6! 398 7. 5! löSS Aardigheid in zeven jaar uitgegroeid tot voorbeeld 11.95 10.000 STEREO LP'snü 98 m Erunott Vierde internationale Westland Marathon zaterdag met favorieten in Maassluis 98 uWLBmÈ 98 irlWiii.tilïjJ 1QJ)3 DE HAVENLOODS, DONDERDAG 25 MEI 1972 21-510 betaal nu minder Dankzij zo'n raamwisser kunt U in de wolken zijn en met beide benen op de grond blijven want die halsbrekende (vaak zo gevaarlijke) toeren zijn toch niet meer nodig. Praktische raamwisser met spons om alle ramen te kunnen ze men, nu niet voor f 10,95 maar voor nog géén zeven gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze raamwisser, waarvan de steel uitschuifbaar tot 1.80 m., heeft een sponsbreedte van 23 cm, nu met een royaal prijsvoor deel Géén schrift, of tel. best. ZOJUIST ONTVANGEN Originele opnamen van o.a. Charles Aznavqur Enrico Macias The Shepherds 12 nieuwe Country Hits Frank Sinatra Nat King Cole a West Side Story Los Paraguayos Chris Barber's Jazz Band Django Reinhardt 8 sprookjes met Ko van Dijk 12 Weense Strauss walsen Henk Elsink Toon Hermans Schiedams.weg 145, tel.252500 Straatweg 57 - 59, tel. 227611 K Doormanstraat 163 167, tel. 131034 Asterlo 29 -31, tel. 808237 "Groot IJsselmonde", tel. 327704 SCHIEDAM, Hoogstr.62, tel.266348 VLAARD. Liesveld, tel. 346330 CAPELLE, "Koperwiek", tel.503216 ALEXANDERSTAD, tel. 203678 HOOGVLIET, tel. 160822 OELFT "In de Hoven", tel. 015 40796 DORDRECHT "Crabbehof" 01850-31867 RIDDERKERK, Lagendijk 31 35, uit ons tuincentrum Nu verkopen wij een komplete spuitset, niet alleen voor de bloementuin, maar ook bijzon der praktisch voor het wassen van de auto, de ramen en de pu i. 15 Meter tuinslang kompleet met haspel, vleugelmoerslang- klem, spuitstuk en slangklem, nu voor nog géén acht gulden. IS meter met slanghaspel Vanaf vrijdagmorgen 9 uur vi kopen wij in ons tuincentrui 2e etage, deze spuitsets, 15 tr ter tuinslang, kompleet m vleugelmoerslangklem, spuit stuk, slangklem- haspel Géén schrift, of te Doelpuntenmachine VDL-zaterdag zorgt eindelijk voor promotie Ze waren de laagste afdeling van de RVB nu wel ontgroeid en hadden dat in dit seizoen ook duidelijk bewezen. Slechts Put- tershoek en GSV Sero hadden de zaterdag-VDL-ers acht maanden lang naast zich geduld. Drie vere nigingen streden om twee promo tieplaatsen en zaterdag mochten de Maassluizers dan in één van de liften stappen. De reis naar de tweede klas RVB werd voltooid. Op Laag Zestienhoven - waar het re genwater nog nauwelijks in de grond was gezonken kon de zon ononder broken schijnen voor VDL. GVMD was het weerloze slachtoffer. De ploeg van de Rotterdamse reinigingsdienst was in Maassluis al afgegaan met 22-0 en om het kampioenschap de nodige sier te verlenen wilde men ook in Rotterdam flinke cijfers bereiken. GVMD; ze waren rond, soms dik, sommigen hadden duidelijk hun plaats in het veteranenelftal al verdiend. Dit elftal moest VDL van de promotie afhouden. Een onmogelijke zaak, want al vanaf de eerste seconde moesten de Rotterdammers terug. Negen seconden later legde Jan Huizing de basis voor een dozijn treffers. Moegestreden Twaalf doelpunten, maar toch slechts een magere afspiegeling van het over wicht van VDL. Een stem in de rust: „Is het pas /-ur nas, jij hebt er toch drie gemaakt". Maar Bas Kroes schud de met zijn hoofd. Nee, slechts twee keer had hjj de hinkende GVMD-doel- man weten te verschalken en hij schaamde zich er een beetje voor. Trainer Arie IJsselstein had bij het missen van al die kansen mismoedig het hoofd geschud. Nee, dat was niet het VDL uit het begin van de competi tie. Dit was een moegestreden equipe, dat bewees ook menselijke factoren in zich te hebben en geen ijskoude doel puntenmachine bleek. Toch wilden de Maassluizers er op Laag Zestienhoven een mooie komedie van maken. Doelman Bertus Groen, die voor de pauze nauwelijks een bal had aangeraakt, mocht zijn kanariegele keeperstrui verwisselen voor het blau we shirt van Gerrit van der Brink en wat meedartelen in de aanval. VDL freewheelde naar de promotie, terwijl Van der Brink, als een soort „doel- man-in-ruste" gezeten