r m Meer afwisseling dan ooit op Binnenhuis DIT IS FAS VOORDEEL BS Met Andere Woorden e s f A TV-EN SPORTSTERREN RICHTEN KAMER IN Kampioenschap tafeltennis voor invaliden in de Ahoy' gordijn-kenners: HH DE KLERK Minder degradatiegevaar voor Rotterdam en titel voor Charlois S S s s S s s S 14 S N s s s s s s s s s DE HAVENLOODS, DINSDAG 22 FEBRUARI 1972 8-501 j VCKV Van vrijdag 25 februari tot m met zondag 5 maart wordt in de Ahoy' tentoonstellingshallen de woon- manifestatie Binnenhuis gehouden. i 1 Het is de zesde keer dat deze beurs voor het publiek wordt georgani seerd. Dagelijks kan men op Binnenhuis 1972 terecht van 11 tot 17 uur en van 19 tot 22.30. uur; zondags alleen van 11 tot 17 uur. Op vrijwel alle stations van de NS zijn gecombineerde trein-toegangs- biljetten verkrijgbaar. Deze tt-bil- jetten maken een aanzienlijke re- kosten vervoer en entree. De Ahoy -hallen. het Zuidplein in Rotterdam zijn gemakkelijk per metro bereikbaar. De Rotterdamse wethouder voor de haven en economische aangelegenheden, drs. meubelfabrikanten vertegenwoordigd, H. J. Viersen, zal vrijdag 25 februari de Binnenhuisbeurs, dit jaar de zesde voor die tezamen oneeveer tien nrocent van Pas je voor bejaarden Burgemeester Thomassen van Rotter dam zal op 13 maart op het stadhuis de eerste bejaardenpas uitreiken. Deze pasjes geven reduktie op tal van evene menten en instellingen. In totaal ko men ruim negentigduizend Rotterdam se bejaarden voor zo'n pasje in aanmer king. Ieder krijgt daartoe een persoon lijke uitnodiging, met datum, plaats en tijd waar de pas kan worden afgehaald. De foto voor die pas wordt ter plaatse gemaakt en hoeft dus niet te worden meegebracht. De kosten van een be jaardenpas bedragen f 4,50. Een volledige lijst van instellingen, waar men met de bejaardenpas terecht kan, wordt nog in de kranten bekend gemaakt. Wel is al bekend, dat de bejaarden tegen een speciaal tarief van 25 cent op de stadslijnen en 40 cent op de bijzondere buslijnen kunnen zeizen. BIJENKORF GEEFT GRATIS JONGERENPASPOORTEN 'Jonge mensen-tussen de 15 en 22 jaar, die in de pesijode van 23 februari tot 29 april een aankoop doen in de Teenclub of Number One in de Bijen korf, kunnen gratis in het bezit komen van het Cultureel Jongeren Paspoort. Het Jongeren Paspoort geeft reducties tot vijftig procent op tijdschriften en op toegangsprijzen voor theaters, schouwburgen, muziekevenementen e.d. Normaal kosten deze Paspoorten tussen de f 2.50 en f 4.50. De Bijen korf betaalt in deze periode (ongeacht het bedrag van de aankoop) f 3.— per nieuw lid, terwijl de rest wordt gesub sidieerd door de Wikor/C.J.P. I vrijdag het publiek, officieel openen. In de tentoonstellingshallen van het Rotterdamse Ahoy'-gebouw zal voor meer dan zes miljoen gulden worden geëxposeerd. Men heeft getracht de manifestatie met meer afwisseling op te zetten dan in het verleden. Vanzelfsprekend krij gen binnenhuisarchitectuur en meube len, in alle stijlen en prijsklassen, er de meeste aandacht, maar meer dan voor- heen zal aandacht worden besteed aan verlichting, badkamers, keukens, slaap kamers, keramiek- en andere tegels, plafondbetimmering, airconditioning, de functie van planten in het interieur, wand- en vloerbedekking, tuinmeube len enz. Wat de meubelen betreft zijn talloze nieuwe collecties te zien. Een primeür is