"Al praat ik een week tegen iemand aan, een homo wordt hij niet" COC GEEFT VOORLICHTING EN MAAKT GEEN PUBLICITEIT iJFtSjLSrStJTSS: süszrlï «ss» -.mm*# B£o> cgp Jeugdland-feest naar keuze: dit jaar binnen en buiten ''%4 it dinsdag 4 april 1972 21e jaargang no. 14 EDITIE SGHIEÖANI VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG IN ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER - SCHIEDAM --VL AARDINGEN - KR1MPENERWAARD E.O.- HOOFDKANT. PR INS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 13.21.70 Toen de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Vereniging tot integratie van de homoseksualiteit (voor het gemak- en de door- de jaren heen yeroverde „goodwill" nog steeds met de oude naam van COC getooid) op uitnodiging eind vorig jaar tijdens een zogenaamde Kerst-inn in de Rotterdamse Laurenskerk met een informatiestand aanwezig was, lokte dat toch nog enkele negatieve reacties uit Een paar ouderlingen bleven bij de COC-stand staan en één van hen zei: „Het is best als er informatie wordt gegeven, maar er mag geen propaganda worden gemaakt". Achteraf had dominee Hoorn, pastor van de Laurenskerk ook nog .enkele protesten gekregen. Niet op de mensen of op de stand als zodanig gerichte kritiek, maar louter en alleen op het feit dat het COC er met een informatiestand was. Rob de Beer en Jan Meester, centrale dat het aantal geëmancipeerde mannen figuren van de afdelingen voorlichting groter is. De omstandigheden dwongen en publiciteit van COC-Rotterdam, be- hen ertoe". Schuilkelder Kort na de oorlog is het COC opge- grijpen de reacties ook anno 1972 best. Zo stelt De Beer in een stencil naar aanleiding van het door de infor matiestand uitgelokte geringe aantal ■grieven: „Ik geloof niet het ver mis te richt. Tot 1964 had de vereniging nog hebben, als ik denk dat de mensen een sterk ondergronds karakter, waarin verontrust zijn over de zich in snel veel bestuursleden zelfs met schuilna- tempo voltrekkende veranderingen in men werkten. De laatste vijf jaren onze samenleving, die op allerlei ma- heeft de homofiele emancipatie zich nieren tot uiting komen, zoals verwate- sneller dan ooit ontwikkeld. De anoni- ring van tradities, houding tegenover jniteit van de leidende figuren is hoege- seks, druggebruik, optreden van actie- naamd opgeheven, de halfjaarlijkse groepen, gezagsaantasting, verkeers chaos, milieubederf en ga zo maar door. De oude vertrouwde waarden en zekerheden worden weggeslagen. Eén '.van die zekerheden was dat je niet over seks mocht praten, omdat het vies was en dat homofilie slecht, zondig, gevaar lijk en noem maar op was. Er ie een enorm vooroordeel gekweekt. In een maatschappij, die zich op allerlei ge bied in een pijlsnelle ontwikkeling bevindt, kunnen vooroordelen echter geen stand houden". En over de door de ouderlingen gebezigde term publici- congressen /iin openbaar en het vereni gingsblad Sec (met contactadverten ties) is in de vrije verkoop gebracht. In een twaalftal grote steden bevinden zich sociéteitfirr Vaak worden deze nog door hun besloten sfeer geken merkt. Zo noemde het hoofdbestuur van het COC de soos in Amsterdam eens in een brief de „nationale schuil kelder". De Rotterdamse soos De Schakel aan de Coolsestraat moet evenwel duidelijk een open gelegenheid zijn. De beslo- rtenheid, die het deurbelletje sugge- tert:"~Al zou "ik een week' tegen reert, is alleen het gevolg van een Een dergelijk normaal gedrag van homofielen wordt nog steeds niet geaccepteerd. geen aanstoot nemen aan onze seksue le beleving. Veel begrip heeft een heterofiei daar niet voor; het is en Angst blijft tegen de natuur". iemand aanpraten, dan zrl de ander toch nog geen homo zijn geworden. Het is namelijk even zinloos propagan da te maken voor de homofilie als voor mooi weer. Het zijn natuurverschijnse len die zich niet laten beïnvloeden". Toch houden beiden er een andere er