r Kostuums 9 30,- Kolberts 35,- 49,- 49,- 50,- Japonnen 9 Onze fabrieksprijzen zijnsuperlaag! Bij ons komt n nooit bedrogen nit! De grootste fabrieksverkoop van Rotterdam. Marconiplein 1-5 telefoon 010-376455. VERENIGDE CONFECTIEBEDRIJVEN Open brief aan werkgevers Verplichte schooldag handicap voor werkende jongeren Excursie op eendenkooi 4magnifieke eiken schaarstoelen cadeau waarde 500,-> Bij Hoogenboezem zit u altijd goed. c :u iiU Damesblazers Terlenka pantalons Herenregenjassen Overhemden Broek- en tuniekpakken Damesregenjassen Damesmantels 17-137 De cursisten van het Vormings centrum Waterweggebied Noord" in Schiedam hebben in een open brief hun ongenoegen uitgesproken over het feit, dat het steeds moeilijker wordt voor 15- of 16-jarigen een baantje te krijgen, omdat ze verplicht zijn één dag in de week naar school te Volgens de jongeren zjjn er grote nadelen aan verbonden, omdat ze daar door maar vier dagen per week kunnen werken. „Velen van ons leren voor type- of steno-diploma of iets anders. Maar daar heb je als 15- of 16-jarige toch niets aan, want je wordt niet aangeno men. Ongeschoolde baantjes kunnen we nog wel krijgen. We krijgen dus het gevoel dat leren voor die diploma's weggegooid geld is, terwijl iedereen ons op het hart drukt, dat we meer moeten leren (aktie: Marie wordt wjj- De volksvertegenwoordiging wil dat we één dag in de week naar school gaan, maar zij doet niets om te voorkomen dat we hierdoor geen baantje krijgen. Dit is hetzelfde als iemand thuis op de koffie uitnodigen en bij het weggaan laten betalen. Nu de leerplicht ver lengd gaat worden hebben wij het gevoel dat deze ellende steeds groter gaat worden". Smoesjes Volgens één van de cursisten is het opvallend dat er in de kranten steeds meer advertenties staan, waarin jon gens en meisjes gevraagd worden van 17 en 18 jaar. De reden daarvan is dat jongens en meisjes van 15 en 16 jaar één dag per week naar school moeten en dit wordt in het algemeen niet door de werkgever uitbetaald. De brief: „De dag dat je weg bent moet een ander voor je invallen en tweemaal zo hard werken. Je wordt vaak met een smoes je ontslagen om voor jou iemand te krijgen die niet naar school moet. Dit alles door een wet die pas jaren nadat hij aangenomen werd in werking is getreden. Er wordt nu voor ons beslist wat goed is, maar er wordt niet over de gevolgen voor ons nagedacht. Zo ga je je een nummer voelen in plaats van een mens. Een manier om het probleem op te lossen is misschien het volgende: werkgevers verplichten om een vast percentage jongeren aan te nemen", aldus de brief van de cursis- Gevonden en verloren Te bevragen aan het Hoofdbureau van Poli tie te Schiedam, dagelijks van 09.00 uur tot 17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag. 1 zwart leren handschoen (1); goud kinder armbandje met plaatje (inscr.); 1 sleutel aan bruin buideltje; 1 fietssleutel; damesbril rose montuur; plastic zak (ca. 60 kg.) inh. verm. kunstmest; studieboek Duits. Klein hondje, ras onbekend, ca. 8 mnd. zwart-wit-bruin, dierentehuis Sint Anna Zus terstraat 42, Schiedam; hond pincer, reu, kleur bruin ca. 12 laar, dierentehuis, Sint Anna Zusterstraat 42, Schiedam. igen bij de vi lameshandsc ^ubensplein goudentrouwring van man, k. de Ruiter, Kethelstraat 20b; gouden kinderarmband met inscr, mevr. Rosman, Fabristraat 28b; bankbiljet, G. Ch. Winkes, Hogenbanweg 27b; bankbiljet, A. Holierhoek, Polderweg 194; schakelarmband double, met plaatje gegraveerd. Radio Modern, Hoogstraat 62; zilverenhangertje sterrenbeeld, Pijnacker, v.d. Leeuwlaan 4; bruine dames knip porte monnee, inh. sleuteltje, Schrey, Lavendel straat 14c; zwarte tas, inh. 1 schrijfblok en bril met genummerd glas, Ekiling. Lisztplein 194; heren portemonnee met inh.en blhrpod- trommel, De Koning, Van Esveldstraat 14b; O ranje dames portemonnee met inh ensleutels. "-veldstraat aan 107 1; bruin etui i uis, Hogenbanweg 39d; vxii, Vondellaan 56a; klein t pinchertje, reu, Libeton, Put- tershoeksestraat 8; poes kleur rood-wit, Ooykaas, Nassaulaan 