9J 4; MAI-bureau geeft ideeën voor de zomervakantie 8.95 *0% I 49. Actie voor Lombtem 95 Begraafplaats wordt gesloten EiiMllill We leggen noodverbanden aan, maar de operatie blijft uit 80 Schiedams jeugdwerk onder de loupe Ulrunott Plan voor jeugddorp op Schuttersveld DE HAVENLOODS, DONDERDAG 30 MAART 1972 13-514 Rad van avontuur Fouten Als leerling van Scholengemeenschap Spieringshoek te Schiedam, heb ik uw artikel over de fancy-fair op deze school gelezen in het nummer van 23 maart. Hier stonden enkele fouten in: 1Er waren geen 6 werkgroepen maar 3: publiciteit en propaganda, inrich ting stands en verzamelen prijzen. 2. Het is nog steeds de bedoeling 10 gereedschapskisten te geven en niet 20, alhoewel we dat zeker wel zullen halen. 3. De sluitingstijden van vrijdag en zaterdag zijn met elkaar verwisseld. De korrekte tijden zijn: vrijdag 7-23 uur, zaterdag 2-24 uur, zondag 2-18 uur. 4. De kaartjes zijn niet voor de volgende cupwedstrijd, doch voor de finale van de Europacup. 5. De brom fiets, de voetbalkaartjes en de buiten landse reis (naar Londen of naar Parijs) zijn prijzen in de loterij waaruit men bij elk besteed kwartje een lot krijgt. Peter Zondag Schiedam. e tijd, in de auto, Polyester-katoen, 'n regenjas I gen kan! Geheel gevoerd, waterdicht. Voor vakantie, vrije tijd, ir De prijs is zó laag, dat U er daarvoor niet zonder kunt zitten! ROTTERDAM IJSSELMONDF. Bandopname Matthëus Passie Tot en met zaterdag 1 april is er in de aula van het Stedelijk Museum in Schiedam een bandopname te beluiste ren van de Matthaeus Passion van J. S. Bach. Tevens is er een expositie van 40 passieprenten van de vorige week over leden kunstenaar Aad de Haas, gecom pleteerd met het abstracte schilderij Piëta in Rood van Moniru Agata. De Matthaeus Passion begint om 13.15 uur en duurt tot ongeveer 16.30 uur. Goede vrijdag zal de avondopenstel ling van het postkantoor Schiedam vervallen voor wat betreft het hoofd kantoor. De bijkantoren zijn tot 's avonds 17.00 uur geopend. De actie door 1100 leerlingen van de scholengemeenschap Spie ringshoek in het afgelopen weekeinde gevoerd voor het mis siewerk in Lomlilem, een eiland in de Kleine Soenda, is een suc ces geworden. Er is rond f28.000,- bijeen gebracht voor de aankoop van gereedschapskis ten voor de werkplaats op het eiland Lomblem. Burgemeester Roelfsema heeft de actie officieel geopend en daarna is een enorm groot aantal bezoekers in de schoolgebouwen geweest, waarbij een druk gebruik werd gemaakt van de vele en velerlei attracties. OAF 55 DAF MINERVA Touwtje trekken Milieuproblemen blijven: In juni van dit jaar zal in Stockholm een milieuconferentie van de Verenigde Naties worden gehouden. Er zijn al vele voorbereidende besprekingen geweest. Vele landen hebben voorstudies gemaakt en rapporten opgesteld en delegaties uit vele landen zijn al een keer bijeen geweest om te bespreken wat in juni op die conferentie op de agenda moet komen. Een van die zaken is het lozen van afval in zee. Er is een lijst opgesteld van chemische afvalstoffen, die beslist niet meer in zee mogen worden gestort. Daarnaast is er een lijst, waarop stoffen voorkomen, die slechts in bepaalde hoeveelheden mogen worden geloosd of waarvan de lozing nog een dubieuze zaak is. men nog steeds laat leven. Dit geldt nog veel sterker voor de „arme" lan den, die nog nauwelijks of helemaal niet aan industrialisatie toegekomen zijn. Het feit, dat er in d«r industriële wereld wordt gedreigd, dat men zal uitwijken naar die „arme" landen, wanneer de „rijke" landen te strenge milieu-eisen gaan stellen. Dat is een vorm van chantage, waar de meeste landen echter wel gevoelig voor zullen zijn. Aan de andere kant staan de DORDRECHT Uiteraard is het een verheugend ver schijnsel, dat afgevaardigden uit de hele wereld bij elkaar komen om de nog steeds toenemende milieupro blemen te bespreken. Men mag er echter geen al te hoge verwachtingen van hebben. In de eerste plaats niet omdat, wanneer er