7 Met Andere Woorden Unieke mogelijkheid alle stempels en zegels Olympiade te verkrijgen l-TMTtimiïf Ifsfiatyp lijft u er voor thuis DE HAVENLOODS, DINSDAG 9 MEI 1972 19-501 Na langdurige conferenties met de postdirectie van de Olvmpiadestad München en het Olympisch Comité heb ik het genoegen, belangstellenden een herinnering aan de Olympische Spelen 1972 te kunnen aanbieden, zoals zij in deze vorm op geen andere wijze dusdanig compleet meer verkri jg baar zal zijn. U weet inmiddels wel, dat ik steeds voor u op zoek ben naar filatelistische versnaperingen, waarvan u mee kunt profiteren. Ik meen dit te mogen samenvatten onder het begrip „actieve filatelie". Ik heb het geluk, in München, de plaats van de aanstaande Olympiade te wonen en wat ligt dus meer voor de hand dan dat mijn gedachten dit keer ernaar uitgingen, op welke wijze ik u in het bezit zou kunnen laten komen van een filatelis tisch olympisch dokument. Zoals bekend, verschijnt sinds 1968 jaarlijks in de Bondsrepubliek een toe slagserie ten bate van de Olympische Spelen 1972 te München. Voorts is mij uit gesprekken met de postdirectie gebleken, dat gedurende deze manifes tatie in totaal 53 bijzondere stempels (voor elke sport één) zullen worden gebruikt. Ik heb me nu voorgesteld, voor u een carnet te vervaardigen, bevattend een zevental bladen olym pisch briefpapier met alle tot en met 18 augustus (uitgiftedatum van het laatste blokje en een speciaal postze gelboekje) verschenen zegels en blok ken in totaal 5 series, 3 blokken waaronder het schaarse Sapporo-blokje waarvan de oplaag van 7 1/2 miljoen niet zal worden verhoogd, zoals nij het ministerie van PTT te Bonn officieel mededeelde, een postzegelboekje en vijf blokken van vier olymiadezegels van lOPf voor de resterende 20 stem pels waarbij (ditmaal bij hoge uitzon dering door het ministerie voor deze gelegenheid toegestaan! elke zegel met een verschillend Olympiadestem- pel wordt afgestempeld. Prijzen De prijs van deze garnituur (garnituur a), die dus alle zegels en alle stempels bevat van de Spelen te München met een aantal andere plaatsen waar be paalde sporten worden uitgedragen, bedraagt f 45. Voorts kunt u uitslui tend de stempels bestellen. Hierbij kunt u kiezen uit twee mogelijkheden: alle stempels op een normale frankeer zegel (garnituur b, prijs f 15.-) en alle stempels op een olympiadezegel (garni tuur c, prijs f 20. -). Gaarne overschrij ving van het betreffende bedrag met opgave welk garnituur wordt gewenst op gironummer 690879 t.n.v. E. R Hofmann, 8 München 81Ostpreussen- strasse 51. Wilt u er wel voor zorgen, dat alle bestellingen uiterlijk 31 mei in mijn bezit zijn? Overigens, de verzendkos ten zijn in de prijs inbegrepen. Eli carnet wordt voortlopend genummerd. U gelieve er evenwel aan te denken dat u het carnet niet eerder dan september kan worden toegezonden daar het laat ste stempel pas op 10 september g du rende de sluitingsplechtigheid in ge bruik wordt genomen. Corresponden tie kan i.v.m. het te verwachten grote aantal bestellingen helaas niet worden gevoerd. Folklore wordt in beeld gebracht middels een serie Sociale en Culturele Zorg, waarop een steel-band, een Antilliaans orkestje en een dansgroep te herkennen zijn. Ik ben als filatelistisch journalist onze PTT steeds weer dankbaar dat zij zulk een nauwkeurige omschrijving van de zegels verstrekt. Voor iemand die met de Antilliaanse folklore niet zo op de hoogte is: „seu" is een maisoogstfeest en „tambu" is een trom die gebruikt wordt om dansfeesten rond de jaarwis seling op te luisteren. Dit jaar wordt voor de Europazegels van NEDERLAND voor het eerst ook de oplaag van de hoogste waarde be- kendgegeven. Aldus bedragen de