15! 9!' 7: 5.s I19.951 Gebouw Irene blijft voorlopig nog open 95 IffiAHdiASii'l >95 IgUnUiAiilJiliI STORESIN ECHT ZWITSERS NAALDWERK met 30 tot 40°/o korting 95 HH DE KLERK Conflict over erfpacht gedeeltelijk opgelost DE HAVENLOODS, DONDERDAG 25 MEI 1972 21-511 betaal nu minder De prachtige, traditionele, Zwitserse meer- naalds borduurkunst, altijd bij De Klerk voor iedere beurs bereikbaar. Veilige Terlenka kwaliteit, dus u kunt de gordijnen gerust zelf wassen. In de ruimtescheppende van - plafond - tot vloer maat van 285 cm hoogte Nil per meter Op 200 en 230 cm hoogte Nil per meter Op 170 cm hoogte Nil per meter KOM VROEG - EEN DAG IS ZO OM! Exploitatie bijna onmogelijk Vervolg voorpagina gemeente" is een onbegonnen zaak, omdat nu eens de realisering van een bouwcontingent, dan b.v. weer ver plaatsing van een bedrijf uit een te saneren gebied, belangrijker kan wor den geacht en een afwijking van de regel rechtvaardigt. Het rioolwaterzuiveringsschap Nieuwe Maas houdt op donderdag 25 mei een openbare vergadering voor de leden van de kringraad. De vergadering wordt gehouden om 9 uur in het stadhuis te Schiedam, voorzitter is de Rotterdamse wethouder mr. H. C. G. L. Polak. betaal nu minder Natuurlijk stelt U hoge eisen aan Uw foundationwant dat is een eerste vereiste voor een goed figuur. Beha's waarvan de cups met of zonder fiberfill-vulling zijneer- kopen wij, in AA-cup (65 t/m 75), A-cup (70 t/m 80) en B-cup (70 t/m 90), in diverse kleuren voor nog géén drie gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze beha's in diverse modellen en in AA-cup (65 t/m 75), A-cup (70 t/m 80) en B-cup DAF MINERVA Bepaalde gebieden, zoals Schienoko, terrein Kerklaan en andere vergelijkba re gebieden kunnen speciaal voor ver plaatsingen uit sanerings- en recon structiegebieden worden aangewezen, hier behoort grondverkoop tot de mo gelijkheden. Concentratie van eigen dommen verdient voorkeur boven een verspreide ligging daarvan. Voor ver schil in toepassing van deze regel voor woningbouw of industrie, is naar het oordeel van de commissie geen plaats. De prijs van grond zal van geval tot geval bij verkoop worden beoordeeld. Er zal een bepaling worden opgeno men, dat de grond bij nieuwe verkoop, eerst de gemeente te koop moet wor den aangeboden. C 8II011 In de zestiger jaren is gebleken, dat na de herzieningsperiode van 20 jaar, de canon aan een zeer sterke stijging onderhevig is. Het college van B. W. meent, dat er alle reden is voor de verwachting, dat die canon zich op een hoog peil zal blijven bewegen, waarom een herzieningsperiode iedere vijf jaar meer wenselijk wordt geacht dan om de 20 jaar. De erfpachter heeft uiter aard toestemming nodig, tot over dracht van de erfpacht. Bij bestaande erfpachtcontracten, zullen die zoveel mogelijk in overeenstemming worden gebracht met de nieuwe bepalingen. Het ziet ernaar uit, dat hierover in gemeenteraad in het algemeen wel overeenstemming zal worden verkre gen. Wel zullen er bij de rechtse groepering op enkele onderdelen nog bezwaren bestaan, anderzijds is men van oordeel, dat met deze nieuwe regeling toch wel ruime mogelijkheden worden gelaten en aan bezwaren zo veel mogelijk tegemoet wordt geko men. Leo 't Hart. Eerste paal voor zwembad-Zuid Vanmiddag om vier uur wordt de eerste paal geslagen voor het zwembad in Schiedam-Zuid aan de Westfrankenlandsestraat. Aan deze officiële handeling is heel wat voorafgegaan, waarbij het bewijs werd geleverd, dat door eendrach tige samenwerking heel wat bereikt kan worden. Dankzij diverse acties kon het beginkapitaal bijeen wor den gebracht voor het bad, waar men in Zuid grote behoefte aan heeft sinds ,,De Kous" werd opge heven. Vaak is er getwijfeld of het zwem bad er ooit zou komen. Het raads lid mevrouw J. Krikke, zal de eerste paal slaan. Daarna zal er in de grote zaal van de Goede Haven- kerk een bijeenkomst worden ge