in Stockholm be sluiten worden genomen, deze beslis singen dan nog door de regeringen van alle landen apart moeten worden goed gekeurd. In de praktijk is gebleken, dat de ratificatie door alle landen meestal een kwestie is van vele jaren en dat dergelijke besluiten meestal vrij weinig waarde hebben, wanneer ze niet door alle landen zijn aanvaard. Bovendien zal men er niet aan kunnen ontkomen, dat de besprekingen over de milieuproblemen in de politieke sfeer verzeild raken. Het zijn namelijk niet alleen milieudeskundigen, die naar Stockholm vertrekken. Vele landen zullen ook - en sommige misschien zelfs voornamelijk - diplomatieke ver tegenwoordigers sturen, die er dan op zullen moeten toezien, dat hun eigen nationale belangen veilig worden ge steld. Lapmiddelen Uit het rapport van de Club van Rome en uit steeds meer uitspraken van deskundigen op dit terrein en dat zijn dan niet alleen de ecologen, maar ook de economen blijkt, dat de bescherming van ons milieu een menta liteitsprobleem is. Wij hebben dit reeds vele malen geschreven, maar het heeft nog steeds zin dit telkens opnieuw te herhalen. Zo lang wij over het milieu blijven praten vanuit de achtergronden van onze huidige samenlevingspatro nen, dan zullen de maatregelen, die wij nemen niet meer zijn dan lapmiddelen. We leggen dan alleen maar noodver banden aan, terwijl we niet toekomen aan de zo hoog noodzakelijke operatie. Dit is op nationaal niveau al duidelijk. Des te duidelijker zal dat zijn op internationaal niveau. Natuurlijk is de bescherming van de zee een belangrijk punt en het is al een verheugend verschijnsel, dat er daarover al vooraf spraken zijn gemaakt, ook al zijn die nog niet helemaal volledig en ook al is het nog niet zeker of die afspraken in Stockholm ook wel zullen worden overgenomen. Belangrijker is echter de vraag of alle landen bereid zijn geza menlijk dezelfde stringente maatrege len te treffen om ons milieu veilig te Op dit punt kan men niet al te optimistisch zijn. In de geïndustriali seerde landen is de economische groei nog steeds een heilige koe, die dan wel af en toe wordt aangevallen, maar die betaal nu minder Alle maaltijden leggen gewicht in de schaalOm dit gewicht op peil te houden is een goede weegschaal toch wel onontbeer lijk. Personenweegschaal die ieder pondje nauwkeurig aangeeft, tot een zwaarte van 130 kg, voor nog géén tien gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze nauwkeurige personenweeg schalen, in zwaar metalen uit voering, met rubberen opper vlak, vier rubberen anti-slip dop pen en schaalver deling tot 130 kg „arme" landen, die niet of nauwelijks een milieuprobleem hebben, met open armen klaar om die industrieën te ontvangen. In dat geval ontstaat er alleen maar een verplaatsing van het probleem en is de oplossing nog even ver te zoeken. Eisen Het is in het verleden al meermalen betoogd, dat milieudefensie alleen kan werken, wanneer alle landen dezelfde eisen gaan stellen. In feite is dat het enige punt waar iedereen, milieuverde diger en vervuiler beiden, het gloeiend over eens zijn. Om met een voorbeeld dicht bij huis te blijven: als wij in Europoort de industrieën strenge, mil joenen vergende, eisen gaan opleggen en men is in het Antwerpse gebied niet bereid hetzelfde te doen, dan gaat ons land zichzelf op economisch terrein de das omdoen. Dit zal dan uiteindelijk de grote opga ve worden <oor de milieuconferentie in Stockholm. Het is de vraag of men zelfs aan dat probleem toekomt. Oost is oost en west is west en beide zullen elkaar nooit ontmoeten. Wellicht ook niet op dit gebied. Tenzij men mis schien op een mooie, zonnige dag wakker wordt en de bereidheid heeft de zaak over te laten aan de mensen, die er werkelijk verstand van hebben en tevens de bereidheid tonen de politici aan de kant tp zetten. Maar dat is een gedachte, die nog steeds in een science-fiction roman thuis hoort. Jan Dijkstra. In verband met Goede Vrijdag 0 Géén schrift, of tel. best. De bloemetjes laten staan f De gemeentelijke plantsoe- nendienst Schiedam heeft, zoals jz. ieder voorjaar, ook deze week v, ja, de bloemetjes weer buiten ge- ja. zet. Op verschillende plaatsen aa in de stad zijn bakken geplaatst li met bloemen en planten, die de «F aF stad weer een fleuriger aanzien jjF aF moeten geven. De bakken zijn T[ ft nverweoend eevnld met violen. Ijjf *uiuciiiauuiii;ii. "c uuigcwj zz wordt verzocht geen bloemetjes te plukken ten koste van de |v gemeenschap. Als resultaat van gevoerde besprekin gen, is er nauwer samenwerking ont staan tussen de Ned. herv.