ZOMERAVONDVOETBAL -POPULAIR ia80 1. 9.80 SBjRT 1. l«n *i\scwi 95 115.= 128, 136, 152.50 groei bWlahten Trainers in het betaald voetbal LANGS DE WATERWEG 25 DE HAVENLOODS, DONDERDAG 9 MAART 1972 10-519 Het normale voetbalseizoen is nog niet ten einde maar toch wordt er in Schiedam nu al over zomeravond voetbal gesproken. Niet alleen door het bestuur van de Algemene Bedrijfs Competitie, maar ook door de voetballers. Hoe komt het toch dat de zomeravondcompetitie nu al weer zo'n veertien jaar lang, elk jaar in de belangstelling staat van de Schiedamse voetballers? Door al die jaren heen heeft de ABC gezorgd voor een stuk actieve, maar pok passieve recreatie in de avonduren. Ja ook passief want er zijn, vooral in de hoogste afdeling, wedstrijden die meer publiek trekken dan normale competitiewedstrijden. Moeders die er niet aan denken op zaterdag of zondag met de kinderen te gaan kijken naar de verrichtingen van de voetballende man en vader, vinden op een fijne zomeravond de weg naar het voetbalveld. Dat doet het fenomeen zomeravondvoetbal, waarvan in Schiedam de organisatie in handen is van de ABC. toen betiteld als het z.g. wilde voetbal. De oorsprong van het voetballen op de zomeravond moet gezocht worden in de tijd van de tweede.wereldoorlog, toen in Rotterdam het z.g. puinvoetbal ontstond, waarin bepaalde buurten el kaar al voetballend de loef trachtten af te steken. Het werden dikwijls veldsla gen. Daarom had de naam „wildvoet- bal" dan ook een dubbele betekenis en het was begrijpelijk dat de RVB en de KNVB dat voetbal verboden. Het werd later beter georganiseerd. Ook in Schiedam, waar tenslotte twee bedrijf scompetities overbleven. Dat waren de Schiedamse Bedrijfscompeti- tie en de Veglacompetitie, die naast elkaar werkten en niets met elkaar te maken wilden hebben. Gezien de be schikbare terreinen werd het dikwijls een chaotische toestand. betaal nu minder Verzeker U van een klein ^tukje privé strand of camping met dit handige windscherm. Wilt U bovendien uit de wind en in de zon zitten dan hoeft U niet meer te aarzelen want dit windscherm in diverse uni- kleuren voldoet aan al Uw eisen nu kompleet met vier 3-de- lige stokken, scheerlijn en ha ringen voor nog géén tw$e tien tjes. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op onze camping-af deling 2e etage, dit windscherm in diverse kleuren en in de af metingen 140 x Géén schriftrol te In het kader van de toneelavonden georganiseerd door de Schiedamse Ge meenschap, voert vrijdag 17 maart de toneelvereniging Utile Dulci het bijspel „Voorschrift van de dokter" op in de zaal Irene, aan de Nieuwe Haven. Vrijdagavond 24 maart kom „Geron" voor het voetlicht eveneens in de zaal Irene met de thriller „Het huis op de rots". betaal nu minder Als U reeds wasgoedverzachter gebruikte, hoeven wij U niets meer te vertellen over 't genot en 't gemakal Uw wasgoed zoveel zachter en een enorme besparing op het strijkwerk. Maar over de prijs kunnen wij wel iets zeggen. U koopt 2 Eter van onze bekende eerste kwali teit TM wasgoedverzachter, in handige tankverpakking voor nog géén twee gulden. ..prza' 2 LITER 1e kwaliteit TM wasgoed verzachter Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder de be kende TM wasgoedverzachter, 2 liter om steeds weer een don zige zachte was te hebben, in plastic draag tank Géén schrift* of te Fusie Aan Nico van Lopik een toen in Schiedam wonende free-lance sportver slaggever komt de eer toe grondlegger te zijn geweest van de huidige ABC, waardoor aan alle narigheid een einde kwam. Men