Hoekse strand is uitgebreid maar voorzieningen zijn er niet Sportprominenten komen Ahoy'-publiek verwennen NODIG VOOR INRICHTING VLAKTE MILJOENEN Aanwinst KRIMPENERWAARD E.O.- HOOFDKANT. PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 13.21.70 'VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG IN ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER Links: Ondanks de meningsverschillen over de toekomst van de badplaats, is het seizoen begonnen. Rechts: - Dit plekje aan de Hoekse boulevard moet de plaatselijke „Dam" worden. Onderaan: Tussen de oude en de nieuwe duinenrij in Hoek van Holland ligt een grote kale vlakte. editie SCHIEDAM Noorderpier bij Hoek van Holland. Daarmee is een einde gekomen aan de vórig jaar ingezette uitbreiding van het Hoekse strand. Nederland is 35 hectaren groter geworden. „Een weinig voorkomend bijprodukt van industriële uitbreiding", noemt de Hoekse V.V.V.- voorzitter H. C. van Nieuwkerk de voor recreatie bestemde oppervlak te, die er bij gekomen is. Een ruimte, die de opnamecapaciteit van het Hoekse strand volgens de V.V.V. meer dan verdubbelt tot ruim 3 miljoen badgasten per jaar. De grote vraag is echter wat moet en kan men deze mensen meer bieden dan alleen maar zo'n vergrote zandvlakte met enige kunstmatig aangelegde duinen? Een beleidsplan voor de strandplaats Hoek van Holland is een oud onderwerp van gesprek, maar is nog steeds niet uit de Rotterdamse overheidskoker gekomen. En HU men door Rijkswaterstaat is verrast met een uitbreiding van het strand, welke mogelijkheden biedt de recreatiewaarde van Hoek van Holland op te vijzelen ontbreekt dat nog. Derhalve was een door de V.V.V. vorige week georganiseerde bespreking van het onderwerp „De Hoekse strandexploitatie in nieuwe opzet" bij voorbaat gedoemd een vrijblijvend gebabbel te worden. De heer H. C. van Nieuwkerk zei als voorzitter van de V.V.V. drie belangrij ke voordelen te zien in de over tien dagen te beëindigen kunstmatige ont wikkeling van het strand. „Ten eerste de toename in de opnamecapacite:t. Afhankelijk van het weer ontvingen we hier voorheen lal 1/2 miljoen men-' sen. Nu kan deze uitgebreid worden met 11/2 a 2 miljoen personen. Voorts is thans een stabiele situatie ontstaan. In de komende tien jaar zeker zijn geen wijzigingen in het terrein te verwachten. Daardoor ont staan mogelijkheden voor de exploi tanten om investeringen te doen voor meerdere jaren. Voorheen was het een eenjarige exploitatie en moesten de paviljoens jaarlijks worden afgebroken en weer worden opgebouwd. De aige- lopen winter is de proef met het laten staan van de strandpaviljoens goed geslaagd. Tenslotte is er de grotere verscheidenheid in het recreatieve pak ket. Door de kunstmatige duinen is er tussen de oude en die nieuwe duinenrij een gebied ontstaan, waarin men ook bij winderig weef terecht kan". 400 meldingen vu w,..,.e--- - dat hier meestal een zuid-westenwind ting moet men het nu maar zett waait hebben wij van de overkant niet uitzoeken, als men echter maar afblijft veel te vrezen". Ook met betrekking van de zuidelijke strook (direkt naast tot de watervervuiling was hij niet zo de Noorderpier), want daar komen pessimistisch: „Er is weer vis in de voorzieningen voor Rijkswaterstaat Waterweg en er groeien weer mosselen zoals op de punt een gebouw van op de pier". dertig of veertig meter hoog. Een De V.V.V. wil het verblijfstoerisme in gebouw, dat de hele omgeving zal Hoek van Holland opvoeren. De wijk- beheersen en waarin verschillende raad geeft de voorkeur aan dagrecrea- diensten van Rijkswaterstaat zullen tie. Zij stelt prioriteiten voor open- worden ondergebracht, zoals verkeers- lucht-recreatie-mogelijkheden; de wijk- geleiding. Volgend jaar zal men met de raad streeft naar slecht-weer-recreatie- bouw beginnen, ruimte. Ook ten aanzien van hotelac- De collectie van het Rotterdams His torisch Museum in de Korte Hoog straat is deze week verrijkt met een belangrijke aanwinst. Het betreft de aankoop van twee fraaie uit eikenhout gesneden engelenfiguren van de hand van Frans