- en geref. kerken van Schiedam, bijzonder wat betreft de wijken zuid, oost en Kethel-Groenoord. Dit komt tot uiting in een gezamenlijke uitgifte van een kerkblad, waarin predikanten van de gemeenten mededelingen zullen doen. Er zijn ook gecombineerde commissie vergaderingen. Men hoopt het aantal gezamenlijke kerkdiensten te kunnen uitbreiden. Een onderzoek door de werkgroep Inventarisatie van de Stichting Raad voor Jeugd en Jongeren heeft uitgewezen, dat van de bijna 30.000 jongeren in Schiedam, slechts 4600 zijn aangesloten bij één of andere jeugdvereniging of sociëteit. Genoemde werkgroep heeft een encuette gehouden, teneinde de situatie te onderzoeken. De verwachtingen over het werk van centrum op plm. f 30.000,— worden de Jeugdraad zijn over het algemeen geraamd. niet hoog gespannen. Er blijken 1400 Er komen 14 vrijwillige medewerkers jongeren lid te zijn van sociëteiten en en vanaf 1 mei zal het bureau vijf 2700 van clubs, buurthuizen etiz. Er avonden per week worden openge- zijn plm. 500 padvinders(sters). De steld. werkgroep wil nu een onderzoek in stellen, op welke manier het best contacten gelegd kunnen worden, waarbij gedacht wordt aan een mede delingenblad. Er wordt ook overwogen een knipselkrant uit te geven over het jeugdwerk in Schiedam. Er zal ook een onderzoek worden ingesteld naar de wijze van vrijetijdsbesteding door niet- georganiseerde jeugd. Intussen is deze week het Jongeren Advies Centrum (JAC) van start ge gaan. Begonnen wordt met tweemaal per week in het Proveniershuis een spreekuur te houden, waar jeugdpro blemen besproken kunnen worden. Voor dit werk zal de Jeugdraad een subsidie verlenen van f.900,-. Er zal nader overleg worden gepleegd met diverse gemeentelijke instellingen, op welke wijze het werk het beste kan worden aangepakt. Aan het gemeente bestuur zal een verzoek worden gedaan om subsidie, omdat de kosten van het Het plan van padvindersleider Adriaan- se, om in de omgeving van Bijdorp een jeugddorp in te richten vindt algemeen veel bijval. Er zijn echter bezwaren tegen de plaats, vanwege de aanwezig heid van drukke verkeerswegen en ook de afstand uit de binnenstad van Schie dam. De aandacht is nu gevestigd op het Schuttersveld, maar hieraan is reeds een bestemming gegeven, als sportterrein voor de jeugd van de christelijke technische school. De vraag is nu of het gemeentebestuur bereid zal zijn dit terrein op te offeren. Volgens het plan van de heer Adriaan-' se moet er gelegenhe;d zijn om te kamperen, vuurtje te stoken, auto's te slopen en een hut te bouwen. Er komt ook een vijvertje om daarin met een bootje te varen, hoewel dit laatste wel bezwaarlijk wordt geacht voor jonge kinderen. De kosten voor aanleg van dit jeugddorp zouden plm. f 6.000,- bedragen, dat uit de subsidie van de Jeugdraad moet worden betaald. In de omgeving van dit speelterrein, wil de wijkvereniging Nieuwland een wijkge- bouw stichten. Ook de sporters in de dop be ginnen het Olympiade jaar niet met een oude boodschappen tas, maar met een echte München 72 sporttas. Fijne schoudertas voor sport, zwembad en strand, maar ook voor naar school. Deze linnen tas op vinyl basis met verstel bare schouderriem, verstevigde bodem (29 cm lang) en nylon beschermdoppen nu voor nog géén vijf gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op onze sportafde- ling, tussenverdieping parterre deze leuke sporttas in