kwam vjjftien jaar geleden tot een fusie en vanaf die periode is het zomeravondvoetbal in Schiedam in goede banen gekomen. Typerend is dat het bestuur van de ABC zoals het nu fungeert dezelfde samenstelling heeft als veertien jaar geleden. Arie Verlinde van de PTT, nu al weer enkele jaren gemeenteraadslid voor de PvdA, werd voorzitter. J. Mastenbroek ging het wedstrijdsecreta riaat doen en de heer Mout van GZV werd en is nu nog secretaris. Laatstge noemde vertelde ons iets over de orga nisatie van de Algemene Bedrijfs Com petitie in Schiedam. Op de vraag of de competitie een bestaansrecht heeft kwam een volmon dig ,ja". „Op 2 mei gaan we weer van start met een 29 elftallen en dat geeft toch altjjd een 300 mensen een actieve recreatie. Een graag gewilde recreatie anders zouden zij er niet aan mee doen. Daarnaast en dat zal u zelf wel eens hebben geconstateerd, zjjn er heel wat mensen die naar de wedstrijden komen kijken, om hun collega's aan te moedigen of om zo maar eens een partijtje voetbal te zien. Terugslag Jammer is dat de economische toe stand wat terug gaat slaan op de ABC. Op de informatieve vergadering die we op 1 maart hadden bleek dat al duide lijk. Er zijn bedrijven die er geen geld meer voor beschikbaar stellen. De inschrijving moet betaald worden en daarnaast zorgen de bedrijven voor de sportuitrusting. Nu blijkt juist dat dat zomeravondvoetbal toch wel leeft onder de voetballers. Nu het bedrijf niet meer financieel helpt, wordt er hutje bij mudje gelegd om toch adn het inschrijfgeld te komen en zo een be- drijfselftal in te schrijven. Er komt dit jaar een andere competitie dan voorheen. Toen werd een hele competitie gespeeld. Dat wil zeggen dat de tegenstanders elkaar twee keer bekampten. We zijn nu van plan een halve competitie te laten spelen. De mensen gaan steeds vroeger en langer met vakantie en daardoor kregen de clubs moeite om een elftal samen te stellen. Dat hopen wjj met een kortere competitie te voorkomen. Wij gaan op 2 mei van start en hopen uiterlijk op 7 juni de laatste wedstrijden te spelen." Scheidsrechters Tot voor enkele jaren is de arbitrage een zeer moeilijk punt geweest bij het zomeravondvoetbal. Het scheidsrech terkorps waarover men kon beschik ken was beslist niet sterk. Het ging er tijdens de wedstrijden dikwijls heet aan toe en de vlucht van een scheids rechter was niet abnormaal, evenmin onprettige stemmingen in het veld. Op initiatief van ondergetekende en collega Bas van Bochove is toen een gesprek tot stand gekomen tussen de bestuurders van de ABC en die van de Schiedamse Scheidsrechters Vereni ging. De Schiedamse scheidsrechters gingen zich voor de zaak interesseren en mannen als Henk van der Veer en Lou van Ravens hebben er zich voor ingezet. Het gevolg was dat de SSV de scheidsrechters voor de diverse wed strijden ging aanstellen. De heer Mout vertelt dat er dit jaar zeer waarschijnlijk gespeeld zal worden op de terreinen van DWS, Demos, UVG, SVDPW en Schiedamse Boys. Helios In de bedrijfscompetitie speelt één vereniging, die niet verwant is aan een Schiedams bedrijf. Dat is Helios. Dit »s van oorsprong een buurtvereniging en VLAARD1NGEN - Het Visserijmuseum heeft van de Stichting Comité voor de Zomerpostzegels een bijdrage .van f 8.332.- uit de opbrengst van de Zomerpostzegelak- tie 1971 ontvangen. Deze bijdrage ontving het bestuur van de Stichting Visserijmuseum voor dc financiering van het in de nieuwe behuizing van het museum ingerichte Vis sershuisje. Dankzij de al eerder gemelde bijdragen van het Prins Bernhard Fonds en van de Industriële Kring voor het Waterweg gebied heeft het Stichtingsbestuur kans ge zien de inrichting van het pand Westhaven- kade 53/54 voor ruim f35.000.