Modebeeld voor deze zomer Pablo Bueno: Benk Wichers: Mathematische Cargelli: InSSCKSI "Linea quadro", een soort venstertje vormen Lange jurken na vijf uur Broekpakken in kleuren Dandylook vanVenD Kinderkleding voor het Nederlandse klimaat 10.95 DE HAVENLOODS, DONDERDAG 9 MAART 1972 10-513 Een jurkje en een pakje van Diolen Loft van Modress. Modress heeft damesmodezaken door heel Nederland. Deze kleurige, vlotte zomer jurkjes zijn o.a. te verkrijgen bij: Modehuis Martens, Hoogstraat 196 te Rotterdam en bij Roobol, Kat. Lagedijk 465—476 in Rotterdam. Dertig procent van Pablo zijn collectie bestaat uit eigen ontwerpen. Het overi ge deel importeert hij uit Engeland - voor de jongere meisjes Italië, Frankrijk (Parijs en Lyon) en Israël. Hij ontwerpt niet alleen voor de slanke vrouw. Ook vrouwen met grote maten Dat een modeshow een succes kan zijn wanneer de modellen niet professio neel zijn, was goed merkbaar bij de presentatie van de nieuwe collectie van Modehuis Novita aan de Schubertlaan in Rotterdam. In een vlotte presentatie toonde men met ruim tachtig voor beelden de voorjaarsmode 1972. Deze presentatie gebeurde in combinatie met de nieuwe brillenmode van de firma J. W. Akkerman en schoenen en tassen van de firma Bernard Ruygrok. Presentator en tevens organist was de heer Ben Akkerman. Novita toonde o.a. modellen uit haar collectie van Lucia, Falke, Bodewa, Kio en Wibor. Van deze modellen zijn over het algemeen maar 3 a 4 exempla ren te krijgen, zodat de exclusiviteit gewaarborgd is. Zij bleven niet aan de kleuren rood, wit en blauw hangen. De vele door haar geshowde broekpakken zijn in diverse kleurstellingen verkrijg baar. Naast de tuniekpakken en blazers zijn veel handbedrukte stoffen en mak kelijk wasbare materialen te zien. Wol len jersey en zuiver scheerwol werden verwerkt tot fraaie ensembles met goe de coupe. De prijzen van de jurken liggen rond de f170,-, die van de compléts variëren rond f 200,— tot f 460,-. De variatie in de gekozen brillen was groot. De fa. Akkerman toonde o.a. diverse modieuze modellen uit de collectie Dior. moeten kunnen zien hoe zij met haar kleding in het huidige modebeeld pas sen. „Het is wel zo, dat er een grote verandering in het modebeeld van Wes- terveld de laatste jaren heeft plaatsge vonden. Vroeger zag men er alleen stijve kleding". Pablo bracht hierin verandering, doordat hij ook betaalba re ontwerpen brengt voor de jonge vrouw vanaf een jaar of vijfentwintig. „Ik vind het waanzin een modebeeld steeds maar te veranderen. Het moet niet zo zijn, dat het ene jaar het modebeeld een bepaalde lijn te zien geeft die het andere jaar volkomen is verdwenen. Je moet deze aanpassen in een opeenvolgende lijn. Mijn winter collectie pas ik aan bij de zomercollec tie. Alleen de materialen waarmee je werkt, daarin kun je wat nieuws zoe ken. Dit jaar zijn er bijvoorbeeld veel nieuwe mogelijkheden door te werken met metaalachtige stoffen". Henk Wi chers, modeontwerper in Rotterdam, werkt in hoofdzaak met mathemati sche vormen. Cirkels, vlakken en vier kanten vindt men in verschillende tot elkaar staande verhoudingen terug in zijn ontwerpen. De stoffen importeert hij vooral uit Frankrijk en Italië. Taart etend Sailor look en mixmode zijn bij hem niet kenmerkend voor deze zomer. „Natuurlijk ontkom je niet aan bepaal- wQmjÊtBSHHÊUÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊÊIÊÊÊÊÊÊÊÊÊ Rood broekpak in combinatie met grijs, ontwerp Henk V Blauw-wit - een over het algemeen geliefde kleurencombinatie - komt veelvuldig voor in de nieuwe collectie zomerkleding van V. D. Donkerblau we broekpakken in jersey en tricot, jassen, pakjes, veelal gecombineerd met gekleurde blouses met grote ge stipte flappen aan de hals. De kleur rood is naast de combinatie met blauw en wit een geliefd onderdeel, ook te zien met geel. Maar ook kleuren als kikkergroen, beige en bruin laat V. D. niet uit het modebeeld ver