1975 8.! 9: sbm Trainer Mat van Krimpen laat glans van spelers afstralen SIP 95 Open vereniging gedwongen 50 handidaatleden af te wijzen 95 KAMPIOENSCHAP HOCKEYERS VAN POLLUX KANS TOT BASISVERBREDING Sportvelden komen gereed Te weinig vrije ruimte voor tennissers in Schiedam tóWl.iM'iUiii*ii*l Hutten bouwen in paasvakantie LANGSDEf WATERWEG DE HAVENLOODS, DONDERDAG 30 MAART 1972 13-511 betaal nu minder betaal nu minder De vaak gehoorde klacht dat modieuze kleding alleen in de kleinere maten gemaakt wordt, gaat bij dit elegante damesvest beslist niet op Chiquedamesvestvan eenprach- tige kwaliteit crimplène. Het model met de veel gevraagde reverskraag is in een slank af- kledend jaquard patróón ge breid. U koopt 't nu van f 27,50 voor nog géén twee tientjes. |crimplene| Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre dit modieuze damesvest van bij zonder mooie crimplène, zeer geschikt voor dames met de grotere maten. Keuze uit de kleuren wit, oudrose en ma- met Goede Vrijdag vond. Géén schrift, of tel. best. Regionale omroep Waterweggebied De gemeenteraadsleden P. Boschman en A. Verlinde (P.v.d.A.) hebben aan het college van B.enW. gevraagd of het juist is, dat er plannen bestaan voor een regionale omroep in het Waterweggebied en of Schiedam daarin zal worden opgenomen en plannen gereed heeft. Reeds zouden Vlaardin- gen en Maassluis bezig zijn met voorbe reiding van de plannen en het wordt wenselijk geacht dat ook Schiedam daarbij wordt betrokken. Reeds eerder zou de Schiedamse Gemeenschap met de Maassluise Gemeenschap besprekin gen hebben gevoerd teneinde zich voor te bereiden op de nieuwe taak. betaal nu minder "Maart roert zijn straat" is dit jaar toch niet' opgegaan en wie weet hoeveel mooie dagen we nog in 't verschiet hebben. Koop daarom nu al zo'n fijn weekendshirt met korte mouw van een prachtige Oxford kwa liteit. Dit shirt is er o.a. in de kleuren bleu, rose, denim-blue en crème. Nu in alle courante herenmaten van f 13,95 voor nog géén negen gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre dit Oxford weekendshirt met kor te mouw in vele kleuren en in alle courante he renmaten, per stuk In verband met Goede Vrijdag géén koopavond. Géén schrift, of tel. best. In Wassenaar werd voor Pollux het onmogelijke toch mogelijk. Daar op die verre, vreemde bodem werd de kroon gezet op een voortreffelijk seizoen, dat andermaal culmineerde in de hoogste triomf, die een sportman kan behalen: het kampioenschap. Andermaal inderdaad, im mers het eerste herenteam debuteerde in de tweede klas en dat was weer het vanzelfsprekende gevolg van het kampioenschap, dat het nog geen jaar geleden bewerk stelligde in de derde klas. Toen al was de vreugde groot, maar ook toen al dachten de Vlaardingers slechts een bescheiden rol te kunnen spelen in die hogere klas. Het liep echter even anders en daarom kwam het mooiste compliment, nadat de ho ckeysticks hun vreugdezwaai weer beëindigd hadden in het groene gras, uit het kamp van de Wassenaarse opponent Groen-Geel. Ze hadden geen kans gehad, zo gaven de lui uit Wassenaar grif toe, om Pollux te pakken, zoals ze dat van plan geweest waren. Daarmee rechtvaardigde Pollux zijn kampioenschap. Zij bleek de sterkste en was een plaats in de promotieklas waard. De Vlaardingse herenformatie had de volwassen heid bereikt in een wel heel erg kort tijdsbestek. Nog nooit heeft Pollux een zo hoog geklasseerd