPROGRAMMA CLUBS VLAARDINGEN e.o.: Victoria - MSV'71 (zondag); DVO'32 - WFB, NBSVV - Sunlight, Cion - DOS'32, VDL - Oldi, SVE - Hoekse Boys (zaterdag). speelt nu met een stevig ingezwachteld bovenbeen en het gaat redelijk", zegt trainer Soeters, die zijn ploeg betitelt als „een stel fijne meiden". Hij mag dat zeggen, want één van hen is zijn verloofde. Drie van het team zijn gehuwd. Naast Bep Schreutelkamp (twee kinderen) zijn dat Loes Hartze ma en Erna Ramsteijn. De echtgenoten zijn echter zeker zo enthousiast als hun vrouwen en daarom zijn er geen bezwaren om op zaterdagavond eer wedstrijd te spelen en een keer in de week te trainën. „Miserabele zaal De trainingsgelegenheid is wel een doorn in het oog van Hans Soeters. Hij zegt: „Het is de meest miserabele zaal die er is in Schiedam, die gymzaal aan het Oude Kerkhof. Er zijn geen klasse loodste. naar de eerste Geen diploma „Ik weet niet of ik het het volgend jaar nog mag doen. Sinds dit jaar moet elke vereniging een gediplomeerde trainer hebben. Dat diploma van de NeVoBo heb ik niê^. Ik heb gewoon geen tijd om er aan te beginnen. De cursus is op zaterdag en duurt niet minder dan 24 weken. Mijn werkzaamheden en het werk voor de club staan dat eenvoudig niet toe. Ik heb voor dit seizoen dispensatie gekregen en hoop het ook voor het volgende seizoen te krijgen". Dat een diploma ook niet alles zegt, blijkt wel uit het feit dat Hans Soeters de aanbieding heeft gehad een hoofd klasser te komen trainen. Dan moet je er toch wel iets vanaf wetep. Enfin, de bewijzen zijn er. Hans Soeters denkt dat zijn Juliana- team ook in de landelijke competitie een woordje mee zal spreken, want in diverse vriendschappelijke wedstrijden tegen hoger spelende teams werden bevredigende resultaten behaald. „Wij spelen veel vriendschappelijke wedstrijden tegen sterkere teams, om dat wij vinden dat de afdeling waarin wij spelen te zwak is. Slechts één team is van gelijke kracht. Dat is Flits uit Papendrecht". Voorbij Volley 68 Met enige gerechtvaardigde trots ver telt Hans, dat Volley '68 uit Vlaardin- gen voorbij is gestreefd. „Jaren is dit team hier in de buurt onaantastbaar geweest voor wie dan ook. Die hege monie hebben wij nu eindelijk door broken. Onze dames hebben altijd tegen het spel van Volley op gekeken, maar dat is verleden tijd". Hans Soeters, de bescheidenheid zelf, durft deze uitspraak te doen omdat de feiten zijn woorden staven, die over enkele weken nog meer kracht krijgen als de te verwachten promotie naar de landelijke klasse ook een feit wordt. Piet Bul. Perfekt zittende kleding hangt in hoge mate van een góede foundation afEn wist U, dat wij die nu voor een heel be taalbare prijs verkopen? Een vlotte beha met een uitste kende pasvorm. Door de zach te fiberfill voorgevormde cups draagt deze stretch beha boven dien bijzonder prettig en garan deert U een natuurlijke buste- lijn. In diverse kleuren, nu van r nog géén drie gul den. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze stretch beha met voorgevormde fiberfill cups. In diverse kleuren w.o. huidkleur, bleu en rose, in /C-cup (65-70-75-80) en B-cup (70-75-80m Tussen een drietal wilgen hangt op de Maaslandse Commandeurskade de maandagse bonte was te drogen aan een sisaltouw en tegen de verre horizon steken de contouren van het Schiedamse Ketfiel donker af tegen een brekend wolkendek. Het va'cuum tussen de wilgen en het beton wordt opgevuld door weideland, dodrsneden door Hollands specifieke waterhuishoudinkjes. De gele teint van het nog winterse gras wordt hier en daar onderbroken door een rood gedakpand schuurtje en groepjes bomen. Andere entourage ontbreekt: immers het vee huist nog in de stallen. Het is stil in de Cömmandeurspolder. Wanneer het echter aan het Maaslandse gemeentebestuur ligt