bijvoorbeeld een beweegbaar kamer- bed, in diverse standen verstelbaar. Verder zijn er veel lederen en glazen meubelen, terwijl er een nieuwe serie kinderkamermeubelen zal worden ge toond. Een tapijtenfirma zal tijdens de woonmanifestatie een nieuwe garantie- vorm introduceren: een garantieperio- i de van vijf jaar, die tevens een brand-, inbraakverzekering inhoudt. belHoS^ Tesïmeu' Werken met planten Er komt een stand met akoestische wandbekleding, het GEB adviseert over luchtbehandeling in de woon ruimte, er wordt een nieuw beweeg baar plafond (een stalen raam waarbin nen een plafond van textiel wordt gespannen en dat op elke gewenste hoogte kan worden aangebracht) ten toongesteld en Binnenhuis toont in drie eigen presentaties de mogelijkhe den met planten, zowel in huis als in In het Rotterdamse Sportpaleis Ahoy' worden op zaterdag 4 maart de Nederlandse Kampioenschappen Tafeltennis voor invaliden gespeeld. Deze wedstrijden, die voor de achtste keer worden gehouden, gelden tevens als ir Gehandicapten, die in augustus van De kampioenschappen in Ahoy' wor den georganiseerd door de Rotterdam se Invaliden Sportclub. Voor het kam pioenschap hebben ongeveer 200 deel nemers'ingeschreven: 150 enkelspelers en 50 dubbelspelers. De deelnemers zijn, naar gelang hun handicap, ver deeld in verschillende klassen. Het gemeentebestuur van Rotterdam heeft het Sportpaleis voor deze kampi oenschappen beschikbaar gesteld. Het complex is voor dit evenement bijzon der geschikt, omdat het is aangepast aan en speciale voorzieningen heeft voor gehandicapten. Een belangrijke reden om in het Sportpaleis te spelen vindt de Invaliden Sportclub, dat de spelers kunnen laten zien dat ze beslist niet onder doen voor valide sportlie den. Vaak ligt de sportieve prestatie bij invaliden qua doorzettingsvermogen hoger dan bij validen. De Schiedamse Tafeltennisvereniging TSF heeft bij dit tournooi haar volledi ge medewerking toegezegd. Zo zullen de jeugdleden van de vereniging funge ren als ballenjóngens. De kampioenschappen beginnen óm 10 uur en de slotpartij en de prijsuit reiking worden omstreeks 16 uur ver wacht. De toegang tot het Sportpaleis is voor iedere belangstellende gratis: ingang door de deelnemersingang bij het grote parkeerterrein aan de zijde van zwembad De Plompert. 5 NOR 15.-1 meter Uitsluitend morgen, 23 februari, verkopen wij 40 rollen wereld beroemde Pausa gordijnstoffen bandbedrukt linnen De dessins zijn van internationale interieur specialisten. per dessin hebben wij niet meer dan één rol Binnenhuisbeurs, dit jaar de zesde voor d;e tezamen ongeveer tien procent van (je nationale meubelproduktie verzor gen en het initiatief hebben genomen tot een nieuw kwaliteits- en garantie- merk: Testmeubel Holland. Deze fabri kanten hebben zich verplicht elk grondmodel te laten onderwerpen aan een controle door het hout instituut TNO, in overleg waarmee de kwali teitseisen- ook zijn opgesteld. Deze eisen hebben slechts betrekking op de technische aspecten; esthetische waar den worden er niet bij betrokken. Een van de proeven die TNO neemt is op de woonmanifestatie te zien. Daar zal een meubel-martelwerktuig staan, waaruit alleen zeer solide meubelen onbeschadigd tevoorschijn komen. De meubelen met het etiket Testmeubel Holland hebben alle eerst een derge lijke proef moeten ondergaan. Als speciale attractie heeft de organisa tie van Binnenhuis vier bekenden op sport- en t.v.