team gehad. Voor trainer Mat van Krimpen zeker een resultaat om trots op te zijn. Maar hij loopt er niet mee te koop. Zeker hij wil best praten, maar wan neer er pluimen op hoeden gestoken moeten worden, dan laat hij het praten liever aan zijn spelers over. Hij laat de glans van het kampioenschap liever afstralen van zijn spelers: de mensen, die het uiteindelijk hebben moeten maken. Niettemin is het werkplan van hem afkomstig, zijn de trainingsteugels bij hem in goede handen en weet hij van een groep mensen een vriendenkring te maken. Desondanks leek Mat van Krimpen twee jaar geleden van het Polluxtoneel te verdwijnen. Men dacht het zelf wel te kunnen. Pratend over de mens Van Krimpen zegt Ivo Opstelten, vice-voorzitter van Pollux en tevens speler in het eerste' team: „Welke reden men had om zelf de training ter hand te nemen, is mij onbekend. Daarvoor ben ik tekort in Vlaardingen. Halverwege het seizoen, toen men zag, dat er ruimschoots kansen waren op het kampioenschap en de eigen training toch ook niet zo'n succes oleek, heeft men weer een beroep gedaan op Van Krimpen. Die man is enorm enthousiast voor hockey en hij kwam terug. Hij bracht weer een zekere afwisseling in de trainingsoefeningen en ook op het mentale vlak merk je, dat hij er is. Hij weet een groep van vijftien man bijel- Maar Mat van Krimpen lijkt ook be scheiden. „Wat hij voor ons doet, doet hij in zijn vrije tijd. Maar zodra het moment is aangebroken, dat we kam pioen zijn, dan trekt hij zich terug", aldus Ivo Opstelten. „Wij zijn het er uiteraard niet mee eens, maar dan pleegt hij te stellen, dat wij het ge maakt hebben en niet hij". Modern hockey Het technische concept, waarmee Pol lux dit jaar zo'n succesvolle greep naar de titel deed is van de hand van Van Krimpen. Anders dan vorig jaar, aange past aan het moderne hockey en voor al verrassend. Het accent lag duidelijk op de verdediging met daarvoor drie snelle spitsen, die voor de attaques zorgdroegen. „Handhaven was het doel waarop we mikten", vertelt Pollux' vice -voorzit ter dan. „Van Krimpen had daarom vorig jaar al gezegd, dat hij blij zou zijn, wanneer we de zevende plaats konden behalen. Dat betekende, dat we niet zouden degraderen. Naar mijn idee zijn we echter beter gaan spelen dan vorig seizoen. Och, de voorbereiding was beter en we hadden nauwelijks wisselingen, zodat we met een volledig ingespeeld team aan de start konden verschijnen. Het spel was gewoon meer geconcentreerd". In totaal werden slechts vier punten verloren, één verloren wedstrijd en twee gelijke spelen. Daarom volgt nu de promotieklas: de drempel naar het hockeywalhalla van Nederland. „Dat betekent voor ons een grote uitdaging", concludeert Ivo Opstelten. „Voorlopig gaan we echter hetzelfde zeggen als bij het eerste kampioen schap: we zullen zien, dat we ons handhaven. Overigens (ik ben er niet zeker van) geloof ik, dat we eerst een seizoen zonder problemen zullen kun nen acclimatiseren, omdat er dan in verband met de Olympische Spelen geen degradanten zullen zijn". Smalle basis „Voor de vereniging is het nieuwe succes een belangrijke factor", meent Ivo Opstelten. „Meer mensen praten nu over Pollux, kortom je krijgt een betere naam". Dat is meer dan de Vlaardingse Hockeyers ooit haddenkunnen ver wachten. Te lang hebben ze ogen schijnlijk ingebakken gezeten in het sportieve beeld van het Shell-sportpark De Vijfsluizen. Waarvan overigens