zal die rust hier niet al te lang meer voortduren. Dan zouden zware bulldozers de drassige weiden doorploegen, er in samen werking met talloze mensenhanden voor zo'n slordige twee miljoen werkzaamheden verrichten en een volwaar dig sport- en recreatiepark achterlaten. De financiering is rond, de plannen op papier gezet en de goedkeuring van Gedeputeerde Staten is gearriveerd. Het is nog rustig in de Commandeurspolder, maar achter de schermen wordt enerzijds gestreden om die rust in ongewijzigde vorm te bewaren en anderzijds om zonder dralen met de werkzaamheden te kunnen beginnen. Twee bezwaarschriften ingebracht bij de Raad van State werken de goed bedoelde plannen van het Maaslandse college tegen en ze liggen het gemeen tebestuur zwaar op de maag. Want bezwaarschriften bij de Kroon beteke nen voor de uitbouw van Maasland een ongewenst struikelblok. Daarom werden Chr. W. Hendriksen en de broers H. en P. van der Berg op een vergadering van burgemeester en wet houders uitgenodigd hun bezwaren te komen toelichten en om, indien moge lijk, tot een vergelijk te komen. De essentie van hun bezwaren werd niet naar buiten gebracht. Wel dat in overweging was gegeven hun opvatting nogmaals te bezien, maar dat één van hen daarvan zondermeer geen gebruik wilde maken en de deur naar verder overleg zelfs niet op een kiertje liet staan.„Een faillissement voor de Maas landse sportwereld", noemde burge meester F. J. Groot Enzerink deze houding, terwijl gemeentesecretaris J. van der Brink ons voordien al had verteld: „Het is een trieste zaak. Alles is rond. We zouden morgen de eerste spade in de grond kunnen steken. Alleen de planologische bezwaren hou den de uitvoering zeker nog enige jaren op". Niets aantasten Wie zijn nu die drie mensen, die met hun twee bezwaarschriften de gemeen te Maasland en de sportverenigingen zo „dwarsbomen", dat een uitstel onover komelijk lijkt te zijn? Wat zijn hun grieven en wat hun eventuele wensen? „Mijn bezwaren", aldus de -heer Chr. W. Hendriksen, adjunct-directeur van de Maatschappij Zeeland, „zijn zuiver van landschappelijke aard. Ik ben tegen elke aantasting van het landschappelijk karakter van de omge ving van Maasland en van de Comman deurspolder. Kijk, tegen sportvelden heb ik natuur lijk geen enkel bezwaar, wel echter wanneer ze gepland worden in deze polder. Dat is, en dat begrijp ik ook terdege, heel vervelend voor de sport - lieden, die ervan gebruik zouden gaan Tevens verzet ik me tegen het beschik baar stellen van meer grond voor de woningbouw, dan nodig is voor de woningbehoefte van Maasland zelf. Gelukkig heeft VFC goede huren, flats die achter het VFC-veld staan, kwarh met haar zoontje een hal terug brengen die hij daar uit de sloop had gevist. Zij bracht ook nog een koffer' met oud papier voor de junioren. Met zoekgeraakte hallen hebben diverse verenigingen te kampen. Bij Vlaardin- gen meldde de commissaris van materi aal een verlies van zeven trainingsbal- len. Hij schreef o.m. „Ik doe daarom 'een ernstig beroep op u, heren senio- delijkheid te tonen en goed dragen voor uw eigen ballen". Waarom al die forensen de gemeente binnenhalen? Waarom streven naar een inwonertal van achtduizend rond 1980? Met het huidige aantal en de natuurlijke groei blijft Maasland toch wel boven het gestelde minimum van zesduizend om als zelfstandige ge meente'een sluitende huishouding te behouden". Vijftien jaar geleden kwam de heer Hendriksen naar Maasland. Hij liet enige schuren wegbreken en bouwde een onderkomen aan de rand van de Commandeurspolder, vanwaar hij nu een panoramisch uitzicht heeft op een nog ongeschonden weidelandschap. „Inderdaad in wezen ben ik ook een forens", bekent hij, „maar mijn huis hier betekende geen uitbreiding van de bebouwing. Naar mijn mening, en daarin