libfnnenrdeD^8VMekLieintroductie j°n8eren ontstaan. In Rotterdam is dat Homofielen waren in mijn ogen lijk gezicht en zelfs dat niet eens. Jan Meester: „Gelukkig komen er steeds meer hetero's. Ook al door de mening op na; of je als homo wordt contacten, die we hebben met de geboren of zo wordt. Voor Rob de NVSH. Hoe meer van dergelijke ont- Beer is de theorie dat homoseksualiteit moetingspunten er komen hoe beter, is aangeboren de meest waarschijnlijke. ])e drempel, die de gebruikelijke bars Jan Meester: „Naar mijn mening word hebben waar homo's en ook wel je niet als 100 procent hetero of als hetero's plegen te komen, moet min- 100 procent homo geboren. Je bent der hoog worden", iets er tussenin. In aanleg lig je wel dichter bij de een dan bij de ander. Gevraagd naar zijn mening over de Opvoeding en milieu zouden echter sterk vrouwelijk geklede mannen (en een. negatieve invloed kunnen andersom natuurlijk) zegt hij, terwijl jrebben". hij net een shaggie bouwt: „Het zich zoveel mogelijk als vrouw voordoen Ci jfers van een mannelijke homo is een reactie op de negatieve houding van zijn om geving. Er zit het idee achter van: als ze het denken dan gedraag ik me er ook naar". Rob de Beer vult hem aan: „Bezwaarlijk vind ik die houding niet. Er gaat voor beide partijen een stimu lans van uit. Bovendien is elk gedrag toelaatbaar als het authentiek is. Dege nen, die het doen om er zich mee tegen hun omgeving af te zetten, zoiu- den er niet moeten zijn. Daarvoor streven we ook naar een maatschappe- -«■--- f lijke structuur, waarin niet alleen de (vrijen, zoenen of iets dergelijks) niet hom0i maar iedereen zichzelf kan zijn. Rl.,tW valt er over Jaat Qok t wensen een groot aantal werkgroepen opge richt; onder andere in Amsterdam, Delft. Leiden. Rotterdam, Nijmegen, Tilburg, Utrecht en Groningen. Homo's uit alle groepen zijn volstrekt niet van de noodzaak overtuigd ook buiten hun milieu zichzelf te zijn. Er zelfs grote angst stiekem werd gelachen en gefluisterd en waaromheen een waas van vage geheimzinnigheid hing. Het waren mensen ergens in bars in de grote steden met wie iets aan de hand was. En niet mij was niets aan de hand. (-) Ik heb alles zelf moeten uitzoeken en vechten. Zo ook de Een paar cijfers. Eén op de tien men sen weet niet wat homoseksualiteit is. Eén op de drie mensen vindt dat dat soort lieden maar hard moet worden aangepakt. Zeven van de tien vinden dat het,gaat om een aangeboren afwij king, die onbegrijpelijk of griezelig is én waarmee je maar liever niets te maken moet hebben. De helft van de meest toleranten onder ons kunnen een gevoel van onbehagen bij het zien van openlijk homoseksueel gedrag (vrijen, zoenen of iets dergelijks) niet onderdrukken. Blijkbaar valt er over de homo en zijn relaties nog heel wat voor te lichten. Het COC verstaat onder de homo zowel de man als de vrouw, die zich in seksuele zin overwegend of alleen tot seksgenoten voelt aangetrokken. Voor de duidelijkheid en omdat het woord 'bij sommigen minder prettig overkomt wil men van het woord lesbiennes voor homo-vrouwen af. In het COC zijn zowel vrouwen als mannen verenigd. Doelstellingen zijn de integratie van de homo in de maatschappij en de eman cipatie van de homo. Het aantal leden bedraagt momenteel zo'n 7.000. Niet bijster veel als u weet dat ongeveer een op de 20 een homo is en er in ons land rond de 500.000 homofielen zijn. De heer De* Beer: „Voor velen is het moeilijk lid te worden van het COC. Dat lid worden betekent namelijk dat je jezelf als homo erkent. Iets waar sommigen veel moeite mee hebben. Ook is er een behoorlijke groep, die niet idealistisch is ingesteld en alleen redeneert in" de trant van: ik leef best zo en waarom zou ik me om emancipa- 'tie en integratie druk maken, Dan is er een derde groep, die heeft geprofiteerd van het COC, emancipeerde maar ook weer geen ideële, motieven had". Over de