- uit door De heer Mout de heer J. Mastenbroek was en is daarvan de motor. Dat Helios in deze competitie mee speelt is eigenlijk een traditie. Het speelde al in de eerste jaren van het bedrijfsvoetbal mee en toen de fusie tot stand kwam mocht het evenals WK mee blijven doen. Er werd echter de bepaling aan verbonden, dat als het een jaar geen team op de been kon brengen, het niet meer mocht deelne men en dat overkwam WK. Helios mag echter niet zomaar overal spelers aanwerven. „Dat wordt heus wel bekeken", aldus de heer Mout en dat blijkt ook wel. Helios maakte tot voor enkele jaren de dienst uit in de ABC. De spelers zijn echter ouder geworden en nieuwe spelers worden maar mondjesmaat toegelaten. Daarom heeft Helios de heldenrol nu aan ande re clubs moeten overdoen. Ploegen, die ook altijd een woordje mee hebben gesproken zijn die van de Cartonnage Fabriek (waarin eens Peet Geel speelde samen met Jan Fels). GZV, en niet te vergeten de ploeg van Jan van Genen, Enterprise. elkaar gespeeld hebben. Tijdens die zomeravondwedstrijden willen zij zich eens lekker uitleven. Toch kunnen de hartstochten fel oplaaien en daarom is het gelukkig dat nu de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging de scheids rechters aanstelt. Zü kan de juiste man voor een bepaalde wedstrijd uitzoeken. Daarbij weten de arbiters zich ge steund door de grote voetbalbond. Zeer ernstige overtredingen van de spelers worden niet alleen door de ABC gestraft, maar ook door de bond. Piet Bul. betaal nu minder Uw koffie smaakt weer naar koffie. Uw thee weer naar thee, als U het water door deze filter laat reinigen, ontchloren en ont hardenen dat is U toch wel een tientje waard! Duitse waterfilter, die alles wat normaal niet in het water zit uit ons drinkwater haalt. Dus ook onmisbaar voor gezonde planten en bloemen, in Uw aquarium, voor Uw make-up enz. Nu tijdens deze aanbieding voor nog géén tien gulden. I waterfilter met kan Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze Duitse waterfilters voor het rei nigen, ontchloren en ontharden van drinkwater. Nu kompleet met schenkkan, heel voor- Géén schrift, of tel. best Bewoners van Schiedam zien met vrees de verdere plannen van de gemeente tegemoet met betrekking tot de reno vatie van de woningen, waartoe de ge meenteraad indertijd heeft besloten. De bewoners van de woningen in de Heenvlietsestraat, Havendijk en omge ving beklagen zich erover, dat de hui- betaal nu minder U weet 't zo onderhand wel, polyaether matrassen zijn licht in gewicht en stofvrij, maar dat is bij deze advertentie niet alles wat U weten moet Wij geven 15% korting op deze matrassen. Polyaether matras sen met zomer- en winter zijde in de kleuren blauw en goud nu voor zeer aantrekkelijke prijzen. 120x190 cm v a. 130x190 cm v.a. 140x190 cm v.a. 140x200 cm v.a. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze restantpartij polyaether matras sen met zomer- en winter zijde in de kleuren goud en blauw en in diverse matennu met 15% korting. Géén schrift, of tel. best. zen niet of slecht worden afgewerkt. Voor de renovatie heeft de woning bouwvereniging „De Eendracht" die de huizen in beheer heeft, f9.000 per woning uitgetrokken, er zou echter on onvoldoende geld zijn om het werk voort te zetten. In verband met de klachten, hebben de fractieleden van P.v.d.A. in de gemeenteraad, de heren J. Voorwald