sta ik heus niet alleen, moeten grote gebieden tussen de grote steden open gehouden worden. Mijn eigen belangen lopen hier toevalligerwijs pa rallel aan het algemeen belang. Dat heb ik Gedeputeerde Staten ook verteld in mijn toelichting op het bezwaar- In deze toelichting haalt de heer Hen driksen de troonrede van september 1970 aan, waarin koningin Juliana ondermeer zei: „Velen zullen zich in dit Europese Natuurbeschermingsjaar méér bewust geworden zijn van het belang en het behoud van natuurterrei- nen" Argumenten Ook voert hij als argument aan de opmerking van de minister van Binnen landse Zaken - gepubliceerd in de Staatscourant van 1 september 1970 - inzSke het wetsontwerp tot opheffing van de gemeenten Jutphaas en Vrees wijk: „dat met betrekking tot de bevolkingsaanwas voorkomen zal moe ten worden, dat een te grote spreiding van de in verband daarmede nodige woonbebouwing over de provincie plaatsvindt en dat het karakter van de in landschappelijk en recreatief opzicht belangrijke gebieden wordt aangetast". Van belang is eveneens, aldus de heer Hendriksen in zijn toelichting, dat het Openbaar Lichaam Rijnmond inzake het streekplan Rechter Maasoever ge- steldheeft: „Het agrarisch gebied moet primair zijn huidige functie behouden. Uitbreiding van bestaande bedrijven blijft mogelijk. Eenvoudige recreatieve voorzieningen zijn toegelaten, doch zullen niet meer mogen inhouden dan bijvoorbeeld het aanleggen van voetpa den en picknickplaatsen". „Het is het belang van iedereen, dat dit landschap behouden blijftmeent hij. „Iedere zondag weer komen hier wan delaars langs en hun aantal groeit telkens weer. Die mensen trekken de polder in om te genieten van de rust. Laat de gemeente het pad, dat dwars door de polder loopt verbeteren. Dat is mijn alternatief. Voor woningbouw en sportvelden is elders in de gemeente nog voldoende plaats en de ruimte wil ik dan nog wel aanwijzen ook Toch heeft de heer Hendriksen, aldus deelde hij ons mee, de deur niet definitief gesloten. „Ik heb gesproken met een instantie, die zich onder ande re bezig houdt met natuurbehoud. Wat zij ervan denken, weet ik nog niet, maar het zou kunnen zjjn, dat hun advies voor mij een reden kan zijn om het bezwaarschrift in te trekken". Overigens is de heer Hendriksen lichte lijk ontstemd over de gemeentelijke voorlichting. „Het gaat er mij om een Waarom U een Caroline transis torradio koopt?om de pri ma ontvangst en geluidsweer gave, om de luxe uitvoering en om de aantrekkelijke prijs. Een sublieme all-transistorradio met houtkleurig front, ge schuurd aluminium zender- schaal en ledervinyl kast. Deze radio met komplete midden golf, lange golf en FM speelt buiten op batterijen en binnen op het lichtnet. Nu kompleet met batterijen, oortelefoon en een Vz jaar ga rantievoor de prijs van nog géén zeven tientjes. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur vler kopen wij in de kelder deze Caroline all-transistorradio met komplete middengolf, lange golf en FM, nu kompleet met batterijen, oortelefoon en een half jaar schuldvraag op te werpen over het punt, wie er nu verantwoordelijk is voor het niet op korte termijn verwe zenlijken van de sportvelden", zegt hij. „Maar de publiciteit lijkt in de richting te gaan van de conclusie, dat men het mij nog kwalijk neemt, dat ik een bezwaarschrift ingediend heb. Dat is toch een volkomen legale zaak. Men wist bij- het opzetten van de plannen voor de Commandeurspolder, dat men met een bezwaar van mijn kant geconfronteerd zou worden. Daarmee heeft men geen rekening ge houden. Daarom vind ik de publiciteit heel bedenkelijk en de uitspraak van de burgemeester tendentieus. Ik vind gewoon, dat we iets moeten doen tegen de verstedelijking van het platte land en dat doe ik op de enige manier, die mij