i» 9: Steun van gemeente voor Schiedamse Muziekschool 15a. 98ct li Nog geen beslissing over uitbreiding tennispark 1059.= 29 95 ■^98 Brunott mh laiiWM Directeur Bak blijft optimistisch NU VOOR MINDER DAN 2 GULDEN PER METER H^HHDE KLERK Acties in Schiedam voor Hartstichting Programma Koninginnedag Hearing over toekomst van Achterhuis Hulpsecretarie in Groenoord 678.= incl. BTW DE HAVENLOODS, DONDERDAG 27 APRIL 1972 17-511 betaal nu minder Douchen wordt nu nog pretti ger met dit heerlijk geurende schuimbaden de prijs van deze flacon waarvan U wel 60 douches lang kunt genieten, be draagt nog lang géén twee gilden. Reuze flacon "Donna Douche" crème schuimbad (met doseer- sports) voor een tintelend frisse huid en veel douchegenot. Kies uit 3 geurtjes en wel dennen, rozen en lavendel. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze reuze flacon "Donna Douche" crème schuimbad, voldoende voor ong. 60 douches. In den nen, rozen en lavendel geur, nu met spons mm I Géén of té^^^^M I DAF 33 Met 930 leerlingen, die gezamen lijk 1400 lesuren krijgen is de betekenis van de Schiedamse Mu ziekschool wel duidelijk gete kend. Niet dat deze cijfers direct topperszijn. Directeur Kees Bak. maakt er geen geheim van dat het heel wat beter zou kun nen zijn. „Voor een stad als Schiedam zouden dat wel 1600 leerlingen mogen zijn, het gemid delde aantal is zoiets van 2 pro cent van het aantal inwoners". Schiedam blijft dus wat zang- en muziekonderwijs betreft onder de maat. Kees Bak is echter niet ontevreden, hoewel aan de ac commodatie van de school wel het een eh ander moet verande ren, maar daar wordt aan ge werkt. Wensen blijven er voor wat de dépendance in Kethel betreft. Het muziekonderwijs aan kinderen die in de nieuwbouwwijken wonen kan nog wel eens problemen opleveren. Weinig flatbewoners zullen enthousiast zijn als er boven, beneden of naast buurkinderen zijn die aan het oefenen zijn op een contrabas, piano, trombo ne, slagwerk enz. Om-van het electro- nisch orgel nog maar niet te spreken. Daar is de laatste tijd veel belangstel ling voor. Rage Kees Bak zegt er over: „Ach het is net als in de tijd toen de Beatles aan de top stonden, iedereen moest plotseling gitaar leren spelen en liefst nog in drie maanden ook. Zo'n zelfde rage hebben we op het ogenblik met het electro- nisch orgel. Maar dat gaat wel weer Over de hinder, die buren van de muziekstudie ondervinden zegt Kees Bak: „Dat ligt natuurlijk niet op mijn terrein, dat is een zaak van de buren onderling, maar een leerling die bij voorbeeld driekwartier of één uur per dag moet studeren kan dat best in overleg doen. Per slot van rekening Kees Bak: „Men vergeet vaak, dat ons onderwijs eigenlijk een vak opvangt dat bij het overige onderwijs als vak geheel of gedeeltelijk is geschrapt. Anders kwam er van het zang- en muziekonderwijs voor de jeugd nog minder terecht. Ook andere scholen kunnen zich in financieel opzicht niet zelf bedruipen en het zou niet billijk zijn het schoolgeld hoog op te voeren". De subsidie die de Muziekschool krijgt is afhankelijk van het aantal leerlingen. Dat betekent dat een leerling, die meer vakken volgt voor de gemeente voor één telt, terwijl er meer leraren aan te pas komen. Tenslotte: vanavond wordt in de Aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat weer een leerlingenavond gehouden, waar iedereen van harte welkom is. L. 't Hart. DAF MINERVA vitrage en transparante gordijnen: Stel u voor: vensterranden met kant die normaal 3.98 kosten nu voor 1.98. Transparant "open weave" (120 en 150 breed), kost normaal tot 12.75 U betaalt "nu (soms voor B-keus) 1.98. Vitrage transparant van normaal 9.75 nu ook voor 1.98. Daar mag u wel erg snel bij zijn! sensatie prijs per meter van deze aanbieding móét u profiteren Bijeenkomst PvdA De 1 mei bijeenkomst van de PvdA wordt gehouden in het wijkcentrum Nieuwland om 10 uur 's morgens. Tij dens deze bijeenkomst zal aandacht worden besteed aan de problemen van Zuidelijk-Afrika in het kader van de Evert Vermeerstichting om geld in te zamelen voor de bevrijdingsorganisa ties die in dit gebied werkzaam zijn. Voor dit doel zal ook gelegenheid zijn geld af te dragen in het wijkcentrum Nieuwland en in de Derde Wereldwin kel