en AVerlinde een onder zoek ingesteld en met bewoners van de huizen overleg gepleegd. De klachten zouden in veel gevallen wel terecht zijn. Bewoners hebben ook een klachten brief gestuurd naar het lid van de tweede kamer mej. Nel Barendrecht. Over de gang van zaken, zullen waar schijnlijk door raadsleden vragen aan het college van B. en W. worden gesteld. HERVORMDi. KERK: Grote Kerk 10 uur eerw. heer Van Lam balgen, Vlaardingen, 17 uur ds. J. L. W. Koppenol, Huizen, 19 uur ds. Brouwer Dienst van Schrift en Tafel. Bethelkerk 10 uur eerw. heer Hoogen- dam, Vlaardingen. Opstandingskerk 10 uur ds. M. C. Baart Open Deur Dienst. Aula Huishoudschool, Pinasplein 10 uur ds. D. J. Spaling. KETHEL Dorpskerk 10 uur ds. J. W. Sepmeijer, 's Gravenhage, 19 uur drs. E. Verwaal. St. Martinuskerk 9.30 uur drs. E. Verwaal. Schepphuis 10 uur jongerendienst o.l.v. de heer V.d. Brink. Ned. Prot. Bond, Westvest 92, 10.30 uur ds. B. Koek. Oud-Katholieke Parochie, Dam 30, 10.30 uur h. mis, pastoor drs. F. Smits. Evang. Luth. Gemeente, Oranjestraat, 10 uur ds. A. Steinhart. Het Apostolisch Genootschap, Lin- deyerstraat, 9.30 en 5 uur dienst, weekdienst woensdagavond 8 uur. Leger des Heils, Lange Haven. Samen komst 10 en 19.30 uur. Leiding ma joor G. Brinkman en It. J. Wittebol. Baptisten Gemeente, Warande 30, 9.30 en 16.30 uur dienst. Geref. kerk (Vrijgemaakt), Westvest, 9.30 en 16.30 uur ds. C. Vonk. Geref. kerk Schiedam-Overschie (Vrij gemaakt) gebruik kerkgebouw. Evang.-Luth. Gemeente, Oranjestraat, 8.15 uur drs. E. Teunis, 14.30 uur ds. P. Deddens, tévens bidstond voor ge was en arbeid. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie, Irene-kerk, Lange Haven, ds. W. Vroeg- indeweij uit Katwijk aan Zee, Grote kerk 17 uur ds. J. L. W. Koppenol uit Huizen. Sportverenigingen vragen gemeente om verbeteringen Verschillende sportverenigingen heb ben via de Sportraad aan het gemeen tebestuur van Schiedam gevraagd om verbeteringen van de sportaccomoda- ties. Zo ligt het in de bedoeling van de voetbalvereniging D.P.W. om de kanti ne uit te breiden, waarvoor de nodige medewerking en goedkeuring wordt gevraagd. De v.v. „Ursus" blijkt niet zo ingeno men te zjjn met de mededeling van het gemeentebestuur, dat de opstallen op het terrein in Harga voor f. 25.000.- kunnen worden overgenomen. Het be stuur vestigt er de aandacht op, dat de vereniging zelf f. 14.375.- kosten heeft gemaakt o.a. voor het verbeteren van de kantine, omdat na herhaalde verzoeken, van gemeentewege niets ge beurde. Voorts heeft de vereniging een aantal jaren inwoning gehad van de v.v. Demos, zodat het nodig was de kanti ne te vergroten. Ondanks dit alles is het noodzakelijk vernieuwingen en verbeteringen aan te brengen, zoals nieuwe houten vloeren, sanitair ehz., waarvan alleen de mate riaalkosten phn. f. 6.000.- bedragen. Het béstuur vraagt nu de opstallen te mogen overnemen tegen het bedrag van f. 25.000.-, maar met aftrek van f. 5.000.- voor het eigen werk. Voorts vraagt de vereniging „Schie dam" aandacht voor het onderhoud van het gehuurde sportcomplex op Harga, speciaal wat betreft het honk- balveld. De vereniging is thans de hoogst geklasseerde honkbalvereniging, uitkomend in de 2e klasse. Een voor waarde is nu, dat de velden enz. voldoen aan de eisen van de Bond. Het bestaande honkbalveld is tien jaar gele den door de leden zelf gerealiseerd. Aan de gemeente wordt gevraagd ver beteringen uit te voeren. met certificaat inhoudende een garantie omtrent echtheid kwaliteit, kleur hoogwit en waardevastheid bij