dankbaar gebruik gemaakt werd, om dat een eigen veld ontbrak. Aan de Claudius Civilislaan braken echter betere tijden aan. „Maar", ver zucht Ivo Opstelten, „we hebben voor onze top een te smalle basis. We kampen met liet probleem, dat we in de breedte niet voldoende zijn meege groeid met de successen van het eerste team. Dat is dan de negatieve kant van alle positieve kanten. Tussen het tweede, dat in de vierde klas uitkomt, en het eerste zit thans een enorm gat. Nu wil ik niet meteen poneren, dat die mensen uit dat twee de niet capabel zijn om in het eerste mee te draaien, maar de sprong om hoog is voor hen erg moeilijk. Kijk, in dit gebied wonen meer men sen, die gehockeyd hebben. Mensen waarvaii we weten, dat ze er zijn die nu op non-actief staan en er niet toe komen zich bij Pollux te melden. Die mensen, kunnen ons helpen die leemte op te vullen". Vooralsnog lijkt de enig aangewezen weg voor Pollux om de ontstane leem te aangevuld te krijgen het zorgvuldig begeleiden van de jeugd. Te weinig jongeren, zo vindt men, hebben echter het vermogen om uit het jongens-A team naar een hoger elftal door te stoten. Desondanks hebben enkele jon geren hun kans gehad. Het experiment mislukte niet en deze mensen zullen daarom ook volgend jaar weer hun kans krijgen. De training van deze jonge mensen is in handen van spelers van het eerste en tweede team. Overigens heeft men met de gedachte gezinspeeld om een jeugd trainer aan te trekken. De uitwerking van deze beleidskwestie is echter nog niet voltooid. „Ik ben ervan overtuigd", zegt Ivo Opstelten, „dat hockey uit zijn isole ment aan het geraken is. De jeugd meldt zich bij ons met tientallen tege lijk. Organisatorisch geeft dat zijn spe cifieke problemen. Van ons wordt verwacht, dat we voor goede begelei ding en speelgelegenheid zorgen. Er zijn om even bij de begeleiding te blijven stemmen opgegaan om meer ouders bij de club te betrekken. Dat lukt en die lijn doortrekkend hebben we besloten spelregelcursussen te hou den voor ouders, die zelf nooit ge hockeyd hebben". Daarmee zijn voor Pollux de moeilijk heden de wereld niet uit. Want, zo vindt men, op de huidige velden is de expansiemogelijkheid te klein. „Op lange termijn denken we aan een ver huizing naar de Broekpolder", aldus Ivo Opstelten. „We hebban alle moge lijkheden om ons huidige areaal uit te breiden afgetast. Het is niet gelukt. Van onze huidige velden wordt mo menteel optimaal gebruikt gemaakt. Trouwens niet alleen het aantal velden is in het geding, eveneens de kwaliteit geldt. Naar mijn mening zijn onze velden voor hockey niet voldoende. Daarom hebben we contact gezocht met de gemeente om te bezien of er op korte termijn iets aan gedaan kan worden. Hoewel, ik moet terzijde' toch duide lijk stellen, dat we bij het onderhoud van de gemeente alle medewerking krijgen". GERARD S. VERVER MAASSLUIS - Het voetbalveld met trainingsgelegenheid aan de P. J. Troel- straweg (Kapelpolder) dat bij M.S.V.'71 in gebruik is, heeft een nieuwe drainering gekregen. Men is begonnen met het egaliseren en het inzaaien, waarmee men eind deze week denkt klaar te komen. De totale reno vatie van het terrein kost de gemeente ongeveer f 25.000,-. De voetbalvereni ging zal met de start van het komend speelseizoen het vernieuwde veld in gebruik kunnen nemen. Tenslotte is aan de Merellaan in de Vogelwijk Maassluis' eerste hockeyveld gereed gekomen. Dat wil zeggen, dat