-gebied aangetrokken om een huiskamer naar hun smaak in te richten. Actrice Anna Karen, anti-ster Olive uit De Dubbeldekkers, creëerde een relaxkamer. Willem Duys richtte een woonkamer in „zoals ik die in mijn bungalow zou wensen". De fami lie Van Hanegem koos een klassiek interieur, terwijl Theo Koomen het antiek hield. Bezoekers van Binnenhuis kunnen hun „planten 'in de woning De entreehal voorkeur voor een van de vier inte- Op Binnenhuis zal van alles voor de aankleding van.de woning-te zien zijn, waaronder het nodige decoratieve materiaal. de tuin. In de Schiehal is een tuin aangelegd met een waterpartij, de IJs- selhal krijgt een tuin waarin vooral het accent op het idee voor een tuin valt in de Maashal is een presentatie van het Ahoy'-complex is bij de totale expositie getrokken met een spel met licht. Een belangrijke aandacht krijgt op Binnenhuis het Werkgroep voor struktuurnota De struktuurnota, die de getneente Rotterdam heeft gepresenteerd als dis cussiestuk, heeft geleid' tot. de voort zetting en uitbreiding van activiteiten van een werkgroep. Deze werkgroep, die is samengesteld uit mensen, die zich door hun studie nauw betrokken voelen bij deze problematiek, heeft reeds een maand geleden de gevolgen van deze struktuurnota bekend ge- De werkgroep stelt zich ten doel de uitgangspunten van deze nota te be zien en de bevolking te informeren over de gevolgen ervan voor het leefkli maat in Rotterdam. De door de gemeente voorgestelde inspraakprocedure (vóór 17 maart ken baar maken om te worden gehoord en vóór 17 april schriftelijke reacties) laat namelijk weinig ruimte aan de bevol king om zich een mening te vormen over deze problematiek. Contactadressen, van de werkgroep zijn: M. Schravensande, Korfmakers- straat 85, tel. 159245 en H. Eijkelen- boom, Gouvernedwarsstraat la, tel. 362527, beide te Rotterdam. rieurs kenbaar maken aan de krantiek van Het Vrije Volk. De inrichting die de meeste stemmen verwerft wordt geschonken aan de Stichting Bevorde ring Volksgezondheid. Anna Karen van eigen, ^omt zaterdag 26 februari de laatste woningen. Banken en makelaars zullen hand aan haar jnteneur leggen. Zij is aanwezig zijn om voor te lichten over dan Zowel 's avonds als 's middags op aanschaf en kosten van aankoop. De Binnenhuis. 'Ook zondagmiddag 27 bedoeling is de schroom, die de meeste februari zal ze er zijn Het echtpaar mensen tegenover deze diensten heb- yan Hanegem zal maandagavond 28 ben, weg te nemen. februari aanwezig zijn, Theo Koomen Martplwprktllicr woensdagavond 1 maart en Willem ivicir leiwer rviuig Duys zaterdagmiddag en _avond 4 Op Binnenhuis zijn tien Nederlandse maart. Sinds de -vorige maand zijn er weer enige merkwaardige en verrassende dingen gebeurd op de 64 velden. Het verrassende schuilt in een bericht in het Mededelingenblad van de 40-jarige Rotterdamse Schaakbond, waaruit blijkt hoe belangrijk publicaties zijn voor het verwerven van nieuwe leden (die dan uiteraard uit de kring der zogenaamde huisschakers voortko men), waarvan de „georganiseerde schakerij" natuurlijk nooit genoeg kan krijgen. Deze week weer een nieuwe opgave van Met Andere Woorden. Onder de goede inzenders worden weer drie prij zen van tien gulden verloot. Winnaars en