onderbezetting van vrouwen in het COC zegt Jan Meester: „De man wordt eerder gedwongen zich als homo be kend te maken dan de vrouw. De vrouw kan een heel eind een homofiel leven leiden zonder dat dat bekend hoeft te worden. Zij kunnen ook gemakkelijker samen wonen. Vandaar >ver. De maatschappij dwingt dan inderdaad die kus 1 mannen bij het station wordt gewis seld. De meesten zoeken dan ook een homofiel milieu waar ze zichzelf kun nen zijn. Ook al omdat ze dan aanmer kelijk meer kansen hebben contacten te leggen met gelijkdenkenden. In welke situaties vooral jeugdige homo's kunnen komen te verkeren blijkt wel uit wat een jongen en een meisje vertellen. Het meisje, nadat haar contact met een seksgenoot is ont dekt: „Accuut werd ik de straat opge schopt en met dat verloor 'ik mijn baan. Mijn vriendin werd thuis ook direct op straat gezet. Ik kon nergens meer werk krijgen. Het was een hel. Wij hebben veel vrienden en vrien dinnen die samenwonen. Sommigen al meer dan tien jaar. Ik ken ook verhou dingen van homofielen die het niet zo nauw nemen, maar dat zijn buiten beentjes. Ik ken meer huwelijken die spaak lopen. (-) De gemeenschap mag i de hetero's als mijn vrienden en vriendinhen. W.n heb- inlichten, minder met auto's, luxe- en weggooi- verpakkingen, gekleurd wc-papier, driedubbele witmakers, overmatige voeding enz., maar eerder met het vermogen goede intermenselijke be trekkingen tot stand te brengen, dan zullen we ook de seks haar rechtmatige plaats in ons cultuurpatroon moeten hergeven. We zullen minder tïjd moe ten besteden aan de jacht naar materië le zaken en het hieraan gekoppelde opvoeren van de prdduktie,- carrière maken en het voorbijstreven van ande ren. Het is allerminst onwaarschijnlijk dat deze laatste zaken een vervanging vormen voor het tekort aan diepmen selijk contact in de'huidige maatschap pij". Henk van Capelleveen stokbrood Bum 00 boerenVo^® natuunwit' i v krontf boerenbruin, nbrood, .,\oerrnil<' onv*rb«t*rlljk bok man/c hop SIM AVI collecteert SIMAVI geeft al 45 jaar lang directe medische hulp in tropische landen. De vereniging schenkt aan dokters, zieken huizen e.d. medicijnen, instrumenten, verplegingsartikelen, verbandmiddelen en andere noodzakelijke medische goe deren. Elk jaar weer is SIMAVI, mede door de vele bijdragen, in staat haar werk te verrichten. Ook in 1972 wordt er een collecte gehouden en wel van 10 tot 15 april. Er bestaat ook een moge lijkheid een bijdrage (al is het maar een kleine) over te maken op giro 128487 ten name van SIMAVI Haarlem. In nood verkerende vereniging organiseert feest voor invaliden Dinsdag II april organiseert de Ont spanningsvereniging voor invaliden in 't algemeen Rotterdam in de Groot# Schouwburg aan het Zuidplein in Rot terdam een feestavond met o.a. Ciska Peters, Ben Cramer en ander# bekende radio- en t.v.-artiesten. De prijzen zijn voor leden van de vereniging f. 1,50, voor niet-ledenge- handicapten en .voor niet-invaliden. f2,50. Iedereen is welkom. Aanvang van de feestavond 8 uur, zaal open 7 uur. In de pauze wordt een tombola gehouden met vele mooie prijzen. De vereniging organiseert twee keer per jaar een bustocht en twee keer per jaar een feestavond voor invaliden. Het werk van de vereniging loopt momen teel gevaar door de prijsstijgingen van de afgelopen tijd. Als er geen hulp komt kan het zover komen dat de activiteiten zullen moeten worden ge staakt. Sympathisanten kunnen zich melden tot secretaris C. Kraaijeveld, Lokhorst 15a, Rotterdam, tel. 010- 80.84.45. Het gironummer van de ver eniging is 662732 t.n.v. de heer Kraaijeveld. Voorronden Gaudeamus Concours weer open voor het publiek Het Internationaal Gaudeamus Conr tweede ronde in de kleine zaal is de cours voor vertolkers van muziek van ingang op het Kruisplein, onze tijd wordt dit jaar voor de tiende Tsjechoslowakije is met 17 deelnemers keer en in Rotterdam voor de derde