de drainering is gelegd en dat, tegelijk met het voetbalveld in de Kapelpolder, met het inzaaien is begonnen. Ook de aanleg van dit veld heeft ongeveer f 25.000,- gekost. De zeven maanden geleden opgerichte hockeyvereniging Evergreen, die reeds ongeveer 90 leden heeft, zal hiermee binnenkort over een eigen terrein be schikken. Tot nu toe heeft de vereni ging het medegebruik van een van de velden van het sportcomplex van de v.v. Excelsior-M aan de Rozenlaan in de Dijkpolder. van destructiematenaal de volgende regeling getroffen: Bij het Openbaar Slachthuis te Schiedam, telefoon 010- 269180, kan het destructiematenaal gemeld worden op de hiernagenoemde data, zo vroeg mogelijk na 8 uur: vrijdag 31 maart, zaterdag 1, dinsdag 4, vrijdag 28 en zaterdag 29 april, dinsdag 2, vrijdag 19, zaterdag 20 en dinsdag 23 mei. Een gesprek met Jaap Oprei kan over twee dingen gaan. Over zaken of over sport en als het over het laatste gaat is dat in het bijzonder over het lawntennis. Tennis is een sport welke Oprei bijzonder na aan het hart ligt. Zelf in de jaren gekomen dat het lawntennis alleen maar een aangename vrijetijdsbesteding is geworden kan hij toch wel warmlopen voor die sport al zou het alleen al zijn op organisatorisch gebied. Oprei is voorzitter van de sportvereniging The Smashing Fellows in Schiedam beter bekend als TSF, maar kijkt wat betreft het lawntennis in Schiedam verder dan zijn eigen club. begint de competitie, blijkt opnieuw tekort aan tennisbanen. Niet alleen voor de verenigingen, maar ook voor hoe s^taSdiit tekort aan banen de tennissers die zo maar eens een balletje willen slaan. Vroeger was lawn tennis een sport, die alleen maar door de z.g. gegoede burgerij beoefend werd. Dat is gelukkig veranderd en het is nu een sport geworden die in feite door een ieder kan worden bedreven, hoewel het nu niet direct een goedko pe sport is. Toch willen steeds meer scholieren de sport gaan beoefenen maar daar is in Schiedam helaas weinig gelegenheid voor", aldus de heer Oprei die verwijst naar de sportnota welke is uitgebracht in 1966. Daarin word gesteld dat de ontwikke ling van de laatste jaren overduidelijk heeft aangetoond, dat voor de tennis sport meer belangstelling is ontstaan. Zowel in verenigingsverband, als in de vrije sector. In voornoemde sportnota werd geadviseerd ruimte te reserveren voor de aanleg van een aantal tennisba- De heer Oprei wat somber: „Misschien is die ruimte wel gereserveerd, maar meer dan dat is er niet gebeurd en we hebben nog steeds hetzelfde aantal banen als in 1966, die toen al te weinig MAASDIJK - Nauwelijks is het voorjaar aangebroken of de cactuskwekerij van de heer F. Hoogvliet aan het Oostelijk Slag te Maasdijk vormt weer object van belangstelling van vrienden van succulenten. Aan de periferie van Maasdijk bezit de heer Hoogvliet een glasareaal van 1500 m2, bijna volgepropt met cactussen in eindeloze variaties, vormen, bloeiwijzen en grootte. Soms worden per vierkante meter 250 mini-bloempotjes met jonge stekjes geplaatst. Koesterend in de verwarming en via vol-automatische beregening op tijd van water voorzien, tieren de jonge succulenten welig. Op de kweekbedden kan iedere bezoeker vele variaties zien en namen lezen als Rebutia-Kramzeana; Nozo -RudilansEuphaibi Triogina; Stapelia-Variegala; Pauciostalus-Viridies. Het bedrijf van de heer Hoogvliet is menigmaal doel van veler bezoek. Een vrouwenvereniging