Het strand lonht DE HAVENLOODS, DONDERDAG 25 MEI 1972 21-518 PPSICOIA gj Geen paniek! Zoals al jaren is ook op het nieuwe strand van Hoek van Holland de Rot terdamse Reddingsbrigade paraat. De mensen van deze organisatie vinden, dat het strand van Hoek van Holland door zijn ligging nog steeds één van de minst gevaarlijke stranden van Neder- Vergeleken met vorig jaar is het Hoek se strand beter te bewaken. Geen twee gedeeltes meer. De kustlijn is recht geworden, het strand overzichtelijker. De golfbrekers zijn verdwenen, welke altijd extra aandacht en bewaking ver eisten. De glooiing onder water is geleidelijker geworden. Dé sterke getij de-stromen eb en vloed blijven door de nieuwe verlengde pier een eind bij het strand vandaan, wat inhoudt: rustiger water voor baders en zwemmers. De weersgesteldheid echter blijft van groot belang voor de vorming van onder- én bovenstroom, banken, zwin nen en muien. Om aan de gevaren, die hierdoor kunnen ontstaan, zoveel mo gelijk het hoofd te bieden, is het gewenst dat de post van de Rotterdam se Reddingsbrigade, uitgerust'met mo bilofoons. snelboten en landrovers, midden in het te bewaken strandge- deelte komt te staan. Van daaruit »zal getracht worden zo snel en effectiéf mogelijk te werken. Ook dit jaar zal weer geprobeerd wor den het aantal verdrinkingsongevallen tot een minimum te beperken. In de eerste plaats moet een beroep gedaan worden op het publiek om waarschu wingen niet in de wind te slaan. Aan de afdeling Sport en Recreatie van de gemeente Rotterdam is verzocht op vaste afstanden langs de waterlijn red- stokken te plaatsen. Door regelmatige demonstraties zal getoond worden hoe met deze stokken omgegaan moet wor dy Een ieder, die een medemens in nood ziet, kan met deze stokken zon der gevaar voor eigen leven de ander uit het water halen. Er zal getracht worden bij de toegangs wegen naar het strand borden geplaatst te krijgen met daarop de betekenis van de vlaggen, die op het strand gehesen zullen worden: De gele vlag wil zeg gen: een gevaarlijk trekkende zee. De rode vlag met blauw veld wil zeggen, dat het ontraden wordt met lichte drijfvoorwerpen in zee te gaan. De secretaris van de Rotterdamse Red dingsbrigade de heer W. Berkelaar, zegt tot slot: „Mocht u ondanks al onze preventie toch in moeilijkheden komen, raak dan niet in paniek. Steek rustig één hand omtioog en geef te kennen dat u in gevaar verkeert. Onze uitkijk signaleert u en binnen de kortst mogelijke tijd wordt u in één van onze snelboten gehesen". Vorige week is in Hoek van Holland officieel het strandseizoen geopend. Een totaal veranderd strand lonkt zelfs op dagen, dat het zonnetjes nog maar slechts een geringe warmte geeft. Onze fotograaf Dick Hogerwerf jr. geeft op deze pagina een impressie van zo'n zonnig, maar toch nog winderig weekeinde op het Hoekse strand. De grote vlakte tussen oude en nieuwe duinregel is alleen bereikbaar te voet, een geasfalteerde weg leidt naar het echte strand. Vanonder de voormalige C'70 koepeltjes kan worden gekeken naar de drukte op de plankiers langs de paviljoens, waarin ijverig handel bedreven wordt. Natuurlijk kan ook een rustige wande ling door de duinen worden gemaakt of helemaal 's zomers of warmer ge kleed, langs het strand. Trouwens een wandeling over de plankiers is ook gezellig en met een windscherm in de buurt kan men ook op het strand zelf al genieten.

De Havenloods | 1972 | | pagina 9