Twintig jaar terug op het Charloise Hoofd ssss Nacht van het Hart in Ahoy9 wordt artiestenspehtahel .atTtfjats'SEsa s^gsggBAgfiga Aanpassen contactlenzen oorzaak van broodnijd a»"*- - - ssgsMssrsPiü administratief medewerker FLANDRIA NIEUW..... NIEUW NEOFLEX rukro DE HAVENLOODS; DINSDAG 21 MAART 1972 Bij ons kwam het volgende briefje binnen: „Als trouw lezer van De Havenloods en als Rotterdammer voel ik me soms zeer getroffen door de verschillende artikelen die in uw blad worden opgenomen. Zoals bijvoorbeeld die over Zuid-Amerika, India en natuurlijk ook die over onze stad berichten. Plots ben ik op het idee gekomen om ook zelf eens een bijdrage aan uw blad te leveren in de vorm In het Museum voor Land- en Volken- leunde aan de Willemskade 25 in Rot terdam is tot en met zondag 9 april een zeldzame collectie oude en antieke Turkmeense sieraden te zien. Marathon Staal verhuisd Marathon Staal N.V., een metaalhan- del, is verhuisd naar het Industrieter rein „De Bosschen" te Oud-Beijerland. Tot vorige week waren de kantoren Van het bedrijf gevestigd aan de Cool- singel 57 in Rotterdam en waren de magazgnen te vinden aan de Lange Nieuwstraat 221 in Schiedam. Nade verhuizing zijn beide afdelingen in één pand verenigd. „Zondagmorgen om een uur of elf ben ik op het Charloise Hoofd gaan zitten. De zon al wat schuin hoog boven me en de laatste winterse wolken dreven jachtend af en aan. De vogels die de winter goed waren doorgekomen, de den gezamenlijk al luid sjilpend en kris kras door elkaar rennend, moeite om wat droge dorre takjes op te pikken om daarmee snel wegvliegend hun nestje gereed te maken onder de dak goten van een leegstaand fabriekspand rechts van mij. Links en rechts van mij reden bromfietsers en fietsers door elkaar heen om al fietsend van het mooie weer te gemeten. Achter mij speelden kinderen met een bal, die telkens door de wind afgedreven naar de waterkant vloog, Ja, ik was hier maar weer eens gaan zitten op een bankje, waarom weet ik niet, maar thuis was de koffie nog niet klaar en opeens kreeg ik het idee om daar te gaan zitten, waar ik zo'ri twintig jaar geleden ook wel eens gezeten had. Toen reden er hier geen bromfietsers door het park en speelden op deze tijd van de-dag veel meer kinderen. Ook mis ik die gezellige konijntjes, waarvmuftrin die tijdver? tallen rondhuppelden. Waar ze geble ven zijn, weet ik niet, maar ik mis ze, want het gaf je een gevoel van buiten zijn op een boerenhoeve waar dat soort beesten ook los mag lopen. Ja, in die twintig jaren is hier veel veranderd, misschien ten goede? Als je toen het water vanaf het Charloise Hoofd bekeek, zag je ze liggen, de Nieuw-Amsterdam, de Willem Ruys en zo al meer. Ook voer toen het heen- en weerbootje vanaf de Westerkade naar Katendrecht, dat vooral 's zondags druk bezet was. Veel stadsmensen na men dat bootje om over te varen óm vlak- en voorlangs die grote schepen te komen, die bij de Holland Amerika MILIEUGEDICHIEH VOOR RADIOPROGRAMMA GEVRAAGD Het programma, dat de N.O.S.-radio ter gelegenheid van Koninginnedag op maandag 1 mei 's avonds zal uitzen den, staat in het teken van de milieu vervuiling en de bestrijding daarvan. Aan het programma is tevens een wedstrijd verbonden in het schrijven van een kort gedicht op dit thema. De titel van het Koninginnedagprogramma luidt: „Koningin van een schoon land". Het Koninginnedagprogramma wordt rechtstreeks uitgezonden van 20.30 tot 22.30 uur via Hilversum 2 vanuit Studio Bellevue in Amsterdam. De uitzending bevat onder meer lichte muziek en interviews met vertegen woordigers van een aantal groepen, die ieder op haar eigen manier de milieu vervuiling bestrijden. De presentatie van het programma is in handen van Letty Kosterman en Gerard van den Berg. De wedstrijd, waaraan iedereen kan deelnemen, bestaat uit het schrijven van een gedichtje van maximaal 6 regels op het thema van de milieuver vuiling en de bestrijding daarvan. Iede re deelnemer kan slechts één gedichtje 'inzenden. De winnaars worden in de gelegenheid gesteld hun gedichtje zelf in het Koninginnedagprogramma voor te lezen. Er zijn 3 prijzen, elk bestaande uit een reisje de vrije natuur in (naar keuze) ter waarde van resp. f250.