uit Bergen op Zoomeen groep huisvrouwen uit Voorburg; een damesgezelschap uit Culemborg enz. kunnen, na voorafgaande afspraak, verzekerd zijn van een hartelijk welkom. Iedereen die belangstelling heeft voor de kweek en teelt van cactussen en vetplanten kan zich in verbinding stellen met de heer Hoogvliet, die gaarne bereid is zijn kwekerij te tonen. Tel. 01 745- 2732. Zes parken In Schiedam zijn zes tennisparken met in totaal 26 banen. Deze parken zijn in twee groepen te verdelen. In de eerste groep zijn de twee door particulieren geëxploiteerde tennisparken, te weten tennispark Spieringshoek en het park Van Vliet. Spieringshoek kan beschikken over tien banen én daarop spelen in compe titieverband Vica Versa en Keep Smi ling, kortgeleden gefuseerd tot KSVV '71. De nieuwe vereniging, de grootste in Schiedam moet een dikke 200 leden laten tennissen en heeft daarnaast nog een groot aantal juniorleden. Naast deze bij de KNLTB aangesloten vereniging speelt er dan nog de L.T.C. Spieringshoek met een groot aantal leden welke niet zijn aangesloten bij de KNLTB, maar gerekend moeten wor den tot de grote groep van vrije spe lers. Gezamenlijk zijn beide clubs goed voor ruim 300 tennissende leden. Als men dan weet dat er dan nog in de vrije sector ongeveer een 800 personen gebruik maken van de banen op Spie ringshoek komt de totale bezetting van de baan op 1100 personen. Ruimtegebrek Op het tennispark Van Vliet is het al niet veel beter. Daar speelt de L.T.C. The Smassing Fellows met 200 leden. Buiten clubverband maken dan nog 300 liefhebbers gebruik van de banen, waardoor de bezetting voor de aldaar gelegen vijf banen komt op een dikke 500 personen. In totaal moeten dus op de 15 banen van de beide partikuliere parken een 1600 tennissers en tennis sters gelegenheid vinden hun balletje te slaan enom competitiewedstrijden te spelen. Daar komt dan nog bij dat de jeugd ook opgevangen moet wor- In een rapport, over de tennisbanen in Schiedam in 1971 uitgebracht door de SBLO lezen we dat voornoemde vere nigingen min of meer een ledenstop hebben, waaraan voornamelijk jongelui van ongeveer 18 jaar, die de tennis sport willen gaan leren de dupe wor- Gesteld kan worden, aldus het rapport, dat op de avonden van maandag tot en met vrijdag de banen voor 90 procent verhuurd zijn aan niet-georganiseerden. Hieruit is te concluderen dat de ter plaatse spelende verenigingen zich moeten concentreren op de weekein den. De deelname aan het tennisgebeu- ren in competitieverband heeft het maximum bereikt. In deze sector is wegens het gebrek aan banen geen uitbreiding meer mogelijk. Ideaal beheerd worden door ter plaatse spe lende verenigingen. Daar is de situatie ideaal te noemen. In het Volkspark zijn dat de vier banen van L.T.C. SLV, waar in totaal 170 leden gebruik van maken. Daar zijn ook de drie banen van Los Bigotos voor zo'n 110 leden. L.T.C. Game heeft in dat park de beschikking over 2 banen voor 60 leden. Naast deze banen zijn er dan nog de twee banen op het terrein van Wilton Fijenoord welke alleen toegankelijk zijn voor werknemers van het bedrijf. Op de banen van deze verenigingen is de concentratie dus niet zo hoog, omdat de verenigingen een strenge ballotage doorvoeren, zo leert ons het rapport van de SBLO. De toekomst voor de lawntennissport in Schiedam is dus niet bijzonder rooskleurig en vooral de heer Oprei betreurt dit. Iedereen welkom „TSF streeft