in het Proveniershuis. Deze posten zijn geopend van 's morgens 9 uur tot 's avonds 9 uur. Directeur Kees Bak moet ook bij het aanzetten van de radio en televisie rekening met elkaar worden gehouden. Zijn er onoplosbare problemen dan kan de leerling altijd nog hier studeren". De muziekschool is gevestigd in de Lange Nieuwstraat in het oude gebouw van het Stedelijk Gymnasium. Vergele ken bij het oude gebouw aan de Lange Haven een hele verbetering ook al is er een gemis aan een behoorlijke zaal voor repetities. Er komt echter verandering in de situatie omdat de gemeenteraad maan dagavond gelden beschikbaar heeft ge steld voor verbouwing en kleine verbe teringen. De school heeft 35 vaste leraren en leraressen. De subsidie die de school ontvangt per jaar bedraagt f. 200i.00Q,-. Sommige raadsleden von- In samenwerking met de gemeenschappelijke vakcentrales in Schiedam en de Nederlandse Hartstichting wordt ook in Schiedam actie gevoerd. Deze actie is maandagavond gestart met een voorlichtingsavond in gebouw Irene. Er werd tevens een bestuur gevormd voor de afdeling van de Hartstichting, bestaande uit dr. J. Stevens, directeur van de GGD en drfVan der Veer uit Kethel. Getracht zal worden tot een regelmatige controle te komen van personen in de leeftijd van 25 - 45 jaar, welke als de gevaarlijkste leeftijd wordt beschouwd. De afdeling Kethel-Groenoord heeft hiervoor medewerking toegezegd. In de toe komst zullen voorlichtingsavonden worden gehouden, evenals trimgelegenheid. Ook de Schiedamse^scholen zullen bij de actie betrokken worden. Het programma voor de viering van Koninginnedag in Schiedam wijkt op weinig punten af van het programma van voorgaande jaren. Zaterdagavond 29 april wordt er in zeven wijken van de stad een lampionoptocht gehouden waaraan muziekverenigingen en drum bands medewerking verlenen. In gebouw Dukdalf aan de Rijnstraat wordt zaterdag een Oranjebal georgani seerd. Maandag 1 mei begint het feest met klokgelui en een mars door de stad van het Schiedams Politie muziek gezelschap. Daarna volgen op vele plaatsen in de stad kinderspelen en straattekenwedstrijden. Op de Broersvest geeft het Zeekadet- betaal nu minder Is het niet heerlijk om, als U straks terug bent van vakantie, de foto's die U met dit prachti ge toestel gemaakt hebt, te be kijken en U dan weer op reis te wanen. Fujica compact 35 kamera, ge schikt voor 12, 20 of 36 opna men, zowel zwart/wit, kleur als dia's, met: lichtsterk Fujinon 2.8/38 mm objektief programmasluiter van 1/30 tot 1/250 sec. lichtgevoelige selenium-cel voor lichtmeting de kamera kiest automatisch de juiste kombinatie van slui tertijd en diafragma afstandsinstelling d.m.v. sym- afstandsinstelling, sluitertijd en diafragma zichtbaar in de Deze kamera inklusief tas van f 235,-- voor nog géén honderd zestig gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze Fujica compact 35, volauto matische kleinbeeldkamera voor 12, 20 of 36 op namen, inklu- Géén schrift, of tel. best. tenkorps van 10-14 uur een demon stratie en op het Schuttersveld worden ruiterwedstrijden gehouden. Voor be jaarden wordt er in het Passage Thea ter een concert gegeven waaraan OBK medewerking verleent. In vele wijken wordt er 's avonds een Oranjebal geor ganiseerd. Om 9 uur is er de gebruike lijke taptoe op het parkeerterrein aan de Broersvest. De in Schiedam wonende buitenlandse werknemers zorgen voor iets bijzon ders door in de Plantage aan de Tuin- laan bij de Schelp folkloristische dan sen uit te voeren. Dit programma van dans en muziek wordt gevolgd door de verkoop van Griekse wijn en saté. Om half vier treedt de Spaanse groep Ecos Espanoles op. Turken organiseren een tentoonstelling over hun leefwijze en cultuur. Om half vier wordt er op het terrein van Hermes DVS een voetbal wedstrijd gehouden tussen het eerste elftal van deze club en een elftal van de Spaanse voetballers in Schiedam DES. In de sporthal Margriet wordt 'op Koninginnedag een fancy-fair gehou den door de jeugd. De opbrengst is bestemd voor bejaardensociëteiten. Het feest begint 's morgens om half tien en duurt tot 's avonds 10 uur. Onder de titel „Achterhuis, zal het toch nog 1976 worden? heeft de Schiedamse raad voor jeugd en jonge ren een nota