—, f 150.— en f75.-. Tot de juryleden, die de ingezonden gedichtjes beoordelen, be horen de dichter Cees Buddingh A" bioloog/auteur Dick Hillenius. De in zendingen voor de gedichtenwedstrijd dienen uiterlijk 15 april in het bezit te zijn van de N.O.S.-radio, Postbus 10 in Hilversum, met op de adreszijde van de envelop of de briefkaart de vermelding „Koningin van een schoon land". Goethe Instituut en ITI vertonen bijzondere films Het Goethe Instituut organiseert sa men met het Nederlands Centrum van het Internationaal Theater Instituut op de zondagen 9, 16 en 23 april een drietal bijzondere filmvoorstellingen. Het gaat hier om de besloten vertoning via monitors van ampexbanden, die in bruikleen zijn afgestaan door de Duitse televisie. Vertoond zullen worden drie produk- ties van Peter Stéin: Torquato Tasso (Goethe), Die Mutter (Brecht/Gorki) en de tweedelige Peer Gynt (Ibsen). Er wordt steeds om 11 uur begonnen; de toegang is gratis, maar het aantal plaat sen is zeer beperkt. De voorstellingen worden gehouden in de collegezaal van de stichting Film en Wetenschap, Hengeveldstraat 29 in Utrecht. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewon nen bij het ITI, tel. 070-65.88.07. van een mijmering over verleden en heden van onze haven. Zou de mogelijkheid bestaan deze in De Havenloods te plaatsen? Aangezien dit schrijven van de heer C. H. Bastiaansen representatief geacht mag worden voor ettelijke andere brieven die bij ons binnen plegen te komen, menen wij er goed aan te doen z'n typisch Rotterdamse ontboezeming eens onder de aandacht te brengen. Lijn lagen te wachten. Diep waren de bruggen, die waarschijnlijk ook hun mensen dan onder de indruk van die langste tijd hebben gehad, schepen, die daar waren gebouwd op Recht voor mij, net zichtbaar, zie ik de Hollandse werven. toren van het stadhuis op de Coolsin- En het was een goedkope manier om gel en hoor ik nog zachtjes de twaalf voor vijftien cent heel wat te zien. De slagen luiden van het uurwerk, die ons kinderen en ook wel de oudere man- als muziek in de oren klinken, nen, die op de voorplecht stonden, voelden zich als volwassen en ervaren Even nog denk ik terug aan de jaren, Hollandse zeelieden. Zelf vond ik het dat het daar zo druk was rond het een hele belevenis om op de voor- centrum van ons Rotterdam. Weet u plecht staande en vooral als het hard nog wel met de koninginnef 'eesten, dat waaide en het water over het dek de kinderen van alle scholen van onze spoelde, dit indrukwekkende schouw- Maasstad voor de burgemeester hun spel te beleven. liederen zongen uit volle borst en na Maar dat is nu ook verleden tijd. Het afloop met hun vlaggetjes zwaaiden? heen- en weerbootje en de konijntjes En dan de stille herdenking op de zijn verdwenen en het is historie ge- avond van de vierde mei, dat precies worden. Sinds we de buitenhavens om acht uur, terwijl de klok zachtjes hebben gekregen, is de romantiek hier acht uur luidde, één minuut stilte werd verdwenen. We staren nog wel over het betracht en men de geluiden kon water, maar het ziet er nu heel anders horen van de trein, die met rollend uit. Ongemerkt dwalen mijn ogen naar geluid op het viaduct reed. links en ik zie in mijn gedachten de Ook denk ik nu opeens aan die duizen- Willem Ruys liggen om de reis naar het den mensen die er stonden na de verre Indië te maken. Nu is de kade overwinning van