inruil Prijzen van 113.76 tot 4250. TELEFOON 1 Vrijdagavond - Koopavond Piet de Wolf en Jan Bens zijn de trainers van de clubs in dit rayon, die genoteerd staan als betaald voetbal clubs. De Wolf bij Fortuna en Bens bjj SVV. Althans, zo was het tot begin vorige week in werkelijkheid. Vorige week dinsdag echter had Jan Bens zijn laatste contact met SVV en sindsdien is hij niet meer op Harga gesignaleerd. SVV's voorzitter Maarten Eising vertelt; „Bens zag het al enige tijd niet meer zitten. Dat had hij me al eerder verteld. Vorige week kwam het opnieuw ter sprake en toen heb ik hem voorgesteld een paar weekjes met va kantie te gaan. Hij dacht, dat dat voor hem ook wel het beste was ên zei me naar Zuid Duitsland te gaan. Wij heb ben Henk Könemann opgedragen de zaken waar te nemen." Jan Bens zelf is over deze zaak mo menteel niet te spreken. Niet, dat hij reeds naar Zuid Duitsland of een ande re vakantiebestemming is vertrokken. Hij is gewoon nog in Schiedam, maar wil niemand over deze zaak te woord staan. Zijn vrouw zei: „Alle communi catie verloopt via SW, via de heer Maarten Eising zegt na vorige week dinsdag geen contact meer gehad te hebben met Bens en ontkent, dat aan de toch sympathieke Jan Bens een zwijgplicht zou zijn opgelegd. Formeel is Bens dus nog trainer (zoals de KNVB-reglementen verlangen), maar in werkelijkheid staat hij buiten- SW zoekt wel voor het volgend sei zoen een nieuwe oefenmeester. Er worden allerlei namen genoemd als kandidaten. Twee daarvan zijn René van Eek en Rinus Gosens. Eising zegt daarover: „Van Eek ken ik niet eens. Ik weet, dat hij als assistent-oefen- meester bij Feijenoord werkzaam is en weg wil, maar meer weet ik niet van hem. Rinus Gosens hebben we vijf jaar gehad. Hij is nu twee jaar weg en wij denken er niet aan om hem nu weer terug te halen, hoe graag we hem ook mogen. Wij vinden gewoon, dat hij veel te kort bij ons vandaan is om hem weer terug te halen." In een aantal publicaties werd vorige en deze week ook bekendgemaakt, dat Piet de Wolf met Fortuna was overeen gekomen nog een jaar in Vlaardingen te blijven „als Fortuna in het betaald voetbal gehandhaafd bleef". Voorzitter Joop Houdijk konden we voor commentaar hierop niet bereiken. Hij houdt momenteel vakantie in Spanje. Secretaris Jan van Dis zei echter: „Dat is waanzin. Wij hebben ons standpunt nog niet bepaald. De commissie betaald voetbal moet ons nog adviseren over het trainerschap. En de suggestie, dat wij amateur wor den komt mij ook vreemd voor. Na tuurlijk hebben ook wij het financieel moeilijk, maar dat hebben op die paar uitzonderingen na alle clubs in het betaalde voetbal en vooral die in de eerste divisie spelen. Er is nog helemaal niets zeker, maar het gaat er wel op lijken dat de Goudliefhebbers opgelet!! Closed for ever GOUDEN ARMBANDEN (massief) 65 EXCLUSIEVE GOUDEN ARMBANDEN 85- GOUDEN CHOKERS (halssieraad) 150- GOUDEN TIENTJES VERLOVINGS RINGEN. Alle modellen ook met 20—30 pet. KORTING. eens geheel vrij- Vrlj entree, ook al uw blijvend kijken. Vrij entri GOUDSMID - JUWELIER HET GOUDCENTRUM Tel. 010 - 32.94.9: VOETBALPROGRAMMA CLUBS SCHIEDAM:Eindhoven -SVV, DHS - Leerdam Sport, Hermes DVS - ODS, Schiedam - Den Hoorn, Excelsior '20 - De Ooievaars, Martinit - Eurosport, Demos - Odi, St. Hooger - Ursus, SFC - USC, Zwart Wit - WF, Pechvogels - Schiedamse Boys, FNC '66 - Varken oord (zondag); SVV - FC VVV, Die Haghe - PPSC, HBSS-Rijnsburgse Boys, Hellevoetsluis-GTB, Energieboy s- GSS; FC Veronica-WK (zaterdag). De Schiedamse voetbalvereniging HBSS krijgt