houden. Er dreigen in Schiedam proble men te ontstaan met betrekking tot de exploitatie van vergaderza len. Merkwaardig hierbij is dat de gemeente, zowel direct als indi rect daarbij de belangrijkste rol speelt en bezig is het particulier initiatief en dé gebouw en-exploi tatie niet slechts de voet dwars te zetten, maar wellicht de exploita tie onmogelijk te maken. Dit is het geval als de plannen van de Schiedamse Gemeenschap voor de ver bouwing en inrichting van het Passage Theater zullen doorgaan. Maar ook als de geplande verbouwing van het Ach terhuis in het Proveniershuis tot uit voering komt. Gevreesd wordt, dat door middel van verkapte subsidie aan instellingen en werkgroepen de exploi tatie van particuliere zalencomplexen ernstig in gevaar gebracht wordt. Het bestuur van gebouw Irene heeft beslo ten echter voorlopig nog niet tot slui ting over te gaan. De exploitatie van Irene levert nogal wat moeilijkheden op, aldus de heer J. Sonneveld, voorzitter van de Vereni ging „De Belangen", eigenaresse van het zalencomplex. Het is echter gelukt de vernieuwing van de centrale verwar mingsinstallatie op korte termijn te laten uitvoeren. Men hoopt een en ander te betalen uit beschikbare gelden en uit de exploitatie van 1972. Er is echter geen enkele reserve meer. Oneerlijk Het bestuur van „De Belangen" spreekt de verwondering uit over het feit dat niet is gereageerd op de mede delingen van GS. Het is volgens het bestuur onjuist dat de gemeente door gaat met vrijkomende gebouwen gratis of tegen fancy-verhuurprijzen beschik baar te stellen. Men vraagt zich af of hier geen sprake is van oneerlijke concurrentie. Als de plannen voor de verbouw van het Passage Theater doorgang vinden, betekent dit, dat de deur van gebouw Irene in het slot zal moeten vallen, aldus het bestuur. Omdat echter de realisering van het Passage Theater niet op korte termijn plaatsvindt heeft be stuur besloten, mede op aandrang van leden, huurders en andere belangstel lenden, voorlopig de exploitatie voort te zetten. Zoals bekend zijn er diverse instellin gen en verenigingen die ook overdag van gebouw Irene gebruik maken. Zo houdt de Hervormde Evangelisatie er regelmatig kerkdiensten. Een groot be zwaar is echter bijvoorbeeld bij uitvoe ringen, dat de foyerruimte onvoldoen de is. „Om dat te verbeteren hebben we zeker f 100.000,- nodig. Misschien is er wel iemand die dat tegen een redelijke rentevergoeding zou willen lenen", aldus de wens van het bestuur. In de loop van de maand augustus za afdeling woninginrichting van de Co-Op Nieuwe Waterweg aan de Koemarkt worden opgeheven. De afdeling wordt onderge bracht in het pand aan de Kethelstraat. Het is nog niet bekend, wat er met het winkel pand aan de Koemarkt zal gebeuren. Gebouw.Irene". herenjek, ideaal de speciale Raad vergadert over openheid Maandagavond 29 mei om acht uur zal de gemeenteraad van Schiedam vergaderen. Op de agenda, die 38 punten telt, staat voor de derde achter eenvolgende keer, de behandeling van de nota over openheid en openbaar heid van D'66. De Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord heeft aan het ge meentebestuur het verzoek gericht een standpunt te bepalen over het aanstel len van een opbouwwerker. Voorge steld wordt ten behoeve van de brand weer een commandowagen aan te schaffen met mobilofooninstallatie. De kosten worden geraamd op f. 10.500,-. In het clubgebouw van PPSC moet de sanitaire inrichting worden verbeterd waarvoor een krediet van f. 40 50,- wordt gevraagd. Voor het aanbrengen van een akoestisch plafond en de aanschaf van materiaal voor de gym nastiekzaal in de school aan de Vlaar- dingseweg te Kethel wordt een bedrag van f.22.500,- gevraagd. Voor drie noodlokalen voor het openbaar onder wijs, te bouwen op het terrein aan de Metrobaan in Groenoord wordt een krediet van f. 25.000,- gevraagd. Scholieren naar heemtuin Ongeveer 1300 scholieren