64; brief-opener, Dom- oedhartstr Burg. var. 4 sleutels. Westhui trapauto N hondje irt, Aufdier Heiden, Swt HERVORMDE KERK: Grote Kerk 10 uur ds. Tj. M. Haitjema, Maassluis, 17 uur ds. J. Kooien, Wer kendam, 19 uur ds. E. F. Verbaas, Maassluis. Bethelkerk 10 uur ds. M. C. Baart. Opstandingskerk 10 uur dr. L. J. Cazemier, Voorschoten. Aula Pi nasplein, 10 uur ds. D. J. Spaling. KETHEL: Dorpskerk 10 uur ds. S. Gerbrandy, 19 uur geen dienst. St. Martinuskerk 9.30 uur geen dienst, 15 uur afscheidsdienst drs. E. Verwaal. Oud-Katholieke Parochie, Dam 30, 10.30 uur h. mis, pastoor drs. F. Smits. Evang. Luth. Gemeente, Oranjestraat, 10 uur ds. A. Steinhart, medewerking Het Apostolische Genootschap, Lin- deyerstraat, 9.30 en 5 uur dienst weekdienst woensdagavond 8 uur. Leger des Heils, Lange Haven, samen komst 10 en 19.30 uur, leiding majoor G. Brinkman en It. J. Wittebol. Geref. kerk Schiedam-Overschie (Vrij gemaakt), gebruik kerkgebouw Evang. Luth. Gemeente, Oranjestraat, 8.15 uur drs. E. Teunis, 15 uur ds. R. K. Wigboldus. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie, Irene-kerk, Lange Haven, H. Bii>nen- kamp, Hardinxveld, 17 uur Grotekerk ds. J. Kooien uit Werkendam. plaats vinden. Er wordt 's avonds bij het ïument in de Plantage in Schiedam een korte plechtigheid gehouden, waaraan door het muziekkorps OBK medewerking wordt In overleg met de verschillende winkeliersverenigingen heeft de Schie damse Handels- en Bedrijfsraad beslo ten winkeliers te adviseren op maandag 1 mei de winkels de gehele dag te sluiten. Dit houdt dus voor de detail handel geen verplichting in, reeds veel zaken z(jn op maandag gesloten. De afdeling Schiedam van de EHBO, heeft zaterdag in gebouw Arcade een bijeenkomst gehouden, waar aan 57 cursisten het diploma kon worden uitgereikt. Dit gebeur de door voorzitter A. van Katwijk, die de docenten een boekenbon aanbood. Daarna werd de avond gevuld met cabaret en dans. Wedstrijden van jeugdbrandweer De Schiedamse brandweer organiseert op 1 mei jeugdbrandweerwedstrijden van jongens van 10-16 jaar. Tussen de wedstrijden door geeft de brandweer demonstraties, zoals het blussen van een keukenbrand en diverse springoe feningen. De wedstrijden worden gehouden op de parkeerplaats van het Emmaplein, aanvang 2 uur. Belangstellenden kun nen zich nog aanmelden bij de brand weerkazerne, Singel 81. Deelname is Zeeverkenners starten nieuw seizoen De Schiedamse zeeverkenners gaan het nieuwe seizoen weer beginnen en dat is op prettige wijze gebeurd door de in gebruikname van een radiohut aan boord van het korpsschip „Jan van Gelder". De in gebruikname werd ge daan door commandant F. J. Bergvelt. De radio-apparatuur in de hut, die in de afgelopen maanden een grote on derhoudsbeurt heeft ondergaan, is ge heel opnieuw geihstalleerd. Met deze eigen zend- en ontvangstapparatuur kan het korps nu op de zaterdagmidda gen in radiocontact treden met de andere zeekadetkorpsen in Nederland. Het ligt in de bedoeling dat de heer Veen, die de scepter over de radiohut zwaait, enige zeekadetten zal gaan instrueren in de bediening van de installatie. Vrijdagmiddag 28 april zullen bij de werf van IHC Gusto N.V. de zeil- en roeisloepen van het korps het water in gaan. Ook de allernieuwste aanwinst, een polyester sloep die de zeelcadetten pas verleden week van de Koninklijke Nedlloyd hebben gehad, zal behoren tot de te water te laten vloot. Op maandag 1 mei zal Schiedam op nieuw nader kennis kunnen maken met het Zeekadetkorps, want dan zal er op de Broersvest een stand worden ingericht waar iedereen vrij toegang heeft. Zowel 's morgens als 's mid dags worden èr diverse demonstraties gegeven waar ook het publiek aan mee mag doen. Vanaf het Schiedamse Hoofd worden dan bovendien rond vaarten gemaakt met de oranje motor sloep „Krukas". De distilleerderij van Joh. Vrijmoed Zonen N.V. te Schiedam, gaat op nieuw de produktie uitbreiden. Dit als gevolg van de afname van de zgn. B-jenevermerken. In verband hiermee worden de installaties vergroot, waar mee men over enkele