SBBT ■791 00 35.= Op Zuidbuurt wordt beslist over kansen Vlaardingen en Maasdijk r <12 9s iilitiii Baby van Goud. lrj>i!ilij'ii.Ullililil Si: LANGS WATERWEG UITBREIDING TENNISPARK VAN VLIET HEEFT CONSEQUENTIES VOOR ANDEREN DE HAVENLOODS, DONDERDAG 20 APRIL 1972 Broers Van der Berg bekijken duel Vlaardingen-Voorne verschillend In de derde klasse A van de KNVB-zaterdag wordt zaterdag een beslissend duel gespeeld. Jan en Cor van der Berg, twee Vlaardingse broers die 20 en 25 jaar geleden als spelers furore maakten in het eerste elftal van Fortuna, bekijken de wedstrijd Vlaardingen-Voorne,verschillend. Jan als trainer van Maasdijk en Cor als voorzitter van Vlaardingen, twee ploegen met nog kans op kampioenschap en promotie. Vlaardingen heeft da^t' nog in eigen hand, omdat het zaterdag Voorne ontvangt. Een Voorne waarvan Maasdijk afgelopen zaterdag klop kreeg. Stand en programma kopploegen derde klasse A zaterdag Jan van der Berg (oud'Fortunaspeler) trainer Maasdijk SC VOORNE 20 -28 22/4 Vlaardingen uit 29/4 Zwervers thuis MAASDIJK 20-26 VLAARDINGEN 20 - 26 SC Voorne thuis Spirit uit DIE HAGHE 20 - 26 Naaldwijk uit 's-Gravenzande thuis Cor van der Berg s (oud'Fortunaspeler voorzitter Vlaardingen „Dat het 3-0 geworden is, vind ik jammer. Zo'n uitslag doet zo onsympa- tiek aan". Maasdijk-trainer Jan van der Berg was nauwelijks teleurgesteld, na dat zijn elftal was afgegaan tegen Sportclub Voorne. Natuurlijk diep in zijn hart had hij op iets anders gere kend, dan op een herhaling van de Brielse happening. Immers Maasdijk opende de competitie met een identie ke nederlaag in de uitwedstrijd tegen Voorne. Na die eerste confrontatie met het voetbal in de derde klas was echter de onzekerheid verdwenen en was men geruisloos naar de top van het klassement gekoerst. Voorne, echter, was niet op kattevoe- ten naar de top geslopen. Het koos positie aan de spits van de ranglijst en bleef daar een hele competitie lang. Desondanks moet de Brielse vereniging thans drie concurrenten in zijn nabij heid dulden: Die Haghe, Maasdijk en Vlaardingen. Voorne is een jonge vereniging, bestaat pas zeven jaar en maakte ook vorig jaar de sprong naar de derde klas. „Dat we nu in de top meedraaien is een regel rechte meevaller", vertelde ons een Voorne-bestuurslid in de pauze van Maasdijk-Voorne, toen de stand nog dubbelblank was. „We hebben beoogd ons te handhaven in de derde klas, maar nu alles zo op rolletjes gaat, azen de jongens natuur lijk op het kampioenschap. Overigens kan dat met het spelersmateriaal dade lijk wel eens moeilijkheden gaan ople veren, omdat ons tweede niet is meege groeid met de resultaten van het eerste i en pas in de eerste klas van de afdeling uitkomt". Voorne groeide echter zaterdagmiddag in Maasdijk in zijn rol van lijstaanvoer der. Het bouwde met de storm in de rug zelf rustig aan een gedecideerde overwinning op één van zijn naaste belagers en wist toen al dat Vlaard:n- gen van het bescheiden geklasseerde Loosduinen had verloren. Laatste kans Zaterdag zal de Brielse formatie zelf in het hol van de Vlaardingse leeuw moeten treden. Daar zullen ze een concurrent tegenover zich vinden, die zich er ten volle van bewust is, dat het voor zijn laatste kans strijdt om einde lijk naar de tweede klas door te bre ken. „Tegen Maasdijk was Voorne gewoon de betere ploeg en dat is het, volgens mij, met Die Haghe ook in de afde ling", meent Jan van der Berg. „We hebben puur verdiend verloren. Maar toch, en ik meen het, geloof ik, dat "Praatkwestie" Voor broer Cor van der Berg - voor zitter van Vlaardingen - komen deze woorden niet als een openbaring. „Kwaliteit hebben we ontegenzeggelijk in overvloed", meent hij. „Daaraan schort dat hortende voortgaan in de laatste fase van de competitie zeker niet. Het is meer een praatkwestie aan het worden. De druk om te winnen blijkt een zware last te zijn. Wanneer het even niet lukt, willen ze het gaan forceren. De jongens moeten even hun zenuwen kwijt. Ze moeten trachten het hoofd koel te houden. Daarom praten we