het beste op het concours vertegen- keer gehouden. Na de primeur van woordigd. Verder komen de^ deelne- vorig jaar zullen ook dit jaar de eerste en tweede ronde van het concours gratis voor het publiek toegankelijk zijn. De eerste ronde is op 5, 6 en 7 april in de repetitiezaal en de tweede ronde op zaterdag 8 april in de kleine zaal van de Doelen. Alle dagen wordt groot aantal Europese landen (waaronder ons land), de USA en Japan. Deelnemers zijn niet ouder dan 35. Op het slotconcert, dat op maandag 10 april iri de kleine Doelen zaal wordt gegeven zal de jury uit de vjjf finalisten de winnaar aanwijzen. gespeeld tussen 10 en 18 uur met een De nieuwe commissaris van de ko- pauze tussen half één en twee uur. In ningin in Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk, die pauze (van kwart voor tot kwart zal de prijzen uitreiken, over één) verzorgen deelnemers aan het concours op 6, 7 en 10 april extra koffieconcerten in de hal van de Doelen, waarvan hét programma niet alleen uit moderne muziek zal bestaan. Iedere belangstellende kan tussen twee deelnemers de zaal binnenstappen of verlaten. Voor de drie eerste ronden in de repetitiezaal is de ingang op de Kruiskade 2 (artiesteningang), voor de NIEUWE LP VOOR UNICEF UIT Er is weer een nieuwe Top-star-festival Lp. uit, waarvan de baten zijn bestemd voor Unicef.- Onder anderen hebben aan de l.p. hun medewerking verleend Val Doonican, Anita Kerr, Nana Mouskouri, James Last en de Ekseption. In het Bijenkorffiliaal in Rotterdam zal Anita Kerr vrijdagmid dag 7 april van 1 tot 3 uur aanwezig zijn om de plaat te signeren. De Bijenkorf heeft ook een 20-tal met de hand geknoopte tapijten uit Tibet verzameld. Ze zijn gemaakt door vluchtelingen en de opbrengst is uiter aard ook voor het werk van Unicef onder de Tibetaanse vluchtelingen be- Helder Camara spreekt tijdens kerkdienst Zondagmorgen 9 april zendt de KRO- televisie de Eucharistieviering uit van uit de Gasthuiskerk te Tilburg, die wordt gevierd door Den Helder Camara in concelebratie met drs. J. Bluyssen, bisschop van 's-Hertogen- bosch, en pastoor C. Wetzer, pastoor van de parochie. Don Helder Camara, aartsbisschop van Recife (Brazilië), heeft de laatste jaren veel van zich doen spreken door zijn strijd voor betere omstandigheden voor de arbei ders in zijn land, waardoor hij wel eens in konflikt raakt met de Braziliaanse regering en met het Vaticaan. De concelebratie vindt plaats in de Franse taal. In plaats van een preek tijdens de Eucharistieviering houdt mgr. Helder CaiAara aan het slot van de dienst een toespraak in het Frans, die zin voor zin in het Nederlands wordt vertaald door Harrie Haas. Meer cijfers Claus opent ontvangsteen tram over ontwikkeling derde wereld Prins Claus zal'op vrijdagmiddag 14 april in het-Bouwcentrum te Rotterdam het ■reizende „DD-2 ontvangstcentrum", opgezet door het Unesco Centrum Neder land, officieel openen. De prins is voorzitter van de Nationale Commissie Ontwikkelingsstrategie, die deze expositie- over het tweede ontwikkelingsdecenn ium van de V.N. financieel mogelijk maakte. Het DD-2 ontvangstcentrum zal een reis van ongeveer drie jaar door Neder land in Rotterdam beginnen. DD-2 is de Engelse afkorting voor het tweede tienjarenplan voor ontwikkeling, dat de lidstaten van de Verenigde Naties hebben aanvaard. De naam „ontvangst centrum" is gekozen, omdat er ni?t is gestreefd naar een statische tentoon stelling, maar naar een levendige pre sentatie, waar de bezoeker zich bij betrokken kan voelen. Een belangrijk onderdeel vormt een theatertje met zitpodia van verschillen de hoogten. Met behulp van drie pro jectoren en een geluidsband zal daar informatie worden verstrekt. Een tweede ruimte met podia biedt gele genheid tot discussies en opvoeringen. experimenteren met factoren, die in de ontwikkelingsproblematiek met elkaar samenhangen, een informatiedesk, een