Feyenoord op zijn leeg, maar ik zie wel in de Sint te'genstander in de strijd om de Euro- Jobshaven een stuk of vijf grote sche- pacup en aan die middag op 5 mei, pen drijven en tegen de kade aan de toen de wereldcup was veroverd. Ja, twee studentenschepen roerloos liggep. dat was iets prachtigs, al die honderd- Rechts van de Euromast, achter en duizenden mensen óp de versierde boven uitstekend de nog bruine krui- CoolsingeL nen van de mooie bomen van het machtige mooie park, het witte ge- Ik hoop van harte dat we.nog dikwijls bouw van de Medische Faculteit waar mogen staan voor ons gemeentehuis de stoom van de verwarming uit de om mee te jubelen met andere mensen, schoorsteen spuwend in het niets ver- Want spontaan jubelen is een daad, eert dwijnt. Recht voor me, tussen de daad van genoegen om blij en vrolijk te bomen verscholen en op een hoogte zijn, onverschillig waar het voor is. van een meter of vier zie ik het Zo, ik. ga nu maar naar huis, want ik café-restaurant „Bellevu", waar het geloof dat de koffie nu wei bruin zal vroeger zo gezellig vertoeven was. Me- zijn en het doet me goed, dat ik op nig Rotterdammer zal daar wel eens de'eJ™0" "0^a™^.°Z *Tt konden vermaken. Op de Westerkade zie ik tientallen vrachtwagens geparkeerd staan, waar bij ik de chauffeurs op en neer zie lopen en stoeien. Kennelijk zijn zij blij met de zondagse rust. Achter de vrachtwagens staan die mooie koop manshuizen óf kantoren die schijnen in te slapen na die vermoeiende perio de die ze voor de oorlog beleefd hebben. Op het einde van de Westerka de zie ik zachtjes op en neer deinend de kleine, met blauw dekzeil toegedek te jachtjes liggen waarvan de eigenaren kennelijk met vrouw en kinderen het jachtje gereedmaken om er deze zomer met volle teugen op het water van te genieten. Aan de Willemskade zie ik-de Spido- boten liggen wachten op de toeristen, die komen zullen om de havens van Rotterdam met een bezoek te vereren. En dan net boven het Historisch Mu seum uitstekend de Boeg, het gedenk teken van de koopvaardij-zeelieden, die tijdens de laatste oorlog voor ons zijn gevallen. Een mooier monument was nauwelijks denkbaar, want hij staat daar aan de waterkant als een symbool van onze zeelieden, die onver schrokken de wereldzeeën opvoeren en waarvan er duizenden niet zijn terugge keerd. En meer naar rechts de ijzeren i Vrijdagmorgen omstreeks half tien was lading dynamiet werd de kolos geveld, het zover: de eerste toren van wat eens de Rotterdamse Koninginnekerk was Komende vrijdag zal de klokketoren geweest moest er aan geloven. Met een hetzelfde lot ondergaan. DESKUNDIGEN ONDERZOEKEN WAARDE CARNISSEGRIENDEN Op initiatief van de stichting- Het Zuid-Hollands Landschap en van het recreatieschap Oude Maas stelt een commissie van deskundigen momen teel een onderzoek in naar de waarde van de Carnissegrienden. In dat onder zoek zullen ook worden opgenomen de veranderingen in het nieuwe water- regiem als gevolg van de afdamming van het Haringvliet en het Volkerrak. De resultaten van dit onderzoek zullen worden gevoegd bij het ontwerpplan voor dit gebied, dat door het bestuur van het recreatieschap Oude Maas is opgesteld. Dit is het antwoord van Gedeputeerde Staten van Zui&Holland op vragen van mevr. drs. M. Epema-Brugman •(P.v.d.A.). G.S. stellen verder, dat het gebied van de Carnissegrienden na op spuiting en beplanting weliswaar een ander landschapsbeeld zal gaan verto nen, maar dat dit niet van mindere kwaliteit behoeft te zijn. De ecologi sche kwaliteit van het opgespoten ter rein zal echter voorlopig aanmerkelijk minder zijn dan die van de tegenwoor dige grienden. Het college van G.S.beschikt over middelen om deze aantasting tegen te gaan, omdat volgens de thans nog geldende recreatieve bestémming van het gebied, een ontheffing van