opla gen: 30 ct 25 miljoen en 45 ct 3 min., daarenboven worden van de 30 ct nog 2 min. rol-zegels aangemaakt hetgeen betekent, dat 400,000 ervan een tel- nummer zullen dragen. Een zeer aansprekende serie komt dit maal weer uit BERLIJN. Het zijn drie zegels van 10, 25 en 30Pf (oplaag naar behoefte) van Alex von Riesen, Max Liebermann en Walter Leistikow, die op voortreffelijke wijze een drietal De nieuwe PHILACOLOR Duitsland katalogus is thans verkrijgbaar. Hij beeldt iedere zegel vanaf 1870 in haar werkelijke kleur af en brengt tevens een opstelling van alle na 1945 uitgege ven munten naar muntplaats en jaartal. Hij is voor de zeer lage prijs een uitmuntend hulpmiddel voor de Duits- land-verzamelaar. De prijs bedraagt DM 6.50 en wordt u. zoals mij de uitgever zojuist telefonisch bevestigde, zonder kosten toegezonden. U kunt gireren op giro 18675 girokantoor München t.n.v. Philacolor, 8 München CUTURfU 2€*G ISWi Een niet nader genoemde driemastbark vinden wij in een door ZWEDEN op 8 mei uitgegeven postzegelboekje bevat tend vijf zegels van 55 Óre. Een tweede zegel toont de tweern astschoe ner „Falken". De naam van eerstge noemd schip hoop ik u bij een volgen de gelegenheid nog te kunnen medede- Over Zweden gesproken: De Op 1 juni brengt ZWITSERLAND weer zijn Pro Patria serie aan de loketten. Men koos ditmaal als motief j iiiet meer de populaire schilderijen (fresco's en glas), doch archeologische vondsten uit Zwitserlands bodem. Al dus blijft men toch- de gropdconceptie „kunst en kunstambachten" trouw. Zo ziet men op de zegel van lOpluslOR drie harpoenspitsen, op de 20plusl0R een antiek bronzen watervat, op de 30plusl0R een gouden borstbeeldje van kei/er Marcus Aurelius en op de 40plus20R een sierschijf, die door vrouwen van goede huize werd gedra- Boogschieten LUXEMBURG heeft op 2 mei behalve Europazegels van 3 en 8F twee waar den van elk 3F uitgegeven ter gelegen heid van het Europese kampioenschap boogschieten en het 20-jarig bestaan van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal in Luxemburg. Vliegtuig- en schepenliefhebbers ko men ook weer aan hun trek: De DDR Ifeeft namelijk op 25 april een serie van vier zegels uitgegeven, waarop af gebeeld worden vliegtuigen, zoals zij in het luchtruim van dat land te vinden zijn. Zo toont de 5Pf een helikopter van het type KA-26 met coaxiale rotor (twee rotoren op twee op één hartlijn gelegen aandrijfassen), de lOPf een toestel (type Z-37) voor het besproe ien van landbouwgebieden, de 35Pf een passagiersvliegtuig van het type IL cCoxwnm 6C&ÊMAS l/UUuj WJütS\.[ Rotterdam, Groothandëlsgebouw A5 Tel. (010) 11 31 50 j uoor tijdelijke kantoorkrachten t5o Zweedse PTT verdeelt 50 postzegel, -prijzen onder die inzenders, die de: meeste stemmen uitbrengen op de mooiste Zweedse postzegel 1971. Stuurt u nog vandaag uw keuze aan: Frimaerksomroestningen, Postens Kundtidning, Poststyrelsen, S 105 00 Stockholm, Zweden". De verzamelaars van GUERNSEY (en dat zijn er, zoals mij uit de correspon dentie blijkt, nogal wat! Overigens, (hebt u de philatelic news bulletins al ontvangen?wil ik hierbij op een bijzonderheid attenderen: onaange kondigd verscheen het luchtpostblad in de nieuwe waarde van 5p. Aan postwaardestukken zijn verkrijgbaar enveloppen voor aangetekende verzen ding (linnen) zonder zegelindruk (grootten G-, H- en K-size). Ook al staat er dan geen zegelindruk op, zij behoren erbij. Interessant is ook een foto van de postale onafhankelijk heidsovereenkomst met de Britse rege ring, die voor een prijs van 40p ver krijgbaar is. Schrijft u mij maar als ik u daaraan moet helpen. Ik geef u dan nog nader bericht, wat het precies kost. Ernst R. Hofmann, A.I.J.P. Hema in