van Ussel (of Ursel), vervaar digd in het laatste kwart van de 18de eeuw. Deze Antwerpse beeldhouwer vertrok in 1770 naar het Noorden, waar hij voornamelijk, tot omstreeks 1802, te Rotterdam werkzaam was. Vast staat, dat hij tot 1799 samenwerkte met de Rotterdamse bouwmeester J. C. F. Giudici. Zo vervaardigde hij tussen 1780 en 1783 het altaar, de preekstoel en een aantal heiligenbeelden voor de door de oorlog geheel verwoeste St. Rosaliakerk, het hoofdwerk van Giudi ci, en zo zou hij onder meer de hoofdbeelden voor het door deze architect ontworpen orgel voor de St. Petruskerk te Roelof arendsveen. Het Laurenskerk hebben gemaakt. bestuur van deze kerk zag zich enige De engelenbeelden, waarop de signa- jaren geleden door financiële omstan- tuur van Van Ussel voorkomt, zijn afkomstig van een door Abenes ge schonken kommuniebank uit de St. "digheden genoodzaakt om een gedeelte van de kerkelijke bezittingen van de hand te doen. Dijkzigt heeft nieuwe polikliniek Per 2 mei is de nieuwe polikliniek van de afdeling Urologie en Plastische Chi rurgie van het Academisch Ziekenhuis Rotterdam/Dijkzigt in gebruik geno - men. De polikliniek Urologie houdt, volgens een afsprakensysteem, op maandag, woensdag en vrijdag spreekuur van 8.30-12.30 uur (50 a 60 patiënten per dag) en de polikliniek Plastische Chirurgie op vrijdag van 13.30-15.30 uur (40 a 50 patiënten per dag). Bij de inrichting van deze polikliniek is in hoge mate rekening gehouden met de belangen van de patiënt, zowel ten aanzien van het onderzoek (privacy) alsook ten aanzien van de accommoda tie (wachtruimte, wachtfaciliteiten). Ten behoeve van het onderwijs aan studenten zijn in ruime mate facil teiten aanwezig. Miljoenen momenten, dat de zonnestralen wor den verdreven door regendruppels. Iets, wat in Hoek van Holland zeker niet minder voorkomt dan elders in het Rijnmondgebied. Zelf sprak V.V.V.-voorzitter Van Nieuwkerk over 10 tot 15 topdagen per seizoen. Wat hij de mensenmassa, die per trein of auto vrij gemakkelijk naar Hoek van Holland kunnen reizen, op de overige dagen in het jaar wil bieden kwam er niet uit. Openluchtbad Hbek van Holland heeft nu een stuk land erbij, dat bestemd is voor recrea tie. Een vertegenwoordiger van stads ontwikkeling Rotterdam zei: „De ruw bouw is er, nu moet een en ander ingericht worden. Daarvoor is wel 4 miljoen door de raad gevoteerd, doch G S. moet nog toestemming geven. Daarna zal de uitvoering van het plan drie jaar in beslag nemen". In die tussentijd krijgt de wijkraad van Hoek van Holland meer zeggenschap. Of dat zal betekenen, dat dan een inrichting zal volgen die andersgericht zal zijn dan nu door de V.V.V. wordt verdedigd is de vraag. Immers, de mensen van de V.V.V. hebben uitsluitend ingehaakt op de ideeën van Rotterdam, waarbij de be perkte financiën een rol spelen. Wijk raad svoorzitter. Van der Houwen zegt echter: „Dit gebied biedt kapitale mo- f Geen bordjes De heer Van Nieuwkerk was voorts enthousiast over het feit, dat men in het nieuwe gebied - voorlopig een jaar als proef- geen bordjes „Verboden toegang" en draadafsluitingen zal te genkomen. De V.V.V. gaat er vanuit, dat Hoek van Holland meer mogelijk heden moet krijgen voor verblijfstoe risme. Van Nieuwkerk hoopte, dat de overheid daarvoor zal zorgen door een aangepaste infra-structuur. Voorts moet volgens de V.V.V.-voorzitter ge streefd worden naar uitbreiding van hotelaccommodatie, welke dan aan de noordkant van de huidige boulevard zou moeten verrijzen. Voorzitter L. van der Houwen van de wijkraad Hoek van Holland liet met reacties op een vraag naar wijkraadbe moeienissen in deze blijken op zeer essentiële punten van mening te ver schalen met de V.V.V. Hij zei met nadruk: „Wij als wijkraad mikken op dagrecreatie. De omstandigheden zijn thans hier zo, dat men mogelijkheden tot dagrecreatie in Hoek van Holland veel goedkoper kan ontwikkelen dan elders in het Rijnmondgebied. Daarom is hier behoefte aan meer accommoda ties voor slecht-weer-recreatie". Daarmee sloeg de héér Van der Hou wen de spijker precies op zijn kop. De V.V.V. zat dan wel te beweren, dat Hoek van Holland nu zo'n 3 miljoen badgasten kan ontvangen. Hij had ech ter geen alternatieven voor recreatie op Als plannen voor de vergrote zandvlak te langs de Noordzeekust bij Hoek van Holland noemde Van Nieuwkerk een openluchtj! bad tussen de oude en nieuwe duinregel („Dat staat bovenaan - op onze verlanglijst"), een uitgebreid gelijkheden voor dagrecreatie stelsel van wandelpaden, tent- en speel- R "mnnnHer<: dus ook v00f de weiden. Het autoverkeer moet volgens de V. V. V.