tegen de goal- paal, rustig een uiltje kon knappen. Toen bloemen (van GVMD), omhelzin gen en poseren voor de foto voorbij waren wilde Bas Kroes wel even kwijt, dat hij blij was met deze promotie. „Daar hebben we nu zeven jaar voor gevoetbald", zei hij en liet zich de inhoud van een pijpje pils best smaken. Feestroes Elftalleider Henk Brinkman (67) be keek het tafereel instemmend. Het was niet de eerste keer, dat hij een elftal in feestroes zag, maar de promotie van dit elftal - zijn elftal eigenlijk - deed hem meer, dan elk ander promotie feest, dat er aan voorafgegaan was. Zeven jaar hadden ze er voor gevoet bald, zo beaamde ook Henk Brinkman, maar hij wilde ook best toegeven, dat bij de hernieuwde start van het VDL-zaterdagvoetbal nauwelijks aan resultaten werd gedacht. „Diverse jon gens", zo vertelt hij, „wilden stoppen met voetballen op zondag omdat ze op die dag graag eens wat anders wilden doen. Omdat VDL in vroeger jaren ook al een zaterdagelftal had gehad, wilde men die wijze van voetballen toen wel weer nieuw leven inblazen". Henk Brinkman werd verzocht het leiderschap op zich te nemen. De routinier, met ervaring in de organisa tie van straat- en bedrijfsvoetbal in Maassluis, vond het interessant om zijn voetbalcarrière te besluiten in het „kal me" zaterdagvoetbal. Hij zegt: „In het begin voetbalden we echt voor de aardigheid. Nederlagen aan de lopende band. 10-0, 8-0, zo ging dat, maar het bleef leuk. Toch heb ik de jongens aangespoord serieuzer te worden en te gaan trainen. Het was niet tevergeefs. Twee jaar hebben we tegen de promo tie aangeleund en nu is het ons dan Nieuw bloed De doorbraak is niet in het minst' te danken aan de komst van diverse nieuwe spelers vorig jaar. De vier broers Huizing maakten deel uit van de stroom nieuw bloed. Jan Huizing - de strateeg had gespeeld in het jeugdelf- tal van SVV, maar kwam niet verder (broer Wil daarover: „Als Jan de goede mentaliteit had, dan zou hij een grote zijn geworden. Dat was ook de mening van de toenmalige bondscoach Kessler, nadat mijn broer een bondstraining De bloemen voor moe VDL-zaterdag kreeg na het be reiken van de promotie van tegenstander GVMD bloemen. Eensgezind besloot het blauw witte elftal deze te overhandi gen aan mevrouw Brinkman, de moeder van het elftal. Nimmer liet zij een wedstrijd voorbij gaan. Altijd was ze er samen met haar man, maar door ziekte leek ze het competitieslot te Na een verblijf van zeven weken in het ziekenhuis kon ze bij de beslissende wedstrijd echter weer aanwezig zijn. Op de zon nige zaterdag benadrukten ,,haar jongens" hun vreugde daarover door spontaan de pro- motiebloemen in haar armen te drukken. De zaterdagvoetballers van VDL v.l.n.r. Bertus Groen, Siem Koffèman, Floor Lindenhout, Arie Vroombout, Jacob Huizing, Jan Huizing, Wil Huizing, Gerrit van der Brink, trainer Arie IJsselstein, Wim Minderhout, grensrechter Bertus Pelgrom, Wim de Ridder, Bas Kroes, Bram van der Gaag, Harry Huizing en elftalleider Henk Brinkman. had meegemaakt"). Hij legt nu de bal op de schietgrage voeten van Water weg-topscorer Bas Kroes. Benjamin van het Huizing-kwartet is Harry. Een jongen, die mondeling geen voetbal wijsheden verkoopt, maar op het mid denveld ontegenzeggelijk zijn plaats waar maakt. Dat is zijn verdienste, maar ook de beloning voor trainer Arie IJsselstein, die hem van de rechtervleu gel haalde. Club in club „De jongens hangen als klitten aan elkaar", meent Henk Brinkman. Daar- by hoort ook hun trainer. Op Arie IJsselstein werd een beroep gedaan, nadat de zaterdagvoetballers hun trai ning in de grote groep van Herman Wink (de officiële VDL-trainer) niet meer zagen zitten. „De jongens van de zaterdag komen, ijs, sneeuw of zon, allemaal op de training", zegt Henk Brinkman. „Van enige opbouw in die grote groep bij Wink kwam zodoende niet veel te recht. Dat is natuurlijk ook vrij logisch, want hij heeft hoofdzakelijk de zorg voor het zondagelftal en teen wij hem polsten of hij ermee in kon stemmen, dat we onze eigen weg zou den gaan met een eigen trainer was zijn reactie positief. Ook