het college is vereist. Er is echter tot dusver nog geen aanvraag om onthef fing ontvangen. Het ligt echter in de lijn van de verwachting, dat een derge lijke aanvraag eerst zal worden inge diend als het werkplan van het recrea tieschap zal zijn aanvaard. Donderdagavond om 8 uur geeft de Brass Band Rotterdam in de kleine zaal van de Rotterdamse Doelen een concert. Verdere medewerking wordt verleend door de Naald- wijkse koorvereniging. IMIR betekent De Nacht van het Hart, die op zaterdag 25 maart in het Rotterdamse Sportpaleis - T Ahoy' wordt gehouden, krijgt steeds meer gestalte. De lijst van artiesten, die he.lanceloos meewerken is weer langer geworden. Om met die lijst maar even te w S beginnen, de volgende artiesten hebben definitief toegezegd aanwezig te zijn: en is een project dat in het kort gezegd tot doel heeft een dreigende hartaanval aan te duiden. Met dit project, dat gebaseerd is op het feit dat een hart- Seth Gaaikema, Willy Walden en Piet bedoeling dat Ard Schenk een achter- Muyselaar (die als Snip en Snap zullen volgingsrit rijdt tegen Kees Verkerk, aanval zich enige weken tevoren blijkt optreden), Johnny Woodhouse, Conny Ook Jan Bols, naast schaatser ook een aan kondigen, kan men de afwijking Vink, de Blue Diamonds, die in tegen- bijzonder talentvol wielrenner, zal ver- vóór de aanval constateren en zo pre- stelling tot „normaal" afzonderlijk van moedelijk op de fiets klimmen. Het ventieve maatregelen nemen. Het hele Seth zullen optreden, Ben Cramer, startschot voor de schaatswielerwed- projekt kost inclusief alle apparatuur vaste bezoeker van het Sportpaleis, strijden zal worden gelost door Johnny en bijkomende zaken vijfhonderddui- The Shepherds, de Twee Pinten, Olga Kraaykamp. De liefhebbers van zaal- zend Driehonderdduizend gul- Lowiha, Rita Corita (met koffie), het voetbal zijn ook welkom, er wordt een den werd bij elkaar gebracht tijdens de orkest van Tony Eyk, een variëté-duo wedstrijd gespeeld tussen, een ploeg Nacht van het Hart van vorig jaar en de onder de naam The Cröcksons, het van oud-Rotterdam tegen oud-Oranje, daaraan voorafgaande acties in het complete orkest van Willy Schobben, Vrijè Volk (dat ook momenteel weer bestaande uit veertien mensen, het M rOiSICII/CrS een puzzelaktie voor de Hartstichting showorkest van Henk van Montfort, de voert) en de resterende twee ton moe- Silverstone Steelband, het tamboer- en De hoofdmoot wat het sportieve ge- voigende week zaterdag bij elkaar pijperkorps Ahoy', de Shell-harmonie, deelte betreft bestaat echter uit de Wm*bS", aldus The Marcello's, een hondenshow, Elles stayerskampioenschappen, die de pro- pastèrkamp; -die- zelf medewerker Leo Oudkerk achter Bertus de Graaf, Piet de Wit achter Bruno Walraven en Gerard Koel achter Van Roey. De eerste manche van dit Nederlands kam- o__, Barend Barendse, Chris Delbressine en Cas Oosthoek met zijn orkest. Zo goed als zeker komen daar nog bij: het team van Farce Majeure en Louis van Dijk. En de lijst wordt in de komende week zonder twijfel nog langer. Wat betreft het sportieve gedeelte: het is zeker dat de Nederlandse schaats- half twaalf. ploeg haar opwachting komt maken. In ieder geval zullen aanwezig zijn: De Nacht van het Hart, die volgens Ard Schenk, Kees Verkerk, Jos Valen- organisator Bert Pasterkamp een nog tijn, Jan Bols, Jappie van Dijk, Jan groter "succes zal worden dan die van Bazen, Stien Baas-Kaiser, Atje Keulen- vorig jaar, moet in totaal twee ton Deelstra en Leen Pfrommer. Het is de opleveren. Twee ton, die de Hartstich ting, afdeling Rotterdam, hard nodig Het Nederlands Oogheelkundig Gezel- (Algemene Nederlandse Vereniging Contactlensspecialisten) hebben in dit verband bij de Kamer-commissie voor de Volksgezondheid geprotesteerd te gen de eenzijdige voorstelling van za ken