dwijnen. Veel broeken, met wijde pijpen, waar op naast het aansluitende regenjasmo del, wijduitlopende korte jasjes wor den gedragen. De garnering met con trasterende kleuren bestaat veelal uit biesjes, ankertjes, schepen etc. Dit laatste is veel terug te vinden in de zgn. matrozenstijl. Ook V. D. nam de dandylook in zyn collectie op. Plooi rokken of broeken met blazers, waar op een overhemdblouse gedragen wordt met das. Hiernaast zorgt zij voor veel vrijetijdskleding, waarbij zij de suède- en safaripakken handhaafde. De sportkleding liet zij zien in enkele vlotte tennisjurkjes, trimpakken in bei ge en bruin en enkele ruitersportcom binaties. Schilderskielen of schorten kunnen gedragen worden op gestreepte pantalons. Het geheel wordt opgefleurd door de kleurige, ouderwetse corsage. Een naar achteren om het hoofd geknoopte shawl, baret of pet completeert het geheel. Voor de heren is er weinig nieuws op modegebied te bekennen dit jaar. Ruit- costuums en effen donkere blazers kan men nauwelijks iets verrassends noe- Door de bank genomen is er voor iedere vrouw dit jaar een grote keuze mogelijk, niet alleen voor hen die maatje 36 kunnen dragen, maar ook voor de oudere vrouw in de grotere H.V. de tendensen hiervan. De nieuwe kleur blauw bijvoorbeeld vind ik geweldig en deze combineer ik ook met andere kleuren". De term „hip" vindt bij hem geen weerklank. „Dat zegt mij niets. Een vrouw moet zich fijn voelen in kleding. Dat is een duidelijke verande ring in het modebeeld van de laatste jaren. Daarom ontwerp ik niet voor een bepaalde leeftijdsgroep. De vrou wen waarvoor ik ontwerp variëren in leeftijd van 20 tot 65 jaar". Henk Wichers showt niet in Rotter dam. „Je krijgt hier van die taarteten- de vrouwen. Ik show liever in Amster dam, Den Haag en Eindhoven. Het publiek daar reageert veel fijner. Maar misschien probeer ik het ook nog wel eens in Rotterdam". „Een vrouw moet aan een modebeeld wennen. Het gebeurt vaak, dat een model uit de vorige show pas een seizoen later wordt gevraagd. Men vindt het gek, zoals men ook in eerste instantie op de mini-mode reageerde". Cargelli, eigenaar en ontwerper van Casa di Mode op de Claes de Vriese- laan, zoekt het in zijn nieuwe collectie voor het komende seizoen vooral veel in lange jurken na vijf uur. De vrouw is zijns inziens nu wel aan lang gewend door de maximode. Hij werkt veel met bewerkte stoffen die hij voornamelijk uit Frankrijk importeert. Voor zijn lange jurken gebruikt hij een bedrukte katoenen batist, omdat hij van mooie kleurencombinaties houdt. Combinaties zijn ook terug te vinden in zijn jurken met jasjes (blazers) of broeken (wijde pijpen met omslag). Ook het diepe gedrappeerde décolleté heeft hij in zijn nieuwe collectie terug gebracht. „Dit is ook weer iets typisch Nederlands. Een vrouw houdt hiervan, maar komt ze dan hier en past ze de jurk zelf dan hoor je vaak de opmer king: mijn man houdt hier niet zo Cargelli showt niet met maat 44. „Wanneer een grote maat geshowd wordt, komt steevast de opmerking: maar zo dik ben ik niet. Ik ontwerp echter wel graag voor bijvoorbeeld maat 50, omdat daar vaak veel eer mee m te leggen is". Hanny Vroegh betaal nu minder In de zomer kunt U niet ge noeg van die luchtige blouses hebbenze zijn niet alleen luchtig maar ook zeer modieus. Zomerblouses in verschil e.ide modelletjes, met of zonder mouw en in diverse kleuren en maten. Nu ook voor de dame? met grotere maten. Uit de prijs- serie van f 10,95 en f 6,95 nu voor nog géén vijf gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze luchtige zomerblouses in ver schillende modelletjes. In de maten 40 i t/m 52, per stuk n één voor de lagere school (maten tot en met 158), voor jongens en Barbara Farber heeft met de collectie voor de afgelopen winter opnieuw haar reputatie van kindermode-ontwerpster bij uitstek bevestigd. De zomercollectie is in twee leeftijdsgroepen: één voor de kleuterschool