oplossing worden in de donderdag krant van volgende week, dus op- 2 maart, bekend gemaakt. Zoals u weet worden oplossing en winnaars van de puzzel van vorige week aanstaande donderdag, 24 februari, in de krant vermeld. Uw oplossing moet op een briefkaart (denk aan de 25 cent portokosten) voor dinsdagmorgen 29 februari 12 uur worden gezonden aan: Met Andere Woorden, Postbus 5204, Rotterdam. Indien achter de omschrijving een nummer tussen haakjes staat, moet de eerste letter van het in te vullen woord tevens worden geplaatst in een vakje van het dikomlijnde middenstuk, ge nummerd 1 tjm 23. Voorbeeld: zou de omschrijving luiden „vordering (22)", dan zou moeten worden ingevuld „eis", waarvan de eerste letter, de E dus, tevens zou moeten worden ge plaatst in vakje 22 van het dikomlijnde middenstuk. Bij juiste oplossing vor men de 23 letters van het middenstuk, achter elkaar gelézen, een bekende zegswijze. Horizontaal: 1. lichaam; 4. verhinde ren (3); 13. gemalen schors; 16. eivor mig; 18. zoogdier; 19. familielid; 20. omroep; 22. deel van ceintuur; 24. achtergrond; 27. rij; 28. achting; 29. drinkgerei; 31. Europeaan; 32. vaste regel (15); 34. keukengerei; 35. naakt; 36. grasveld; 38.' kuiperij (16); 40.. redeloze dieren; 42. rangtelwoord (23); 45. wenk; 46. jammerlijk; 49. vogel; 50. afkorting vóór datum; 52. metaal; 53. schrijfgerei; 55. godsdienst (afk.); 56. ex-eiland; 58. deel van naald; 59. kwab; 61. voor (voorvoeg sel);- 62. wijs koning (bijb.); 63. ter rein; 64. getemd (19); 65. rechtsgebied (afk.); 67. verdwenen (1); 68. vogel; 69. godsdienst (afk.); 71. pluis; 73. alvorens; 75. vreemde munt (afk.) (21); 76. waterkering; 78. gauw (18); 82. visbak; 84. alsmede (7); 87. anker plaats; 88. Franse componist; 91. handvat; 92. buigzaam (17); 93. bij eenhorend stel; 95. vreemde munt; 96. boom; 98. flauw geluid; 99. behoeftig; 101. slagwerk; 103. schoenband; 105. brandstof; 106. muziekgebouw; 108. Ongebonden; 109. boom; 111. bloem; 112. voorzetsel; 113. etalage; 114. gravure. Verticaal: 1. plaats in schouwburg; 2. naarstig streven; 3. stadium (13); 4. tenslotte (afk.); 5. gewicht (afk.); 6. soort verklaring; 7. familielid (8); 9. soort gas; 10. tijdmaat; 11. predikant (afk.); 12. nummer (afk.); 13. zuur produkt; 14. door water omspoeld gebied (22); 15. kordaat; 17. in 't afgelopeft jaar (afk.); 21. bijwoord; 23. ver zich verheffend (4); 25. appelsap; 26. aanw. v.n.woord; 29. rif; 30. dap per; 32. labiel; 33. ambtskledij (14); 35.. optiek-artikel; 37. ader; 38. soort nijverheid; 39. bekende races (afk.); 40. en 41. telwoord; 43. voorzetsel; 44. bezitster (20); 47. voegwoord; 48. zeer dun; 51. monster; 52: woede; 54. onb. v.n.woord; 55. Europeaan; 57. vervoerbedrijf (afk.); 58. familielid; 60. lomp; 61. teer; 66. hard slaan; 67. bestrating; 70. deel van gelaat; 72. muziekterm (afk.); 73. voedsel (12); 74. kwab in keel (10); 76. lidwoord; 77. muziekstuk; 79. en 81. onderschei ding (5); 80. rangtelwoord; 81. zie 79; 82. oogopslag; 83. let wel (afk.); 85. rangtelwoord; 86. oningewijde; 89. onb. v.n.woord; 90. taal in Israël; 93. zeer onintelligent (9); 94. gezichtje; 96. moutoven (11); 97. niveau; 99. 