Rotterdam vernieuwd De Hema aan het Beursplein in Rotter dam heeft haar oppervlakte anderhalf- maal vergroot, door de eerste etage bij het geheel te trekken. Het Wip-In-res- taurant werd geheel verbouwd en naar de andere zijde verplaatst en tevens met 100 zitplaatsen uitgebreid. De leiding van dit snelbuffet berust bij de heer Ade Knoop. De inrichting werd verzorgd, door inte rieur-architect Elzas, die reeds vele verbouwingen voor de Hema heeft verzorgd. Door de vergroting en de toepassing van nieuwe toonbanken is het geheel overzichtelijker geworden. Ook door het nieuwe betalingssysteem met centrale afrekenpunten. Op dé eerste etage, die thans met een roltrap bereikbaar is, zijn de huishoudelijke afdelingen gevestigd; alsmede o.a. speelgoed, grammofoonplaten eh dog- het-zelf artikelen. Aan de Korte Hoog straat-zijde bevinden zich de. consum ptie-afdelingen met de nieuwe kaasvi trine, die thans gekoeld is. De leiding van het nieuwe filiaal berust bij de heer H. A. Volders, sinds 1959 bedrijfsleider van de Rotterdamse Hema. Voorheen was hij in-dezelfde functie werkzaam bij filialen van de Hema in Heerlen en Arnhem. De opening van dé nieuwe zaak, die vrijdag 5 mei plaatsvond, werd verricht door mevrouw A. N. Thomassen-Lind, die met een glas champagne het nieu we, „vlaggeschip" van de Hema doopte. Het Wip-in zelfbedieningsrestaurant in de vernieuwde Hema aan het Beurs plein in Rotterdam is belangrijk uitge- CONTESSA,fijn datje d'r bent Kom kijken fift de keuken Hoe zit dat eigenlijk met die ge meentelijke bedrijven? Met de drinkwaterleiding, de metro, de Gemeentekwekerij, De Doelen 24 mei, 21 juni, 19 juli en 16 augustus Metro-remise en -werkplaats Hilledijk 14 juni, 12 juli en 9 augustus Drinkwaterleidingbedrijf Berenplaat Interessante excursies per luxe Touringcar van Ket Gemeentelijk Voorlichtingscentrum Open Boek, Kruisplein 23 (Bouwcentrum), telefoon 11 61 81, toestel 2153. ^Hier zal men ook graag uw boeking voor deze tochten note ren en de nodige inlichtingen verstrekken. Vertrektijd van alle uitstapjes: -13.30 uur. Ondanks vele prijsverhogingen is de prijs van de excursies de zelfde gebleven: f 3,50 per per soon; f 2,50 Voor houders van bejaardenpassen. Op de woensdagmiddagen 31 "mei, 28 juni, 26 juli en 23 augus tus bent u welkom in het Concert en Congresgebouw De Doelen. Nu eens niet om naar een concert te luisteren, maar om te zien hoe dat hele gebouw reilt en zeilt, hoe de licht- en 'géluidsregie in al die zalen geregeld wordt, hoe men het aanlegt eemheeljaar lang - zo'n gebouw te organi Deze 1-3.30 ui Voor u r krijgt u n wat al niet ursie begint ook om in: .het Open Boek. r De Doelen wandelt dia- of filmvertoning Rotterdam. Deelname aan QPENBOEKdoet Boekje Open! Kijkt u mee? Leden van de Rotterdamse schaak- bom} hebben in het Belgische Maria- kerke (gelegen nabij Gent) tegen een tean» uit die plaats op "29 april een wedstrijd gespeeld. De Belgen wonnen met 18 1/2 tegen 11 1/2. Meer dan 9.000 inzendingen kwamen binnen van de puzzel, die wij vorige maand voor de SAKOR (Samenwer kende Kinderbescherming Organisa ties) plaatsten. Dat betekent dat deze instelling zo'n 10.000 gulden rijker is geworden. Een behoorlijk resultaat, waarvoor we bij deze alle inzenders hartstikke bedanken. Over naar de orde van de week. Dit keer een puzzel opgebouwd uit 18 trapfiguren. waarin horizontaal en ver tikaal dezelfde woorden moeten wor den ingevuld. Het nummer tussen haakjes geeft aan waar het horizontale woord moet worden ingevuld. Bij juis te oplossing vormen de eerste letters oudere (afk.). zullen in de krant van donderdag 18 mei worden vermeld. Uiterlijk dinsdag morgen 16 mei dienen de oplossingen in ons bezit te