uitgegeven met betrek king tot restauratie van het Achterhuis van het Proveniershuis. In dit gedeelte van het gebouw zal - althans volgens de plannen - het bureau van de SRJJ worden gevestigd. De bedoeling is van het Achterhuis een open jeugdcentrum te maken. Het plan is er in de loop van de volgende maand een hoorzitting te houden, waarin over de definitieve bestemming van het Achterhuis een beslissing zal worden genomen. Daartoe worden uitnodigingen gezon den aan raadsleden, diverse vereniging en en organisaties op het gebied van het jeugdwerk. De werkgroep, die dan gevormd zal worden, moet een totaal plan samenstellen. Het ligt in de bedoeling eerst de benedenverdieping onderhanden te ne men. De verbouwing zal tot stand moeten komen door middel van zelf werkzaamheid. Er worden gratis 350 manuren ter beschikking gesteld wat f 6000,- aan loonkosten bespaart. Aan materiaal is f2500,- nodig, welk be drag bijvoorbeeld door baromzet later weer terugverdiend kan worden. T.V. DEFEKT WIJ HELPEN DIREKT Gebr. de Veld ST. LIDUINASTR. 78A SCHIEDAM TEL. 26.86.38 OFF PHILIPS DEALER F44 DAF MINERVA Afscheid van ds Verwaal In de zondagmiddag 30 april te hou den dienst in de Martinuskerk in Schie dam zal ds. J. Verwaal afscheid nemen als predikant van de hervormde ge meente van Kethel-Groenoord. Zondag 7 mei zal hij zijn intrede doen in de Oude Kerk te Zeist. Het is nog steeds niet gelukt om in de vacature van ds. Verwaal te voorzien. betaal fiu minder Hoe groot Uw koffer ook is, al tijd zijn er wel dingen die er niet in gaan, maar die U toch wilt meenemen. Koop daarom deze reistas van ledervinyl op textielbasis en rondom afgepaspeld. Deze tas met 2 stevige handvatten, 6 be- schermdoppen, rits met slot en zijvakje verkopen wij nu in 5 mooie kleuren voor nog géén tientje. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze reistas van ledervinyl op tex tielbasis in de kleuren rood, cognac, blauw naturel en Géén schrift, of tel. best. Na een debat van ruim een uur heeft het college zich op advies van de heer Van Kinderen bereid verklaard, de voorstellen voor de uitbreiding van het tennispark van Van Vliet in Schiedam aan te houden. Er zal nog nader overleg met de betrokkenen worden ge pleegd. Vooral het rooien van acht grote populieren bleek voor een groot aantal raadsleden niet aanvaardbaar. Er waren drie alternatieve plannen: A. Het verzoek om grond ten behoeve van uitbreiding van het tennispark wordt afgewezen omdat een park als één geheel moet worden gezien, waar elk onderdeel mee is verbonden; een on derdeel zou aan zijn algemeen recrea tieve functie worden onttrokken ter wijl daar al zo weinig van over is; het boombestand wordt te zwaar aange tast; de noodzakelijke omlegging van de toegangsweg heeft ongunstige in vloed op het geheel. B. Het verzoek om grond ten behoeve van uitbreiding van het tennispark wordt toegestaan omdat de gebruikswaarde van het aan zijn algemeen recreatieve functie te onttrekken stuk grond stijgt nu dit intensiever kap worden benut door de beoefening van de tennissport; de noodzakelijke .omlegging van de toe gangsweg geschiedt door en voor reke ning van de heer Van Vliet ten genoe gen en op aanwijzing van de directeur van de dienst gemeentewerken, zodat het Volkspark er als geheel niet op behoeft achteruit te gaan. C. Het verzoek om grond ten behoeve van uitbreiding van het tennispark in oos telijke richting wordt afgewezen, maar het college wordt uitgenodigd met de besturen der tennisverenigingen en de heer Van Vliet te onderhandelen over een herindeling van de bomen, gepaard gaande met een uitbreiding in zuidelij ke richting. (PvdA) voor plan C te zijn, zijn fractie genoot Van de Berg voor plan A, omdat hij bezwaren had tegen het kappen van bomen. De heer Willemse wilde plan C wel gerealiseerd zien, maar de uitbreiding nog meer in de zuidelijke richting zoeken. Bij plan C wil het college kennelijk kool en geit sparen, maar de verenigingen hebben eveneens bezwaren tegen het kappen van de bomen die veel wind tegenhou den. De heer Verhulsdonk (VVD) vond plan B het meest geschikt want er moet ook ruimte overblijven voor de wandelaars. De heer Verlinden (PvdA) zag door het uitbreiden van de tennisvelden tevens