9 6 9 10 12 A 13 19 15 i? 18 m 19 r* 20 21 u 23 29 ls r\ 26 27 IS r4 29 30 31 32 33 39 m r4 35 r4 36 37 Mb 38 39 r4 90 92 91 99 VS 97 18 99 r* 50 SI 52 i S3 49 r4 56 5} 58 6 6 59 60 61 61 10 12 li ii 11 63 61 yA £5 66 16 17 18 19 20 67 68 61 r* 70 71 li 21 22 23 73 79 75 76 71 IS 79 80 81 r4 82 83 Si 85 86 87 Si 89 90 r"\ V 91 ri* 92 r* W 93 99 95 96 97 SS f* 99 100 101 142 r4 103 109 r4 105 106 107 108 m 109 in in 112 113 f S I11 geplaatste oproep aan de ongeorgani seerde schakers om eens inlichtingen in te winnen bij RSB-secretaris R. Dijk (Drakenstein 2, Rotterdam-23, tel. 010-809116), niet minder dan 20 le zers gereageerd hebben. Zestien van hen zijn inmiddels lid van een club geworden! De heer Dijk stelde in het RSB-orgaan de vraag: „Hoe snel zou den wij wel groeien indien er elke week zo'n stuk werd geplaatst? Wie zal geen zucht van verlichting geslaakt hebben toen Rotterdam in de 6e ronde van de hoofdklassecompetitie op 12 februari eindelijk weer eens iets positiefs ten tonele voerde. Het team, ditmaal opnieuw zonder topman Timman (Reykjavik), liet zich niet wéér in de luren leggen en nam tegen het sterkeLeidse Philidor een 3-2 voorsprong. Deze wedstrijd zal vrijwel zeker gewonnen' worden. Hoewel de degradatiezorgen wat verdreven zijn, blijft het niettemin oppassen geblazen. Illusies met betrekking tot een hoge plaats laat staan het landskampioen schap v liggen reeds in de ijskast. Windkracht 10 In de -eersteklas blaast Cfcarlois wel wat erg hoog van de toren; alles wat voor de voeten komt wordt met wind kracht 10 de zaal uitgewerkt. Alleen het dappere Overschie wist (in de 3e ronde) redelijk lang overeind te blijven (4-6). Eén voor één werden de concur renten van .de leider uitgeschakeld en de storm is nog niet geluwd, want ook het Koog aan de Zaanse Witte Paard, dat naar de tweede plaats was komen opdraven, werd met 8-2 omver gebla- sierplant (2); 100. individu; 102. soort onderwijs (afk.); 103. roofdier; 104. opschudding (6); 105. naar wij menen (afk.); 107. bijwoord van tijd; 108. lnil. rang (afk.); 110. onmeetbaar getal (wisk.); 111. godsdienst (afk.). Loterij voor Rotterdams project van Hartstichting De afdeling Rotterdam van de Neder landse Hartstichting is onlangs in Rot terdam gestart met het zgn. IMIR-pro- ject (Imminent Myocardial Infarction Rotterdam), dat beoogt na te gaan of een dreigend hartinfarct voorspelbaar is in de twee weken, die aan het infarct voorafgaan en wat de beste opvangme- EUROPA-CUP VLIEGREIZEN BENFICA - FEYENOORD vanaf Rotterdam DAGVLUCHTEN 2- EN 3 DAAGSE VLUCHTEN VANAF 260." (JETVLUCHT) ARSENAL - AJAX DAGVLUCHTEN 2- EN 3 DAAGSE VLUCHTEN VANAF 175.- Prijzen inWusief vliegreis, alle transfers, toegang stadion en meerdaagse vluchten hotel/ont- bijt. Eksklusief luchthavenbelas tingen en heffing viiegbelasting, Londen 12,- en Lissabon 15,- p.p. BOEKINGEN INLICHTINGEN BIJ N.R.V. -HOtlDAY Westblaak 3, telefoon 144100. IN SAMENWERKING MET DE SPAARBANK VOOR DE STAD AMSTERDAM EN EVENEMENTS- REIZEN thode is, met als doel: dreigende hart infarcten vroeg te onderkennen en in gunstige zin te beïnvloeden. Aan dit project, dat tot de eerste studies op dit gebied in de wereld behoort, werken vijftien huisartsen mee, vijf doktersassistenten, laborato riumtechnici, cardiologen en een epi demioloog. De leiding ervan berust bij de afdeling huisartsgeneeskunde en de afdeling cardiologie van de medische faculteit in Rotterdam, Om dit project te financieren is nog dit jaar een bedrag van driehonderddui