naar het samengaan van passieve en aktieve recreatie en ik dacht dat dit bij ons aardig lukt. We gaan dit jaar van start in de landelijke en districtscompetitie. Landelijk gaat dat gebeuren in de 2e, 3e, 4e en vijfde klasse. In het district spelen we in de 1 e, 2e en derde klasse. Onze vereniging is een open vereniging waar iedereen welkom is, althans dat willen we, maar door het gebrek aan speelgelegenheid hebben we ook dit jaar weer zo'n 50 kandidaatleden op de wachtlijst moeten zetten. Vooral voor de juniorenafdeling is dat een nare zaak. Tot nu toe werden er geen junioren afgewezen, doch de toestand wordt onhoudbaar. Van een goed opgezet juniorbeleid kan dan ook geen sprake meer zijn. Het is te wensen dat het college van B. en W. zich ook eens gaat beraden over dit probleem. lijke tennisverenigingen niet veelvuldi- ger aan moeten kloppen bij het ge meentebestuur. Als ik nu lees dat de Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren een subsidie krijgt van f. 100.000.-, vraag ik mij af: Wat krijgt de sport en in het bijzonder lawntennis voor subsidie? Natuurlijk, de Raad voor Jeugd en Jongeren krijgt het geld om de jongelui van de straat te houden, maar doen de sportverenigingen dat dan niet? aldus een wat verbolgen heer Oprei, wiens liefste wens zou zijn een groot gemeen telijk tennispark waar de jeugd, maar ook dé huisvrouw zich kan uitleven in de tennissport. Tot slot zei de heer Oprei: „Laten we hopen dat met de nieuw aangestelde ambtenaar van sportzaken een verbete ring zal optreden in deze voor de tennissers zo onverkwikkelijke zaak". Piet Bul Natuurlijk maakt ook U foto's tijdens Uw weekend-uitstapjes en in Uw vakantiekoop daarom nu al Uw kleurendia film want nu zijn ze extra goed koop. 3M kleurendiafilm (126-20) voor 20 opnamen op Instama- tic of pakfilm kamera's, waar van het merk U een prachtige kleurenweergavegarandeert. De ze diafilm koopt U nu bij ons inklusief ontwikkelen en inra- men (plasticraampjes) niet voor' f 14,50 maar voor nog géén Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze 3M kleurendiafilm (126-20) voor 20 opnamen op Instama- tic of film kamera's Géén schrift, of tel. best. VLAARDINGEN- In de paasvakantie, op woensdag 5 april en donderdag 6 april, van 9 tot 14 uur wil de werk groep „bouwspeelplaats" van de Stich ting Sociaal Kultureel Werk Holy, kin deren in de gelegenheid te stellen hutten te bouwen in Holy. Het evenement vindt plaats tussen de eerste en tweede heuvel achter de Albertina Agneslaan. De ingang is aan het eind van de Lepelaarsingel aan de linkerkant. Aangezien er plannen zijn om in het wijkpark van Holy-Noord in de toer komst een bouwspeelplaats te realise ren, wil de werkgroep op heel eenvou dige wijze en met beperkte middelen experimenteren en de kinderen iets laten proeven van de sfeer en mogelijk heden van een bouwspeelplaats. De werkgroep wil hiermee ervaring opdoen, waarvan ze in een later sta dium kan profiteren. Het is van belang dat ook ouders op de hoogte raken van de mogelijkheden en voordelen van een bouwspeelplaats. Daarom doet de werkgroep een beroep op de ouders om op deze dagen, hun medewerking te verlenen om dit evene ment te doen slagen. De kinderen kunnen zelf hamers, spijkers en ander materiaal meenemen om te bouwen. Vragen opening van zaken J. Tamiz import van Perzische tapijten, Perzisch koperwerk en Bulgaarse klein- meubelen opent op het Veerplein