literatuurkast, een leestafel en panelen, waarop de bezoekers zelf bijdragen aan .het centrum kunnen leveren. Voor inbreng van zowel scholieren, als andere bezoekers en werk- en actie groepen wordt een deel van de facili teiten vrijgehouden. Het publiek zal voor een groot deel bestaan uit groe pen scholieren. Speciaal voor de op stelling in Rotterdam geldt, dat aan de Derde Wereldhandelsconferentie (UNCTAD-III) veel aandacht geschon ken zal worden. Die conferentie (in Santiago de Chile) valt vrijwel precies samen met de periode waarin het Bouwcentrum het DD-2 ontvangstcen trum zal zijn ingericht. Dé bezoekers Verdere onderdelen van het ontvangst- voor het DD-2 ontvangstcentrum heb- centrum worden: twee „objecten", ben gratis toegang tot het Bouwcen- waarmee de bezoekers zelf kunnen tru Nog een paar cijfers en feiten. Ruim de helft van de homofielen, zo bleek bij een onderzoek, heeft langer dan een jaar gewacht eer hij met iemand ging spreken, een derde deel twee jaren of nog langer. (Is het een wonder dat onder de niet-geëmancipeerde homo's het aantal zelfmoorden vier- a vijfmaal zo hoog ligt als bij de „normale" mensen.) Wordt iemand ingelicht, dan is dat meestentijds een leeftijdgenoot (52 procent). De ouders worden zel den als eerste gesprekspartner gekozen (5 procent) en een deskundige, zoals psycholoog, psychiater of arts, door 11 procent. Bijna de helft van de vaders en ruim een derde van de moeders weten, wanneer zij vernemen dat zoon of dochter homo is, daar niet goed raad mee. Toch reageren de ouders vaker positiever dan van tevo ren was voorgesteld. Is het een wonder dat de mensen van het COC-Rotterdam met behulp van stands op bijvoorbeeld de Femina, bij gelegenheid van een Kerst-inn of tij dens een gebeurtenis als het Kralingse popfestival de menseri (en niet alleen de homo's, willen voorlichten. Mensen als De Beer en Meester willen zich steeds actiever opstellen. Zoveel moge lijk groepen moeten worden bereikt. Verenigingen en clubs, die dat willen kunnen een avond voorlichting krijgen. Niets liever dan dat. Jan Meester (tel. 01899-5803, overdag 070-752946) staat voor alle vragen en informatie open. Ook een pastorale werkgroep homofilie, een 12-tal pastoors en do minees, doet in Rotterdam uitstekend werk op het terrein' van de hulpverle ning aan de homo en de integratie van die groepering in de maatschappij. De laatste jaren hebben veel positieve verandering gebracht. In de toekomst ziet Rob de Beer die lijn zich voortzet ten. „Ik geloof niet dat het nog eens zal omslaan. Naar mijn mening zal iedereen vrijer kunnen worden in het uiten van zijn gevoelens. De groepsnor men krijgen steeds minder vat op de mens. Het denken en doen van het individu zal steeds belangrijker wor den"-. In zijn stencil zegt hij het zo: „Als we inzien dat we een heilloze weg hebben ingeslagen, omdat menselijk geluk en de leefbaarheid in deze wereld niet zijn- gediend met bevolkingsaanwas, nog Jeugdland, het jaarlijks terugkerende vakantie feest, dat tienduizenden Rotter- ten en er kan speelgoed worden ge- dammertjes gedurende enkele weken bezighoudt, bestaat dit jaar uit twee maakt van takkenhout. De brandweer, gedeelten, namelijk het echte onvervalste, ouderwetse Jeugdland in de Energiehal padvinderij zullen op de rechter Maasoever en een groot „buitengebeuren" en dat is dan het r" <"imn pr'7 nieuwe - op de linker Maasoever in het Zuiderpark. Uit enquêtes die enkele jaren onder de of Kralingen of Spangen, die zich bezoekertjes van Jeugdland zijn gehou den is gebleken dat de plaats waar dit feest wordt gevierd in belangrijke mate bepaalt, uit welk deel van de stad de bezoekers komen. Van de 45.000 jon- gelui die in 1970 gedurende vier weken veranderen, de Energiehal aan de Abraham van Stolkweg bevolkten, kwam 65 procent van de rechter Maasoever. Maar toen Jeugdland voor de eerste maal in zijn geschiedenis in zuid in de