deze week eens goed met hen. Want niet de training, niet het tactische concept, maar het gesprek van man tot man zal beslissend zijn voor hetgeen we zaterdag tegen Voorne presteren". Dat Voorne liet in Maasdijk een voor treffelijke indruk achter. Het Brielse elftal harmonieert zonder fnuikende hiaten en draait soepel rond spelverde ler en aanvoerder Adrie van Oudheus- den, die enige jaren onder contract heeft gestaan bij Fortuna. Van Oud- heusden beschikt over een grote actie radius, steunt zijn defensie, maar kan als een flits weer in de aanval opdui ken. Een aanval, waarin de snelle en begaafde Bas Preesman eveneens alle aandacht opeist. Een echt team „In de korte combinatie zijn wij beter dan in het over grote afstand aanspelen er nJP van de medespeler", zegt Voorne-trai- ner Henk de Jong. „Daarom houd ik de linies zoveel mogelijk gesloten. Daaruit volgt dan automatisch dat iedereen ook aanspeelbaar is. Adrie van Oudheusden (oud'Fortunaspeler) spelverdeler Voorne hij. „Mijn spelers staan al een tijdje onder spanning en daaraan zal die wedstrijd tegen Vlaardingen geen af breuk doen. Ik beoordeel het middenveld van Vlaardingen als het sterkste deel van de ploeg. Hoe ik dat zal bestrijden weet ik nog niet exact. Dat zal in de taktische opzet dadelijk wel tot uiting komen, maar eerst ga ik er nog een vol nachtje over slapen. Och, het spel van Vlaardingen ligt ons wel. We laten elkaar tenminste voetballen. We gaan dus niet zonder meer in de aanval. Ik waag ditmaal geen gokje. We zoeken de aanval op het moment, dat de tijd Dat is overigens niet de enige kracht van het elftal. Kijk, het is een team en dan ook echt in de goede zin van het woord. Ze zijn allemaal bereid fouten van een ander op te vangen. Het elftal bezit een grote mate van zelfdiscipline. Ze weten zich voor de volle honderd procent te geven. Niet alleen tijdens een wedstrijd, maar ook bij de trai ningen. Conditioneel hebben ze het daarom nooit hoeven laten afweten". In Vlaardingen wacht Henk de Jong weer een vierpuntenwedstrijd. „Voor mij betekent het niet, dat we en bloc de aanval zullen opzoeken. Dat is meer een vereiste voor Vlaardingen", meent Slechtste wedstrijd Vlaardingen verloor in de laatste twee wedstrijden tegen degradatiekandida ten drie heel kostbare punten. Een kat in het nauw maakt vreemde sprongen, wil de volksmond dan stellen, maar zo moet, volgens trainer Leen van der Heiden, de nederlaag tegen Loosdui nen vooral niet gezien worden. „Er is verschrikkelijk slecht gevoet bald", oordeelt hij. „We hadden twee wijzigingen door blessures, maar dat maakt niets uit. We zijn gewoon de mindere geweest. Ze hebben het mee draaien in de top fysiek niet kunnen verwerken. Laten we ook niet vergeten, dat ze de grootste moeite hebben met het afma ken van een aanval. Echt, die wedstrijd tegen Loosduinen wil ik maar zo spoe dig mogelijk vergeten. Het was de slechtste wedstrijd van het seizoen". Ook Leen van der Heiden erkent, dat betaal nu minder Heeft U al uitgerekend hoeveel U op deze pullover bespaart 25% korting, wanneer U hem nü tijdens deze aanbieding koopt. Heren pull-polo met korte mouw voor de komende vrije weekenden en vakantie. Dit shirt-/50% synthetisch en 50% katoen) in de kleuren wit, bleu en beige en de maten 48 t/m 56 van f 16,95 voor nog géén dertien gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 kopen wij op de parterre deze pull-polo met korte mouw in drie kleuren en de maten 48 t/m 56, Géén schrift, of tel. best. BEBOUWING BROEKPOLDER Overleg tussen Rijnmond en Vlaardingen VLAARDINGEN - Op donderdag 13 april heeft uitvoerig overleg plaatsge had tussen het dagelijks bestuur van het openbaar lichaam Rijnmond en het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Vlaardingen. Aan de orde zijn ondermeer gekomen de onderwerpen: - bebouwing van de Broekpolder, - railverbinding Kethel - Holy - Broek- - selectief investeringsbeleid. Afgesproken werd, dat beide besturen een werkgroep zullen samenstellen om tot een gelijk standpunt te komen met