in Vlaardingen een nieuw filiaal. De heer Tamiz heeft in Schiedam als specialist in deze exclusieve artikelen bekend heid. De winkel aldaar is gevestigd aan de Hoogstraat. Op 30 april organiseert hockeyvereni ging Spirit uit Schiedam een veteranen- toernooi, waaraan ook Pollux uit Vlaardingen zql deelnemen. Eerste paasdag organiseert Fortuna Vlaardingen een veteranenvoetbaltoer- nooi waaraan de volgende verenigingen zullen deelnemen: VFC, Vlissingen, RFC, S.C. Rotterdam, De Hollandiaan, GSV, DCV, Rozenburg en Fortuna (2 elftallen). De aanvang is 10.30 uur. Op zaterdag 29 april houdt De Hollan diaan een gezellige contactavond in de kantine. Er zal bingo worden gespeeld en een knal-band" aanwezig zijn. Gezien de drukte op de vorige contact avond wordt men aangeraden kaarten afl,- snel te reserveren. De Officiële ingebruikname van het verbouwde clubgebouw van RK WIK vindt plaats op zaterdag 13 mei. De bedoeling is om 's avonds een feest te organiseren voor alle leden, die tevens de sluitingsavond van het seizoen is. De avond ervoor komen alle bouwers bij elkaar om in feestelijke sfeer de gehele bouwperiode nog eens te bepra- De tot nu toe geplande 21 oefenwed strijden van de Vlaardingse honkbal vereniging Holy, zullen alle aan de Zwaluwenlaan worden gespeeld. Als extra nieuwtje zijn er voor deze club voor het eerste team een drietal „dou blés" gepland. Dit is in het verleden nooit mogelijk geweest, maar door de gestadige groei van deze club, beschikt men nu over voldoende spelersmateri aal om tot zulke dubbele oefeningen te komen. Het afgelopen weekend is Holy met het oefenprogramma 1972 van start gegaan. Het verdere programma luidt: 1 april Holy3 - Holy RdM, Holy - S.C.R.; 3 april Holy Comb. 2/3 - Nado Vooruit 2, Holy - Nado Voor uit; 8 april Holy 3 - D.H.S.2, Holy - D.H.S.; 9 april Holy 2 - Eurostars Combinatie; 15 april Holy 3 - DRZ 2 Holy 2 - DRZ; 16 april Holy RdM - Schiedam RdM, Holy - Schiedam; 22 april Holy MCB - Neptunus MCB, Holy Bleesing - Nado V. Bleesing, Holy - Bleu Birds; 23 april Holy RdM - Wassenaar RdM, Holy - Wassenaar. Zaterdag 29 april en zondag 30 april begint de competitie 1972. Korfbalvereniging Spirit uit Vlaardin gen heeft voor het G.K. V. toernooi, dat wordt gehouden op Hemelvaarts dag, met drie twaalftallen ingeschreven t.w. junioren, senioren en adspiranten team. Het senioren team werd op de ledenvergadering reeds volgeboekt. De junioren en de adspirant en moeten zich zo snel mogelijk opgeven bij de heer De Ligt. De kosten per persoon bedragen supporters en senioren f5,-, junioren f4,- en adspiranten f3,-. Vertrek 7 uur vanaf Vlaardingen-Oost. VOETBALPROGRAMMA CLUBS VLAARDINGEN e.o.: De Volewij- ckers -Fortuna, Delft - RK WIK, Schie dam - VFC, SCR - VDL (maandag); Vlaardingen- Naaldwijk, De Zwervers - Maasdijk, Satelliet - SNS, DVO'32 - Rhoon, ZW - Sunlight, WIA - Cion, VDL - WK, Hoekse Boys - KTB (zaterdag). VOETBALPROGRAMMA CLUBS SCHIEDAM: SVV- Blauw Wit, CKC- Hermes DVS, Slikkerveer -DHS, Wip- polder- Excelsior '20, Schiedam - VFC, The Rising Hope - Martinit, SVDPW - PFC Zuiderster - Ursus, Blijdorp - SFC, Schiedamse bBoys - Nestoro, DRZ - Pechvogels (maandag); GTB- CCO, BVCB - GSS, VDL - WK (zaterdag). De beginnerscursus kunstrijden onder auspiciën van KNSB -Gewest Zuid-Hol land zal in tegenstelling tot eerdere berichten niet op 1 april maar eerst op 15 april aanvangen.

De Havenloods | 1972 | | pagina 10