binnenkort bezoek uit Hohenkirchen. De ploeg komt met twee eerste elftallen en het oudste jeugdteam. De buitenlandse gasten zul len van 11 tot 14 mei in Schiedam doorbrengen. Tijdens de jaarvergadering van de Schiedamse schietvereniging is de heer W. v.d. Horst gekozen tot voorzitter. Hij volgt de heer P. J. Drenth op, die vanaf 1964 deze functie bekleedde. Joop Molendijk, de Schiedamse trainer, en De Hollandiaan gaan na vier jaar uit elkaar. Molendijk wordt trainer bij een Westlandse club. uitkeringen uit het saneringsfonds zo'n 40.000 lager zullen zijn dan oorspron kelijk was gedacht. Dat wij echter nu al serieus denken aan een terugkeer naar de amateurs is zeker niet waar". Het derde lid van het dagelijks bestuur, penningmeester Rinus Timmermans, reageerde ongeveer net eender. Hij zei onder meer: „Het is natuurlijk wel zo, dat zonder steun behoorlijk betaald voetbal bedrijven nauwelijks meer mo gelijk is. Uit contacten met anderen is me overigens wel gebleken, dat wij niet behoren tot de financieel ongezondste verenigingen in het Nederlandse be taald voetbal". De gehele zaak heeft dus wel merk waardige kanten. Allereerst de gemelde principiële over eenkomst van Fortuna met Piet de Wolf voor het nieuwe seizoen. De Wolf zelf zei ons inderdaad met Fortuna („ook het bestuur") tot een dergelijke afspraak gekomen te zijn, terwijl leden van het dagelijks bestuur dat ontken nen. Is hierbij nu sprake van een communicatiestoornis binnen het be stuur of een tussen bestuur en trainer? Ten tweede: het al of niet in het betaald voetbal blijven v.m Fortuna. Van gemeentewege wordt thans een „Commissie betaald voetbal" gefor meerd, waarin zitting krijgen drie ge meenteraadsleden, drie leden van de VRSR, de chefs van de afdelingen financiën en sport van de gemeente Vlaardingen en twee bestuursleden van Fortuna. Deze commissie zal zich moeten uit spreken over de vraag of het betaalde voetbal voor het Vlaardingen van straks als vorm van passieve recreatie en topsport behouden dient te blijven. Op die uitspraak zal Fortuna zijn beslissing moeten nemen en tegen de achtergrond dat de Vljjjdingse verte genwoordiger in dat betaald voetbal een gunstige notering Weeft wat betreft het financiële beleid hoopt men er bij Fortuna op, dat die uitspraak gunstig Immers, de Vlaardingse overheid zal zich toch niet later verweten willen krijgen, dat het door het nu onthou den van een (in verhouding tot elders en andere zaken) schamele bijdrage het betaalde voetbal voor goed uit haar gemeente heeft gejaagd. Want zo is het. Fortuna is Vlaardin - gen's passe-partout tot betaald voetbal, zoals SVV dat is voor Schiedam. BEN VAN HAREN DAF MINERVA Op de werf van Gusto-Schiedam nadert het boorschip „De Pelikaan" de voltooiing. Het ligt in de bedoeling, dat het schip over enkele weken de proefvaart gaat maken. Voor de bouw van dit boorschip, moest het dok van Gusto worden' verlengd. De boor- uit ons tuincentrum Een speciale aanbieding voor alle tuinliefhebbers, die van de zomer een prachtig bloeiende klimroos tegen schuur of schut ting willen hebben. Een zwaar bloeiende klimroos, met massa's zacht geurende trossen, die heel de zomer door- bloeit tot de vorst invalt. Een kerngezonde roos, 't puik je van Boskoop, voor een frak- tie van de normale prijs, voor precies vijf kwartjes. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in ons tuincentrum op de 2e etage deze doorbloei- ende klimroos, zachtgeürend, in rood, rose of geel per stuk Géén schrift, of te SPAANSEPOLDER

De Havenloods | 1972 | | pagina 4