betrekking tot de bebouwing van de Broekpolder. De railverbinding Kethel - Holy - Broekpolder houdt haar prioriteit. Met de denkbeelden van Rijnmond aangaande een selectief investeringsbe leid is het college van B. en W. het in beginsel eens. Nachtconcert van Slade in Passage Theater In de nacht van zondag 30 april wordt in het Schiedamse Passage Theater een concert gegeven door de Engelse for matie „Slade". De groep werd bekend door de plaat „Look what you dun", waarvan het gelijknamige nummer op de tweede plaats van de hitparade staat. Toegangsprijzen voor het nacht- concert zijn f 8,50 en f 13,50. betaal nu minder "Goede wijn behoeft geen krans" een zeer bekend spreek woord dat we zeker wel kun nen gebruiken bij deze doos Nivea. Wat wij er nog wel van willen vertellen is dat deze Nivea crème in een nieuwe doos met handig schroefdeksel zitNu als aanbieding niet voor f 3,85 maar voor precies twee gulden vijfenzeventig. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze nieuwe doos Nivea crème met handig schroef- ■mmmm deksel yij HHI Géén schrift, of tel. best. zijn elftal kwaliteit bezit. „Daarom ben ben ik er heilig van overtuigd, dat het een mentale kwestie is, die we de komende dagen dienen op te lossen. In onze afdeling hebben we, wat spelers betreft, beslist het beste materiaal, maar het komt ér niet uit op het beslissende moment. Desondanks vrees ik de strijd tegen Voorne niet. Het is bewezen, dat we tegen betere ploegen makkelijker uit de voeten kunnen. In Den Briel heb ben we de beste wedstrijd van het seizoen gespeeld, drukten Voorne na rust helemaal weg en hielden er toch maar een gelijkspel aan over. In de return zullen we tegen Voorne echt niet met de moed der wanhoop spelen. Ik hoop, dat onze jongens terugko men; vrijuit spelen. Alleen met deze eigenschap kunnen de aanspraken op het kampioenschap worden terugge- Toch is Leen van der Heiden een eerlijk realist, die begrijpt, dat het beter is met beide benen op de grond te blijven en daardoor desnoods het kampioenschap te missen. Niet rommelen „Lukt het tegen Voorne niet, dan maar geen kampioen. Dan gaan we gewoon volgend seizoen weer met nieuwe moed beginnen. Tenslotte kan er slechts'één club kampioen worden. Of dat Voorne zal zijn, ik weet het niet. Ze hebben inderdaad een knappe ploeg. Die Preesman bijvoorbeeld is een rappe jongen, waarbij je eigenlijk constant een man geposteerd moet hebben. De man, die met deze taak belast zou worden zal ik zaterdag waarschijnlijk moeten missen, omdat hij tegen Loos duinen een vrij ernstige blessure heeft opgelopen. Om nu het elftal rigoureus te wijzigen en daarmee op die ene kans te gokken, voel ik niet veel. Er zijn te veel kansen geweest om kampioen te worden. Laat ik het zo stellen: natuurlijk zullen we trachten de kans te grijpen om nog gelijk te komen, maar mijn basis-opstelling laat ik zoals die was. Als ik nu ga romme len, dan wordt het zeker niets". GERARD S. VERVER. Of oma en opa in goud. Een jarige. Een dierbare. Een jubilaris. U brengt ons alleen maar een fotootje. Wij maken er een prachtige gouden penning van. De prijs? AI vanaf f98.-. Kom eens cciv» Redaktie: Hoogstraat 122, Vlaardingen, tel.: 341071. Op initiatief van Excelsior Maassluis wordt tussen de KNVB-verenigingen VDL, MVV'27, Maasdijk, Rozenburg en Excelsior M. in mei en juni een na-competitie gespeeld. Het program ma is in onderling overleg als volgt vastgesteld: MW - Excelsior M, don derdag 11 mei; Rozenburg - MVV, woensdag 17 mei; VDL - Excelsior M, zaterdag 20 mei; Maasdijk - Rozen burg, woensdag 24 mei; Excelsior M - Rozenburg, zaterdag 27 mei; VDL - Maasdijk - MVV, zaterdag 3 juni; Rozenburg - VDL, zaterdag 10 juni; MVV - VDL, woensdag 14 juni; Excel sior M - Maasdijk, zaterdag 1 7 juni. De aanvangstijden van de wedstrijden wor den later bekend gemaakt. De „werkcommissie" van de Schie damse korfbalvereniging Succes heeft een „extra, bulletin" uitgegeven. Daar in worden de leden uitgenodigd een naam te verzinnen voor de tot vereni gingsgebouwomgebouwde