het bestuur had geen bezwaar". Zonder enige vefgoeding te vragen traint oud-VDL- en oud-Feyenoord- speler Arie IJsselstein de zaterdagafde ling van VDL. Het is bijna een club in een club. Ze regelen vrijwel alles zelf. Niettemin waren de spelers teleurge steld, dat er op die zaterdag voor Pinksteren bij de bezegeling van de promotie niemand van het VDL-be- stuur aanwezig was. Henk Brinkman: „Och, jarenlang heb ben we als zaterdagafdeling geen enke le medewerking van het bestuur gehad. Daarin is nu veel veranderd, maar we versieren gewoon alles zelf. We hebben een potje gecreëerd, waarin we iedere maand een bepaald bedrag storten, leder jaar kunnen we op die manier een dag uitgaan. Trouwens als het zou moeten, hoeven we nergens voor bij het bestuur te komen. Uit die pot kunnen we desnoods ook andere zaken betalen". Dikwijls is de sfeer onder de zaterdag voetballers ten voorbeeld gesteld voor heel VDL. Herman Wink heeft dat ook tegenover ons nooit willen verzwijgen. Aan deze wekker zal het beslist niet liggen, wanneer U zich ver slapen heeft. Deze wekker met 2 bellen, die U iedere morgen op de juiste tijd wekt, heeft een doorsnede van 11 cm. De 2 bellen en de- pootjes zijn verchroomd. Dit klokje, met 1 jaar garantie, is er in diverse kleuren en kost nog géén zes gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze wekker met 2 bellen, waarop wij graag een jaar lang garantie geven, in diverse kleuren, per stuk Géén schrift, of tel. best. 121 doelpunten „Trouwens, ik ben er heilig van over tuigd, dat wij voor het zondagelftal niet bang hoeven te zijn", meent Henk Brinkman. „Echt niet hoor, want als onze jongens even gaan voetballen, dan maken ze doelpunten. Tegen wie dan ook. Daarom meen ik te mogen stel len, dat we qua voetbal behoorlijk in de KNVB zouden kunnen meedraai- Zover is het nog niet, maar tegen hogergeplaatste teams is in oefenwed strijden al bewezen, dat de woorden van Brinkman niet overlopen van hoogmoed. Ze willen dat in de tweede klas RVB zeker bewijzen. Een proeve van kracht mogen ze ech ter eerder afleggen, wanneer Feyenoord's Fred Blankemeijer - een goede kennis van Arie IJsselstein - zijn belofte gestand doet en met zijn geselecteerde jeugd naar Maassluis' Ze zijn niet bang die zaterdagvoetbal lers van VDL. Ze maakten dit seizoen reeds 121 doelpunten, promoveerden naar de tweede klas RVB en kunnen zelfs het kampioenschap nog binnen halen wanneer dadelijk aan de Rotter damse Abraham van Stolkweg GSV Sero minstens een punt afhandig wordt gemaakt. Het zal ze ook wel lukken. GERARD S. VERVER bmim mW iMenwi'n pljpu"*VP CONTESSA,fijn datje d'r bent 'MWUV. f >ruoi>; \HMWUU hlaUlB Vrijdag 26 mei wordt in de kantine van Hermes-DVS op Harga de leden vergadering gehouden van de Schie- damse Bond voor Lichamelijke Opvoe ding. Aftredend zijn de heren: J. van der Touw, voorzitter, G. P. Jansen, penningmeester, Jac van Oudheusden en J.,N. Mazee, die zich herkiesbaar stellen. De heer Van der Touw heeft te kennen gegeven het voorzitterschap te willen beëindigen. Kandidaat voor die functie is de heer Mazee. hoven (zondag); GSV Sero-VDL za- Nieuwe modellen.extra sportieve HERENHORLOGES met datum, waterproof, schokvrij, anti-magnetisch, ai.o. Mercedes, Olympic, Seiko, Citizen Zenith, Prisma, Certina. reeds v.a. 55.- BINNENWEG 45 'n nieuwe of betere wastafel? Ga eens kijken in de toonzaal van Vihamij-Buttinger. Daar zijn zoveel verschillende wastafels: in vorm, in kleur, in prijs U kunt er zoveel verschilfènde vragen stellen als u wilt - het antwoord zal altijd verantwoord zijn Levering en installatie via uw eigen installateur. Ga dus voor een wastafel naar de toonzaal van vihami|t)uttinger op donderdag 19-21 Tevens nationaal kampioenschap Een overweldigende inschrijving van 140 lopers maakt de Internationale Westland Marathon, die zaterdag om 13 uur van start gaat op de Maasdijk ter hoogte van de Johan Wagenaarlaan in Maassluis, tot een waar topsportge- beuren. Een evenement, dat dit jaar voor het eerst het predikaat marathon kampioenschap van Nederland aan zich heeft weten te