zijn. Figuur 11 (6) nederige onderworpen heid; 2 (4) bouwspecie; 3 (7) barak; 4 (2) rond voorwerp; 5 (8) buitendijks Figuur 2: 1 (6) afbeelding; 2 (4) manspersoon; 3 (7) vogel; 4 (2) drink gerei; 5 (8) kwab. Figuur 3: 1 (6) steken; 2 (4) teken v/d Dierenriem; 3 (7) sein; 4 (2) deel van de trapfiguren achter elkaar gelezen - een soort functie (van 18 letters). Alieen die functie moet als oplossing op een briefkaart (denk aan de 25 cent portokosten) worden gezonden aan Met Andere Woorden, postbus 5204 in Rotterdam. Onder de goede inzen- Figuur 7: 1 (6) beroep; 2 (4) steen; 3 Figuur 5: 1 (5) soort bijeenkomst: 2 (7) weten; 3 (3) opnieuw; 4 (8) gordel; 5 (2) godsdienst (afk.); 6 (9) voeg woord. Figuur 6: 1 (6) bergplaats voor wapen; 2 (4) nis; 3 (7) wondvocht; 4 (2) bijwoord; 5 (8) voordat. Figuur 8: 1 (6) gezin; 2 (4) bijna; 3 (7) verdragen; 4 (2) geheel de uwe (afk.); 5 (8) metaal. Figuur 9: 1 (5) zeemacht; 2 (7) op standeling; 3 (3) kerkvorst; 4 (8) sip; 5 (2) lengtemaat (afk.); 6 (9) bijwoord. Figuur 10: 1 (5) plaatsaanduiding; 2 (7) pachterij; 3 (3) knel; 4 (8) keur; 5 (2) in 't jaar der wereld (afk.); 6 (9) Figuur 11: 1 (6) vrucht; 2 (7) veroor zaken; 3 (3) discussie; 4 (2) onderdom peling; 5 (8) visgerei. Figuur 12: 1 (6) billijk; 2 (4) deel van Figuur 13: 1 (6) Eerste-Kamerlid; 2 (4) appel; 3 (7) doopfiguur; 4 (2) onderdeel van voertuig; 5 (8) insekt. Figuur 14: 1 (5) bekoorlijkheid; 2 (7) telwoord; 3 (3) drank; 4 (8) oosterse titel; 5 (2) aanduiding op auto van diplomaat; 6 (9) werktuig. Figuur 15: 1 (5) hardlopen; 2 (7) meisjesnaam; 3 (3) streven; 4 (8) deel van camera; 5 (2) heren (afk.); 6 (9) voorzetsel. Figuur 16: 1 (6) roofvogel; 2 (4) strafwerktuig; 3 (7) Franse rivier; 4 (2) ijle stof; 5 (8) watering. den; 4 (2) haarkrul; 5 (8) wedloop. Figuur 18: 1 (6) makker; 2 (4) welrie kend hars; 3 (7) haardos; 4 (2) grap; 5 (8)boom. éeen6cefl/ 'neigen tuin... En wat voor een tuin. 'n Tuin met vijvers die vol zijn van prachtige, exotische waterplanten, met de Victoria Regia in de hoofdrol. neem'n blijdorp jaarabonnement 20:- verzicht van de belangrijkste programma's Vanaf vandaag kunt u elke week in de dinsdagkrant de rubriek „Blijft u er voor thuis" aantreffen. Een rubriek, die een overzicht geeft van de tv-programma's voor de komende zeven dagen. Een rubriek, die echter niet de pretentie heeft volledig te zijn. De lezers van Het Zuiden kennen deze rubriek al enige jaren uit de donderdagedities van deze krant, terwijl de lezers van De Havenloods er een nieuwe service hebben bijgekregen. ramma maakt de VARA een begin met de herhaling van PJpo op van de juffrouw is er voor het journaal ook. Om kwart voor acht negen aandacht voor een projekt waarin mensen aan het woord verwachtingen van het leven en hun arbeidssituatie in het bijzonder, tien, voor Achter het Nieuws en het laatste journaal mag worden liedjes zoals ze destijds in Klatergoud werden uitgezonden. DINSDAG II De NCRV doet de jongeren een plezier met het om tien voor negen uit te zenden portret van de Bee Gees. Voor het zover is in de tijd tot acht uur de andere vakantie en Dier en Vriend van Tanja. Please, sir valt te verwachten meteen na het journaal. En vanaf vijf over half tien achtereenvolgens Ander Nieuws, het laatste nieuws, Den WOENSDAG I Toen is de titel van een drietal programma's in journaalvorm over 3 dagen van de Tweede Wereldoorlog, waarvan de NOS om 20.35 uur het eerste deel uitzendt. In het voorprogramma Van Gewest tot Gewest .en de toeristische tips en na het journaal nog wat politiek en Socutera. Om tien over negen het tv-spel Een donderslag bij heldere hemei van Maurice Edelman. Het gaat over industrieel Henry Barkham, die zich een