-ers zoveel mogelijk worden geweerd uit dit gebied en derhalve is daar ook geen plaats voor een nieuwe boulevard. (De huidige boulevard heeft zijn oorspronkelijke functie verloren, omdat door de nieuwe duinregel het uitzicht op de Noordzee verloren is gegaan). Wijkraadsvoorzitter Van der Houwen denkt hierover ook anders. Hij gaat er van uit, dat de afstand, die men van auto naar het-werkelijke strand moet afleggen niet te groot mag zijn en beweringen, dat door de aanleg van een boulevard ernstige milieuvervuiling de Rijnmonders, dus ook voor de Rotter dammers. Zij zullen beter gediend zijn met aanvullende overdekte recreatie mogelijkheden hier dan bijvoorbeeld een tientallen miljoenen vergende ac commodatie in de stad Rotterdam. Het is toch doodzonde, dat men geen twee miljoen wil neertellen om hier een ideaal zwemmeer te krijgen, terwijl elders meer geld verslindende zwemba den Worden aangelegd" Het Hoek van Holland, dat nu V.V.V. en gemeente Rotterdam voor ogen staat is een Hoek van Holland, dat alleen bij mooi weer recreatiemogelijk heden biedt. Het andere Hoek Holland kan miljoenen gedurende vrij liet nieuwe recreatiegebied wordt bin- wel het gehele jaar ontspanningsmoge- nengehaald acht hij overdreven. Iets, lijkheden bieden, wat Van Nieuwkerk zegt over acties en berichten met betrekking tot milieu- Rijkswaterstaat bemoeit zich er verder vervuiling in Hoek van Holland door niet meer mee. Die instantie heeft industrie-activiteiten aan de overkant, (opgepord door Hoekse wijkraadsle- Binnen de muren van het Rotterdams Sportpaleis „Ahoy" zal op vrijdag 26 mei en zaterdag 27 mei een Sportfesti- val worden gehouden dat z'n weerga in Nederland niet kent. Een primeur voor Rotterdam dus. l al van prominente sportlieden uit binnen- en buitenland komen tijdens dit tweedaagse Sportfes- tival (sponsor is het verzekeringscon cern Nationale-Nederlanden) in actie. Tot die prominenten behoort Tom Okker, die onder contract staat bij de groep World Championship'Tennis van Lamar Hunt. n met de Engel- Joegoslaaf Mikki Pilic. Okker, bekend als „The Flying Dutchman" wegens zijn snelheid op de baan en gevreesd om zijn precisietennis, trad in 1969 toe tot World Championship Tennis. Hij won in 1970-o.m. de open kam pioenschappen van Nederland, België en Duitsland en in 1971 het tiende en elfde toernooi om het wereldkam pioenschap profs, waarbij hij in Que bec Laver versloeg. Okker staat op het ogenblik derde op de wereldranglijst van World Cham pionship Tennis. De tennissers spelen op vrijdagavond 26 mei een dubbel spel. Óp zaterdagmiddag 27 mei volgen twee enkel-spelen. Op zaterdagavond Nobby Stiles Tijdens de beide sportdagen staat ook zaalvoetbal op het programma. Door bemiddeling van de Go Ahead-trainer Barrv Hughes slaagde Nationale-Neder landen erin een Brits team aan te trekken. De juiste opstelling is nu nog niet bekend, maar de mogelijkheid dat Nobbv Stiles. Jimmy Greaves, Jacky Charlton en Mc. Lintock (de aanvoer der van het roemruchte Arsenal) van de partij zullen zijn, is zeer groot. Behalve de Britten zal ook Go Ahead Eagles aantreden. Eddy Pieters Graaf land zal voor deze gelegenheid eert speciaal „eigen" team samenstellen. Mark Cox en de Met een vierde club zijn nog onderhan delingen gaande. In ieder geval is het zo. dat de vier clubs een halve compe titie spelen. Een ander hoogtepunt op het Sportfes- tival vormen de wielerwedstrijden. Op vrijdagavond een afvalrace en een po ging om het baanrecord over 1 km. te verbeteren. Op diezelfde avond ook een wedstrijd