binden, nadat de organisatoren de atletiekvereniging Maassluis deze titelstrijd vorig jaar na veel geharrewar aan Enschede moes ten laten. Doordat nu voor de eerst aankomende Nederlander de kampioepslauweren zijn weggelegd hebben negen van de tien vaderlandse topmarathonlopers voor de vierde editie van de Westland Marathon ingeschreven. Onder hen be vinden zich Aad Steylen - de neder- landse recordhouder met een tijd van 2 uur 19.17.01 (gelopen in het Duitse Hüsum), in ons land kwam hij nooit verder dan 2.25.48 -, Geert Jansen - de Nederlandse kampioen 1971, die vorig jaar in Enschede 2.25.18 reali seerde - en Wim Hol, de winnaar van de Westland Marathon 1970. Anderzijds ondervindt de Westland Marathon de concurrentie van de Olympische Spelen in München, die enkele gerenommeerde buitenlandse lopers ervan weerhouden heeft in te schrijven, omdat de selectiewedstrijden voor München zeer nabij zijn. Dat geldt vooral voor de winnaar van vorig jaar, de Oostenrijker Georg Förster, die in juni zal deelnemen aan het Oostenrijks kampioenschap. Om de zelfde redenen liet de Tsjechoslowaak- se atletiekbond weten niet vertegen woordigd te zullen zijn, terwijl enkele Engelse lopers een marathon - op 4 juni - in Manchester lieten prevaleren boven Maassluis. Niettemin is de A.V. Maassluis erin ge slaagd een sterke buitenlandse afvaar diging naar de „stad aan de Waterweg" te krijgen. Onder hen Bernie Allen (Engeland - die vorig jaar de Mara thon in Enschede won en als snelste tijd 2.16.54,2 achter zijn naam heeft staan -, Anthony Reavley (Engeland) met een prestatie van 2.22.00, de Franse kampioen Fernand Kolbeck kandidaat voor de Olympische Spe len - en de Engelsman Paul Allen, die in de sterk bezette marathon van Windso-Chiswick in 1971 een vijfde plaats bereikte. Ook de financiële zijde van deze West land Marathon heeft de A.V. Maassluis weer sluitend kunnen krijgen vooral dankzij een garantiesubsidie van de ge meente Maassluis. Tevens heeft het Maassluise college de beker voor de winnaar en de beker voor de Neder landse kampioenschap voor haar reke ning genomen. Om de toeschouwers tussen start en fi nish niet in een grote leegte te laten staren heeft het organiserende comité - Ad Bouwens, Rein Swint, Koos Rijs- dijk en Agaath Tielen de hulp inge roepen van Jaap van Hamburg. Tijdens de marathon namelijk zullen op het parcours Maasdijk/Westlandseweg wie lerwedstrijden verreden worden waar aan vele talentvolle amateurrenners zullen deelnemen. Zaterdag organiseert DVO'32 een groot voetbaltoernooi op het terrein van het eerste elftal. De bedoeling is dat dit toernooi elk jaar zal plaatsvin den. Naast voor elke vereniging een prijs, zal er ook een wisselbeker zijn. De deelnemende verenigingen zijn: S.C. Botlek, Hillegersberg, CION, Ou de Maas, DVO'32, t.v. Rijnmond, Groen Wit R: en WIA. Het toerr begint om 10 uur en zal om ca. 17 afgelopen zijn. Satelliet haar le- betaal nu minder Deze heerlijk dragende acryl pullovers zullen best bij U in de smaak vallenwant U kunt ze zo geweldig kombineren met een lange broek of een rokje. 100% Acryl pullovers met laag- of hooggesloten hals. Hypermo derne truitjes, die goed aanslui ten, in' uni en in streepdessins en in de maten 36 t/m 44, voor nog géén twaalf gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 u kopen wij op de parterre deze 100 %acryl pullovers in diverse modellen en vele kleuren, in de maten 36 t/m 44, per stuk Géén schrift, of tel. best. betaal nu minder U vindt ze op onze parterre de ze tassensupergrote reistas sen voor weekendjes uit, logeer partijenmaar ook om bood schappen mee te doen. Reistas met extra grote bodem, 6 beschermdoppen, 2 stevige handvatten en een ritssluiting. Deze tas, met binnenvak en adresvakje, heeft een afmeting van 49 x 24 x 30 cm en kost nu niet f 26,95 maar nog géén twee tientjes. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze reistassen met extra grote bo dem (afm. 49 x 24 x 30cm), in de kleuren rood, blauw, gebro ken wit, zwart en naturel, van f voor I Géén schrift, of tel. best.

De Havenloods | 1972 | | pagina 4