voortreffelijk imago heeft weten te verwerven. Op een feestje krijgt hij het echter, moeilijk met zijn verleden. Na Studio Sport, dat op deze woensdag niet ontbreekt, het programma Stroming. WOENSDAG II Terwijl op het andere net de zuivere informatié hoogtij viert, krijgen we hier in het voorprogramma Eddy Becker met zijn popshow. Toen Cleayer begraven werd (20.20) is een Engels tv-spel over een politieman, die dingen doet die hem niet passen. Het laatste deel van Alles goed thuis? kunnen we verwachten om 21.15, terwijl in Spelenderwijs de familie Maarten Kooy musiceert. Als gebruikelijk tot slot van de woensdagavond Kenmerk. DONDERDAG I Een bekend TROS-menu vanavond. Om te beginnen Calimero en Zorro. Om even over half acht de kleine mensen die soms grote wensen blijken te hebben en aansluitend aan het journaal een nieuwe Mission Impossible. Zo impossible is het nou allemaal ook weer niet: dat wordt vanavond bewezen in een chantagezaak. Marty Eeldman. beleeft vanaf tien over negen wat dolle avonturen en dan nog de "rubriek Op uw gezondheid. Het laatste nieuws besluit het 'programma. DONDERDAG II Het veertien-daagse griezelwerk komt om vijf over negen: De zoon van Franken stein. Voor het zover is eerst het voorprogramma met NOS' Studio Sport. De VPRO mag na het journaal en de Berichten uit de samen leving het kijkerspubliek vermaken met een nieuwe Laurel en Hardy-film. Over de militante feministe Germaine Greer handelt het programma, dat om 20.50 wordt uitgezonden. In de griezelfilm overigens ontdekt de zoon van Frankenstein dat het monster, dat zijn vader schiep, nog steeds niet dood is. Het ondier wordt verzorgd door een oude herder, die-niets wil weten van Wolf Frankensteins pogingen het monster te doden. VRIJDAG I Op 230 meter hoogte een afstand van 260 meterover het slappe koord. Ik heb het niet over de wijze waarop ik 's morgens naar mijn Werk ga, maar over Karl Wallenda, 'die op deze manier de Talluha-watervallen overstak. Aan hem is de helft van het NCRV-voorprogramma gewijd. Na Zo moeder, zo zoon en het journaal de rubriek Hier. en Nu en de satire in Farce Majeure. Dan de uitslag van de huiskamervraag van Herkent u dez§ melodie (en Kick is terug van zijn reis naar de VfS.I en a< VRIJDAG II De VARA start met Lucille Ball en Koning Klant. Na het journaal Afdeling Fraude en de quiz .2 voor 12. Het oproer zal om 21.50 kraaien en dan Toen. Ziehier in kort bestek het programma van vanavond. Dat Toen is van de NOS en vanavond wordt ?*12 mei 1940 behandeld. Een reconstructie in journaalvorm van de derde Oorlogsdag in Nederland. Tenslotte dé derde inleiding kompütëfkunde Teleac. Prettig weekend. Het zaterdagse kinderprogramma begint om-16 uur met „Klassewerk" en een nieuwe aflevering van „Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen, meneer? De tijd voor het journaal van acht uur is gewijd aan moederdag, oftewel de dag van morgen. Om kwart voor acht besteedt de KRO nog even tijd aan de Week van de Nederlandse missionarissen en na het nieuws komt direct een Berend Boudewijn Kwis, die tot 22.10 duurt; gevolgd door actualiteiten in „Brandpunt". Om 23 uur zal monseigneur Bluyssen een dagsluiting houden. De televisiedag is dan nog niet helemaal om, want ha het hieuWs volgt om 23710 nog een reportage uit Voorburg, waar de Europese kampioenschappen judo worden gehouden. ZATERDAG II De tijd tot acht uur wordt door de E.O. gevuld, o.a. met een uitvoering van het motet „Jesu Meine Freude". Na het nieuws een aflevering van „Colombo", „De dood helpt een handje" geheten. Speurneus Peter Falk dient een zaakje op te knappenirond een rijke krantenmagnaat, die z'n veel jongere vrouw laat bespioneren door een detective. Om 