zend gulden nodig, dat door de Rotter damse afdeling van de Nederlandse Hartstichting bijeengebracht moet worden. Tot dat doel is een voorjaar sloterij op touw gezet. De trekking daarvan wordt gehouden op 18 maart in het sportpaleis Ahoy' gedurende de „Nacht van het hart". Er zullen 50.000 loten van een gulden per stuk worden uitgegeven, en er zijn 500 prijzen beschikbaar, waaronder kleurentelevisies, filmcamera's enz. De loten zijn af te halen aan het bureau van de Hartstichting aan de Karei Doormanstraat 111 te Rotterdam van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 17 uur. Ook kan men de loten bestel len door te storten op postrekening 2810 van de Stichting Volksgezond heid Rotterdam met de vermelding van het aantal loten, dat men wil hebben en 30 et. portokosten. De loten wor den dan per post toegezonden. Vandaag, dinsdag 22 februari, houdt dr. Zeldenrust een lezing over partner ruil in de sociëteit „De Schakel", Coolsestraat 33a, Rotterdam. Deze avond wordt georganiseerd door het COC, afdeling Rotterdam en de NVSH. Iedereen is welkom. De lezing begint om 20.30 uur. ten: mat op de onderste lijn. Frau Jager greep prompt mis, maar ze liet het door haar gespeelde stuk (helaas) niet los, waarop haar echtgenoot de monstratief de armen omhoog stak en „Springerl "fluisterde. Volgzaam Frau Jager deed <Jafc. dj^. maarzij nam het paard en h*aa daarmee het mat opgeheven èn de Zweedse voor een nog hopelozer situatie geplaatst. Bo vendien was de Duitse met deze onge oorloofde sliding winnares van deze groep en zou zij naar de eerste dames- groep promoveren. AlsKemenyova tenminste niet protesteerde! Maar dat deed ze wél. Met tranen in haar midzomernachtoog jesdoor het haar aangedane onrecht, stapte-zij op de sub-wedstrijdleider af, die er geen raad mee wist. Na langdurig overleg waren drie officials, waaronder twee internationale FIDE-arbiters, van mening dat mevrouw Jager niet mocht worden gestraft voor het feit dat haar man had voorgezegd. Men was het er ook over eens dat Herr Jager de zaal uitgeschopt had dienen te worden Of dit door één dan wel drie officials had moeten gebeuren, werd er niet bij vermeld. Charlois won tot dusver al zijn wed strijden: 12 matchpunten. Europoort kan op 8 matchpunten komen als het de 5-4 voorsprong tegen Hilversum met een 1/2 puntje verhoogt, maar het zou wel eens een gelijkspel kunnen worden. In dat geval staan de Charlois- sers vijf matchpunten op hun buurtge noten voor. Met nog slechts drie ron den te spelen (tegen Breda, Rotterdam Spangen), kan Charlois zich per- Het protest werd aanvankelijk afgewe- mitteren te gaan freewheelen, heren willen alles winnen en op LL april als ongeslagen triomfator het kampioens- en jubileumfeest (50 jaar) vieren. Zelfs de grootste pessimist bij Charlois ziet nu wel in dat zijn vlagge- team volgend seizoen weer in de hoofdklasse uitkomt. Onderaan in de eerste klas, op de fatale 9e en 10e plaats, staan Spangen en Rotterdam 2. Spangen heeft dit onder meer te wijten aan. een 2-7 nederlaag tegen Overschie, en Rotter dam 2' kan zich in deze klasse niet handhaven omdat het steeds met inval lers in het strijdperk treedt. Toch zijn Overschie en Dordrecht nog lang niet In 2-C gaat Europoort 2 het eveneens moeilijk krijgen, maar in 2-D is er voor de Maasstedelijke formaties geen vuil tje aan