een mogelijkheid voor meer schaatsbanen en hij stemde Met ingang van dinsdag 2 mei komt in gebruik het hulp-bureau van de ge meentesecretarie in Groenoord. Deze is gevestigd in het hulppostkantoor van de P.T.T. aan het Jacques LJrlusplein, waarvan voorlopig één loket zal wor den gebruikt voor het afhandelen van een aantal zaken betreffende de bevol kingsadministratie. Elke werkdag van 8.30 tot 12 uur zal daar aanwezig zijn een ambtenaar van de afd. Bevolking of van de gemeentesecretarie. Hiermee wordt_yooruitgelopen op het eventueel vestigen van een hulpsecretarie in het toekomstige wijkcentrum van Groen- oord/Kethel. betaal nu minder Omdat 't de laatste tweeduizend gordijnen zijn, daarom gaan ze de aanbieding in voor zo'n spot prijsje. Moderne afgepaste overgordij nen in gezellige dessins en kleu ren. U koopt zo'n gordijn in de maat 250 x 120 cm met haken- band en onderzoom, dus kant en klaar om zo op te hangen, per stuk voor nog géén acht gulden. afg overgordijnen 250x120 cm Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze restant partij afgepaste over gordijnen in moderne dessins en kleuren, kant en klaar met hakenband en onderzoom, 250 cm lang en 120 cm breed, per Géén schrift, of tel. best. Wethouder Verwey zette uiteen, dat het college zich gebonden voelde aan de reeds eerder gedane uitspraak door de raad, dat er geen bomen meer gekapt mogen worden in het Volks park. Er is een mogelijkheid de banen te verplaatsen, maar daar willen de tennisverenigingen niet aan mee werken. De aanleg van de tennisbanen in Woudhoek zal nog wel enige tijd op zich laten wachten. De heer Van Kinderen deed tenslotte de suggestie over een en ander nog nader te praten met de belanghebben den. Na beraad werd meegedeeld dat het college bereid is alsnog het advies van de heer Van Kinderen te volgen, zodat de verdere-behandeling van de zaak tot de volgende vergadering werd aangehouden. Nog geen schot in plannen speelterrein B. W. delen mee, dat nog nader overleg wordt gepleegd over de plan nen voor een speelterrein op het Schuttersveld. De heer P. Boschman (P.v.d.A.) had het college vragen ge steld over de vorderingen van de plan nen zoals door de Raad voor Jeugd en Jongeren en de wijkvereniging Nieuw land was geadviseerd. B. W. achten het niet mogelijk binnen de gestelde tertnijn van drie weken de vragen te beantwoorden. Kritiek rond de tot stand koming van het speelterrein was er ook van de voor&itter van de SRJJ, Caspar Schuckinck Kool. Men had gehoopt nog dit seizoen iets van de plannen te realiseren, maar dat zal niet meer mogelijk zijn, hoewel dezer dagen' het rapport van gemeentewerken, tegemoet gezien moet worden. In een schrijven vap B. W. heeft de SRJJ zijn teleurstelling uitgesproken over de tra ge gang van zaken. dam deelgenomen ac.. Het was een bonte stoet die al tijdig op pad ging om de verschillende afstanden te lopen. De oudste deelnemer was 77 jaar. MIELE 412-S Per week f 13,- (p.l.). incl. BTW Geschatte gemiddelde levensduur 15 jaar. Per week f8,40 (p.l.) Geschatte gemiddelde levensduur 15 jaar. Tijdelijke aanbieding Gerard de Lange verkoopt al 20 jaar alle merken wasautomaten tegen de laagste prijzen in Europa. verkoopt uitsluitend met 100% service en Ned. garantiebewijzen. bezorgt uw wasautomaat gratis thuis. raag ook onze prijslijst met de laagste prijzen in Europa: alle in koelkasten, diepvriezers, zen, droogtrommels, automaten én centrifuges. GERARD DE LANGE 1e Middellandstraat 68 Rotterdam tel. 25 65 10 Groene Hilledijk 247 Rotterdam tel. 84 13 87 uit ons tuincentrum Nu is 't tijd om te planten, om leuke vaste planten te po ten, die niet alleen deze zomer, maar jaren achtereen blijven staan. Levensboom (Thuya occ.) snel groeiende konifeer, als haag- of sierplant, winter en zomer groen. Pyramidaalvormige Konifeer (Cham, laws.), groenblijvend en groeit op elke grondsoort. Win terhard. Gouden regen (Laburnum Vul- gare). Prachtige voorjaarsstruik met lange bloemtrossen van goudgele kleur. Winterhard. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in ons tuincentrum, 2e etage deze 3 vaste planten, 1e klas kweekprodukten, per stuk Pak Asef stalmest voor f 1,75. Géén schrift, of tel, best.

De Havenloods | 1972 | | pagina 3