schou dermodel ii kleur donker blauw In verband met Goede Vrijdag géén koopavond. Géén schrift, of tel. best. Evenals vorig jaar zal ook nu door de afd. Schiedam van de Ned. Prot. Bond een Paasontbijt worden gehouden in de consistoriekamer van de kerk aan de Westvest, aanvang 's morgens negen Nadat in februari van dit jaar de gemeenteraad had besloten om de oude r.k. begraafplaats aan de Vlaardingerdijk van het r.k. kerkbestuur over te nemen en daarna te sluiten, zijn voor een en ander de noodzakelijke goedkeuringen aangevraagd o.a. bij het bisdom Rotterdam en Ged. Staten. Thans zijn die goedkeuringen verkregen en dezer dagen wordt de overeenkomst notarieel vastgelegd, waardoor de sluiting van genoemde begraafplaats een feit zal zijn. De oude begraafplaats zal nog zeker 30 jaar blijven liggen alvorens de grond een andere bestemming kan worden gegeven. Op geregelde tijden blijft er openstelling voor de bezoekers en wel op werkdagen van 15 tot 17 uur en op zaterdag en zondag van 11 tot 13 uur. De administratie begraafplaatsen is ge vestigd Burg. van Haarenlaan 1450, tel. 711222, inlichtingen alhier (tijdens be zoekuren) of bij de administratie na 17 uur W. J. van den Boogert, tel. 265189 en G. J. de Kooter, tel. 702654. Voor de familiegraven is een regeling getroffen, waardoor de nog niet volle dig bezette graven kunnen worden overgebracht naar het nieuwe r.k. ge deelte van de algemene begraafplaats. De gemeente heeft toegezegd de rech ten op de eigen graven volledig te waarborgen. De gemeente zal met be langhebbenden contact opnemen. Aan jongeren die nog niet weten wat zij in de zomervakantie zullen gaan doen wil het Maatschappelijk Advies en Inlichtingen Bureau graag informatie gevenover vakantiemogelijkheden. Het M.A.I. bureau beschikt overeen flink keuzepakket. Zo kunnen jonge meisjes vanaf 18 jaar zes tot acht weken in het buitenland gaan werken als „au pair". Zij moeten wel bereid zijn ook lichte huishoudelijke werkzaamheden te verrichten. Voor jongens van die leeftijd is plaatsing mogelijk op een boerderij om te helpen bij het oogsten, voornamelijk in Frankrijk. Verder kunnen jongeren vanaf 15 jaar deelnemen aan Franse en Engelse cul turele en sportkampen, waaronder en kele met een taalcursus. Zo is er bijvoorbeeld een reis naar Edinburgh (Schotland) of naar Tours (Frankrijk). Duur van de reis bijna vier weken. De eerste 10 dagen te gast bij een familie, daarna een verblijf in een kasteel, gelegen in een prachtige omgeving. Het programma van beide reizen zal be- Voor jonge mensen die in internatio"- zoek. Verder handenarbeid en excur sies. In Edinburgh zal o.a. een bezoek worden gebracht aan een whiskyfa- briek. Leeftijd voor deelnemers aan de reis naar Edinburgh vanaf 18 jaar en naar Tours vanaf 16 jaar. De reizen staan onder leiding van M.A .1.Bureau medewerkers. ,een werkkamp in het buitenland. Kost en inwoning is vrij. De reiskosten zijn voor eigen rekening. Leeftijd vanaf 18 jaar. Men werkt ongeveer 6 a 8 uur per dag b.v. in de oogst of in de bosbouw of op sociaal gebied. Dit zijn slechts enkele mogelijkheden. Wie meer wil weten kan het beste even naar het M.A.I.-bureau gaan. Het bureau is ge opend iedere dag van 9-18 uur, vrijdag avond tot 21 uur en zaterdags tot 13 uur. Het adres is Mauritsweg 58, Rot terdam. Tel. 010- 147780- 135252. Werkkamp DAF 33 betaal nu minder Precies wat U zoekt luchtig, modieus en een goede pasvorm. Wair we het over hebben over dit vlotte damessandaaltje, dat we nu in de aanbieding heb ben. Damessandaaltje met zachte binnenzool en rekbaar hielband- je in de maten 37 t/m 41 en in de kleuren gebroken wit, blauw en rood. Nu voor een echte voorjaarsprijs voor nog géén negen gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de tussenverdie ping parterre deze vlotte dames sandaaltjes in diverse kleuren en in de maten^ 37 t/m 41, per paar t Goede Vrij schrift of tel In verband met Goede Vrijdag géén koopavond.

De Havenloods | 1972 | | pagina 3