de lucht. Charlois 2 kan zelfs nog hoog eindigen, mede dankzij de 8-2 monsterzege op Vlissingen en ook NRSG/Wm. Steinitz is nog niet uit de running. Sensationeel Schiebroek blijft het Rotterdamse schaakwereldje verbazen. Voor het be gin van de competitie om het kampi oenschap van de RSB stond dit tiental toch echt niet als kampioenspreten dent no. 1 te boek, maar zie, na vijf ronden vernuftig denken en groot elan, gepaard gaande aan immens zelfver trouwen, hebben de (merendeels jon ge) heren 10 machtpunten verzameld. Geen enkel gelijk spelletje stonden zij Schiebroek heeft nu een riant uitzicht op het kampioenschap, met daaraan verbonden het recht om deel te nemen aan de door de KNSB te organiseren promotiewedstrijden en bij succes vol beëindigen daarvan plaatsing in de 2e klas van de KNSB. En ook dat zou een sensatie mogen worden ge noemd. Maar zover is het nog niet; het restant van de lange weg zal hobbelig blijken te zijn De schaakreglementen zijn nog altijd een heerlijke voedingsbron voor de smakelijkste (en onsmakelijkste) inci denten. Op de laatste dag van het Hoogoven-toernooi was ik getuige van een „kostelijk" voorval in de 2e da- mesgroep. Dè Zweedse Kemenyova stond op het punt haar hopeloze partij tegen de Duitse Jager op te geven, toen zjj besloot een laatste valst"*- te zet- zen. Ik herinnerde een van de arbiters, de heer Slavekoorde, die als hoofd- scheidsrechter aangesteld was, aan arti kel 18 van het reglement van de Wereldschaakbond, dat onder meer zegt: Het is verboden gebruik te maken van de raad of de mening van anderen, gevraagd of ongevraagd. Het hielp nietEen toeschouwer stelde de pijnlijke vraag „Wat zou u gedaan hebben als zo iets bij de groot meesters gebeurd was? „Daar ge beurt zo iets niet", sprak de FIDE-ar- biter met zijn allerbeminnelijkste glim lach^ De toeschouwer mengde zich toen maar hoofdschuddend tussen het publiek.' Het Zweedse protest werd later door de toernooi-directie, die er o.a. .op toeziet dat alles sportief, eerlijk en ordelijk verloopt, tóch toegewezen. De partij werd voor Frau Jager verlo ren verklaard en Kemenyova kreeg natuurlijk een winstpunt. Jager mist nu haar promotie. Het is niet bekend of Herr Jager volgend jaar weer naar Wijk aan Zee komt. Zo ja, dan lijken me een slot op zijn mond en een paar stevige hand boeien geen overbodige luxe. Als hij überhaupt de zaal nog in mag H. VIJGEBOOM WILLEM BRONS OP SOLISTENCONCERT Omdat de pianist Dick Zevenbergen verhinderd is om mee te werken aan het Soüstenconcert op donderdag avond 24 februari in de Kleine Zaal van de Doelen in Rotterdam, heeft de Rotterdamse Kunststichting de pianist Willem Brons bereid gevonden om in zijn plaats op te treden. Het programma voor de pauze, waarin Hans Krul (contrabas) en Hans Broek man (piano) sonates van Eccles, Hin- demith en Misek uitvoeren, blijft onge wijzigd. Na de pauze zal Willem Brom werken van Bach en Schubert spelen. De Driebandenclub Het Westen orga niseert op 2, 3, 4 en 5 maart een biljarttoernooi om de Westen Bokaal. Het toernooi, waaraan o.m. deelnemen de ereklassers Teegelaar, Popeyus, De Jong, De Wilde en Van Aart, begint op 2 maart om half twee in het clublokaal Café Nieuw Heemraad aan de Nieuwe Binnenweg 298 te Rotterdam. De Spartaan Nol Heyermans zal de afstoot verrichten.

De Havenloods | 1972 | | pagina 3