kantine. Suggesties kunnen in de ideeënbus worden gedeponeerd. Degene, die de meest originele naam verzint, krijgt een beloning van de vereniging. Op 12 mei wordt het clubhuis van RK WIK in Vlaardingen heropend. Voor deze datum moet het gebouw een naam hebben. Het bestuur van de voetbalvereniging wil deze d.m.v. een prijsvraag laten bepalen door-de leden. Zij kunnen de bedachte naam of na men toesturen in een envelop met naam en adres aan het secretariaat. Prins Hendriklaan 54. Inzending kan geschieden tot en met 21 april. Voetbalprogrumma clubs Vlaardingen e.o.: Fortuna - Willem 11, Delft RK WIK, Oliveo- Hoek van Holland (zon dag); Fortuna B - SVV B, ASHW- Zwaluwen, Excelsior Maassluis- NEO'25, Vlaardingen- Spel. Voorne, Maasdijk- PPSC, VVGZ-MVV'27, TSB - DEVJO, HVO- De Lier, VVOR- Satelliet, Lombardijen- Sunlight. CCO- CION, VDL- Onit (zaterdag). Voetbalprogratnma clubs Schiedam: Haarlem- SVV, DHS- EBOH, Spar- taan'20- Hermes DVS, DRZ- DOZ (zondag); Fortuna B- SVVB, HBSS- Jodan Boys, Maasdijk - PPSC, VVk - VVHR (zaterdag). Fortuna B SVV B, HBSS - Jodan Boys, Maasdijk - PPSC, VVK - VVHR (zaterdag). betaal nu minder Waar U ook komtin iedere speciaal zaak kunt U leuke fan tasie-panties kopen, maar ner gens voor zo'n bespottelijk lage prijs als nü bij ons Want normaal gesproken be taalt U voor een fantasie-panty toch zeker f 5,-- f 8,-en b'j ons tijdens deze speciale aanbieding voor nog géén acht dubbeltjes. Fantasie-panties in vele dessins en alle modekleuren van een bekend merk dat wij i.v.m. de lage prijs niet mogen noemen een spotprijsje. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze fantasie-panties in vele dessins en alle modekleuren en de piaten 36 t/m 46, per stuk Géén schrift, of tel, best. Kleding voor derde wereld De Stichting „Mensen in nood" houdt zaterdag 22 april een kledinginza- melingsactie voor ontwikkelingslan den. In verschillende kerken in Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Kethel en Maassluis staan die dag tussen tien uur 's morgens en één uur 's middags trai lers, waarin kledingstukken Kunnen worden gedeponeerd. In de kerken, die geen inzamelingspunt zijn, wordt ver wezen naar de dichtsbijzijnde kerk, waar wél een trailer is geplaatst. Sportraad staat achter exploitant De gemeenteraad zal op de raadsvergadering van 24 april moeten beslissen. Krijgt het tennispark Van Vliet er wel of niet een tennisbaan bij? Schiedam komt tennisbanen te kort. Dat is bekend. Daar in de toekomst de mens over meer vrije tijd zal beschikken, zullen meer mensen tijd gaan besteden aan sport waarvan het tennissen in wedstrijdverband of voo.r het plezier, toch ook een tak is. Aan der andere kant zit de gemeente met het probleem, dat in de loop van de jaren het Volkspark al veel aan waarde heeft ingeboet en uitbreiding van het tennispark een nieuwe aanslag op dat stukje groen zal betekenen, als andere besloten verenigingen geen medewerking willen verlenen. Schiedam kent geen gemeentelijke ten- niscomplexen zoals in diverse andere gemeenten. Naast enkele banen van verenigingen, waar een strenge ballota ge wordt gevoerd, zijn in Schiedam de twee particuliere tennisparken. Een daarvan is het tennispark Van Vliet aan de Stadhouderslaan. betaal nu minder Het exploiteren van een tennispark kan alleen maar lonend zijn, indien veel liefhebbers er gebruik van maken. Het park van de heer Van Vliet is wat bezettingsgraad betreft, aan de top van zijn capaciteit en daarom zou de heer Van Vliet willen uitbreiden met twee banen om de exploitatie van zijn com plex lonender te maken. Dit alles is natuurlijk direct in het belang van de exploitant, maar toch ook voor kandidaat- tennissers/sters) die nu afgewezen moeten worden, omdat er geen speelruimte meer is. Natuurlijk, in de toekomst zal er een tennispark komen in Woudhoek-Spa- land, maar dat kan nog wel zo lang duren dat zij die nu of in de komende jaren willen gaan tennissen, bejaard zijn als dat park gereed is. Vanaf 1963 De heer Van Vliet is al vanaf 1963 bezig om