in dit democratische land ter beschikking staat, door middel Van een bezwaarschrift. Er is slecht vooruitge zien in Maasland. Daarom zullen ze mij altijd tegen zich vinden als het gaat om aantasting van het landschap". Voor de gebroeders Van der Berg gelden duidelijk andere bezwaren. Nog weiden zij hun koeien op het land, dat binnen het bestemmingsplan van de gemeente Maasland ligt. Hun bezwaren zijn van commerciële aard en dat hebben ze deze week in een „open brief" kenbaar gemaakt aan de ge meenteraad van Maasland. Van hun dertien hectare grond" valt namelijk vier hectare binnen het be stemmingsplan en de resterende negen hectare is, volgens hen, onvoldoende om het door hun vader gestichte be drijf voort te zetten. In hun brief stellen zij verder, dat de door B. W. te leveren tegenprestatie zeer onvol doende is en derhalve onaanvaardbaar. „Dit is B. W. reeds jaren bekend", zo vervolgen zij. „Desondanks hebben wij sedert december 1970 niets meer van hen vernomen. Op 18 januari hadden wij op initiatief van B. W. een gesprek dat blijkbaar uitsluitend bedoeld was ons te bewegen het be roep op de Kroon in te trekken. Tijdens dit gesprek hebben wij onze bezwaren nog eens onderstreept en er opnieuw op gewezen, dat de taxatie plaatsvond door een taxateur, die, naar hij zelf mededeelde, van weidegebie den geen verstand had". Hoewel werd medegedeeld, dat één van de gebroeders persé zijn bezwaar schrift wilde handhaven, stellen zij zelf in hun brief: „Door ons is tijdens het gesprek niet gezegd, dat wij onze bezwaren zondermeer handhaven, doch onzerzijds is gesteld, dat wij, indien B.&W. geen betere voorwaar den stellen dan die tot nu toe zijn gesteld, onze bezwaren zullen handha ven. De weg naar een oplossing is derhalve door ons opengelaten. Tijdens de raadsvergadering op 1 fe bruari j.l. werd door burgemeester Groot Enzerink, reagerende op het geen door het raadslid De Nie n.a.v. de bezwaarschriften was opgemerkt, ge zegd, dat één van hen tijdens het gesprek inzake intrekking vsu de be zwaarschriften gezegd zou hebben, dit niet te zullen doen/ Uit hetgeen wij reeds opmerkten, blijkt, dat de voor lichting door burgemeester Groot En zerink weergegeven onjuist is en het tegengestelde betekent van wat we heden ten dage onder openheid ver- Nimmer overleg Zij besluiten hun brief met de opmer king, „dat wij slechts, gebruik maken yan de ons door de wet gegeven mogelijkheden onze belangen te be schermen, hetgeen derhalve door over heid en burgerij dient te worden geres pecteerd*'. Maar tevens verwijzen zij naar artikel 11, lid 3 van de wet op de ruimtelijke ordening, dat zegt, dat zoveel mogelijk vooraf overleg ge pleegd moet worden met de belang hebbenden. „Met ons", aldus de heren Van der Berg, „werd nimmer overleg Van verder commentaar willen ze zich in dit stadium onthouden: „Alles wat we nu teveel zeggen zou wel eens verkeerd kunnen vallen". Het doek over een deel van hun land is nog niet gevallen. De bulldozers kunnen nog niet aan het werk. „Volgend jaar willen we er voetbal len", verzucht MVV'27-secretaris Huis- kes. „Het wordt zo langzamerhand op onze velden een onhoudbare situatie". GERARD S. VERVER. Waar U ook komtin iedere speciaal zaak kunt U leuke fan tasie-panties kopen, maar ner gens voor zo'n bespottelijk lage prijs als nü bij ons Want normaal gesproken be taalt U voor een fantasie-panty toch zeker f 5,~ a f 8,~en bij ons tijdens deze speciale aanbieding voor nog géén een gulden. Fantasie-panties in vele dessins en alle modekleuren van een bekend merk dat wij'i.v.m. de lage prijs niet mogen noemen nu voor een spotprijsje. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze fantasie-panties in vele dessins en alle modekleuren en de maten 36 t/m 46. per stuk

De Havenloods | 1972 | | pagina 4