maten 92-110) meisjes. Barbara Farber is met haar ontwerpen en stof- en kleurkeuze uitgegaan van het Nederlandse klimaat, waar zon, regen en wind elkaar gestadig en snel afwisselen. De meeste van haar mate rialen koos zij in waterafstotende kwa liteiten, terwijl zij er bovendien voor zorgde, dat kinderen er in de regen toch zonnig kunnen uitzien. Met de kleren van Barbara Farber zijn vele combinaties mogelijk omdat er bijpassende tricotkleding is, zoals lange en korte polo's, T-shirts en singlets. Het zijn kleren om in te ravotten, sterk, maar voldoende soepel, kleu recht en gemakkelijk in de was. Strij ken is nauwelijks nodig. Er zijn spijkerpakken in tal van varia ties, zowel voor jongens en meisjes. De eigen stijl van Barbara Farber wordt zeker niet aangetast door de vele rui ten, strepen, bloemetjes- en olifantjes dessins, contrasterende kleuren en combinaties van dessins met effen ma terialen. Die materialen bestaan uit' tricot, nylon-katoen. En bij alles pas- 100 procent katoenen denim,"seersuc- sende T-shirts van vormhoudend ker, moleskin, rubberdoek, katoenen stretchkatpen. Kinderkleding voor vakantie en vrije tijd, aangepast aan het Nederlands klimaat. betaal nu minder f EUROPA-CUP A VLIEGREIZEN BENFICA - FE YENOORD DAGVLUCHTEN 2- EN 3 DAAGSE VLUCHTEN VANAF 260." (JETVLUCHT) SPECIALE GOEDKOPE Mr I PROP JET VLUCHT ZjJ.~ ARSENAL - AJAX vanaf Schiphol DAGVLUCHTEN 2- EN 3 DAAGSE VLUCHTEN VANAF 175." Prijze BOEMNGEn" ^INLICHTINGEN BIJ N.R.V. - HOLIDAY Westblaak 3, telefoon 144100. IN SAMENWERKING MET DE SPAARBANK VOOR DE STAD AMSTERDAM EN EVENEMENTS- REIZEN J Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze he- lanca jumpsuit met lange rits voor en een rood-wit-blauwe bies langs de hals. Keuze uit de kleuren rood en korenblauw en de maten 86 t/m 116. Géén schrift, of tel. best. maat 86-92-98 W» Q 95 maat 104-110-116 Op en top kindermode 1972.... deze leuke jumpsuit, waarin Uw kinderen naar hartelust kun nen spelen en stoeien. Jumpsuit van gemakkelijk was- baar en bijzonder sterk helan- ca. Het modelletje heeft een lange rits voor, een ceintuur tje, gestikte vouw in de pijpen en een rood-wit-blauwe bies langs de hals. Deze jumpsuit in de kleur rood of korenblauw en de maten 86 t/m 116nu van f 18,95 en f 19,95 voor zeer kleine prijs- De lente is in aantocht. De mode huizen zijn hard bezig met de voorbereiding van hun nieuwe collectie kleding voor het komen de seizoen. Kreten als „sailor look", „dandy look", „mixmo de", „sing-sing strepen" zijn aan de orde van de dag. Om een indruk te krijgen van het komen de modebeeld voor deze zomer werd een aantal gesprekjes ge houden met modeontwerpers in Rotterdam, die ieder apart hun visie hierop geven. Eigen ontwerpen „Belangrijk vind ik voor een vrouw, dat zij zich in kleding kan bewegen. Zij moet zich niet opgesloten voelen". Aan het woord is de Spaanse ontwer per Canizares Pablo Bueno, sinds an derhalf jaar eigenaar van Maison Wes- terveld. Op mijn vraag hoe hij zich het modebeeld van het komende seizoen voorstelt, antwoordt hij voorzichtig: „Tja, het is een beetje moeilijk nu al iets los te laten voordat ik mijn nieuwe collectie heb getoond. Ik kan wel zeggen, dat ik de „linea quadro" volg, een soort venstertje dat in vele model len terug te vinden is". De sailor look vindt Pablo niet elegant. Een vrouw met maat 44 kan hij zich moeilijk voorstellen in een jurk met matrozenkraag. Bovendien is hij van mening, dat deze mode tot vervelens toe te zien is deze zomer. Zo is dit ook het geval met de sing-sing streep en de mixmode. Dit wil echter niet zeggen, dat er geen strepen in zijn modellen zijn terug te vinden. „Dit hangt weer af van het figuur van de vrouw. Ik combineer graag met effen stoffen. Mijn voorkeur gaat uit naar zijde - ook al moet je er vaak erg veel moeite voor doen om deze te krijgen maar ik verwerk ook veel katoen en

De Havenloods | 1972 | | pagina 11