Ahoyhal liever in de frisse lucht willen uitleven in sport en buitenspelen van harte welkom in het Zuiderpark. Kortom men, doet gewoon waar men zin in heeft en dat kan van dag tot dag werd gehouden kwam ongeveer 69 vast zeggen: Op het programma van Jeugdland-bin- nen zullen we een dezer maanden nog teïugkomen, al weten de vaste klanten zo langzamerhand wel wat er te „ver hapstukken" valt. Eén ding willen we i bij het eigenlijke demonstraties geven enz. Geen zorgenl Voor degenen die „hoognodig moe ten" en wie ontkomt daaraan? zullen toiletwagens worden geplaatst. Voorts komen er enkele C'70 koepel tjes waaronder tijdens een plotselinge regenbui kan worden geschuild. Nu we het daar toch over hebben; niemand behoeft zich zorgen te maken over een constante regenbui van zes weken, althans niet waar het Jeugdland-buiten betreft, want dan'worden de evene menten gewoon verplaatst naar een „ver- grote tent en naar een deel.van het Ahoy-complex. Dit jaar wordt Jeugdland, dat wil zeggen de bekende attracties weer in de Energiehal gehouden, maar om nu de jongelui van zuid niet in de kou te laten staan worden gedurende zes we ken sport- en spelactiviteiten in het Zuiderpark georganiseerd. Twee weken langer dus dan Jeugdland, dat vier weken duurt. Daar komt nog bij. dat waar Jeugdland gedurende vijf dagen, per week geopend is, „Jeugdland-Sport en Spel" zes dagen toegankelijk is. Doen wat je wilt Het bovenstaande wekt. misschien de indruk, dat de jongeren van Rotter dam-zuid alleen maar naar het Zuider park kunnen- om er ook al weer alleen maar sport en spel te kunnen bedrij ven. Dat is natuurlijk niet zo. Kinderen uit Pendrecht of Feijenoord of waar dan ook in Rotterdam-zuid, die graag koekjes bakken of boetseren of zo maar wat willen knutselen, pakken gewoon bus of metro richting Energie hal. Omgekeerd zijn jongelui uit Overschie Jeugdland, in de Energiehal dus, geen buitengebeuren meer. Dat wil zeggen: geen verkeerstuin, geen kinderboerde rij enz. Alles wat voorheen buiten de hal plaatsgreep is nu in het programma van Jeugdland-buiten opgenomen. Wat de toegangsprijs voor Jeugdland- binnen zal zijn is nog niet bekend, maar wie naar het Zuiderpark trekt betaalt fl.- per dag. De data waarop het jeest wordt gevierd zijn voor Jeugdland-binnen van 8 juli tot en met Dat programma zal er ongeveer als V<wL Jeu*dland'buiten- volgt uitzien: spel en sport in velerlei v"" n n 3 juli tot en met 11 augustus. (nieuwe) vormen, kinderboerderij, kin dertuintjes, verkeerstuin, bouwen met zand, poppenkast, jeugdvoorstellingen en creatief spel, waar toekomstige kun stenaars en kunstenmakers hun opge kropte creativiteit kunnen uitstorten over hun leeftijdgenoten. Verder kun nen er hutten worden gebouwd en forten en wigwams en uiteraard vlot ten, want er is een aardige plas water in het park. Er zal een trimbaan worden aangelegd en die blijft. Daarop kunnen ook de ouders hun teveel aan lichaamsgewicht kwijtraken. Zoals bekend gaat Jeugdland uit van de Rotterdamse Stichting voor de li chamelijke Opvoeding en is de organi satie in handen van de afdeling Sport en Recreatie van de gemeente Rotter dam. Voor Jeugdland-buiten heeft men de medewerking van de Stichting Spel en Sport, zodat de gebeurtenissen in het Zuiderpark in handen zijn van bevoegde spel- en sportleiders. Maar daarmee is. men er nog niet. want de grote moeilijkheid is elk jaar weer voldoende leiders te krijgen; ook voor Jeugdland-binnèn. Wie dit werk wil Wat het water betreft, er zullen wed- doen ®n tenminste 17 jaar strijden worden georganiseerd met rub berbootjes, kano's, zelfgebouwde vlot ten en veren. Maar ook de handenar- - beid wordt niet vergeten, want er kan. foon 147744, toestel 257. geknutseld worden met natuurproduc- inlichtingen vragen bij de afdeling Sport en Recreatie Bureau V, E.N.-ge- bouw; Coolsingel 6, Rotterdam, tele-

De Havenloods | 1972 | | pagina 1