achter dernies en wel over 20 km. Een spektakelstuk van de bovenste plank. Zaterdag komt de sprint-elite aan de beurt. Rober van 1 Lancker, Tim Mountford, Gordon Johnson en wereldkampioen Leijn Loevesijn staan borg voor een pittig stukje sprintwerk. Ook basketball is „in" in Rotterdam. Daarom besloten de organisatoren om een interlandwedstrijd op het program ma te plaatsen. Dat wordt dan een wedstrijd tussen Nederland en West- Duitsland. Een goede kans in Neder land het team van West-Duitsland aan het werk te zien, want zoals bekend is dit land vrijgesteld van deelneming aan het in ons land te houden vóór-Olym pisch kwalificatietoernooi. Deze bas ketball-topper is het sluitstuk van het zaterdag-programma. Op vrijdagavond valt voorts te genieten van turnen (het neusje van de zalm uit de turnwereld komt naar. Rotterdam) en op zaterdagmiddag van atletiek. Vier meisjes, waaronder de Europese jeugdkampioene Mieke van Doom, gaan proberen om het Nederlands in door-record hoogspringen scherper te stellen. Sandra en Andres Tennis, zaalvoetbal, wielrennen, bas ketball. turnen en atletiek. In totaal dus zes takken van sport tijdens één Sportfestival. Dat mag gerust uniek genoemd worden. Maar er is op die twee dagen in mei nog meer, want er treden ook artiesten op. Het zijn San dra en Andres (vrijdag- en zaterdag avond), de Down Town Jazzband (eveneens vrijdag- en zaterdagavond), het Cocktail Trio (zaterdagmiddag) en Ben Cramer (zaterdagmiddag). Boven dien zijn er óp vrijdagavond, zaterdag middag en zaterdagavond muzikale bij dragen van de Rotterdamse band num mer één: „Ahoy". Deze band zal op 31 mei ook de Europacup finale tussen Ajax en Inter muzikaal omlijsten. Elles Berger en Henk Terlingen (ook al geen onbekenden) zullen de verschil lende programma-onderdelen aan el kaar praten. De toegangsprijs per avond of voor de Ook Jacky Charlton komt naaQRotter- dam. en Den Haag en bij de „Ahoy"-voor- verkoopadressen. Voor de zaterdag kunnen ook dagkaarten worden ge kocht. Voor de uitzending van sportlieden naar de Olympische Spelen in Mün- chen is veel geld nodig. Topsport is nu eenmaal kostbaar. Het leek Nationale- Nederlanden daarom sympathiek met dit evenement ook aan het Nederlands zaterdagmiddag bedraagt acht gulden Olympisch Comité een dienst te bewij- per persoon. Jongeren tot 16 jaar zen. Per bezoeker gaat één gulden naar betalen vijf gulden, evenals 65-plussfers. het N.O.C. Wellicht kunnen mede door De toegangskaarten zijn verkrijgbaar de organisatie van dit sportfestival bij de V.V.V.-kanteren in Rotterdam enkele atleten meer naar München. Jeugdtoernooi van Feyenoord Op vrijdag 12, zaterdag 13 en zondag 14 mei zullen op de velden van het Stadion Feyenoord voor de 13e maal acht jeugd teams uit binnen- en buiten land alkaar de prachtige en kostbare zilveren wisselbeker, die beschikbaar is gesteld door het bestuur van de Sport club Feyenoord, gaan betwisten. De deelnemende jeugdelftallen zijn: Tottenham Hotspur en Arsenal uit Engeland, Beerschot uit België en Hvidovre uit Denemarken. Uit Neder land komen Ajax, P.S.V., Sparta en Feyenoord. Het toernooi begint op vrijdagavond 12 mei om 7 uur 's avonds. Alle wedstrijden worden gespeeld op het hoofdveld van het Stadion. Het pro gramma voor vrijdag luidt als volgt: 19 uur Sparta-Arsenal, 20 uur Feyenoord-Tottenham, 21 schot-Ajax en 22 uur P.S.V.-Hvidovre. De wedstrijden worden op zaterdag voortgezet. Aanvangstijd 13 uur. Daar het mogelijk is, dat de competitiewed strijd Feyenoord-Excelsior op zater dagavond wordt gespeeld, kunnen in verband daarmede de aanvangstijden nog worden gewijzigd. Dit geldt dan eveneens voor de wedstrijden op zon dag. De toegangsprijs bedraagt f 2.50 en voor kinderen fl.—De leden van Feyenoord en de houders van donatie- kaarten hebben op vertoon van hun diploma gratis toegang. Voor eventuele verdere bijzonderheden kan men zich in verbinding stellen met de heer J. H. de Jong, Piet Heinstraat 59 te Zwijn- drecht (tel. 01850-23056). dinsdag 9 mei 1972 21e jaargang no. 19

De Havenloods | 1972 | | pagina 1