hebben een bezoek gebracht aan de stadskwekerij De excursies waren georganiseerd door de Schiedamse werkgroep „School en natuur". Er is hierdoor niet alleen een indruk gegeven van het werk op de kwekerij, maar men hoopt hierdoor ook meer aandacht en bescherming voor plantsoenen, perken en bloem bakken. Op het programma staat voor de komende tijd een bezoek aan de heemtuin in het Beatrixpark, waaraan een bezoek aan de kinderboerderij kan worden verbonden. betaal nu minder U weet 't al een gordijn-aan bieding bij ter meulen is een ritje stad dubbel en dwars waard Twee aanbiedingen in één ad vertentie: Satijngordijnstof, in een meerkleurig bloemdessin en double face van een zeer zware stof. Beide gordijnstoffen voor nog géén zes gulden per meter. Vanaf vrijdagmorgen 9 kopen wij op de Ie etage deze 2 gordijnstoffen, satijn gordijn stof en double face, 120 cm breed, per meter Géén schrift, of tel. best. Ned. Prot. Bond, Westvest 92, 10.30 uur prof. dr. J. de Graaf uit Utrecht, 19.15 uur De Rank, Kethel, ds. Koek. Oud Katholieke Parochie, Dam 30, 10.30 uur H.Mis, pastoor drs. F. Smits. Evang. Luth. Gemeente, Oranjestraat 10 uur cand. K. v.d. Horst uit Amster- Het Apostolisch Genootschap, Lindey- erstraat 9.30 en 5 uur dienst. Leger des Heils, Lange Haven, samen komst 10 en 19,30 uur. Leiding ma joor G. Brinkman en It. J. Wittebol. Baptisten Gemeente, Warande 30, 9.30 en 16.30 uur dienst. Geref. kerk (Vrijgemaakt) Westvest, 9.30 en 16.30 uur ds. F. van Deursen. Geref. kerk (Vrijgemaakt) Schiedam- Overschie, gebruik kerkgebouw Evang. Lutlh Gemeente, Oranjestraat 8.15 uur ds. R. K. Wigboldus, 15 uur drs. A. N. Hendriks. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie. Ire- nekerk Lange Haven 10 uur ds. D. v.d. Berg uit Huizen, 17 uur Grotekerk ds. V.d. Berg. Slachttarieven verhoogd Als gevolg van kostenstijgingen stellen B.&W. voor de tarieven voor het gebruik van het gemeentelijk slacht huis te verhogen. Er wordt voor 1973 een tekort verwacht van f 116.000,—, hetgeen mede een gevolg is van vermin dering van het aantal slachtingen. Het slachtrecht wordt met twee cent per kg. verhoogd, waardoor de jaarop brengst met f 191,000,- zal stijgen. De totale opbrengst wordt geraamd op f 1.011.000,-. Onderzoek voor eigen gelijk B. en W. van Schiedam stellen aan de raad voor de gemeentelijke voorlich ting voort te zetten in de huidige vorm. Dat wil zeggen door eenmaal per twee weken in Het Nieuwe Stadsblad twee pagina's te vullen, zoals bij wijze van proef nu gedurende een jaar is gedaan. Na de schouderklopjes, die de voor lichtingsambtenaar zichzelf reeds eer der voor zijn goede prestaties op meer genoemde pagina's had toegediend, komt het college nog eens verklaren, dat genoemd blad in Schiedam goed wordt gelezen en „dus" een geschikt medium voor gemeentelijke voorlich ting, dat de voorlichtingspagina's veel belangstelling ontmoeten en daarmee aan hun doel beantwoorden. Tenslot te, dat de wens naar voortzetting van deze voorlichting overwegend is. De wijsheid wordt kennelijk geput uit het feit, dat aan 500 inwoners van 15 jaar en ouder gevraagd is, of zij het Stadsblad en ook de gemeentelijke voorlichtingspagina's lezen en of men prijs stelt op deze wijze van voorlich ting. Vijftien procent leest het blad soms, 85 procent regelmatig, 5 procent leest de gemeentelijke pagina's niet, 29 procent soms en 66 procent regelmatig en 95 procent wenst voortzetting van deze wijze van voorlichting. Het college geeft goedgunstig toe, dat dit betrekkelijk oppervlakkig onder zoek geen grote waarde is toe te kennen; maar wil niettemin met de proef doorgaan, zonder aandachtte besteden aan andere mogelijkheden. Al moet de enquête een groot succes lijken, het is dat allerminst wanneer men weet, dat van de 500 geënquêteer den slechts 269, oftewel net goed en wel de helft, het de moeite waard vonden het formulier terug te