door de oogartsen. In zijn brief schap, waarbij alle Nederlandse oogart sen zijn aangesloten, heeft in zijn te Eindhoven gehouden jaarvergadering een resolutie opgesteld over het onder werp contactlenzen. Deze houdt in, zijn en vallen onder de verant- volmaakt verantwoorde woordelijkheid van de oogarts. Eigen jarenlang contactlenzen klantenwerving van contactlenzen- instituten wordt ontoelaatbaar geacht. Zij mogen uitsluitend cliënten accepte ren, die eerst door een oogarts zijn onderzocht en door hem voor het dragen van contactlenzen geschikt zijn bevonden. Velen werken reeds- met oogartsen samen, evenwel zonder dat hun zelf- Volgens de A.N.V.C. is het lenzen een technische behandeling, waarvoor zelfs geen vooronderzoek be hoeft te worden geëist. Een na-contro le wil de A.N.V.C. wel voorstaan, 80 Nederlandse contactlensspecialisten mede om een goede samenwerking met hebben zich fel gekant tegen de uit- de oogartsen te doen ontstaan. De spraak van het Nederlands Oogheel- vereniging van contactlensspecialisten kundig Gezelschap. De contactlensspe- is ervan overtuigd, dat, als de artsen cialisten, verenigd in de A.N.V.C., Met Pasen vindt in Rotterdam de Nederlandse première plaats van de Amerikaanse film The Cowboys van regisseur Mark Rydell (maker van films als The Fox en The Reivers). John Wayne speelt de hoofdrol. De film zal vanaf 30 maart in het Corso Theater in de Maasstad te zien zijn. De Amsterdamse en Haagse premières zullen korte tijd later plaatsvinden. The Cowboys is opgenomen in New Mexico en Colorado. Op de foto steekt een 1200-tal stuks vee de Rio Grande over. met dit voorstel niet accoord willen gaan, commerciële redenen bij hen de hoofdrol spelen. Met ingang van 20 maart is het spreekuur van de Raad voor de Kinderbescherming Rotterdam gesteld op maandag tot en met vrijdag van 10-11 uur, donderdagavond van 19-20.30 uur en op andere uren na telefo nische afspraak. (Voor ouderbijdragen kinderbijslag begint op werkdagen het spreekuur om 9 uur). De Raad voor de Kinderbescherming is gevestigd Toch zit' aan de organisatie van zo'n liefdadigheidsnacht heel wat vast. Dat bleek duidelijk, toen men met het nait twa omstandigheden bleek dat de eerst geplande datum, 18 maart, eenvoudig niet haalbaar was. Maar vooral vanwe ge de op die datum reeds geplande stayers-wedstrijden is 25 maart een voortreffelijk initiatief. En aangezien de voorverkoop'op dit- moment alles- zins redelijk genoemd mag worden ziet heeft. bet er naar uit, dat alle plaatsen f m volgende week zaterdag bezet zullen m prwjctt Zijn. van 10 uur's avonds tot 5 uur de Het project, waar deze hele Nacht van volgende moi het Hart om draait, is genaamd het PaulHoukes. Sollicitaties schriftelijk te richten aan de afdeling Personeelszaken, Postbus 58 te Vlaardingen. WINDMILL HOLLAND Windmill Holland N.V., Vlaardingen - 800 mede- werkers-isde Nederlandse dochteronderneming van Central Resources Corp., New York, U.S.A. Met11 vestigingen in 9 landen houdt het concern zich bezig met de produktie cn distributie van kunstmeststoffen en chemicaliën. Ter versterking van onze afdeling Boekhouding zoeken wij een De gedachten gaan uit naar iemand van ca. 20-25 jaar, die in het bezit is van het MULO- of MAVO diploma alsmede het Praktijkdiploma Boekhouden. Bereidheid tot verder studeren strekt tot aan beveling. Tot zijn taak zal o.a. benoren het zelfstandig voeren van de Administratie van onze dochter onderneming FERTEX N.V. WINDMILL HOLLAND N.V. SNEL- EN LANGZAAM WASMACHINES ibriceren wij nog regelmatig levering via uw handelaar WASMACHINEFABRIEK Stevens 40, Dordrecht (Dubbeldam) Tel. 01850-62363. VOOR VOGELLIEFHEBBERS INSECTENDODENDE VERF >r broedkasten, broednesten, volières, duivenhokken. Burg. Bordespl. 6 Vlaardingen.

De Havenloods | 1972 | | pagina 5