maanden gereed hoopt te zijn. VLAARDINGEN - Op maandag 1 mei organiseren de Stichting voor Vo- gel-olie-slachtoffers en de Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging afd. Vlaardingen een rondleiding op de Vlaardingse eendenkooi ten behoeve van belangstellenden. De rondleiding begint om 9 uur 's ochtends. Het verdient aanbeveling om degelijk schoeisel te dragen en zo mogelijk een veldkijker mede te nemen. Er moet rekening mee worden gehouden, dat honden niet op het terrein van de kooi kunnen worden toegelaten. Na een toelichting over de kooi en de aldaar aan te treffen vogels, planten, struiken en bomen, wordt een wande ling door de kooi gemaakt. Het geheel zal ongeveer anderhalf uur in beslag In verband met het beperkte aantal mensen, dat rondgeleid kan worden, gelieve men zich van tevoren op te geven bij één van de ondervermelde adressen: J. Boer, Kam. Onnesstraat 193, tel. 353623 of bij J. v. Haren, Zwanensingel 58, tel. 347428. Mini-folkfestival ij Assurancetourix bij VLAARDINGEN - Zondag 30 april wordt er in Folkcentrum Assurance tourix een Mini-folkfestival gehouden. Deze dag staat in het kader van ,,Open Jeugd Werk" en zal daarom ook voor niet-leden open zijn. Op het festival zullen ongeveer acht groepen/artiesten te horen en te zien zijn. Het festival zal om 15 uur beginnen en duurt tot minimaal 24 uur. Donderdag 27 april (vanavond) spreekt in een bijeenkomst van de afdeling Schiedam van de Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde de heer De Bruin van de Gemeentelijke Plant soenendienst. De bijeenkomst wordt gehouden in zaal Irene aan de Nieuwe Haven. Aanvang 8 uur. Gaat u deze dagen snel eens bij Hoogenboezem polshoogte nemen. Bij aankoop van dit prachtige drie-delige eiken wandmeubel John v f2695.- krijgt U vier met skai beklede eiken schaarstoelen cadeau! Dat betekent een voordeel van maar liefst f 500.-.. Laten wij U nog even de prijzen apart noemen: barkast (140 cm) f 1.045.-: vitrine (100 cm) f 830.-; t.v. kast (100 cm) f 820.-... totaal 350 cm. Prijs per stoel f 125.-. Bijpassende eiken tafel f295.-. Vergeet U verder ook onze grandioze sortering eiken merfbelen niet. Wij noemen bijvoorbeeld een massief eiken bankstel met losse kussens al vanaf f 585.-. 9000 m'^toonkamers dagelijks vrij "tebezich tigenook op zaterdag reiskostenvergoeding Jawel, al vanaf 60 Het allerbeste pak kost f 150,- maar daarvoor hebt u wel iets supergeweldigs. Dit is een toevalstreffer. Net aangekocht uit faillissement. Zuiver scheerwollen blazers en toppers. Waar vindt u dat 75r Stevige stof en perfekte pasvorrr De allerduurste f 79,-. Reeds vanaf De mooiste f 69,-. Koop ze in, want dit is een superlage prijs die u nergens vindt. Bekend merk ^voor 25,- Keuze reeds vanaf En dan is er nog één (de duurste) voor f 149,-, maar dat 59,- t is wel haast een gala-pak^^r Terlenka, Trevira en Diolen vanaf Tot en met maat 54. De allerduurste slechts f 60,-. Enorme keus modellen al vanaf In jersey, tweed en zuiver scheerwol. Verder mantels voor f75,- en f 129,-. De fabrieksprijzen die hier in de advertentie zijn vermeld zijn laag. Superlaag. Een keus die al begint bij 24 Daartussen is heel wat te zoeken en die keus eindigt bij f 60,-. Het marconiplein is te bereiken met de tramlijnen 1, 8, 6 en 11. Wij zijn de gehele week (ook zaterdag) geopend van 9-6 uur. Vrijdag zelfs tot 9 uur 's avonds. Vergeet niet even een kijkje te nemen op de stoffenafdeling en bezoek onze schoe nenkelder waar u een uitgebreide keuze vindt in dames-, heren- en kinderschoenen. CENTRALE VERWARMING NU ZEER VOORDELIG Wij bieden U een C.V. installatie op maat voor een zéér concurrerende prijs. Financiering mogelijk. In recordtijd geplaatst. Vul vandaag nog de bon in. INSTALLATIE BUREAU VOOR C.V. "INTERLOCALE" Abtsweg 54. Telefoon 37.27.06 en 157838. BON VOOR VRIJBLIJVENDE INFORMATIE ADRES WOONPLAATS tELEFOON WENST INLICHTINGEN OVER VOORDELIGE C.V. INSTALLATIE. N.B. zonder postzegel zenden aan „INTERLOCALE" Burg. Baumannlaan 132 Rotterdam - 3008

De Havenloods | 1972 | | pagina 8