zenden, waarbij vanwege het ontbreken van vragen naar alternatieve mogelijkhe den, het al te voor de hand liggend was om iedere vraag met „ja" te beant woorden. Om met Het Vrije Volk te spreken: „Wie weinig diepgaande vragen stelt, krijgt weinig diepgaande antwoorden". Wij zouden willen zeggen: B. en W. wenste bij voorbaat zijn gelijk beves tigd te zien. HS. DAF MINERVA Kinderen op Lomblem Portiekwoningen in W oudhoek-Zuid B. en W. van Schiedam doen de raad het voorstel voor de bouw van 182 portiekwoningen in Woudhoek-Zuid. Reeds eerder was besloten tot de bouw van 196 eengezinswoningen in dit ge bied. Het plan voor de portiekwonin gen is inmiddels gereedgekomen en de aanbesteding heeft plaats gehad. Het complex telt vijf blokken met drie woonlagen en vijf blokken met vier woonlagen. Er z(jn 97 driekamerwo ningen, 83 vierkamer- en 2 vjjfkamer- woningen. Er z(jn 38 woningen op de begane grond. Voor de inschrijving zijn zeven aanne mers uitgenodigd; zes hiervan hebben een prijsaanbieding ingediend. B. W. zijn van mening dat de laagste inschrij ver, de NV Intervam te R(jsw(jk voor gunning van het werk in aanmerking komt. Tegen de wijze van aanbesteding en gunning heeft SSN Bouwmaat schappij C.L. Noordzij te Schiedam bezwaar gemaakt. Een bureau waaraan U fijn werkt, U hebt alles direkt bij de hand, want er is voldoende ruimte om Uw spulletjes keurig netjes in op te bergen. Solide bureau (bladmaat 125x 60 cm) met 2 deurtjes en 1 lade met slot, voor al Uw admini stratieve werkjes, van f 119,-- voor nog géén honderd gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze solide bureaus met een bladmaat van 125 x 60 cm Bureau in luxe uitvoering met 1 deurtje en 3 laden: Limba van f 129,--voor f 120,-- üeen scnnrt. or tel. Dest. betaal nu minder Onaangename transpiratie geur tjes behoren tot het verleden, vooral wanneer U gebruik maakt van deze heerlijke deodorant. Bij Ter Meulen koopt U nu tij dens deze aanbieding 8x4 deo dorant, in 3 fijne geurtjes, niet voor f 5,95 maar voor nog géén vier gulden. met 2 gulden voordeel DAF MINERVA De actie in Schiedam „Geef Lomblem vakmensen" heeft tot dusver f71.000.- opgeleverd. De acties, zoals het festival op het Spieringshoek Lyce um, worden ondersteund door de be geleidingscommissie van de Dekenale Vastenaktie Schiedam, de heer en me vrouw J. van der Meer en pater Th. Ribberink. Inmiddels is aan de heer Wigman, directeur van de Bisschoppe lijke Vastenaktie gevraagd nog andere projecten aan te wijzen. Na de steun aan pater Dupont in Lomblem resteert nog f 50.000.-. De keus is gevallen op het project voor bewustwording en gemeenschappelijke ontwikkeling in Belem, in Para in Brazilië en een project voor watervoor ziening op het eiland La Gonave in Haiti. Wat het eerste project betreft gaat het niet in de eerste plaats om gebouwen en machines, maar om de mensen om te vormen en in staat te maken zelf het land te bewerken. Op Haiti wil pater Charles Verbrugge verbetering aan brengen in de waterbronnen, waarvoor f 16.000.- nodig is. De actie wordt in Schiedam geleid o.a. door het echtpaar J. van der Meer, Heinsiusstraat 49, telefoon 705798. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze grote spuitbus 8x4 deodorant, in 3 geweldige geurtjes, met 2 gulden voor deel, per Betaal nu minder voor meer ge zelligheidbij ter meulen is dat mogelijk, komt U morgen maar eens een kijkje nemen. Luxe schemerlamp met satij nen paraplu kap, afgewerkt met dubbel goudgalon en fluwelen strik, in de kleuren licht-rose, goud en ivoor. Het lamp je heeft een massief bewerkte koperen voet. Kompleet met snoer en stekker niet voor f 32,95 maar voor nog géén twee tientjes. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze schemerlamp met satijnen para- plukap, afgewerkt met dubbel goudgalon en fluwelen strik, nu bijzonder^ voordelig schrift, of tel, best.

De Havenloods | 1972 | | pagina 3