21.35 volgt Sportpanorama, met o.a. het doelpunt van de maand april. Tenslotte om 22.10 de Corry Brokken Show, waarin de gasten zijn Fred Kaps, André van Duyn, Klipstein en Hammelburg en de popgroep Mayflower. ZONDAG I Nieuws, weekjournaal en Zondagmiddagmagazine vanaf de klok van drie uur. Het bijzondere van het magazine is dat het gelardeerd wordt met beelden van de Grand Prix van Monaco, die deze middag verreden wordt. Om 17 uur is er een Woord voor woord-uitzending, om 17.10 gevolgd door een kerkdienst vanuit de Vrije Evangelische kerk te Bussum. Om 19 uur, na de Fabeltjeskrant, de vierde aflevering van de serie over Israël en om 19.30 „Mannix". Hierop volgt om 20.20het nieuws en hierna een „Groot uur U", waarin Koos Postema z'n gasten laat praten over het,t onderwerp „dromen". Martine Bijl, Jules de Corte, Frans van Bergen en het.Trio van Dijk zorgen voor de dromerige sfeer. Tenslotte het tweede gedeelte.^en :ert dat Ella Fitzgerald met het orkest van Count Basie in TilburgTiéeft ZONDAG II Een NOS-avond volgens het boekje: om 19.05 Pippi Langkous, om 19.30 Studio. Sport, dan om 20.20 Panoramiek, waarin de vooral in Rotterdam beruchte datum „14 mei 1940" wordt behandeld en vervolgens „O mijn papa", dat al geen nadere aankondiging meer nodig heeft. Dan weer een Studio Sport (21.10), gevolgd door „Kort geding" (21.35), waarin het erom gaat of belangrijke economische' beslissingen buiten het parlement en het sociaal overleg om door een kleine groep wordt genomen. Om 22.35 uur komen nog beelden van de UNCTAD 3 in Santiago en om 22.45 uur nog wat judo-nieuws uit Voorburg. MAANDAG I 't De AVRO begint traditiegetrouw met „Toppop", gevolgd door „Wie van de Drie". Na het nieuws de jongste verwikkelingen in „Peyton Place" en vervolgens om 21.10 uur „Boeket", een 50.minuterrdurend filmpje van Jan Brusse en Fred Oster óver.' „gelukken ongeluk .in ons leven". Dan om precies tien uur Televizier Magazine,* gevolgd "door het laatste journaal.'Maar dan is de tv-koek nog niet op, want om 22.55 volgt nog een vol uur boksen. De AVRO verzorgt een reportage van hef vierde Internationale Holland-tournooi vanuit Groningen. Dit tournooi is tevens de finale van de pre-selectie voor de Spelen in München. MAANDAG II Tot de klok van achten „Leven in het klooster" en de zeilcursus van Frans van Dusschoten en na het journaal het vierde programma uit de serie over „kritische" mensen. Ditmaal zijn de kritische advocaten het onderwerp in een uitzending die de naam „recht voor de gewone man" heet. Hierna volgt om 21.10 weer een Bing Crosby/Bob Hope-film, „The Road to Rio". Commentaar overbodig. Het laatste nieuws behoort om 22.50 te komen. Nationaal Ballet in Rotterdam Op maandag 15 mei zal het Nationale Ballet in de Rotterdamse Schouwburg optreden met een gevarieerd program ma, waarin o.a. een reprise van Rudi van Dantzig's „Monument voor een gestorven jongen" voorkomt. Het programma begint met „Les Sylphides", muziek Frédéric Chopin, choreografie Michael Fokine. Vervol gens „de Wals" uit het Russische Con certprogramma, muziek Moritz Mos- kovski, choreografie Natalia Orlowska- ja, een spectaculaire pas de deux met Olga de Haas en Ivan Kramar. Als laatste ballet voor de pauze volgt dar „Clear Lake-Dark Woods" varudsjon ge Amerikaanse choreograaf Lar Lubo vitch op muziek van Felix Mendels Na de pauze wordt het programmi afgesloten met „Monument voor eer gestorven jongen" van Rudi var Dantzig op muziek van Jan Boermai met Toer van Schayk in de hoofdrol die destijds ook bij het National! Ballet door Rudolf Nureyev gedanst als gast. Begeleiding geschiedt doo: Het Nederlands Balletorkest o.l.v. An dré Presser

De Havenloods | 1972 | | pagina 3