toestemming te krijgen zijn park met twee banen uit te breiden. Reeds in 1960 echter heeft de toenma lige wethouder mr. P. van Bochove gesteld, dat na de verschillende aansla gen die er op het Volkspark zijn gepleegd, de overgebleven groengordel van slechts 150 200 meter niet meer mag worden aangetast. Toen dan ook in 1963 de heer Van Vliet met zijn verzoek kwam, werd dat afgewezen. Sindsdien heeft hij meer malen gepoogd dit standpunt herzien te krijgen, maar het lukte hem niet. In augustus 1971 heeft hij het nog eens geprobeerd, Hjj wist zich toen gesteund door de sportraad. De uit breiding van het tennispark bleek ech ter niet in het beleid van B.enW. te passen, want in een brief van 14 januari 1972 lieten B.enW. aan de sportraad weten, dat verdere aantas ting van het sportpark in strijd is met het algemeen belang, vooral omdat er toch al zo weinig van het Volkspark is Peuters, kleuters en tieners kun nen altijd wel een paar extra sokjes gebruiken, zeker nu ze zó goedkoop zijn. Koop ze daarom nu tijdens deze aanbieding, want nu verkopen wij sterke acryl en wol/mousse sokjes in een groot assortiment kleuren en voor de schoenma ten 21 t/m 38. Uit de prijs klasse van f 2,75 t/m f 3,75 nu voor extra lage prijzen. maten: 1-2 3-4 5 6 139 1. 7-8 9-10 169 I. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze sokjes van bijna onverslijtbaar acryl en wol/mousse geschikt voor de schoenmaten 21 t/m 38 voor aantrekkelijke prijzen. overgebleven. De sportraad heeft hier over zijn bevreemding uitgesproken. Gemeentewerken vindt dat, als de plannen van de heer Van Vliet uitge werkt zouden worden, daar te veel nadelen aan verbonden zouden zijn. De doorgang van Julianapark naar het Volkspark zou worden afgesneden en een hoog hekwerk kwam pal tegenover de huizen aan de Penninglaan en het consultatiebureau. Daarnaast zouden er 8 grote populieren en 15 esdoorns gerooid moeten worden. Alternatieven Er werd echter een alternatief plan ontworpen. Een stukje grond ten zui den van de banen van de vereniging „Game" zou voor uitbreiding geschikt zijn. De twee banen zouden dan ge scheiden komen te liggen van het bestaande tennispark. Dat zou voor de heer Van Vliet wel een extra belasting betekenen wat betreft personeel en onderhoudsmateriaal. Het college van B. en W. stelt de raad nu voor zich uit te spreken voor een van de volgende alternatieven. A. Het voorstel om grond beschikbaar te stellen ten behoeve van uitbreiding van het tennispark wordt afgewezen omdat een park als één geheel moet worden gezien, waar elk onderdeel onlosmakelijk mee is verbonden; een onderdeel aan zijn algemeen recreatie ve functie zou worden onttrokken terwijl daar al zo weinig van over is; het boombestand te zwaar wordt aan getast en de noodzakelijke omlegging van de toegangsweg een ongunstige invloed heeft op het geheel. B. Het verzoek om grond ten behoeve van uitbreiding van het tennispark in oostelijke richting wordt afgewezen, maar het college gaat met de besturen van de tennisverenigingen en de heer Van Vliet onderhandelen over een herindeling van de banen, gepaard gaande met een uitbreiding in zuidelij ke richting. Laatstgenoemd alternatief lijkt het meest haalbaar en voor alle partijen de beste oplossing. Zij is echter alleen haalbaar als een paar zeer besloten verenigingen hun medewerking verle- betaal nu minder "Klik" en dat mooie plekje of die grappige gebeurtenis staat op het plaatje. Zomaarja zomaar, want met deze Iso-pak kamera is 't een klein kunstje. Een Agfa Iso-pak kamera om volkomen probleemloos te fo tograferen. Snelle instelling op mooi of bewolkt weer, flits- blokjesaansluiting en gemakke lijk inleggen van de film. U maakt 12 of 20 foto's (zowel kleur als zwart/wit) of dia's op Agfa pakfilm of Kodak Insta- Deze kamera van een zo be kend merk koopt U nu bij ons voor precies vijfendertig gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze Agfa Iso-pak ka mera, exclusief Bijpassende tas f 9,90. Géén Schrift, of tel. best. f I

De Havenloods | 1972 | | pagina 4